Kiezers in district II flieeuwins Bedden- en Meubelfabrieken cemlriMe Zit- a Slaapkamer, Bioscope Voorstelling jm VAMPIERS" Meisjes-Capé, (West IJmuiden). B. G. SCHUITENMAKER A. PEEK. A.negrang: 46 Een Woon on Winkelhuis, Zondag 5 uur Middagvoorstelling. STEMT op Dinsdag 10 Juli a.s. te brengen. Om dan allicht gekozen te worden. Wat betreft de periodieke verkie zing in II durven wij geen kansen te berekenen. Voor de vacature Gerritsen geeft men den heer Vis ser veel kans. In III zal het er om spannen. Hier is de heer Sluiters ook weer gesteld. Hij is geboren Velseroorder en zeker populair. Maar de heer Landeweerd is aftredend en een onzer knapste raadsleden. Deze is ook in II gesteld geworden. Wjj voor ons hopen dat én de heer Landeweerd én de heer Slui ters voor onzen raad behouden bleven. Een juiste prognose is echter in onze zoo sterk groeiende gemeente moeilijk te maken. Maar, wij be hoeven niet lang in onzekerheid te verkeeren en weten de volgende week al meer. Ook zal de straat vanaf het Witte Kruisgebouw te Velsen naar het raadhuis dit jaar nog op nieuw bestraat worden, wat ook dringend noodig is. Uit dö Provincie Van alle aangesloten vereenigin- gen waren afgevaardigden tegen woordig. Behandeld werden de statuten en het huishoudelijk reglement. Besloten werd den Bond te noemen Provinciaal Verbond van Chr. Zang vereenigingen in Noord-Holland. De statuten werden na enkele wijzigingen vastgesteld. Besloten werd het huishoudelijk reglement op een volgende alge meene vergaderiog te behandelen. De verkiezing voor het definitief bestuur van het Verbond had tot uitslag, dat tot voorzitter werd ge- kozen de heer T. Stelder te Zaan dam, voorzitter van bet voorloopig bestuur, die de benoeming voor loopig aanvaardde. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren W. J. Karssen te Hoorn, B. Jongeneel te Amsterdam, J. de Reus te Medemblik, G. Voet te Velseroord, S. Zwart Sz. te Zaandam, secretaris van het voor loopig bestuur en T. Boot Tz. te Wormerveer, penningmeester van het voorloopig bestuur. Alle heeren namen de benoeming aan. Besloten werd zoo spoedig mo gelijk een Bondslied te verkrijgen. Reeds was een proeve ingekomen, welke dezen avond ten gehoore werd gebracht. Pror. Staten van Noord-Holland. Gedep. Staten dienen voor deze zitting een aantal voordrachten b: de Staten in. De begrooting over 1918 loopt tot een bedrag van f2.138.501 (saldo nihil). Gewone ontvangsten f 1.038.501. Buitengewone ontvang sten f 1.000 000 (uitkeering der provincie), De stroomverkoop wordt voor 1918 geraamd op f500.000, In de najaarszitting der Staten zal een een herziening voor de wedden en loonen van het bedrijf aaa de orde worden gesteld, na dat belanghebbenden gelegenheid zullen gehad hebben hun opmer kingen te maken over een ontwerp' herziening. De Holl. Electr. Mij wordt met 1 Januari in het pro vinciaal electriciteitsbedaijf opge nomen. De loonen van het perso neel dezer maatschappij en de loonsverhooging van dat der K. E M. zullen moeten worden uitge trokken op een suppletoire begroo ting voor 1918. De bestaande laagspanningsnetten te Zandvoort, Bloemendaal en Velsen worden omgebouwd, hetgeen na den oor log op krachtige wijze zal voortge zet worden. Ged. Staten stellen voor om voor het plaatsen van woningen enz van het Electriciteitsbedrijf gronden aan te koopen te Wormerveer, Vel sod, Nieuwer-Amstel, Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk en Oudorp. Jan Broek Gzn. VISSCHERLL Standaard. De St. Ct. behelst der N.V. Visscherij exploitatie M(j. „De Blauwe Ster" alhier met een maatsch. kapitaal van f 500.000 verdeeld in 500 aandeelen elk groot f 1000. Advertentiën. iKSi, Walschipper Hendrik» WQker C3©t><raw CYCLOOP. G(Jsberta Cornelia Tan 't Sant, Net Kosthuis Pension T© hour gevr&agti TE KOOP OF TE HUUK TE KOOP mei Afzonderlijk© boven woning, aan de Kanaalstraat te IJmuiden. TE KOOP Eugelsch boetgaren. Dinsdag, den 3en Juli 1917, te 2.45 uur n.m., zal in de Veiling- zaal van de Groote Koopmansbeurs te Rotterdam, in het openbaar en tegen gereed geld worden verkocht de houten Stoomsloep genaamd Meeuw" (Schev. 