Een prima Benzine Ketel 14000 witte ttzaidsteeoeii. YISSCHERXJ. Burgerlijke Stand Advertentiën. DANKBETUIGING. nette jonge Werkster NET PERSOON Flink Persoon Nette Loopjongen 2 Nette JONGENS 2 dito MEISJES Nette Commensaals WINKELHUIS DANKBETUIGING HUWELIJK, NIEUW HUIS, Loggerzeil, HUIZEN 10 gulden belooning een Eikenhout Buffet Een petroleum Kachel TE KOOP Een flink persoon HARINGLOGGER WILHELMINA DINA, administratief goed ontwik keld, zag zich gaarne geplaats op Reeders- of handelskantooi ook geneigd als opzichter t controleur op te treden.' Brieven onder Ietter R 145 bureau van dit Blad. GEVRAAGD bekend met voor alle voorkomende reederij werkzaamheden. Houten haringlogger geheel com pleet. Laadvermogen 20 Last. zijn voor den R. K. L. T. B., dat hier noodig een afdeeling van onzen mooien Roomschen Tuindersbond tot stand kome, waarin de katho lieken zich kunnen vereenigen, waarin zij thuis behooren en waarin hun belangen veilig zijn! Ringvergadering. De Ring Kennemerland van het Ned. Jonge lingsverbond heeft Woensdagavond de eerste wintervergadering gehou den in het gebouw voor Chr. Be langen alhier. De vergadering was niet druk bezocht. Door den heer J. R. Huiser van IJmuiden werd de Bijbelbespreking ingeleid. Behandeld werd Psalm 72, waarop een drukke gedachtenwisse ling volgde. Door den heer G. Voet van Vel- seroord werd een referaat gehouden over den „Modus Vivendi". Eenige vragen werden gesteld en beant woord. Beverwijk zou ook werkzaam heden hebben geleverd, doch de inleider was afwezig. De volgende vergadering zal te Velseroord worden gehouden. SANTPOORT. Hondentrouw. Van honden- aanhankelijkheid en instinct waren we dezer dagen ooggetuige. De beer R. te Velsen die vele malen des morgens naar Haarlem reist, deed dit ook weer Dinsdag j.l. Nog voor de heer R. het perron te Velsen bereikt had, was zijn getrouwe hond daar reeds aangekomen; hoe het baest. dat, zonder .een kaartje te koopen had klaargespeeld, is tot nog toe een raadsel gebleven. Een poosje voordat de trein zich in beweging zette, had de hond reeds op een loopen gezet, deels ging het langs de spoorbaan, deels door weide en bosschen hij was gelijk met den trein te Santpoort, station, aange komen vandaar nam hij de rich ting naar Haarlem, maar moest het nu in snelheid tegen den trein af leggen. De heer R. na zijn zaken te Haarlem gedaan te hebben begaf zich weer naar huis terug, dcoh wie zou zjjn verbazing kunnen ken schetsen, toen hij aan het station komende, daar zijn trouwen huis vriend aantrof, die, kwispelstaartend tegen hem opsprong; het beest had daar een halve dag zitten te wachten Heer en hond gingen nu geza menlijk per trein naar huis terug. Stroopers. Het zijn Diet alleen stroopers in menschengedaante, die jacht maken op de konijnen in onze duinen. De jachtopzieners klagen steen en. been, dat, in dezen tijd, nu de konijnen zeer hoog in prijs zijn, een menigte hermelijnen zich in onze duinen ophouden, een on gedierte, dat nog gevaarlijker en wreeder vijand van het duinkonijn is dan de menschelijke stioopers zyn. Wel worden er vele vallen geplaatst om de hermelijnen te vangen, doch nog eer. groot aantal konijnen worden dagelijks slacht offers van deze slanke zich snel voortbewegende dieren. St. Ed. Begrafenis A. Schneider. In stil len eenvoud werd Maandagmiddag op ons liefelijk kerkhof „de Biezen" aan den schoot der aarde toever trouwd het stoffelijk overschot van den heer A. Schneider. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente was vertegenwoordigd door de heeren P. Keers en J. J. van Wort. Onder de aanwezigen, die zich om de groeve schaarden, waren naar de St. Ed. bericht, ook de heeren G. Mulder organist, A. Hazevoet, koster der Herv. Kerk, Ds. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, die reeds Zondagavond de verdiensten van den overledene in zjjn predikatie herdacht had, herinnerde aan en dankte voor het geen de heer A. Schneider in zijne verschillende kerkelijke functiën voor de Ned. Herv. Gem. was ge weest. De oudste zoon bedankte de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. De Protestantsche dragersvereening van hier verleende bij dit grafwaarts gaan weder haren bestand. Kip gestolen. Mej. A. alhier miste dezer dagen op een morgen een kip. Daar even te voren 3 zigeu- neivrouwen in de nabijheid van het hok achter haar huis zich hadden vertoond, ligt het voor de hand te veronderstellen dat deze de difeggen zjjn. Dit is weder een bewijs met dit volkje op zijn hoede te zijn. Stranding Margaretha. De Raad voor de Scheepvaart deed onderzoek naar de oorzaak van het stranden op 21 Nov. iu de Eier- landsche gronden van den stoom trawler „Margaretha" IJ. M. 23 van de Visscherij „De Marezaten" te IJmuiden, schipper J. Gravemaker, aldaar. De stuurman J. Jonker verklaarde, dat de IJ. M. 23, die 139 ton meet, den 13en November van IJmuiden ter vischvangst vertrok. De schip per had gezegd, dat ze 170 mijl van IJmuiden jaf zouden stoomen. De koars was N.O. t. N. V2 N.O. Na 36 uur in stormweer gedreven te hebben, werd den 20sten Nov van 55 graden N.B. de thuisreis aanvaard. Het bestek was gegist. De koers werd gezet op het Haak- vuurschip. Onderweg W6rd 20 vaam gelood. Den 21sten 's morgens om half vier was de schipper op de brug en getuige bevond zich aan het roer. De schipper was voortdurend boven. Get. heeft eenmaal gezien, dat de schipper naar beneden ging om een kop koffie te drinken. De IJ. M. 23 kwam met een koers van Zuid t. West op 't land aan Er was verschillende koeren gelood. Den laat sten keer 9 vaam. Toen werd terstond gedraaid om van de kust weg te komen. De Terschel- lingerbank is niet gezien, wèl, ge durende het draaien, twee lichtjes. Toen stootte de trawler. Er kwamen verschillende schepen, o.a. torpedo booten te hulp. De trawler werd ten slotte afgesleept. Het onderzoek werd hierna ge sloten. Daar de schipper niet verschenen was, werd de behandeling tot later datum uitgesteld. Visscherij in November. In de November-aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt het onder staande rapport gepubliceerd van den hoofdinspecteur der Yissche- rijen met betrekking tot den toe stand der visscherij in November (in verband met het tijdstip, waar op zij werd ingezonden, geldt deze mededeeling tot omstreeks den 20en der maand). De storing in den aanvoer door de stoomtrei- lers ten gevolge van de vermissing van eenige vaartuigen, waarvan een drietal naar een buitenlandsche haven opgebracht bleken te zijn, duurde gedurende het eerste ge deelte van November voort. Later werd de visscherij belemmerd door ongunstige weersgesteldheid, zoodat de vangsten geringer waren dan anders. De resultaten waren toen echter, dank zij de buitengewoon hooge prijzen, nog zeer loonend, waarbij intusschen rekening is te houden met de omstandigheid dat hetgeen voor uitvoer naar een der vreemde staten boven een bepaal den maximum-prijs is gekocht, wordt terugbetaald. Het bedrijf der zoogenaamde kustvisschers ondervond eveneens veel stagnatie door het slechte weer. Bij goed weer werd het met gunstige resultaten uitgeoefend de uitkomsten der beugvisscherij door de zeilsloepen uitgeoefend waren zeer g< ed de vangsten wa ren behoorlijk de prijzen der visch zeer hoog en de visscherij daardoor bijzonder loonend. De drijfnetvisscherij kenmerkte zich in November door zeer degelijke vangsten. Het stormweer deed aan het bedrijf veel schade. Doordat in tusschen de prijzen der voor export naar een der vreemde staten be stemde haring bijzonder hoog waren, werden goede resultaten verkregen. Nieuwe schepen. Voor de Maat schappij Shamrock is alhier aange komen de op de werf der firma D. Boot te Alphen nieuwgebouwde stalen stoomdrifter, tevens korder YM. 325 (Gloria), welke door Bur- gerhout's Machinefabriek te Rotter dam, van ketel en machine werd voorzien. Aanmonstering op visschersnaar tuigenIn den laatsten tijd konden wij verschille de malen berichten dat zoowel door de gewone als door de militaire politie