Als de mannen ontrouw worden Ufifiifft ie I ifviii- §i MoieÉodililprimlo KL1JN fgif.J. niieira hZi. ENEEST UW HU Magazijn van gebruikte Meubelen. Ook op terimjnbetalfiig J. Zwaan Thalia Theater IJmuiden Heden Woensdag en Donderdag JWLIJKSCHI iLGEIBSNE HBGMIBItlG Coóp. Vsitb-. Strut- ei Biiisricktiai fslagr RUNDYLEE8CH Noord-Hollandsche Be wakings -Maatij. Dir. J. van Dantzig BEGB1FENIS OliDEBlilBlBG De verborgen vallei Paardenvleesch j. F. KOCHX. Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat. Rijwielen, Motoren, Naaimachines, WochmschineR en ondördeelen Lion Rlitz, Tandarts, FEUILLETON Eerste Kwaliteit ia» Telefoon 136. Realistisch drama in 6 afd. Personen beneden de 16 jaar geen toegang. van de „ijmuiden en omstreken" op DINSDAO 11 APRIL 1922, des n.m. 8 UUR, ten kantore der vereeniging.N Agenda jaarverslag Ooedkeuring BalansWinst- en Verliesrekening Verkiezing 1 lid van het bestuur (aftredend de heer Bückmann) Verkiezing 1 lid van den Raad van Toezicht (aftredend Ds. H. W. Creutzberg) De Balans-, Winst- en Verlies rekening ligt vanaf heden ter visie ten kantore der vereeniging. De Secretaris, K. LABREE. van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht Doorregen Ossenlappen f 0.70 Gehakt en Soepvleesch f 0.70 Magere Lappen f 0.90 Roastbeaf of Rollade f 1.00 Biefstuk f 1.40 Rauw Vet f 0.60 per 5 pond. Aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Telf. 244 Breesaapstraat C 14 onder Contröle Kantoor Jalianskade i-aurood - Umuiden Telefoon 411 Levering van vertrouwde Wakers in Fabrieken, Werk plaatsen, Schepen en Terreinen, in combinatie. Zeer billijke prijzen, J». RRPEK Pan, AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodigde werkzaamheden HAARLEM -w l wmmmmimmmatamimmBmmsÊ Beveelj zich beleefd aan voor het leveren van: PT ITT T TXT Pres. Steijnstr. 39 d. JllJdi Rijpstraat 29 Beleefd aanbevelend, Oroote sorteering met en zonder gezangen BESTE ADRES VOOR ALLE SOORTEN BINDWERK ORAHAMSTRAAT hoek HU IJ OENSSTRAAT AmttaldQk SI, Amatfirdaiai Is iederen Donderdag aaa oader staande adressen te «onsnlteerex voor Tasdkeelknade en Kunsttanden YEL8ER00RD: Rijksstraatweg 143 van 12.30 n. Ut 8.80 u. IJMUIDEN: Keiser Wühelmstr. 38 vaa 3 b. Ut 4 B. Vanaf heden zijn de prijzen van als volgt: Lappen vet of mager f 0.35 Gehakt f 0.35 Roastbeaf, Baklappen en Rollade f 0.50 Biefstuk f 0.09 alles per 5 om Ons overheerlijk OEROOKT- VLEESCH f 0.20 per ons, munt uit in smaak en kwaliteit boven al het andere NEEMT U EENS PROEF Heerlijke ROOKWORST met SPEK k f 0.55 per 5 ons. Beleefd aanbevelend, Voor Huidaandoeningen V-virr"*'-•£S5>i&si"'•"v Wordt vervolgd. per 5 ona door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. Een uur verstreek, en van Nahnya was er nog geen spoor. Ralph voelde zich steeds minder op zijn gemak. St. Jean verzekerde hem, dat het vaak voorkwam, dat Nahnya geheel alleen in de kano wegvoer, en dat niemand haar ooit vroeg waarheen zij geweest was, noch haar had trachten te volgen. On- dertusschen was den ouden man geen moeite te veel om Ralph bezig te hou den. Hij liet zijn leerlingen zich in vaar digheid meten. Zij hielden een wedloop in het gras, die, tot algemeene verras sing, door Sing gewonnen werd, zoodat Caesar tot zijn merkbare spijt gedwon gen werd afstand te doen van een rood koperen wieltje, dat hij om zijn hals droeg. Toen volgde een wedkamp