Militair© Tooneelclub SCHRIJFSTER Jaarlscle Aiemeese Terpierii een uur de voor het lichtschip vast gestelde mistseinen geven. Wanneer, hetzij overdag, hetzij des nachts door een der lichtschepen ontploffingen worden gehoord of bij zondere lichtverschijnselen worden waargenomen, welke het vermoeden wettigen, dat een zeeramp is voor gevallen, zullen de mistsignalen te werk worden gesteld en gedurende twee uren de voor het lichtschip voorgeschreven mistsignalen worden gegeven, teneinde eventueel vaar tuigen met schipbreukelingen, die bet lichtschip of het licht ervan niet mochten kunnen zien, in staat te stellen het lichtschip te vinden. Uit het Land. President was dr. Barnouw, die het doel van de oproeping uiteen zette en vroeg of men er wat voor voelde een aideeling Haarlem op te richten. Op het bevestigend antwoord werd overgegaan tot de vaststelling der statuten van de nieuwe afdeeling, waarin o.m. werd bepaald, dat er zouden zijn gewone leden, begun stigers en leden van verdienste, onder welke laatste men wenschte te verstaan hen, die ineens een gift storten van f 100 of anderen, die zich bijzonder verdienstelijk voor voor de vereeniging hebben gemaakt. Verder werd bepaald, dat het bestuur zal bestaan uit zeven leden, waarvan oin de twee jaar een deel zal aftreden: de bestuurders zullen echter tweemaal herkiesbaar zijn Verder werd besloten, dat men zal trachten een cursus op te richten in het lezen van de lip. Tot bestuurders werden gekozen mevrouw v. Veeren van Veen-Bult man met 21 stemmen, dr. Barnouw met 20 stemmen, mej. Koopman, notaris Wildervanck de Blécourt en dr. v. Gilse ieder met 18 stemmen, de heer Carp met 16 stemmen en mevr. Bakker-Besemer bij tweede stemming met 13 stemmen. Van dit zevental zijn mej. Koop man en de heer De Blécourt slecht hoorenden. De statuten werden goedgekeurd den heer Carp zal van zijn benoe ming worden kennis gegeven en alle andere benoemde bestuurders namen hun benoeming aan. Na de rondvraag en dankzegging aan het voorloopig bestuur voor het bijeenroepen van deze vergade ring en zijn bemoeiingen inzake het ontwerpen van concept-statuten, werd de vergadering gesloten, nadat eerst nog was beslist, dat op de statuten de koninklijke goedkeuring zal worden verzocht. Plaatselijk Nieuws. IJMC1DEN. AARDAPPELENNOOD. In verband met het geheel ont breken van aardappelen in onze gemeente, werd het volgende tele gram aan Minister Posthuma gezon den Ondergeteekenden, besturen van de Federatie Velsen der S. D. A.P. en den IJmuider Bestuurdersbond verzoeken Uwe Excellentie dringend maatregelen te willen treffen voor spoedige toezending van aardappelen aan de gemeente Velsen, welke reeds meer dan 14 dagen zonder aardappelen zit. VELSEN. Hij verdeelde zijn rede in 3 ge deelten 1. Hoe ons lot dadelijk na dit sterven zal zijn. 2. Hoe wij de formule uit de Geloofsbelijdenis"„Ik geloof aan de wederopstanding des vleesch.es" moesten verklaren en 3. wat ons eindlot zal wezen. Spreker stelde zich voor dat wij onmiddelijk na ons overlijden tot een geestelijk bewijstzijn zullen komenniet dat wij zullen verkee- ren in een tijdelijke zieleslaap 't welk ook door mannen als Calvijn en anderen is bestreden. Spreker kan zich niet voorstellen dat die bewegelijke zielen als van aposte len en martelaren, daar wellicht millioenen eeuwen, tot den joDgsten dag, in een als 't ware geestelijke staat zouden kunnen verkeeren. Neen, juist zal de ziel van hem die zich hier met mets dan mate- rieele dingen bezighield, ontwaken en moeten ervaren dat hij zich van al die dingen moet onthouden en juist dat zal een vreeselijke straf voor hem zijn. Zooveel heerlijker zal't zijn voor hun, die hun leven in godzaligheid doorbrachten, zij zullen onmiddelijk bij hunnen God zijn en van Zijne nabijheid genieten. D® wederopstanding des vleesches werd door den spreker in den breede behandeld, niet des