iliQBieert H os Éi! Blad, HUIS-EIGENAREN Tuinderstraat 41. Huïsvlijtten toonstelling Trjje ZIT SLAAPKAMER M. TisciMel „Praiis'* SpoBdeiscliBiÉ A'pni. Vernaderini Militaire Werkster Pension gevraagd Honden te koop. een Woonhuis enorm, doch pech is wel hun deel als een prachtig schot van Hooger- duin juist tegen de bovenlat ketit en even later een schot van Jan hetzelfde nootlot treft, i In deze periode was zeker nog •eniS doelpunt verdiend geworden, doch 't mocht niet zoo zijn. Onder groot enthousiasme komt het einde en boekt Stormvogels een zeer eervolle, onverdiende 3—2 ne derlaag. Voorzeker komt het oranje-elftal een woord van hulde toe voor bun schitterend spel. Allen speelden een uitstekenden wedstrijd. Wat nog aan techniek tekort geschoten werd, vulde het enthousiasme volkomen aan Gerust^kunnen we zeggen, dat beide elftallen volkomen aan elkaar ge waagd waren. De eerste helft van den strijd waren de Engelschen de meerdere, doch de tweede helft was voor de Stormvogels. Seriewedstrityden Kinhelm. Zondag 15 April zijn de serie- wedstrjjden van Kinheim zeer druk bezocht, al was het ook verschrik kelijk koud voor den tijd van 't jaar. Van 11.30 tot 12.30 werd ge speeld door Kinheim III D.E.C. III onder scheidsrechter C. Luntz en met 2 tegen 1 gewonnen door D.E.C. Van 12.30 tot 1.30 bonden Scho ten III en Volksweerbaarheid II den strijd met elkaar aan onder scheids rechter Weij. Dezen strijd won Schoten met 2—0 Onder scheidsrechter Kooien kamp ten van 1.30 tot 2.80 Hercules 1 en Kinheim II tegen elkaar met het resultaat, dat ieder 1 doelpunt kon machtig worden na verlenging en Kinheim door loting de meerdere werd. Toen kwam de wedstrijd aan de beurt. R.C.H. I en V.S.V. I traden van 2.30 tot 3.80 met elkaar in 't krijt. Nu konden we velen onzer vroegere Kinheimspelers die thans in de ge lederen van R.C.H. hadden plaats genomen, weer eens zien werken. Ook waren velen nieuwsgierig naar het spel van V.S.V. dat zoo veel lauweren had geoogst te Rot terdam en Zaandam. De stryd had plaats onder scheidsrechter Elsinga en werd ten voordeele van R.C.H. met 2—0 beslist. Dezen uitslag had men niet verwacht. Van 3.30 tot 4.30 streden Edo 1 en Watergraafsmeer Ionder scheids rechter Tol mét een 20 uitslag ten voordeele van Edo I. Ten slotte werd de op 8 April uitgestelde wedstrijd gespeeld tus- schen Edo III en Watergraafsmeer II onder scheidsrechter Weij met een 2—0 uitslag voor Edo III. Theoretisch was het loen natuur lijk 5.30, maar in werkelijkheid was het heel wat later geworden, wat trouwens moeilijk vermeden kan worden, daar niet alle wedstrijden zonder verlenging beslist worden. Uit de Gemeente. Ongevallenwet. Ter terechtzit ting van den Raad van Beroep te Haarlem van 18 April 1917 wer den o. a. de volgende zaken behan deld: N. V. Vereenigde (Steenkolenhan del te IJmuiden), welke bij besluit van 5 Febr. 1917 door het bestuur der Rijksverzekeringsbank in een hoogere klasse en gevarencijfer wordt ingedeeld. Het bestuur con- cludeerd tot bevestiging barer be slissing. Wed. C. A. te Velseroord wier man door een ongeval is ge troffen terwijl hij zich naar zijn werk begaf, vraagt een rente voor haar zelf en voor elk harer vier kinde ren. Het Bestuur der Rijksverzeke ringsbank weigerde uitkeering, om dat is aangenomen dat het boven genoemde ongeval de getroffene niet is overkomen in verband met de uitoefening van het bedrijf zijns werkgevers. YIS8CHER1J. Een motorboot brengt nu de kost bare visch, volgens het „Hbl." tot een waarde van ongeveer dertig duizend gulden, weer naar de open zee om ze aldaar over boord te werpen. Een ander bericht spreekt van een waarde van f 150.000. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 10 t/m 16 April 1917. BEVALLENM. Willemsen—Bek- Bekker z.L. WoltermanBrink horst z.P. C. SchenkDekker z. T. Keijzervan Voorst d.; B. W Panhakker—Koning z.E. van We zelde Groot d.; T. Timmerman Aardema z.; M. HoogerwerfPost d.S. H. ZeeuwMqzen d.; G. W. DemmersKnegjes d.R. Zeeuw Oldenburg z.H. GrothuesWeyera d.B. Buur—Klaver z. ONDERTROUWDL. Grapendaal en W. L. Koontjes D. M. Piekaar en M. M. Keirsgieter H. Schoo en A. C. Schipper J, Botter en C. M. Gouda. GEHUWD: W. Maasland en E C. Noom J. C. v. d. Bogaerde en J. de Boer A. Stam en A. de Vries H. Wiegman en J. M. Hoveling. OVERLEDENM. Tromp, 47 jaren Echtgenoot van J. Böhm G. J. Frankfort, 60 jaren, echtgenoot van C. Edelenbos R. G. Haudgraaf, 54 jaren, ongehuwd W. Zeeders, echtgenoot van W. de Breed. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer D. de Groot, h°eft met gunstig gevolg examen afgelegd voor 3e stuurman, groote Stoomvaart. Motorboot gezonken. Maandag morgen is in het Noordzeekanaa; aan de Noordzijde een daar naast andere vaartuigen liggende vracht motorboot met 150 vaten lever beladen gezonken. De boot behoort aan den Heer W. van Bruggen, de lading aan den Heer Goedhart alhier. De berging- van schip en lading is opgedragen aan den dui ker Engelhardt. Ernstig ongeluk. Dinsdagavond is de opvarende J. v. V. uit Noord- wijk, van de IJ. M. 218, bij het meeren aan den wal in de Vis schershaven, tusschen een tros be kneld geraakt, waardoor hem het linkeronderbeen werd afgeknepen. Na de eerste hulp hem door Dr. Romeling verleend, is de man naar het gesticht St. Johannes de Deo te Haarlem vervoerd ter verdere verpleging. Diefstal. De Duitsch militair deserteur, die in burgerkleeding over de grens gekomen was, P. A. H. genaamd, was zwervende te IJmui den gekomen en maakte zich alhier schuldig aan diefstal van een paar worsten en een fleschje conserven. Deswege is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Collecten. De schaalcollecten, in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de Ver. Kinderzorg in de Classis Haar lem en het Doorgangshuis gehouden hei-ft f 102.25 opgebracht. De col lecte bij het laatste avondmaal in deze kerk bedroeg f 102 Roode Kruis. Morgen zullen in deze gemeente door een aantal jonge dames Roode Kruis bloempje» te koop worden aangeboden. De op brengst dient natuurlijk tot de zoo zeer noodige stijving van de kas, doch in de eerste plaats tot dekking van de groote kosten der operatie kamer. Voor de bloempjes is geen prijs vastgesteld, doch wordt aan de be leefdheid van het publiek overge laten en de beleefdheid kost min stens...., nu net naar men meent dat men beleefd is. Voor dit goede doel op te wekken, is zeker niet meer noodig. Huisvlyttentoonstelling. Wie zich overtuigen wil, dat het meerendeel onzer gemobiliseerde militairen ook nog wel tjjd en lust hebben voor iets anders, dan marcheeren, schie ten, loopgraven maken, hangen over de hekken en lantrefanten, die ver- zuime niet een bezoek te brengen aan de Militaire Huis vlij ttentoon- steliing, die volgens aankondiging zal worden gehouden Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. Hij of zij verzuime zulks te minder, daar de kleine entrée, één kwartje maar, geen beletsel zijn kan en deze vele kleintjes alleen iets te beteekenen krijgen, als er een druk bezoek komt, en omdat de opbrengst der entreè's ten goede komt van het Comité tot steun van gemobiliseerde militairen in de positie IJmuiden. Men begrjjpe ons goed't is een tentoonstelling, geen bazar of fancy-fair, zoodat de tentoongestelde voorwerpen niet of slechts bij groote uitzondering te koop zullen zijn. Een regelihgscommissie, bestaande uit de heeren J. D. A. Visser, le Luitenant Reserve Bat. VS. Cool 2e Luitenant en de heer Plu, hoofd werktuigkundige, beiden van het paDtserfort heeft zich met de sa menstelling belast en vormt tevens de jury. Luitenant Kolonel J. W. Wijnands, Commandant van het Res. Bat. D heeft welwillend het voorzitterschap van deze commis- missie aanvaard. Voorts hebben zich voor het organiseeren van deze tentoonstelling bijzonder verdienste lijk gemaakt, de