tus- schen de twee kano's, over het meer en terug. Ditmaal nam Caesar revanche, iiet \i as een mooi gezicht, wanneer zij zoo in krachtige beweging waren. Daar op werden zij beiden het bosch ingezon den met hun pijl en boog. Na eenigen tijd keerde Caesar terug met een koppel konijnen en Shing bracht een vet stekel varken mee. Shing, zoo besliste St. Jean, was de winnaar. „Konijn niet goed vleescli" zeide St. Jean „Mensch eten konijnen tot zij niet: meer kunnen slikken, en nog leeg voe len." St. Jean was een bron van eenvoudige philosophie. Gelijk alle wijsgeeren, deed het ook hem genoegen, wanneer iemand aandachtig naar hem luisterde. Ralph, van zijn kant, voelde zich sterk aange trokken tot den vriendelijken, praatgra gen ouden man. St. Jean was een realis tische persoonlijkheid. Ilij had een leven van realiteit geleefd, en daaruit een schat van reëele wijsheid vergaard. Dit natuurleven, zooals St. Jean het toelich- te, en Ralph het vóór zich zag, vormde voor hem de verwezenlijking van een nooit beleden groot verlangen. En toch vergrootte het toeluisteren zijn zwaar moedigheid Dit was wat hij steeds ge zocht had. Maar hij kon zich tot zijn ver driet niet ontveinzen, dat het niet voor hem bestemd was. Hij was gelijk een oucl man, die de jeugd benijdt. Ilij paste niet in die omgeving. Nu begon hij te be grijpen waarom zijn komst Nahnya had bedroefd. Verlangend wachtte hij op haar terugkomst, maar zonder veel hoop. Zij kwam bijtijds weder, om nog aan het avondmaal te kunnen deelnemen. Hij voelde zich ontzaglijk verlicht toen hij haar weer behouden op den oever zag. Haar gelaat stond thans effen en kalm. Zij toonde geen toenadering tot Ralph. Zijn maal van gebakken stekel- varkenvleesch werd hem afzonderlijk opgediend. Veel liever had hij samen met de anderen gegeten, maar het was een beleefdheid hunnerzijds, die hij moest aanvaarden. Niemand zette zijn mond aan het eten, voor hij was begon nen. Daarna verzamelden zij zich allen om het kampvuur. Zelfs de oude Marya werd uit de hut gedragen om haar plaats in den kring in te nemen. Nahnya zat tusschen haar moeder en Jean Ba- teese en hield de oogen neergeslagen. Ralph zat aan den anderen kant van St. Jean. Van de overzijde van het vuur waren verscheidene paren onbewegelij ke zwarte oogen starend op den blanke gevestigd. St. Jean Bateese vertelde een geschie denis De beteekenis der woorden gingen voor Ralph verloren, maar de grillige, sprekende gebaren illustreerden het ge noeg. Daarop herhaalde St. Jean, be leefd, alles in het Engelsch. „Het is heel lang geleden verteld," zoo begon hij, „toen het winter was, toen het voor de eerste maal gesneeuwd had, en toen de sneeuw nog op den grond, drie mannen vroeg in den morgen uit gaan om te jagen. Komen op een plek van een heuvelhelling, waar is veel, dicht laag kreupelhout. En een beer is daarin gegaan. Hen zien zijn spoor, oah! Een man hem achterna gaan, en begint beer te jagen. Een roept: Hij gaan naar de plaats waar koude vandaan komt!" wat gij noemt het. noorden. Andere man hij al voortgeloopen, naai de plaats van waar koude komt. Hij roe pen: Beer snel teruggaan, naar waar middagschaduw vandaan komt!" wat gij noemt het zuiden. Derde man hij al gegaan naar den kant, vanwaar mid dagschaduw komt. Hem roepen: Beer gauw loopt naar plaats waar de zon neervalt! hem roept." „Zoo nu dien kant, en dan