feta en MobI. Y eiling VERKOOPING U.H. Reeders. 4 nieroptaiie HUIZEN Vissctejj Maatsc&anpi «Jna" mortej van Vrefle en Bais'*" SctaiiisÉeSlMtóscteijMij, I IEPEN BRANDHOUT. De nood te IJmuiden Weet de heer Brink niet dat zelf zijn eigen organen, het Ned. Vak- Verbond en de S. D. A. P., een duurte demonstratie wiilen houden óók voor dure groenten, daar ze zelf bekennen, dat de prijzen der groenten 50 tot 100 pCt. hooger zijn dan in 1916, Och ja, zegt de heer Brink de gemeentenaren worden zoo maar gevild; concurrentie is er niet in dit vakDe kom van IJmuiden heeft niet minder dan 17 of 18 groenteboeren, dan komen er nog van Veiseroord en dan de vreemde lingen plus de werkloozen, die ook zoo nu en dan komen venten, dus men kan wel begrijpen dat de huisvrouwen zoo maar gevild wor den. Nu, waarde heer Brink, ik daeht dat ge beter kijk had op den handel. Ook denkt de heer Brink dat het met groenten net is als met gort of boonen, wat men overhoudt, dat is de andere week wel weer te ver koopen. Weet de heer Brink niet, dat zoolang de inmaak- en droogfabrie ken koopen de prijzen hoog zullen blijven tenminste voor eerste kwa liteit Weet de heer Brink niet dat er steeds roofvogels zijn, die trachten voor 't binnenland alles op te koopen om het dan weer op andere veilingen te brengen, zoodat er de helft naar het buitenland kan gaan. Och, och wat is de heer Brink slecht op de hoogte. Ook zegt de heer Brink dat de prijzen overal goedkooper zijn b.v in Gelderland. Och, wat zijn daar de tuinders nog onnoozel, terwijl overal de markten zeer hoog zijr doen zij ter wille van de mensch heid hunne groenten zoo maar voor lager prijzen van de hand. Och meneer Brink wat maakt U zich verdienstelijk, wat zullen uwe partijgenooten weer met lof van U spreken, wat zullen de arbeiders U weer dankbaar zijn. Ga zoo voort en ge zult spoedig kamer lid zijn. Maar zorg eerst dat alle middenstand in de Gemeente dood gedrukt is en plaats gemaakt heeft voor GemeeDtewinkels of Dageraad en uwe partijgenooten dan de kluif in handen krijgen want dat is toch uw beginsel. Och mijnheer Brink U bouwt wer kelijk een gouden brug voor de arbeiders, maar zeker met de be doeling er zelf over te loopen. Ten slotte nog ditWil de heer Brink zich verdienstelijk maken voor de arbeiders of zijn partijgenooten, dan moet hij met degelijke argumenten komen, maar niet anderen onnoodig bekladden. U dankend voor de plaatsruimte B. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende Vrijdagavond hadden de drie vak centrales de Roomsch-Katholieke, Christelijke en Syndicalistische, eene gecombineerde vergadering ter be spreking van het werkloozen vraag stuk en wat in verband daarmede is en moet worden gedaan. De zaal van „Tivoli" was eivol en aandachtig werden de verschil lende sprekers gevolgd. De voorzitter de heer K. Labree opent de vergadering en deeld aller eerst mede, dat in het feit dat de moderne organisaties niet mede vergaderen, geen reden behoefc te worden gezien dat de verschillende richtingen het niet eens zyn, doch dat zij eene huishoudelijke verga dering hebben, waar naast de werkloozenkwestie, andere zaken van huishoudelijke aangelegenheid moesten worden behandeld. In zijne inleiding deeld de voor zitter mede, dat door de hooge nood welke reeds sedert lang in vele ge zinnen is gaan heerschen de ver schillende organisaties bijeen zijn gedreven om gezam entlij k en met kracht maatregelen te overwegen en te nemen, om aan die noodtoe stand het hoofd te bieden. Bekend is, dat er eene combinatie van ar beidersorganisaties is gevormd met een uitvoerend comité. Dit uitvoe rend comité is reeds sedert 20 JuDi bezig om verbinding te verkrijgen met de reeders en het steuncomité, met de eersten om het volk zooveel mogelijk aan het werk te stellen en met het tweede om voor hen die niet aan het werk kunnen wor den gesteld, eene uitkeering te ver strekken. Tot nu toe is door de reeders meermalen een ondethoud toege zegd, doch tot op heden hetfc