Veiling vi MvosÈgpÉfie op Woeasiï 29 AspsUs 1917, t. Instelling van een Volkeren bond. In kefc Vredesverdrag moet de organisatie van een volkerenbonc worden neergelegd en eenloternatio naai Comité worden ingesteld dat bestaat uit vertegenwoordigers van mannen en vrouwen uit alle lagen der bevolking, welk Comité onrnid delijk na het sluiten van den Vrede moet bijeenkomen en binnen korten tijd zijn voorstellen moet onderwer pen aan het oordeel der democra tische parlementen der volkeren die dan aldaar zoo spoedig mogelijk behandeld moeten worden. Na de beraadslaging in het Par lement moet de Commissie opnieuw bijeenkomen om de voorstellen over eenkomstig de besluiten der parle menten te wijzigen, en binnen kor ten termijn een definitieven vorm voor de organisatie te vinden. SPORT, VOETBAL. De Zondag j.l. gehouden Beker en seriewedstrijden van de Storm vogels mogen voor den eersten dag als wel geslaagd beschouwd worden 't Mooie weer werkte daartoe veel mee, de frissche wind kwam de spelers zeer ten goede. De talrijke bezoekers hebben weer genoten van mooi gespeelde wedstrijden, waar onder wel genoemd mag worden de wedstrijd BloemendaalSchoten, welke eindigde met een gelijk spel en hier het lot moest beslissen wie als winnaar genoemd zou worden. De Stormvogelssupporters hebben hun elftal een flinke overwinning zien behalen op het Amsterdamsche elftal- Hier was het wel do schuld van de doelverdediger uit Amster dam dat de Stormvogels hun doel puntenaantal zoo groot maakten door zijn ontactischen manier vau doelverdediger. Als we nog even melden dat Velseroord blij was dat- het onvolledige V.S.V.-elftal van Heemstede won, verwijzen we verder naar de uitslagen. Voor den Beker Bloemendaal ISchoten I 00 door loting Schoten gewonnen. V.S.V. I—H.B.C. I 2—0. Seriewedstrijden The Haarl. BoysOlivio 1—0. Schoten IID.O.A. 50 Ter opluistering Stormv. I—Amsterd. Voetbal B. elftal 9—3. Stormvogels IIIV.S.V. III 4—0 Naar aanleiding van meermalen geuitte klachten over het publiek wat de voetbalwedstrijden van de Stormvogels bezoekt, onder welk publiek zich vele leden bevinden, verzoekt het bestuur der IJ.V.V. Stormvogels elk bezoeker beleefd zich tijdens een wedstrijd nimmer met de spelers, scheidsrechter of grensrechters te bemoeien. Het bestuur heeft besloten op bet- terrein een bord te plaatsen hetgeen de bezoekers aan bovenstaand ver zoek telkens zal herinneren. J. Kuiper 38 35-34-33-32 v. Reijmenam D. Haag 38 35 34-33 30 P. van Kralingen Velsen 38—32 H. Heslinga 37—36 Mevr. Duyckink Sander, V eisen 37 van Heijst 33-33-33 33 Bus 33 Mej. F. Heslinga 32—82 Mevr. Cator Bloemendaal 8230 Kampioen voor heeren. C. Helleman Velsen 63 L.J. van'tKaar,, 62 D. Bus 60 Mej.M. v. Splunter Velsen 65 Mevr. Cator Bloemendaal 44 Hoogste aantal negens C. Hellema Velsen 8 negens Personeel (gewone tellinghoogste kaart Wijnveld Beverwijk 47 Jhr. v. Spengler Zuid- Scharwoude 41 Dr. Facée Scheffer Haarlem 41 Personeel (gewone telling) Serie v. 8 krt. J. Kuiper Velsen 112 H. Heslinga 103 Wijnveld Beverwijk 103 Personeel (Hamburger telling) hoogste kaart J. Kuiper Velsen 97 C. Mooi 96 D. Bus 94 Personeel (Hamburger telling D. Bus Velsen 674 De Leeuw Amsterdam 616 C. Mooi Velsen 574 Hoogste 