Parfumeriën Eau de Colognes Toiletartikelen Tandpasta's Tandenborstels Haarkammen EUar wn scb m iddelen Huid Crèmes Toiletzeepen Gillette mesjes PLAATSELIJK NIEUWS. IJ mulder :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij leum en steenkolen zijn verlaagd en del dan ook een actieve. Een vereeniging, staat heeft al de oude voorraden groo-ldie doet, natuurlijk niet een, die door te haring en voorjaarsharing weten op I geschetter het ware doel verbergt. Aan- te ruimen; ten deele zijn ze verkocht aan de boeren als veevoeder en mest, ten deele ook is er olie van gemaakt, waarbij de staat 'n zeker kwantum voor haar rekening nam. Een en ander geschiedde natuurlijk niet zonder groo- deelhouders Bank-Associatie, wanneer U straks gevraagd zal worden op uw aandeelen bij te storten (en hiervoor komt dan de directie een woord van liandhaafd, zij het dan gewijzigd. De drijfsongevallen en de regeering ge-1 lang der crediteuren is, deze surséance houden overleg, aldus de memorie I te verleenen. Hij verklaarde dat nie van toelichting. Bij dat overleg kwam I mand door vóórstemmen zijn rechten o.m. de vraag ter sprake of de bestaan-1 prijsgeeft, ook niet zijn rechten op de regeling van de zeeongevallenwet I eventueele vordering op den vader, den 1919 niet voorloopig kon blijven ge-1 heer A. J. A. Gilissen. Men verbindt zich ook niet door het vóórstemmen j tot het nemen van aandeelen in de e.v. gereorganiseerde zaak. Verder deelde spr. nog mede, dat er lof toe, wijl zij de relaties der bank j regeering verklaarde zich bereid, daar- I voor aandeelhouders bewaarde) I toe hare medewerking te verle nen, te verliezen. Ook de voorbaden oude I doet dat dan op voorwaarde, dat door I daar de bestaande wettelijke regeling haring, in handen van particulieren, I aandeelhouders een bekwaam bankac-lniet tot ernstige bezwaren heeft aan-1 in het geheel ongeveer 2000 crediteu- zijn zoo goed als opgeruimd. Duitsch-| countant benoemd zal worden, die I leiding gegeven. Iren zijn. land heeft veel gezouten haring ge-1voortdurend naast de directie de belan-1 Waar met de totstandkoming van del Verscheidene aanwezigen voerden kocht. Bovendien is met de Sovjet-re-1 gen v. aandeelhouders behartigt. Geen I algeheele herziening der sociale verze-| hierna het woord. geering een overeenkomst gesloten I hoog gesalarieerde commissie, maar I kering eenige jaren zullen zijn gemoeid I Mr. van den Biesen, uit Amsterdam, voor de levering van 170.000 vaten leen deskundige, die gevoelt, dat hij te-lacht de regeering het noodzakelijk datlzeide, dat het hem bevreemdt, dat het voorjaarsharing en 30.000 vaten groote I genover aandeelhouders verantwoor-1 de thans geldende regeling in liet be-1 bankgebouw en de safe in Amsterdam haring. I delijk is en die geen 4x/2 pCt. dividend I lang der betrokken arbeiders wordt I niet onder de activa, worden aange- Wat de toekomst van de haringvis-1 laat uitkeeren als de positie der bank I aangevuld met een voorschrift, waar-1 troffen, waarop mr. Jacobson ant- scherij aangaat, hangt veel af van de I het niet toelaat. I bij den door een ongeval getroffen I woordde, dat het bankgebouw en de koopkracht van Duitschland. Ook del Ieder, die met mij eens is dat er ge-lop genees- en heelkundige behandelingIsafe in Amsterdam het eigendom zijn vischolie-fabrieken klaagden over ge-1 werkt moet worden in het belang van I of vergoeding daarvoor, watfrvan de I van den vader A. J. A. Gilissen en voor- brek aan vraag, doch de prijzen ste-1 aandeelhouders in het algemeen, zon-1 nadere uitwerking het best bij alge-1 komen op de lijst der activa van dezen, gen later toch tot een niveau, waarbij I der neven-bedoelingen, zende brief-1 meenen maatregel van bestuur zal I De heer Gobe, voorzitter van den althans eenig winst kon worden ge-1 kaart of naamkaartje aan ondergetee-1 kunnen geschieden. jBond