ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN STRDOHOEDEN No. 369. Zaterdag 24 Mei 1919 4e Jaargang TWEEDE BLAD OFFICIEEL. BEKENDMAKING DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat op 21 Mei 1919 bij hen is ingekomen een verzoek schrift van Harretje Woord, wed, D. Vonk van beroep winkelierster, wonende te Velseroord om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de navolgende loealiteitden winkel van het per ceel, plaatselijk gemerkt D 71 en gelegen aan de Tuinderstraat aldaar. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan een ieder tögan het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Velsen, 23 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester H. VER LOREN VAN THEMAAT De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. VOORTGEZETTE Openbare Yergadering 6. Crediet voor het makes vaneen verbindingsriool door den Bre derosshenweg te Santpoort. Vaststelling van straatnamen. Bepaling datum iuwerkingtre ding verordening regelende de subsidiëering van bijzondere bewaarscholen. Verhooging bijdrage aan de Haadelsvereeniging „ÏJmuidon en Omstreken" voor 1919. Uitbreiding personeel scheler. H. en C. Stichting van een Rijks Hoogere Burgerschool. 12. Opheffiag contïöle voeöselvoor- ziening voor zieken en kin deren. Vaststeliing nieuwe verordening op de vee- en vleesehkeuring. Bezoldiging van de kantoor houdsters der hulptelegraaf-en telefoonkantoren te Santpoort en Velseroord. Bijdrage aan de Nationale Yer- eeniging tot steun van miliciens. Ver hooging crediet voor samen stellieg van lijsten van hypo thecaire crediteuren eu cebi- teuren. Ficancieële hesluiten. Adressen. van de afdeeling Kennemerlaud van den Bond van Nederland sctae Onderwijzers betreffende uitbetaling van belooningen voor herhalingsonderwijs van de afdeeling Kennemerland van het Nederlandseh Onder wijzersgenootschap betreffende het wetsontwerp tot herziening der onderwijzers-salarissen van verschillende vakorgaui saties inzake opname van be palingen in bestekken nopeBS beperking van den arbeidsduur en aangaande den loonstan daard der werklieden van N. J. de Haan om uitbe taling van te weinig betaald salaris als hulpkok bjj de een trale keukeu. van de afdeeling Velsen van den Ned. R. K. Bond van per soneel in dienst van openbare lichamen en bedrijven St. Paulus inzake vaste aanstelling van J Jasperse als werkman bij de waterleiding. van de afdeeling Velsen IJmuiden van den Alg. .Bond van Politiepersoneel betreffende 7. 10. 11. 13. 14. 15. 16. 17. e. d. medetellen van sommige dienst jaren voor de verkrijging van periodieke verhoogingen. g. van G. J. Nieuwpoort te Jan Gfjsenvaart namens de Wed. J. G. Eisner, betreffende uit latingen van het raadslid J. P. Handgraaf omtrent de afgifte van broodkaarten. Ï9. Benoeming van: a. twee leden der commissie var advies voor de Visseherijsehool b. een lid der commissie tot we ring v an schoolverzuim te Sant poort. Aan de agenda worden toegevoegd d9 vo'gende punten: _9bis. Voorstel van feet lid van den Raad P. Bosman omtrent den prijs van het gas. Onder dagteeksning van 19 Mei 1919 is ingekomen het volgend schrijven: „De endergeteekesde, lid van uwen raad heeft de eer, u voor te stellen, de onderstaande aanvullingen en wijzigingen aan te brengen in het op voorstel van B. en W, door den raad genomen besluit betreffende „Prijsregeling en rantsosnee- ring van gas". De zin voorkomende op blad zijde 403 regel 12vanonderte lezen als volgt: „Is de beta ling niet binnen dazen termijn geschied, dan kan na onder zoek, naar de reden of oorza ken van het niet binnen den bepaalden termijn betalen van het verschuldigde op order van den Directeur vaa het gasbedrijf, de gastoevoer worden afgeslo ten; slechts na voldoening van hst verschuldigde, dan ver hoogd met f 1.— wordt de gastoevoer weder hersteld. Hoogachtend, (get) P. Bosman. 19ter. Interpellatie van het lid van den raad R, Brink betreffende knoeierijen bij de distributie van levensmiddelen. Onder dagteekening van 17 Mei 1919 i3 ingekomen navolgend schrijven: Aan den Raad der gemeente Velsen. Ik heb de eer u beleefd te verzoeken burgemeester en wet houders in de raadsvergadering van a. s. Dinsdag 20 dezer te mogen interpellearen naar aan leiding van een ingezonden stuk in het plaatselijk blad „De Gids" van 3 Mei j.l. betreffende knoeie rijen bij de distributie van levensmiddelen, bij welke knoei erijen wethouder Vermeulen zou zijn betrokken. Hoogachtend, R. Brink, raadslid. 