heeren W. P. Maris le Luitenant Res. Bat. D. en D. de Bruin 2e Luitenant Res. Bat. V. Er zullen meer dan 200 inzendingen van militairen zijn, terwijl enkele particulieren^ hunne medewerking doch geheel buiten mededinging zullen verleenen. Zij, die zich reeds eenig voor werp van huisvlijt in den vorm van Snij,- mozalk-, teeken-, zaag- of schilderwerk konden bemachtigen, weten wat fraaie voortbrengselen van taai geduld, smaak, ja van lief de voor de huisvlijt, daaronder zijn voorwerpen, die dikwijls de uren daaraan gewijd in zilver, of goud waard zijn. Een tiental fraaie prijzen voor huishoudelijk of ander gebruik zul len aan de beste inzendingen wor den toegewezen, terwijl het Hoofd van de Afdeeüng „Ontwikkeling en Ontspanning" van het Algemeen Hoofdkwartier, Generaal Kleynhens eeüige medailles t> r bekroning heeft toegezegd. Waarschijnlijk zal Gene raal Kleynhens de tentoonstelling persoonlijk bezoeken. Op de ten toonstelling zelf komen we nader terug, doch bij voorbaat verzekeren we ieder, dat zij een bezoek ten volle waard zal zijn en er veel moois te zien en veel nuttigs te leeren zal zijn. De tentoonstelling wordt gehouden in het versierde Gymnas tieklokaal van school A ingang Breesaapstraat op Donderdag en Vrij- dag van 1— 4 en van 6—8 en Zater dag van 14 uur. Een brutaal sinjeurln een café te dezer stede vervoegde zich een als heer gekleed persoon, die de caféhoudster vertelde, dat hij als officier alhier gedetacheerd was. Mijnheer had een goed uitziend rijwiel bij zich. Hij bestelde een en ander, daarna een goed middagmaal, doch toen 't op betalen aankwam, had „Mijnheer" zijn portemonnaie" „vergeten" of „verloren". Geen nood Het fraaie rjjwiel in onderpand en vijf gulden geleend voor de terug reis naar zijn vorige standplaats, om later alles in dank in te lossen. „Mijnheer" moet nog terugkomen, Het rijwiel is een „zwijntje" ge bleken. Inbraak. In den nacht van Za'erdag op Zondag j.l. is in het bureau van de 4e Compagnie van het Reserve-bataljon D, gekampeerd nabij het Semaphore, iDgebroken. De dieven hebben zich door eer paneel uit te boren toegang tot het bureau verschaft en een geldkistje, inhoudende ongeveer f 150.mede genomen. Het ledige geldkistje is later na bij het kamp teruggevonden. Men meent de daders op het spoor' te zijn. VELSEROORD. Predikantsplaats. Het classicaal bestuur van Haarlem heeft besloten eene tweede pi edikantsplaats te stichten te Velsen, voor de dienst te Velseroord, behoudens goedkeu ring van het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland. Personalia. Door het a.s. ver trek van den heer J. Gutteling, Evangelist alhier, komen verschil lende bestuursfuncties vacant. O.a. was de heer Gutteüng lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Velsen, bestuurslid der Schoolver. „Uw Koninkrijk kome" te Velsen, voorzitter der Chr. Jongeling* ver- eeniging alhier, tweede voorzitter der Ver. voor Chr. Bewaarschool- onderwijs, voor welke functies de heer Gutteling thans heeft bedankt. VELSEN. Personalia. Tot lid van het Hoofdbestuur van den Chr. Fa- brieks- Haven-, en Transportarbei ders Bond is benoemd de heer P. van Willigen alhier, voorzitter der afdeeling Velsen van dezen Bond. Geslaagd. Bij de Zaterdag te Amsteidam gehouden examens van het Genootschap voor Stenografie, systeem Groote, slaagden voor kan toor-stenograaf (30 woorden per minuut) o.a. de heeren A. Smit al hier en J. v. d. Bogaerde te Vel- seioord, leerlingen van den heerA. de Bruijn Jr. alhier. Goedkoop veevoeder. D. v. d. W. te Velsen, die het niet al te breed heeft had een goedkoope maoier verzonnen om aan veevoeder voor zijn koe te komen. Hij nam pulp uit de schuur van zijn buurman. Dat ging natuurlijk niet. Daarvoor had W. zioh voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden.'tO. M. requireerde tegen hem f 15 boete of 15 dagen hechtenis. SANTPOORT. - Geslaagd. Voor het akte-ekamen lager