ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN KOHIER Hoofdelijken Omslag. 9 No. 133. Woensdag 7 Februari 1917. 2© Jaargan g. Administratiebureau en Drukkerij JAC. SiNJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau IVILLEMSPLEIN IJmuidcra (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. F. C. ROELSE, Kanaalstraat. Te Velseroord bij ft. v. Til burg, Willebrordstr. 85. Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Dood laan L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vao Pteurs, Bockhandel. Dringend verzoek om bij verhuizing bet oude en het nieuwe adres, niet aan dtn looper, doch aaa ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te De Administratie. g'even. BEKENDMAKING. ftegeerings-feulvruchten. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRES: Willebrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. D« Burgemeester van Velsen, brengt ter algemeene kennis, dat volgens beschikking van Zijne Ex- eellentie den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, d.d. 25 Januari 1917, een ieder, die na te noemen levensmiddelen of grond stoffen van levensmiddelen anders dan voor gebruik door ham zelf of zijn gezin in voorraad heeft te weten aardappelen (afzonderlijk op te geven kleiaardappelen en zand- of veenaardappelen) b. bruine boonen en groene erw ten (afzonderlijk op te geven) c. bak- en braadvet d. rijst (afzonderlijk op te geven voorloopig Rangoon of Bas- sein eenerzijds en andere soorten anderzijds) e. gort. gehouden is na 3 Februari a.s. aan den burgemeester der gemeente waar de goederen zich bevinden, opgave te doen van de hoeveelheid en den aard der bovengenoemde goederen, welke hij in voorraad Velsen, 30 Januari 1917. De Burgemeester van Velsen, H. vbr LOREN VAN THEMAAT. van den BURGEMEESTER en WETHOU DERS der Gemeente Velsen maken bekend, dat een afschrift van het 8de aanvullingskohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1916, gedurende vijf maanden, van den 6den Februari 1917 tot en met den 5den Juli 1917, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. VelseD, den 5 Februari 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, m. vbr LOREN VAN THEMAAT. de Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat bij de verschillende winkeliers in deze gemeente regeeringspeulvruch- ten verkrijgbaar zijn tegen den prijs van: Bruine boonen 21 cent per K.G. (11 cent per pond) Groene erwten 22 cent per K.G. (11 cent per pond). De winkeliers mogen geen hoo- gere prijzen berekenen, hetzij voor verpakkiDg, hetzij voor thuis be zorgen of andere werkzaamheden. Intusschen kan levering in verpak king of aan huis slechts verlangd worden voor zoover die gebruikelijk was. Evenmin is het geoorloofd aan den verkoop eenige bijzondere voorwaarden te verbinden, met name die van het bijkoopen van eenig ander artikel. Klachten over niet inachtneming van bovenstaande prijzen, gelieve men in te dienen bij het Levens middel «n bedrijf' (Raadhuis Velsen). Velsen, 30 Januari 1917. De Burgemeester van Velsen, H. ver LOREN VAN THEMAAT. IJMUIDEN. Bevordering. De agenten van po litie H. RolffsofRoelofs J. Berkhof en N. H. Edeius zijn tot hoofdagent be vorderd. Deze laatste is speciaal voor de afdeeling recherche aangewezen. Een lang gezochte. Door de politie alhier is een persoon E. S. genaamd en uit Amsterdam afkom stig, gearresteerd onder verdenking schuldig te zijn aan een onlangs hier gepleegden looddiefstal. Deze ble6k volgens vonnis van de Am- sterdamsche rechtbank nog vier maanden hechtenis te moeten on dergaan. Gereed gekomen. Het Predik beurtenblad der Ned. Herv. Gemeen te meldt, dat de nieuwe pastorie voor den tweeden predikant dezer gemeente gereed gekomen is. Deserteur ontsnapt. Door een ser geant en twee soldaten van hier zou een militair deserteur naar zijn landstormcompagnie in Alkmaar worden teruggebracht. Op het sta tion in Velsen wist hij naar de St. Ed. meldt, zijn geleiders te ont snappen en zich in een woning te Velseroord te verbergen. Aldaar werd hij opgespoord en weder me degenomen, doch thans werden hem