100 talie 21! Slaapiamer JOH. M. SCHMIDT, Mandm W koop YISSCHERLJ. Scheepvaart, Uit het Land. SPORT. Ingezonden Vloek den Oorlog. Plaatselijk Meuws. Burgerlijke Stand AGENDA. Advert en tiën. WILLI Dankbetuiging. Dagmeisj Dagiii' isjrt 2 nette Meisjes, Schoonmaakster KANTOOR. KANTOOR, 11. üf I/F Cl Trjj Sche^psket ting lU, Vu, Eng. duim; eenige L ERE» N= V'. „Tarbotbank" Spreekuur te IJmuiden Y ak-lVekeiiCursus Wijkeroog. eens met verzoek om advies door B. en W. aan haar waren toege zonden, besloot de Commissie gunstig te adviseeren. Het zelfde was het geval met een verzoek om advies omtrent vergunning tot afwijking van bepalingen der Bouw verorde' ning ten behoeve van den bouw van een woning, waarbij echter ge wezen werd op het gevaar van onregelmatige bebouwing en op wellicht onvoldoende lichtruimte voor slaapvertrekken op den zol der. -- Ten slotte besloot de Commissie aan den Directeur van den Keurings dienst te Haarlem te verzoeken een monster regeeringsgort te onderzoe- ken naar aanleiding van een klacht over dit voedingsmiddel. Door een duikboot beschoten. De zeilbeuger Noordster M. A. 175 heeft bij aankomst te IJmuiden gerappor teerd, dat hij op den grens van het Duitsch versperde gebied achtmaal door een duikboot is beschoten, zonder getroffen te worden. Waar de afstand tusschen beide schepen gering en de trefkans dus groot was, heeft de duikbootcom mandant het schip blijkbaar ge spaard, ofschoon het schieten nog aanhield, toen men reeds de scheeps- boot gestreken had. De Meadows. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak in de zaak betreffende het aan den grond loopen van den stroomtreiler „Mea dows", Y.M. 166. De Raad is van oordeel, dat het vastloopen van de „Meadows", Y.M. 116, op de Noorderhaaksgronden moet worden toegeschreven aan stroomverleiding, nu het schip den vloed op stuurboordsboeg had, ter wijl ook het sturen aan stuurboord zijde tot de verleiding zal hebben bijgedragen. De schipper heeft zijn koers te dicht langs de Haaks ge nomen, terwijl het gezicht niet goed was en hij onder de gegeven om standigheden kon weten, dat men aan het water niet zou kunnen zien of men dicht bij den wal was. Daarom straft de Raad den schip per van de „Y. M. 116" door het uitspreken van een berisping. Puf. Door de Reederij-Veree- niging „Vuurbaak" te Amsterdam is met de Pluimveevereeniging Am sterdam overeengekomen om gedu rende een proeftijd van 14 dagen de aangebrachte puf der sehepen aan laatstgenoemde vereeniging te verkoopen. Door de Pluimveever eeniging zal voor de puf f 4 per ton worden betaald. De Pluimveevereeniging heYt reeds in IJmuiden enkele agenten aangesteld, welke ,voor een en ander zorg zullen dragen. De aangehouden trawlers. Men meldt ons uit Harlingen: De stoom trawlers „Olympic" IJM. 208 en „Majestie" IJM. 46, welke op de Noordzee zijn aangehouden en naar hier gebracht, liggen noch steeds onder militaire bewaking in het Dok. De eqnipage is vertrokkende vu ren zijn gedoofd, terwijl er alleen een wachtsman aan boord is. Een douane-onderzoek aan boord heeft niets verdachts aan het licht ge bracht. De aanhouding schijnt in verband te staan met de Schepen wet. Statuten. De St.-Ct. behelst de gewijzigde statuten der N.V. Natio nale Stoomvisscherij te IJmuiden. Een scheepsboot opgepikt. Een ongemerkte zwart-witte scheepsboot waarschijnlijk afkomstig van een zeilschip, is voorgaats van IJmui den door een zeesleepsboot opgepikt en na aankomst te IJmuiden ter beschikking van de strandvonderij gesteld. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week werden hier door de Noordzeesluizen doorgeschut 15 stoom-, 1 zeil- en 1 motor schepen, of 4 schepen meer dan in de daar aan voorafgaande week. Er werden n.l. 4 meer uit zee en een gelijk aantal naar zee geschut. Een mooi buitenkansje. De zeilloggers K W 110 en K W 19, hebben het niet gezonken nieuwe Noorsche Reliefschip „Kongsli" op zee aangetroffen en geheel verlaten bevonden. Zij Damen de hulp vaD den stoomtrawler VL 47 en van de sleepboot Oostzee aan om het schip naar Rotterdam te brengen, wat gelukt is. Voor deze vondst zal een aardig bergloon uitgekeerd worden. Het nog nieuwe stoomschip had 8000 ton tarwe in. Een Nederlandsch stoomschip ge torpedeerd. Het stoomschip „Minister Tak" van Huil bestemd naar Harlingen met een lading steenkool en stukgoed is in den nacht van Maandag op Dinsdag te 12,30 op ongeveer 45 mijl W. N. W. van IJmuiden, zonder waarschuwing getorpedeerd en gezonken. De vol ledige equipage, 19 man, werd hier Dinsdagmiddag door den mottorbot- ter „Martha" IJM. 317 aangebracht. Een Engelsche stoomtrawler ver gaan. De stoomtrawler „Maitin", die we zoovele malen in de vis- schershaven hebben zien beladen, is gebleven. Den 14en April van en later met een convooi uitgeva ren is de trawler, volgens ontvangen bericht, niet met het convooi in Engeland aangekomen en wordt als verloren beschouwd. Vermoedelijk is de „Martin" door een EngeLch stoomschip op weg naar Rotterdam overstoomd en met alle opvarenden gezonken. Dit stoomschip toch was met averij te Rotterdam binnenge komen en had gerapporteerd met een onbekend gebleven stoomschip in aanvaring geweest te zjjn. Zweedsche Schoener in brand ge stoken. Zondagmiddag bracht de stoombeuger „Maria Josepha" VL 3 alhier aan 2 Zweedsche en 5 Noor sche zeelieden. Zij vormden de be manning van den Zweedschen schoener „Amanda", die met mijn- hout onderweg van Christiania naar West Hartlepool, den 16en April door een Duitsche duikboot door middel van brandbommen in brand gestoken werd. Boter op see. Door de torpe doboot G 16, de loggers IJM 223, VL 25 en IJM 211 werden hier weder kleinere en grootere partijen kisten boter aangebracht en aan de strandvonderij afgedragen. Een ijskist aangebracht. Een onzer torpedobooten heeft alhier aangebracht een ongemerkte, groote, zware ijs- of vleeschkist op de Noord zee diijvend gevonden. Deze kist mo t, volgens haar afmetingen, af komstig zijn van een groot stoom schip. Stenografie I. Pitman. Bij de te Amsterdam vanwege de Holl. v. Sten. Leer. Syst. I Pitman ge houden examens slaagden voor diploma A, Mejuffrouw A. F. A. Seveke te Amsterdam, de dames J. E. de Beer, A. T. Kreuger, A. E. M. Schwarzinger te Haarlem, Mejuffrouw C. J. Weeren te Scho- teD, Mejuffrouw S. Hoikamp te Heemstede, Mejuffrouw J. R. Schilp- zand te Hiilegom, de dames' A. Nierop en H. L. Schoone IJmuiden, de dames P. R. A. M. van Berkel, M. A. J. van Eerd, M. E. Poell, te 's Hertogenbosch, Mejuffrouw T. M. Pijnenburg te Vugbt en de heeren J. F. A. van Buchem, J. van Waard te Haarlem. Voor diploma B, Mejuffrouw T. FeeDStra te Amsterdam, Mejuf frouw H. L. M. Ebben en de heer M. A. L. T. Cools te 's Hertogen bosch. Voor diploma C, Mejuffrovw L. L. I. M. van Mackelenburg te 's Her togenbosch. Voor diploma Machine-sehrqven, Mejuffrouw A. C. Boom, de dames A. C- Hartog, A. M. H. W. de Heus en de ,heer J. N. de Graaf, allen te Haarlem, de dames H. van Deursen, J. M. Hendriks, P. J. de Beer, C. J. M. v. d. Brug, te 's Her togenbosch en de heer P. v. d. Meerendonk, Den Dungen. Niet opgekomen 1 candidaat voor B. Afgewezen 2 candidaten voor A. en 1 voor B. VOETBAL. 2e Internationale Ontmoeting. België-Holland. Zondagmiddag te half drie speelt Stormvogels tegen het elftal der Belgische Geïnterneerden uit Har der wijk. Zeker is weer een spannende strijd re verwachten, daar deze combina tie ongeveer van gelijke kracht is als de Engelsche. Stormvogels. Dat Stormvogels zich 15 dezer kranig gehouden heeft tegen de Engelsche geïnter neerden nit Groningen, door met 32 te verliezen, blijkt wel hieruit dat Zondag j.l. de Groningsche club Be Quick, de kampioen van de Noordelijke eerste klasse, in Gro ningen door de Engelschen met 6—0 geslagen werd. V. S. V. De Velseroorders heb ben Zondag in Zaandam tegen den