Ai ba Witkalk Wit- Verfkwasten Repko's Wekker, wekt zoo Lekker Ripolin-Verf Stroohoedenvernis Zeü- en Meubel was Bussen Verf Meubelpolitoer /bloed\ Bezoekt Gevraagd f 250 Kosthuis klokkenspel H. A. Repko Lion Blitz, Tandarts, PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Het conflicht aan het Hoogovenbedriji. Donderdag zijn 37 man van het perso neel der firma den Breejen v. d. Bout in staking gegaan, omdat hen opgedragen werd besmet werk te verrichten, dus werk, dat anders door personeel van het Iloogovenbedrijf gedaan wordt. Het betreft hier het personeel van de mo lens, die het zand wegmaten. Meermalen worden de enkele werk willigen door stakers naar huis bege leid. Zoo Donderdag de werkwillige R. In IJmuiden werden de stakers dooi de politie uiteengedreven, naar men ons van de politie zeide, omdat de sta kers de orde verstoorden. Van de zijde der stakers vernamen wij dat dit uit eendrijven wel wat hardhandig ge schiedde en dat men er den Burgemees ter over interpelleeren zal. Over het conflict aan het Hoogoven- bedrijf valt niets te vermelden, de stand van zaken is nog dezelfde. Donderdag vond de politie een 3- jarig kind, dat dwalende was. Later bleek het een kind van een bewoner uit de Pres. Krugerstraat te zijn. Dat de firma Spruijt niet bij de pakken neerzit en met energie en on verwoestbaar optimisme in de toe komst van onze plaats bezield haar zaken bestuurt en uitbreid, kan ieder getuigen, die een kijkje gaat nemen in het nieuwe magazijn dezer firma. Verplaatst van het onaanzienlijke perceel in de Neptunusstraat naar de Kanaalstraat naast het postkantoor heeft de firma Spruijt daar een zaak gesticht, die uit- en inwendig tot onze fraaiste winkelzaken gerekend kan worden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de politie gewaarschuwd voor een begin van brand op de binnen plaats van de Wed. L. in de Pres. Kru- gerstraat. Toen de politie verscheen was de brand door een bewoner ge bluscht. Een gedeelte van een houten schut ting was verbrand. De opening van den 4-daagschen bazar ten bate der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose in de ge meente Velsen, zal a.s. Maandag 3 uur door den Burgemeester geschieden, in de barak no. 3 aan den Rijksstraatweg. Door de Zendingsvereeniging al hier is f 1000 ontvangen en afgedragen ten bate der vier samenwerkende zen dingscorporaties te Oegstgeest. Duitsche treilers te IJmuiden. Men schrijft ons van reederszijde: Ons halfmaandelijksch overzicht be treffende de aanvoeren van Duitsche Zeevisch te IJmuiden kan ditmaal be trekkelijk kort zijn, aangezien in de toestanden geen verandering is inge treden. De laatste dagen voor Paschen, t.w. 13, 14 en 15 April, kwam er slechts een boot aan, daar de meesten er wel de voorkeur aan zullen hebben gegeven, zooveel mogelijk de Paaschdagen in Duitschland door te brengen. Van 1 tot 13 April kwamen er in to taal 45 Duitsche trawlers in IJniuidcn, met een totaal aanvoer van 12000 cent ner of 110 centner gemiddeld op iederen werkdag, hetgeen juist gelijk is aan de gemiddelde aanvoeren in Februari en Maart. Op 10, 11, 12 en 13 April bracht de wijting op resp. 210, 200, 150 en 160 M. per centner. Voor zulke prijzen hadden in den vasten tijd ongetwijfeld honderddui zenden Duitschers gaarne visch gege ten. En nu zijn de vasten-dagen voorbij. Maar wie in Duitschland mochten denken, dat daarmede de aanvoeren in Duitschland grooter en de