TE HUUR gevraagd PIANO (Fr. Schuit.) StonMen ei MoloMen „6. Uit de Gemeente. Advertenties. Streutgers. en kleinkinderen. Amsterdam, 21 Februari 1917. Alberdingk Thijmstraat 8. GEVRAAGD een net Meisje. Een net Dagmeisje een nette Dienstboden, Zit- Slaapkamer. gemeubil. zitkamer Gemeub. Kamer met Slaapkamer TE KOOP COMPOST. Uit de hand te koop 2 toonbanken, laden, bak ken, weegschaal, koffie molen, enz. enz. BEKENDMAKING Wïsscherij Maatschappij „Scheveningen I" BEKENDMAKING VisscharIJ Maatschappij „Scheveningen II" BEKENDMAKING Wisscherij Maatschappij „Scheveningen III" BEKENDMAKING Visscherij Maatschappij „Scheveningen IV" Koninklijk goedgekeurd en heeft ten doel vriendschap en gezelligheid onder hare Rden te bevorderen. Volgens art. 3 der statuten worden de gewone bijeenkomsten gehouden op eiken Zaterdagavond van 7 tot 1 uur, waarvoor sedert de oprichting de toestemming van het gemeente bestuur, beter gezegd van den bur genu ester, was verkregen en door loopend en stilzwijgend gesarction- neerd door opvolgende burgemees ters. Zoo ook door Burgemeester Ver Loren van Themaat, die sedert 1910 hoofd der Gemeente Velsen is Art. 25 van bovengenoemde Po litieverordemug bepaalt o.m. „Met boete van ten hoogste „vijftien gulden of hechtenis ^an „ten hoogste drie dagen wordt „gestiaft ieder tapper, wiens tap „perij tusschen elf uur 's avonds „en vijf uur 's morgens voor eenig bezoeker is geopend. „De Burgemeester kan in bui „tengewone gevallen, hetzij voor „meerdere, hetzij voor enkele „van voormelde iocaliteiten of ge „deelten daarvan, ontheffing van „bovenstaande verbodsbepalingen „verleenen." Ter toelichting diene, dat de so cietiet „De Toekomst" geen eigen sociëteitsgebouw heeft, doch sedert hare oprichting de benedenlocaliteit van Hotel „Nommer Een" teIJmui den voor de Zaterdagavonden heeft afgehuurd en een gedeelte van die localiteit van haar eigen meubilair heeft voorzien. Gedurende die Zaterdagavonden is bedeelde lokaliteit voor het publiek gesloten en alleen toegankelijk voor lednn der Sociëteit en reglementaii geintroduceerden. R^eds eenmaal gedurende de mobilisatie werd het sluitingsuur der café's door den Burgemeester met een uur vervroegd en nepaaln op 10 uur, welke bepaling kort daarna weder werd ingetrokken zonder dat ze van k'acht was geweest voor de sociëteit „De Toekomst". In de jongste Raads vergadering werd opnieuw het sluitingsuur der café's op 10 uur bepaald. Ofschoon deze wijziging dei verordening Zaterdag 10 Febr, j.l. reeds in werking was getreden hield „De Toekomst" dien avond haar gewone societeitsavond. Zaterdag 17 dezer deelde de gérant van het Hotel Hommer Een aan de societeitsleden mede, dat hi; bij monde van een politieagent d aanzegging had gekregen, dat hij dien avond te 10 uur moest sluiten en ouk niet langer sociëteit mocht houden. De leden der sociëteit meenden evenwel, dat, waar hun gehuurde lokaliteit reeds vanaf zeven uur voor het publiek gesloten was en zij vergunning hadden tot 1 uur, deze wijziging der verorde ning niet op hen toepasselijk was evenmin als vroeger; temeer nog omdat bij het bestuur der sociëteit geen enkel bericht van of namens den Burgemeester was ontvangen, dat het houden van sociëteit ver boden of ingetrokken was. Eischte de wet zulks niet, we zouden zoo zeggen, de burgerlijke of ambtelijke beleefdheid minstens wel. Nauwelijks was Zaterdagavond j.l. het uur van 10 koud, of een hoofdagent trad de lokaliteit, aan de toegangsdeur waarvan een groot bord was opgehangen met het op schrift „Sociëteit" binnen met de gebruikelijke mededeeling: „Tijd van sluiten". Toen hem er op gewezen werd, dat de lokaliteit reeds van 7 uur voor het publiek gesloten was, werd aangezegd, dat ook de sociëteit gesloten moest worden. De leden meenden daartoe niet verplicht te