van Ned. Effectenhandelaren, aan de Handelskade (terrein Kon. Holl. Lloyd). De „Jeanne d'Arc" heeft zes schoor- steenen, in twee groepen van drie op het dek staan. De waterverplaatsing is 11.270 ton. In 1899 liep het schip van stapel, dat bewapend is met 2 kanonnen van 9 c.M. en 14 van 14 c.M. De bemanning telt ruim 600 koppen. maakt. De staatsvoorraden van stokvisch werden gedurende de eerste zes maan den van 1921 in hoofdzaak aan Portu gal, Italië en Spanje verkocht. Ook de voorraden zoutevisch werden opge ruimd. De Sovjet-regeering kocht de laatste partijen in October 1921. De kabeljauw-visscherij, die veel af zette naar Spanje en Portugal, is zwaar getroffen door de in die landen ingevoerde hooge" invoerrechten. Des kundige nemen aan, dat. de kabeljauw- visscherij zich van den aldus toege- brachten slag niet spoedig zal herstel len. Wat Finmarken betreft, is de her opening van den handel met Noorde lijk Rusland mede een levenskwestie. Thans is een handelsverdrag met d« Sovjet-regeering afgesloten. kende. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, André J. Elshove. Den Haag, Bazarstra^t 3, 10 Mei 1922. Volgens de meening der regeering zal I protesteert tegen de wijze, waarop leen soortgelijke bepaling als voorkomtIblanco-formulieren zijn gezonden aan in art. 17 der Ongevallenwet 1921 in de I belanghebbenden, inhoudende de wet dienen te worden opgenomen, ter-1 machtiging om te stemmen vóór de SPORT. wijl de mogelijkheid zal moeten wor den geschapen om ter zake van onge vallen, welke een geringe verminking van den getroffene ten gevolge hebben,] de wettelijke uitkeering met een be drag ineens af te koopen. Voorts behoort de uitkeering ook te worden uitbetaald over algemeen er kende Christelijke feestdagen. De regeling, volgens welke de staat I in zekere gevallen een deel van de uit wedstrijd en dan heeft I keeringen tot welke in den regel de er het seizoen 1921—'221 werkgever is gehouden, van dezen VOETBAL. Overzicht. surseance en de deelneming in de nieuwe zaak. Spr. stelt voor het faillis ment door te laten gaan en oppert het plan een strafvordering tegen de fir manten in te stellen, daar zij de zaken niet goed hebben behartigd. De heer Heemskerk komt op tegen deze beschuldigingen van den heer Go- bel. Volgens spr. zijn die beschuldigin gen niet bewezen en niet ter zake. Met opruien bereikt men niets. De men schen zijn hier gekomen, om hun zake lijke belangen te dienen De heer Duynstee, die vroeger gedu- hij moét gewonnen worden, willen on- Doorjze plaatsgenooten hun kans op het laatstgenoemde werd verklaard, dat ze I eerste klassenschap behouden. zoowel kabeljauw als haring zou koo pen. Men twijfelt echter, of de Russi sche regeering in staat is groote aan koopen te financieren. Ook de walvischvangst heeft in 1921 zware tijden doorleefd. De kosten wa-|oooi en Quick. Ja, ook de Zaandam- Nog één Stormvogels opzitten. Deze laatste wedstrijd is ech-1 overneemt, past niet in het stelsel der ter niet de minst belangrijke, immers ongevallenverzekering. Naar aanlei-| rende jaren bij de firma een leidende ding hiervan zal deze regeling, vervat I functie vervulde zegt, dat hij ten volle in art. 10 moeten vervallen. I kan beoordeelen, dat een faillissement Ten slotte bestaat er, nu de zeeon-1 voor de belanghebbenden noodlottig gevallenwet 1919 voorloopig blijft ge-1 zou zijn. Hij is overtuigd, dat een voor- handhaafd, gereede aanleiding omlloopige surséance veel, zoo niet alles dat van A.F.C.. gewonnen thans de zorg voor de uitvoering dier kan redden. De komende acht dagen zullen da gen van spanning zijn, aangenomen tenminste, wordt. Op het oogenblik heeft Storm-1 wet over te brengen naar het departe-] vogels nog concurrentie van Z.F.C., 'tpment van arbeid. ren hoog, terwijl de prijs van walvisch-1 mers hebben nog een kans. Als Quick traan van 90 tot 31.5 