prijzen lager zullen worden, vergissen zich uiter mate. Naar van betrouwbare zijde werd vernomen, zullen na Paschen belang rijk meer Duitsche trawlers in de vaart worden gebracht, maar niet ter voorziening van de Duitsche markt, maar om in IJmuiden en Engeland te markten. Onder deze omstandigheden is er voor het Duitsche volk niets anders aan te doen om verbetering in den toe stand te brengen, dan zonder ophouden aan te dringen bij de Duitsche regee ring op wederinstelling van het uit voerverbod met de verplichting aan alle Duitsche Visschersschepen om de gevangen visch in Duitsche havens te verkoopen. Wij begrijpen dat dit niet zoo makke lijk zal gaan, want de Duitsche reeders beschikken klaarblijkelijk over een ge weldige invloed bij de Regeering, maar daartegenover kan niets anders staan dan een onafgebroken actie van den Duitschen Vischhandel en het Duitsche Volk om de Duitsche visch voor de Duitsche levensmiddelenvoorziening te behouden, een onafgebroken actie net zoolang tot de Duitsche regeering dit redelijk verlangen inwilligt. VELSEN. Door de wijkzusters van het Witte Kruis alhier zijn in het eerste kwartaal de volgende bezoeken gebracht: door Zr. van der Hoek te Velsen 1044, door Zr. Tulp te Santpoort 877, door Zr. A. Valkenier te IJmuiden 866 en door Zr. T. de Beurs te Velseroord 548 bezoeken. Laatstgenoemde is alleen de laatste drie dagen per week in dienst van 't Witte Kruis. Voor het examen van onderwijze res zijn te Haarlem geslaagd de damejs M. E. Boer en K. E. Scholtz alhier. VOETBAL. Stormvogels te Antwerpen. Den tweeden dag zagen we Stormvo gels tegen Heracles spelen en de Beer schot A. C. tegen de Antwerp F. C.. Wat 'n verschil! Niet alleen in spel- kwaliteit, maar ook in temperament. De Belgen razend snel, vlug plaatsend en nooit opgevend, de Hollanders kalm, soms bij het lauwe af, en een maal gepasseerd zijnde, het spelletje verder eens afkijkend. Komen de Stormvogels bij Ilollandsche eerste klassers één moment te laat, bij de Bel gen verschilt het er wel twee. Heracles was in den wedstrijd tegen Stormvogels stukken minder dan in den wedstrijd tegen de Antwerp F. C. Bij Stormvogels waren Oldenburg Jr. en Blinkhoff Sr. in de voorhoede weer de menschen. Oldenburg Sr. viel al spoedig uit, waardoor Snoeks links buiten ging spelen, Struys midhalf en Vermaat rechtshalf. Struys was als mid-half niet bepaald een openbaring; herhaaldelijk werd hij gepasseerd en bleek dan te langzaam om zich te kun nen herstellen. Vermaat en Bakker wa ren beter op dreef. Van de beide backs was Koster heel wat beter in conditie dan den vorigen dag. Blinkhoff Jr trad echter meer op den voorgrond. Reuze- naar kreeg niet te veel te doeo, maar behandelde dit weinige op een zekere wijze. De leiding was in handen van den scheidsrechter, die den vorigen dag den wedstrijd België-Denemarken had ge leid. Met zijn beslissingen konden wij ons zeer goed vereenigen. De Wedstrijd. Als er afgetrapt is, ontwikkeld zich een' technisch weinig hoogstaand spel letje. Er wordt maar wat heen en weer getrapt, zoodat de verdedigingen het al zeer gemakkelijk hebben. Na tien minuten spelen breekt Ol denburg door. In het strafschopgebied wordt hij door den recht-back gehaakt, waarna de scheidsrechter naar de wit te stip wijst. Snoeks plaatst zich ach ter het leder en geeft den Iieracles- keeper geen kans. (1—0) Heracles onderneemt al spoedig een gevaarlijken, tegenaanval. Blinkhoff