te Ymuiden personen werden gearres teerd, die van hun corps gedeser teerd waren en onder valsche namen op de visschersvaartuigen een plaatsje wisten te krijgen, schrijft de berichtgever van de St. Ed. Dat dit kon geschieden in weer wil van de coatröle welke werd uitgeoefend bij het afgeven van vaarboekjes voor de stoomicorders en de doorloopende controle bij het uitvaren, toonde aan dat deze con- tröle nog niet scherp genoeg was. Door den commandant der positie IJmuiden is thans bepaald dat ter bevordering van een betere iden tificatie van de personen, die dienst nemen op visschersvaartuigen welke voor de vischvangst buiten de ter ritoriale wateren bestemd zijn met ingang van 1 Januari a. s. door de betrokkenen aan het Centraal Bu reau der vereeniging vari reeders van Visschersvaartuigen hun ge boortebewijs voorzien van hunne gelegaliseerde handteekening moet worden overgelegd, alvorens hun vergunning tot uitvaren kan wor den verleend Door de genoemde vereeniging van reeders is thans tot een groot aantal gemeentebesturen een schrij ven g-rricht, waarin zij zegt dat deze maatregel, in het belang van het bedrijf en vooral in dat van de opvarenden moet worden geacht, waarom zij dan ook door haar ten zeerste wordt gewaardeerd. Voor eene richtige uitwerking wordt de hulp der gemeentebesturen vereischt, waarom het, bestuur dan ook dringend verzoekt. Verder wordt verzocht aan vjs- scherlieden, welke het verlangen daartoe kenbaar maken, hun ge boortebewijs af te geven, nadat het op het secretarie in het bijzijn der gemeente-ambtenaren van de handteekening van den aanvrager is voorzien, welke handteekening dan gelegaliseerd moet worden. Het bestuur zegt te voelen dat een en ander wel moeite zal ver oorzaken doch doet zij een beroep op medewerking omdat het voor gestelde onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden een zeer be langrijke maatregel van orde be doelt. Voor deserteurs zal het nu niet gemakkelijk vallen onder valsche namen te worden aangenomen, der gemeente Velsen van 28 Nov. tot en met 11 Dec.. 1916. BevallenC. C. P. Luttikhuizen Bisschop d. M. C BarneveldKlein d. T. M. GoldbohmToken d. A. PeekGeerlof d. A. C. Koster Verhoef z. E. van der Plasvan Biemen z. M. A. VertoorenVosd. M. de KortSnellenberg d. H. C. MooijGjertsen d. A. Fonsde Kraag d. A. CieremansVooijs z. H. VoogtPlaatsman z. M. Moot van Eek d.J. Berkhoutvan der Laan -3. T. RijkeZwart z. J. M. van LeeuwenThomas z. B. Wals —Rosbergen z. C. A. Alders—Tromp z. N, Bosmande Waard z. C. J. van der Zwet—Siotemaker z. C. HeeremansTurkenburg d. W. Mooiman Nelis z. P. IsraëlNagt- zaam d. G. E. D. LangbroekBaak z. J. M. van Leeuwenvan Ruiten z. A. M. A. van der PutteCastien z. E. van Pel—Glas z. J. Luitze Westra z. B. M. van Polanen Tijms z. T. BoonKunst d. J. BeukmanNuman z. OndertrouwdJ. van der Kaaij en M. Scholder. D. Groeneveld en P. Slobbe. I. Rietdijk en A. C. van de Watering. F. A. J. Bunschoen E, J. Olyrhook. C. W. Baas en A. H. J. Luikman. J. C. Seton en W. Guddee. GetrouwdS. Langbroek en F, Zwart. F, P. van der Meijs en G. Schaap. A. G. van Son ea P. Meis sen. J. van Gastel en M. Michieis. G. Smith en J. van Til borg. OverledenA. van Drimmelen, 20 jaren (te Haarlem) J. Dekker, 11 maanden z. van D. E. Dekkeren A. Visser. M. Tameris, 71 jaren, weduwnaar van C. van der Vos. C. H. van der Zon, 3 jaren z. van J. van der Zon en M. F. Pirovano. E. Filmer, 72 jaren, echtgenoote van J. Konijn. E. Krijnen, 70jaren echtgenoote van P. Hopman. H. Ras, 10 maanden z. van H. Ras en M. Zeilmaker. ,A. S. Wasterval, 66 jaren, weduwe van H. C. van Wort, C. Koster, 86 jaren, echtgenoote van M. van Cit-ters. M. Korf, 1 jaar dochter van D. Korf en D. de Boer. T. Rieuwerts, 45 jaren, echtgenoot van T. C. Schlachter te Haarlem. R. C. van der Ploeg, 16 jaar. A. Schneiders, 82 jaar, weduwnaar van H. G. Cats. N. van Groningen, 45 jaren, echtgenoote van A. de Ko ning. F. C. Ham, 80 jaren, weduwe van H. Nuberg. H. Klinkhamer, 25 jaren, echtgenoote van W. Cloeck. J. J. Berkenkamp, 64 jaren, weduw naar van H. Jansen. J. Meijboom, 2 jaren, zoon van A. Meijboom en A. Rooiman. De Heer en Mevrouw Kok geven kennis van de geboorte hunner dochter IJmuiden, 15 Dec. 1916. Geboren: FRANS, zoon van J. G. HOFMANN en E. H. HOFMANN— de RüSSER. Velseroord, 15 Dec. 1916. Den 12 December 1916 over leed zacht en [kalm onze ge liefde zuster ELISABETH VAN TILBURG, in den ouderdom van ruim 49 jaar. Familie v. TILBURG. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, op het onverwachts, te Alkmaar, mijn geliefde echtgenoot en onzer kinderen lieve vader JAN KONING, in den ouderdom van 37 jaar. Wed. J. KONING- kapitein en kinderen. Velseroord, 9 Dec. 193 6. Engeimundusweg 34. Voor de vele bewijzen van toe genegenheid en belangstelling ons betoond bij het smaitelijk verlies, dat ons getroffen heeft, betuigen wij onzen hartelijken dank. Inzon derheid aan den heer stationchef en het personeel, mede voor de hulp betoond bij het grafwaarts dragen, en aan den WelEd. heer Gutteling voor de vele woorden van troost ons toegesproken. Verder aan alle vrienden en geburen. Wed. KONING-Kapitein en Kinderen. Velseroord, Dec. 1916. BIEDT ZICH AAN Adres bureau van dit Blad. Zich aan te melden bij walschip per W. Post, Zeestraat IJmuidei GEVRAAGD voor licht werk. bureau van dit blad. 23 en 24 jaar wenschen kenui te maken met om de a.s. feestdagen gezelli door te brengen. Brieven, welke desverlangd wor den geretourneerd, onder lett. Rif aan den boekh. ROELSE, IJmuiden President Krugerstraii gevraagd, no. 75. TE HUUR gezocht op eerste stand te Ymuiden een mooi (liefst winkelhuis. Brieven ondei No. 279 aan het bureau v. d. TE KOOP Jang 280/95 cM. inwendig 85 M!, L_ ijzer 60 X 60 X 8 aai staven*van 12 Ms. P. ERIKS Pz, Velseroord Hiermede betuigt ondergeteken de zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij zijn 25-jarig ambtsjubileum genoten. L. HOPMAN, Loods. Voor de vele blijken van deel. neming ontvangen bij het overlij den in den ouderdom van 81 jaren van onze geliefde Moeder Wed. H. NUBERG geb. Vrouwtje Cornells Ham betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam JOOST HOLSTER. C. PI. Holstek-Nuberg. IJmuiden, 14 Dec. 1916. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onzen dierbaren Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer ANTHON1E PEEK, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. A. PEEKDinkla. Purmerend, 15 December 1916. Net jong zakenman in zijn om geving geen keus. Wenscht ern stige kennismaking met net Meisje omstreeks 22 tot 26 jaar. Br. no. 280 met portret. Geheimh. verzekerd, aan het bureau v.d. blad. TE KOOP op een der mooiste stan den van IJmuiden een zoo goed als met afzonderlijke bovenwoningen naar de eischen des tijds ingericht, zoomede een burgerwoonhuis ia het centrum van IJmuiden. Br. no. 281 bureau v. d. blad TE KOOP een zoo goed als nieuw eerste kwaliteit Krommeniër dc AdresJ. SCHRIEKEN, Hoflaan Breesaap, IJmuiden. Fit de hand te koop soliede gelegen te IJmuiden, IJoogenberg eo Velseroord. Te bevragen bij H. Oudshoorn 011 J. Slingerland Vel seroord. aan degene, die een net gezin zon der kinderen aan ©en BURGEE- WONING helpt. Brieven onder lett. R 146 adv, Bureau Roelse. TE KOOP wegens plaatsgebrek f35.adres te bevragen bureau van dit blad. te koop aangeboden, wit geëmal- leerd, prijs f'6.Willem Barondz- straat 39. dubbele villa en vier hoerenhuizen, zeer geschikt voor geldbelegging, Br. fr. onder No. 277 aan het bur. v. d. blad. 27 jaar oud, gehuwd, bekend met administratiewerk zag zich gaarne geplaatst als Portier, Magazijn meester of iets dergelijks. Goede informaties staan hem ten dienete. Br. onder lett. C bureau v. d. blad. Te koop aangeboden: Ook afzonderlijk te koop Compleete vleet met reserve-touw werk, diverse fust, waarvan 84 met zout. Nadere informaties in beko men Willem de Zwijgerlaan No. 1, 's-Gravenhage. TE KOOP Te bevr. Willem Barendszstr.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 2