VAN HERWflARDEN'S Albion mixture ROOKTABAK vraagt 15 Meisjes Beestmensch f Verkoop boedel Kors Dekker Heereo Modemagazijnen Joh. de Waard Spaar- en Voorschotbank Boaz GEURIGE YOORDEEIIGE Gebroeders Melchers, Severn? jjjk PRIJSCOURANT RUSDVLEESCH ïf 1.25, 1.75, 2.25, 2.75, 3.25,= gf 3,75, 4.25, 4.50, enz. enz.g Noord-Holland ciie Be wakings- Mjj. Dir. J. van Dantzig De verborgen vallei N.V. Sigarettentabriek voor het inpakken van Sigaretten THALIA-THEATER IJMÜIDEN tegen uiterst billijk tarief S. HOQELAND, Wilhelminakade 19 Heider Waschgoed Alle flauwe Soepen, J. F, KOCHX. FEUILLETON Ssfv-Vv - G Telefoon 136 HEDEN WOENSDAG EN DONDERDAG ALS HOOFDNUMMER Spannend Amerikaansch sensatie drama in 6 afd. In de hoofdrollen, de bekende filmster Virginia Hammand en de sympathieke eminente filmartist Earl Metcalfe. Een Romeo uit het Hemelsche Rijk Dolle klucht in 2 afdeelingen Jopie Slim en Dikkie Bigmans komen Kinderwagens en Meubel fabricatie, f Wij zullen vanaf heden alle REPARAT1ËN aan Kinderwagens Poppenwagens Vllegende- hollanders Meubelen Stoffeeringen van Kussens Capitonneerwerk enz. enz. enz. aan onze fabriek HARINGKADE II—12—13 onder bekwame vakkundige leiding uitvoeren. Tevens worden al deze artikelen geheel nieuw bij ons vervaardigd. Overal voor prijsopgave te ontbieden. MWf itsaeKmiSSffi&i Magazijn van gebruikte Meubelen - Haarlem Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat Aanbevelend, V(! De Goederen zijn nog te bezichtigen Donderdag van 9 tot 1 uur Koningsplein 10. Motoren enz. Enschedeplein 3. Verkoop heèft plaats Donderdagmiddag ten 2 uur (precies) Hotel No. EEN. Ingang Oranjestraat. Boekjes verkrijgbaar kantoor notaris Boerlage en Koningsplein 10. iWKMBW Stoom Wasch' en Strijkinrichting BLANK A" CASTRICUM Vanaf heden zijn onze prijzen voor stuktarief en per kilo wederom met 10 pCt. verlaagd. Vlugge aflevering. Accurate bediening Vraagt prijscourant. Beleefd aanbevelend, BAART BRUIJN verder sausen, groenten, stamppot enz. krijgen door toevoeging van eenige druppels Maggi's Aroma een krachtigen, aangenamen smaak van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht f 0.70 f 0.70 f 0.90 f 1.00 f 1.40 Doorregen Ossenlappen Gehakt en Soepvleesch Magere Lappen Roastbeaf of Rollade Biefstuk Rauw Vet f 0.60 per 5 pond, Aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Telf. 244 Breesaapstraat C 41 munten uit in afwerking, zijn licht en elegant, zijn allen voorzien van dubbele rand, wat aan soliditeit ten goede komt Tevens voorzien van de be kende zelfsluitingrand, waar door onze Matelots de meest 13 gewilde hoeden zijn geworden O Prijzen zijn dit seizoen laag te noemen n.l. 5 Aanbevelend, IJMUIDEN, Kanaalstraat C24 SCHAGEN, Hoogzijde C 150 ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE Kinder waschbare linnen-pakjes en mode-artiken rn z onder Contróle Kantoor Julianakade urood - If muiden Telefoon 411 Coöperatieve Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A. W. Hellema, W. Polderman, Jr., H. W. Creutzberg. Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. Hellema, advocaat en procureur, alhier D eze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 7—9 uur n.m. door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 42 J Ver van het land der hoop. Wordt vervolgd. i Auto-tochten Jeuk1 Uw jeuk verdwijnt als bij tooverslag bij de aanraking van het geneesmiddel D.D.D., een kiemdoodende vloeistof, die door de huid dringt en de ontsteking-verwekkende bacteriën doodt. Dat is het heele geheim van zijn geneeskracht. Een paar druppels zijn al voldoende om de hevigste jeuk onmiddellijk te doen bedaren en dat is het begin der genezing bij: Eczema, jeuk, uitslag, beenzweren, korsten op het hoofd, ringworm, baardworm, dauwworm, netelroos, gordelroos, psoriasis en andere huid aandoeningen. Hoofdagent B. Meindersma, Den Haag, van wien uitgebreide brochure voor huidlijders op aanvraag gratis verkrijgbaar. Prijs f 0.75 en f 2.50 p f! bij alle apothekers en drogisten. Koopt heden nog een proefflesch. Vraagt ook de genees krachtige D.D.D-Zeep af 1D.D.D.