IJmuider Drogisterij re Swan Vulpenhouder. Sinjewel's Boekhandel op Vrijdag 1 December 1916 Een FIIACTISUII en NUTTIG SINT NICOLAAS CADEAU is een Tevens ruime keuze in jongens- en meisjesboeken etc. WILLEMSPLEIN. Een gewenscht St. NIC OLA AS- CADEAU koopt U in de Kanaalstr. 56, t.o. het Postkantoor. vier WOONHUIZEN twee WINKELHUIZEN worn- m winkelhuis vier WOONHUIZEN een WOONHUIS een WOONHUIS een WOONHUIS een WOONHUIS vier WOONHUIZEN IJmuider Courant. AGENDA. 12, Predikbeurten. Gemeenteraad Plaatselijk Nieuws. Een groote keuze ï!au d«z Cologe, Par fumeren, Toiieïzcepcn, Celluloid, Toilet-Artikelen enz. ziet U geëtaleerd. MeJiscie Fenoienweesviikaal Kisder-Weefischalen te hnnr AANBEVELEND, SMIT, Tot en met DINSDAG 5 DECEMBER is de zaak NA 9 UUR ook geopend. III Advertentiën. 3 "Witte Kalkoenen, Sè kipper» &n ©«ssra Siaaafci». Te op Woensdag 6 Dec. „LINNAEUS" te Ilmuiden - AANBEVELEND, N.B. De zaak is tot 11a St. Nicolaas tot 10 uur geopend en Zondag a.s. den geheelen dag. 2e BLAD. 29 NOV. 1916. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 7^—9 uur. Verpachting van vischwater, Pol der de Velserbroek. Afd. IJmuiden Bond v. Staats- pensionneering, Propaganda-avond, Cycloop, half acht. VRIJDAG. Verkooping van huizen door No taris Boerlage, IJmuiden, Hotel No. Een, 2 uur. ZATERDAG. Houtveiling door Notaris Boer lage in de bosschen van het Neethof en Jachtiust te Santpoort, 10 uur. IJMUIDEN. Ned. Herr. Kerk. Woensdag, 8 uur: Bijbellezing, Oude Kerk. Vrijdag, 7V« uur: Chr. School Breesa&p Bijbellezing. Geref. Kerk. Woensdag 71/, uur:Ds. Dalhuij- zen, rede voor de krankzinnigen verpleging. Vergadering van Vrijdag 24 Nov. 1916. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren Gerritsen en Polderman. (Vervolg.) Bij de aanvraag van een erediet voor het maken van een plan tot verbetering van den Hagelingerweg zegt de heer Netscher dat men dit vooral in Santpoort met genoegen heeft vernomen. De toestand is dan ook onhoudbaar en spreker zag gaarne apoed achter het werk gezet. Nu wordt een opzichter gevraagd voor f 120 per maand. Hoe laüg zal deze aan het plan werk hebben. Spreker meent dat deze voor dit speciale werk met 8 maanden vol doende tijd heeft en stelt voor zulks te bepalen. De heer Vermeulen zegt dat dit niet kan. Wij vragen geen op zichter, maar een erediet. Wij kunnen niet preaies bepalen dat de opzichter alleen aan dit werk zal moeten arbeiden en kunnen ook niet steads de goedkoopste werk krachten nemen. In overleg met den directeur van Openbare Werken is dit salaris vastgesteld. De meeste opzichters zijn bouwkundige, voor deze speciale werken zijn er niet veel. De oproeping is reeds geplaatst en op dit salaris hebben zich nog slechts 2 sollicitanten aangemeld. Deze zaak is er niet een, die op zich zelf staat. De heele rioleering van Santpoort zit er aan vast, waarvoor we een oplossing zulleu moeten vinden.. De Directeur zal met spoed deze zaak aanvatten De beer Brink vraagt ot de weg nu ook verbreed wordt. De heer Vermeulen zegr dat dit in de Commissie voor Openbare Werken besproken is. De weg zal in kaart gebracht worden en dan zullen we zien hoeveel hij verbreed moet worden. Spreker is van mee- nicg dat wij ons op een streng standpunt moeten stellen en dat de bewoners zelf tot de verbreeding moeten medewerken. De heer Netscher trekt in het belang der zaak zijn voorstel in. Het erediet wordt hierop verleend. Eveneens het erediet tot verbouwing en inrichting van het gebouw der Normaalschool voor den dienst van Openbare