WAREN HANDEL Jac.Tellier firma p. botman G. 1* dien Boer. technisch-bureau. j De heeren W. H. Vliegen, voor zitter, en Van Kuykhoff, secretaris, vertegenwoordigden het partijbe stuur der S. D.' A. P. Verder ver tegenwoordigde de heer A. G. Verbeek uit Zaandam het bestuur van den Bond van Arbeiderscoöpe raties in Nederland. Bovendien waren nog aanwezig de heeren Ter Laan, burgemeester van Zaan dam en Kieerekooper, lid der Tweede Kamer. De heer Ankersmit was afgevaardigd door de redactie van „Het Volk". Ook was het bestuur van de federatie Velsen der S. D. A. P. vertegenwoordigd. Eerst werd naar De Telegraaf bericht, het woord gevoerd door den heer Vliegen, die wets op 't tragische in den dood van den heer Besuyen, die op 36-jarigen leeftijd kwam te vallen. Lichamelijk was hij zwak, maar hij beschikte over 'n krachtige geest en een sterken wil. Als we 't korte leven van Besuy en nagaan, dan moet toch gecon stateerd worden, dat het veel ge geven heefter is reden voor hulde, waardeering en ook voor dankbaarheid. Als lid van het college van Ged. Staten heeft hij ook belangrijke arbeid verricht en zich de waar- deeriDg van zeer velen verworven. Menscben die hem met aarzeling dit college zagen binnentreden, moesten later erkennen er huisde in dat zwakke lichaam een groot man, een groote geest. In de harten van duizenden in onze partij zal op dezen dag iets kloppen van dankbaarheid voor het vele dat Besuyen voor de partij is geweest. De heer Verbeek sprak als voor- zitter van den Bond van arbeiders coöperaties. Hij schetste de groote verdiensten van Besuyen voor de coöperatie, die hij vooral diende door schriftelijke propaganda en de ver zorging van twee weekbladen. Na zijn heengaan, aldus spr., zullen wij zjjn lessen en voorbeel den blijven volgen. Dit is de beste wijze, waarop we zijn nagedachte nis kunnen eeren. De heer Ter Laan, burgemeester van Zaandam, sprak als vriend en herdacht ook de groote verdiensten van Besuyen. Het kan de weduwe troosten te weten, dat zij zoo veel voor den nu overledene is geweest Een familielid dankte voor de betoonde belangstelling. Een groot aantal bloemstukken, enkele met roode linten, dekte de lijkbaar. IJMUIDEN. SANTPOORT. voörloopig geen huur te betalen, in afwachting van de dingen, die dan komen zouden. St. Ed. Sport. GYMNASTIEK. Ze zijn nu vastgesteld als volgt: Alle kleine meisjes, des Maandags, te beginnen 8 Januari, van 6 tot 7 uur. Groote meisjes des Maandags van 7 tot 872 uur en de dames des Maandags van. 872 tot 10 uur. Allen jongens,/des Vrijdags, te beginnen 5 Januari, van 7 tot 8V2 uur en de heeren des Yrijdagsvan 872 tot 10 uur. Onder de beproefde leiding van den heei Schenke, die zelf een, flink gymnast is, hoopt de vereeni- ging zijne gelederen nog meer te zien groeien. Moge 1917 een goed jaar voor de vereeniging worden. N ieuwjasu> groeten. 1/muiden. Yan R et Mooy Zeestraat 6, wenschen allen een gel. Nieuwjaar. De N. H. Bewakings Mij. onder Contröle wenscht hare Clientèle een voorspoedig Nieuwjaar. Joh. Wichmann p. f. en Echtgenoote, B. A. Dammers, Schilder, p. f. Pres. Steynstr|§t 68. Wed. G. Krab en kinderen wenschen vrienden en begunstigen een gelukkig Nieuwjaar. M. de Back p. f. Café Kanaalzicht. P. G. Balm en A. Q. J. Balm p. f. van Werven. H. J. Smit, p.f. Scheepstimmerman. Abraham Toet enWilh. Toet-Ver baan wenschen hun familie en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. J. H. Breij p.f. P. Breij—Goede. p.f. Sinjewel's Boekhandel Redactie en Administratie „IJMUIDER COURANT" p. f. p. f. Drukkerij Sinjewel. Kloris Bal en Neeltje Bal—Pronk wenschen hun familie en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. Julianakade 13. A. Konkelaar Mag. van Tabak, Sigaren, Sigaretten, p. f. Parfumeriën en Ansichten. Wilh. A. H. Prins Verloskundige, p. f. Kanaalstraat 132. W. Helmich en Echtgenoote p. f. Keizer Wilhelmstraat. Mej. Bruijnzeels Gedipl. Dameskapster, wenscht hare geachte cliëntéle een gelukkig Nieuwjaar. Th. Bruijnzeels Jr. Kapper Haarwerker, wenscht zijn geachte cliëntéle een gelukkig Nieuwjaar. C. van Pel Egmond aan Zee, p. fVrachtrijder. A. J. van Zanten wenscht zijn geachte begunstigers en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. P. C. Polderman Weltevreden (Ned. O.