IJmuider Courant ette» Adverteert in dit blad f 20-, f 25-, f 30- Muziekhandel J. BELDEK. HUNKEMOUER LEXIS MAATCORSETS SPECIALE AANBIEDING m''-- der huid bij zuigelingen Rood ontstokenA pijnlijke plekken en uitslag Zaterdag 11 Maart Tweede blad OFFICIEEL. «L Aanmelding nieuwe leerlingen O. L. Scholen. "Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen B, C, D, E, F, G en H, in die gemeente nyaioet geschieden vóór 25 Maart a.s. on- £der overlegging van een geboortebe wijs of trouwboekje en opgave van woonplaats, straat en huisnummer. De leerlingen moeten den leeftij heb ben bereikt van 6 jaren, verminderd met zooveel tijd als de helft bedraagt van den klasseduur der school. Voor IJmuiden geldt voor de inschrij ving, behoudens mogelijke afwijking, de volgende wijkverdeeling: a. School C, hoofd de heer J. Atema, voor kinderen wonende benoorden en bewesten de lijn, welke loopt van de Kanaalstraat bij de Roomsch Katholie ken kerk, het Koningsplein, President Krugerstraat, Keizer Wilhelmstraat, Wilhelminakade, overweg van het spoor, weg naar de zuidzijde der Vis- schershaven, alle kinderen uit de Kei zer Wilhelmstraat uit de Wilhelmina kade tot aan de brug over het spoor, alle kinderen welke wonen bezuiden en bewesten de Visschershaven, bene vens die aan de overzijde van het Noordzeekanaal en de sluizen. b. School B, hoofd de heer Klap, voor leerlingen uit het overige deel van IJmuiden. Voor Velseroord geldt de volgende verdeeling: a. School H, hoofd de heer G. ten Napel, voor kinderen, wonende in de wijken D en E, ten zuiden van het Noordzeekanaal en ten westen van den Kanaalweg (oostzijde) benevens de Kalverstraat, de Engelmundusweg en de Velserduinerbuurtweg tot den Wil- lemsbeekweg. b. School D, hoofd de heer J. W. v. Oosterom, voor kinderen uit het overi ge deel der wijken D en E. School E te Velsen, hoofd de heer J. Groenewold, voor kinderen uit Velsen; School F te Santpoort, hoofd de heer C. G. Dekker, voor kinderen uit Sant poort; School G te Wijkeroog, hoofd de heer J. Kleefstra, voor kinderen uit Wijkei oog. De aangifte kan geschieden eiken dag na afloop van den schooltijd aan het schoolgebouw en wat betreft de aanmelding bij de hoofden der scho len D, Ev F en G ook bij hen aan huis. In Augustus zal gelegenheid bestaan voor aanmelding van leerlingen voor school A. Hiervan zal nader mededeeling wor den gedaan. Burgemeester en wethouders van Velsen, de burgemeester, Rij kens: de secretaris, Th. J. Wijnoldy Daniels. Zevende leerjaar aan de o. 1. scholen. Burgemeester en wethouders der ge rneente Velsen maken bekend, dat met 1 April 1922 een 7e leerjaar is verbon den aan de scholen: B te IJmuiden, hoofd de heer C. Klap C te IJmuiden, hoofd de heer .T Atema; F te Santpoort, hoofd de heer C. G Dekker; G te Wijkeroog, hoofd de heer J Kleefstra; II te Velseroord, hoofd de heer G. ten Napel; Voorzooveel noodig kan aangifte ge schieden vóór 25 Maart a.s. bij de hoof den van gemelde scholen eiken dag na afloop van den schooltijd. Leerlingen uit het dorp Velsen moe ten dit onderwijs volgen aan school H te Velseroord. Om toegelaten te kunnen worden moeten de kinderen op 1 April 1922 het 6e leerjaar met voldoende resultaat hebben doorloopen. Velsen, 9 Maart 1922. Burgemeester en wethouders van Velsen, de burgemeester, Rijkens. de secretaris, Th. J. Wijnoldy Daniels. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. 