ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN SPORT. No. 126. Zaterdag 13 Januari 1917. 2e Jaargang. Administratiebirrcau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WiLLEMSPLEiN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLEIN I]muidea (Drukkerij Sin- jcwel), in het advertentiebu reau van den heer P. E. C. ROELSE, Kanaalstraat. Te Velseroord bij Pk. v. Til burg, Willcbrordstr. 85. Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Doodlaan L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vao Meurs, Boekhandel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niet aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Plaatselijk Nieuws. fostkaatoor Tmuiden. 11.02 Gevonden Yoorwerpen iJMUIDER COURANT ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRES: Willebrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiën van bniten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Adverfenfieburean P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. IJMUIDEN. Verdronken. Bij de reederij alhier is bericht ingekomen dat de 52-jarige [kok, J. G. B. van den te Amsterdam liggenden stoomtrawler Annie [bij het aan boord komen te water geraakte en verdronk. Noordzeekanaal. Van de onder houdswerken van het Noordzeeka- ntal gedurende 1917 is perceel 2 gegund aan de firma V. Ph. Braun te Beverwijk voor f 22540 en per ceel 3 aan de Gebrs. W. en H. Visser te Lemmer voor f 33780 Trein ingelegd. -Zooals uit een advertentie in ons blad van Woens dag bleek is trein 563, over 't uit vallen waarvan bij vele zakenmen sehen te Amsterdam en Haarlem ontstemming was gewekt, weder ingelegd. Deze trein loopt nu recht streeks van Haarlem (vertrek 8.32 v.m.) naar IJmuiden, waar hij 8.59 aankomt. Krijgsraad. De waarn. auditeur militair by den Krijgsraad te 's-Gra- venhage mr. B. van Rossem, heeft göëischt tegen: A. van der V., milicien der infanterie, afkomstig uit IJmuiden, wegens desertie twee maal gepleegd n& desertie van de wacht, 5 maanden militaire gevan genisstraf sedert 23 November '16. LAATSTE BUSLICHTING. Werkdagen Zondagen 5.88 v.m. 7.08 v.m. 9.52 9.52 11.39 1.21 n.m. 4.39 5.25 6.45 9.01 Lichting Hulpbussen 30 min. vroeger Verkooping. Bij de Donderdag gehouden verkooping ten overstaan van de Notarissen Dolleman alhier en Moens te Beverwijk, werden de gebouwen als ijsfabriek, kantoren, machineherstelplaats enz. opgehou den. VELSEROORD. KerkinstitueeringHet onlangs vergroote kerkgebouw der Gerefor meerden alhier was Woensdag avond geheel gevuld. Del institu- eering als zelfstandige Geref. Kerk zou plaats hebben. Nadat gezongen was Psalm 75:1 en 2 en nadat ge lezen was Hebr. 12:1329 werd door ds. R. W. Huizing van IJmui den, tot welke gemeente^Velseroord eerst behoorde, tot de institueering overgegaan. De gekozen ouderlingen, de heer J. G. Brederveld, G. Ape- krom, C. J. van Es en P. Verhoog en de diakenen, de heeren H. Ouds hoorn, J. Slingerland en P. Ver schoor werden, nadat het formulier gelezen.was, in hun ambt bevestigd. Óp de hun gestelde vragen deden zij het ja hooreD, waarop de ge meente hun Psalm 134:3 toezong. Ds. Huizing sprak daarop den nieu wen kerkeraad toe en richtte woorden van waardeering tot het afgetreden kerkeraadslid, den heer A. Taanman. Vervolgens hield ds. Huizing een toespraak naar aanleiding van Hebr. 12:23. De predikant herinnerde er aan dat voor eenige jaren de gere formeerden van IJmuiden en Vel seroord te zamen kwamen in één gebouw (het tegenwoordige Tivoli). Thans heeft IJmuiden een bloeiende kerk en nu is ook Velseroord zelf standig geworden. Ds. Huizing richtte waardeerende woorden tot den voorganger alhier, den heer Brederveld, die veel voor IJmuiden en Velseroord is geweest en hoopte dat hij nog lang tot zegen zou zijn. Ook de burgemeester werd hartelijk toegesproken en hem dank gebracht voor zijn aanwezigheid. Met de gemeente Gods zegen toe te bidden eindigde ds. Huizing zijn toespraak, waarop Psalm 121:1 gezongen werd. Van de naburige kerken waren tegenwoordigvan Velsen ds. Kok en de heer P. Vermeulen, van Haarlem ds. Datema en een ouder ling, van IJmuiden de heer P. Verwoerd. Bazaar. Het bestuur van de