Visitekaarten Nieuwjaar Bekendmaking. Koopt niet Kerstboomartikelen (1 li Ms MtflbÉB J N. Drukkerjj Siojewel. Gebouw CYCLOOP KER8TATOND. GABY DESLYS. Tevredenheid werkl *ring. Naamkaartjes *ette 8fwe Miri|k7r^ldige Weda I» Zwaan t. DE BEURS - TELEFOON No. 95 BaeUaiiM V. i. AMTOKIJSIM L. W. BANT Huygensstrsat hoek Grahamstraat Kunstbloemen en Mos Kerstkaarsjes Klokken Kandelaartjes Ksrst boom versieringen G. Jochems Armbesturen. BU GELIJKE STAND VELsEN plaatselijk mkuws SPORf INGK/O DEN Maandag 19 December 8 uur. Vanaf 17 December 1921 ismgn zaak in de Bloemstraat 0 34 voor den verkoop in den winkel gesloten en wordt er gevestigd het Kantoor van Import en Export van Vet en Vleesch. Alleen verkoop aan Stoomtrawlers, Reederijen van ViBschergschepen, Reederijen van Koopvaardijschepen en groothandel van Vet en Vleesch voor Nederland en het Buitenland Ziet Etalage Ziet Etalage I Huygensstraat WED. J. ZWAAN Hoek Grahamsfr. Voor de a.s, <lag-<eï» onze speciale prijzen voor prima wy nen en Ukeareo Kersthoomkaaraj es Kunstkerstboompjes Mos enz. enz. Midden-Breestr. 76 - Beverwijk Snelliusstr. 21, over de Brug. In- en Verkoop van VISSERINGSTRAAT 15 plan bestaat de Visscherijs'choól om té zetten in een Zeevaartschool. Indien dit plan bij B. en W. mocht be staan, acht dit lid het van groot belang deze zaak uitvoerig te bespreken in een vergadering van de commissie van toe zicht der school. Verzocht werd een overzicht te mo gen ontvangen van het aantal leerlin gen van maand tot maand, dat de school in 1920 en 1921 heeft bezocht en school in 1920 en 1921 heeft bezocht met vermelding hoelang zij op school zijn geweest. drongen, aan het Rijk te verzoeken een visscherijdiploma verplichtend te stel len. Gevraagd werd door één der leden of het werkelijk zin heeft deze school te behouden. Eén der leden zou gaarne vernemen hoe B. en W. denken over het tijdelijk sluiten der school. Verzocht werd te mogen vernemen, of het op de begrooting voor 1921 geraam de bedrag voor de aanschaffing van een donkeyketel nog is uitgegeven. Alle leden achten de aanschaffing van een zeilboot en een gebruikte ex pansiemachine, waarvoor de kosten zijn bgrepen in het bedrag ad f 1860 niet noodig. Kosten krankzinnigenverpleging. Eén der leden van de tweede afd. zou gaarne vernemen of de personen opge nomen in de gestichten, nog krankzin nigen zijn en of de familieleden niet in staat zijn zelf de kosten te betalen. Door een ander lid werd gevraagd of de verpleegden allen nog in leven zijn. Gevraagd werd, om indien iemand op verzoek in een bepaalde inrichting wordt opgenomen en de kosten die ten laste der gemeente komen, daardoor hooger zouden zijn, de meerdere kos ten door den betrokken persoon zelf te laten betalen. Door één der leden werd gevraagd of de opnamen van de personen die thans verpleegd worden in de gestichten, be slist noodzakelijk was. Gevraagd werd door één der leden van de tweede afd. of de armbesturen tegenwoordig wel handelen in de lijn van de Armenwet. De subsidiën zijn de laatste jaren be langrijk gestegen. Dit lid zou willen voorstellen geen hoogere subsidie aan de armbesturen toe te kennen dan het vorig jaar. De leden der tweede afd. zouden gaarne vernemen of door B. en W. al eens is gedacht aan de wenschelijkheid van de instelling van een Armenraad voor deze gemeente, die dan met alle liefdadige