-I.) m. h. g. D. C. Emmelot p.f. p. f. C. A. P. Hoogendijk Chef-Machinist. A. P. Bakker Kruideniers- en Grutterswaren, p.f. Bottelarij Heineken's Bieren H. Peek Azn. p. f. en Echtgenoote. Een voorspoedig jaar toegewenscht aan vrienden en begunstigers. F. de Boer en Echtgenoote. Magazijn „de Gunst" S. Smit IJmuider Drogisterij, Kanqalstr. 56. p.f. A. H. Breijs Zonen Hoofdkant. Dijkstr. 80, Rotteidam. Expeditie Goederenvervoer. m. Nieuwjaarsgroet a n onze geachte clientèle. R. Feddema.t Neptunusstraat 36. filiaal J. Spraijf, firma M. Leijen. W. F. Kok p. f. in Naaimachines. A. J. Meesters p. f. Mr. Schilder. Tb. Diepen, p. f. Magazijn „de Duif" J. Webbe Vrachtrijder wensclit vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. H- Sant p. f. Vergulde Gap°r. p.f. Jac. van Lierop Centraal Kleedingmagazijn Joh. P. Klaassen. p. f. SchoènenhandeJ. Velseroord. M. Zwanenburg en Echtgenoote Handel in Brandstoffen, Kalverstr. P-f A. Böhm en Echtgenoote in tabak en sigaren, Wilems.beekw. P- f> W. van Schinkel en Echtgenoote Broodbakker, Kalverstraat 35e. P.f. J. de Vries v.h. G. Apêkrom p.f. A. Leijenaar en Echtgenoote p. f. Groentenharidel, Kanaalw. 7 E. v. d. Brink en Echtgenoote Brood- en Koekbak kerij, p. f. Kanaalweg 51. S. Besse en Echtgenoote p. f. Paardensiachter, Zeeweg 16z, J. F. de Liefde p. f Si garenhand el, Lagerstraat Firma Oudshoorn Slingerland P- f- M. C. Lam en Echtgenoote Vleeschouwer, Kanaalweg wenschen hunne vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. L. Jansen en Echtgenoote N. Brabantsch 'Schoen en Laarzen- p.f. MagazijnKanaalweg 10. W. Sterk en Echtgenoote p. f. Schoenmakerij, Zeeweg. J. G. ten Broeke Sr. en Echtgenoote. Kruidenierswaren, Kanaalweg 4. P- f- P. de Peber en Echtgenoote Visch-, Fruit- en Groentenhandel, p. f. Kalverstraat 83. W. Moojen Wzn. en Plchtgenoote Kruidenierswaren en. Café p. f. Kalverstraat 142 Aan de Leden der Vereen. „Door Vriendschap Saamgebracht" een gelukkig Nieuwjaar. Het Bestuur. Joh. de Weers en Echtgenoote koopman in ongeregelde goederen, wenscht vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar P. Eriks Jr. en Echtgenoote p. f. Smid en Rijwielhersteller S. Heuvel en Echtgenoote Rund- en Varkensslachter, Zeeweg P f- J. E. van Ewijk en Echtgenoote Broodbakker, Willembeeksweg P- f- A. Webbe en Echtgenoote Velserduinerbuurtw. in Kruideniers- p. f. waren E. Loendei sloot en Echtgenoote in Galanteriën en Huishoudelijke artikelen, wenschen vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar p.f. P. Bosman en Echtgenoote P. v. Detjck en Echtgenoote p. f. Concertzaal, Tivoli. J. J. Glas en Echtgenoote in Manufacturen, wenschen begun stigers en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. P. M. Brandwijk en Echtgenoote Kruidenierswaren. Wlllebrordstraat. p f. W. Nederlof en Echtgenoote Loodgieter, Pompenmaker, Koper en Blikslager, Wiliemsbeekweg. p.f. J. v. d. Boogaard en Echtgenoote Friesche Koffiehuis. Kanaalweg hoek p. f. Kalverstraat. A. Hoogland en Echtgenoote Brood- en Koekbakkerij voorheen p. f. Mooijen, Zeeweg. J. de Vries en Echtgenoote voorh. Apekrom. Kruidenierswaren p. f. Stationsweg 34. N. Graaman en Echtgenoote in Kruidenierswaren, Kanaalweg 49 p. f. P. Verhoog en Echtgenoote in Kruidenierswaren, Stationsweg p. f. hoek Kanaalweg. Mej. H. M. v. Verseveld in Kruidenierswaren, Stationsweg p-.f- L H. Zwaan en Echtgenoote p. f. Vetserduinerbaurtweg L. v. Hassent en Echtgenoote Kruidenierswaren en Grutterswaren p. f. Tuinderstraat. G. v. Telgen en Echtgenoote, Salon voor Scheren en Haarsnijden Tabak en Sigaren, Wiilebrotdstr. 