Plaatselijk Nieuws. Uit de Gemeente. SPOBT. YISSCHEB1J. positie ook zgn schaduwzijde heeft. Waarna wij vervolgden „Hoe licht ziet men niet iemand naar de oogen". Nu komt de heer Landeweerd hij ons en beschuldigt ons van hem te verwijten iemand naar de oogen te zien. Dit is het toppunt, dat is lezen, wat er niet inzit. We hadden allerminst verwacht dat de heer Landeweerd verkeerd zou lezen. Want moeten wij daar nu juist dadelijk achtervoegen: „Bij den heer Landeweerd is daar geen sprake van." Bij ons is de heer L. daarvan boven alle verdenking verheven, maar het is wel ver velend dat wij dit nu juist eerst nadrukkelijk moeten verklaren. De persoon van den heer L. is daarvoor borg, hij weet trouwens ook we: dat wij altoos met waardeering van hem hebben geschreven. De heer Landeweerd deelt ons ook mede, dat hij niet geheel af hankelijk van de wethouderspositie zal zijn. Dit doet ons te meer ge noegen en als de heer L. dan bi; zijn voornemen biyft om een groot deel van zyn taak aan hetwethou derschap te wijden, hopen wij dat straks deel van ons gemeente bestuur zal mogen uitmaken. Smit en Hoogland, Beverwijk, f 299500 A. G. Höfte, Amsterdam, fj272500; C. P. G. Eijkelen, j's Gravenhage, f247000; P. Rings Jr., Santpoort, f242000 G. Vreeman, Aaiten, f284668 J. H. W. Rademaker, Haarlem f222740; Bennes en Bausema, idem f221989; Alle inschrijvers hadden voor waarden gesteld. De gunning werd aangehouden. IJMUIDEN. Passagiers en bemanning hadden in allerijl in de scheepsboot da vlucht genomen. Toen ook de laatste bom geen doel getroffen had verdween de Zeppelin en keerden equipage en passagiers aan boord terug. Twee uur later tegen zes uur, verscheen de Zeppelin opnieuw bij de Flandria en bleef op geringen hoogte boven het stoomschip zwe- ven. Voor de. tweede maal vluchtte de opvarenden in de scheepsboot. Ditmaal werden echter geen bommen geworpen. De Zeppelin bepaalde zich tot een verkenning en verdween toen- weder, waarop de verschrikte menschen opnieuw hun schip-op zochten. Ofschoon men geen spoor van een duikboot had gezien, was de gezagvoerder van de Flandria van meening, dat de bommen richt waren op een zich onder water bevindende Engelsche duik boot. Ingeschreven was als volgt "Wed. P. van Heijst en Zn., Vel sen, 5% boven kostprijs; J. Vreeswijk, 's-Gravenhage, 41/»boven kostprijs J. Michels van leerares in de meisjesschoo: (instituut Schaafsma) te Beverwijk H. B werkman, L. B. en J. v. d. S zeelieden te IJmuiden wegens dief stal, de le en 2e een maand gevange- nisstraf, de 3e een maand tucht school. J.'T. koopmau te IJmuiden wegens heling, 4 maanden gevangenisstraf, H. v. d. S., winkelierster te IJmui den wegens overtreding Distributie wet, f 5 boeten of 5 dagen hechtenis, J. E. B., winkelierster te IJmui den, als voren werd vrijgesproken VELSEROORD. De werkplaats brandde uit, waarbi een partij, hout verloren ging. Het woonhuis daarnaast bleef gespaard evenzoo het naast de werkplaats staande houten huisje, waaruit het huisraad al weggedragen was. De oorzaak van den brand is onbekend. Als eigenaardigheid ver melden wij, dat dit de eerste branc is, die door onze waterleiding werd gebluscht. De zaal was matig bezet. De Voorzitter deelde mede, dat door een vergissing de tweede aan gekondigde spreker, de heer C. M. Ingwersen van Amsterdam, niet aanwezig