Repkos Wekker Wektzoo lekker Grasveilingen. Yerkooping art Huid Crèmes A. L. VAN ES Dames Banden VEKKOOPING Gummi Spuiten Adverteert in dit Blad. Dankbetuiging'ff Huisbewaarders Pension Bovengedeelte Bovenhuis, Te koop flink Woonhuis Inboedel. ATookp°rn een hond, Ameublement SUPPLETOIRE AGENDA voor de vergadering van den gemeen teraad van Veisen op Dinsdag 6 Juni 1922, des namiddags 7 uur ten gemeen tehuize. Punt 1. Belastingzaken. Dit punt wordt van de agenda afge voerd. Aan de agenda wordt toegevoegd: Punt 3a. Verbetering van den Bre- derodeweg vanaf de grens der gemeen te Bloemendaal tot de Velserenderlaan, en van den Duinweg voorzoover het be- grinde gedeelte betreft. (Zie gemeenteblad no. 100 van 1922). PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Leger des Heils. Het Leger des Heils zal 2en Pinkster dag een groote Kampdag houden onder leiding van Stafkapitein Beekhuis, op het Gijsenveld achter de Visscherij- school alhier. Stafkapiteins v. d. Ho ven zullen spreken over het Legerwei-k in Frankrijk en Italië, terwijl de com mandeurs Schipper, die meer dan 15 jaar als L. d. H.-zendelingen hebben gewerkt in Indië, over het zendings werk aldaar zullen spreken. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit blad. Christelijk Historische Unie. In een openbare vergadering der af- deeling IJmuiden van bovengenoemde Unie, Dinsdagavond in het gebouw v. Chr. Belangen, trad mej. L. C. Diehl uit Amsterdam op met een rede over: De vrouw en haar stem. De zaal was flink bezet, meest met dames, terwijl aan de bestuurstafel al leen de dames-bestuursleden der afdee- ling hadden plaatsgenomen, van wie mevrouw G. Baartde Boer de voor zittershamer hanteerde. Na opening met gebed begon mej. Diehl er op te wijzen dat er een ver schrikkelijke chaos in het maatschap pelijk leven bestaat nu de vrouwen van Nederland voor het eerst aan de stem ming zullen deelnemen. Aan den rand van een financiëele afgrond heerschen bedrijfsmalaise en werkloosheid in on gekende mate. Men verwacht uitkomst door bemiddeling van den staat en elke belangengroep heeft zich geformeerd tot een politieke miniatuurpartij waar van het resultaat is dat thans 46 poli tieke groepen aan de verkiezingen deelnemen. Voorwaar mag dan ook worden aangenomen dat geen enkele kiezer van al die programma's een eenigszins ernstige studie kan maken. Daarom mogen we dan ook wel ver wachten dat het de meeste dier belan gengroepen niet gelukken zal een vol doend stemmenaantal te behalen om een zetel te kunnen bezetten. Dat is maar goed ook want dergelijke belan genvertegenwoordigers moeten toch ook meewerken aan alle groote dingen die niet bepaald hun speciaal belang raken. Het moet gaan over de groote lijnen die in alle belangrijke zaken uit komen. Als voorbeeld noemde zij de vraag vanwaar de overheid haar gezag ontleend: van een souvereine volkswil of, in laatste instantie, van Godswege. Kabinetten uit de rechterzijde hebben in 1903 en in 1918 bewezen de laatste te belijden. Zoo zal de spreekster uni verseel stemmen, op een partij die alle belangen omvat en christelijk omdat men daar vindt de groote lijn die zij wenscht. Met een opwekking aan allen om door stem en door toetreden als lid de christelijk-historische unie te steunen, eindigde mej. Diehl deze rede. Na een woord van dank sloot toen de presidente de vergadering op de ge bruikelijke wijze, waarna diegenen die nog geen lid waren, gelegenheid kregen zich te laten inschrijven. Van bestuurszijde werd ons nog mee gedeeld dat voor dezelfde unie Woens dag 14 Juni als spreker hoopt op te treden Ds. J. C. Voorsteegh uit Katwijk aan Zee over „Om hooge beginselen". VELSEROORD. In het verslagje der jaarvergade ring van Ziekenfonds Velseroord dient verbeterd te worden dat de tijdelijk ver hoogde contributie thans bedraagt voor man en vrouw 32 cent, voor een enkel persoon 23 cent en voor een we duwe 18 cent per week. Wij hebben weer een ernstige waarschuwing tot de ouders te richten, om toch vooral op hun kinderen te let ten. Er is nl. weer een hyena bij den weg. Donderdag werd een leerlinge der Chr. School alhier, een dochtertje van den heer v. d. D. te Driehuis, voorbij de Tuchtschool door een man aangespro ken, die haar geld beloofde, als ze mee in 't bosch ging. Het kind begon vree- selijk te schreeuwen, waardoor het beestmensch blijkbaar bang is gewor den en het kind heeft laten gaan, dat natuurlijk zeer verschrikt bij de ouders aankwam. Ouders, let toch vooral op uw kinde ren! En doe van deze dingen toch voor al direct aangifte bij de politie. VELSEN. Ter voorbereiding van het Zen- dingsfeest op Tweeden Pinksterdag wordt morgen, Zondagavond, op