ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 329. I Zaterdag 4 Janari 1919 4© Jaargang Adres vo«r Redactie en Administratie WILLEMSPLEIN 11, IJMUIDEN, (Drukkerij SINJEWEL), Telefoea 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., veor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan hst Bureau en bjj de Agenten. Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers M$j. „IJsiuiden", ADVERTENTIËN van 15 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 sts. per regel. Advertentieeoatraeten tegen zeer billijk tarief. Advertentiên u i t e r 1 k in te z®nd»n WOENSDAG sn ZATERDAG tot 9 sar v.M. Tot plaatsing van advertentlën van bulten de gemeente VELSEN in dit blad ls uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Correspondentie. Wegens te veel eopie, waarvan veel reeds voor vorige nummers beBtemd, moeten nu op hun beurt oenige ingezonden stukken tot het volgend nummer wachten. Redactie. Officieel. Lavensiuiddelenl&edrijf Telsen Gedurende de week van Vrijdag 3 Jan. tot en met Donderdag 9 Jan. ia verkrijgbaar op: bon Ne. 348 V0HS aaraap. meei 5 et. of sago t 51/, et. per ons. 403 7, pond Regeeringsvisch. 404 1 K.gr. Uien A 10 et. per K.gr. 406 1 Chocoladereep, verpakt 127, et., onverpakt 12 ct. 406 7, pond suiker. 407 7, pond Bruine boonen. 40S 7» ons Havermout 409 1 ons Rijst. 229 17, K.9. Kleiaardappelea, h 8 ct. Geldig van 3 Jan. t.m. 5 Jan. n 230 27i K.G. Veenaardappelen, 51/, ct. Geldig van 6 Jan. t.m, 9 Jan. Thee- en Kofflekaart bon 44 is geldig van 1 t.m. 15 Jan. voor 7» ons Koffie. Boter- en vetkaart bon 12, 2e tijd vak is geldig van 6 Jan. tra. 13 Jan. met bijlevering van hou 410 uit het bon boekje. Broodkaart 81e week is geldig van 1 Jan. t.m. 9 Jan. Centrale keuken VELSEN. Menu. Maandag 6 Jau. Stamppot (Aardappelen met koolrapen) 15 cent per portie. Woensdag 8 Jan: Stamppot (Aardappelen met Wortelen) 15 cent per portie. Zaterdag 11 Jan.: Stamppot (Aardappelen mat Spercieboonen) 15 eent per portie. Bekendmaking De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat wegens mijnen gevaar door aangespoelde mijnen de toegang tot het Noorder- en Zui- derstrand ttjdelijk ten strengste is verboden. De burgemeester voornoemd, H. VER LOREN VAN TBEMAAT. Yerkiezing Kamer van Koop handel en Fabrieken. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat op Don derdag 16 Jan. 1919, des voormid dags van 10 tot des namiddag» 1 uur, ten raadhuiza dezer gemeente, zal plaats hebben een verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Veisen, en zulks ter vervulling der plaats ontstaan door het bedanken van den heer J. H. A. Kruimel. De sterabureaux houdeu\ zitting voor de afdeeling Velsen c.a. in het gemeentehuis voor de afdeeling Santpoort c.a. in het dienstgebouw (voormalige secretarie) voor de afdeeling Velseroord in het dienstgebouw aldaar. De stemming geschiedt bij onge- teekende briefjes, waartoe met het zegel der gemeente gewaarmerkte stembriefjes, ten minste acht dagen véór den dag der verkiezing, door den Burgemeester aan de kiesge rechtigden worden toegezonden, welke stembriefjes door de kiezers thuis kunnen worden ingevuld. Den kiezer, die zijn stembriefje verloren of er geen ontvangen heeft, wordt gelegenheid verschaft om er aan het stembureau een te bekomen. Het openen der stembriefjes ge schiedt dadelijk ra afloop der ver kiezing. Van onwaarde zijn briefjes, welke niet z^n gt waarmerkt met het zegel der gemeente, welke ondarteekend zijn, welke niet duidelijk een per soon aanwijzen, of waarbij of waar aan andere stembriefjes zijn inge sloten of vastgehecht. Velsen, 14 December 1918. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester H. VER LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. GEMEENTER AADS VERG ADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat' eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Dins dag, den 7 Januari 1919, des namid dags ten 77, ure, ten Gemeente- huize. Openbare Vergadering Agenda 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Tweede stemming over het voorstel van burgemeester en wethouders inzake aanstelling van gyennastiekonderwijzers. 3. Voorstel van den wethouder W. Landeweerd omtrent den bouw van oen bewaarschool te Velsöroord en het toekennen van subsidiën aan bijzondere bewaarscholen. 