Kennisgeving. Als 'd avond DE JAARGETIJPEN PRIJSVERMINDERING J. P. Brachthuizer, |Dr. Veldman IJ. GOEDHART, Uit de hand te koop Burgerwoningen J. ROOSEMOLEI IJMUIDEN'S MANNENKOOR op VRIJDAG 22 DECEMBER I Ti in Wegens vergevorderd Seizoen Draaier-Bankwerker Plaatsing gezocht Zit- en Slaapkamer Ondergeteekende verklaart dat de Heer geen Compagnon maar alleen bii mii in betrekking is. maar alleen by mij Yischhandelaar. ff Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. Uit het Land. Scheepvaart Advertenties» nette Burgerwoning dricü Woonhuizen G. A SLEBOS een nette werkster. AFWEZIG. Dr. li O M E LING Faillissementen. MODEMAGAZIJN Uit de Provincie Vergadering van Vrijdag 15 Dec, 1926. Voorzitter de Burgemeester, Afwezig de heer Polderman. Ingekomen zijn de volgende stukken Brieven van Gedeputeerde Staten houdende terugzending van goedge keurde raadsbesluiten Eene mededeeling van het lid W. Baron van Tnyll van Seroos- kerken, dat hij bedankt als lid der reclame-eommissie voor het ver gunningsrecht Berichten der aanneming van benoemingen Een schrijven van de commissie tot voorbereiding der oprichting van eene afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Neder- landsehe Gemeenten, houdende toezending van een concept reglement 9 November: Helderheidtroebel. Organische stoffen 11.7. IJzeroxyde (Fe,°g) 1.14. Mangaan 9.5. De raad begroet deze woorden met applaus. De heer Vermeulen deelt mede dat een schrijven is ontvangen van den Minister van Waterstaat inzake den steigerbouw te IJmuiden. De voorwaarden voor de gemeente zullen wat gunstiger zijn, nu de bouwkosten niet ruim f 26000, doch ruim f 21000 zijn. De kosten zullen nu voor de gemeente niet zjjn f 13050, doch 28 pCt. van de kosten. De raad vereenigt zich hiermede. Ingekomen is het rapport der schoolcommissie inzake het onder wijs aan achterlijke kinderen. Zal worden gedrukt. Aan Mej. Lohuizen wordt op haar verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijzeres. De heer Vermeulen beant woordt de vragers, in een vorige vergadering gesteld. De strook grond bij de school is door den landmeter onderzocht en de gemeente hoofd zakelijk in 't gelijk gesteld. Aan den heer Ui ten da al dat de voetpaden, waarnaar deze vroeg, in orde gemaakt zullen worden. Aan den heer Gerritsen :dat een voorstel tot het geven van nieuwe straatnamen zal komen. Aan den heer Netscher inzake den kerkbouw te Santpoort dat de fout bij B, en W. ligt en de zaak wel in den raad had mogen komen. Deheeren Netscher en Slui ters zijn over deze zaak niet te vreden en zeggen dat hier een on rechtvaardigheid gepleegd is. Goedgekeurd worden de voorstel len tot uitbreiding van het getal vaste leerkrachten aan school A, tot in gebruikgeving van het gym nastieklokaal van school G voor gymnastiekonderwijs aan den heer C. Bak te Santpoort, tot aansluiting bij de Onderlinge Risico Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, tot Eigen-risicoverzekering der paarden van den reinigingsdienst, tot vast stelling der scheidingslijnen van bouwblokken in verband met de stichting van school H. Bij de regeling omtrent den in breng van gronden in het grondbe drijf zegt de heer Netscher de mededeelingen in het raadsstuk on volledig te vinden. Spreker vraagt welke gronden nu in het bedrijf zullen worden ingebracht. De heer Vermeulen zegt dat de bedoeling is alleen de oude gron den te taxeeren, de gronden, de laatste jaren gekocht, zijn daar niet