8ste, 9e en 10e kaart. D. Bus Velsen 231 Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag 16 Aug. 1917 Vervolg De Voorzitter zegt dat er hea wat aan verbonden is. Morgen komt de zaak in B. en W. en zullen de bepalingen, wanneer die goedgekeurd worden, geteekend worden, De heer Brink vraagt of bij met zijp interpellatie vergeten wordt De heer do Boer zegt, alvorens de heer Brink het woord voert, hij gaarne in de geheime zitting eenige mededeelingen zou willen doen. De heer Brink kan zich daar mede vereenigen. Dan kunnen we tevens inlichtingen verkrijgen over de electriciteitslevering. De raad gaat over in geheime zitting. Ruim twaalf uur wordt de vergadering heropend. De heeren Gerritsen, Wamstee- ker, Hoogland, Netscher en Vooren hebben de vergadering verlaten. Tot lid der Schattingscommissie voor de rijksinkomstenbelasting wordt benoemd de heer J. G. ten Broeke Sr. Eén stem was uitgebracht op den heer S. Baarda. Voor de stemming van 7 leden der Commissie voor de Visscherij- school merkt de heer Brink op dat de herren Broekmeijer en Klercq niet meer in de gemeente wonen. De Voorzittei zegt dat dit ook de bedoeling is geweest om niet alleen personen te kiezen, die in de gemeente woneo. De heer Schilling had gaarne eenige leden der vakoiganisatie in de commissie gezien. De Voorzitter: een lid der vakorganisatie wordt voorgesteld. Benoemd worden de heeren A. Asses, J. G. Th. Broekmeijer, J. G. Chr stiaanse, A. J. Gerritsen J. F. Klercq, K. Labree en C. Maas. De heer Brink houdt nu zijn interpellatie. Spreker zegt deze na de mededeelicgen in geheime zit ting te kunnen bekorten. Hij zegi dat het biljet van het Gasbedrijf waarin ons een maximum verbruik werd voorgeschreven, ontstemming reeft verwekt, vooral voor groote gezinnen was deze regeliüg onbillijk. Spreker hoopt dat die rantsoenee ring nu zal tot stand komen als in geheime zitting is besproken, n 1. e9n minimum-verbruik voor ieder en een meerder verbruik voor die gezinnen, groote gezinnen, welke die noodig hebben. De heer de Boer zegt dat deze rantsoeneering niet van hem af komstig was, daar hij uit de ge meento was. Echter merkt hij op dat niet uit zal blijven dat dezen wintor vele klachten zullen komen met het oog op den kolennood. Echter was er in de bepaling dat 60 pCt. mocht gebruikt worden van iet verbruik over Aug. 1916 onbillijk heid, omdat toen velen andere kook- gelegenheden hadden of zeer zuinig deden. Daarom zal nu van het gemid deld verbruik over Augustus 1916 60 procent gegeven worden, wat neerkomt op 26 M8. Met die meer noodig hebben zal rekening gehou den worden. Echter zal op de groote gasverbiuikers gelet worden en 't zal noodig zijn dat de groot ste zuinigheid betracht wordt. De heer Brink vraagt of het niet mogelijk is dat aan de men- schen hooikisten verstrekt worden. De Voorzitter zegt dat een commissie op Santpoort daarvoor geijverd heeft. Op 't Levensmiddelen bureau is een model, maar 'tis nu niet gelukt er veel mee te doen. t Zou nuttig zijn als een sub-com missie der Levensmiddelencommissie deze zaak ter hand nam. De Voorzitter houdt de rond vraag. De heer Sluiters deelt mede dat onlangs op een Zondag te Sant poort, muziek gemaakt werd door een corps. Op een vraag