vleesches, maar des „lichaams" volgens Paulus, Evenals in den loop der eeuwen de vergelijking der stof steeds ver der gaat b.v. de handkracht door stoom, deze weder door electriciteit en deze op haar beurt weer door draadlooze electriciteit wordt ver vangen, evenzoo zal ons lichaam meer en meer vergeestelijkt wor den evenals thans reeds ons oog 't volmaakte werktuig der ziel is wij zullen ook na de opstanding dezelfde zijn evenals Christus dit na zijn opstanding reeds was. Ons lichaam is thans reeds zoo heerlijk vernuftig, hoe zouden wij ons ver meten, 't gelouterde en verheerlijk te lichaam te teekenen. De derde stelling „wat' zal het einde zijn", voor ons allen een zeld zaam pijnlijke vraag, werd vervol gens door spreker behandeld. Hij wees er op dat daaromtrent een drietal stroomingen bestaan 1. 't Universellisme 't welk leert dat allen zalig zullen worden 2.- de leer der conditioneele on sterfelijkheid, 't welke zegt dat niet op de bodem van iedere ziel de kim der onsterfelijkheid is gelegen, maar alleen zij die zich boven hun mede- menschen verheffen. 3. de leer der eeuwige veroor deeling. Spreker is na grondige studie tot het geloot gekomen dat wij goed doen zullen, met niets absoluut zekers te leeren omtrent 't lot der ongeloovigen daar wij hieromtrent Diets zekers weten, wat tot onze vrede dient, dat heeft God ons geleerd. SPOüT VOETBAL. Kinheim II heeft Zondag gespeeld tegen Bloemendaal en met 20 gewonnen. Bloemendaal speelde eerst met 8 later met 9 personen. W. S. V. I heeft tegen V. S. V. III met 1 tegen 3 verloren. Deze wed strijd werd van 122 op het Kin- heimterrein gespeeld. Stormvogels wint met een oneven goal. Begunstigd door prachtig weder had deze ontmoeting ten aanschou wen van plm. 2000 toeschouwers plaats. Stormvogels is „au grand complet", V. S. V. heeft één in valler voor haar centerhalf. Om ruim 2 uur trappen de vogels af en in de eerste minuut lost „Jan" reeds een kogel op het V. S. V.-doel die rakelings de bovenlat scheert. Stormvogels speelt vol vuur en de V. S. V.-keeper beleefd eenige be nauwde oogenblikken. Langzamer hand weten de rood-witten echter het spel toch te verplaatsen en wordt ook Bremerkamp aan den tand ge voeld, die zich als gewoonlijk kalm en zeker van zijn taak kwijt. Eenigen tijd gaat het spel nu tamelijk gelijk op. Een hoekschop op het V. S. V.- doel, goed door Klaas genomeD, wordt schitterend door Gilberts ingekopt. De bal vliegt tegen het hoofd van een V. S. V.-speler en op zeer gelukkige wijze ontkomt V. S. V. hierdoor aan een zeker tegen punt. De blauw-witten vervallen nu weer in het geven van al te kalm spel, waarvan de vol vuur spelende tegenpartij profiteert, door eenige gevaarlijke aanvallen te doen. De achterhoede van St. is echter present en vooral de links-back weert zich geducht. Met blanken stand komt de rust. In de tweede helft geeft Storm vogels weer haar beste spel. Goed gesteund door de middenlinie valt de voorhoede gedurig aan, doch dik wijls op zeer gelukkige wijze weet de V. S. V.-achterhoede doelpunten te voorkomen. „Jan" roert zich ge ducht, doch V. S. V. is op zijn hoede voor „het witte gevaai". .Als hij echter een oogenblik aan zijne bewaking weet te ontsnappen, ver schalkt hij den V. S. V.-keeper met een schot in een rechterbovenhoek. Met een donderend gejuich wordt dit fraaie doelpunt door de Storm vogels-aanhangers begroet. Aangemoedigd door het publiek, wordt de strijd steeds feller. On stuimig valt V. S. V. aan, doch Vos weet van geen wijken en zendt alles onverbiddelijk retour. Beurte lings laten beide partijen nog eenige kansen onbenut en dan is het einde daar en heeft Stormvogels hare reeks van overwinningen wederom met één vermeerdert. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 6 t/m. 12 Maart 1917. BEVALLEN: C, van Kersen van Waalwijk van Doorn z.M. RamakersKolijn d.; J. Kruger van Petten z.M. Th. van der Veldt--van Roode z.A. Zwaan Visser d.K. van der Klooster— Zwaan z.E. de Vries—Raspoort z.M. van Batenburg Sluisman z. A. StoppaKetter z.M. E. van der VlisHoogerwerf z J. Willems Konkelaar z.H. F. Hofmanvan Es d.J. H. Gortervan Zutphen d. ONDERTROUWDG. Verheij en C. Uiterwijk Winkel. A. Plok- ker en A. Glas. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: C. F. Kwant, 36 jaren, echtgenoot van L. Kramer C. Kors, 11 maanden, dochter van C. Th. Kors en A. P. Koreman. M. Hartog, 47 jaren, echtgenoot van L. Hartog (overl, te Haarlem) A. Bal, 16 dagen, zoon van J. Bal en J. Korf. D. Blom, 46 ja ren, echtgenoot van J., Raams. H. Hartman, 64 jaren, echtgenoot van T. Kuijper. AGENDA. DONDERDAG. Boaz-Bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. VRIJDAG. N. V. Stoomvisscherij-Mij. „Rijn land" Alg Vergad. Nes. 71, Amster dam, 21/2 uur. N. V. Noordzee Expl. Mij., Alg, Vergad. Nes. 71, Amsterdam, 3 uur. Predikbeurten. IJMUiDEN. Ned. Herv. Kerk. Donderdag, 2S/V uur: Huwelijks inzegening. Financiëele Berichten. Gevonden Voorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan de politiepost te IJmuiden. 1 Ierlrsh zetter. 1 huissleutel. 1 nikkelen teekenpasser. 1 portemonnaie met portretten. 1 heerenrijwiel. 1 lichtblauwe jongenstrui. 1 broche. 1 Schotsche herdershond. 1 breiwerk met naalden en witte wol. 1 glacé handschoen. 1 gestreept kussensloop. 1 portemonnaie met inhoud. 1 bruinbrood- en wittebroodkaart. Ontvangen Uitgaven. De bekende firma in leder waren Verweegen en Kok te Amster dam heeft indertijd een prent uitgegeven, getiteld „De Reis van Mijnheer Haverstok". Van die uit gave heeft ze zooveel succes beleefd, dat ze thans met een nieuwe komt, nu in boekformaat keuriger ver zorgd. Het boekje geeft met prentjes en versjes „Het Avontuur van Haverstok met den koffer van Ver weegen en Kok". Het is een vermakelijk verhaal van Haverstok als Oorlogscorres pondent. De. uitgave zal ook nu weer succes hebben. Advertenties. een flinke Werkmeid. een nette Werkvrouw Ernstig gemeend. Muisnaaister. Gevraagd een Juffrouw Juffrouw kost en inwoning nette Commensaals. Duitsche Tafel, Gem. Zit- en Slaapk Woonh uis ong«m. Kam r mooie Kamer, Zit en Slaapkamer M otor-Sleepboot LEVENS Jl ID D E L EN B ED RU F. N. V. Visschery Maatschappij „ENGELTJE" IJMUIDEN. van Aandeelhouders Nicola as Rlgemcenc Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Directie. Nicolaas II ftlgerneene Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Directie. Bertha Elisabeth /Sfgcnieene Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Directie. Sophie en Truus Silgemecne Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Directie. Ons Belang ftlgcineeme Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Directie. De Hoop ^Sgcmeene Vergadering op Woensdag 28 Maart 1917 De Raad van Beheer. BEKENDMAKING alg. Vergadering van AANDEELHOUDERS der N. V. Zeevisscherij Maatschappij „HÉLÈNE" te IJMUIDEN, zoekt voor medewerking nog eenige JONGE DAMES, Brieven onder No. 331 aan het bur. van dit blad. Yereeniging van Slechthoorenden. Als een uitvloeisel van de onlangs gehouden tentoon-telling van slecht hoorenden, waarbij zich tal van leden voor de algemeene vereeniging had den opgegeven, werd Donderdag middag op de bovenzaal van „De Kroon" een bijeenkomst gehouden met het doel te komen tot de op richting van een afdeeling Haarlem, en ondanks het slechte weer hadden tal van personen gevolg gegeven aan de uitnoodiging om ter vergade ring op te gaan. Aan Zyjne Excellentie den Minister van Landbouw den Haag. Qntsterfeli/jkheidsgeloofIn de derde lezing over „Onsterfelijk- heidsgeloof" behandelde i s. Eggink voornamelijk „onze persoonlijke toe komst". De tweede Derby. Dividenden. Door de N.V. Ko ninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen wordt over 1916 12 procent dividend uitgekeerd. Gevraagd Adres