zijn, zich beroe pende op art. 32 der verordening, luidende „Met boete van ten hoogste „vijf en twintig gulden of hech tenis van ten hoogsie zes dagen „wordt gestraft ieder, die zien in „een tapperij of ander gebouw of „omsloten ruimte, waartoe het publiek toegang heeft bevindende „a. „c. zich op bevel der politie niet „onmiddelijk verwijdert." Op grond, dat de lokaliteit niet toegankelijk was voor het publiek meenden de leden haar niet be hoeven te verlaten vóór het voor geschreven uur. Daarop worden de namen van alle aanwezige leden en introducce's opgeschreven met de mededeeling. dat procesverbaal zou worden op gemaakt. Met belangstelling wordt een eventueele uitspraak van den kan tonrechter tegemoet gezien. YELSEROORD. Woningwet. Wegens overtre ding der Woningwet werd J. P. v. T. alhier door den Haarlemschen kantonrechter tot f10 boete of 10 dagen veroordeeld. VELSEN. IJsbreker. De ijsbreker „Hoofd ingenieur - Dirks" is weer m orde en dat komt goed van pas, want hebben we eeDige dagen ruim water gehad, thans komt er weer aene nieuwe massa uit het oosten met den stroom afdrijven en daarbi zijn groote schotsen, die kapotge ramd moeten worden om de stoom pont den overtocht te vergemakire lijken. Brandstoffen. Maandag hebben zich ter secretarie 850 personen aangemeld voor een brandstoffenbon terwijl nog velen de' zaak per tele foon hebben willen behandelen. Fabrieksarbeiders. In de Zon dag 18 Februari gehouden verga dering van de afd. „Velsen" der Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders werd in de plaats van Tj.Willems die om gezondheidsredenen had bedankt, tot voorzitter gekozen 3. Ruig, tot nu toe tweede voor zitter. In diens plaats werd gekozen K. Ch. Pistoor. Door Ruig werd Willems dank gezegd voor hetgeen hij voor de afdeeliiig tijdens zijn driejarig voor zitteischap had gedaan. Kantongerecht. De kanton rechtet te Haarlem veroordeelde J. D. alhier wegens overtreding der Wapenwet tot f 5 of 5 dagen en N. K. alhier wegens overtreding der Woningwet^ tot f 15 of 15 dagen Lichtbeperkmg. Naar wij ver nemen is het resultaat van ^de eerste twee weken van lichtbeperking a hier nog lang niet voldoende. Er moet met het gas nog slechts 10 procent bespaard zijn, wat veel te weinig is en nog 25 procent meer moet worden. Evangelisatie. In iet gebouw der Apostolischen op Wijkeroog Maandagavond een Evangelisatie- bijeenkomst gehouden, welke flink bezocht was. Er werd gesproken door Ds. Eggink alhier en Ds. M G. Blauw van Schoten. SANTPOORT. Gemeenteraadsverkiezingen. - Naar we vernemen, wordt er vau rechtsche politieke zijde ernstig overgedacht om met de linkerzijde tot over eenstemming te komen, teneinde de gemeenteraadsleden, die dit jaar moeten aftreden, onbestreden te laten. Meestal altijd voor zijn lijd bin nen. Wat laDg niet van alle treinen gezegd kan worden, weten devastetreingangersU vantrein 556, die des morgens 8.02 van hier naar Haarlem vertrekken moet, te ver tellen. Deze trein is meestal voor zijn tijd binnen, staat dan minstens eenige minuten te wachter, voordat hij vertrekt. Menige vaste klant, die zich in den beginne repte om nog mee te komen en dan buiten adem den trein bereikte, bemerkte dan dat zijn harde loopen over bodig was geweest, waarom hij zich in het vervolg niet meer haaste, overtuigd zijnde, dat de trein toch te vroeg binnen is. Echter een enkele maal wil dit wel eens niet het geval zijn en dan speelt hij den zich niet baas- tenden reiziger parten. Voor den goeden gang van zaken, behoort de trein op tijd te rijden en de reizigers op tijd in het sta tion te zijn. De gevolgen van den oorlog. Dat de gevolgen van den oorlog ook voor de Holl. Spoorweg Mij. niet achterwege zijn gebleven kan men bemerken langs de spoorbaan tus schen den overweg aan den Ruigen- hoek en het terrein