was. Na een kort inleidingswoord ver kreeg de heer W. Strijbis van Zaan dam het woord. Spreker schetste de zeer donkere tijden, waarin we leven en hoe de druk der tijden het meest door de arbeiders en hunne gezinnen wordt gevoeld. Hij spoorde de aanwezigen aan om met al hun klachten te gaan tot het bestuur, actief mede te even met hun organisatie en te trachten door gezamenlijk optreden het lijden zoo dragelijk mogelijk te maken. Maar ook voor de toekomst, zoo schetste spreker, is het zeer nood zakelijk dat de organisaties mobiel blijven en alles trachten te mobi- iseeren. De met gloed en overtuiging uit gesproken rede werd met zeer veel aandacht gevolgd. Enkele vragen, door de aanwezigen gesteld, werden ten genoege beantwoord, waarop de voorzitter, zich aansluitende bij den spreker er op aandrong met alles wat men had, zich tot het eigen bestuur te wenden. Nadat den spreker was dank gebracht werd de vergadering op de gebrui- relijke wijze gesloten. VELSEN, „Te Utrecht hebben een viertal slagers vergunning gevraagd om in de vischkiosken der gemeente goed koop rund vleesch te verkoopen, het geen hun is toegestaan. A. s. Maan dag of Dinsdag wordt met de ver koop er van begonnen. De prijs za: 40, hoogstens 50 cent per pond be dragen". Reeds eenige weken terug lazen we, dat in Gelderland per advertentie te koop werd aangebo den voor 35 cent per pond. Boven dien weten we zeker, dat inwoon sters van Wijkeroog te Amsterdam en te Haarlem volgens haar zeggen rundvleesch hebben gekocht en mee genomen voor een prijs van minder dan 50 cent per pond. Hoe zou het nu toch komen vragen wij hier elkander af, dat onze slagers nog een prijs van 85 cent per pond eischen Koopen onze slagers te duur in Verkoopen hunne collega's ondeugeiyk vleesch Of is er nog een andere oorzaak? Is er niemand die hiervoor zorgt en dit eens anders maakt? SANTPOORT. Het fanfarecorps „Wilhelmina; van de Jan Gijsenvaart volgde het voorbeeld van haar zustervereni ging met een goede uitvoering op Zondagavond bij den heer M. J. Enzerink. Jammer dat die uitvoe ringen vlak achter elkaar plaats hadden. In verband met het verzoek van het gemeentebestuur tot het kostploos afstaan van gronden voor huizen en voor strooken van on bebouwde gronden, vergaderden Vrijdagavond in de zaal van den heer J. Th, Böhm de eigenaressen en eigenaars. Bijna alle belanghebbenden waren aanwezig, ook het gemeenteraads- id J. E. Sluiters. Deze gaf eene uiteenzetting, voor zooverre hij dit kon doen en mocht var. de plannen van het bouwbu reau omtrent dien weg. Vele bezwaren werden door de belanghebbenden naar voren ge bracht, waarom besloten werd den directeur van 0. W. uit te ncodi- gen in een nader te beleggen ver gadering de plannen nog eens nader toe te lichten. DRIEHUIS. Augustus j.l. had in het Crematorium op Wester veld alhier de 200ste ver branding plaats. Voor deze mishandeling werd voor de Haarlemsche Rechtbank tegen eiken bekl. f 40 boete of 40 dagen hechtenis gevorderd. VOETBAL. Op de Seriewedstryden van den N, Holl. Voetbal Bond gehouden te Zaandam heeft Kinheim II na een spannende wedstrijd met D. W. V. I die in een gelijk spel (1—1) eindigde, na loting den lsten prijs gewonnen in de 2e afdeeiing. Stormvogels II won van Edo III met 6—0 en behaalde daardoor den 3en prijs. KEGELEN. Zaterdagavond had in