-Shaving-stick a f 1 25 en D.D.D-Huidcream a f 1.50 per pot. per 5 ons Onze Stroohoeden Levering van vertrouwde wakers in fabrieken, werkplaatsen, schepen en terreinen, in combinatie. Zeer billijke prijzen. „Een enkel maal wil het voorkomen, dat de man sterker van karakter is, en dan gaat het minder gemakkelijk. Zij kan zich niet omhoog werken tot zijn plan, en wordt zich bewust, hoe ver zij bij hem achterstaat. Dan komen alle slechte eigenschappen van het roode ras, zijn koppigheid en haatdra gendheid, bij haar tot uiting. Wanneer je meer van een vrouw verwacht dan zij geven kan, en wanneer ze dat we"et, maakt het haar tot een duivelin. On derstel eens, dat ze kinderen krijgen. De man wil ze opvoeden zooals dat bij de blanken gebeurt. Natuurlijk worden de kinderen daardoor van de moeder vervreemd, en geen mensch zal er zich over verwonderen, noch er haar een verwijt van durven maken, dat zij dit niet dulden wil. En wat moet de vader later met zijn kinderen, die noch rood, noch wit zijn, aanvangen, wanneer zij grooter worden? wat zal hij met de jongens doen? en wat met de meisjes? Op die vragen kan geen mensch hem een antwoord geven!" Ralph dacht aan de twee aardige, donkergetinte jongens met hun Schot- sche namen, en hij kreeg behoefte hun vader iets hartelijks te zeggen. „Arme kerel!" dacht hij. „Hij is ongelukkig geweekt!" Hij beschouwde het verhaal geen oogenblik in verband met zich zelf; immers Nahnya was voor hem een uitzondering, en van geheel ander maaksel dan eenige vrouw ter wereld. Terwijl de twee mannen aan het spreken waren," trad plotseling een vrouw binnen den lichtkring van het vuur. Zij hadden haar niet hooren aan komen. Zij was een halfbloed, en, of schoon reeds haar eerste jeugd voorbij was, nog van een eigenaardige, wilde schoonheid. Haar gelaat was vertrok ken van woede, en zij stortte een vloed van scheldwoorden in haar eigen taal over Cranston uit, nu en dan kwaad aardige blikken werpend in Ralph's richting. Cranston klopte, in het minst niet verstoord, de asch uit zijn pijp, en stond op. „Ga naar huis, kind!" sprak hij, op een toon die zoowel kracht als geduld uitdrukte. De vrouw rukte zich, in hysterische razernij aan de haren. Haar stem sloeg over tot een heesch gegil. „Ga naar huis!" herhaalde Cranston bevelend. Hun oogen streden om de heerschap pij. Zij dolf in die worsteling het on derspit en haar stem stierf weg. Zij wendde zich om en de duisternis nam haar weer op. Cranston maakte een gebaar van verontschuldiging. „Je kunt je nu mijn geschiedenis wel zoo wat voorstellen," sprak hij tot Ralph. „En ook zonder dat, zou je haar gauw genoeg gehoord hebben ik geloof dat ze die overal kennen langs de rivier. Misschien heeft de hemel mij tot afschrikwekkend voorbeeld voor anderen willen stellen," ging hij met bitteren humor voort. „Laat het iedereen een waarschuwing zijn! En nu, goeden nacht, m'n jon gen!" Maar het aanschouwelijk onder richt, dat Cranston hem had willen ge ven, droeg geen vrucht, want met de gedachte hoe heel anders Nahnya was, viel Ralph dien avond verrukt in slaap. HOOFDSTUK XIII. Veertien dagen later bevond