10 uurDs. Erdman. 5 uur: Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel, Pred. te Haarlem. 300PSGEZ. GEM. AFD. PROT.-BOND. 10.30 uur: Ds. W. Luikinga. GEREF. KERK. 10 uur Ds. Buffinga. 5 uurDezelfde. CHR. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. J. B. O. Croes. 5 uurDezelfde. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. 10 uur: Dr. J. Weener, van Haarlem. 5 uur: Ds. O. B. Westenburg, v. Beverwijk GEREF. KERK. 10 uur: Ds. Wissink, Voorbereiding H. Avondmaal. 5 uurDezelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. Eggink. 5 uurDezelfde. 10 uur: Kinderkerk, lokaal Wijkeroog. WIJKEROOG. GEREF. KERK. 10 uurDs. Boerkoel. 5 uur: Dezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. 10 uur: deen dienst. 6.30 uur n.m.Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. EVANGELISATIE. 10 uur: De Heer K.f Koopman, te Bloemendaal. INGEZONDEN MEDEDEELING 20 Filialen door het geheeie land! Verkrijgbaar bij ij». A. issir-±iui8iiiaii ORANJESTRAAT 9 IJMUIDEN. SPORT. 'r* i j VOETRAL. HermesStormvogels 20. Hermes—Stormvogels 20!.... Een donderslag bij een bijna helderen he mel! We schrijven „bijna", want voor ons wasde hemel niet geheel en al on bewolkt. Het niet mede spelen van Van Hemert toch beteekent immer, dat de spelkwaliteit van de Stormvogels voorhoede immer eenige procenten slechter is. Doch op een nederlaag hadden we niet gerekend. Immers de vorige week speelde Hermes tegen D.E.C. een nog zóó futloozen wedstrijd dat we een Stormvogels-zonder-van- Hemert toch nog wel in staat achtten te winnen, op z'n minst gelijk te spelen Doch ziet, het onverwachte geschiedt Hermes, het degradatie-spook al diclr ter voor oogen ziende, doet een beroep op haar oud-gedienden. En zoo zagen we tegen Stormvogels Zondag weer heel wat oude bekenden in het veld die het spel nog niet verleerd hadden Bovendien was het elftal met een on gekend enthousiasme bezield. De lin kerwing speelde een mooie partij, on danks bet sublieme spel van Struijs die zeker één der beste spelers van het veld was. Voorts was de mid-half in goede conditie en zag kans heel wat aanvallen te onderbreken. De beide backs vormden een hecht bolwerk Vooral Van der Schouw was in pracht- vorm. Offerman tenslotte was zeer safe Maakt hij in andere wedstrijden nog al eens een flater, dezen keer scheen hij onverbiddelijk. Hieraan dient echter toegevoegd, dat hij niet over pech had te klagen. In de Stormvogels-voorhoede wilde het den geheelen middag niet vlotten Van Hemert werd dan ook zeer gemist Groeneveld kon ons hem geen oogen- blik doen vergeten. Dat daaronder het spel van Blinkhoff Sr. zeer te lijden had, is te begrijpen. In de middenlinie was Snoeks de minste. Hij liad het geducht met 'tvrij- jwel onbespeelbare veld te kwaad. Ook 1 Bakker was niet zoo als anders. Met hoofd en schouders stak Struijs echter boven zijn partners uit. Nu deze speler zijn zelfvertrouwen heeft gekregen, be looft hij een uitstekende kracht te worden. De beide backs hebben zich goed ge weerd. Was Koster er aanvankelijk minder goed in, later was hij weer de oude. Blinkhoff Jr. redde o.a. een twee tal bijna zekere goals. Terhorst heeft ook dezen keer lang geen slecht werk gedaan. Bepaald jam mer vonden we het, dat hij tegen het einde een wel houdbaren bal liet glip pen. De Wedstrijd. De elftallen zien er als volgt uit: Terhorst. Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Bakker Visser, Blinkhoff Sr., Groeneveld, Ol denburg, v. d. Plas. lingering Sr., Engering Jr., Jurgens, den Hoed, Fischer Blom Scheffers Janssen Nooteboom v. d. Schouw Offerman. Hermes trapt af en gaat er direct goed samenspelend van door. Zij heeft al gauw succes, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel ongeldig ver klaard. De thuisclub voelt zich op het modderige terrein stukken beter thuis dan Stormvogels. De verdediging staat dan ook aanvankelijk raar te schutte ren. Dan trekt v. cl. Plas er op uit. Hij zet goed voor, maar de aangeboden kans laat Groeneveld door talmen on gebruikt voorbij gaan. Als Blinkhoff Sr. doorbreekt geeft hij over naar links, waar v. d. Plas juist iets te laat komt, om de kans te benutten. We krijgen nu een serie goed opge zette Hermes-aanvallen. De Schiedam- sche voorhoede speelt uitstekend sa men. Bakker is niet zoo safe als ge woonlijk. Struys daarentegen is schit terend op dreef en weet menigen aan val van den gevaarlijken linkerwing te onderbreken. Snoeks is de minste van het trio. Heel vaak grijpt hij er naast bij de watervlugge aanvallen van de Hermes-menschen. Maar steeds zijn Koster en Blinkhoff Jr. weer pre- cent om het dreigend gevaar af te wenden. De voorhoede brengt jammer genoeg weinig opluchting. Er zit absoluut geen verband in. Blinkhoff Sr. wordt afdoende bewaakt en liet is hem aan te zien, dat hij zijn partner Van He mert ten zeerste mist. Het beste werk verricht zoo af en toe de linkerwing nog, maai' het is best te zien, dat Olden burg geen binnenspeler is. Hier komt nog bij, dat de Hermes-backs een soli de partij spelen, zoodat Offerman het vrij kalm heeft. Even wordt hij be dreigd in zijn rust, als Blinkhoff Sr. een snelle rush onderneemt, maar Nooteboom weet op het juiste moment te redden. Ook Struys probeert het eens, maar zijn hard schot vliegt juist naast. Hermes weet dan het spel weer te verplaatsen. Zij weet achter elkaar een paar corners te forceeren, die evenwel niets opleveren. Even komt er nu vuur in de Stormvogels-voorhoede. Van dei Plas en Oldenburg weten de Hermes- verdediging te passeeren, waarna eerstgenoemde voorzet, die wederom niet benut wordt. Direct hierop wordt een mooie center van Blinkhoff Sr., door Groeneveld in een vuurpijl om gezet. Een voorzet van Visser gaat door talmen van denzelfden speler ver loren. In de Hermes-voorhoede wordt het samenspel vaak te ver doorgevoerd, waardoor Blinkhoff Jr. en Koster steeds weer kunnen redden. Eens redt Terhorst door tijdig uitloopen. Blink hoff Jr. redt een zekeren goal door een schot van den Hoed juist voor de lijn weg te trappen. Met een schermutse ling voor het Stormvogels-doel treedt de rust in. Na rust hebben Blinkhoff Si\ en Groeneveld van plaats gewisseld. Di rect geven beidepartijen zich weer ge heel. Een krachtige aanval van de Stormvogels-voorhoede wordt door v d. Schouw onderbroken en een paar dito aanvallen van Fischer en Enge ring brengt Zuiderveld tot staan, door voor buitenspel te fluiten. Dan een uitval van Stormvogels. Visser lost een prachtschot, dat op solide wijze door Offerman onschadelijk wordt ge maakt. Als Fischer dan aan de over zijde inschiet, vliegt de bal langs Ter- horst, maar ook nu weet Blinkhoff Jr weer een goal te voorkomen. Een goed- lopgezette St.