Amsterdam de vrouw van wijlen baas Cats, de vader van den tegen woordige wagenmakerspatroon. Haar lijk werd naar Velsen getranspor teerd en door de tegenwoordige bazen, van wie velen de overledene niet eens gekend hebben,begraven. SANTPOORT. Mevr. W. van Italie-Van Embden sprak over „Voor den nieuwen tijd". De Zangvereeniging „Voi Huma na" van hier verleende hare mede werking. Na afloop werd den leden thee aangeboden. YISSCHBR1J. Het schip is echter des avonds al weder teruggekeerd. Scheepvaart, In de maand Augustus kwamen alhier binnen 26 stoomschepen met 89,826 M' en 13 zeilschepen met 8,806 Ms en vertrokken 37 stoom schepen met 119552 Ms en 4 zeil schepen met 1152 M8 inhoud. VELSEN. Aangekomen 30 AugustusEendrachtst. Gothen burg, houtstof en cellulose, Carga doors van Gelder Zonen, papierfa briek. SPORT. VOETBAL. De IJV.V. Stormvogels zette Zon dag j.l. hare wedstrijden voort, nu en dan gestoord door een flinke regenbui. De sterke wind deed veel afbreuk aan 't spel, 't was soms moeilijk den bal er tegenin te krij gen. Bloemendaal slechts met 10 man spelende, weerde zich nog goed tegen het sterkere R.C.H.-elf- tal en verloor met 30. V.V.C. I speelde tegen Stormvo gels.I. Beide partijen hebben in vallers. Stormvogels eerst met de sterke wind meespelende wist 3 maal te doelpunten, na het draaien nog eenmaal. V.V.C. zag geen kans den Sts. doelman te verschalken, waardoor Sts. deze wedstrijd met 4 0 won. R.C.H. en Stormvogels plaatsten zich dus in de finale en zullen de volgende Zondag om den beker kampen. In de eerste afdeeling wonnen The Haarlem Boys en Schoten II, resp. van Stormvogels II en E.D.O. III De eersten zullen nu om de eer ste en tweede, de beide verliezers om de derde en vierde prijs kampen. Eere afdeeling. Bloemendaal IR.C.H. I 03. V.V.C. IStormvogels I 04. Eerste afdeeling. The Haarl. BoysStormv. II 3—1. Schoten II—E.D.O. III 2—1. Op de Seriewedstrijden te Zaan dam heeft Kinhem II Zondag j.l. 2 wedstrijden gespeeld en gewonnen n.l. tegen D E C III met 8 tegen 1 en tegen Hercules II met 2 tegen 0. Kinheim II behaalt dus vast een prijs. Uit de Provincie Koopers J. P. Schoon en T. Mooy te Limmen voor f 6460. Perceel 2, 3 woningen aan de Groote Houtweg, 1 verkocht aan Herm. de Wit alhier voor f 810, de andere 2 opgehouden op f 1600. Perceel 3; 4 woningen aan de Wolf- en Dekenstraat, verkocht aan J. G. de Boer alhier voor f 4275. Perceel 4, 10 woningen en 1 win kelhuis aan de Grcote Houtweg, alle opgehouden. EGMOND AAN ZEE. Zondagmorgen is alhier 500 M. bezuiden strandpaal 40 het lijk aan gespoeld van een ^vliegenier. Op het lijk werd gevonden een bruin lede ren portefeuille, waarin verschillen de bescheiden, o.a. een dienstneming in het Fransche vreemdelingenlegi oen van 1/61917, ten name van Julian Bidele, geboren te Philadel phia 19 April 1890, van beroep bankier; een dienstorder, waarin opgedragen wordt op 17 Augustus 1917 des n.m. te half twee uur van St. Pol naar Duinkerken te vertrekken en een brevet van vlie ger, behaald in Amerika in de Aero- club op 11 October 1916. Voorts werd op het lijk gevonden een be drag van frs. 365 aan bankpapier. Burgeiyke Stand der gemeente Egmond aan Zee van 1 t/m. 31 Aug. 1917. GEBOREN Marie, dochter van C. Krab en W. de GraaffJansje, dochter van A. Dekker en A. Glas Grietje, dochter van J. Groen en Alb. Vis; Dirkje, dochter van C. Visser en Kn. DekkerAnna, dochter