Jr. grijpt leelijk mis. De Almelósche mid-voor krijgt nu den bal vrij en lost een hard schot. We denken reeds aan een goal, doch Reuzenaar weet vallen de, schitterend te redden. Een doelwor- steling ontstaat, waaruit'de Stormvo gels-verdediging zegevierend te voor schijn komt. Aan den overkant geeft Snoeks, die thans links-buiten speelt Oldenburg Jr. een fraaie kans. Deze wordt echter zoo gehinderd, dat hij niet aan schieten toekomt. Als Heracles een ongevaarlijk tegenbezoek heeft gebracht, trapt Ivos ter den bal naar Blinkhoff Sr., die snel opbrengt, om daarna met een boog voor te zetten. De keeper grijpt mis, waarna Oldenburg Jr. den bal in eens in het net schiet (20). Heracles kan er maar niet inkomen. Weer komt Stormvogels opzetten. Blinkhoff Sr. speelt Visser den bal vrij toe, doch deze sóhiet jammerlijk ach ter. Een paar minuten weet Heracles nu het spel te verplaatsen, zonder be paald gevaarlijk te zijn. Vooral Blink hoff Jr. blijkt een groot struikelblok te zijn. Als hij wederom een aanval ge stuit heeft, zet hij Scharpff aan het werk. Deze geeft direct door naar Ol denburg en deze weer naar Blinkhoff Sr. Jan is nu door alles heen. De He- racleskeeper loopt uit, maar blijft spoedig staan. Blinkhoff Sr. schiet hard, ontzettend hard, dochrecht op den keeper af. De bal belandt nu bij den linksbinnen. Vermaat wordt ge passeerd, doch Koster weet teri koste van een corner te redden, die juist op de lat komt. Als Reuzenaar een hard schot van den rechts-binnen heeft ge stopt, is het rusten. De tweede helft begint laks. Lang zaam, maar zeker, komt Stormvogels opzetten. Oldenburg Jr. vangt een uit trap op, maar schiet hard naast. Via Struys en Oldenburg Jr. komt de bal bij Blinkhoff Sr. Deze glipt tusschen de backs door, doch kan den bal niet goed voor zijn rechtervoet krijgen en de kans is verkeken. Struys voelt zich in het midden niet bepaald op zijn gemak. Hij wordt vaak gepasseerd, zoodat Vermaak en Bak- aer nog al eens moeten bijspringen. Na mooi werk van den Heracles-reclits- ninnen krijgt de rechts-buiten ec-n prachtkans, die hij jammerlijk ver prutst. Reuzenaar krijgt het niet erg druk, ook al door het slechte spel van de Almeloosche voorhoede. Over het ge heel staat het spel op geen hoog peil en boeit het publiek weinig. Eemge ople ving komt er, als Oldenburg Jr. een" hoog geplaatste bal van Struys weet vrij te maken en in eens in te schieten (3—0). In het volgend oogenblik kopt Jan een corner van SnoeKs over. Ais Blinkhoff Sr. den bal vrij maakt, stor men hij en Visser op het doel af, waar na Visser den vierden goal maakt (4-0). Stormvogels werkt hard om er 50 van te maxen. Dè kans hiertoe krijgt Blinkhoif Sr. al spoedig uit een fraaie trough-pass van Visser. Hij is alles ge passeerd, staat drie meters van den Keeper en.... schiet huizenhoog over. Toch heeft hij in den 5en goal 'n werk zaam aandeel. Na hard ploeteren krijgt hij den bal vrij en plaatst dan naar dcharpff. Snoeks houdt den rechts back af, en Scharpff loopt even naar binnen, om dan keihard in te schieten (5-0). Heracles tracht de eer te redden. Haar vlugge rechtsbinnen breekt door en schiet dan hard in Reuzenaar staat evenwel op de juiste plaats en geeft geen kans. Spoedig is het dan tijd en beeft Stormvogels met 50 gewonnen. Risico Maatschappij, is het voorloopig niet mogelijk een uitkeering aan aan deelhouders te doen. In het vertrouwen, dat de regee ring tot hulp bereid is, heeft het hoofd bestuur van den Chr. Zeeliedenbond aan de reeders voorgesteld om op 27% te monsteren, met bepaling, dat aan de bemanning f 12 plus 1 van de be somming (die het vorige jaar gemid deld f 13,000 per teelt van ongeveer 20 weken bedroeg) zal uitgekerd worden; indien dit door regeeringshulp moge lijk is en dat aan gezinnen wekelijks f 12 zal worden uitbetaald. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Egmond aan Zee. Geboren: Arie, z. v. Klaas Zwart en Trijntje de Graaf. Overleden: Peternella de Groot, 24 jaar, d. van Job de Groot en Aagje Glas, overleden. Ondertrouwd: Albertus Wijker en Neeltje Zwaan; Albert Stam en Jo hanna de Graaff. Getrouwd: Petrus Nicolaas Spoelstra en Klazina de Groot. VISSCHERIJ. Door den heer A. P. Staalman zijn aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de volgende vra gen gesteld: 1. Wil de minister zoo spoedig mo gelijk mededeelen, en dit in verband met de urgentie der zaak en het groot belang der visschers, daarbij betrok ken, of en, zoo ja, met welk resultaat door Zijn Excellentie thans overleg is gepleegd met zijn ambtgenoot van fi nanciën, omtrent eventueel te verlee- nen steun aan de Noordzeeharingvis- scherij, zooals door hem werd toege zegd in de vergadering der Tweede Kamer van 4 April j.l.? 2. Is de minister die voor de economische belangen der visschers steeds een open oog toonde te hebben bereid, alsnog krachtig te bevorde ren, dat geenérlei financiëele steun aan haringreederijen zal worden verleend voor en aleer, te zijnen genoegen, zullen zijn geregeld de loonen en arbeidsvoor waarden van het betrokken personeel, zoo eenigszins mogelijk in overeen stemming o.a. met de desbetreffende gedocumenteerde verzoekschriften van den Christelijken Zeeliedenbond? Naar men ons mededeelt, blijkt uit de balans, verlies- en winstrekening per 31 December 1921 van de N.V. Ex ploitatie Maatschappij „De Oceaan Ster" in liquidatie, te IJmuiden, dat het voordeelig saldo der liquidatie-re kening f 18,917 bedraagt. In verband met een proces met de Reederij Katwijk 42, waarvoor tot ga rantie bij de Nationale Borg-Maat- schapij f 5000 is gestort, alsmede we gens het niet kunnen afwikkelen dei- afrekening met de Onderlinge Oorlogs- ADVERTENTIES N.V. Visscherij Maatschappij „ZAANSTROOM IX" te IJmuiden Jaarlijksche Alg. Vergadering van Aandeelhouders in bovenge noemde vennootschap, te houden op Vrijdag den 28 April 1922 's namiddags 3 '/a uur i" hotel Krasnapolsky te Amsterdam. De balans, winst- en verliesrekening liggen vanaf heden ter visie ten kantore der Vennootschap. N. V. Visscherij Maatschappij „ZAANSTROOM X" te IJmuiden Jaarlijksche Alg. Vergadering van Aandeelhouders in bovenge noemde vennootschap te houden op Vrijdag den 28 April 1922 's namiddags 4 uur in hotel Kras napolsky te Amsterdam. De balans, winst- en verliesrekening liggen vanaf heden ter visie ten kantore der Vennootschap. N. V. Scheepsexploitatie Maatij. „ZAANLAND" te IJmuiden Jaarlijksche Alg. Vergadering van Aandeelhouders in bovenge noemde vennootschap te houden op Vrijdag den 28 April 1922 's namiddags 3 uur in hotel Kras napolsky te Amsterdam. De balans, winst- en verliesrekening liggen vanaf heden ter visie ten kantore der Vennootschap te IJmuiden. Aandeelhouders, welke de vergade ring wcnschen bij te wonen worden verzocht hunne aandeelen ter ver gadering mede te brengen. IJ muider :o: Drogisterij t. a. H. BAKKER en