instellingen kan samenwer ken. Hierdoor verkrijgt men betere gege vens met het oog op de bedeeling. Door alle leden werd verzocht aan de armenbesturen te willen mededeelen, dat gegevens en inlichtingen omtrent personen kunnen worden gevraagd aan het Centraal Administratie Kantoor voor het Visseherijbedrijf en aanver wante vakken te IJmuiden. Verpleging in Ziekenhuizen. Door één der leden van de tweede afd. werd gevraagd of B. en W. bereid zijn een kliniek in IJmuiden te vestigen. Dit lid zou gaarne vernemen in hoe verre er onderhandelingen zijn gevoerd met het „Witte Kruis" voor het gebrui ken van het Wijkgebouw te IJmuiden. Bioscopen. Eén der leden van de tweede aid. zou gaarne zien, dat een verslag werd uit gebracht door de commissie belast met het toezicht op de lichtbeelden-vertoo ningen voor kinderen. Gevraagd werd om het aantal leden der commissie uit te breiden waardoor een betere controle kan worden gehou den. Thans gaat één lid een film keuren zoodat er van onderling overleg geen sprake kan zijn. Bevallen: O. J. van ToorDirks, z. F. LustigHoogewind, z.G. W. J. Buffinga Qötzen, d.A. Demmers Voorn z. ;C. H. Schuddebeursvan der Heuvel, d. Ondertrouwd: L. Kluft en W. M. Smits P. Stevenso en S. de Back G. Visser en G. Schol. Getrouwd: D. v. d. Oever en D. Koppelman; H. de Groot en F. Nederlof; F. Meijer en M. Raadsveld J. N. Bos en C. de Haan J. Schipper en A. R. Nauta G. blom en D. Korving. Overleden: J. Joosse, 50 j. wed. van L. H. A. Bottwijk J. Gudde, 85 j. wed. van C. M. Hees. IJMUIDEN. Maandag a.s. wordt in Gebouw Cycloop weer iets zeer buitengewoons in de Bioscoop vertoond, een film welke weer veel publiek zal trekken. De film is getiteld Kerstavond, speelt gedurende de Kerstdagen te Parijs. Men ziet Schouwburgen Cabarets, Tea's, Mondaine Salons enz. De inhoud geeft op zeer spannende wijze het leven van eene Parijsche Demi-Mondaine te zien. Zie verder de annonce in dit blad. Tot onderwijzer aan de Chr. School in de Keizer Wilhelmstraat is benoemd de heer Th. Runia alhier. Het speellokaal in de Insinger Be waarschool is door het bestuur der Ned. Herv. Scholen tijdelijk afgestaan aan de Chr. Geref Gemeente alhier voor het houden van haar godsdienstoefeningen. De heer J. H. Doderer alhier kwam voor op de voordracht voor vakonderwijzer in de gymnastiek aan de gemeentescholen te Haarlem. Aan boord van den stoomtrawler Barendsz IJM. 4 heeft op de Noordzee in de machinekamer een carbidontploffing plaats gehad, waardoor de machinist L. eenige verwondingen aan het hoofd opliep. De stoomtrawler Brittannia 1 IJM. 90 kwam alhier binnen met een mijn aan boord, die tijdens de visscherij in het net was opgehaald. Nadat de mijn verwijderd was, mocht het schip naar de visschershaven opstoomen. De loonactie te IJ muiden. Na een gecombineerde vergadering van de besturen der organisaties en het bestuur der reedersvereeniging, onder voorzitter schap van burgemeester Rijkens, waarin bemiddelingsvoorstellen werden behandeld, welke door de besturen werden aanvaard, zijn deze voorstellen eveneens in de huis houdelijke vergadering der organisaties aan genomen. Hedenmiddag zal de reeders- vergadering over de bemiddelingsvoorstellen beslissen. De verwachting is dat ook de reeders deze voorstellen zullen aannemen. In hoofdtrekken zijn deze: een garantie- losloon van vier en een halve gulden bij f2500 