19 quater. Machtiging om verschil lende goederen van het leveus- middelenbedrijf buiten de rant soeneering te verkoopen. 20. Belastingzaken. De behandeling van het primitief kohier van dan hoofdelijken omslag over de eerste 4 maan den van 1919 zal aan de orde worden gesteld. INGEZONDEN MEDEDEELING. AGENDA. /JMÜ/DEN, IM aaljtraatCM Telefoon 171. ZATERDAG. Bioscoop, Cycloop, 8 uur. ZONDAG. Badpaviljoen Noordzee, Concert Bioscoop, Cycloop, 5 en 8 uur. MAANDAG. Bioscoop, Cycloop, 8 uur, Nutsspaarbank,Eelmstr. 9,7—9u, Boaz bank, Kanaalstraat, 7—9 uur DINSDAG. Gemeenteraad, 71/» uur. Predikbeurten. Doopsgez. sfdL Prol-Bond. 10uur: Ds. W. Luikinga, Oerof, Kw!s. 10 uur: Ds. Kok van Velses. 5 uur: Ds. J. D. Speelman van Seilingen. VELSEROORD. ried. Hen?. Kerk, 10 uur: dé heer K. Koopman van Bloemendaal. 10 uur: de feeer Fernhout, sand, te Amsterdam. 5 uurdezelfde. VELSEN. M Her». fek. 10 uur: Ds. EggiBk WÏJKER009. Qers?» Kerk, 10 uur: Ds. J. D. Speelman van Seilingen. 5 uur: Ds. Kok, SANTPOORT. Ntd. Hcpv. Ksrk. 10 uur: Dr. G. A. v. d.-Berg van Eyslnga. Emgelïontfo. 10 uur: Ds. C. J. Warners van Den Helder. 10 uur Zondag a.§. IJMUIDEN. Nad. Herv. Kerk. Ds. Erdman. 6 uur: Ds. Creutzberg Raadsoverzieiit» In dichte drommen plaktea de mensehen tarnen voor do groote, kleurige biljetten op de hoeken van straten en pleinen aan de muren gehecht en ia vergelijking waarvan de reclamebiljetten van Baraumen Baily slechts kinderwerk waren. Nsurenburger waar. De koppen in de nek, de hoeden op de kruinen, oui en jong, dames en haeren, vrouwen en mannen, ia ongezienen getale stonden ze te likkebaarden naar de verlokkingen op de biljetten vermeld. Toen we ons eindelijk een weg door de dichte menigte hadden gebaand de lomperds gingen niet eens op zij voor een bedienaar van de pers toen lazen we REUZEN GRRROOOTE UIT VERKOOP wegens schuld, van den completen inventaris der gefailleerden gemeente VELSEN. De deurwaarders Sammie van Plukken en Bennie Lepedoth zullen de eer hebben ten overstaan van den te Velsen gevestigden notaris T. Gauwverdiend om comptant geld te verkoopen de keurig onderhou den inventaris der gemeente Velsen, waaronder 1e en prima B urgemeester, wasch- eebt, versehiet alleen bij felle zon en behoort nog tot het soort, dat niet op zicht geleverd wordt. 2, nög primaer Wethouders, Non plus Ultra, zuinig in het ge- gebruik, schitterend zwart en roed gekleurd, worden per stuk verkoeht met den keur van twee. Reuzenkoopje. 3. Een compleet, geheel gaaf, volledig stel raadsleden, waar onder spiksplinternieuwe. Spre ken automatisch, zeergeschikt voor revuö. Worden niet per stuk verkocht. Men is verplicht het heele zoodje to nemon. 4. 1 watertorentje prachtig geschikt voor charivari aan een horloge ketting. Zeldzaam gelegenheids- koopje voor een O.-W.ëer. 5. 1 gasfabriekj^. Eenig in zijn soort. Verdient reuzes geld. 6. 1 in zindelijken staat veikee- read waterleidingbedrijf je. Men is verplicht de directeuren bij ieder bedrijf over fes nemen. Zijn in den koop begrepen. 7. Een dozijn Belgische renpaar den. Zijn de eenige in den lande, die gedurende de mobilisatie voldoende haver hebben ge kregen, dank sij de linkheid van den prima burgemeester en nog primaer wethouders. 8. Een slecht funstioneerend le- vensmiddelenbedrijf. Mag eerst onderzocht worden, waarbij verzocht wordt handschoenen en gasmaskers te dragen. Ver spreid een eecigszins onwel- riekond geurtje. Wegens den vunzen toestand bij dezen koop geen strijkgeld. De hoogste bieder hangt terstond. 9. Een kostbaar bedrijf van open bare werken. Is slechts eigen dom der gemeente geworden niet opoffering van schatten geids. Esnig in zijn soort. Ver slindt rauw met huid en haar boekhouders, commiezen, ad junctcommiezen, klerken, enz. Werkt als een defecte automaat. Vaa al het geld dat je er in gooit, zie je geen cent terug. 10. Een steeds in omvang toe nemend politiecorps. Gesft gratis Boks- en Worstelwedstrijden, Is met de vrije hand gedresseerd Prashtgroep voor panopticum Staat voorbeeldig stil. 11. Zeven scholen met tevreden onderwijzers en onderwijzeres sen. Esnig in ons land. 12. Zes fraai gelegen villa's van alle gemakken voorzien, sous- terrains, gelijkvloers, ruime hallen, kamers en suite, dubbel stelvoorzien van gas, elec- triciteit, waterleiding, Centrale verwarming, staande in het riante park te Velseroord. Wor den in den volksmond nood woningen genoemd, Kruipend ongedierte bij den koop inbe grepen. 