Werken. Goedgekeurd wordt het voorstel tot overname van een steeg achter de Breesaapstraat te Ymuiden. De heer van Tuyll vraagt of er nog meer zulke stegen zijn en of over name dan ook gewenscht is. De heer Vermeulen zegt dat er een uniforme ïegeling is. Het voorstel tot het kosteloos beschikbaar stellen van een gebouw voor het geven van dag-normaal- lessen wordt aangenomen. Voor kennisgeving worden aan genomen de adressen van de afd. Ymuiden van het Ned. Werklieden Verbond „Patrimonium" en van de Chr. Fabrieks- Haven- en Transport- ai beidersvereeniging „Toenadering", alsmede van de afd. Velsen, Velser- oord en Ymuiden van den Ned. R.K. Volksbond inzake de levens middelenvoorziening. Afwjjzend wordt beschikt op de adressen van G. D. Boerlage inzake het bouwen in afwijking van de rooilijn voor den Stationsweg te Velsen, van het Centraal Drankweer Comité inzake maatregelen bij de mobilisatie, der afd. Wijkeroog van den Aig. Ned. Geheel-Onth. Bond om gebruik van een schoollokaal en toestemming tot het ophangen van spreuken in de scholen, van de Vereeniging van Rijnsteenfabrikan- ten tot wijziging der bouwverorde ning, van P. F. C. Roelsen inzake levering van leermiddelen en school- behoeften. De adressen van de afd. Velseroord der S.D.A.P. en de huurdersver- eenigiDg „Huurdersbelang" inzake huisvesting van het gezin C. Wey worden voor kennisgeving aan genomen. Op het verzoek der afd. Wijker oog der S.D.A.P. om aldaar een stembureau te vestigen wordt goed gunstig beschikt. Bij het verzoek van het bestuur der afd. IJmuiden van den Ned. R.K. Volksbond omtrent het vesti gen van een bureau voor den bur gelijken stand en de bevolking te IJmuiden zegt de heer van der Steen niet te begrijpen dat de uitvoering zoo duur zou worden, 'tls voor vele arbeiders werkelijk moeilijk 's morgens naar Velsen te gaan. De Voorzitter wijst op Rot terdam, waar de menschen van F. ijenoord en Cbarlois nog veel langer werk hebben om naar de secretarie te komen. Men zou wel wijkmeesters kunnen aanstellen, die eenige dagen per week eenige uren zitting zouden kunnen hou- deD, doch voor den burgerlijken stand geoft dit niet. De heer Landewesrd vraagt óf bij uitbreiding der secretarie deze niet naar IJmuiden is over te brengen De Voorzitter vindt dat deze op een centraal punt moet blijven. De heer de Boer weet dat er vele bezwaren zijn en zegt dat het noodig is dat de bewoners van IJmuiden toch minstens 3 dagen per week hun belasting moeten kunnen kwijten. Daartoe zou een commies zitting kunnen houden. Spreker zal te dien einde dan ook met een voorstel komen. De heer Netscher zegt dit indertijd reeds te hebben voorgesteld, toen de ambtenaar bij den gemeente ontvanger kwam, waarvoor toch geen voldoende werk was. Er is echter geen gevolg aan gegeven. Ook voor Santpoort is één zitdag per maand veel te weinig. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. Aangeboden wordt het vei slag omtrent de 'evensmiddelen-voerzie- ning. Tot voorzitter van het Werklie- dengerecht wordt benoemd de heer J. van Spiunter en tot plaatsver vangend voorzitter de heer J. E. Mulder. Bij de rondvraag zegt de heer S c h i 11 i n g dat het is vooi gekomen dat een weduwe, wier man op een stoomtreiler is omgekomen, een paar maanden later een oproeping voor baar echtgenoot voor den Land storm kreeg en dat een weduwe, die voor haar zoontje vrijstelling van schoolgeld betalen vroeg, maar wier zoontje overleden was, daarna bericht ontving, dat deze vrijstelling verleend was. Spreker vraagt of zuike