fier iiMi MÉi 2 lstc llassi Stoomtrawlers VATEN VERKOQPING Houtveilingen 1916 Uit de hand te koop nette Burgerwoningen WOONHUIZEN Verstaat het ;wel! op Vrjjd g 15 Dec 1916. Plaatselijk Nienws. YISSCHERIJ SPORT. f 15.000 kapitaal AGENDA. Predikbeurten. Advertenties. Boekhouder Uit de hand te koop Jongste bediende F Sen flink persoon Een Jongen gezocht Pension aangeboden Kamer zonder pension, gem. of ongem. kamer HEERENRIJWIEL Renteniers woni ng Motorlogger Sroomdrifter OPENBARE G. D. BOERLAGE G. D. BOERLAGE f200 p«r jaar vóór al degenen, welke een salaris genieten beneden f2500 per jaarte verstaan, die salarissen, welke uitbetaald worden per week, te verhoogsn met een bedrag van f4. per week; er bij de commissie over de gestichten op aan te dringen, dat de in Januari 1914 toegezegde 60-urige werkweek, binnen zeer afzienbaren tijd geheel geregeld worden; het verplegend personeel, werkende aan het gesticht Meerenberg vrije dienstkleding te doen verstrekken. Kamerverkiezingen 1917. De districtfederatie Beverwijk ran de S. D. A. P. heeft den heer A. de Vries van Zaandam candidaat ge steld voor de Tweede Kamer. De Kamerverkiezing van 1917. De „Centrale" van de Vrijzinnig- Democratische Kiesvereeniging in het district Beverwijk, heeft met algemeene stemmen voor de Ka merverkiezing 1917 tot candidaat gesteld het aftredend lid de heer mr. N. L. Roodenbnrg. Stenografie I. Pitman. By de 1. 1. te Amsterdam vaawege de Hollandsche Fed. van Sten. Leer. Syst. I. Pitman gehouden examen» slaagden voor diploma A. minimum snelheid 42 woorden per minuut de damesB. F. Sehuyff en S. C. Leih, Haarlem, D. Krab en M. C. Kaper te IJmuidenH. A. M. Cup pen te 's Hertogenboseh an de heer P. J. Kuilman te Amsterdam. Voor diploma B. minimum suel- saeiheid 80 woorden per minuut mejuffrouw J. van Gelderen te Amsterdam. Voor diploma Macbineschryven, minimum snelheid 30 woorden per minuut de dames: H. H. Hoegen te Amsterdam; C. P. van Dalen, M. Cramer en A. G. Tros en de heer H. J. Kappers te Haarlem; C. H. Magnin te Bloemendaal J. M. van Waard, C. J. Weerenen E. C. Weeren te Schoten bij Haar- Haarlem; H. Th. L. W. 1' Epagnol en A. Nierop te IJmuiden; M. L. M. Versteynen, M. A. F. David en P. K. C. M. v.d. Heuvel te Her togenbosch. Voor diploma learares Stenografie mejuffrouw A. M. D. v.d. Heyden te 's Hertogenbosch. IJMUIDEN. Desertie? Vier schepelingen van de K.W. 97 „De 5 gebroeders" stonden terecht wegens desertie. Uit de behandeling der zaak bleek, dat zij op Donderdag met hun schip te IJmuiden binnen ge vallen waren. De schipper J. Vink deelde mede, dat zy op Zaterdag weer aan boord moesten zijn. Ze beweerden niet eerder te kunnen komen dan Maandag omdat ze voor een schoone uitrusting moesten zorgen, aangezien hun kleederen door de onreinheid van een mede- schepling geheel onder ongedierte gekomen waren. De schipper heeft er toch op gestaan, dat zij Zaterdag zouden komen, omdat de reeder dit bevo len had en hij geen bevoegdheid had daarvan af te wijken. De schepelingen waren Zaterdag evenwel niet gekomen. Wel ver schenen ze Maandag, maar toen werden ze niet meer aangenomen en door anderen vervangen. Het Openbaar Ministerie achtte toch desertie aanwezig, maar gelet op de verzachtende omstandigheden vroeg hij tegen 3 beklaagden 7 dagen gevangenistraf en voor den vierde (wegens een feil in de dag vaarding) ontslag van rechtsver volging. De verdediger Mr. de Jong uit Leiden, achtte hier geen desertie gepleegd. Hij vroeg dan ook vrij spraak, daarbij betoogende dat de reeder, de heer Parlevliet, de ver volging alleen uitgelokt had om de gage (voor elk der beklaagden f500) te kunnen inhouden, omdat een deserteur zijn gage verliest. De vaDgsten van de twee vorige reizen waren zeer goed, vandaar deze hooge gages. De rechtbank eal 10 December uitspraak doen. H. D. Lorries voor de havenhoofden. Ingediend is een