-aanval wordt door bui tenspel van Groeneveld onderbroken Plots komt Jurgens dan alleen voor Terhorst te staan. Gelukkig schiet hij echter tegen den keeper aan. Aan de overzijde wordt een venijnige schuiver van Blinkhoff Sr. door Offerman ge stopt. Engering wil in dezen niet voor Blinkhoff onderdoen. Zijn schot wordt echter schitterend door Terhorst ge stopt. Een corner op het St.-doel wordt door Koster onschadelijk gemaakt, 'n Doelpunt kan echter niet uitblijven. Dit komt als Bakker en Snoeks falen en Fischer Terhorst geen kans geeft (1-0) Stormvogels zet er nu nog eens alles op, In deze periode vallen vooral Struys en Blinkhoff Jr. op. Blinkhoff Sr. breekt snel door, maar wacht met schieten, waardoor v. d. Schouw kan edden. Kort voor het einde weet Her mes nogmaals te scoren, als Terhorst een hard schot van den Hoed laat glip pen (20). Stormvogels tracht de eer nog te redden, maar het mag niet ba ten. Het einde brengt een onverwachte Hermes-overwinning. Waar wegens plaatsgebrek het ver slag van den wedstrijd Ilei'mes-Storm- vogels Woensdag moest liggen blijven, plaatsen we dit nu, maar laten ons wekelijks Overzicht achterwege. Wij volstaan ditmaal met de volgende voorspellingen: 't GooiA.D.O. S.V.V.Sparta StormvogelsD.E.C. A.F.C.Z.F.C. ExcelsiorV.U.C. QuickHermes AlcmariaV.S.V. 't Gooi gelijk Stormvogels gelijk Excelsior Quick gelijk PLAATSELIJK NIEUWS. jouwen van een woon- en winkelhuis aan de Lagerstraat alhier. VELSEN. Aan den heer J. Scheeres is vergunning verleend tot het verbouwen van een woon- en winkelhuis aan den Rijksstraatweg. Door den heer W. van Heyst zal aan deu Qriehuizer Kerkweg een woonhuis worden gebouwd. Aan den heer Chr. Bartels is vergun ning verleend tot het bouwen van 4 woon- luizen aan den Doodweg en Driehulzer Kerkweg alhier. Aan den heer H. J. Post is vergun ning verleend tot het bouwen van een winkelhuis met woonhuis aau den Rijks straatweg. Dinsdagavond werd, naar wij in de Kenn. Ed. lezen, de vrachtrijder op Alkmaar J. S., bij Limmen door een vrachtauto der <ennemer Autogarage alhier aangereden. De wagen van den heer S. werd deerlijk gehavend. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor, ook het paard kwam er goed af. SANTPOORT. Aan den heer J. H. Mulder te Am sterdam is vergunning verleend voor het bouwen van twee woonhuizen aan den Hagelingerweg en het Kerkpaa alhier; aan den heer J. Sintenie Jr. te Bloemendaal voor het bouwen van 2 woningen met winkel, bergplaats en stal aan den Bloe- mendaalschenstraatweg te Jan Giisenvaart. IJMUIDEN. Over de film Atlantis, welke dezer dagen in de Schouwburg Thalia wordt gegeven, schrijft het Nieuws v. d. Dag van 22 Januari 1.1. Onder de weinige zeer goede films, die wij in den iaatsten tijd te zien kregen, moet ongetwijfeld ook deze genoemd worden, bewerkt naar den aari velen bekenden roman van Pierre Benoit. Geen diepzinnige gedichten, geen aanrakingspunten met het slijk der aarde, noch in figuurlijken, noch in letterlijken zin, maar een intrige die zóó fantasiiscn is en toch zoo pakt, dat we mede vertoeven in de groole Sahara, in de grotten,"in het paleis van koningin Antinea. Wat de regie betreft deze is voortreffelijk: In de groofsebe natuur van het in totale afzondering gelegen door menschenhanden in een modern paradijs herschapen Atlantis, speelt het verhaal. Naast de drie hoofd personen, de koningin en de beide Fransche officieren moeten vooral vermeld worden de Skeik, die