Brupzeeis HUWELIJK- Als Gij Gebouw CYCLOÖi' PT „OE JANTJES" A. 1. VAN VEETHOVEN Breukbanden Baby zeiltjes f ls25 Glycerine Spuiten Gammi Spuiten Buikbanden Burgerwoonhuis Net meisje Nette dienstbode Dagmeisje Net dagmeisje Bekendmaking. slaagt U het best HAT COMPANY De Geslachtsziekten en hare Gevolgen HHIHlBa Gummi Luierbroekjesj Dames Banden Koortsthermometers V erplegiugsartikelen Elastieken kousen ADYERTE» TIES. iwSssBsasasssaaiséKse' asmeaam&m Dankbetuiging. Direct te aanvaarden. Te bevr. Heemskerkstraat 63. Onderwijzeres Pracht Gramophoon Te koop aangeboden le koop Burgerwoonhuis m. vrije poort te IJmuiden, Bloemstraat 18. Dade lijk te aanvaarden. Te bevragen bij den makelaar D. Bus te Velsen. Kuikenren Mooie bekleede Wieg Verloren Verl. Pr. Hendrikstraat 9 Huis- en Decoratieschilder Werkplaats Biken ArnoldJiade 32 Woonhuis Rijksweg 22 kers, 3 stokers,- 5 machinisten, 3 zee visschers, 8 kantoorbedienden, 145 los arbeiders. GEMEENTERAAD. Vergadering van 16 Mei. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. Brieven van Gedeputeerde Staten omtrent ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten. Verslagen van de commission tot we ring van schoolverzuim ov^r het jaar 1921. Een verslag van de gemeentelijke visscherijschool over datzelfde jaar. Een schrijven van G. ten Napel, waarbij hij zijn adres van 16 October 1921, houdende verzoek om zijn rijks pensioen als directeur der burger avondschool aan te vullen tot een be drag gelijkstaande met het wachtgeld waarop gemeente-ambtenaren aan spraak hebben, intrekt. Al deze voor kennisgeving aangeno men. Een adres van J- Kleefstra e.a. te Wijkeroog, om der. oostelijken berm van den Wijkerstraatweg, vanaf het perceel, bewoond door A. Vermeer, tot even voorbij de woning van het hoofd van school G., te verbeteren door het aanbrengen van een laag grind. Naar B. en W. om advies. Een verzoek van het bestuur der too- neelvereeniging „Varia'' te IJmuiden, om namens de gemeente Velsen voor den uit te schrijven tooneelwedstrijd als prijs een medaille beschikbaar te stellen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, met het oog op de financiën der- gemeente, op het verzoek afwijzend te beschikken. Als voren van den secretaris der gymnastiekvereeniging „Sparta" te Velsen om genoemde vereeniging te willen steunen door het verleenen van een subsidie van f 100 voor het jaar 1922. B. en W, stellen den gemeenteraad voor, met het oog op de financiën der gemeente en in verband met het feit, dat de begrooting voor 1922 is vastge steld, op het verzoek afwijzend te be schikken. Een. schrijven van den directeur- generaal der posterijen en telegrafie, betreffende de opheffing van de 4de postbestelling te Santpoort, luid mde als Yolgt: „In antwoord op nevenvermeld schrijven heb ik de eer U mede te dee- len, dat, in verband met de daaraan verbonden hooge kosten, tot opheffing van de zeer late 4de bestelling te Sant poort werd besloten. Vermits de nieuwe regeling naar dezerzijdsche meening aan billijke eischen voldoet, wordt geen aanleiding gevonden tot weder-invoering der vo renbedoelde bestelling over te gaan. Ik vestig er voor zooveel noodig nog Uwe aandacht op, dat als gevolg van het samenvoeging der 3de en 4de bestelling de groote Botterdamsche en Haagsche dagbladen aanzienlijk vroeger in han den van da geabonneerden komen." Voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt: B. en W. deelen mede, dat naar aan leiding van een telefonisch bericht van den heer K. II. Tusenius aan. den wet houder, den heer J. P. Ilandgraaf, be treffende stankverspreiding uit het perceel van den vleeschverkooper P. Pauw aan de Grahamstraafc te IJmui den, door den keuringsdienst een on derzoek ter zake is ingesteld. Uit het bij de stukken voor de leden ter inzage nedergelegd rapport blijkt, dat den keuringsdienst nimmer klach ten hebben bereikt over onzindelijke bewerken of het afleveren van on deugdelijk vleesch en