tweeden klasser Amstel gelijk ge speeld. Geen van beide clubs wist een puntje te behalen, zoodat de strijd eindigde met 0—0. Seriewedstrijden Kinhe'm. Zondag j.l. zijn de seriewedstrij- den van Kinheim voortgezet. Van 11.45 tot 12 45 streden Edo III en A.D.W. I onder scheidsrech ter Weg met een uitslag van 1—0 voor Edo. Van 12.45 tot 1.45 kampten D.V.O. I en D.E.C. III onder scheids rechter Hendriks met een 2—0 uit slag voor D.V.O. Van 1.45 tot 2.45 traden Germaan I en R.C.H. II met elkaar in het krijt onder scheidsrechter Hendriks Ze konden elkaar niet overwinnen, ook niet na verlenging, waarom door lotiDg een uitslag verkregen werd ten voordeele van Germaan I. Met ietwat spanning werd de wed strijd tusschen Kinheim II en Scho ten III tegemoet gezien. Deze werd onder scheidsrechter Van Waard gehouden van 84. Kinheim won met 10 en had met een beetje minder pech wel met 3—0 kunnen winnen. Van 4—5 zagen we den wedstrijd Bloemendaal I R.C.H. I spelen onder scheidsrechter Kooien. Bloe mendaal hield zich dapper en wist geheel tegen de verwachting den stand op 1—1 te brengen. De loting besliste, dat R.C.H. I beter gespeeld had. De laatste wedstrijd, die van 5.15 tot 6.15 gehouden zou worden tus schen Amstel I en Schoten 1 werd gewonnen door Schoten wegens niet opkomen van Amstel. Dit was jammer, omdat dit een strijd tusschen 2 sterke clubs zou zijn- Zondag a.s. heeft de voortzetting van de wedstrijden plaats. We zul len hopen, dat het dan wat minder koud mag zijn. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Vloek den oorlogGij wie kunt Laat dit echt gevoelswoord hooren Wie kan ooit deez' strijd bekoren? Ach! wat wordt een leed geboren, Vloek den oorlogl Gij die kunt. Vloek den oorlog! O wie 't zag Bij dat vreeselijk gebeureri, Bij het zien dier bieeke kleuren; Bij die droeven die daar treuren, Vloek den oorlogl O wie 't zag. Vloek den oorlogl Iedereen Moet van afschuw allen tijden Staag getuigeD, in dat Ijjden Van die velen, die daar strijden; Vloek den oorlogl Iedereen. Vloek den oorlog! Menschenkind. Moest gij zoo uw jonge leven Met uw jonge makkers geven Om dat vrees'lijk uur te sneven? Vloek den oorlog! Menschenkind. Vloek den oorlog 1 Bertha's(1) woord Bracht haar steeds verstokten vader, EindTjjk toch nog in het kader, Stervend kwam hij haar nog nader, 'k Vlóék den oorlog 1 Bertha's woord. Vloek den oorlog! 't Kerkhof spreekt Van de rust en van den vrede; Menschenkind! helpt allen mede, Wie zet hier de eerste schrede? Vloek den oorlog! 't Kerkhof spreekt. P) Bertha von Suttner, 2e deel, Bladz. 102 in: De wapens neergelegd. IJmuiden, 20 April 1917. Chr. C. Visman. VELSEN. Distributie. Er zijn thans weer peulvruchten verkrijgbaar. En van daag werden, na vele weken daarvan verstoken te zijn geweest, ook weder brandstoffenbons uitgereikt. Als nu ook de brandstoffen maar komen!! Personalia. Ds. J. D. Speel man, voorheen predikant der Gerei. Kerk alhier, thans te Stroobos (Gr.) heeft een beroep aangenomen naar Sellingen. Vacantiekolonies. De liefdadig heidsuitvoering de vorige week heeft tot resultaat gehad, dat er 45 nieuwe leden verworven zijn en de sas verrijkt is met een batig slot van f153. der gemeente Velsen van 17 t/m 23 April 1917. BEVALLEN: G. J. van Toor- Dirks d.A. Blom-Kraaijer d.; U. W. Schol-Alders z.; M. A. van Amersfoort-Willebrands z.J. Kolle- Bakker z.A. Tervoort-Kooge z.; H. van der Wel d.M. van der Vis- Zwart d.W. Kleijn-de Haan z. M. de Koning-Soers d.; M. W Beulink-Tjaden d.C. Zwemmer- Visser d.; D. Bonekamp Hilhorst z; P. M. Jasperse- van der Maat d. ONDERTROUWD: Ph. Schetzmg en C. Demmers P. J. W. Dekker en C. van Zutphan A. J. Tromp en G. Verdikt H. Schipper en S. W. G. Minkeraa. Getrouwd: J. F. Oosterhof en A. J. Smit J. Zwart en K. Wijker. WOENSDAG. Groote Militaire uitvoering ten bate van het Roode Kruis, Cycloop, 77* uur. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 12, -9 uur. Gemeenteraad, ten Raadhuize, half acht. VRIJDAG. Verkooping van huizen en grond door Notaris üólleman, Hotel No Eén, 7 uur. N. V. Uitgevers Mij. IJmuiden, Alg. Vergadering, Hotel No. Eén, half negen. Vakteeke'cursus Wijkeroog, Ten toonstelling van teekeningen, Con cordia, 79 uur. Verkooping van Visscherij be- noodigdbeden door Notaris Dólie- man, Pakhuis Mij. Tarbotbank, Midder havenstraat, 2 uur. Bjj het noodlottig ongeluk de stoomtrawler Vischjan overkomen, betreuren wij den dood van 4 onzer beste vrienden n.l. Schipper: A. KOPER Ie Machinist: J. DALEBOUDTen JOB en JACOB GR AVEMAKER Gevallen in den strijd, de strijd om [Uw bestaan Zoo liet g' in bange uur, Uw dierbaar [jeugdig leven Rust zacht in 't zeemansgraf, gij hebt [uw plicht voldaan Wij staren in het verschiet, wijl 't [ons geen rust wil geven. IJmuiden, 20 April 1917 Familie VISMAN. Heden overleed ons geliefd dooh- tertje in den ouderdom van slechts 16 dagen. E. J. KEIJZER D. KËIJZER-van Voobst. IJmuiden, 23 April 1917. Hiermede betuigen wij U onzen hartelijker! dank voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Zuster- en Behuwdzuster Mevr. CORNELIA POOL—Wielick. Uit aller naam P. POOL. IJmuiden, 25 April 1917. Geboren CORNELIS Zoon van J. G. Boneknmp en D. Bnnekamp-Hilhorst. IJmuiden, 23 April 1917. Wordt gevraagd, om direct in dienst te treden een net niet onder de 18 jaar. Flink loon en goede behandeling. Aanbieding: RAATELAND, Fultonstraat 3 alhier. gevraagd Zioh aan te melden Rijksstraat weg 26 B, te Velsen. bieden zich aan voor het schoonhouden yan kantoorlokalen. Br. no. 359 bureau v. d blad. gevraagd. Rijksweg 26. NET MEISJE, reeds een jaar op een kan toor werkzaam, geweest, bekend met admini stratie en maohinesehrijven zoekt plaatsing op een kantoor. Brieven onder letter K. bur. v. d. blad. JUFFROUW, biedt zieh aan voor in 't bezit van diploma maehineschi(jven. Brieven no. R 165 bureau P. F. C. Roelse. Twee vrienden vragen van 's tot en met Zaterdags met goeden kost te IJmuiden of omtrek. Brieven met prijsopgave onder lett. R. 166 adv. bur. P. F. C. Roelse. Een Onderofficier vraagt voor zijn vrouw en kind een met of zonder pension. Brieven met prija— opgaaf onder letter W. aan bet adv. bureau P. F. G. Roelse. Te huur gevraagd een of twee ongemenbileerde kamers met keuken, voor gezin zonder kinderen. Brieven onder letter F. Boekh. Roelse. voor dengene, welke aanwijzing geven kan tot ontdekking der daders, welke uit de loggers Zijtje en Wilhelmina, liggende in de Visschershavcn, driegrootebnssen petroleum gestolen hebben. JAN VISSER Hzn. Te koop' 30 ton Eerste kwaliteit tot billijken prjjs. Adres fa, H. van Randwijk, Kuipers haven 72, Dordrecht. Duitsche Doggen, Duitsche Herder, Duit sche Dwerg pinchers alle met uitgebreiden stamboom. AdresG. LUHMANN, Visscbers- haven 59 IJ muiden. Ieder die iets to vorderen beeft van oi verschuldigd is aan de wordt verzocht biervan opgave of betaling te doen voor 1 Mei a s. ten kantore van C. STAM. Tandarts te Bloemendaal heeft des Donderdags van 1.30—4 uur JUUAÜAKaDE 8 iwart, Tentoonstelling der door de leerlingen van bovengenoemden curcns vervaardigde teekeningen op Vrijdag eu Zaterdag 27 en 28 April a.s., telkens des avonds van 7—9 uur in ^Concordia", Wijkeroog.Toegang vrij. Namens de Commissie, JDeinum, secretaris. f P. S. Tevens gelegenheid tot voorloopige aangifte van nieuwe leerlingen, voor den volgenden wintercursus. Ten gerieve mijner cliënten te IJmuiden en directe omgeving heeft de heer zich bereidt verklaart alle mogelijke bestellingen in ontvangst te nemen en voor spoedigste doorzending aan mijn adres te zullen zorgen. Be heer HAZE VOET beschikt van heden af over eenige modellen brillen, piccenez en onderdeelen voor reparatie, zoodat kleine herstellingen aan zijn adres kunnen worden uitgevoerd. Opticiën, Ged. Oud© Gracht 47, HAARLE3I,

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3