13. Een futuristisch geschilderde monumentale Concertzaal mid den in een fraaien tuin gelegen aan het Willemsplein. 14. De pacht van het rijke vissh- w&ter het stinkertje. 15. Een buiten werking gestelde zeepfabriek aan de Jan Gij zen vaart. 16. Een dozijn afgedankte raads- stoelen. Prachtig voor pers muskieten en daarmede gelijk gesteld Jan Hagel. Hebben alleen vernieuwing noodig van pooten rugleuning en zitting. Overigens, buiten de mot, nog in goede conditie. 17. Acht brandspuiten, die geen water geven. De slangen zullen voetstoots verkoeht worden. Tegen lekkage wordt geen garan tie gegeven. Enz. enz. Alles breeder bij biljetten omschreven. Uitvoerige catalogi verkrijgbaar aan de secretarie. Alleen betalingen in courant geld zijn geldig. Aandeelen dor gemeenteleeningen worden niet in betaling aangenomen. Zoo hoort en zegt het voort 1 Noot. Kijkdagen des Dinsdag avonds van half acht tot elf uur. Pl&atselijk Nieuws. IJMUIDEN. De muziekvereeniging „Con cordia" zal Zondagavond de bestuurs- deputatie van IJmuidens Mannen koor feestelijk ontvangen, welke deputatie de te Rotterdam behaalde prijs en ontvangst zal gaan nemen. - Een veertienjarige knaap, in dienst bij den heer P. M. vischhaa- delaar alhier, zag, dat een man de fiets van zijn baas stal. Hij greep den 35 jarigen kerel beet en wor stelde zoo lang met hem, tot de halpolitie hem bjj kon springen en hem verlossen uit de klauwen van den wanhopigen dief. Een tinke jongen. - Dinsdagmiddag te 2 uur zal het Scheidsgerecht tussehen de Di recteuren der Yereenigde Ijsfabrie ken en den Centrales! Bond van Haven- en Transportarbeiders samen komen tot vaststelling van een reg lement voor da oplossing der ge schillen tussehen werkgevers en werknemers. Heder(Zateröag)morgen had te Amsterdam een conferentie plaats tussehen de Directie van de Am- sterdamsche Ballast Maatschappij en de vertegenwoordigers van den Centralen Bond van Haven- en transportarbeiders, C. Brechtman te Amsterdam en W. J. van Rooy te IJmuiden. Aan hei kraanpersoneel aan de Vissehershaven is door bemiddeling van den C. B, v. H. en T. arbeiders oen loonsverhooging toegekend en zijn enkele verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden bedongen. VELSEN. De heer Netscher zegt ver nomen te h6bfceri, dat Dr. Wortman een ongunstig advies heeft uitge bracht over het ziekenhuis van het Roode Kruis te IJmuiden. Spreker stelt voor Dr. Wortman te vragen dit ongunstig advies ia een bijeen komst van Raadsleden toe te lichten en tevens een uiteenzetting te geven van zijn advies inzake de stichting van een gemeente-ziekenhuis alhier. De heer Sluiters ondersteunt dit voorstel en vraagt daarbijj ook de in September-zitting nemende nieuwe raadsleden te noodigen. Aldus wordt besloten, De broodprijs was door de bakkers in onze gemeente vastge steld op 35 en 14 cent. Daardoor zouden de gezellen een loocsver- hooging van f 4 per week krijgen. Nu is er te Velseroord een bak ker, die het brood goedkooper gaat verkoopen. Als dit voortduurt zul len de bakkers een boycot over dezen collega uitspreken, Het Centraal Drankweercomite heeft deze week aan B. en W. een adi6S gezonden, waarin verzocht wordt de Verordening tot beffing eener belasting op publieke verma kelijkheden zoo te wijzigen, dat voortaan van uitvoeringen en con certen in het belang der drankbe strijding geen belasting meer behoeft te worden betaald. Met ingang van hedon is de Werkverschaffing stopgezet ge worden. Op den 2en Pinksterdag zal op Rooswij k een landdag plaats hebben vanwege den Chr. Gewes telijken Besturenbond. Als sprekers zullen o. a. optreden het Tweede Kamerlid J. L. Schouten uit Rot terdam en Bs. G, B. Westenburg van Beverwijk. De Centrale Keuken is deze week gesloten geworden, zoodat er ook geen schoolvoeding meer wordt verstrekt. Het zal voor de onderwijzers in onze gemeente zeker een vol doening en reden tot blijdschap dat bij de salarisregeling onze gemeente in de eerste klasse is geplaatst geworden. IJMUIDER COURANT van den Gemeenterad van Velsen, op Dinsdag 27 Mei 1919 des namiddags 71/» uur ten gemeentehuize. Nog te behandelen punten der agenda: 8. 9. 18. a. e. f. Zitting van 20 Mei 1919.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 1