S. Wijker en N. Groen Chatrina Cornelia Rika Wilhelmina, dochter van J. P. van Hattum en P. J. HalffCornelia, dochter van D. Groen en Ant. Schol. OVERLEDEN: J. C. Kruijmel, oud 66 jaar, wedn. van Margaretha Cornelia Bremeke Grietje Groen, oud één dag, doch ter van Job Groen en en Albertje Vis; Maarten Glas, oud 19 jaar, zoon van Tijs Glas en Jansje Blok; Jean Pierre van Eijk, 2 mnd,, zoon van J. P. van Eijk en Catha- rina Druiven Aagje Dekker, oud 63 jaar, echt- genoote van Klaas Groen Trijntje Visser, oud één maand, dochter van Teunis Visser en Kniertje Gravemaker; ONDERTROUWD: Klaas Zwart en Cornelia Groen Cornelis van der Laan en Maart- je Zwart; Jacob Gravemaker en Lena Prins; Harmen Jan Wevers en Johan na Wilhelmina Bleekveld. GETROUWD Leendert Buis 22 jaar en Trijntje Prins 22 jaar: Pieter Dekker 30 jaar en Klasi- na Wijker 28 jaar; Klaas Zwart 24 jaar en Cornelia Groen 35 jaar Cornelis van der Laan 23 jaar en Maartje Zwart 19 jaar. Uit het Land. De „N.A.O.R." ontving van kar dinaal Gaspari namens den Paus het volgende telegram van dank voor de zijnerzijds den Paus ge brachte hulde: „Bijzonder getroffen door de betuiging van hulde en erken telijkheid van den „N.A.O.R." spreekt de Hooge Priester van ganscher harte zijn dank en zegen uit, en zich verheugende over uw heilzame actie, wenscht hij levendig, dat dank zij de veelvuldige pogingen van de kinderen van God, een goede geestesgesteldheidn oodzakelij k om de vredesboodschap te kun nen ontvangen, eindelijk de zielen der volkeren moge ver winnen en verhaasten moge de heerschappij van het-recht en van de christelijke beginselen". Ingezonden. Beleefd verzoek ik een plaatsje voor onderstaande regelen in uw geëerd blad. Wedstryd Stormvogels Y. S. V. In deze spannende wedstrijd werd het eenigst doelpunt gemaakt door Stormvogels, hetwelk volgens het V. S. V.-elftal in buitenspelposi tie gemaakt is. v Ik ben zoo vrij te beweren, dat 't doelpunt volkomen eerlijk was. En, om dat te bewijzen, neem ik het spelreglement van den N. V. B. ter hand. Artikel 6 van dat regle ment is het beruchte, bet gevreesde artikel, n. 1. de buitenspelfegel. Dit artikel is dan als volgt: „Wanneer een speler den bal speelt of van den zijgrens ingooit, is iedere spe ler van dezelfde partij die zich op dit oogenblik dichter bij de vijandelijke doellijn bevindt, dan hij, die den bal aanraakt, buitenspel, ten zij op genoemd oogenblik van aan raken drie of meer spelers der tegen partij zich dichter bij hun eigen doellijn bevinden". Maar op deze regel zijn uitzonde ringen en één dier uitzonderingen is van toepassing op het bewuste doel punt. Deze uitzonderingen zijn 4 iu getal. Een speler kan nooit bui tenspel zijn 1. in geval van een hoekschop 2. in geval van een doelschop 3. wanneer een tegenstander den bal het laatst heeft gespeeld 4. wanneer hij zich op zijn eigen speelhelft bevindt. Het derde geval nu moeten wij hebben. De linksbuiten van Storm vogels zette den bal voor, de doel- verdediger van Y.S.Y. werkte onvol doende weg, stompte hem i M. van zich. De middenvoor vau Storm vogels haalde den bal om in doel. Maar voor die middenvo'or de bal kreeg had de doelverdediger van' V. S. V. den bal gespeeld en toen kwam ook de middenvoor van Storm vogels weer in spel. 