per ton daalde Gedurende 1921 werd de vangst in j hoofdzaak slechts uitgeoefend bij Zuid- uit haar beide wedstrijden geen of slechts één punt haalt, als 't Gooi uil haar twee wedstrijden hoogstens drie Ket program van de grocp- Van Houten. In no. 9 van zijn Staatkundige Brie-| ven deelt mr. S. van Houten 't volgen-1 de mede: Het Comité ter bevordering van de verkiezing van liberalen in de Tweede |Z1JU In Augustus slaagde men erin de ge-jnen gaan? Waarom niet? Bij voetbai heele productie in den Zuid-Atlanti-1 m 't algemeen en in deze afdeeling in schen Oceaan te verkoopen aan eenj't bijzonder is immers alles mogelijk? groep Britsche en Nederlandsche be-j Na Zondag kan dit aantal concur- langhebbenden. In het noordelijk deel I renten echter gereduceerd zijn tot één. van den Atlantischen Oceaan werden geen expedities uitgerust. Visscherijblad VI. Crt. INGEZONDEN. ofMaar laten we daar niet aan denken. Stormvogels wint natuurlijk. Morgen heeft ze dus 27 punten. Dit aantal is voor 't Gooi en Z. F. C. niet meer te bereiken, vandaar, dat we 't zoo buitengewoon jammer vinden, dat de wedstrijd 't Gooi—Quick niet ge- Buiten verantwoordelijkheid der lijk met A.F.C.-Stormvogels wordt ge- Redactie. Georgië en Zuid-Shetland. De resulta- J punten bemachtigt en Stormvogels het ten waren zeer bevredigend. Doch in! aflegt tegen A.F.C., dan promoveeren verband met den stand van de markt Jde Zaandammers. En zouden nu deze was het noodig de traan op te slaan, j voorwaarden niet in vervulling kun-1 Kamer der Staten-Generaal te 's Gra- venhage, heeft in overleg met de can- didaten. die reeds de candidatuur heb ben aangenomen, het volgende pro gram vastgesteld: ie. De leden der Tweede Kamer oefenen hun invloed op wetgeving en bestuur uit zonder begunstiging van eenige volksklasse of eenige kerkelij ke of andere bijzondere vereeniging. !e. Zij houden streng toezicht op de bestuursdaden van de regeering en haar ambtenaren en de daarmede ver bonden bemoeiingen en uitgaven, doch zijn zelf geen ambtenaren en kunnen slechts aanspraak maken op schade loosstelling, niet op bezoldiging. 3e. De leden der te kiezen groep ple gen onderling overleg over belangrijke aanhangige voorstellen en over de door hen te nemen initiatief, doch handelen naar plicht en geweten zon der aan meerderheidsbesluiten der gropp gehouden te zijn. 4e. In het bijzonder wordt hun aan dacht gevestigd op de volgende pun ten: a. herziening der kieswet, zoodat weder volksvertegenwoordigers in de Tweede Kamer zitting nemen, die te genover een bepaalden kiezerskring verantwoordelijkheid gevoelen. b. De noodzakelijkheid voor een goede staatsinrichting van een Eerst- Kamer met zoodanige verkiezing en af treding, dat zij niet enkel strekt tei voorkoming van overijling en corrup tie, maar ook als waarborg tegen machtsmisbruik van een eendags- meerderheid van de Tweede Kamer. c. Meerdere vrijheid van werktijd voor volwassenen, waarbij hoogsten- regelen te stellen, ook voor mannen als in de wet van 1911 reeds voor vrou wen en kinderen waren neergelegd. d. Opheffing der huurwetten, ge leidelijke doch spoedige terugkeer in zake den bouw van woonhuizen tot normale toestanden. e. Spoedige vermindering der door den oorlogstoestand ontstane werk- loozenverzorging. Waar daartoe gele genheid is, bevordering van emigratie. Op de vraag, of een van de laatste twee sprekers betrokken is bij de Ohim of bij de Philip's Tabaks Mpij. wordt door beide ontkennend geantwoord. Mr. van Schaik, uit den Haag, ver klaart, bij een onderzoek tot de con clusie te zijn gekomen, dat bij een e.v surséance 100 pCt. kan worden uitge kcerd. Hij is daarom besloten namens cliënten vóór surséance te stem De Bankassociatle. Mijnheer de Redacteur! Er is een tijd geweest toen eenvou dige menschen opzagen tegen de wijze koppen die aan het hoofd stonden van groote industriëele