voor meerdere zekerheid de hand boeien omgedaan. De V 69. Van de scheepswerf der firma Wed. Ceuvel te Amster dam is alhier een ploeg van 28 werklieden aangekomen om onder deskundige leiding de noodigste her stellingen te verrichten aan de Duitsche torpedoboot V 69. Naar we vernemen zal, indien noodig nacht en dag worden door gewerkt, om de torpedoboot ten spoedigste zeeklaar te maken. Risico der tratitfers. Naar men ons meldt heeft de Onderlinge Risico Vereeniging der reeders be sloten de gevaren waaraan de traw lers, door de verscherpte Duitsche duikboot oorlog zijn blootgesteld, niet door hare vereeniging te doen dekken, zoodat het uitvaren van trawlers voorloopig, zoo met op andere wijze gedekt, op eigen risico komt. VELSEN. Jaarwedden der wethouders. Ged. Staten hebben besloten de jaarwedden van elk der wethouders onzer gemeente te bepalen op f 1500 en wel met ingang van 1 Jan. 1917. Opdracht. De architect Rutger van der Ploeg heeft het bijbouwen van een kantoorlokaal met kluis voor den Notaris G. D. Boerlage alhier na onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan den heer P, Rings Jr. te Santpoort voor f 3880. Stationscommemdant. Bij Kon. Besluit van 2 dezer is: le. benoemd tot stationscomman dant, de eervol ontslagen reserve kapitein Th. J. Wijnoldy Daniels, van de infanterie der landweer; 2e. aan den stationscommandant Wijnoldy Daniels voornoemd, als zoodanig, de titulaire rang van majoor verleend. Ijsvermaak. Dagelijks profi teert men hier men druk van het ijsvermaak:. Onae ingezete nen, waaronder honderden uitlJmui- den, kan men steeds op kanaal B. vinden. De meesten gaan nog per trein tot Santpoort, echter kan men nu ook weer bij Duineveld in den polder opbinden, hoewel het ijs in de sloot niet schitterend is. Echter, men kan er rijdende komen. Brandstoffennood. Hoe nijpend is hier het gebrek aan brandstoffen. De vergaderingen in het gebouw voor Chr. Belangen konden daardoor al niet gehouden worden. Ook te Velseroord was de Chr. School weer eenige dagen gesloten. Thans heeft men echter een partij brandstoffen bekomen. De N.V. Hoogeberg, die nog een partij kolen voorradig had, stelde deze ten verkoop beschikbaar. Er werd een druk gebruik van gemaakt en gisteren was alles reeds ver kocht. Collect e. De Februari-collecte voor de Chr. School in de Hervormde Kerk heeft f 11.216 opgebracht. Kabel bfschadigd. Door het voortdurend draaien der vinnen van de ijsstukmalende stoombooten bij de aanlegplaatsen der stoomponten is de eleetrische kabel, die daar ten dienste der pont.wachterswonin- gen en brug- en straatverlichting is, beschadigd en moet vervangen worden. Bij het oostelijkste hoofd aan den Zuidwal wordt zand gestort, omdat daar door dezelfde oorzaak de fondeering te veel blootgekomen was. De vorst. Het heeft blijkbaar de laatste etmalen hard gevroren daar er Maandag reeds op het ka naal schaatsen gereden werd. Er is langs den noordwal een flinke baan, die, sedert er geen zeebooten meer vaien, in stand blijft. Als de kinderen nu maar niet te dicht bij den vaargeul komen, dan zal het een goede gelegenheid dicht bij huis worden. Benoeming. Met ingang van 16 Februari is benoemd tot tijdelijk kantoorbediende aan het post- en telegraafkantoor alhier Mej. H. M. Mulder. VELSEROORD. Jixamens. Bij het te 's Graven- hage gehouden Machinisten-examen werd het voorloopig diploma behaald door den heer H. J. v. d. Meer alhier. WIJKEROOG. R.-K. Vrouwenbond. Verleden week vergaderden de leden van den R.