wetsontwerp om een zestal posten op de Suppl. Landbouw- begrooting to verhoogen, waardoor het eindcijfer wordt verhoogd met totaal f 65.480, w.o f 12.770 voor hat maken van lorries voor de ha venhoofden te IJmuiden en voor het maken van bewaarplaatsen'voor die lorries, welke laatste verhooging een overschrijving is, daar het geld op een vorige begrooting reedsjwas toegestaan, doch toen niet gebruikt. By toeval ontmaskerd. De vo rige week werd een reeder van vis- sehersvaartuigenjaan boord van één zjjner sehepen door een stoker aan gevallen en ernstig mishandeld, waarbij deze stoker geholpen werd door zijn broeder, die op een ander schip voer. Bij onderzoek der zaak bleek de recherche deze familiever houding onbekend te zijn, omdat beiden op verschillende namen wa ren aangemonsterd. Zij vond hierin aanleiding om deze zaak eens te on derzoeken en kwam toen tot de ontdekkiag dat de welwillende hel per een in het begin van dit jaar van het korps torpedisten gedeser teerd militair was. Het branisignaal Evenals bij alle ernstige zaken ontbrak ook bij den grooten brand van de vorige week de komische ztjde niet meldt de St. Ed. Een der leden van de brandweer zou zieh belasten met het luiden van de klok op den politiepost, welke de spuitgasten moet samenroepen, doch hetzij de slingerbeweging vastgeroest zat dan wel by de laatste verbouwing vaetgemetseld was, er was geen beweging iD te krijgen. De krachtige pogingen om de klok te doen luiden had tot gevolg dat de luider het touw stuk trok. Goede raad was in dit geval niet duur, want de luider klom nu op het dak en begon den klepel tegen de klok te slaan doch ook daar mede mocht hij geen succes heb ben. Het ijzeren oog, waarin de klepel hiDg bleek doorgeroest te zijn, zoodat de klepel mede gaf, aan de hand van den klokkenist ontglipte en op de klep van een benedenst aander, die aandachtig naar de evoluties van den hoog klimmer stond te kijken terecht kwam. Gedachtig aan het spreekwoord dat driemaal scheepsrecht is, werd nu uit hooger sfeeren een hamer gerequireerd, waarmede op de klok geslagen werd. Het geluid was echter niet verder dan een paar honderd meter te hooren, waardoor de spuitgasten natuurlijk niet wakker werden. Zoo werd in eene plaats van ongeveei 11.000 zielen het brand- signaal gegeven, VELSEROORD. Kinderfeest. Gisteren hebben de kinderen der openbare school in in de Concertzaal Tivoli ket St. Nicolaasfeest gevierd. De kleintjes 's morgens, de grooten des middags. Zoowel 's morgens als 's middags trad de goochelaar Niellens uit Amsterdam voor de kinderen op, die verbaasd waren over de han dige vertooningen. Ook andere per sonen hielden de kleinen bezig. Versnaperingen werden uitgedeeld en er werd gezongen, dat het een lieve lust was. Het was een genot, al die blije kindergezichten te zien. Ook op de R. K. school was het voor de kinderen feest en werden versnaperingen uitgereikt. VELSEN. Lezing over Noorwegen. Maan dagavond heeft de heer Says uit Haarlem een lezing gehoudèn over sagen en legenden uit Noor wegen. Een en ander werd toege licht door lichtbeelden en vond zeer veel belangstelling. Er was niet zooveel publiek als den eersten keer, waartoe verschillende om standigheden aanleiding gaven. Er was een te korte tijdruimte tusschen de beide lezingen, het weer was zeer ongunstig en 't was te kort vóór Sint Niaolaas. Harmoniecorps. Tegen 1 Jan. as. heeft de heer J. Zwart van Beverwpk ontslag aangevraagd uit zijne functie van directeur dei harmonie-kapel „De Eendracht" te Wijkeroog. Van de oprichting af, nu 17 jaar geleden, heeft de ijverige en be kende musicus de Vereeniging ge leid en verscheidene earebiyken zijn de bewijzen, dat de directie vruchten gedragen heeft, 't Is te hopen, dat da vereeniging er in slagen moge een waardigen opvolger te kiezen. SANTPOORT. Tot ouderling en diakenen bij de Ned. Herv. gemeente alhier zyn herkozen de heeren C. Verwey en J. J. van Wort. Hedenmorgen is namens de rijkscommissie van toezicht op de Zeevisehvereeniging een partij visch in de vischhal alhier in beslag ge nomen krachtens de onteigenings wet en is procesverbaal opgemaakt tegen een drietal «chippers van stoomtrawlers wegens het plegen van handelingen in strijd met de distributiewet. We vernemen daar omtrent het volgende. 