dit niet plaats gevonden. Met het Steuncomité ging dit beter, daar met de voorzitter eenige dagen ge leden eene bespreking i3 gehouden, en bleek de bedoeling te zijn van de voorzitter van het steuncomité, het in die richting te leiden, dat de uitkeeringen zullen geschieden door de combinatie van arbeidersorgani saties, waarbij echter allereerst voor productief werk getracht zoude wor den te zorgen. Door het uitvoerend comité zoude al het mogelijke worden gedaan, om gedaan te krijgen dat e n aan vang wordt gemaakt met het afzan- den van de terreinen voor de nieuwe haven- en sluizenbouw. Daarnaast zal worden aangedrongen op het te werk stellen van volk op de stil liggende schepen, wat niet alleen de werklooze arbeiders ten goede komt, doch tevens noodzakelijk is voor de veiligheid der menschen die met die schepen later weer zullen naar zee gaan. Tot op heden is echter nog geen positief resultaat aan te wijzen al wordt dan ook de verwachting ge koesterd dat spoedig de verwachtin gen zullen worden verwezenlijkt. Het zal echter nog noodig kunnen blijken dat de organisaties krachtig zullen moeten optreden en daarom is het noodig dat de band tusschen de leden en hunne organaties krach tig worden versterkt. Verschillende sprekers, n.l. E Bouman van de syndicalisten, Zwaga voor de R.-Kath. en W. Strijbis van de Christelijke organisaties voeren hierna in het algemeen over het werkloozenvraagstuk het woord. De vergadering ging hierna kalm uiteen. Fiets gestolen. De bierhande laar W. alhier deed aangifte, dat uit een stal ten zijnen nadeele een oude fiets gestolen is. Verduistering. Ten nadeele van B. in de Willem Barendzstraat zijn 8 vaten gemengde lever ver duisterd. Lijken aangespoeld. Maandag zijn alhier bjj den Noordpier en Zuidpier 2 lijken aangespoeld, die in zoo verren staat van ontbinding verkeerden, dat tot onmiddelijken teraardebestelling moest worden overgegaan. Diefstal. De heer J. B. alhier heeft aangifte gedaan, dat zijn kost ganger v. Z. thuisbehoorende te Middelburg hem een portefeuille met belangrijken inhoud heeft ont stolen. De dader is aangehouden en heeft bekend. Aangehouden. - G. en B., twee Velseroorders zijn aangehouden we gens diefstal van een koe uit een weide te Wijkeroog. Beiden hebben bekend. Het ge stolen beest was op de markt te Purmerend verkocht. Ladelichting. Bij Mej. L. in de Rijpstraat is de lade gelicht en een bankbiljet van f 40. medegenomen. Bedrog. De heer W. H. alhier had bij den groenten boer L. aard appelen besteld, z. g. Borgers. In plaats daarvan werden Eigenheimers van ondeugdelijke kwaliteit gele verd. Aangifte bij de politie was het gevolg. Cacaoboter. Twee jongens van een Katwijker logger werden be trapt op het vervoeren van een vat cacaoboter,5[daU"op zee was gevon den enjaanfde' strandvonderij afge dragen had moeten worden. Een tweede vat cacaoboter werd onbe heerd gevonden achter het Directie gebouw van de Visschershaven. YELSEN. Goedkoop vleesch. Dinsdagmid dag kwam de omroeper met de voor tal van huismoeders verblijdende mededeeling, dat Vrijdag en Zater dag in de Coöperatieve slagerij te Wijkeroog goedkoop vleesch ver krijgbaar gesteld zal worden. De prijzen van sommige soorten zijn 30 cent per pond lager dan bij de slagers. SPORT. VOETBAL. Zondag speelde de Stormvogels hare competitiewedstrijd tegen R. C. H, welke van 't begin tot het einde een spannende kamp geweest is. S. doelpunte voor de rust één maal door eeD' strafschopmeer doelpunten werden niet gemaakt. R. benutte de kans om gelijk te maken niet, want een strafschop door haar genomen werd hard tegen de bovenlat geschoten. Zoo eindigde deze goed gespeelde wedstrijd in een kleine overwinning voor de Stormvogels, wat ook wel de verhouding weergeeft. Het tweede elftal dat naar Haar lem toog moest met 10 man spe lende van H. F. C. III verliezen, nadat de stand tot kwartier voor tijd nog blank was. Door geconsig neerde militaire spelers was het tweede elfcal onvolledig. H( t derde elftal won bier van W. S.V. met 52 terwijl het vierde niet minder deed door van The Haarlem Boys III te winnen met 4- 0. Kinheim. Daar H. F. C. IV niet opkwam tegen Kinheim II heeft de eerstgenoemde club 2 winst pun ten verloren. Kinheim III heeft tegen V. S. V. III verloren met 04. Kinheim I speelde tegen Wilhel- mina vooruit van Amsterdam mot 2—2 gelijk. V. S. V. De Velseroorders hebben Zondag alweer verloren, nu tegen E. D. O. met 0—1. Een slecht be gin der competitie. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 22 t/m 25 Sept. 1917. Bevallen G. KoelemeijKnep- pers z. C. Smitvan der Does z. J. N. Zijlde Groot d. Overleden: C. Kossen, 4 dagen, zoon van K. Kossen en Th. J. van der Zwet Slotenmaker. A. A. Mul der, 50 jaren, echtgenoot vanA. S M. Kocbx. J. Zuiderduin, 60 jaren, echtgenoot van C. Olivier, (overle den te Haarlem). Gevonden Voorwerpen 1 portefeuille met portretjes. 1 gouden medaillon. 1 sleutel. 1 korale ketting. AGENDA. DONDERDAG Veikooping van beuken-en iepen boomen door Deurwaarder Louis A. Giazer aan den Brederoschen weg te Santpooit, half tien. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. Verkooping der villa Aurora door Notaris J. Ratelband van Haarlem Café Rusthoek, Bloemendaal, bij opbod, 8 uur. VRIJDAG. Verkooping van huizen door No taris Boerlage uit Velsen in het Stationskoffiehuis te Jan Gijsen- vaart, bij opbod, 7 uur. Verkooping van meubilaire goe deren door notaris Dolleman aan de Rijksstraatweg c 24, 11 uur. Verkooping van iepen brandhout door Makelaar D. Bus, Velsen, nabij de Btoompont, 10 uur. Gemeenteraad, ten raadhuize, half twee. Andreas Albertus Maria Mulder VfooT de vele bewijzen van deelneming en vriendschap ondervonden bij het overlijden van onzen vader, behuwd- en grootvader Dankbetuiging Flinke Dienstbode een nette Dienstbode, net Dagmeisje. een flinke Werkster. 5 nette dames 5 nette Heeren Bóekhoudles Nette Commensaals Zit- en 'Slaapkamer Gem. Kamers huis of bovenhuis Zit- en Slaapkamer Zit- en Slaapkamer Advertentiën Getrouwd: Stoomsleepboot, Te koop aangebodma circa 25 wagons Inlichtingen Hoflaan 15, Bree- saap. CARBID Namens het Bestuur der R. K. Vereeniging,, WON1NGBOUWVER- EENIGING" te IJmuiden, gemeente Velsen, zal op Dinsdag 16 October 1917, des namiddags 21/, uur, in een der lokalen van het Raadhuis te Velsen door den architect N. H. W. SCHOLTE worden aanbesteed de bouw van 56 stuks Arbeiderswoningen aan de Kortenaerstraat te IJmuiden. Bestek en teekeningen zijn vanaf Donderdag 27 September 1917 ver krijgbaar h f10.per stel bij P. RIJNJA, Reguliersgr. No. 130132, Tel. Noord 5079, te Amsterdam BEKENDMAKING ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, voor den ondergeteekende op 29 December 1917 verleden is opgericht deNaamlooze Vennoot schap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting ia haar geheel, mitsgaders de Koninklijke bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 21 September 1917, no. 221. w. a. dólleman, Notaris. BEKENDMAKING ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte voor den ondergeteeken de op 10 Maart 1917 verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevegstigd te IJMUIDEN gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het bijvoegsel tot de Ned. Staatscourant van 12 September 1917 no. 213. W. A. DÓLLEMAN, Notaris te IJmuiden. BEKENDMAKING ingevolge art. 38 w. v. K. Bij akte voor den ondergeteekende op den 27 December 1916 verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Be williging zijn geplaatst in het Bij voegsel tot de Ned. Staatscourant van 12 September 1917 no. 213. w. A. DÓLLEMAN, Notaris te IJmuiden. te VELSEN, op Vrijdag 28 Septem. 1917 voorm. 10 uur op den steiger bij de Pont of op het land naast „DE PRINS" van een groote partij Makelaar D. BUS, te Velsen. OPENBARE te IJMUIDEN, ten overstaan van Notaris W. A. DÓLLEMAN. op Vrijdag 28 September 1917, des voorm. 