420), 9.50 X 2.80 X 1-80 M., met inventaris, Te bezichtigen Blaak Zuidzijde te Rotterdam. D. T. Schouten, deurwaarder. Ged. Bierhaven 9c. Rotterdam. Telefoon No. 5450. Zaterdag 30 Juni Zondag 1 en Maand 2 Juli aanvang S'/s uur. VERLOREN Vrijdag 22 Juni een gaande van Velsen naar Wijk aan Zee en Duin. Gelieve deze terug te zenden, waarvoor een belooning gegeven word. SPANNENBERG, Lange Veerstraat 26, HAARLEM. Te huur gevraagd 5® WEEK-SERiE. De Keer des Bliksems. Het einde van Moreno- De Helsche machine- levenslange verbanning van Irma Yep. Maf matte als Voddenraper. Maiamatje Junior zal Tader hel pen, Satanas als felgrim, Ontploffing aan boord van de Zee meeuw, Satanas bewerkt de ontsnapping van Irma Yep, Het Opperhoofd der Tampiers gearresteerd. Iedere weekserie van dit interresante detectieven-verhaal is een geschiedenis op zichzelf. Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. Gewone Prijzen. voor leden van den Gemeenteraad (voor periodieke aftreding) de heeren P. BOSMAN en en voor de tusschentijdsche vacature den heer Het Bestuur der Vrijzinnige Democratische Kiesvereeniging „IJMUIDEN". Opgericht 1862. ^neging 46, Haarlem. Mag: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag. mefc fcftn WINKELHUIS TE HUUR GEVRAAGD op goeden stand te Velseroord. Aanbiedingen met inlichtingen onder letters H.K. te zenden aan den Boekhan del J. van Hou welingen, Velseroord. Gedurende de maand Juli speciaal voordeelige prijzen voor Hotel en Pensionhouders. Prima satindekens in alle kleuren f 5 7 8 10 enz Geschilderde ledikanten krimp- Ledikant met spiraalmatras verstelbaar peluw-dekmatras en kussen f 20.45 Driedeelig 2 pers. matras peluw en kussen f 22.90 Kapokmatrassen f 9.'°, II.®0, 12." 14" 16 enz. Al onze kapokmatrassen zijn gevuld met lekwaliteitkapok Prima kapokbedstellen f 8.90, 10.9S, 12.76, 15.", 17.» 20.", 25.60, 30.36.— en booger Veeren bedstellen f 28.90,35. 43.", enz. Al onze veeren zijn gestoomd en gezuiverd. Prima Leidsche wollen dekens f 6.", 8.s', 10." enz. Prima gewatteerde deken f 4.86, 5.95, 6.90 en hooger vrij in Petit-Pinne en Noten 6 8 8 enz. Massief vanaf f 14 Slaapkamerameublement vanaf f 115.— compleet. Stoelen met rietzitting per 6 13". Eiken salon-tafels f9", 11", 14 enz. Schuiftafels f 15 16 17 enz. Massief eiken stijlkasten f42. 45. 52 enz. Groote sorteering spiegels en schilderijen. Complete salon- ameublementen. Alles eigen fabrikaat. Yerder alle soorten Leuningstoelen, Leer stoelen, Trrjpstoelen, Boenkasten, Thee- kasten, Portemonteau's, enz. enz. enz. Ondanks gebrek aan materiaal van alles groote voorraad in ö&ze magazijnen. -: DUS SPOED IN IEDERS BELANG GEWENSCHT. Overtuigt U ia onze Magazijnen. Ons 55-jarig succes waarborgt U kwaliteit. Telef. 855. LOS Telef. 855. DAMESKAPPER. HAARWERKER. Warmoesfftraat 30, Haarlem Hoofdelyke omslag. Naar w: vernemen is het vermenigvuldigings cijfer voorden Hoofdelijken Omslag gelijk gebleven aan dat van het vorig jaar, n.l. 1.63. Distributie overtredingen. Men treedt gelukkig 1 krachtig op aan ons Levensmiddelenbedrijf tegen overtreders der Distributie wet. Naar wjj vernemen is proces-verbaal op gemaakt tegen P. Sch., landbouwer in den Velserpolder, die aardappelen boven den vastgestelden prijs ver kocht, tegen den groentehandelaar P. B. te Velseroord, die oude aard' appelen verkocht tegen 25 cent inplaats van 61/» cent per K.G. tegen de N. V. IJmuiden Stores, waar soda verkocht werd tegen 40 cent in plaats van 16 cent per K.G. en tegen den kruidenier A. v. O. te IJmuiden die erwten en bruine boonen ver kocht tegen 55 cent per Liter K.G.) terwijl de maximumprijs is 22 en 21 cent per K.G. Straatwerken. Verschillende wegen in onze gemeente zullen op nieuw bestraat worden. Gedeelten waar zulks zeer noodig is, o.a. een gedeelte van den