'Feitelijk vloeit dit uit den regel voort, immers hierin wordt gezegd„wanneer een spe ler den bal aanraakt is iedere spe ler van dezelfde partij bdz." over spelers der andere partij is derhalve geen sprake. Hiermede hoop ik vol doende te hebben toegelicht, dat het doelpunt beslist niet off.- side was. „Een V.S.V.-er beweerde ook in zijn ingezonden stuk dat het .publiek uit honderde kelen schreeuwde, dat V. S. V. het veld moest verlaten. V. S. V. moet zich daarvan echter nooit iets aantrekkende wedstrijd is hoofdzaak, het publiek bijzaak. Ove rigens had V. S. V. een overwin ning zeer zeker verdiend. Dat ze verder hec veld niet heeft verlaten, pleit voor baar en de symphatie, die toch al door het geheele land verbreid is, door de schitterende prestaties in de wedstrijden om den Holdertbeker, zal er zeer zeker niet onder lijden. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte verblijf ik met de meeste hoogachting. REDACTIE. Gemeenteraad Voorzitter: dé Burgemeester. Afwezig de heer Vermeulen. Allereerst heeft de installatie der nieuwiukomende leden, de heeren W. Blom, J. A. Dalmeijer, J. Hoo- geland, W. Landeweerd, B. G. Schuitenmaker en J. E. Sluiters, plaats. De heeren Hoogeland en Sluiters leggen de vereischte eeden, de heeren Blom, Dalmeijer Landeweerd en Schuitenmaker de beloften af. De Voorzitter roept de nieuwe leden een hartelijk welkom toe, die zitting nemen in een zeer moeilijken tijd. Er is nog weinig licht voor de toekomst, de zorg voor de voeding der gemeen'en aren en de financiën der gemeente zullen veel van ons eischen. Spreker hoopt dat de nieuwe leden het rechte inzicht zullen heb ben om te helpen dezen tijd door te komen. De raad ondersteunt door applaus deze woorden. Hierna heeft de verkiezing van een wethouder plaats. Bij eerste stemming worden op de heeren Landeweerd en Vermeulen ieder 8 stemmen uitgebracht. Bij tweede stemming is de uitslag dezelfde. Na nerstemming, waarbij de heer Lan deweerd niet mocht medestemmen, wordt de heer Vermeulen met 8 stemmen gekozen, tegen 7 stemmen op den heer Landeweerd. De heer Landeweerd mocht niet medestemmen. Tot lid der Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken wordt benoemd de heer J. v. d. Steen. Tot lid van het Schaalarmbestuur wordt benoemd de heer S. Baarda. Ingekomen zijn de volgende stukken Een schrijven van den Commis saris der Koningin dat aan den Burgemeester op daartoe gedaan verzoek verlof is verleend om zich van 22 Augustus tot 22 September buiten de gemeente op te houden. Het verslag van de Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht over 1916. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de directie der N.V. Hollandsche Plaatwellerij en Pijpenfabriek v.h. J. D. B. Olie en Gonnermann te Velsen inzake het gasverbruik Als voren van Th. Dam c.s. te Santpoort aangaande de distributie van kaarsen. In handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Een adres van de afd. Velsen van den Ned. Kruideniersbond be treffende vervroeging van het slui tingsuur voor winkels. Naar de betrokken raadscommissie om advies. Een adres van de geitenfokver- eenigingen in de gemeente Velsen om steun. Als voren van de beambten bij de Noord-Hollandsehe Bewakings- Mij. om vergoeding voor geleden schade. Worden in handen jvanB. en W. gesteld. Een adres van de afd. Velaen der S. D. A. P. inzake de slechte toestand van den Doodweg. Van de afd. Velsen van den R.K, Bond van Werklieden in openbare bedrijven een bezwaarschrift tegen het Werkliedenreglement. Yan J. P. v. Tiggelen