dat genoemde vleeschverkooper overigens steeds gunstig bij dezen dienst staat aange schreven. In verband met net bepaalde in art. 148 der bouw- en woningverordening is bij de stukken gevoegd een staat van verleende afwijkingen en vrijstellin gen van die verordening, gedurende het jaar 1921. Naar aanleiding van de daarom trent gemaakte opmerkingen door de heeren Schilling en Wardenaar bij de rondvraag in de raadsvergadering van 7 Maart j.l. deelen B. en W. mede, dat door hun college opdracht is gegeven tot het verplaatsen van een lichtpunt en het snoeien van een boom op den hoek van den Ouden Schulpweg en den Groote Hout- of Koningsweg. De kosten hiervan zullen hoogstens f 8 bedragen. Naar aanleiding van de door den heer Peek bij de rondvraag in de raads vergadering van 25 April j.l. gedane mededeeling inzake het uurloon, dat bij de werkverschaffing te Oostzaan j wordt betaald, is bij de stukken ge voegd een schrijven van den burge meester dier gemeente, waaruit blijkt, dat de betreffende werken alleen wor den uitgevoerd met het verleende pro vinciaal subsidie. Aan de toezegging van het subsidie was de voorwaarde verbonden, dat het uurloon niet hooger dan f 0.70 mocht zijn. Mede m verband met de door den heer Schilling in de raadsvergadering van 4 April j.l. gestelde vraag, is bij j schrijven van 11 April j.l. aan den Mi nister van Arbeid verzocht om de mo gelijkheid te scheppen, dat werklooze Noordzeevisschers in het tijdvak van 1 Mei1 December uitkeering uit de werkloozenkas ontvangen. Genoemde Minister heeft bij brief van 2 Mei d.a.v. medegedeeld, dat hij niet bereid is, van zijn standpunt af te wijken dat aan bedoelde zeevisschers in genoemd tijdvak niet mag worden uitgekeerd. Z. E. gaf echter in overwe ging, zich te wenden tot den Minister van Binnenlandsche Zaken om te ver zoeken, de Noordzeevisschers, welke in 1922 nog niet het reglementaire aantal dagen uitkeering uit de werkloozen kas hebben genoten, doch na 1 Mei j.l. nog werkloos zijn, in de steunregeling voor „uitgetrokkenen" op te nemen, evenals dit in 1921 is geschied. De Minister van Arbeid verklaarde zich bereid zijn Ambtgenoot in dezelf den geest te adviseeren. Aan dezen wenk is door B. en W. ge volg gegeven. De op deze zaak betrekking hebben de correspondentie is bij de stukken ge voegd. In de raadsvergadering van 25 April j.l. werd door den heer Tusenius ge zegd, dat hij bereid was den burge meester den naam mede te deelen van den ambtenaar, die hem inlichtingen had verschaft omtrent de voorwaarden voor de plaatsing van de geldleening, waarop het raadsbesluit van 7 Maart j.l. no. 3 betrekking had. Toen de burgemeester den 29 April j.l. nog geen opgave van den naam van den betrokken ambtenaar had ont vangen, heeft hij den heer Tusenius schriftelijk verzocht dien naam mede te deelen. Op dit schrijven is tot nu toe geen antwoord ingekomen. Ingekomen zijn nog de volgende stuk ken: i. een adres van H. Vooren te Vel- seroord om afwijking van artikel 6 der bouw- en woningverordening (in han den van burgemeester en wethouders ter afdoening, daar deze aangelegen heid tot de bevoegdheid van dit colle ge behoort); j. als voren van L. H. Rings te Jan Gijsenvaart om afwijking van art. 22 der bouw- en woningverordening, ten behoeve van de oprichting van een bo venwoning op een terrein gelegen aan den Bloemendaalsche straatweg te Santpoort, (naar B. en W. om advies); k. als voren van Mevr. A. H. B. J. van VoorstWesterwal te IJmuiden, in hare hoedanigheid van voogdes over haren minderjarigen zoon N. Maarle- veld, waarin zij verzoekt de aanschrij ving van burgemeester en wethouders ingevolge art. 8c der Woningnoodwet gedaan, tot verbetering van het per ceel Visseringstraat 15 te IJmuiden, te willen vernietigen (in handen van bur gemeester en wethouders om advies); 1. als voren van D. de Wilde, onder wijzer aan school H, waarin hij ver zoekt niet in te gaan op het voorstel tot overplaatsing naar school