IJ Enorme Sorteering D. VAN HASSELT Cd Spaar- en Voorschotbank Boaz Steenhouwerij Vlietstra&Co. Adverteert in dit biad voorradig. Onze Etalages geven C een rnimen blik over onze groote verscheidenheid van modellen, zoowei in betere als in goedkoopere genres, tegen scherp eoncnrreerende prjjzen. Alle geëtaleerde artikelen zjjn in verschillende kleuren en alle maten verkrijgbaar. Laken Mantels Engelsche Mantels S Zwarte en Blauwe Costunms Gekleurde Mantelcostumes Engel ehe Fantasie Cestuums N. V. IJ muider Agenturen eu Administratiekantoor KINI) ER AFDEEL IN G Nieuwendgk 154-158 j Wolten Gabardine Mantels Zw. laken en zijden Mantels Nieuwenkgk 197-2(11 hoek Amsterdam Hypotheken, ^eheepst erbanden, FEUILLETON De verborgen vallei Zaten in diverse kleuren en alle maten voorradig vanaf 4.75 6.75 9.50 14.50 17.50 en hooger in prima kwaliteiten en goede afwerking vanaf 5.75 7.50 9.50 12.50 16.50 19.50 en hooger in de nieuwste kleuren en zeer aparte modellen vanaf 19.50 24.50 27.50 35.00 39.00 45.00 en hooger In onze bekende prima kwaliteiten tot de grootste maten vanaf 11.50 15.50 19.50 23.50 27.50 32.50 en hooger «c: N d? van I in B DE ten WO] zoc wa stc gei op prima zijde gevoerd in Cheviot, Kamgaren en Gabardine, prima afwerking Cheviot Kamgaren Gabardine 9.75 11.50 19.75 23.50 22.75 27.50 14.50 17.50 27.50 35.00 35.00 39.00 in Laken en Gabardine in de nieuwste kleuren als Beige, Taupe, Kastanje, Groen, Terra, rijk geborduurd en aparte modellen vanaf 12.75 15.50 17.50 21.50 24.50 29.00 35.00 en hooger in prima Wollen Engelsche Stoffen, voor Sport en Toerisme, in 6 kleuren, zeer soliede en sterk vanaf 9.75 13.50 15.75 19.50 24.50 27.50 35.00 Coöperatieve Oevestigd te Ijmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A. W. Hellema, W. Polderman, Jr., H. W. Creutzberg. Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—9 uur n.m. GROENKLAAN - BEVERWIJK Orafmonumenten en Schoorsteenmantels HARD- EN ZANDSTEENWERKEN Vertegenwoordiger: P. VISSER Jzn., Gebouw voor Chr. Belangen Kanaalstraat 65, Ijmuiden Dir.: L. M. CAMMAN Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administratiën 5 ~3( 10 IC 1< 37 Wordt vervolgd. i - - - J-: - j CfQ <K Hi dat de f 1 ter raac steli mee V f H VI het der de ove laa ren mo TI( Th 10 10 5 door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. Nahnya iets begrijpend van wat er in hem omging, zei: „Deze waterval is gemakkelijk te nemen, ik ken alle rotsen er in." Toen weer dezelfde ademlooze span ning, terwijl de hemel zich scheen te vullen met het gebrul der wateren: de plof omlaag en het neervallen; hene den, dezelfde plotselinge overgang tot een onnatuurlijke rust. Het. was Ralph als droomde hij in can afgrond te val len. Uit de snelheid waarmee het ge weld achter hem afnam tot een zwak gemurmel leidde Ralph af, dat zij met een ongelooflijke vaart stroomafwaarts werden gevoerd. Hij vroeg zich af, of ooit te voren iemand die niet rien kon, door groote stroomversnellingen was geloost in een onhandelbare kano. Even later boog Nahnya zich over hem heen en nam hem den blinddoek af. liet was bijna volkomen donker. Het eerste oogenblik zag hij alleen links en rechts torenhooge rotsenmassa's; bo ven zijn hoofd begonnen de sterren zwak zichtbaar te worden. Toen hij overeind ging zitten, was hij verbaasd zooals het karakter was veranderd, liet was de grillige, felle Rijst-rivier, toen hij haar het laatst gezien had. Th ns vertoonde deze een grootschheid een majesteit, waarvan zij te voren nooit den indruk had gegeven. Zij was hier driemaal zoo breed, en de oevers schenen tot de sterren op te rijzen. De machtige donkere bergreuzen schenen hoffelijk achteruit te wijken om den breeden stroom vrij baan te maken. De nacht maakte het tafereel nog in drukwekkender; vaag drong het tot Ralph's bewustzijn door, dat hij den aanblik genoot van iets grootsch, zoo als de wereld het slechts zelden biedt. Ondertusschen liet hij niet na alles scherp in zich op te nemen, wat hem een aanwijzing zou kunnen geven waar hij /ich bevond, en hem, wanneer dat noodig was, zou helpen den weg weer terug te vinden. Toen hij over zijn schouder keek, zag hij een zwakke gloeiing aan den hemel stroomop waarts. Zijn onderstelling, dat zij in oostelijke richting voeren, bleek dus juist. Welke rivier het was, of tot welke groep de bergen behoorden wist hij niet, ofschoon hij geloofde, dat maar één mogelijkheid bestond: in Noord- Amerika was geen tweede bergketen van dien omvang. Hij trachtte de snel heid te berekenen wanneer zij gedreven door stroom en pagaai, voorwaarts schoten. De rivier vloeide geluidloos voort, behalve