11 uur, ten sterihuize van wijlen den heer F. W. Kollöffel, Rijksstraatweg c24, van diverse meubilaire goederen. Daags voor de verkooping tusschen 10 en 4 uur te bezichtigen. Matine. Zondagmiddag j.l. gaf de Kamermuziek-vereen. „Kunst kring", Directeur de heer Sam. Vlessing in de Willem Barendsz bij wijze van proef een matiné van 4 tot 6 uur. Laten we direct mo gen mededeelen, dat deze proef als zeer geslaagd te beschouwen is, waarom we hopen, dat het de onder nemers zal aansporen, op den inge slagen weg voort te gaan. Vooral nu de treinenloop van dien aard gaat worden, dat men op eigen plaats wordt aangewezen, zal een prettige matiné met aangename muziek een welkome afleiding kun nen worden. Voor een geregeld bezoek zouden nog enkele verbete ringen aan te brengen zijn, die we gaarne zullen noemen indien we vernemen, dat het in de bedoeliDg ligt, de matiné's geregeld te geven. Heden overleed tot onze diepe droef heid voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze innig ge liefde Echtgenoot en zorgzame Vader den Heer in den ouderdom van 50 jaren. Mevrouw Wed. A. Mulder- Kockx en Kinderen. IJmuiden, 23 September 1917. Kanaalstraat 44. Plechtige uitvaart te IJmuiden Donderdag te 9.30 uur, waarna de teraardebestelling te Beverwijk om streeks 12 uur. Donderdag is den geheelen dag de zaak gesloten. /"Vndergeteekenden betuigen hiermede hunnen dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden en de teraardebestelling van hunne geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, Neeltje Dekker Wed. van den Heer S. Smit, in 't bijzonder den Weleerw. Heer Ds- Creutzberg, den heer Tjaden en de dame, die haar tijdens haar ziekte zoo liefderijk verpleegd heb. Namens de familie Smit. Friedrich Wilhelm Koellöffel wed. naar van Maria Wilhelmina Theresia Opdenhoff, betuigen wij onzen welgemeende dank. L. E. Koellöffel A. W. Koellöffel-Groenendaal W. A. Groenendaal en kinderen. Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan den Districts-Commandant Wel- Ed. Gcstr. Heer Dozy, den Brigade-Com mandant, de Heer dé Wilde, aan de Rijks veldwachters en de gemeentepolitie en voorts IjaanJFallen,'die hem den dag van zijn 25 jarig jubileum tot een onvergetelijken hebben gemaakt. R. van 't Slot, Yelsen 26 September '17. gevraagd met 1 November a.s. by Mevr. Visser, huize „Wester veld", Driehuis- Velsen. Gevraagd kunnende koken en netjes werken. Loon f 150, f 30 waschgeld en een Adres fte vernemen Boekhandel Roelse alhier. Gevraagd Kennemerlaan 2. weuschen kennis te maken met om gezamenlijk een bruiloft te vieren. Militairen komen ook in aanmerking. Brieven onder lett. R 234 boekh. P. F. C. Roelse Jongmensch vraagt Brieven met cond. R 233 boekh. P. F. C. Roelse. gevraagd. Adres bureau v. d. blad. aangeboden met pension. Br. no. 450 bur. v. d. blad. te buur met of zonder pension, of met ge bruik van keuken. Brieven letter C Boekh. J. van Houweliugen te Yelseroord. Tegen belooning te buur gevraagd met 2 of 3 kamers met keuken of 2 ongem. kamers met kookgelegenheid. Brieven met prijsopgave onder lett. M. Bur. v.d. blad. Aangeboden Gemeubileerde of zoo noodig Zit- en 2 Slaapkamers, ge schikt voor 2 vrienden. Adres bureau van dit blad. Gemeubileerde met Pension te Velsen. Brieven onder no. 447 bur. van dit blad. A. F. Schreuder Inspecteur van Politie, en A. C. Maltha, die, ook namens wederz(jdsche familie, dankzeggen voor de belangstelling by hun huwelijk ondervonden. IJmuiden 26 Sept. 1917. Iemand is genegen zjjn ingericht voor de kustvisscherij, prima boot, met goed bekend staande naam, te ruilen voor een prima Logger, 't liefst ingericht voor kustvisscherij. Br. fr. onder No. R 236 adv. bureau P. F. C. Roelse. te koop gevraagd in jgroote en kleine partijen, tegen hoogen prijs, bij vooruit betaling. Adressen dadelijk ingewacht onder No. R 235 adv. bur. P. F. C. Roelse. Uit de hand te koop op de beste stand van Velseroord. Huur opbrengst f 17 per week. Te bevragen Boekh. J. van Rouwelingen te Velseroord

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3