besomming. Voor drie uur 's nachts losploegen van veertien man, na drie uur twaalf man. Het loon aan de zuidzijde der visschershaven blijft voorloopigonveranderd. Voor het examen Handelskennis L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. Bakker alhier. De Kantonrechter te Haarlem veroor deelde den reeder C. van W., die op een zijner vaartuigen niet het juiste letter- en nummerteeken had, tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. VELSEROORD. Door de politie is aangehouden zekere R. T. alhier, die nog 2 maanden gevange nisstraf te goed had. Hij is naar Haarlem overgebracht. Door H. F. v. d. Pieterman alhier zullen aan den Zeeweg twee woonhuizen worden gebouwd. De heer F J. Kochx alhier is benoemd tot beschermheer van het R. K. Mannenkoor St. Caecillia en heeft deze benoeming aan genomen. VELSEN. Aan J. W. Raadman, tijdelijk opzich ter en F. A. Visser, tijdelijk schrijver bij het Bedrijf Openbare Werken, is tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „Exsudatieve diathese en eosinophilic", de heer IJ. Hanneman, arts alhier. Tot lid der alhier zetelende Gezond heidscommissie is in de vacature, wegens het bedanken van Ir. H. Smalhout te IJmuiden, benoemd de heer J. Meesters, timmerman te Velseroord. Zaterdag en Zondag zal in Bioscoop Bloemoord vertoond worden de hier nog niet gespeelde film (Het Rijkelui's kind), in deze film wordt op schitterende wijze weer gegeven, hoe of door verstandig en flink optreden verbetering is te brengen in de verhoudingen tusschen kapitaal en arbeid, waarin onze bekende filmactrice (Suzanna Graindais) de hoofdrol speelt. De eenige weg om die laster en leugens tegen te gaan, zal wel de eenige weg wezen voor de justistie, daar hebben zij nu gelijk in, maar'.twe||weten ook allen wel, dat er van een kikker geen veeren te plukken zijn. Anders had ik dat al lang gedaan en de informaties die ze op gedaan hebben van mij Wester- wal ben ik niet bang voor, dat die slecht zijn want anders hadden ze wel met de waarheid gekomen en dan hadden ze mijn schuld wel bewezen, en wat die laster be treft nu daar zijn wij al aan gewend B. H. Westerwal, stewadore Met opname van bovenstaand sluiten we de discussie over deze kwestie. REDACTIE. Buiten verantwoor'e ijtheid .ter Redactie IJmuiden 13 December 1921. M.H. de R. Beleefd verzoek ik u nog plaatsing van dit stukje, als antwoord op de laster van eenige havenarbeiders op 11 Decem ber geplaatst in dit blad. Het is niet om mij tegenover stellers van eenigen blaam te zuiveren, maar te voorkomen dat het publiek eenzijdig oordeelt, en geloof zou slaan aan de leugens van deze menschen. Want ik denk er niet over om ook maar een woord terug te nemen van het laatste stukje wat ik verleden week geschreven heb en blijf ook volhouden dat de bedoelde feiten ook geheel bezijden de waarheid zijn. VOETBAL Overzicht. „Geen ongeluk zóó groot, of er is altijd nog een gelukje bij", zegt een spreekwoord. En ziet, dat hebben de Stormvogels den vorigen Zondag ondervondenWas na afloop van den wedstrijd de verslagenheid in het Stormvogels-kamp zeer groot, de gezichten helderden eenigszins op, toen op het Sparta-terrein bekend werd, dat Sparta tegen V. U. C. met de rust al met 30 achterstond, ze stonden zelfs monter, toen op het Schiedamsche perron A. D. O. moest mededeelen het tegen Herines-D. V.S. slechts tot een gelijk spel gebracht te hebben en op het Haagsche perron was bijna alle leed vergeten, toen vernomen werd, dat S. V V. met 31 Quicks meerderheid had moeten erkennen. Alleen, deze laatste overwinning stemt ernstig tot nadenken. Niet, dat het zoo verwonderlijk is, dat S. V. V. tegen Quick slechts eenmaal kon doelpunten Doch het feit, dat de Quick-voorhoede de hechte S. V. V.