Ralph zich in de metropolis der Stille Oceaan In die twee weken had hij den grooten omweg van vijftienhonderd mijl ge maakt, zooals David Cranston hem dien had beschreven, behalve dat hij, inplaats van te Yewcroft uit te stappen en noordwaarts' te trekken naar Fort Edward, de hoofdlijn verder had ge volgd tot aan de kust. Daar meende hij een geschenk te kunnen koopen, dat Nahnya waardig was. Ook moést hij daar een uitrusting aanschaffen voor de reis terug naar de vallei. Hij had den geheelen rit niet anders te doen, dan het plan voor den tocht in alle bijzonderheden op te maken, en j telkens weer te herzien. Alle kaarten j die op de streek waar hij door zou gaan betrekking hadden, ze gaven slechts weinig details had hij zich in het j hoofd geprent. I Zijn eerste gang in de stad leidde i I naar het munt- en essaieeringsgebouw j Het stofgoud had een waarde van juist tweeduizend dollar. Na het verlaten van het bureau volgden hem bij zijn wandeling door de straten een paar scherpe oogen, waaraan geen enkele zijner bewegingen ontsnapte. Toen Ralph inkoopen deed in een magazijn, waren die oogen schijnbaar gericht op artikelen, welke op een dichtbijzijnde toonbank lagen uitgestald: toen hij in een restaurant iets gebruikte, bespied den die oogen hem over den rand van een spijskaart op de tafel achter hem; en toen hij terugliep naar het spoor wegstation en een kaartje nam naar Yewcroft en een bed reserveerde voor den slaapwagen in den volgenden nachttrein kochten de oogen, die weer vlak in de buurt waren, eenzelfde plaatsbewijs en bespraken zij een slaapcoupé in denzelfden wagon. Niet voor zij zich terdege er van overtuigd hadden, dat Ralph den nacht veilig en wel in zijn hotel zou bewaking. Toen keken zij uit naar een taxi-auto. Die oogen waren muiskleu- rig, hetgeen niet wil zeggen, dat zij de kleur bezaten van een of ander soort muis, maar dat zij geelachtig grijs wa ren. Zij stonden in het hoofd van een kleinen, zenuwachtigen man met een ziekelijke gelaatstint van een iets lichter gelig grijs; met muiskleurig haar dat pieken vertoonde naar alle kanten, en een knevel met neerhangen de einden, die merkbare sporen droe gen van steeds door den eigenaar be knabbeld te worden. Hij liet zijn auto stil houden voor een grpot huis in het westelijk deel der stad. Daar liet hij zich aandienen als John Stack. Na geruimen tijd te heb ben geantichambreerd, werd hij door don bewoner van het huis in diens bi bliotheek ontvangen. Het was een che valier d'industrie wiens pad op rozen ging, welgedaan van het goede leven, en royaal met geld. „Wel Stack, wat kom jij doen op dit nachtelijk uur?" zeide hij, met goed aardige ongegeneerdheid. Stack's kruiperigheid voelde zich door deze wijze van ontvangst niet in het minst gekwetst. Hij glimlachte vriendelijk-welwillend. „Ik geloof dat ik nu 'n goed zaakje aan de hand heb," zeide hij, beproevend denzelfden lioog- hartigen toon aan te slaan als de an dere. „Dat heb ik meer van je gehoord," zeide de geldman, met aandacht zijn nagels beschouwend. „Maar zooiets prachtigs als dit! Je zult zelf zeggen...." „Nu, wat is het dan?" „Ik heb het essaieeringsgebouw be waakt," zeide Stack gretig. „Een Idéé van m ij. We weten allemaal, dat er in het Noorden nog massa's goud moet zijn. Geld om me in mijnspeculaties te interesseeren heb ik niet en evenmin om mijnwerkers om te koopen, of om me bij hen in de gunst te dringen. Daarom bewaak ik het essaieeringsbu- reau. Alles' wat opgegraven wordt, moet daar terecht komen." „Nu en dan verder?" vroeg de geldman.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4