Hotel „De Prins" plaats de feestelijke uitrei king der prijzen van het in de maand Augustus gehouden kege'concours Een 60-tal kegelbroeders, -zusters en belangstellenden was in de zaal aanwezig, waar een gezellig strijkje voor het amusement zorgde. De voorzitter der Commissie van het kegelconcours, Dr. Heslinga, nam het woord, riep den aanwezi gen een „Welkom" toe onvertelde hoe de commissie gemeend had ditmaal de prijsuitreiking niet te moeten doen vergezellen van on derlinge wedstrijden, maar het een feestelijk karakter te geven door te zorgen voor muziek, gelegenheid tot dansen en voordrachten. Dit laatste door de medewerking van den declamator Grapendaal uit Jutfaas Na wat muziek, voordrachten en een dansje nam de prijsuitreiking een aanvang In de eerste plaats de prijzen voor den Splunter te Velsen. 2e prijs Kunstvoorwerp in den vorm van een krisstallen olie-en azijn stelletje. Ten tweede den Helleman, Velsen 2e Idem, Pampel. Amsterdam. 3e Gouden kegel, L. J. v. h. Kaar, Velsen. 4e Verguld zilveren medaille. aangeboden door de Kegel- club „Velsen" voor het hoogste aantal negens, C. Helleman, Velsen. Personeele Wedstrijd (gew. telling) le prijs Groote gouden kegel, F. H. Wijn veld, Beverwijk. 2e Gouden kegel, Nieman, Amsterdam. 3e Idem, J. H. Klauwers, Jan Gijsenvaart. e Serieprijs. Barometer, J. Kuiper, Velsen. 2e Spiegel. J. H. Klauwers Jan Gij senvaart. 3e Sigarendoos Nieman Amsterdam. 4. Personeele Wedstrijd. Hambtelling e prys. 2e 3e Kapstok Nieman, Amsterdam. Boekenkastje H. W. Veth Bloemendaal Tabakspot Schiff, Beverwijk, e Serieprijs. Pendule Schiff, Beverwijk. 2e Vaas Wijnveldt, Beverwijk. 3e Wekker Nieman, A'dam. 5, Vrije Baanwedstrijd voor Dames. le prijs. Gouden Broche Mevr. van Heijst, Velsen. Bloempot Mej. Heslinga Velsen Bloembakje Mej. Mulder, Velsen. Bonbonschaaltje Mevr. Duckink Sander Veisen. Spiegel Mevr. Cator Bloemendaal f 40. L. J. v. h. Kaar 2e 5e 2e 3e 4e 5e 7e f 80. f 20. f 10. R. W. 10e Velsen. D. Bus Velsen Wijnveldt, Beverwijk. Cliford, A'dam Bloemenvaas Nieman, Amsterdam Portefeulle v. d. Ploeg Velsen Inktstel van Heijst Velsen. Vaas Cator Bloemendaal Sigarenpijp J. v. Splunter, Velsen. Ieder pryswinner (ster) ontving zyn (of haar) prijs met eenige toe- passelyke woorden van den voor zitter. Tot slot dankte de heer Heslinga allen die op eenigerlei wijze hadden medewerkt tot 't welgeslagen van het concours, o. a. den heer Kuiper die belangeloos de banen van zijn hotel had beschikbaar gesteld. De aanwezigen dankten de com missie en haar voorzitter, by monde van den heer M. Vader. President der Kegelclub „Velsen". De heer Vader bracht ter sprake de medewerking der zuster clubs in den omtrek van Velsen, welke medewerking wel is waar goed was, maar te weinig"gereglementeerd. Spreker wees op het belang van de oprichting van een „Kennemer Kegelbond", waar toch het aantal clubs tusschen Haarlem en Alkrhaar groot genoeg is. Waar het nu aan de Velser ke gelclub reeds 3 maal gelukt is een geslaagd concours te houden, moge het voor de andere clabs een vol doende waarborg zijn voor de ener gie van bestuur en leden van ge noemde club. De heer Vader sprak nu dan ook de hoop uit, dat deze club het ini tiatief zou nemen tot het oprichten van den Kegelbond. Een daverend applaus toonde den heer Vader hoezeer zijn idee op prijs werd