4. WijzigiDg verordening op de heffiag van den hoofdelijken omslag. 5. Idem verordening heffiog en invordering belasting op open bare vermakelijkheden. 6. Vaststelling verordening op de heffing en invordering eener straatbelasling. 8. Behandeling le suppletoire be- grootiag 1918 gasbedrijf en waterleiding. 9. Opheffing zekerheidsstellingen. 10. Crediet voor aanschaffing kan toorbehoeften vleesehkeurings- dienst 11. Inbreng van gronden in het grondbedrijf. 12. Uitgifte van gronden in erf pacht aan woningbouwvereni gingen (stichtingen) 13. Vaststelling voorwaarden waar onder voorschotten aan ver- eenigingen (stichtingen) inge volge de woningwet zullen worden verleend. 14. Idem algemeene bepalingen toepasselijk op de werken van den dienst van het bedrijf openbare werken. 15. Interpellatie van het lid J. A. Dalmeijer betreffende den ver koop van de buitenplaats „Velserbeek". 16. Voorstel van den wethouder F. P. Vermeulen inzake de annexatieplannen van Amster dam. 17. Verdeeling der gemeente in stemdistricten. 18. Adressen a. van de vereeniging voor ambaehfcSQnderwijs in Kenne- merland i.z. gebruik burger avondschool en oprichting hulp- ambachtschool; b. H. Nijman te Briehuis be treffende huur van een stuk gemeentegrond. c. van E. C. Servaas te Velser oord omtrent vermindering van huur der door hem betrokken woning en aangaande benoe ming van ambtenaren; d. van M. A. E. E. Groanewout- Meijer te Amsterdam en W. F. Meijer te Velsen om ver lenging van den termijn voor verbetering van enkele wo ningen e. van G. W. F. Mol c. s. te IJmuiden (Breesaap) inzake verlichting van enkele percee- len in die buurtschap f. van H. W. de Graaff, thans te Utrecht, inzake vergoeding voor gebruik van een rijwiel g. van W. A. H. Bruins Prins om aanwijzing als vroedvrouw te IJmuiden; b. van K. L. G, Mollevanger te IJmuiden betreffende het druk ken der kohieren van den hoofdelijken omslag; i. van dezelfde nopens openbare aaubestedingen van te leveren drukwerken j. van D. Krijger te IJmuiden om toewijzing van een extra hoeveelheid brandstoffen. 19. Benoeming van: a. vier leden der commissie van plaatselijk schooltoezicht b. een plaatsvervangend j.lid van den raad van beroep voor de ambtenaren. 20. Belastingzaken. Wat wij voor IJmuiden wenschen in 1919. Den Nieuwjaarsdag weerklinkt op hoexen en straten, aan deuren en binnenkamers: „Veel heil en zegen in het Nieuwe jaar". Zouden wij dus in ons Orgaan voor de Gemeente achterblijven met het uitspreken van onze wenschen. Neen, immers. Welnu, wij laten hier onder enkele wenschen volgen. In de eerste plaats wenschen wij onzen lezers en leze ressen een voorspoedig en gezegend jaar 1919 toe, met de hoop, dat het aantal lezers en lezeressen in dat jaar moge verdubbelen. In aan sluiting daarop wenschen we den Uitgever een goede portie toe in de papierrantsoeneering en dat hij daar voor niet in regen, sneeuw en wind in de rei behoeft te staan. Als vanzelf wenschen we daarbij ons zeiven toe de kracht, de moed en de geest cm onzen abonné's aan genaam en nuttig bezig te houden. We wenschen onzen lezers een goede sigaar en een goede pijp tabak voor weinig geld en al onzen leze ressen een geurig kopje thee en een pittig bakje koffiewe wenschen beiden een paar dichte schoenen met rechte hakken. We wenschen hun verlost van de tyrannia van slagers, bakkers, kruideniers, melk boeren enz. enz. en hopen hen spoedig weer „asjeblieft" en „mooi weer" te hooren spelen, zooais wij het nu vier jaar voor hun gedaan hebben. Wij wenschen onzen lezeressen toe zooveel couponnetjes te mogen knippen, als zij het nu bonnetjes moeten doen. Wij wenschen speen tjes voor de baby's en B. Z. K. voo'r den visseherman, brood van meel in plaats van kleiproppen en kaas voor de kaaskoppen. Wij wenschen vleeseh voor zestig cents en kluiven in de snert en kan het zijn nog een rookworstje,. maar dan geen een heidsworst. Een konijnënbout voor acht stuivers en aardappelen in plaats van stijfselklodders. Wij wenschen olie in de lampen en steenkool voor de trawlers. Een betere treinenloop en een laten trein uit Amsterdam. Wij wenschen onze visscherslieden een voorspoe dige en winstgevende visseherij, vrij van mijnexploties en aan d9 regeericg da regeeringsvisch. Wij wenschen