G. Rensen, Velsen. Voor direct gevraagd voor Vrijdags en Zaterdags. Zich te vervoegen Krugerstraat 90. Een net jongmensch wenseht in kennis te komen met een nette jonge dame, om na wederzijds goedvinden, een huwelijk aan te gaan. Brieven lett. V. Roelse's Boekhandel. Gevraagd een nette Adresbureau van dit blad. bekend met alle kantoorwerkzaamheden, stenografie en macliineschrijven vereischt, kennis van vreemde talen strekt tot aan beveling. Te vervoegen voormiddags bij de N.V. Oonservenfabriek „Fisco" Middenhaven straat, alhier. zag zich gaarne geplaatst op een kantoor. Geniet ze huisvesting boven salaris is ze genegen, tusschen de kantooruren, de vrouw des huizes behulpzaam te zjjn. Br. lett. G. Bureau v. d. blad. Heer zoekt voor 6 dagen per week. Zondags niet aan wezig. Br. no. 332 bureau van dit blad. Gelegenheid voor Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop een bladmaat 0.94 1.25 Mtren een ronden tafel, blad met 1.10 Mtr. diameter. Eikenhout in de was en een Gramophoon- kastje AdresPr. ITendrikstr. 2e gedeelte 8. Te huur desverk. met gebruik van keuken. AdresBoekh. Roelse. te huur gevraagd te IJmuiden of Omstre ken 1 Aug. of eerder. Huurpr. f 300—600. Br. franco no. 334 bureau van dit blad. Te huur gevraagd met slaapgelegenheid en gebruik van keuken. Adresbureau v. d. blad. Te huur op goeden stand, in klein net gezin, met half April een zeer geschikt voor kantoor of studiekamer. Br. no. 333 bureau van dit blad. Een Heer vraagt met 1 April a.s. een met pension, op netten stand. Brieven met prijsopgaaf, onder letter B aan het advertentiebureau F, F. C. Roelse. Te koop een zeewaardig. Lang 16 50 M, Breed 3.30 M., Holt,e 1.75 M., voorzien van een 20 p k. Deutsch Petroleum Motor. Br. motto Deutsch bureau van dit blad. Aan het levensmiddelenbedrijf der ge meente Velsen [Secretarie afdeeling Ia), wordt gevraagd een tijdelijk schrijfster, volledig bekend met machineschrijven, op een salaris berekend naar f 400 per jaar plus reiskosten. Sollicitatiën in te zenden aan den bur gemeester, vóór 18 Maart a.s. Persoonlijk bezoek alleen na uitnoodiging. op Vrfjdag 23 Maart 1917, des morgens 11 uur ten kantore der Vennootschap, Rijksvischafslag IJmuiden. DE DIRECTEUR. N. V. Stoomvisscherij Mij. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantore der ven nootschap. Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916. N. V. Stoomvisscherij Mjj. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantore der ven nootschap. Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916. N. V. Stoomvisscherij Mij. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantore der ven nootschap. Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916. N. V. Stoomvisscherij Mij. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantore der ven nootschap. Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916. N. V. Stoomvisscherij Mij. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantoie der ven nootschap. Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916 N. V. Stoomvisscherij M^j. te IJmuiden. van aandeelhouders des namiddags 2 uur ten kantore der vea- nootschap Punten van behandeling: Vaststelling Balans, Winst- en Verlies rekening 1916. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte voor den ondergeteekende op 23 DECEMBER 1916 verleden is wijziging gebracht in de Statuten van de Naam looze Vennootschap Goederen Vervoer SJ muiden-Amsterdam „VOORWAARTS", gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen. De akte van wijziging in haar geheel mitsgaders de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Donder dag 8 Maart 1917, no. 57. W. A. DóLLEMAN, Notaris te IJmuiden. op Donderdag 29 Maart 1917, des namid dags te 3 uur ten kantore der vennoot schap. Punten van behandeling liggen aldaar ter inzage. DE RAAD VAN BEHEER.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3