van deKennemer Golfclub. Langs dat gedeelte van den spoorweg moeten de rails van andere biels voorzien worden. Nu er echter geen nieuwe biels meer ingevoerd worden, worden hiervoor de beste van de oude biels gebruikt. Dat viel op een gansje. Een 120 tal personen vau het personeel van het gesticht Meerenberg hebben ieder 'dezer dagen tegen een klein prijsje een flinke partij brandhout kunnen loten. Eerst was dit hout bestemd om publnk geveild te wor den, doch op verzoek van het per soneel is hiervan een 120 nopen gemaakt en verloot geworden, zoo dat iedere boop de man op f0.75 kwam te staan. Dat deze brandstof vooral nu er. weder veel op de fornuizen wordt gekookt, van pas kwam, behoeft eigenlijk niet gezegd te worden. Politieke vergadering. Het Tweede Kamerlid, de heer W. O. A. Koster uit den Haag zal voor de Vrijz. Kiesvereeniging „Burger plicht" alhier op 5 Maart e.k. in een openbare vergadering het on- nderwerp behandelen Evenredige vertegenwoordiging en haregevolgen. De anthraciet aangekomen. Woens dag is eindelijk een 15 ton anthra ciet voor hier en Jan Gijzenvaart aangekomen. De handelaars P. Schipper en Hartoeh kregen ieder 7VS ton en zijn toen onmiddellijk beginnen af te leveren tegen inle veren van bon. Echter Donderdag was Schipper weder door zijn voor raad heenvelen waren van de boDhouders nog niet voorzien en zullen nu moeten wachten tot dat weder een partij is gearriveerd. De kuilen worden openge maakt. Vele inwoners hadden hun aardappelen en wortelen ge kuild. Met schrik en beven worden, na het eenigen tijd gedooid heeft, de kuilen opengemaakt en menigeen is al tot de onaangename ontdek king gekomen, dat zijn winter provisie geheel of gedeeltelijk door den vorst voor de consumptie on geschikt is geworden. Vooral de aardappelen hebben er geducht van langs gehad. Adres inzake uitbreiding levens middelencommissie. In de raads vergadering van 18 Januari j.l. werd om advies in handen van Buige- meester en Wethouders gesteld het volgende adres aan den gemeen teraad Geeft met gepaste eerbied teTren- nen De Commissie van advies en con trole voor de juiste uitvoering der distributiewet, gekozen uit1 de vol gende vereenigingen 1. Chr. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeiders Ver. te Wijkeroog 2. Ned. R. K. Volksbond afd Velsen te Velsen. 3. Ned. R.K. Volksbond afd. Vel sen te Velseroord. 4. Ned. R.K. Volksbond afd. IJmuiden te Velsen. 5. Chr. Fabrieks-, Haven- en Transportbeiders Ver. Toenadering te IJmuiden, tellend te samen 800 leden. Dat deze commissie zich tot taak heeft gesteld, om toe te zien, dat de distributie zoo correct en vol ledig mogelijk wordt uitgevoerd, dat in de afd. Velseroord en IJmuiden sub-commissies zijn samengesteld, om deze zaak naar behooren voor al haar leden te behartigen. Dat deze commissie zeer gaarne ofh in alles op de hoogte te kunnen zijn, in direct contact zou willen komen, met het levensmiddelenbe- drijf in deze gemeente. Dat deze commissie meent, dat in de commissie van het levensmid delenbedrijf in deze gemeente, het arbeiderselement welke toch zeker de meest belanghebbende, en de financieel zwakkere zijn, zeer slecht is vertegenwoordigd. Dat deze commissie in haar laatst gehouden verg. van 12 Dec. '16 heeft besloten, zich per adres tot den raad der gemeente te wenden, met het verzoek, de heer Jak Zuur bier, Corverslaan L. 77., en Petrus van Willigen, Kruisstr. 