een korte trein- of tramverbinding met Yelsen en Am sterdam en een muziektent op het Willemsplein. Een paar urinoirs iangs den straatweg IJmuiden Yelsen en een overzet in het mid den van de Visschershaven. Wij wenschen voor den burgemeester voortvarendheid en belangstelling voor de burgerij en .voor den dis tributieomroeper pensioen. Den raad wijsheid en zuinigheid.Wij wenschen een aantal nullen uit den raad ge kegeld en daarvoor verstandige mannen of vrouwen gekozen. We wenschen een goede schouwburg en een viaduct over den spoorweg. We wenschen alle stiakfabrieken naar de Mokerheide en een plant soen op de plaats van de barakken We wenschen een kinderspeeltuin en een overdekte bad- en zwemin richting een gemeentelijke wasscherij en ossevet voor dertig cents, bij de vijf pond een kwartje. Wij wen schen de zilverbons naar de maan in gezelschap van de kettinghande laars. De spaansche griep naar den Noordpool of indien liever naar de Zuid en zes postbestellingen inplaats van drie. We wenschen dat een tele gram vlugger gaat dan een slak en verlossing van het telefoonwee. Een gedenksteen voor de slachtoffers van de duikbooten en een hooge lantaarnpaal voor iederen bolsen- wiski. We wenschendoch we zullen het hier voorloopig bij laten. Men mocht ons anders eens ver denken het onderste uit de kan te willen hebben. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Het onderhoud der werken van de Visschershaven gedurende 1919 is opgedragen aan de firma P. Heere en Zn. alhier voor f 26965. Het enderhond der werken voor het Noordzeekanaal werd voor per ceel 1 gegund aan den heer M. Daal der te Bussem voor f47480, voor perceel 2 aan de Wed. P. v. Hejjst en Zn. te Velsen voor f26000. Als bijzonderheid deelen we mede, dat 2 nieuwjaarsbriefkaarten op Oudejaarsdag 1914, dus 4 jaar geleden, in den Haag gepost, thans, den 2don Januari, aan den geadres seerde hier woonachtig ter hand zijn gesteld. En ze hebben geen wereldreis gemaakt, want sleehts de poststempels den Haag en IJmui den komen op den kaart voor. VELSEROORD. De week der gebeden, uitge schreven door de Evangelische Alli antie, zal dit jaar in combinatie met Velsen worden gehouden. Zon dagavond wordt deze gebedsweek geopend in de>Herv. Kerk alhier en zullen Ds. Eggink en Ds. Helders voorgaan. Tot en met Woensdagavond is er dan iederen avond Bidstond alhier en van Donderdag tot Zaterdag avond te Velsen. Zondag wordt de gebedsweek te Velsen gesloten met de viering van het H. Avondmaal. SANTPOORT. De verkrijgbare petroleum voor lichtlooze gezinnen wordt voor Santpoort praGtiseh gedistribueerd. Niettegenstaande hier minstens 4 kruideniers wonen, moeten de lief hebbers de begeerde olie te Jan Gij zenvaart halen, dus een wandeling van een drie kwartier moet men er voor over hebben. Dat kan toch wel anders. De heet Van Dam, wonende te Oud-Sehotsn, had nieuwjaarsmorgen aan den Rijksstraatweg, even voorbjjj ons dorp, het ongeluk, doordat zijn rijwiel slipte, te vallen, met het gevolg, dat de man niet bij machte was, op te staan. Per inmiddels aangekomen rijtuig, werd hij naar huis vervoerd. DRIEHUIS. Gisteren heeft op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den gepens. Kolonel O. I. Leger A. J. Hamerster, te 's-Gravenhage overleden en Don derdag dat van een dame uit Tiel. Uit de Gemeente VOOR DEN RAAD. B. en W. stellen voor de adressen van Mevr. Groenewout* Meijer te Amsterdam en W. F. Meijer te Velsen inzake verlenging termijn tot verbetering van wonin gen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Schilling heeft een amendement ingediend op het voor stel van B. en W. tot vaststelling van de Algemeene bepalingen, toe passelijk op de werken van den dienst van het bedrijf Openbare Werken. De heeren Netscher en Dalmeijer een amendement op de voorwaarden waaronder voorschotten aan Ver- eenigingen (stichtingen) ingevolge de weningwet zullen worden verleend. B. en W. stellen voor een adres van E. C. Servaas om alle ambtenaren der gemeente door den raad te benoemen, voor kennisge. IJMUIDER COURANT van den Gemeenteraad van Velsen, op Dinsdag 7 Jan. 1919 des namiddags 77, uur ten gemeentehuize. 7. Verhooging subsidie Roomsch- Katholiek burgerlij k armbestuur voor 1918.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 1