onderwijs is te Haarlem ge- s aagd Mej. A. Braakenburg van hier. Aanbesteding. Bij onderhand- sclie aanbesteding is aan de fa Alberts Kluft te Amsterdam op gedragen de levering voor het leg gen en monteeren van een laag- spannings kabel- en leidingnet met toebehooren in de terreinen en de gebouwen van het gesticht „Mee ren berg" voor de totaalsom van f 27 345. Kruidbergerweg opgeknapt. - Moes ten we voor eenigen tijd op de groote vervuiling van den Kruidbergerweg wijzen, thans kunnen we tot ons genoegen mededeelen, dat deze weg door de gemeente onderhanden ge nomen wordt. Een gemeente werk man is bezig den weg effen te maken. AGENDA. WOENSDAG. N.V. Mij. Cornelia Bart, Alg. Vergadering, ten kantore, 8 uur. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 79 uur. Correspondentie. „Ingezonden" door Jong Onder wijzer moet tot het volgend num mer blijven wachten. Advertenties. Zindelijke Werkster Net Kosthuis Dame vraagt PAPAGAAI Y ak-T eekeii cursus Wijkeroog. Het becretariaat van de bom. Dem. VrouwencJub afd. Velseroord is ,1*1. S. Rui ter van Tuij! gevestigd TE "IJMUIDEN. BUITENGEWONE op Zaterdag 21 April 1917 die tegen 1 Mei a.s., arbeiderswoningen vrij krijgen, worden verzocht dit op te geven bij de N.V. Plaat- wellerij en Pijpenfabriek v/h. J. D. B. OLIE GON- NERMANN te Velsen. van de Positie IJmuiden. Donderdag 19 April 1—4 en 6--8 uur nam. Vrijdag 20 1-4 en 6--8 Zaterdag 21 1-4 uur nam. in de gymnastiekzaal van de school aan het Willemsplein (ingang Breesaapstraat) Entree: 25 cent Militairen vrije toegang Eventueele baten zullen komen aan de rereeniging tot steun aan behoeftige gezinnen in de Positie. DE REGELIN G SCOMMISSIE. Een belangrijk schadepost."— Voor een paar weken terug werd alhier een groote lichter met visch beladen door de „Fish Export Company" met de bedoeling deze in een zee schip over te laden voor Engeland. Wegens het gemis aan scheeps- ruimte heeft de lading thans zoo lang gestaan dat ze totaal bedor ven is. Ondertrouwd HENDRIK SCHIPPER en SJOUKJE W. G. MINKEMA Beverwjjk. Velsen, 18 April 1917. gevraagd. Adres: bureau Van dit bA,d. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, aan het Hoofd cn verdere onderwijs personeel van School A te IJmuiden, voor het onderwijs van onze dochter Franciena. waardoor zij de eerste maal dat zij opging reeds slaagde bij bet examen voor Kwee- kelinge bij de Rijkskweekschool voor Onder wijzeressen te Apeldoorn. W. Wit. J. Wit-Lokerse. Engelen N. Br. gevraagd voor Dinsdags en Vrijdags gedu rende de Schoonmaak 3 of 4 dagen per week Te bevragen bij den uitgever van dit blad. gevraagd of alleen slaapgelegenheid. Brieve* L. 3, aan Boekhandel P, F. C. Roelse. KAMER met volledig pension. Brieven no 357 bureau van dit blad. gevraagd met pension tegen 1 Mei a s. te IJmuiden of Velseroord. Br. met prijsopgaaf lett. C. P. a. h. adv. bureau P. P. C. Roelse. voor 2 personen (3 kamers) f 20 a 25 per maand. Brieven onder letter Z aan de boek handel van Roelse. met kooi aangeboden voor f 6.Adrei bureau van dit blad. Duitsche Doggen, Duitsche Herder, Duit- Bcbe Dwerg pinchers alle met uitgebreiden stamboom. AdresG. LOHMANN, Visschers- haven 59 IJmuiden. Te koop of te huur met pakhuis. Te bevragen bij C. ZIJP, Wilhelmin&kade 8. Tentoonstelling der dnor de leerlingen van bovengenoemden curcus vervaardigde teekeningen op Vrijdag en Zaterdag 27 en 28 April a.s., telkens des a*ond's van 7—9 uur in ^Concordia", Wjjkeroog.Toegang vrij. Namens de Commissie, J. Deinum, secretaris. P. S. Tevens gelegenheid tot voorloopige aangifte van nieuwe leerlingen, voor den volgenden wintercursus. van Aandeelhouders in bovengenoemde naamlooze vennootschap des voormiddags 1 0 u u r ten kantore der vennootschap te Imuiden, Trawlerkade C. 37. Punten van behandeling*Schorsing van een der leden van den Raaw van Beheer. De Raad van Beheer.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3