ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Zaterdag 26 Mei 1917. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Dringend verzoek HINDERWET. HINDERWET. HINDERWET. AARDAPPELEN. Burgerlijken Stand. Plaatselijk Nieuws. No, 163. 2e Jaargang Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, VVÏLLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRESWillebrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingeD 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën u i t e r 1 ij k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tet 9 uur v.m. Tot plaatsing Tan advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. BOELSE IJMUIDEN. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLEIN Ijmuadccs (Drukkerij Sln- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. E. C. RÖELSE, K3lass#Istfisat. Te Velseroord bij H. v. Til burg, Willebrorditf. SS. en bij j. Vc iiouwelipgen, Trompstraat Velseroord Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Doodiaan L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vüd Neurs, Boekhendei. om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niet aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen, brengen ter open bare kennis, dat het verzoek van J. J. Houtkooper te Haarlem en P. C. Kok te IJmuiden, om op het perceel, kadastraal bekend Gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie L No 1034, gelegen aan de Zuidzijde van de Visschershaven, een fabriek te mogen oprichten bestemd tot het reserveeren, drogen en rooken van visch en vischproducten, waarin zullen worden geplaatst 3 electro- motoren van respectievelijk 2.20 en 15 P.K. door hen is toegestaan voor een proeftijd van een jaar. Velsen, den 22 Mei 1917. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLÜY DANIËLS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat ter Gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Firma Volker en Bos te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een smederij, op het perceel kadastraal bekend ge meente Velsen, afdeeling IJmuiden Sectie I no. 1399 gelegen ten Noor den van het Noordzeekanaal nabij de groote schutsluizen. Op Vrijdag, den 8 Juni 1917, des namiddags te 3 uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebteD, kunnen geduren de drie dagen voor het bovenver melde tijdstip op de Secretarie, der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurispru dentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel ;|7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zy u verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeliDg toe te lichten. Velsen, den 25 Mei 1917. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat ter Gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van M. van der Lelie en J. Wittenburg te Wijkeroog om vergunning tot het oprichten van een kuiperij op het perceel kadastraal bekend Gemeente Vel sen, Sectie B No. 1521, gelegen aan den Wijkerstraatweg L no. 122. Op Woensdag, den 6 Juni 1917, des namiddags te 3 uren, zal ten Gemoentebuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk tce te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen geduren de drie dagen voor het bovenver melde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurispiu- deniie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, den 23 Mei 1917. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester. VERMEULEN, L.B. De Secretaris, TH. J. WIJNOLDY DANIËLS. Op de Broodkaart van de 15de week mag één Kilogram Kleiaard- appelen verstrekt wordenmen is echter verplicht tegelijkertijd min stens één Kilogram Veenaardappe- len te betrekkeD. Levensmiddelenbedrijf, Velsen. BUREAU-UBEN op den tweeden Pinksterdag (28 Mei 1917.) De Ambtenaar van den Burger lijken Stand in de gemeente Vel sen maakt bekend, dat op 28 Mei a.s. (Tweede Pinksterdag) het Bu reau van den Burgerlijken Stand op verzoek van belanghebbenden tot het doen van o ver i(jdensaangiften zal worden geopend tusschen 9VS en 10 uur voormiddags, indien de verzoeker aantoont, dat met de te verrichten werkzaamheden niet tot den volgenden dag kan worden ge wacht. Velsen, 22 Mei 1917. De Ambtenaar^van den Burgerlijken StandJ voornoemd, E. W. de BOER. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank „Boaz" te IJmuiden. In de op 23 Mei gehouden algemeeue vergadering van leden der Coöp. Spaar- en Voorschotbank „Boaz" tc IJmuiden, onder leiding van den voorzitter van den Raad van Toezicht W. Polderman Jr., zijn de balans en de Winst- en Verliesrekening over het boekjaar 1916, met algemeene stemmen goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van den Raad van Toezicht en bet Bestuur, resp. W. Polderman Jr. en F. Beenhakker, weiden met a'gemeene stemmen herkozen. Aan het verslag oveT het boekjaar 1916 wordt het volgende ontleend: Het aantal uitgegeven i paarbankboekjes nam met 222 toe: het laatst uitgegeven boekje in 1916 is no. 437. In dit jaar aan spaargelden ontvangen f 181558.481/,, waartegenover staat f 102045.907* aan teruggevraagde spaargelden. De rente op de spaarbankboekjes gekweekt, totaal groot f 2807.92, is op da verschillende rekeningen der inleggers als spaargelden bijge schreven. Het aantal versterkte voorschotten steeg van 155 tot 206; geheel aan voorschotten verstrekt f 45518 en aan terugbetaalde voor schotten ontvangen f 18408. Aan rente, van uitbetaalde voorschotten en depositogelden ontvangen een bedrag van f 4481.09. Kasomzet: Ontvangsten f 294528.11, Uitgaven f 294089,1072 zoodat op 31 December 1916 bet kas saldo f 439 10V, bedroeg. De netto winst f 815.23 is overgebracht naar het reservefonds. Balans per J Januari 1917. Depcsitogelden Voorschcttenrekening Meubilair Kas f 86451.24 f 41290.00 f 254.00 f 439.10V3 f 128434 3473 Spaargeldenf 126618 817, Reservefondsf' 1816.03 f 128434 347, IJMUIDEN. Op verzoek van vele ouders, die gelukkig daarmede blijk gaven iets voor een veilige speelplaats hunner kinderen te gevoelen heeft het Be stuur besloten de speeltuin weder te openeü. Wij moeten evenwel nog wacb ten tot dat een uitsluitend daarvoor bestemd waker zal zijn aan aange steld. Zoodra dit is geschied, zul len de nog aanwezig zijnde wippen en schommels worden geplaatst. De jeugd zal dus nog geduld moeten hebben tot Hoo vlugger hoe beter, niet waar ande'rs zou de zomer om kunnen zijn. A. de Ruiter, Giessendam, voor f 12.590. Bestek no. 84. De uitbreiding van de filters en den buizenkelder als mede de uitvoering van werkzaam heden aan den toren der waterlei- ding van de visschershaven te IJmuiden. Ramin f21.500; minste inschrijver H. Wayer en J. Schuur- maa, Medemblik, voor f 46.440. schonken dat er serieus aan de school gewerkt wordt. Alle leerlin gen mochten voor hunne en hare prestaties hartelijke applausjes in ontvangst nemen. Het program is te oveidaden om er zelfs aan te denken ailen afzonderlijk te noemen en er enkelen uit te pikken zou zeker de anderen te kort doen. Vol staan we dus met het bovenstaande onder de opmerking, dat van de meer gevorderden er reeds enkelen ocs heusch muzikaal hebben kun nen boeien en zij blijken gaven van zeer goeden aanleg en ijverige studie. VELSEN. S? afkapitein Rönitz, divisie-Officier der Centraal-divisie te den Haag, zal de bijeenkomsten leiden. Een muziekkoor luistert de sa menkomsten op, terwijl een groot zangkoor zal zingen. Bovendien zul len een aantal kinderen mooie oefe ningen uitvoeren. WIJKEROOG. Boven de verwachtingen, die redelijkerwijze mochten gesteld wor- deD, heeft de bollenveiling van 16 Mei 1.1. voor de R.K. kerk opge bracht de kapitale som van f 820, zegge acht-honderd-en-twintig gul den. Als curiosum worde medege deeld dat een koopje „Ann aRooze" van 20 .regels, met eene reëele waarde van hoogstens 20 maal één stuiver, door herhaalde verwisseling