gesteld. Dat zijn denk beeld verwezenlijkt worde Gezellig werd verder de avond doorgebracht tot om 11 uur het klokje van hehoorzaamheid sloeg en iedereen als braaf burger naar bed moest gaan. De voorzitter der commissie dankte de aanwezigen voor hunne belanstelling en riep allen een „Tot weerziens" toe. Op grond van het gehouden onder zoek neemt de raad aan, dat de Ernestine Pauline op of na 27 Juli in de Noordzee met man en muis is vergaan; de oorzaak van de scheepsramp is echter niet gebleken. Betreffende het vermist worden van het stoomvisschersvaartuig De Een YM. 7. Gp grond van het gehouden on derzoek neemt de raad aan, dat De Een op of na 31 Juli in de Noordzee met man en muis is vergaan; de oorzaak van de scheepsramp is echter niet gebleken. Betreffende het vermist worden van het stoomvisschersvaartuig Bertha Elisabeth YM 11. Op grond van het gehouden onder zoek neemt de raad aan, dat de Bertha Elisabeth op of na 1 Aug. in de Noordzee met man en muis is vergaan; de oorzaak van de scheepsramp is echter niet gebleken. Door een Zeppelin bestookt. Dins dagmorgen kwam alhier van Go thenburg binnen, het met stukgoed geladen Zweedsche stoomschip Flan dria. Aan boord bevonden zich bui ten de equipage een aantal passa- giers, waaronder enkele dames meest in Rusland geboren Nederlanders die naar het moederland terugkeer den. Zij allen hebben op zee angstige oogenblikken doorleefd. Maandag middag toch kwam boven het stoom' schip gevlogen een Zeppelin, die eenigen ttjd boven het schip bleef vliegen, 't Zal ongeveer 4 uur ge weest zy n, toen de Zeppelin zonder eenige oorzaak of waarschuwing bommen naar het stoomschip begon te werpen, in totaal niet minder dan zes. Drie kwamen aan stuur boordzijde en drie aan bakboordzgde in de onmiddellijke nabijheid van het schip in het water terecht en veroorzaakte geweldige ontploffin gen. Huizenhoog werden rook- en waterzuilen opgezweept over het dek van de Flandria geslingerd waar een aantal groote doode vis schen achterbleef. Teruggave gevraagd. Een familie lid van wijlen Mej. M. H., dedam6 waarvan het lijk onlangs nabij IJmui den is aangespoeld, heeft in den trein van IJmuiden naar Velsen een pakje laten liggen met enkele kleine eigendommen van de over ledene waaronder een gouden broche Degene, die het pakje mocht hebben gevonden en waarschijnlijk uit on kunde, daarvan geen kennis heeft gegeven aap den Stationschef, wordt beleefd verzocht het pakje met deze droeve herinneringen bij den Com missaris van Politie alhier te willen doen bezorgen. Aanbesteding. De architect Kors Visser alhier, heeft gistermiddag ten raadhuize te Velsen aanbesteed het bouwen van 55 woningen in verschillende typen en aan verschil lende blokken, waarbij 23 boven woningen met een winkelhuis en verdere getimmerten. Benoeming. Mej, hier is benoemd tot gymnastiek aan de Rechtbank. De Haarlemsche recht bank veroordeelde de volgende a hier wonende personen. Brand. In den nacht van Zon dag op Maandag ontstond brand in de timmermanswerkplaats van van Tiggelen en Kamer in de Trompstraat alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse, waardoor de brand in korten tijd met eenige slangen op de waterleiding was gebluscht. Opdracht. Het verbouwen van de coiffeurszaak van den heer W A. Teune aan den Stationsweg is opgedragen aan den heer