Rijksstraatweg bi Velsan (weg naar Haarlem) en den Rijkstraatweg van Velseroord naar IJmuiden. Kantongerecht. De kantonrech ter te Haarlem veroordeelde de volgende in onze gemeente wonende personen: J. S. tot f 6 en f 2 of ff dagen en 2 dagen wegens over' treding der BoterwetG. S. O., huis vrouw van J. M., tot f 25 of 25 dagen, K. W. weduwe J. T. tot f 15 of 15 dagen, beiden wegens over treding der Drankwet, C. B. tot f 3 of 8 dagen wegens overtreding der Bouwverordening van Velsen. Chr. Zangvereenigingen. Woens dagavond werd te Zaandam in de consistorie der Geref. Kerk aan de Vinkenstraat een algemeene ver gadering gehouden van den on langs opgerichten Bond van chr. ZaDgvereenigingen in Noord-Hol land. De Zomerzitting. De Commis saris der Koningin in Noord-Hol land heeft de Provinciale Staten bijeengeroepen op Dinsdag 3 Juli 1917, des morgens te half 12 en bepaald, dat de stnkken die com' missoriaal worden gemaakt, zullen worden behandeld in de zitting van Dinsdag 17 Juli, des morgens te half 11. Is deze agenda te 5 uur niet afgehandeld, dan zal de ver gadering, tenzij te voorzien valt dat zij binnen het halve uur af loopt, worden voortgezet op Woens dag 18 Juli, des morgens te half 11 Provinciale Krankzinnigengestich ten. Ged. Staten stellen voor vast te stellen een 4de suppletoire begrooting voor Meerenbeag voor 1916, sluitend tot een bedrag van f9.601,291/» en 1ste suppl. be grootingen dienst 1917 voor Mee renberg en Duin en Bosch tot be dragen, onderscheidenlijk van f 632.152 28 (voornamelijk voor een reorganisatie der mechanische in stallatie, rioleering en vuilverbran dingsinrichting) en f44.073.15. Electriciteitsbedrijf. De begroo ting voor het provinciaal electrici teitsbedryf voor 1917 sluit tot een bedrag van f 1.109 001 (saldo nihil De gewone ontvangsten en uitga ven bedragen f 509.001. De stroom verkoop wordt geraamd op f250.000, De buitengewone ontvangsten be dragen f 630.000 (uitkeeringen der provincie). Den Bden Juli 1917 onze geliefde Ouders hopen en Pekelharing aan varkens. Ver schillende Friesche boeren, die thans hun varkens met pekelharing voe deren, zijn over dit voedsel zeer tevreden. Vooraf worden de harin gen in water uitgezouten. De var kens lusten ze graag en groeien er goed van. Per dag worden aan een varken 10 k 12 haringen toegediend. Statuten. de statuten Ondertrouwd HERMANUS VAN DER WIELE en MARIA DUIN Huwelijksvoltrekking 19 Juli a.s. Eenige en algexneene kenisgeving. Iemand goed hekend met de trawlervis- scherf] zoekt een betrekking als of iets dergelijks. Brieven onder letter D. B. aan het bureau van dit blad. hun 121/, jarige Eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de w'ensch van hun liefhebbende kinderen. Agatha Hendrika. Huiberdina Johanna, Gerrit Jan. IJmuiden, Kennemerlaan 5 zw. Heden overleed, in den ouderdom van 77 jaren, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. Dr. C. M. de Ridder. Leiden. Breda. Teteringen. IJmuiden. P. A. de Ridder. J. de Ridder— Strootman. J. Leendertz de Ridder. G. Leendertz. L. de Ridder. G. M. de Ridder— van Maaren. D. de Ridder. J. A. de Ridder— van den Berg en kleinkinderen. Teteringen, 27 Juni 1917. Baronielaan 10. aangeboden met vrij slaapkamertje. Adres: bureau van dit blad. Nette gelegenheid voor aangeboden, met gebruik van gemeub. ZIT-SLAAPKAMER. Fultonstraat 15c, IJmuiden. tegen Augustus door gezin zond. kinderen met pension of zonder pension met ge bruik van keuken. Brieven letter R 200 Boekhandel P. F. C. Roelse. Een twee huizen aan de Fultonstraat by de nieuwe brug te lJmhiden 6 kamers keuken enz. Huur f 600 per jaar. Koop som billyk, te zien en te bevragen aldaar. Te bevragen aan het Bureau van Kors Visser Architeot-Makelaar. Julianakade 3, Telefoon 310. Ongeveer 200 kilo eerste klas Te bevragen Telefoon No. 87. tegen Augustus door gezin zond. kinderen Brieven letter R 201 Boekhandel P. F. 0. Roelse.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2