daar, waar zij langs een hindernis, aan den oever schuurde. Ein delijk kwamen zij dicht langs een ver in de rivier vooruitspringenden zee- bank. Met de snelheid waarmee zij de zen voorbij schoten tot m'aatstaf, meen de Ralph hun voortgang veilig te mo gen schatten op tien mijl per uur. Charley wisselde een paar woorden in het Cree met Nahnya, haalde zijn pagaai in, en strekte zich uit op den bodem van de kano. Weldra kondigde zijn zwaar ademhalen aan dat hij sliep. Ook Nahnya legde de pagaai neer, en liet de boot alleen door den stroom meevoeren. Kleine draaikolken tolden hen langzaam rond en weer terug, zoo dat de sterren cirkeMen boven hun hoofd. Het vonnis begon Ralph nu ondra gelijk zwaar te vallen. Hij was alleen met haar onder den sterrenhemel, en kon haar ook niet even aanraken, kon niet met haar spreken over wat hem het hart dreigde te doen barsten. Het scheen hem meer dan van een man gevergd kon worden. Maar zijn eer-als- man, die hij wilde hooghouden, lirt niet toe, dat hij het gesprek van den vorigen nacht zou trachten te hervat ten. „Ik ken haar antwoord," zeide hij tot zichzelf. „Dat is genoeg. Ik zal mij niet beklagen." En zoo vervolgde hij zwijgend den loop zijner smartelijke gedachten, en zij volgde in stilte blijkbaar de hare maar of zij ook smartelijk waren, had hij niet kunnen zeggen. De vraag mar telde hem, en eindelijk ontviel hem: „Waar denk je over, Nahnya?" „Over niets!" antwoordde zij snel, met iets ongeduldigs in haar stem. Het antwoord deed hem pijn. „Kun nen wij geen goede vrienden zijn?" barstte hij uit. „Mag ik dan niet eens tegen je spreken?" Zij antwoordde niet, en hij ging voort met rooken. Na geruimen tijd hij had al reeds de hoop opgegeven, nog een woord van haar te vernemen zeide zij zacht: „Het spijt mij zoo, Hooralph Het kwam zoo onverwacht. Ik wist niet wat ik zeggen zou. Ik wil goede vrienden zijn. Ik kan niet uitleggen,' wat ik denk." Deze onverwachte zachtheid, die uiting van berouw en teederheid deed zijn wrok vervluchtigen als sneeuw voor de zon. „Oh, Nahnya," zeide hij met gebroken stem, „waarom dan niet? Waarom kun je me het niet zeggen?" „Ik weet niet het onder woorden te brengen," antwoordde ze eenvoudig. „Misschien zijn het geen gedachten, maar gevoelens." „Welke zijn die gevoelens dan?" vroeg hij. „Och toe!" riep zij smeekend, „ik kan het niet uitdrukken. Ik heb je alles al gezegd." „Ik moet je iets zeggen," sprak Ralph langzaam en nadrukkelijk, dankbaar dat duisternis hem omgaf. „Ook ik kan niet gemakkelijk woorden vinden, nu. Maar 'ik wilde, dat je er van overtuigd was, dat ik niet boos-verdrietig ben als een bedorven kind, dat niet krijgt wat het hebben wil. ïk denk niet dadelijk aan mijzelf mijn voelen voor jou is dieper. Nahnya geloof me: nooit zal ik anders worden, en als ik dan nog leef, ben je over vijftig jaar nog dezelfde voor me. Wat er in dien tijd mocht ge beuren, als ik je ooit zou kunnen hel pen, dan zou ik naar je toe komen, al was het naar het andere einde der we reld. Niet om je daardoor misschien te winnen, begrijp je, maar alleen om je te helpen! O, als ik maar wist, dat je je door mij zou laten helpen, dan dan zou het niet zoo verschrikkelijk i zijn!" „Ja, als je dat kon, zou je me mogen helpen," fluisterde zij. i „Je hand erop!" zeide hij. 1 Zij reikte hem haar hand over zijrr.f schouder. Hij greep haai*, en drukii"1 haar vast tegen zijn wang, en als c wilde wanhoopskreet klonk het v zijn lippen: „Oh Nahnya, mijn lieveling!" Hij klemde de tanden opeen, drong wat hij nog zeggen wilde, teru „Ik mag me niet beklagen!" mompeld hij voor zich heen. Nahnya zat roerloos achter hem a een spookgestalte. De dageraad begon in de verte vóó! hen te gloren, de zon klom op, en zonibr haar stralen neer op de rvier. Charlepo werd wakker en allen namen nu eel n pagaai ter hand. Zij lieten thans djob hoofdketen van het gebergte achte! t* zich; de rivier vervolgde haar looi TO kronkelend door wijde vlakten en roncrr den voet van minder hooge heuvels.?.! Zij nuttigden het ontbijt op een voori 'i* uitspringende zandbank, waarbij ee^i fantastische hoop drijfhout, dat daateü bij een hoogen vloed was achtergeble -s ven, hen ruim van brandstof voorzag. Toen de zon de middaghoogte nader de, haalde Nahnya den blinddoek weei te voorschijn. Haar gelaat vertoondf weer de oude, sombere, bijna norschi uitdrukking. Nooit had Ralph vermoec dat iemand gebeurtenissen, die zóó dicht achter hem lagen, zóó snel ve) geten kon. „Wij gaan dadelijk aan land," zeidd zij. „Dan neem ik den doek weer af." Ralph liet zich gewillig blinddoeken.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4