-K. Vrouwenbond „Afdeeling Wij keroog." Na de lezing der notulen las de secretaresse eenige ingekomen stukken voor. Hieronder bevond zich naar de N. H. Ct. bericht, een schrijven v. d. vice presidente, waarin zij bedankte als bestuurslid. Bekend gemaakt werd dat, in de eerstvolgende vergadering, die op Woensdag 14 Februari a.s. gehouden wordt, deze vacante functie zal aangevuld worden. De leden werden er aan herinnerd, de sandidaatslijsten binnen een week bij de secretaresse in te leveren. Het jaarverslag van de secreta resse voor het hoofdbestuur werd behandeld. Daarna was aan de orde het punt „Ziekenhulp." De presidente deelde mede, dat de welgeslaagde collecte met Kerstmis, den Vrouwenbond in staat had gesteld, in de toekomst ook voor onze arme zieken te kunnen zorgen. Degenen, die hulp noodig hebben, behoeven slechts een schrif telijk bewijs, onderteekend door den geneesheer, te richten aan het da- gelijksch bestuur van den Vrouwen bond. Eenige werkende leden zullen dan de verdere zorg voor die zieken op zich nemen. Vervolgens sprak de Geestelijke Adviseur nog een aanmoedigend woordje over het „Retraitenfonds". Dien avond gaven er zich 26 leden voor op. Bij de rondvraag werd nog aanteekening gemaakt van de con- tribueerende leden voor „Zieken hulp", alsmede van donateurs en donatrices. SANTPOORT. Feestelijke jaarvergadering. Za terdagavond had de feestelijke jaar vergadering plaats van de afdeeling Meerenberg van de Nederlandsche Bond van Werklieden in openbare diensten en bedrijven in de zaal vau de„Weijman" alhier Vele leden waren met hunne dames opgekomen. De voorzitter, de heer C. v. d. Kloet opende met een toepasselijk woord deze bijeenkomst en deed uitkomen, dat de afdeeling in haar zesjarig bestaan vooruit gegaan was. Het ledental was van 15 tot 80 gestegen. Over twee nieuwe leden werd deze keer niet geballoteerd, daar deze reeds eerder lid van de afdee ing waren geweest. De secretaris, de heer G. Klomp gaf een uitvoerig jaarverslag, waarin hij deed uitko men, dat meerder samenwerking tusschen de commissie van bestuur van het gesticht en de afdeeling zeer gewenscht zou zijnde direc teur was de afdeeliDg altijd ter wille De heer G. Wezenaar, de penning meester, gaf daarna een financieel overzicht over het afgeloopen boek jaar; beideD, secretaris en penning meester werd dankgebraGht voor hun ijverig werk. Bij de bestuurs verkiezing werden weder de heeren G. Klomp en G. Wezenaar, beiden te Bloemendaal en H. Kruijswijk te Santpoort, respectievelijk als secretaris, penningmeester en twee de voorzitter bij acclamatie herko zen. Hiermede was het huishoude lijke gedeelte afgehandeld en ging men over tot de feestviering. De heer en mevr. Chipro, Vlaamscho zang en transform atie-duettiaten droegen tweemaal drie coupletten voor, die de aanwezigen tranen deden schieten van het lachen. Na afloop hiervan besloot een gezellig bal het samenzijn. We meenen te mogen opmerken, dat het bestuur der afdeeling er in geslaagd is het nuttige aan het aangename te ver binden, waardoor deze avond als goed geslaagd mag heeten. Op rantsoen. Nu de vorst maar blijft aanhouden, waardoor de ge kuilde aardappelen niet te voorschijn gehaald kunnen worden, wordt aan ieder gezin, hetzij graot of klein, niet meer dan 4 K.G. per dag ver strekt. Erwten zijn weder verkrijg baar. Ze worden gretig ingekocht. Vereenigd pogen. De brand- stoffenhandelaars alhier en Jan Gijs- envaart, zijn totaal uitverkocht; er zullen door hen gemeenschappelijke pogingen in het werk worden gesteld om weder aanvoer te verkrijgen. Dat in deze nood menig blok hout gezaagd wordt, laat zich hegrijpen. Boomstronken, die anders het aan kijken niet waard waren, worden nu klein gehakt en opgestookt. Ongevallenverzekering. In de te Utrecht gehouden openbare terecht zitting van den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenverzeke ring had de uitspraak plaats betref fende het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Almelo, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Bank, die meerdere schadeloosstelling weiger de, aan J. v. d. H., sjouwer alhier, met ingang van 11 Febr. 1916 een rente is toegekend van f O.ll1/,, per werkdag, naar lOpCt. invaliditeit ter zake van een ongeval, waaruit hij heeft overgehouden een onbruik- baren rechterpink. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Poging tot inbraak. Vrijdag avond heeft men gepoogd in te breken bij den heer H. E. Sen van Basel, wonende aan den Rijksstraat weg alhier. De ongewenschte gast had een ladder uit uit den tuin van den heer W. Schopenhouër den buurman van eerstgenoemden heer

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1