-verdediging driemaal wist te passee- ren, zegt ons, dat we morgen niet moeten denken met dezelfde voorhoede van het begin der competitie te doen te hebben. Vooral het plaatsen van Pino Post in de voorhoede schijnt een verbetering te zijn. En daarom is het juist zoo jammer, dat de Stormvogels-verdediging er den laatsten tijd zoo „uit" is. De kans bestaat evenwel, dat juist door deze twee wedstrijden, die zooveel tegenpunten opleverden, de Stormvogels- verdediging de fout van haar systeem gaat inzien. Vooral op het Sparta-terrein moet het haar opgevallen zijn, dat het, wanneer de wing-halfs den buitenspeler bewaken, voor Snoeks een onmogelijke taak is het middenveld te beheerschen. Vandaar ook die groote gapingen, welke er de vorige week in de verdediging ontstonden Door schade en schande wordt men wijs Zal dit ook morgen van de Stormvogels- verdediging getuigd kunnen worden? Ongetwijfeld kan morgen een spannende strijd verwacht worden. In Den Haag werd slechts met 1—0 gewonnen en, toen was Bosschart niet present. Thans bestaat de kans, dat wij zijn subliem spel hier nog eens aanschouwen. Dat dit, behalve in 't veld, ook een geduchte moreele steun is, is te begrijpen. Voorspellen lijkt ons in dezen wedstrijd nog moeilijker dan anders. Wil men een voorspelling, dan zeggen wij: „Een gelijk spel!" Maar 21 voor één der partijen lijkt ons ook lang geen onwaar schijnlijke uitslag. In verband met de plaatsruimte zullen wij de andere wedstrijden wat minder uitvoerig bespreken. Allereerst zij nog even meegedeeld, dat behalve S. V. V., A. D. O. en Sparta, ooi' Z. F. C. plannen schijnt te koesteren ééi der twee begeerde plaatsen te bezettei Momenteel is zij slechts twee punten b Stormvogels ten achter. We zullen dus goe, doen de Zaandammers voorloopig in hti oog te houden, hoewel we niet vinden dat het Z. F. C.-elftal er één, is, dat sterk genoeg is, om zich op een der twee bei doelde plaatsen te nestelen. Zoo zou het on bijv. niets verwonderen, als ze reeds morgei, tegen Sparta een nederlaag te slikken kree vooral, als Sparta het geluk mocht hebbe Roem, haar doelverdediger weer tusschei de palen te hebben. Voorspellen bij S. V. V.—Hermes lij ons ook uiterst gewaagd. In de eerste plaatj geldt het hier een plaatselijke ontmoeting in de tweede plaats herinneren we ons nog de nederlaag van S. V. V. tegen Quick er. in de derde plaats is Hermes tot alles iri staat. Drie goals tegen A. D. O. te scoren noemen we werkelijk een prestatie! Wi rekenen er minstens op, dat S. V. V. eer puntje aan Hermes moet laten. De tweede plaatselijke ontmoeting vind op het A. D. O.