ondernemingen, scheepvaartmaatschappijen en ban ken. Zoo langzamerhand zal men nu wel inzien, dat die wijze koppen heel vaak wijs waren omdat vader of groot vader een verdienstelijk man was ge weest. Ik kan mij zoo indenken, dat aan deelhouders in de Bank-Associatie in de Telegraaf niet zonder wrevel lazen, dat het gevaar bezworen was en dat de belangen van deposanten en crediteu ren beveiligd waren. En de belangen van aandeelhouders?Die worden ook behartigd! Straks wordt hun wel willend de gelegenheid geboden, hun aandeelen te laten afstempelen. Verder za! men toestaan dat op de aandeelen een storting plaats vindt, zoodat zij wellicht voor een f 400.a f 500.aan deelhouder mogen blijven. Overigens kunnen zij gerust zijn. Immers de com missarissen waken ook over hun be langen? Dan, vergeet dat niet, is er nog een vereeniging van aandeelhouders, die naar buiten althans in alle talen zwijgt. Ten slotte zijn er nog finan- ciëele bladen, die voorlichting geven. Soms is dat licht zoo verblindend in een bepaald nummer, dat in een on middellijk daarop volgend nummer den lezers wordt voorgehouden, dat de zaak, fel door de reactie in het vorig nummer bestreden, thans weer in orde is. De Vereeniging van Aandeelhouders hoopt pressie uit te oefenen bij een her ziening van het W. v. K. Prachtig! Doch intusschen zitte men niet stil. Aandeelhouders kunnen bij de vak- vereenigingen zien, welk een kracht «snöraeiit ontwikkelt. Dus een ver eeniging van aandeelhouders, maar speeld, hoewel we toch niet gelooven, dat 't Gooi, al heeft ze zelf geen kans meer, Quick zal laten winnln. Alleen Quick kan het Stormvogels aantal bereiken. Doch dan zal van A. D. O. en 't Gooi moeten gewonnen wor den. Tegen eerstgenoemde club wordt morgen reeds gespeeld. Dat kan een spannende wedstrijd worden, tenmin ste als A.D.O. zich inspant. Door som migen wordt aan dit laatste getwijfeld, welke twijfel men ingang poogt te doen vinden, door er op te wijzen, dat A.D.O. verplichtingen heeft aan Quick. En 't slot is meestal: „Heeft indertijd een plaatselijke zustervereeniging Storm vogels niet de strop om gedaan door zich met 18—0 te laten slaan? Wij voor ons gelooven niet, dat A.D.O. tot iets dergelijks in staat zal zijn. Toch ach ten wij Quick in staat de overwinning te behalen. 't Gooi ontvangt Excelsior. De Hilver summers zijn op eigen terrein hun te genpartijen meestal verre de baas. Ook tegen Excelsior zullen zij wel de meer dere zijn. Morgen valt de beslissing omtrent den derden degradatie-liefhebber in den Haag, alwaar D.E.C. de gast is van V.U.C. De gastheeren hebben 19 punten de gasten 18 punten. Een gelijk spel, waar wij veel voor gevoelen, brengt V. U. C. dus in veiligheid. Voor D.E.C. is een overwinning echter een gebieden de eisch. men. Alleen wijst hij er op, dat dc machtigingen, welke zijn rondgezon den, niet altijd met juiste mededeeli gen zijn gepaard gegaan. Mij geeft dc firma in overweging daarvan voortaan af te zien. Mr. Jacobson, de sprekers beantwoor dend, wijst er op, dat de rondgestuur de volmacht positief niet inhoudt dc deelneming in de nieuwe zaak. Hij mo tiveert het feit, dat ze blanco waren. En der sprekers heeft nog gezegd dat het een onaangenamen indruk heeft gemaakt, dat deze firma dei rentestandaard met 1 April verhoogde Mr. Jacobson toont aan dat dit bij alle banken is geschied en dus een norrnaa geval betreft. Na de stemmingen heeft de recht bank den beiden firmanten surséance van betaling verleend. Tot bewindvoerders zijn aangewe zen: mr. J. Coert te Rotterdam, mr. O B. W. de Kat te 's Gravenhage, mr. II G. Kronenberg te Rotterdam en mi'. H A. E. Modderman te Amsterdam en als deskundigen de accountants P. C Kuyper te Rotterdam, W. de Brey t< 's-Gravenhage en J. Groot te Amster dam. Bepaald is dat de termijn waarbin nen het accountantsverslag zal ver schijnen, afloopt 