D (te behan delen bij het betrokken punt der agenda) m. als voren van H. C. Niessen, on derwijzeres aan school C te IJmuiden waarin zij verzoekt hare overplaatsing naar school H niet goed te keuren (te behandelen bij het betrokken punt der agenda) n. als voren van L. van Hameien om niet in te gaan op het voorstel tot zijne overplaatsng naar school H (te behandelen bij het betrokken punt der agenda) o. als voren van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers en de afdee- ling Kennemerland van dien bond, om niet tot de overplaatsing van den on derwijzer L. van Hameien van school D naar school H te besluiten (te be handelen bij het betrokken punt der agenda) p. als voren om niet tot de over plaatsing van de onderwijzeres H. C. Niessen van school C naar school H te besluiten (te behandelen bij het betrok ken punt der agenda) q. als voren van den IJmuider Be- stuurdersbond om met of zonder me dewerking van de betrokken departe menten over te gaan tot het verleenen van steun, in welken vorm ook, aan de werklooze Noordzeevisschers (burge meester en wethouders deelen mede, dat zij zich reeds 6 dezer terzake heb ben gewend tot den Minister van Bin nenlandsche Zaken en stellen in ver band daarmede voor, het antwoord van genoemden Minister af te wachten). De heer Netscher vestigt de aan dacht op het schrijven van den direc teur-generaal der Post- en Telegrafie, inzake de postbestellingen te Sant poort. Spr. zegt dat onlangs 's avonds de expresse uit Rotterdam aankwam, die eerst don volgenden morgen werd besteld. Spr. vraagt nog eens de be middeling van B. en W. om een betere toestand te Santpoort te krijgen. De heer Schilling wijst op het adres van den IJmuider Bestuurdersbond inzake steun aan werkloozen, vooral van de zeevisschers, waarvan er steeds meerderen buiten werk komen, omdat steeds meer schepen worden opgelegd. Spr. zegt dat velen van hen jaren lang hun contributie hebben betaald en nu niet eens uitkeering kunnen krijgen. Deze menschen hebben den laatsten tijd hoogstens f 20 per week kunnen maken, zoodat, als zij zonder werk ko men, zij niet lang op steun kunnen wachten. In de oorlogsjaren is de moed dezer visschers geroemd en bleek het dat zij nog wel wat anders waren dan ruwe zeebonken. Wij mogen deze menschen niet aan den honger prijs geven. Het' is dan ook noodig, afgezien van het antwoord van den Minister, dat deze menschen geholpen worden. Spr. stelt voor dat waar het noodig is (ieder ge val op zich zelf te onderzoeken) de ge- nieente steun verleent. Dit houdt niet in dat alle werkloozen geholpen moe ten worden, er zijn ook chronische werkloozen en voor dezen voelen wij weinig. De heer Netscher zou het meer alge meen willen, daar wij op deze wijze feitelijk armbestuur worden. De heer Schilling zegt heel niet te bedoelen deze menschen naar 't arm bestuur te verwijzen, wat zij ook zeker niet zouden doen. De heer Vermeulen zegt het voorstel van den heer Schilling te kunnen be grijpen, daar hij de hardleerschlieid van de betrokken departementen in zake het verschil tusschen de haring- visscherij en de trawlvisscherij kent. Maar spr. zou niet verder willen gaan dan B. en W. Laat men morgen ver binding zoeken met den Haag en aan dringen op spoed. Er moet wat gedaan worden, want de schepen worden opge legd en anders zorgt de Minister van Financiën wel dat ze in 't Kanaal wor den opgelegd. De Voorzitter: En als de Minister er niet aan doet? De heer Vermeulen: Dan is het wel noodig een spoedeischende raadsver gadering te houden, daar het de ge meente een kapitaal zal kosten. Spr. stelt voor dat B. en W. een spoedver- binding met de regeering verkrijgen. De heer Sluiters geeft den raad den heer Schilling mede te laten gaan naar den Haag, om de regeering in te lich ten over den noodtoestand. Als de heer Schilling zijn voorstel handhaaft zegt de Voorzitter dat B. en W. zullen trachten nog deze week een beslissing van de regeering te verkrij gen. Indien noodig zal dan een spoed eischende raadsvergadering worden belegd. Hiermede neemt de heer Schilling genoegen. Wordt vervolgd. Deu 20 Mei hoopt de heer s J. P. HOLL jC drn d*g te herdenken, dat hij toor 40 jaar in dienst trad bj) de heeren Uugcr firma H. F. Korthals en Co. S? Ned. Lak- en Vcrniefabriek. Veheroord, Mei 1922. Heden overleed de heer A. ABERCROMBIE in den ov'derdom van 64 jaar Uit aller na; m A. ABERCROMBIE—Jonker Yelseroord, 12 Mei 1922. Trompstr. 