zijn rol met fatalistische kalmte speelt en de kleine kamenier Tanit-Zerga, die echter in haar manieren te veel parisienne bleek om zich volkomen te kunnen inleven in de lieflijkheid van een inlandsche prinses Niet gelukkig leek ons de troonzaal. Wel was het spinneweb-motief, met Antinea als menscheiijke spin in het midden, een aardige vondst. Haar perversiteit doet denken aan die van Salome Ook zij laat haar beminde, die afkeerig van haar is, ombrengen om eerst dan hem te kussen Stacia Napierkowska vertolkt deze figuur met veel talent. Maar de doodstrijd in den woestijn van den kameel, die Tanit-Zerga en de officier Saint Avit uit het rijk van Antinea moest doen vluchten, wekt afkeer. Aan de realiteit wordt hier zonder noodzaak een hulpeloos dier prijsgegeven. Over het ge heel is deze film een zeer bijzonder werk, dat ons ongeveer twee en een half uur aanéén boeit. Naar wij vernemen zal er hedenavond benevens Zondag en Maandag in Gebouw Cycloop een geweldig filmwerk, een filmwerk van huiveringwekkende realiteit worden vertoond. Een periode n. m. van bloed en tranen, tijdens de Fransche Revolutie. De bloedige en doodelijke strijd tusschen twee Ruvolutionairen „Danton" en „Robe spierre", Danton de edele, sympatieken figuur, de imponerende forsche gestalte, met zijn groole oratorische talenten, de lieveling de held van het Fransche Volk Robespierre de sluwe Vos, de heerszuchtige, de bloeddorstige, brengt zijn vroegere medestrijder, voor den beruchten bloed raad, daarna naar het schavot. De verschillende liefdesintriges van Danton, brachten hem ten val. Maar ook het hoofd van Robespierre zou spoedig onder het mes der guillotine vallen Het geweldige spel der Artisten, de pracht décors, de massa-regie, de achterbuurten, zoowel air de Paleizen van Parijs, de op gezweepte harsttochten uit die dagen, dit alies in beeld te zien, maken dezen film tot iets geweldigs. VELSEROORD. Aan den heer P. de Jong alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Zeeweg; aan den heer N. Huizing alhier tot het bouwen van een woon- en winkelhuis met bakkerij aan den Velserduinerbuurtweg; aan den heer F. J. Klompers te Wijk aan zee en Duin voor het bouwen van 20 woningen in 2 blokken van 10 aan de Trompstraat alhier; aan den heer H. Wetering voor het ver Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 4 Mrt. 1922: 1 Typograaf, 3 timmerlieden, 7 bank werkers, 3 stokers, 2 machinisten, 9 zeevisschers, 2 boetsters, 3 electriciens, 1 plaatwerker, 1 voorslaander, 5 siga renmakers, 2 mandenmakers, 13 kui pers, 3 kantoorbedienden, 150 los ar beiders. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 3 Maart in Nederland uitgesproken 51 faillissemen ten tegen 42 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 3 Maart 1922 425 faillissementen tegenover 329 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Verknjöb. bij apol ert alle drogister A.MUNHARDT. ZE. 1ST WILHELMINAKADE 2 zoo pas ontvangen Harm. Klanken in 3 banden a f 0.90 Piano Albums in 7 series f 120 verder voorhanden JOPlESLIMen FIERE SCHOOIERSHART. BELEEFD AANBEVELEND KALVERSTRAAT 106, VELSEROORD. Oroot9te sorteering: Klokken Wekkers Horloges Barome ters Oouden en Zilveren Sie raden. Eigen Reparatie-inrichting voor Uurwerken en Ooud en Zilver. Komt eens kijken naar mijn prijzen. HORLOGEMAKER OOUDSM1D

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 5