16 alhier, alsnog als leden van het levens- middelenbedrijf, in deze Gemeente te willen benoemen, door welke benoeming deze commissie, en met haar de Chr. arbeiders in deze ge meente ten zeerste zouden zijn gebaadt. Derhalve verzoekt Supliante met gepaste eerbied U.E.A. deze be noeming in uwe vergadering te wil len bewerkstelligen. Omtrent dit adres is het gevoelen ingewonnen van de Levensmidde- lencommissie, die onder dagteeke- ning van 7 dezer het volgende bericht Naar aanleiding van het hierbij- gevoegde tot den Gemeenteraad ge- nchte adres van de door eenige organisaties ingestelde commissie van advies en controle voor de juiste uitvoering der distributiewet, inzake uitbreiding onzer commissie door de benoeming van J. Zuurbier en P. van Willigen, hebben wij de eer U mede te deelen, dat onzerzijds geen aanleiding kan worden gevon den om op het verzoek gunstig te adviseeren. In onze commissie, die jreeds 11 leden telt, komen de verschillende maatschappelijke groepen naar be hooren tot uiting, zoodat ook de be wering van adressante als zou het arbeiderselement daarin slecht zijn vertegenwoordigd, van allen grond is ontbloot. Het doel, dat adressante krach tens hare benaming voor oogen beeft, kan evenzeer worden bereikt door onze commissie of hare leden geregeld in te lichten omtrent al wat de levensmiddelenvoorziening betreft. Burgemeester en Wethouders kunnen zich met het oordeel der Levensmiddelencommissie vereent gen en stellen derhalve den gemeen teraad voor, aan adressanten te berichten, dat op de door die com missie aangevoerde gronden de ver langde uitbreiding der Levensmid delencommissie niet noodig wordt geacht. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Constance Maria Catharina Waleson weduwe van den heer Willem Colen brander. in den ouderdom van bijna 70 jaar. Amsterdam. C. F.LUURING-Colenbrander. J. W. LUURING. IJmuiden. W. COLENBRANDER. H. COLENBRANDER- Mevr. CONSTANDSE Stationsweg Velsen. gevraagd. Adres: Koningsplein la. Er biedt zich aan voor dag en nacht. Adres: bureau van dit blad. Een studeerend jongmensch vraagt Adres: Bureau van dit Blad. GEVRAAGD met 1 Maart een liefst met afzonderlijke slaapkamer, gedeeltelijk met pension te IJmui den. Brieven onder letter M. adv. bureau P. F. C. Roelse. TE HUUR een nette mooi ingericht, nette stand. Adres bureau dezer courant. ZOO SPOEDIG MOGELIJK een huis, een gedeeltelijk huis of ongem. Kamers met kookgelegen heid. Brieven met prijsopgaaf onder lett. L. M. aan Boekhandel W. H. RUTTEN, Utrecht. een vrijstaand benedien- en bovenhuis op goeden stand. fr. br. lett. Z Adv.-Bur. P. F. C. ROELSE. Te koop aangeboden: 400 M.s prima compost, aanwezig op het beltterrein aan het Noord zeekanaal Velsen en 40 M3 paardemest, aanwezig op het ge meenteterrein, Velseroord. Aanbiedingen voor de geheele partij of gedeelten worden vóór 1 Maart a.s. ingewacht bij den Opzich ter van den Reinigingsdienst, te wiens kantore te Velseroord inlich tingen zijn te verkrijgen n.m. 1—2 u. TE KOOP zoo goed als nieuwe Spotprijs f 300. Adres bureau van dit blad. Te bevragen bijWed. SMIT, Willemsplein 3, IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte op 13 December 1916 voor den ondergeteekende verleden is opgericht de Naamlooze Ven nootschap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 15 Februari 1917 nummer 39. W. A. DóLLEMAN Notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte op 13 December 1916 voor den ondergeteekende verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 20 Februari 1917 nummer 43. W. A. DóLLEMAN Notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte op 13 December 1916 voor den ondergeteekende verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 20 Februari 1917 nummer 43. W. A. DóLLEMAN Notaris te IJmuiden. TE KOOP AANGEBODEN van alle afmetingen, zeer geschikt om voor de kustvisscherij in te richten. Br. A. C. B., bur. van dit blad. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte op 13 December 1916 voor den ondergeteekende verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 20 Februari 1917 nummer 43. W. A. DóLLEMAN Notaris te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2