onder begrepen. Het voorstel wordt goedgekeurd, evenals dat tot vaststelling der ver ordening op het geldelijk beheer over de onder directie van Burge meester en Wethouders staande wegen, nadat een door den heer Netscher voorgestelde kleine redac tiewijziging was overgenomen. De rekening van höt gemeente lijk werkloozenfonds over 1915 wordt vastgesteld op f 631.30 met een batig saldo van f 9, ll6. Bij de aanvraag van een crediet van f 500 voor de uitvoering dei- regeling melkverstrekking aan kin deren en zieken zegt de heer van T u y 11 het vreemd te vinden dat alleen de Vereeniging Ziekenzorgen niet de Armbesturen hierin gemengd zijn. De Voorzitter zegt dat dit wel'tgevali3. DeheerHandgraaf Eene dankbetuiging van het bestuur der Haarlemsche Huishoud en Industrieschool voor de toeken ning van subsidie; Van den voorzitter der commissie van bjjstaod voor de financiën, dat omtrent de voorgelegde punten geen advies kan worden uitgebracht, daar op de vergadering van 6 Dec. j.l. geen voldoend aantal leden tegenwoordig was. De heer de Boer deelde mede dat het water der waterleiding thans onderzocht was en goedgekeurd. Deze middag nog zon het water in bet reservoir worden toegelaten en daarna het buizennet schoonge spoeld. Spoedig kan dus nu de officieële opening verwacht worden. De heer de Boer deelt nog mede de resultaten van de onder zoeken door het Scheikundig Laba- ratorium van Dr. G. van der Sleen te Haarlem van 9 November en 15 December. Deze zijn 15 December Helderheidhelder, reukgeen. smaaksmaak. Organische stoffen7.6. IJzeroxyde (F e 2°s)0.21. Mangaan 0.35. zegt dat iedere maand met Zieken zorg en de armbesturen zal verga derd worden. Het crediet wordt toegestaan. Op het adres van G. D. Boerlage iDzake het bouwen in afwijking van de rooilijn voor den Stationsweg wordt afwijzend beschikt. Dat van den heer G. ten Napel, hoofd van school B om overplaat sing naar de te bouwen school H te Velseroord, wordt ingewilligd. Bij het verzoek van de afd. Sant poort van „Volksonderwijs" om ge bruik van een scnoollokaal voor een te houden cursus in de Fran- sche taal, zegt de heer Netscher zich er over te verheugen dat spreker nu gelijk krijgt inzake zijD vroegere opinie over deze kest.ie. Da heer Landeweerd zegt dat dit maar voor een klein deel het geval is. Het verzoek wordt toegestaan. Inzake het verzoek van de N. V. „Thornlust" tot exploitatie van bouwterreinen om vergunning voor bet aanleggen van een weg, deelen B. en W. mede, dat het in hun bedoeling ligt zoo spoedig mogelijk voorstellen te doen met betrekking tot het doen ontwerpen van een algemeen uitbreidingsplan. De heer Van T u y 11 vraagt, wanneer dit uitbreidingsplan zal komen. De heer Vermeulen zegt dat B. en W. dit zoo spoedig mogelijk zullen doen. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. (Wordt vervolgd). Oud koper. Het Koninklijk Na tionaal Steuncomité maakt het volgende bekend: In verband met het feit, dat de voorraden aan oud koper en andere oude metalen hier te lande niet onuitputtelijk zijn, is het van het grootste belang dat alles in het werk gesteld wordt om er voor te waken, dat deze niet onnoodig ver kleind worden en geen oude kunst voorwerpen te ioor gaan. Wij wijzen er m<-t nadruk op, dat iedereen verplicht is hiertoe mede te werken, zelfs ten koste van veel moeite en overleg en af wijking van gewoonten. Dat de ernst van den toestand niet voldoende gevoeld en onder het oog wordt