dingen niet voorkomen kun nen worden. De Voorzitter zegt dat zulke dingen kunnen voorkomen Als men oplet, doet men 't niet. De heer Schilling vraagt of de Bloemsteeg te Ymuiden gemeente eigendom is of voor rekening der gemeente is bestraat. De heer Ver meulen antwoordt ontkennend. De heer Netscher zon willen dat de verordening voor den keu ringsdienst, die tot zijn blijdschap reeds bij de gezondheidscommissie is, 1 Januari nog in werking zou kunnen treden en verzoekt daarom haar ook aan de Slagersvereeniging ter advies toe te zenden. De Voorzitter zegt dat zij reeds aan den Voorzitter dier Ver- eenigiDg is gezonden, maar heeft geen bezwaar aan 't verzoek te voldoen. De heer Netscher vraagt op nieuw wanneer de Waterleiding nu water zal geven. Ons dorst, zegt spreker. St. Nicolaas komt spoedig, laat men ons nu verrassen. De heer de Boer zegt dat alles gereed is, maar er zijn nog eenige technische zaken, die oplossing eischen, De heer van Tuyll vraagt of de inbraak, deze week bij de water leiding gepleegd, de levering van 't water zal belemmeren. De heer de Boer antwoordt ont kennend. De raad gaat daarop in comité- generaal ter behandeling van be lasting zaken. IJMUIDEN. Groott Brand. Hedennacht heeft een felle brand gewoed aan de trawlerkade alhier in de opslag plaatsen van ruw zout en de daar boven gelegen boetzolders van de Agentuur en Handels Mij. 't Was ruim 1 uur, dat de be ambten van de Noordhollandsche bewakings Mij. rookwolken uit dat gedeelte der magazijnen zagen op stijgen en werden voor hen onmid dellijk gewaarschuwd de bewoners der aangrenzende perctelen en de politie. Tegen half twee reeds laai den de vlammen hoog op en bleek, dat het blusschingswerk niets zou moeten bepalen tot behoud van de Stores. Magazijnen van de Mij. In allerijl werden de nettenzolders ont ruimd, zoodat de reeds spoedig door het dak gedrongen vlammen, daar geen voedsel konden (vinden. Totaal uitgebrand zij n de zoutopslagplaatsen en bo-tzolders, waarop geborgen waren de nagenoeg volledige uit rustingen van de haringlogge:s dei Visscherij Mijen Stern en Poolster Van het Stores Magazijn is het dak aan de Westzijde geheel door gebrand. Verzekering dekt. de schade en wordt naar we vernemen ge dragen, gedeeltelijk door de Zaan- landsche Assurantie Company te Zaandijk en de Ned. Brandwaarborg Mij. te Tiel. Een geluk was 't, dat de wind nagenoeg Zuid was zoodat de vlam- mm meerendeels van de aangren zende gebouwen van de Witte Ster afwoeien en de steenen muur tusschen de brandende perceelen en de reepzolders van de Witte Ster de bi ana kon weerstaan. Voor de zooveelste maal blijkt, dat voor bet spoedig meester worden van groote branden, onze brandweer en zijn hulpmiddelen nog wel ver betering behoeven. Examens. Mej. E. G. Ver- horst, onderwiizeres aan de Chr. School in de Breesaap, is gisteren te Am terdam geslaagd voor het examen Vrije- en Ordeoefeningen. Bond van Jonge Democraten. Naar wij vernemen worden bier- ter plaatse o.a. door den beer Joh. L. Blokland pogingen gedaan om op te richten een afdeeling van: „De Jonge Democraten" een bond van vrijzinnigen op democratischen grondslagwelke bond 19 Maart 1916 t r Utrecht werd opgericht en o.a. beoogt: Democratiseering onzer regeerings- lichamen met invoering van alge meen kiesrecht voor mannen en vrouwen en behoud van onzen con- stitutioneelen regeeringsvorm. In voering van eene doeltreffende sociale wetgeving. Mannenkoor. Naar wij verne men zal „IJmuidens Mannenkoor", directeur de heer N. Gonlag, op Vrijdag 21 December a.s zijn eerste uitvoering geven in Cycloop. VELSEN. Geslaagd. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen is te Am sterdam geslaagd Mej. M. G. Ver- meeren van hier. Den 25sten November over leed te Hoorn mijn zeer geachte patroon, den WelEd. heer P. BOTMAN. A. A. MOON EN Filiaalhouder. IJmuiden, 29 November 1916. TE KOOP. Wegens plaatsgebrek te koop bevragen bur. van dit blad No. 261. 1916, nam. na 1 uur (2 uur precies) in het Stationstoffiehuis van de Erven KLAUWERS te Jan Gijzen- vaart (Santpoort), gemeente Velsen, ten overstaan van den in de ge meente Velsen gevestigden Notaris O. Boe»s«!ag;&v Van het gebouw, genaamd •«serhi-uan Hoteü Oumtamt, met annexe gebouw»!), stal, vier peiceelen BOUWTERREIN, erf en berm, zeer gunstig gelegen aan den Duinlusrweg en den Bioemendaal- schen weg (straal weg van Santpoort naar Bloemendaal) te Santpoort ge meente Velsen en Bloemendaal, samen groot 59 aren, 15 centiaren, te veilen in 5 perceelen en gecom bineerd. Het perceel, voorh. geexploiteerd als „Hotel Duinlust", is door zijne ligging in de nabijheid van het Station Santpoort-Meerenberg R. IJ. S. M., het Duinlustpark en Bloe mendaal geschikt voor het drijven van een hötel, pension of aanver wante gifairre. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van de Notarissen J. J. H. VERLOOP te Amsterdam (Keizersgracht 638) rn G. D. BOER LAGE te Velsen, door welken laat ste biljetten met kaaltjes op aan vraag franco worden toegezonden. in HOTEL „NUMMER EEN" d-s namiddags rii 1 uur (2 uur precies), ten overstaan van den in de gemeente V>J-en gev-stigden Notaris (Q. D. BOERLAGE, van de navolgende perceelen alle te IJmuiden No. 1—4. met afzonderlijk opgaande boven woningen, erven en grond, Kon. Wiihejminastraat 35, 36, 37 en 3i zwart en rood, samen groot 4 aren 81 centiaren, te veilen afzonderlijk en gecombineerd. Nos. 5 en 6, met erven en afzonderlijk opgaande bovenwoningen, Kanaalstraat 73 en 75, samen groot 2 aren, 49 centiaren, te veilen afzonderlijk en gecombi neerd. Perceelen 1—6 zijn eigendom van den lieer H. J. Houtman. No. 7—10. met afzonderlijk opgaande boven woning en gebouw, ingericht voor bakkery en pakhuis, benevens drie WOONHUIZEN, waarvan een met afzonderlijk gebouw, ingericht voor smederij, alies gelegen aan de Pres. Krugerstraat, 4, 6, 8 en 10 zwart e* rood, samen groot 4 aren 31 centi aren, te veilen in 4 perceelen en gecombineerd. Nos. 11—14. met afzonderlijk opgaande boven woningen, eiven en grond, Bioem- straat 25, 27, 29 en 31, samen groot 2 aren, 17 erntiaree, te veilen in 4 perceelen en gecombineerd. Perceelen 714 zijn eigendom van den heer K. Wijker. No. 15. met afzonderlijk opgaande boven woning, erf en grond, Kon. Wilhel. minastraat 46 zwart en rood, groot 1 are, 9 centiaren. Eigendom van den heer J. H. Ste- merdink. No. 16. met afzonderlijk opgaande boven woning, erf en grond, Kon. WiL helminastraat 48 zwart en rood, groot 1 are, 32 centiaren. Eigendom van den heer L. Zwart Pz. No. 17. met erf en grond, Pres. Krugerstr. 25, groot 91 centiaren. Eigendom van den heer J. W. Verwoerd. No. 18. met erf en grond, aan de Pres. Krugerstraat 23, groot 75 centiaren. Eigendom van den heer K. Boon. Nos. 19-22. met erven en grond, Velserduiner- buurtweg Nos. 85, 87, 88 en 89, samen groot 5 Aren, 80 centiaren. Eigendom van den heer R. Gomes. Nadere inlichtingen te bekomen temkantore van Notaris BOERLAGE, voornoemd, bij wien ook notifïen te bekomen zijn.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 5