commissie tot het organiseeren van een bazaar ten bate der Chr. School alhier verspreidt een circulaire met verzoek om steun daarvoor, 't zij door het zenden van een of ander of van een bijdrage in geld of door hulp te verleenen bij 't organiseeren van den bazaar. Men kan een bij drage zenden of zich opgeven bij Mej. Joh. Schut, presidente, Sta tionsweg en bij Mej. Chr. Brederveld, penningmeesteresse, Willebrordstr., of bij de bestuursleden der school: J. Brederveld alhier, J. P. Nauta te Velsen en J. Pot te Wijkeroog. De bazaar zal gehouden worden in de Chr. School tijdens de Paasch- vacantie. Feestavond. In het Evange lisatiegebouw was Woensdagavond een feestavond belegd, waar de leden der groote en kleine meisjes- vereeDigingen nog eens de voor drachten en samenspraken, onlangs op hun meer intiem jaarfeest ge houden, gegeven hebben voor de ouders enz. Het gebouw was geheel bezet. De Evangelist de heer Gutteling hield een toespraak naar aanleiding van Coloss. 3:12-17. De voordrachten en samenspraken vielen zeer in den smaak van de aanwezigen, er werd soms hartelijk gelachen. Te half elf werd het welgeslaagde samenzijn door den heer Gutteling gesloten, nadat gezongen was „Dankt, dankt nu allen God". VELSEN. Een hoofdige heer. Daar was o.a. een landbouwer uit Velsen, die eeDigen tijd geleden niet heeft vol daan aan de vordering van den burgemeester, om een wagen be schikbaar te stellen voor vervoer van goederen voor militaire doel einden. Het bleek evenwel, bericht de St. Ed., dat de omstandigheden, waarondet deze overtreding ge schied was, 'mans handeling ©enigs zins exuseerden. Daarom vorderde het O.M. bij bet Haarlemsch kan tongerecht hoewel de weigering ook door den Ambtenaar zeer ernstig werd genoemd, slechts f 1 boete. Benoeming Mej. H. Nieuwenhof te Haarlem werkzaam ter secretarie alhier is benoemd tot klerk ter secretarie te Heemstede. Kechtbank. De Haarlem sche rechtbank veroordeelde S. v. d. K., arbeider alhier, wegens diefstal tot f15 boete of 15 dagen. Werkliedengerecht. Tot lid van hot Werkliedengerecht (vacature W. C. Reijntjes) is gekozen de heer E. Blanke te IJmuiden met 44 stem men. De heer J. Meesters te Vel seroord verkreeg 23 stemmen. SANTPOORT. Hmirdersvereeniging. Dinsdag avond heett in de zaal van den heer M. J. Enzeriok alhier een openbare vergadering plaats gehad, teneinde te geraken tot oprichting van eene huurdersvereenigmg voor Santpoort en de bewoners aan den Slapersdijk. Er waren 60 toehoorders. De heer Overstege opende de vergade ring en deed in zijn openingswoord uitkomen, dat door eendrachtelijk optreden van de huurders aaD den Slapersdijk, door weigering van huurbetaling in massa, nadat de huren waren verhoogd, de verhuur der de Swart de nederlaag geleden heefc en op de oude huur terug gekomen was. Na deze inleiding kreeg de heer A. Blom van Velseroord, secretaris van de huurdersvereeniging aldaar het woord, om in scherpe soms wel eens platte woorden zijn onderwerp „Is eene vereeniging van huurders noodzakelijk?" te behandelen. Hij schdderde in zijn rede, onder welke omstandigheden de vereeniging te Velseroord was tot stand gekomen en kwam tot de slotsom, dat o®k te Santpoort en Slapersdjjk eene zoodanige gecombineerde vereeni ging recht van bestaan had W6lke ^an een loot zou kunnen worden van een boDd van vereeirigingen, die te Beverwijk, Santpoort, Vel seroord en Wijkeroog gevestigd zijn en geboren kunnen worden. Na deze uiteenzetting kwamen Mevr. van der Lijn, dé heeren J. P. v. Brussel, G. Frankfort en iemand uit Velseroord (de man is ons on bekend gebleven) in debat, waarvan de heeren G. Frankfort en de Vel- seroorder met den spreker mede- gingen. Na het debat werd in huis houdelijke vergadering overgegaan. Naar we vernamen is het in deze huishoudelijke vergadering niet tot een gecombineerde huurdersveree niging Santpoort-Slapersdijk kunnen komen, omdat er te weinig belang stelling onder de Santpoorters was. Overdag verlichting. Woensdag had de weg verlichting tot over één des middags hier overal plaats. Er was zeker gebrek aan de leiding ontstaan, waardoor deze overdaad een noodzakelijk kwaad was. Kegelen. Een lid van