anderen kant, laten zij den beer loopen van den een naar den ander. En eindelijk, wordt. verteld, toen de man die achteraan kwam, hem naar beneden kijken, en zien de wereld ver, ver weg, oah! oah! en groen. Het is de waarheid: die beer hen brengen recht omhoog de lucht in, al den tijd, zij dachten hem te jagen in dat dichte kreupelboschje. En nu was het lente! „De man die achteraan komt, hem roepen tot den anderen man daar voor hem: „O, Samenvloeiïng-van-Rivieren, wij moeten teruggaan. Hij heeft ons naar den hemel'gebracht!" hem zeggen tot Samenvloeiïng-van-Rivieren. Die niets terugzeggen. „Samenvloeiïng-van-Rivieren, hij loopt tusschen voorman en achterman, en hebben zijn kleine hond „Houvast" naast zich loopen. „Eindelijk, in den tijd dat de bladeren vallen, zij vangen den beer. Zij hem doo- den. Nadat zij hem dooden, snijden zij veel takken van populieren en sumaks. Zij gooien den beer op de takken, en vil len hem, en snijden het vleesch af. Al tijd wanneer de zomer voorbij gaat, po pulier en sumak krijgen rooden blade ren. Waarom is dat zoo? Omdat zij den beer gestoken hebben aan de stokken, en alle bladeren met bloed zijn bevlekt. Daarom is het, dat de populier en de su mak rood worden na den zomer. En daarna, toen die drie mannen dien eer hadden gevild, en vleesch van hem hadden gesneden, toen strooien zij, wat er nog over is, in het rond. Naar de plaats waar het. licht in den morgen het eerst komt, werpen zij den kop. In den winter, wanneer het licht bijna zal ko men, staan daar sterren. Ze vertellen, dat is de kop van den beer. Zijn rugge- graat werpen zij ook naar het oosten. In Een paar druppels D.D.D. zijn al vol doende om die ondragelijke jeuk, dat brandende gevoel, die pijn te doen be daren. D.D.D. kan alle huid aandoeningen die het leven ondragelijk maken, genezen. Vele lijders die voor ongenees lijk werden gehouden, zijn door D.D D. weer hersteld. De leni gende vloeistof dringt door de poriën tot diep in de huid door en doodt de ziektekiemen. Probeer het dadelijk; koop heden nog een flesch Hoofdagent B. MEINDERSMA, Den Haag, van wien uitgebreide brochure voor huid lijders gratis te verkrijgen Prijs f 0.75 en f 2.50 per fl. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D.D.D-zeep d fl. Verkrijgbmr te IJmuiden bjj8. Smit, Geï. Bargerbo»; Velseroord: Fa. C. Suk, C. Ritskes. den winter ziet ge daar vaak sterrern dicht opeen. Dat is de ruggegraat!" St. Jean zweeg een oogenblik, en wierp; een blik rond den kring om aller aan- dacht voor den climax van het verhaal; te vragen. Ofschoon zij de woorden nie>l konden verstaan, wisten zij toch, wat er volgen zou, en wachtten dit gespannen af. Plotseling wees de oude man met thea traal gebaar naar het oosteu. „Zie!" riep; hij. „Daar komen zij aan, de sterren varïï die jachtpartij! Voortaan staan er vier,' Dat, zeggen zij, is de beer! En de drie dhr achteraan komen, zijn de drie manneii die hem jagen! Kijk nu goed met uw jonge oogen. Ziet ge tusschen de middels ste en de achterste ster niet een kleine,' zwakke ster hangen?" Allen keken Ralph in spanning aan.; „Ja, ik zie het," zeide hij, voelend, wat- van hem werd verwacht. „Dat is de kleine „Houvast", de lieve-' ling van Samenvloeiïng-van-Rivieren!"' sprak St. Jean Bateese triumfantelijk... „Dat is het eind van de geschiedenis."

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4