Echtgenoote. Helder, Molengracht 30. Marietje Jan Pieter Jacob v. d. Broek Heer enr ij wiel. Te koop een uitstekend onder houden rijwiel tegen billijken prijs. Adres: E U O S T E R, Breesaap IJmuiden, bij de Ballast Mij. Te koop 2 mooie jonge trekhonden. Adres Popelstraat 1, Velseroord. If MIJNKARDT5 *11! ffp staal-tabletten Biedt zich aan een net meisje van circa 16 jaar, voor halve dagen Adres Bureau van dit blad. de le klasse ingerichte SALON voor Scheren en Haarsnijden. Atelier voor alle Haarwerken. Beleefd aanbevelend, C. BROM Kon.WiiheJmiu»kade2 Vaplitall p Schubben IJ m u i d e r :o: D r o g i s t e r ij Ve rsteln a a is te r biedt zich aan voor werk aan huis. ook nieuw werk, billijke condities. Adres bureau van dit blad. IJ muider :o: Drogisterij EXPLOITATIE MIJ. „VOORWAART S". Jaarlijksche Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders op Maandag 8 Mei a.s. des n.m. 3 uur,ten KantorederVennootschap. De Directie. Gevraagd een nette dienstbode voor dag en nacht, goed loon, 1 Mei of later, v. g. g. v. Z. a tem. Zeeweg 92, Beverwijk. Goud- en Zilverbrons IJ muider :o: Drogisterij voor DIRECT aankomende Meubelmaker Smid (vuurwerker) Schilder Brieven onder letters T. L., Ha ringkade 13, IJmuiden. Bijenwas en Terpentijn IJ muider :o: Drogisterij met garantie Jonge Dame oud 18 jaar, met 1 Mei buiten betrekking komende, zag zich gaarne geplaatst op kantoor, in 't bezit van Dipl. Machineschrijven en bekend met boekhouden. Br. no. 1677, bur. v. d. blad. IJ muider :o: Drogisterij aangeboden 12 gulden per week. Kanaalstraat 30 C. IJmuiden. Bootmotor te koop motor 8 P. K. compleet kan zoo in vaartuig geplaatst worden. Emmelot, Neptunusstraat 31. IJmuider :o: Drogist-er ij IJ muider :o: Drogisterij TE KOOP, soiled gebouwd flink Leegsthoekhuis te Velseroord, voor- en achtertuintje, ook geschikt voor winkel en een ivinkelhuis, hoekhuis, op goeden stand te Vel seroord, liefst met woningruil. Adres Rijksweg 45, Velseroord. IJ muider :o: Drogisterij Te koop 6 burgerwoonhuizen te Velseroord, Lagerstraat 31 t/m. 41, ook afzonderlijk. Te bevragen bij den makelaar D. Bus te Velsen. Gevraagd bekwaam Schildersknecht bij van Velthoven, Rijksweg 22 IJ muider :o: Drogisterij Bekwame fabrieks- koperslagers bekend met Zuivelwerktuigen, kun nen geplaatst worden aan de Machinefabriek „A. BIJLENGA", Willem Loréstraat te Leeuwarden. Liefst ongehuwd. Westminster Halklok 2.15 M. hoog Horlogemaker Kalverstraat 106, Velseroord «niiteidqkfl, imsterditcB s lederen donderdag aan onder staande adressen te «onsulteere* voor Tand heelkunde en Kunsttand es VELSEROORD: Rijksstraatweg 143 van 12.30 n. tot 2.30 u. IJMUIDENKeiier WDhelmstr. 38 ran 3 o. tot 4 u. DE DIRECTIE. DE DIRECTIE. DE RAAD VAN BEHEER. Tot onze innige drc-fhei i overleed in de Maria-stichtii g te Haarlem onze 1 evelirg in den ouderdom van bijna 2 jaar. Meesters IJmuiden, 18 April 1922. Willem Barendszetraat 12. Eenige akemeene kennifg'ving. "eden werden wjj diep getroffen door het overlijden, in het volle ver trouwen op z\jn Heer en Hei a"d, van ons g«n>-fd Zoontje en roertje in den leeftfjd van ruim acht jaar. Zfln diepbedroefde Ouders, J v. d. Broek M v. d Kroekv. d. Boogaard M. M .M. v. d Bro«k IJmuiden, 19 April 1922 Juliana<ade 1. Da teraardebestelling zal plaats hebban oi 22 Xprildesnam 2 30 uur. Pep flacon 9 Oei MHHH bijApoih. en Oroqi-iten. t®'*

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 6