83 tl Verzoeke \»n rouwbeklag verschoont H te blijven. Heden overleed tot ome diepe droef heid, ons eenigst geliefd Zoontje en Broertje ENQEL in den leeftijd van 2 jaar en 8 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders en Zusjes E DE BOEK en Eehtgenoote. IJmuiden, 14 Mei 1922. S53S55SB3SSffc': Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en het overlijden van onzen besten man en vader. Mede namens de familie Wed. E. HEERE—SCHOTVANOER Velseroord, Mei 1922. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 35 jarige Echtvereeniging ontvangen fam. VAN DER DUIN Te koop voor de huishouding gevraagd, zelfstandig kunnende werken in burgergezin, met huiselijk verkeer, loon f 300.— p. j. Boekhandel O. J. Jong, Retiefstraat 43, Amsterdam gevraagd tegen 1 Juni voor dag en nacht. Aanmelding des avonds na 8 uur. Wilhelminakade 81. Mevr. Ommering, Rijksweg 56 vraagt een flink tegen 1 Juni a.s. gevraagd, niet onder 18 jaar. Adres bureau van dit blad. vraagt te Velseroord ofonm. omg. een zit- en slaapkamer of groote zit- slaapkamer met pension. Br. m. prijs opgaaf onder lettel R 104 Boekh, P. F. C. Roelse, IJmuiden. Vrijgezel, 50 jaar oud, Vrijz., vaste betrekking, zoekt kennismaking met jufr. of wed. zonder kinderen, zelfde leeftijd, die genegen is om in een Friesch Visschersdorp te wonen, om na kennismaking een huwelijk aan fe gaan. Br. no. 1695, bureau van dit blad. te koop, zonder hoorn, 25 platen Adres bureau van dit blad. Eikenhout Slaapkamer Ameu blement. Adres bur. v. d. blad Te koop een Adres Haite H. S. M„ Driehuis. TE KOOP AdresBureau van dit blad. een Alpacca Soeplepel en Sauslepel van Bloemstraat naar Julianakade. Terug te bezorgen Wed. P. Kramer, Bloemstraat 23. Bij akte 8 Mei 1922 verleden voor den cand. notaris O. A. Ver kade, als plaatsvervanger van den te Velsen gevestigden notaris G. D. Boerlage, is door den Heer Kors Dekker, gewoond hebbende te IJmuiden, thans te Hamburg, algemeene volmacht verleend aan den Heer Oerardus Schouten, administrateur, wonende te IJmuiden, om zijne goederen te beheeren, gelden voor hem te ont vangen en hem in alle zaken te vertegenwoordigen. Bij vonnis van 9 Mei 1922 van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem is failliet verklaard B. Suijk ijzer-, koper- en aluminiumgieter te IJmuiden. Rechter commissaris Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. De curator DR. J. H. VAN MEURS Kanaalstraat 37, IJmuiden. LION BLITZ TANDARTS AMSTELDIJK 21 AMSTERDAM is iederen Donderdag aan onder staande adressen te consulteeren voor Tandheelkunde 8t Kunsttanden Velseroord: Rijksstraatweg 143 van 12.30 uur tot 2.30 uur IJmuidenKeizer Wilhelmstr. 38 van 3 uur tot 4 uur Stroohoed OF Overhemd IN last hebt vanverstopping (trage ontlasting) gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofd pijn, geen eetlust, slechte spijs vertering enz., neem dan Wor- telboer's Kruiden of Wortel- boer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer herstelt. Overal verkrijg baar 60 cent. HEDENAVOND 8.30 UUR SLACHTOFFERS Tendenzfilm in 6 Acten Plaatsbespreking den geheelen dag Verwacht de Nationale succesfilm I,-.' 3^.:v IJmuider :o: Drogisterij Ijmui der :o: Drogisterij alle maten IJ mulder :o: Drogisterij IJmuider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJmuider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ mulder :o: Drogisterij IJmuider :o: Drogisterij

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 3