enL Kamer te Velseroord een adres om belang rijke toeslag inzake den bouw van school A. Van den heer S. van der Zijl inzake de heffing van precario's voor zonneschermen. "Van bewoners der Rijks woningen bij den vuurtoren met verzoek om aansluiting bij de gasleiding. Gaat naar de Brandstoffencommissie ter afdoening. Van de Gezondheidscommissie een adres inzake het bouwen van noodwoningen. Al deze stukken gaan naar B. en W. om prae-advies. Van den heer R. de Boer i» een schrijven ingekomen, waarin hij meldt ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad. Van het bestuur van den Vak- teekencursus te Wijkeroog is een verzoek ingekomen om voor dezen cursus een lokaal van school E te mogen gebruiken. De kosten van inrichting daarvoor zijn echter f 350 Wordt toegestaan. Voor de inrichting van Nieuwland tot gebouw voor den vleeschkeu- ringsdienst wordt f 1750 toegestaan. Voor uitvoering van dedistributiewet 1916 opnieuw een bedrag van f30000. Voor de verstrekking van goed- koope melk ten ]behoeve van kin deren, zieken en zwakken f 500. Goedgekeurd wordt het voorstel aankoop inschrijvingen grootboek Nat. Werkelijke schuld en de uit breiding van het onderwijs aan de Burgeravondschool. Aanvaard wordt de schenking van een aandeel groot f 500 in den weg Velsen-Santpoort van den heer D. Bus te Velsen. Dezen zal een dankbetuiging worden gezonden. Aangehouden worden de begroo tingen voor 1918 van de gemeente het bedrijf openbare werken, het bedrijf reinings- en ontsmettings- dienst, de Burgerlijke ambtenaren, de kamer van Koophandel en fa brieken, de commissie van plaatse lijk schooltoezicht. De heer Netscher merkt op dat een schending heeft plaats gehad van de Verordening der Commis sie van bijstand voor de Financiën Daarin wordt bepaald dat de Com missie B. en W. in het opmaken der begrooting bestaat. De Finan- cieële Commissie is daartoe echter nog niet in staat geweest. De Voorzitter zegt dat dit juist is. De bedoeling is echter dat dit nu zal geschieden. Wel had dit eerst behooren te geschieden. De heer Brink: Dat komt door dat B. en W. altijd present zijn. De heer van Tuyll krijgt ge legenheid tot het stellen van eenige vragen naar aanleiding van het treurig ongeval te Velseroord. Spre ker zegt kort te kunnen zijn. Men weet het gevalh?t verdrinken van een meisje. Dit geschiedde aan den Noordelijken oever. De 14 jarige jongen, die toen het overzetveer bediende, heeft nog gepoogd het meisjp te redden. Toen dit niet ge lukte is hij hulp gaan halen. De man van het overzetveer is, inplaats van hulp te bieden, de politie gaan roepen. Toen de politie kwam is men hulp gaan bieden. Inplaats van het meisje in het bootje te leggen heeft men haar door het water gesleept naar den anderen kant. Spreker betreurt zeer dat de hoofdagent niet oordeelkundiger op getreden is, want aan den oever kant heeft men het meisje niet plat neergelegd, maar tegen een steilen dijk op. Als de politie de kunde niet heeft zal men moeten zorgen dat zij bij zulke ongevallen beter zal kunnen optreden, opdat zulke droeve gevallen niet meer voorkomen. De Voorzitter zegt het vol ledige rapport nog niet te hebben ontvangen en kan dus nog geen voldoende inlichtingen geven. Het Rijk heeft concessie voor het over zetveer verleend en de trappen ge maakt. Op het oogenblik wordt het heel goed bediend. Aan het ongeval Bezoek ruïne van Brederode. Ge durende de maand