van spreker antwoordde men dat het militairen waren. Er was echter geen officier bij. Spreker zou willen dat de politie de menschen niet dadelijk verbali seerde, doch ze wel wees op onze verordeningen. De Voorzitter zegt er niets van te weten. De heer Sluiters zegt opge merkt te hebben dat de agenten onze verordeningen niet kenden en geen verbaal konden opmaken. De Voorzitter zegt dat de agenten voortdurend geïnstrueerd worden. De beer Sluiters begrijpt dan niet dat het zulke stommers zijn dat ze het niet weten. De heer Schilling vraagt hoe het nu zit met de betaling der preea- rio's. Spreker noemt eenige feiten en reikt de gegevens, op verzoek van den Voorzitter, aan dezen over. De heer Brink zegt dat de agen ten heel slecht de verordening op de winkelsluiting kenneD, waarvan spreker voorbeelden noemt. Trou wens, de verordening is een pas kwil, want een artikel uit de winkel sluiting-verordening wordt te niet gedaan door een artikel uit de politie verordening. B.v. lokalen, waar ver- verschingen worden vei kocht. De Voorzitter is het daar mee eens. Er zijn verschillende klachten over de verordening ingekomen B.v. vraagt men nu voor allerlei zaken verlof aan om de verordening te ontduiken. De heer Brink hoopt dan dat B. en W. zullen medewerken om van de verordening iets goeds te maken. Voorts zegt de heer Brink, valt r wol te klagen over sommige politie-agenten. De Voorzitter vraagt of de bron wei goed is. De heer Brink: ja, die is wel goed. Do heer Brink vestigt er de aan dacht op dat in de brug over het spoor te IJmuiden openingen zijn, waar kinderen door kunnen kruipen. De Voorzitter is het daarmee eens en zal er dadelijk in voorzien en zegt dit ook toe op een vraag van den heer Schilling over eenzelf de feit hij de brug naar de viscb- hallen. De heer van T u ij 11 vraagt wan neer het prae-advies is te wachten op het adres van de Chr. Bewaao sehoolvereenigiog te Velseroord in zake hare subsidie-aanvraag. De Voorzitter zegt dat eraan gewerkt wordt. De heer van T u ij 11 vraagt voorts een spoedige schouw over de beken en meer politietoeaicht te Velseroord waar üe jongens de aardappelen uit de tuinen halen. De Voorzitter zegt dat toe Hierna wordt de vergadering ge sloten. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. VELSEN. Naar men weet heeft zij op morgenavond een concert georgani- seert in den tuin achter het Patro naatsgebouw te Velseroord. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt geeft zij nu volgende week Woendag een kunstavond in de Duitenplaats Velserbeek. Men heeft kunnen verkrijgen dat de beroemde Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" uit Haarlem dien avond zal zingen. Ook Velsens gemengd koor „Zang veredelt" verleent hare medewerking Het belooft een zeer mooie avond te worden jen de Commissie ver wacht dan ook dat honderden zich een toegangsbewijs zullen aanschaf fen. SANTPOORT. VISSCHERIJ. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschappen bedraagt respecti- velijk honderdduizend gulden, ver deeld in honderd aandeelen, elk groot duizend gulden, van welk rapitaal bij het verlijden der akte acht en tachtig aandeelen zijn ge plaatst en vijftig duizend gulden, verdeeld iu vijfiig aandeelen van duizend gulden, in welk kapitaal bij het verlijden der akte door de oprichters wordt deelgenomen voor tien aandeelen, welke geheel zijn volgestort. Post- en Te!egaafk8ntoor ts IJmuiden. LIJST van onbestelbare brieven en briefkaaiten, waarvan de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Augustus 1917. 1. J. Kersioot, IJmuiden. 2. Rijks-kolendistributie, 'sGra- veDhage. 3. B. van Rossum, Idem. Briefkaarten (Binnecl.) 4. A. Buitenhek, 5. C. de Hader, 6. T.-Nuis, IJmuiden, 7. A. van Reetti, Rotterdam. 8. A. Sieffcens, Amsterdam. 9. Idem, 0. J. Vleiming, Amsterdam. Post- en Telegraafkantoor te Velsen. 1. J. Houtkooper, Beverwijk. 2. N. Haarl. Courant, Haarlem. 3. M. C. Roodhart, Laren. Brieekaarten (Binnenl.) 4. M'-j. Bakker, Schoten. 5. Bouma, Amsterdam. 6. J. J. Berkenkamp, v. Hogen- dorpstraat 161. 7. M. Blits, Veldleger 2 I R 14e 8. J. v. Duinen, Amsterdam. 9. G. Freriks, Winkel. 0. J. Meenhout, Katwijk. 11. Elise Poppelier, Amsterdam. 12. G. v. Rijswijk, 3. Wed. E. Spanjaard, Bleekerstr. 14. Visser, Amsterdam. 5. West, Amsterdam. Burgelij ke Stand der gemeente Velsen van 18 Aug. t/m. 21 Aug. 1917. BEVALLENJ. van den Bos Jasperse z.C. HopmanVerberne z.P. Veldman—Schaap d, OVERLEDEN: J. B. Matthof 82 jaren, weduwe van B. J. I. Weinrich J, Meijer, 10 jaren, zoon van C. Meijer en R. T. Blinkhof. C. Martens, 15 dagen, dochter van W. Martens en G. W. Kampkes. J. OTT DANKBETUIGING. Langs dezen weg brengen w(J ODZén dank aan de kranige hou ding der Militaire Kapel die zoo bereidwillig is geweest, om onze Kinderen op Donderdag 16 Aug. op zoo aangename wijze bezig te hou den. Ook een woord van dank aan den Commandant, die voor dit alles toestemming heefc gegeven. En ten slotte, aan de politie, die zorgde dat wij ongehinderd met onzen stoet konden doortrekken. Het Bestuur der Speeltuinvereeniging District V, Amsterdam. Net Meisje Flinke Dagmeid flinke Dienstbode. eenvoudige Juffrouw Een flinke jongen Twee monteurs vragen net degelijk kosthuis, droge kachelblokjes, GEVRAAGD wit ijzeren kin der ledikant. Te koop een groote partij dennen-brandhout, gezaagd op lengte naar verkiezing, tegen scherp concurreerenden prijs. Te bevragen bij de firma S. en 4. Krap. Wijkeroog, Doodweg L 8 Velsen. AGENDA, DONDERDAG Boaz-bank, Visseringstraat 12, 79 uur. Concert ten bate van een Witte Kruisgebouw te Velseroord, Tuin atronaatsgebouw. Willemsbeekweg 8 uur. Advertenties. HEEREN RIJWIEL TE IJKUIDEN voorin, elf uur In hotel NUMMER EEN ten verzoeke van den heer Burge meester-strandvonder der gemeente Velsen, van 5 vaten wijn, 1 hoeveelheid over getapte wijn, 5 vaten rum, 1 vat vruchtenessence, 4 vaten raapolie,. 2 vaten cylinderolie, 1 vat machi neolie, 1 vat palmolie, 51 vaten cocosvet, 8 partijen los vet, 35 baaltjes cacaoboter, 4 partijen los se cacaoboter, 2 zakjes dito, 35 kist jes margarine, 1 partijtje dito, 2 vaten vernis, 2 ijzeren vaten met spiritus, 1 kist met rubber, 2 ankers, 169 planken, 8 bos tengels, 17 ko- Deren huidplaatjes, 3 joonen, touw, 1 partij katoenen garens (3pindals) 1 scheepsbootje „Annetta", 1 witte scheepsboot 11 luiken van een log ger, 1 scheepsluik, reddingboei l vlotje voorts8 balen kurk. 1 baal kurkafval, staaldraad, sleepboottraw- lerwincb, 1 eikenhouten kopervaste scheepsboot lang 7.80 bij 2 bij 0.85 meter, met twee koperen lucht- tanks, voor en achter. De rubber wordt verkocht onder N. O. T. conditiën. BezichtigingDinsdag 28 Aug. van nam. 2 tot 5 uur, en Woens dag 29 Aug. 2 uur voor de veiling. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van de makelaars BAKKER en DIJKSEN te IJmuiden en D. BUS te Velsen. V.S. V.Kinheim. Te Velser oord is Zondag een aardig partijtje voetbal gespeeld tusschen V.S.V. II en Kinheim II met den uitslag van 2—1 voor Kinheim. Kegelen. Stand der wedstrijden op 19 Aug. 1917 's avonds 11 uur. Vrije baan voor heeren W. van Heijst Vel sen 4139 R. van der Ploeg 4138—38 J.v. Splunter Jr. Velsen 40 J. J. Cator Bloemeodaal39—39 Wijnveldt Beverwijk 39 D. Bu3 Velsen 38—38 Vrije baan dames. Kampioen voor damés: Serie van 10 kaarten: Gedeeltelijk stopgezet. Het werk aan de Amsterdamsche Ballast Mij. is gedeeltelijk stopgezetwaardoor een aantal arbeiders zonder werk is Aan de Noordelijke zanderij wordt nog gewerkt. Riool. Het verlengen en ver nieuwen van een riool naar het noordzeekanaal is door B. en W. opgedragen aan den heer M. Daalder te Bussum. Kunstavond. De commissie tot stichting van het Witte Kruisge- bouw te Velseroord zit niet stil en tracht de belangstelling voor haar streven gaande te houden. Sparappels. Nu de verkoop van vuurmakers sedert langen tijc niet meer plaats heeft, worden de bosschen alhier afgezocht om spar appels. Ze zullen de vuurmakers als surrogaat moeten vervangen. Het nieuwe Kerkgebouw. Naai men ons van bevoegde zijde ver zekerde, zal het nieuwe Kerkgebouw in October gereedkomen, zoodat het 400 jarig bestaan van den Hervor mingsdag in de nieuwe kerk za herdacht kunnen worden. Boor het gasrantsoen. Vele pensiongasten alhier vertrekken voor hun tijd weder naar hunne vaste woonplaats, hetgeen een ge volg is van het gasrantsoen. Is de gestelde hoeveelheid verbruikt, dan vertrekken ze meestal. Satuten. De St. Crt. bevat de Kon. bewilliging op de statuten van N. V. Visscherij Mij.'en „Meteor 1 en „Schieland," gevestigd alhier. Brievex (Binnenland) Brieven (Binnenland) Hiermede vervullen wp den treu- rigen plicht U kennis te geven van het verongelukken van myn innig geliefden Echtgenoot en Vader den Heer in leven machinist op den stoom trawler Bertha Elisabeth" Y M. 11, in den ouderdom van bijna 49 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en dochter S. OTT—Kranenburg. M. C. OTT. gevraagd voor de morgenuren. Adres bureau van dit blad. gevraagd. Mevr. Bückmann, Prins Hen drikstraat 11. Gevraagd een Adres: Mej. van Deudekom, Café „De Groentenbeurs" te Haarlem. Gevraagd om een huishouding waar te nemen met behulp van groote dienstbode. Brieven letter K bureau van dit blad. gevraagd, bp J. F. Kochx, Breesaapstr. cH voor 3 maanden, ad f2.of f2.50 per dag. Brieven onder no. 431 bureau v. d. blad. Te koop een partij iepen, eiken en beukenhout. Te bevragen bureau van dit blad. Brieven franco letter R. 218 badv. nreau P. F. C. Roelse. Te koop een bpna nieuw HEERENRIJ WIEL met nikkelen velgen, lederen ket- tingkast, en goede banden voor f 37,50. Lagerstraat 19, Velseroord.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3