't Was de ambtenaren in de hallen en aan den seeretari» der rykeommissie opgevallen, dat sedert eenige tijd de kleme schelvisch, de z.g. braadschelvisch, ook wel piepers genaamd, door verschillende stoom trawlers in minderwaardigen toe stand werd aangebracht, dat wil zeggen, schaars van ijs voorzien, ongestript dus niet van de ingewan den ontdaan. Deae vischsoort, die in hoofdzaak wordt aangewend voor de distributie van ïegeeringsvisch in ons land, zagen er dan onsma kelijk uit en kon door de rijkscom missie niet voor de distributie ge bruikt worden. Wat bleek toen? Dat deze visch voor export naar Duitcchland belangrijk hooger prij zen maakte, dan de regeering be taalt. ds regeering betaalt f22 per honderd pond, terwijl voor export prijzen van f35 tot f88 werd be steed. Zoowel uit deze feiten als uit uitlatingen van enkele belangheb benden kreeg de rijkscommissie de overtuiging dat hier opzet in het spel was en dat op die wijze de distributie van regeeringsvisch ern stig bemoeilijkt werd. Om aan deze prakt y ken een eind te maken werd namens de regeering heden morgen zonder voorafgaande waar schuwing een krasse maatregel genomen Nu weer veel kleine schelvisch in mindeugdeljke staat werd aangevoerd, werd door den secretaris der rijkscomm ssie zooveel schelvisch van de grootere soort onteigend, als voor distributie noodig was, natuurlijk tegen den prijs van f22.de honderd pond, die geldt voor de kleinste schelvisch. Natuur lijk is dit een nadeel voor de aan voerders, doch hoopt men door dezen forschen maatregel het kwaad te verhelpen, terwijl bovendien tegen drie schiopers, die dichte kleine schelvisch hadden aangevoerd pro cesverbaal werd opgemaakt VOETBAL. A. W. A. 1 Stormvogels 1 0—4. Een enthousiast gespeelde wed strijd, met Stormvogels voortdu rend in de meerderheid, te ver door gevoerd samenspel deed echter vele kansen verloren gaan. De attractie van den wedstrijd was het buitengewoon goede doel- verdedigen van den'A.W.A. keeper. Ten tweede male behoedde deze zijne vereeniging op dit terrein vooreen zeer zwaren nederlaag. De blauwwitten verdienen een pluimpje voor hun harde werken! Stormvogelsnaar den Haag. Zondag gaat het „Stormvogels- elftal" bij B.M.S. in den Haag op bezoek. Voor de blauwwitten is dit een hoogst belangryke wedstrijd. B.M.S. is nog niet geslagen op eigen terrein en Stormvogels zal dan ook alle krachten moeten inspannen om te winnen, hetwelk toch zeer ge- wenscht is, om hare gunstige posi tie te handhaven. Wordt echter met hetzelfde vuur als Zondag j.l. gespeeld, dan vreezen wy toch niet. Denkt er aan Stormvogels, gij hebt uw naam hoog te houden iu Den Haag. Men is de wedstrijd tegen H.B.S. nog niet vergeten. Onze beste wenschen vergezellen U eu wij hopen dat wij Zondagavond telegrafisch een overwinningsbericht mogen ontvan gen. Nader vernemen wij nog, dat het vertrek van het elftal bepaald is op 10.45. Gaarne voldoen wij aan het verzoek, om alle Stormvogels-aan hangers aan te sporen hunne favo- riten te vergezellen. V. S. V. De Veiaeroorders hebben blykbaar het vaste plan tweede klasser te worden. Zondag won het met 60 van R. C. U. en nestelde zich daardoor weer vaster op de eerste plaats,. 't Is zoo maar erg. GEVRAAGD In uiterst winstgevende onderne ming, teg>m 0 pCt pref. r^nte to; de hoofdsom zal zijn afgelost. Brieven ietter R 143 Adv. Bur. ROELSE. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. VRIJDAG. Houtveiling door Notaris Boer lage in de Breesaap, 10 uur. IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Woenadag, 8 uur: Bybclleiing, Oude Kerk. Vryd&g, 71/» uur: Chr. School Breeaaap Bijbellezing. GEVRAAGD voor enkele avonden per week. Br. no. 268 bureau van dit b ad. gevraagd, leeftyd pl.m. 14 jaar. Goed handschrift vereiseht. Brieven no 269 bij den Uitgever. 27 jaar oud, gehuwd, bekend met admisistratit-wsrk zag zich gaarne geplaatst als Portier, Magazijn meester of iets dergelijks. Goede informaties staan hem ten dienete. Br. onder iett. C bureau v. d. blad. om na te schrijven in de Vischhal. Slechts des morgens werkzaam. Alleen zy die in staat zijn deae werkzaamheden met nauwkeurig heid te verrichten komen in aan merking. Aich schriftelijk te melden no. 270 tot den Uitgever dezer Courant met huiselyk verkeer en vrye slaapkamer. Adrr-s: bureau van dit blad. GEVRAAGD met of zonder Pension. Brieven onder lett. H, bureau d' zer Courant Echtpaar (klein gezin) vraagt liefst in IJmuiden met kook- en stookgeleeenheid. Br. r.o 267 bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD met gebruik van keuken. Adres bur. v. d. blad no. 168. in goeden staat, beste banden, vrij- wiel, terugtraprem g-ed in lak en nikkel aangeboden f 35.Te bevr. bij G. VAN RIJN, Café Internationaal Prins Hendrikstraat alhier. Te koop aangeboden Brieven letter T. M. advertentie bureau C. J. SNOOIJ. aan de Bloemstraat te IJmuiden, nommers 25, 27 29 en 31. Te bevragen Kanaalstr. 65 alhier. Aangeboden i nieuwe en ge bruikte Eiken-, Beuken- en Vurenhouten Veten van 5—180 Liter iDhoud, uitvoervrij. Firma W. STERK Jbzn., Vlaar- dingen. HEllOO TE KOOP EEN zoo goed als nieuw. Brieven onder letter R. 144 adv. bureau RORLSE. solide gebouwd, modern en geriefelyk ingericht, op besten stand. Br. lett. S. B. adv. bur. ROELSE. TE kCOP aangebeden. Da by do N. V. Scheepswerven vh. H.H BODEWES te Mülingen bij Nymegen in bouw genomen 28X6 60X3,16 M, levering half Februari a en een in bouw genomen 37X660X3,50 M., met machine 325 I. P K. levering ongeveer Mei 1917. Uitvoerige inlichtingen, tee- kening en be-fl> k op aanv-ag- gratis. avonds na 7 uur» in h t 'Hotel „KOMMER EEN" re IJmuiden, 'en overstaan vati den in de gemeente Velseri g vestigdea. Notaris van twee "J met. erv^n, grond en ean?, aan de PRES. STEIJNSTRAAT C 56 én 58 te IJmuiden gemeente Veisen, Ka daster Sectie I, nos. 1886 en 1887, sarmn groot 1 are, 40 cA., afz. en gecemb. Huur f 7.50 per week. Nadere inlichtingen ten kantore van notaris BOERLAGE voornoemd. ten overstaan van Notaris te VELSEN. 4o. Op Vrijdag 8 December in de „Breesaap". 5o. Op Maandag il December ia de bosschen van „Tusschenwijk", by Wijk aan Zee. 6o. Op Woensdag 13 December in de buitenplaats „Velserbeek". Aanvang telkens des morgens |0 uur. Inlichtingen te bekomen bij den Makelaar D. BUS te Veisen. ••••;-"H.- 1 7»;. j /- Daar is geen enkel middelverstaat het welgeen enkel I midde', dat U in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte van lichamelijke en geestelijke uitputting beter en vlugger helpt dan de SANGUINOSE. Dr. James de Sullivan schrijft ons: „Ik zal zeker voortgaan met Uw middel voor te sohrijven bij de behandeling van bleek-1 zucht en bloedarmede. Het lichte staalgehalte dat de Sanguinose in organische verbinding bevat, is voor mij een groote aanbeveling" De Sanguinose is zuiver plantaardig; zy wordt door de deli-1 kaatste gestellen verdragen. Zy wekt den eetlust op, maakt Uw' [slaap diep en verkwikkend; schenktU nieuwe veerkracht,levens- lust* werkkracht De SANGUINOSE kost per flacon van ruim 300 giam f 1.50, 6 fl. f 8.—, 12 fl. f 15. Tweemaal per dag een eetlepel, kinderen een theelepel of eep dessertlepel, in een eetlepel suikerwater. Verkrygbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Se Co., De Riemerstraat 2c/4. DEN HAAG.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3