J. G. ten Broeke Jr. alhier. Ghr. Bestuurdersbond. Zater dagavond had een vergadering plaats in de zaal van den heer Bakker al hier, uitgeschreven door de Chr, Besturenbond. Tentenkamp. De soldaten, die gedurende den zomertijd in de ten ten tusschen stoompont en spoor- orug gelogeerd hebben zijn vertrok- ren en het tentenkamp is tevens afgebroken. Laten we hopen, dat de vrede vóór den volgende zomer ge sloten wordt en een tentenkamp onder zulke omstandigheden nimmer meer noodig is. Duur vleesch. In het Nieuws van den Dag van Zondagmorgen 9 September j.l. lazen we het volgende bericht Klokken. Op het spoorstation alhier zijn thans twee groote klok ken geplaatst, zooals men die ook op andere groote stations vindt. Dat kon beter. De klok in de to ren der Ned Herv. Kerk alhier wijst zoo goed als nimmer den waren tijd aan. Soms is zij achter, onlangs zelfs een kwartier, wat men van een oud uurwerk 't meest verwacht Doch ook is zij wel eens voor, ve leden week o, a. bijna een kwartier. Personalia. Gekozen tot be stuurslid van „Velsens-Mannenkoor de heer M. A. Wolzak te Wijkeroog, Besparing. Ter besparing van brandstoffen rijdt de tram zooveel mogelijk met één wagen Muziek. Het fanfarecorp „Soli Deo Gloria" van Driehuis gaf Zater dagavond onder begunstiging van prachtig najaarsweer een goed ge slaagde uitvoering in een opgeslagen tent aan den Rijksweg alhier. Dat ook de nummers ten beste werden gegeven, waarmede het corps on langs te Purmerend den 2den prijs verdiende, laat zich begrijpen. De Hagelingerweg-verbreeding Uitgesteld. De verkooping van iet Heerenhuis met tuin aan de Molenstraat 11 alhier, welke Maan dag te Amsterdam zou plaats hefc- len, is uitgesteld, tot Maandag 24 September a. s. Het etgroen. Met deze mooie weerdagen is men in den polder en elders nog druk aan het gras maaien. Het grasgewas valt erg mee, dank zij de natte Augustus maand, sommige boeren hooien het, andere maken het in. Lijkverbranding. Den 20sten Mishandeling. A. de V., A. B. en P. J. B., scheepslieden, resp. te Haarlem, Velseroord en IJmuiden, hebben in Maart L. Krijnen, die evenals zij, aan boord van de „Cas tor" werkzaam was, geslagen, ge trapt en op andere wijze mishan deld, omdat zq K. verdachten, dat hij aan den kapitein had verteld dat zij geluierd hadden in stede van hun werk te doen, een beschuldi ging, die, volgens K., allen grond miste. Brandstoffen. De gemeentelij ke brandstoffencommissie in de ge meente Velsen heeft de reeders van stoomtrawlers in IJmuiden verzocht maatregelen te nemen dat de ko len van de stilliggende schepen niet voor huisbrand aan particulieren worden verstrekt ter vermijding van onaangename gevolgen. Seriewedstrijden te Zaandam. Dames-Kampioenwedstrijd. le prys Gouden Kegel Mej. M. van Kampioenwedstrijd voor Heeren le prijs Groote gouden kegel C. 4e. Seriepr. Hoogste 8ste 9e en 10e krt. Gouden kegel, Nieman A'dam. 6. Vrije baan, wedstrijd voor Heeren le prijs f 50. H. W. Veth, Bloe mendaal. De verloren treiters. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak in de zaken betreffende het tot zinken brengen van het stoomvisscbers* vaartuig Ernestine Pauline YM 95. De Holland II. Voorts in de zaak betreffende het aan den grond varen van het stoomvisschersvaar tuig Holland II YM 176.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2