van bezitter een eindcijfer gaf var'78 gulden. En dat dat in deze penible tijden! Maar hier heeft dan ook gewerkt een stel wakkere commissarissen, met niet te breken Ausdauer, hier heeft een kundige Directie leiding gegeven, hier heeft gesteund de IJMUIDER COURANT De Speeltuin. Eenigen tijd ge leden werd bericht dat do speeltuin zou worden gesloten, omdat de ver nielzucht der jeugd daartoe aanlei ding. gaf. Gebrek aan telef oondraad. Door verschillende inöustrieeleD en reede- rijen aan de zuidzijde van de Vis- schershaven alhier is een gezamen lijk adres gezonden aan het hoofd bestuur der posterijen en telegrafiie om telefonische aansluiting. Naar de berichtgever der St. Ed. ver neemt, kau daaraan geen gevolg worden gegeven wegens het gebrek aan telefoondraad, waardoor niet meer kan worden bijgespannen. Om echter in de driegende behoefte te voorzien, overweegt het hoofdbe stuur plannen om aan die zijde der Visschershaven een bijkantoor voor den telefoondienst te plaatsen, ten einde van daaruit eene aansluiting te bewerkstelligen. Aanbesteding. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Haar lem van Noord-Holland is Donder dag aanbesteedbestek no. 83. De aanleg van een waterleiding achter den steiger aan de zuidwestzijde van de Visschershaven te IJmuiden. Raming f7500; minste inschrijver Landweercomite. Alhier heeft ziGh eene vereeniging gevormd, welke zal ageeren tegen het oproe pen van de landweer voor eene her halingsoefening van vier dagtn. Naar de St. Ed. verneemt berust de leiding van deze vereeniging by den heer G. Klimp, tot wien men zich voor aansluiting wenden kan. Openbare Muziekles. Woens- avond gaven de leerlingen der Mu ziekschool voor de Gemeente Velsen in het gebouw voor Christelijke be langen alhier een „openbare les", zooals men dat noemt. Een les is 't echter allerminst en of zoodanige openbare uiting van de vorderingen der leerlingen wel een juiste maat staf is voor betgeen ze inderdaad kunnen, meenen we eenigszins te mogen betwijfelen. Afgescheiden ook van het min-paedogische aan het in het openbaar optreden van zoo jeugdige menscbjes, kan zoodanige „openbare les" toch wel haar ef fect sorteeren en haar. nut hebban voor de bekendmaking der school en het gehalte van het daar gege ven onderwijs en de vruchten daar van. Als zoodanig heeft ook deze openbare les haar nut gehad. Om dat de ouders en de familie leden, die er anders weinig toe zullen komen de lessen in de school te gaan bijwonen, in de gelegenheid gesteld waren van de meerdere en ook wel mindere vorderingen der kinderen getuigen te zijn. Het zal, zoo niet allen, dan toch wel het meerendeeldertoehoordersbevredi gd hebben en hen de overtuiging ge Ook goed afgeloopen. Het zoontje van den heer K., die een boodschap bij den heer Van Kr. moest doen, had zijne fiets aan den buitenkant van het hekje laten staan. Daar de tramrails daar op zeer korten afstand'van het hek liggen, werd do flets door een passeerende tram gegrepen en natuurlijk zwaar be schadigd. Er zijn wel meer plaat sen in het dorp, waar de tram ang stig dicht langs de huizen rijdt. Regens verlangd. Te Wyker- oog wordt er door de menschen, die geen aansluiting bij de water leiding hebben zeer verlangd naar een flinke regenbui, daar de regen bakken leeg raken en de wellen zoo laag, dat er geen water meer op te pompen is. Leger des Heils. Evenals het vorige jaar hoopt het Leger des Heils op den a.s. 2den Pinksterdag, 28 Mei, wederom een Kampdag te houden op het landgoed „Rooswijk" alhier. Vrijgesproken. De Kantonrechter te Haarlem heelt den heer J. D. B. O. van de firma O. en G. alhier vrij gesproken van de hem ten laste gelegde overtreding der Veiligheids wet. Geslaagd. Voor het onder wijzersexamen is te 'sGravenhage geslaagd de heer K. A. Scheeres van hier. Bloembollen. Men meldt aan de N. H. Ct.:

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1