gezien, bewijst de voortdurende stroom van aanvragen tot uitvoer van oud koper en andere onde matalen, om den wederinvoer uit het buitenland mogelyk te maken, zelfs voor die artikelen welke hier te lande soortgelijk kunnen worden vervaardigd, resp. van elders zonder tegenlevermg betrokken kunnen worden. Door er voor te zorgen, dat Uwe opdrachten hier te lande worden geplaatst, resp. in het Buitenland waar geen eisch tot tegenleveriug wordt gesteld, kunt U zich in het vervolg het beste tegen teleurstel lingen en schade in deze richting vrijwaren. IJMUIDEN. Verkocping. [Ten overstaan van de Notarissen Dolleman alhier en Boerlage te Yelsen is gisteravond in Hotel No. Eén verkocht een woon- en winkelhuis met broodbak kerij behoorende tot het faillissement van de Coöp. Ver. „Voor Allen". Kooper Notaris Boerlage q. q. voor f 5700 Ten overstaan van Notaris Dol leman is geveild een pakhuis met erf en gang nabij de Vischstraat. Opgehouden. Een woonhuis enz. aan de Koningin Emmastraat. Kooper de heer C. Bonekamp voor f'4978. Ten overstaan van Notaris Boer lage twee woonhuizen aan de Pres. Steynstraat. Kooper de heer W. Gravemaker voor f5120. Een partij van 14000 kalkzand- steenen ten verkoop aangeboden op verzoek van den schipper Roe lof Scholten te Hoogeveen, werd gekocht door den heer A. Peek voor f145. Krijgsraad. De waarnemende auditeur-militair bij den Krijgsraad te 's Gravenhage heeft geëischt tegen M. R., milicien der infanterie, afkomstig uit IJmuiden, wegens 2e desertie, opgevolgd door vrij willige aanmelding 3 maanden militaire detentie en wegens dief stal van een paar rijksschoenen ten nadeele van een kameraad in de Oranje Nassaukazerne te A'dam 5 maanden militaire gevangenisstraf. Winterlesingen. De tweede winterlezing Donderdagavond ge houden in het gebouw van Christe lijke Belangen mocht ook groote belangstelling trekken. Als spreker trad op Ds. S. H. J. Berckelbach van der Sprenkel van Purmerend met het onderwerp „Karakter en Bekeering". Uit de met aandacht gevolgde voordracht bleek, dat spreker een diepe studie van zijn onderwerp gemaakt had en zonder ons in bijzonderheden wat men noemt karaktertrekken te beschrijven en tot leering te doen strekken, ons een diep enjuist inzicht gegeven op hetgeen het karakter genoemd wordt, hetgeen karakter is, hoe karakters behandeld en be oordeeld worden en hoe men de menschen en groepen en catego- riëen splits en samenvoegt naar} de karakters. Ter beoordeeling van het karakter van den evenmensch is grondige zelfkennis eerste ver- eischte. 't Spreekt van zelf, dat de be gaafde spreker in hoofdzaak de zedelijke en godsdienstige eigen schappen van het menschelijk karakter besprak, wat reeds bleek uit zijn definitie, dat karakter is een zedelijke bestendigheid. Spreker erkent, dat bet woord karakter meest in waardeerenden zin gebruikt wordt. Juist „een man van karak ter", wordt niet gezegd van een gewoon huis- of tuinmeusch en als tegenstelling van karakter, spreekt men van een slecht karakter. In het woord en in de beteekenis ligt dus reeds een begrip van goeds opgesloten. In het tweede gedeelte der lezing besprak Ds. Berkelbach de bekeering, waarmede hij bedoelde de omkeering, ten goede. Uitvoerig behandelde spieker ook aan de hand van vele schrijvers van naam het omkeeringsproces, hetwelk door ieder mensch wordt doorgemaakt, de een jong, de ander oud, doch ieder op zijne eigen en eigenaardige wijze, die een bijson der cachet