Augustus werd de ruïne van Brederode door 2639 personen bezocht. Cursus Fransche taal. Zaterdag werd de nieuwe cursus in genoemde taal met 10 leerlingen begonnen. Vrouwenkiesrecht. Een vijftig tal dames en heeren leden van de afdeeling, hadden Zaterdagmiddag aan de uitnoodiging van Mevr. Cre- merHogan, eere-presidente der afd. Santpoort en O. van den Bond voor Vrouwenkiesrecht, gehoor gegeven tot het houden van eene openlucht- bjj eenkomst. Door het slechte weer had de bfleenkomst in zaal en waran da plaats. Bood gevonden, De heer H. Duijn van hier in dienst van Mej. J. L. Enschedé werd Maandagmor gen dood in den tuin gevonden. Eigenaren Eagélingerweg. De huiseigenaren aan den Hagelinger weg komen van de week in verga dering bijeen om hunne belangen te besprekendit is naar aanleiding van het verzoek van het gemeente bestuur om kosteloos grond af te staan, die voor hunne panden zijn gelegen. Vischomzet. De vischomzet in Augustus 1917 bedraagt slechts f 1.250 510.tegen f 3.628 565 in Augustus 1916. Bedorven visch. Het Alg. Hbld." verneemt, dat een geheele visch- zending van 500 kisten na aankomst in Londen bleek bedorven te zijn en daarom vernietigd is. Van eene andere zendiDg waren 35 kisten voor de consumptie afgekeurd. Dit bederf wordt toegeschreven aan het lange wachten in Rotterdam wegens gemis aan scbeepsruimte. Met hout. Van IJmuiden is Vrijdag een stoomtrawler ter vis- scherij uitgevaren, welke uitsluitend hout als brandstof medenam. Wan neer de proef slaagde, zouden onge twijfeld meerdere schepen met hout gaan stoken. Statuten. De Staatscourant bevat de statuten der N. V. Visscherij Maatschappij „Zeelandia", te IJmui den, gem. Velsen. Kapitaal f80.000 in aandeelen van f 1000, waarvan f 21.000 geplaatst en volgestort. Directeur P. Roodnat. Commissa rissen: A. de Koning Jr. P. L, Buitendijk en J. M. van Riet, en van de Visscherij Mij. „Domburg", te IJmuiden, gem. Velsen. Kapitaal f 15,000 in aand. van f 1000, waar van 6 geplaatst en volgestort. Di rectie: „Visscherij Mij. Zeelandia". Gerepareerd. Vorige week moes ten de aangekomen schepen soms geruimen tijd wachten met schutten, wijl de sluisdeuren gerepareerd moesten worden. Voor de uitgaande SGhepen was dit niet zoo erg, wijl deze vastmaakten wegens het storm weer. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week werden door de Noordzeesluizen alhier geschut 13 stoomschepen en 2 motorschepen of 6 schepen minder dan in de voor afgaande week, namelijk 1 schip meer uit zee, maar 7 schepen min der naar zee. U itslagen. Kinheim. Verkoopingen. De Notarissen Gouverne te Alkmaar en Boerlage alhier hebben Woensdag te Limmen verkocht, twee stukken weiland onder Limmen, in het Oosterveld. Beverwijk. Notaris Moens heelt Donderdag verkocht: Perceel 1, 4 woonhuizen aan de Groote Houtweg, 1 verkocht aan J. Broekhuys alhier voor f 1700; 1 aan A. de Vries, Wijk aan Duin voor f 1690, 1 aan fa Peltenburg en Zn, Haarlem voor f 1680, 1 aan G. J. Tiiler alhier voor f 1630. Be Paus aan den Nederlandsche Anti-Oorlogsraad" Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Een bonds-scheidsrechter. Noot. Wij ontvingen nog twee ingezonden stukken over deze zaak, doch kunnen die niet plaatsen. Wij nemen dit op als het meest zakplijke en hebben daarmede beide partijen het woord verleend. Vergadering van Dinsdag 4 Sept. 1917.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2