-terrein plaats. Wanneer wr nagaan, dat het gelijke spel van A. D. O tegen Hermes nog al geflatteerd was terwijl V. U. C. op Sparta een stevige echter misschien ook wel iets geflatteerdt overwinning behaalde, dan gelooven wel dat we het niet ver mis zullen hebben all we een gelijk spel voorspellen. De Amsterdamsche hekkensluiters binden den strijd aan tegen de twee clubs, welken het gelukt is den Stormvogels drie punteij te ontfutselen. Spelen deze dan ook alsj tegen onze plaatsgenooten, dan zal het hun niet moeilijk vallen de twee puntjes te! veroveren. V. S. V. was Zondag j.l. weer aardig op; weg een spaak in het wiel van den H. F. C.j zegewagen te steken. De mist trad evenwel! op als spelbreker en krijgen we de H.F.C.ers! nogmaals op bezoek. Ook Z. V. V., V S. V.'s tegenpartij voor Zondag a.s. trof het hier tegen Alcmaria.| De Zaandammers hadden een 3—1 voor sprong, toen, eveneens door de mist, ge staakt moest worden. Den V. S. V.-ers wacht o. i. morgen eetf zware taak. De Zaandammers behooren als zij er zin in hebben tot de sterkste! clubs uit deze atdeeling. Als V. S. V. dan ook maar één puntje meeneemt, zal het ons hard meevallen. Postduivenverg. „Oranje Nassau". Door den zwaren mist die Zondag j. 1. betrekkelijk plotseling kwam opzetten wer den vele, op dat oogenblik juist rondvliegen de duiven overvallen welke hierdoor blijk-' baar verblind, den koers kwijt raakten zoodaffl zij niet meer naar hun hok terug keerden., leder die op of na verschenen Zondag! leen duif heeft opgevangen wordt daaromi vriendelijk verzocht óf den vogel in vrijheid te stellen óf hiervan kennis te geven bij den heer Starreveld Kennemerlaan la opdat de rechtmatige eigenaars weer in het bezit' hunner duiven gesteld kunnen worden. .-smsr Kerstavond is een film van bijzonder spannenden inhoud. Speelt gedurende de kerstdagen te Parijs. De hoofdrol wordt vervuld door de om haar schoonheid en buitengewone kunst beroemde actrice. Tea's Parijsche Salons Cabarets. Op zeer pikante wijze geeft zij het leven van eene Parijsche DemiMondaine te zien. Pracht scenes uit het beroemde Cabaret „Casino de Paris". Deze film is hef modiste en volmaakste kunst werk 't Welk in den laatsten tijd werd uitgebracht. Met veel moeite is het gelukt dezen buitengewone film voor slechts EEN DAG in handen te krijgen, daar hij vanaf Dinsdag door de grootste Theaters is vastgelegd. Wegens den buitengewonen inhoud GEEN TOEGANG voor personen BENEDEN 16 JAAR. Gewone prijzen, Maandag is echter plaatsbespreking verplich tend, wegens DE HOOGE KOSTEN dezer buitengewone film Voorziet u tijdig van plaatsen, vanaf 12 uur aan het gebouw. Ondergeteekende verklaart dat hem spoedig de schade van zijn onteigend paard door de Verz.-Mij. „De Oude Zwolsche van 1895", Algemeene Paarden- en Veeverzekering, Directeur D. P. Linthout, Adj.-Directeur W. Wilmink, te's Oravenhagè, is vergoed. Hij heeft alle reden deze onderneming, ook wegens hare aannemelijke verzekeringsconditiën aan te bevelen. E. F. DUKER. Velseroord, den 29 Nov. 1921. Agent de heer J. H. Reehorst, IJmuiden. VOOR GJ ONZE RUIVE SORTEüIRING GEZIEN HEBT, ALLES IS SPOTGOEDKOOP. ZIET UK ETALAGE, - T-t^ens ostvaug**, pr*««ts-rrte?riog LEDEREN UAMESTA8SCHEN sa LE -EREN SIGARENKOKERS tagea fiteriskf-prgzao 1 ZAKMESSEN, ZAKLANTAARNS ea BATTER JEN, SIGARETTEN KOKERS, MONDORGELS enz e»z. Weder oïtvzsgeü W. C. Aschbakj s, 45 cent ®e poSlood-sigaiea- a%*stek >is' 80 cent. - Kerstmis - I W Snellmsstr&at 21 Li. WW» U -*1511 hoek HÜYGENSTRAAT, ovar da Brug Bergerfee Vieux Malaga Samoa Vinh.3 de Samoa Samoa Masea&t Pore Port Superieur St. EöUko* Si: Julian Advocaat enz. 2 66 2 10 1.50 1 90 2 25 1.50 1.95 1 85 1 85 3 00 r. 'j&vï-süL enz.

IJmuider Courant | 1921 | | pagina 6