de kegel club „Velsen" staat op het oogen- blik nog No. 1 met 69 punten voor kampioen ia den kegel wedstrijd te Alkmaar. Dat het kegelspel te Velsen door de dames ook met veel animo be oefend worot, blijkt wel hieruit, dat hare club „Velsen" meegedaan heeft aan het concours te Alkmaar. VOETBAL. KinheimF.S'. V. Kinheim I heeft Zondag tegen V.S.V. I het onderspit moeten delven met 1 tegen 4. Vóór de rust stoud het 1 tegen 1, maar nadat de keeper van Kinheim een bal in het net moest laten loopen doordat hij van eenen val niet gauw genoeg kon opstaan, leek er bij Kinheim de moed wel wat uit en stond het spel niet meer op dezelfde hoogte als vóór de rust. V. S. V. is een sterke club en ieder zal baar de bevordering tot 2e klasser van harte gunnen. Er was flink forsch spel te zien, maar van ruwheid geen spoor, even min ais bij Kinheim. Stormvogels wint den eersten wed strijd om het zilveren Officieren- Kruis. Ongeveer een veertigtal suppor ters vergezelde Zondag j.l. het Stormvogels elftal naar den Helder. Dat er in deze plaats belangstelling bestond voor dezen zilverenkruis- wedstrijd, bleek reeds bij de aan komst, waar een groot aantal be langstellenden aanwezig was, om de spelers eerst te monsteren. Om twee uur neemt de strijd ten aanschouwe van 1400 toe schouwers, een aanvang. H. F. C. telt één en Stormvogels 3 invallers. Het slechte terrein speelt de blauwitten in de eerste 10 minuten leelijk parten en het gevolg is, dat H. F. C. domineert. Dan komt een grooten tegenslag voor de „vogels", als Snoeks door een blessuur moet uitvallen en met 10 man wordt voorloopig doorgespeeld. In deze periode is het, dat H. F. C. de lei ding neemt. „Stormvogels" begint nu de zaken krachtiger aan te pakken en ook het H. F. C.-doel doorleeft gevaarlijke oogenblikken. Als v. d. Zee nu de gelederen komt versterken, sluit het spel weer beter en een prachtvoorzet van Arie weet Jan met zijn witte kop in een schitterend doelpunt om te zetten. Rust gaat in met 11. Na de rast loopt Stormvogels direct hard van stapel. Het samenspel sluit goed, doch de modderpoel voor het H. F. C.-doel breekt menig goed opgezette aanval. Met een ver schot brengt Stormvogels rechtshalf de stand op 2—1, doch als H. F. G. den o.i. ten onrechte toegekende strafschop benut, is de stand weer gelijk. Dit is onze blauw witten te bar en van nu af is het met H. F. C. gedaan. Zij heeft tegen het combina- tiespel der vogels niets in te bren gen. Keer oo keer verkeert haar doel in gevaar Jan en Huigens doen elk nog een keer den doelman visschen, met dezen stand komt het einde. H. F. C. mag met dit resultaat tevreden zijn. Ware het terrein beter bespeelbaar geweest, voorze ker was een zware nederlaag haar deel geweest. De biauwwitten hebben een goed spel vertoond en gezien de recensies in de Heldersehe couran ten, hebben zij een uitstekenden indruk gemaakt. In vroolijke stemming werd na tuurlijk de terugreis aanvaard. Zang en voordrachten kortten den langen spoorreis en 's avonds 9 uur was men weder in Ymuiden terug, waar het overwinningsbericht natuurlijk reeds bekend was, Heemstede I Stormvogels I. Zondag spelen de biauwwitten hun laatsten competitiewedstrijd van dit seizoen en wel tegen Heemstede I te Heemstede. Deze wedstrijd zal beslissen of Stormvogels den titel mag dragen van „ongeslagen kampioen", en daarom „vogels" uw uiterste best gedaan. Heemstede is op eigen terrein een niet te versmaden tegen standster en zeker zal zij trachten revanche te nemen van den smade- lijken 11—0 nederlaag hier geleden. Weest daarom op uw hoede en zorgt, dat gij als overwinners uit Heemstede vertrekt. Supporters trekt met een zeer groot aantaeen record aantal, mede naar Heemstede en moedigt uwe favoriten aan. Zij zullen uwe verwachtingen niet teleurstellen Vertrek van het elftal 11.32. Zij, di9 met den trein van 1.05 vertrekken, kunnen echter ook nog tijdig ter plaatse zijn. waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan de politiepost te IJmuiden. 1 portemonnaie met inhoud. 1 lijfrokje. 1 zilveren armband. 1 stuk zeep. 1 frontje. 1 licht grijs hondje. 1 sleutel

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1