drukt op ieder geval. Dat een bekeering „een omkeering ten goede" niet altijd blijvend is, werd door spreker met voorbeelden aangetoond. Daarna schetste de voorganger nog de invloed van de bekeering op het karakter, wat feitelijk geen veran- deriu van karakter kan zijn, doch alleen loutering heiliging. De voordracht werd met groote aandacht gevolgd. hoogea. Het het geval is. bleek, dat dit niet Gemeenteraden. Minister Cort Velsen. Aangekomen, 13 Dec. Eendracht, st. Amsterdam, ledig. Vertrokken, 15 December: Een dracht, st. Rous,an, papier. Binnengesleept. De Nederland sche driemastschoener Friso, Kapi tein Lukkien van Gothenberg mee een lading hout naar Amsterdam heeft op zee zwaar weer doorstaan. De matroos H. werd overboord ge slagen en verdronk. De kok kreeg ernstige verwondingen zoodat de overige opvarenden niet voldoende in getal meer waren om bet, schip naar belmoren te manoevreeren. In dezen toestand werd de schoener aangetroffen door de torpedoboot Z. 8. De torpedocommandant deed het in nood verkeerende vaartuig op sleep nemen en behouden te Ymuiden binnen brengen, waarvoor men zeer erkentelijk was. biedt zich aan tegen 1 Januari, ook genegen als voormanop te treden, van de beste getuigschrif ten voorzien. Br. no. 283 bureau van dit blad. solide gebouwd, modern en geriefeli ingericht, op besten stand. Br. lett. S. B. adv. bur. ROELS TE KOOP GEVRAAGD te IJMUIDEll,; Br. no. 276 bareau v.'-n dit b!ai Uit de hand TE KOOP leegstaand Woonhuis, Wilhelminastraat 85; in de Rijpstraat 23, 25 en 27; WOOE- en Winkelhuis, Bloemstraat 68. Te bevragen Wilhelminakade op KANTOOR, voor MEISJE, leef tijd 15 j. reeds één jaar op kan toor werkzaam geweest, goede ge tuigen staan ten dienste. Br. onder lett. M adv. Bureau ROELSE. Een net persoon vraagt voorzoo spoedig mogelijk in de nabijheid van het station te IJmuiden een met pension. Br. tr. lett. J. K. bureau van dit blad. sckildpr te Jan Gy sen vaart 113], geeft hierbij kennis, dat hjj als vertegenwoordiger in de zaak te Santpoort, Kerkpad 48, voorheen G. B. Slebos, heefc aangesteld die woonachtig is naast de werk plaats. Beleefd aanbevelend G. J. SLEBOS. Gevraagd Adres Kanaalstraat 68. is wan 2© tot 30 De praktijk wordt waargenomen door gCM&ALSTftAAT 41. Bij vonnissen van de Arrondisst- men'ts Rechtbank te Haarlem, d.i 12 December 1916, zijn CORNELIS JOHANNES PRENT en JOHANNES PRENT, beiden winkeliers in heeren- modeartikelen, wonende te IJmuiden en handelende onder de firma PRENT VAN DEN BERG, verklaara in staat van faillissement, benoeming in beide faillissementen van den Edel Achtbaren Heer Mr, P. J. G. VAN DER MUELEN, tol Rechter-Commissaris en van den ondergeteekende, Advocaat en Pro cureur, kantoor houdend te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65 tot curator, De Curator Mr. H. TUYMELAAR. des levens nadert, e-n we schouwen terug in 't verleen Gaat menig daukbre gedachte Naar een doosje Gedézalf heen, Prijs Gedézalf 30 cents. Verkrijgbaar bijS. SMIT en E SANT, IJmuidenMej. A. v. d, LAAN, Velsen. Directeur de heer N. GONLAC. in plaats! van §51 J3ee©$nfoex* in. de CJönoertacaal il.s „O Y O L O O P", HET BESTUUR. De K.E.M. Haarl. Dagbl. infor meerde bij de Directie van de Kennemer Electriciteits-Maatschap* pij ot er ook plannen bestaan om ten einde te komen tot bezuiniging van het gebruik van electrischen stroom, den prijs daarvan te ver. Aanbevelend,

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 6