1 Dec. 1922. SCHEEPVAART. BINNENLAND. Surséance Arnold Gilissen Co. .v .c.:n - f De rechtbank te Rotterdam behan- Zeeongevallenwet 1919. Ingediend is een wetsontwerp tot] wijziging van de Zeeongevallenwet 1919. De indiening van dit wetsontwerp is I het gevolg van een tusschen de bijzon-1 tema, opende de zitting, dere commissie uit de Tweede Kamer! Mr. Jacobson, die met mr. Salomon- voor het wetsontwerp tot verzekering j son raadsman der firma Gilissen is, van personen, werkzaam in het zee-1 lichtte, naar de „Tijd" meldt, de aan- vaartbedrijf en in het zeevisschersbe-j vrage tot voorloopige surséance toe en drijf, tegen geldelijke gevolgen van be- betoogde met cijfers, dat het in het be Bezoek Engelsch en Fransch oorlogs schip. Omstreeks half Mei wordt in de Am sterdamsche haven verwacht een En gelsch oorlogschip H. M. S. „Godetia' een vaartuig van 1270 ton en bestemd voor toezicht op de visscherij in de Noordzee. Deze „sloop" zooals het type heet heeft een bemanning van 80 man aan boord. De bewapening be staat uit één kanon van 10 c.M. en één van 7.6 c.M. De snelheid is 15 16 knoop. De Engelsche marine bezit een groot aantal van deze vaartuigen in den oorlogstijd gebouwd, waarvan de meeste in de Britsche koloniën dienst doen. De „Hazebell" en de „Godetia" zijn met 't visscherij-toezicht belast. Na een bezoek aan IJmuiden vaart het IJMUIDEN. Plaatselijke Nansen Comité's. In verband met de oprichting van vele plaatselijke Comité's zonder me deweten van het Hoofd-Comité. wor den, om tot betere samenwerking te geraken, alle plaatselijke Comité's en ook zij, die een steun actie willen be ginnen, beleefd doch dringend verzocht zich aan het Hoofd-Comité op te geven. Juist op dit oogenblik is ei' veel geld noodig, daar er binnenkort een schip van de Holland-Amerika Lijn naar Petrograd zal vertrekken, welke alle goederen voor hongerend Rusland vrachtvrij zal medenemen. Het Nansen-Comité heett tot haar spijt geen voldoende kasmiddelen om dit schip geheel vol te laden. Daar het zelden zal voorkomen dat men levens middelen zonder kosten kan versche pen, wordt iedereen verzocht zijne ga ven, zoo spoedig mogelijk te zenden naar HET NEDERLANDSCHE NAN SEN COMITÉ, SCHEEPVAARTHUIS, AMSTERDAM, (Gironummer 61600). SANTPOORT. Het café-restaurant „Zomorlust" annex concertzaal, dat den eersten Mei reeds officieus geopend is, wordt den 16en Mei op offciëele en feestelijke wijze geopend. Hiervoor zijn alle plaat selijke vereenigingen uitgenoodigd. Eventueel kunnen tooneel-, muziek- en zangvereenigingen zich dien avond doen hooren. Als onderafdeeling van de be staande dames-gymnastiekvereeni- ging is een korfbal-verëeniging opge richt. Het mag eigenaardig genoemd worden, dat het twaalftal, niet zooals gebruikelijk is, voor de helft uit dames en voor de helft uit heeren bestaat, doch geheel uit dames. Prachtig afstekend tegen het schijnbaar doode eikenhout, troont thans temidden van onze bosschen de vogelkers. Deze struik trekt altijd een meer dan gewone belangstelling van de zijde van het wandelend publiek, ja, we zouden bijna zeggen, een minder gewenschte belangstelling. Met armen vol hebben we groot en klein wel met takken, waaraan bloemen, zien sjou wen, tot groote schade voor de schoon heid dezer struik. Mogen we, nu het nog tijd is, een heroep doen op de wel willendheid en wellevendheid, van de bezoekers onzer bosschen? delde deze "week de aanvrage tot voor-1 schip naar Amsterdam op. De datum loopige surséance. De president der rechtbank, mr. Hie- is nog niet bekend. Grooter is het andere vreemde oor- logsschip, dat hier op bezoek komt. Wij bedoelen den Franschen pantserkrui ser „Jeanne d'Arc", thans een oefen schip (école d' application). Dit oor logsschip komt hier op 2 of 3 Juni, en blijft tot 6 Juni. De ligplaats zal zijn

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2