2. p. f. H. v. d. v. etenng en Echtgenoote Lagerstraat, in Groenten, Visch en p. f. Fruit. W. Zwanenburg en Echtgenoote hoók Lager- en Ratelstraat, Melk. p. f. slijterij en Kruidenierwaren- H. Bosch, O.g. Echtgenoote en Kinderen. Og.s M.g. 13. Klees, N. Klees—Zeijlem aker G. Voet. A. van Tilburg p.f. Willebrordstraat E 83. M. C. Latn, p.f. Kanaalweg E 2. J. M. Jacques, p.f, Kalverstraat E 77. p.f. A. C. Bakker en Echtgenoote Concertzaal Flora, Zeeweg. p.f. J. Meesters en Echtgenoote Café Billard, Stationsweg P. Borst en Fchtgenoote Groenten en Fruithandel p.f. J. B. Jongejan in Verkades artikelen, Kalverstr. 9 p;f! J. v. 't Veer en Echtgenoote in Galanteriën en Aardewerk, Groen- p.f. ten en Fruit, Kalverstr. J. van Doorn Rijwielhersteller en Reparatieinrieh- p.f.ting, Kalverstraat, J. A. Kok en Echtgenoote in Koffie, Thee en Kruidenierswaren, p.f. VelserduinertrHurtweg K. Nederlof Kz. en Echtgenoote in Kruidenierswaren, Rijksstr.w. 139 p.f. N. Dries en Echtgenoote Mandenmaker, wenscht een Gelukkig Nieuwjaar. Filiaalhouder van M. G. van Praag Kalverstraat, Velseroord. p.f. C. Suk B. SukMul p.f. Drogisterij, Velseroord Velsen. A. A. Brandjes Café Laanzicht, Holland o. z. Smalst, Velsen, wenscht zijne geachte begunstigers en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. Santpoort. W. van Leeuwen, winkelier, wenscht zijn geachte clientèle en begunsti gers een gelukkig Nieuwjaar. J. van Donselaar, Agent der Beiersch Bierbrouwerij „de Amstel", weDscht zijne geachte begunstigers, vrienden en bekenden een gelukkig Niêuwjaar. C. Butter - Santpoort Runder- en Varkens-vleeschhouwerij p.f. »\UIDE.N MAGAZIJN KROON," Interc. Teleph. 305. Oranjestraat, lioek Breesaapstraat, wenscht haar cliëntele een gelukkig Nieuwjaar. «/VIS TPOORT KERKPAD 25. p. t Redders beloond. Voor -de red ding van 14 opvarenden van het Noorscho stoomschip Arena, thuis behoorende te Christiania, welk stoomschip den 2en April door een Duitsche duikboot tot zinken werd gebracht, is door de Noorsche Re Regeering aan de bemanning van den IJmuider Stoomtrawler „Clara Nicol" een belooning toegekend. Aan schipper A. Sluimer zal een groote, fraai gedreven zilveren bo kaal worden uitgereikt, vertoonende ter eeuer zijde de redding, aan de andere zijde het schip in zinkenden toestand; links de Noorsche vlag omgeven door een reddingboei en rechts het Noorsche wapen. Aan de overige opvarenden van den trawler zal een beloonicg in geld worden ter hand gesteld. Personalia. Bij Kon. Besl. van 23 Dec. 1.1. is met ingang van 1 Januari 1917 bevorderd tot Inge nieur van den Waterstaat le kl. Jhr. 0. E. W. van Panhuijs, thans Ingenieur der 2e klasse alhier. Personalia. Bij beschikking van den minister van Waterstaat is de benoemde ingenieur van den Rijkswaterstaat 3de klasse C. Wol- terbeek, met ingang van 1 Januari gesteld onder de bevelen van den hoofdingenieur-directeur in de 9de directie, ten einde werkzaam te zijn bij de voorbereiding van den bouw van de nieuwe sluiswerken te IJmuiden, ter standplaats aldaar. Protestvergadering. Woensdag avond waren de huurders, een 24 in getal, van de woningen^ aan den Slapersdijk nabij Santpoort in de „Weijman" in vergadering bijeen om te protesteeren tegen hun huur- opslagdeze vtas van f2.50 op f 3.50 per week gebracht. Naar mpn ons mededeelde, werd er besloten Houtveiling. Donderdagmorgen hadden er houtveilingen plaats op Wester veld en op het terrein van den heer Van Hoornzoowel voor net rijshout als voor het zwaardere werden zeer hooge prijzen besteed, die minstens 50 pCt. hooger waren dan voor een paar jaar terug. Tumvereeniging IJ muiden. Doordat de heer K. Jansen benoemd is tot Directeur van de T. Y. „Olympia" te Amsterdam, heeft hij voor het directeurschap der T. V. „IJmuiden" bedankt. Tot zijn op volger is benoemd de heer J. Schenke, turnleeraar te Alkmaar. In verband met deze benoeming moeten de oefeningstijden eenigs- zins gewijzigd worden. A. Remmers en Echtgenoote Lompen en Metalenhandel, Kalver straat 41, Velseroord, wenscht zijn clientele,- begunstigers en vrienden een Gelukkig Nieuwjaar.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 6