Wa terland een bidstond gehouden van 89 uur, waarbij voorganger is Ds. T. J. van Oostrom Soede van IJmuiden. Aan den Rijksstraatweg alhier is een damesrijwiel gevonden, merk Wa- rington, met nikkel stuur, zadel met kleedje, bandrem enz. Nadere inlichtingen verstrekt de veldwachter Bosman alhier. Op de voordracht ter benoeming van een directeur van Openbare Werken zijn geplaatst de heeren E. Brader Ez., gemeente architect te Veendam en O. Spruijt, civ. ing. in algemeenen dienst, tevens waarne mend directeur bij de gewestelijke werken in de Preanger Regentschappen te Bandoeng met verlof in Nederland. Verloting Witte Kruis Don derdag 1 Juni heeft ten overstaan van Notaris Boerlage de trekking plaats gehad van de gehouden poppenverloting ten bate van het Witte Kruis alhier. De trekking had de volgende uitslag Popno.lopno. 112 Popno. 9opno.2142 idem 2 2709 idem 10 2004 idem 3 2269 idem 11 1853 idem 4 1968 idem 12 2515 idem 5 1161 idem 13 1025 idem 6 2224 idem 14 1078 idem 7 1995 idem 15 2086 idem 8 2264. De verloting heeft bruto in totaal f1288 opgebracht. Voorwaar een schitterend resultaat, waarvoor het bestuur van het Witte Kruis dan ook zeer dankbaar is en ons verzoekt dezen dank aan allen, die tot dit mooie resultaat medewerkten, over te brengen. De vereeniging voor inwendige zending in Noord-Holland houdt het 26ste Provin ciaal Noord-Hollandsch Zendingsfeest op 2den Pinksterdag op „Waterland" vanjhr. mr. J. W. O. Boreel van Hogelanden, alhier. De Zendingsfeestcommissie bestaat uit Mevr. G. Baart—De Boer, IJmuidenMej. M. Barbas, Haarlem; Mevr. J. O. van der MolenGroot, AlkmaarDs. J. Ph. Eggink, alhier Ds. H. J. Heijnes, Lands meer Ds. J. W. P. Ie Roy, Sloterdijk en H. Stavenga, Bergen. De volgende sprekers zullen optreden 10.30 uur: Ds. J. Ph. Egging, pred. der Herv. Gemeente te Veisen: Openingsrede. 11.15 uur: Dr. O. Norel, directeur van het Comité voor Inwendige Zending, te Amsterdam: „Als wij, dooden, ontwaken". 12 uurUitvoering van de Christelijke Zangvereeniging „Soii Deo Gloria" van Landsmeer, directeur de heer Hendrik van Beek. Gedurende de pauze uitvoering van het Christelijk Harmoniegezelschap „Nut en Genoegen", van Edam. 2 uurZendeling A. van Dijk„Het eene noodige voor den Soendanees". 2.30 uur: Ds. P. de Jong, pred. der Herv. Gem. te Bennebroek „Pinksterkracht". 3.30 uurDs. W. P. Ie Roy, pred. der Herv. Gem. te Sloterdijk„G. G. C.". 4.15 uur: Ds. M. J. Punselie, pred. der Ned. Herv. Gem. te LeidenGeestdrift". 4.45 uur: Dr. H. T. Oberman, pred.der Herv. Gem. te RotterdamSlotrede. SANTPOORT De heer G. de Bie alhier is be noemd tot tijdelijk gemeente-architect te Beverwijk. Na een week van hevig lijden, is Mej. Smit van hier, die de vorige week zulke ernstige brandwonden bekwam, aan de gevolgen hiervan overleden. Als een tragische bijzonderheid ver melden we hier nog bij, dat reeds een tweetal kinderen uit dit gezin door brandwonden om het leven zijn geko men. Burgerlijke Stand Veisen. Ondertrouwd: D. Kleijne en A. van der Veen; P. Schellebis en D. van der Does. Gehuwd: K. Dekker en G. Vasten- houw; A. Marijnisse en Th. E. de Leeuw; A. Zonneveld en N. J. Panne- koek; P. Bruinink en A. Kramer; M. v. Dijk en C. M. Mellema; D. J. Tack en E. A. Kramp. Bevallen: G. G. van RoestHooij- er, d.; J. Korf—van Slooten, H. Huij- erJansen, z.; G. van LoonSmit, z.; J. Grootvan 't Veer, z.; H. F. Eickel- bergDewald, d.; A. M. Huijbers—Lip- mann, d; P. Willemsevan der Mast, zoon. Overleden: Z. van der Velde, 8i jaar, weduwe van D. van den Berge. IJmuiden. De volgende Ned. Stoom schepen worden de volgende week al hier verwacht. Achilles van de Midd. Zee. Danae van de Oostzee. Nerens van Spanje. Sumatra van Batavia. Berenice van Lissabon. Venuzuela van W. Indië. Hontestroom van W. Afrika. Ambon van Hamburg. Heemskerk van O. Afrika. Saparoea an O. Azië. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Egmond aan Zee. Ondertrouwd: Maarten Zwart en Maartje Sloot. Getrouwd: Kos Zwart en Antje Groen. Overleden: Huibert Wijker, 71 j. weduwnaar an Aagje Hopman. AD YERTEK TIES. Verloofd: BEP LAGAS en BOB VISSER Helder, Janzenstraat 70. IJmuiden, Wilhelminakade 44. Juni 1922. Geen Ontvangdag. Verloofd: GRETA VREEL1NG en W. C. VAN ANHOLT IJmuiden, W. Barendszstraat 5. Arnhem, Hommelscheweg 13. Juni 1922. Getrouwd: M. VAN DIJK en C. M. MELLEMA, die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betui gen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Helder, 1 Juni 1922. Inplaats van Kaarten Ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling bij ziek te en overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje, in zonderheid aan den WelEerw. Heer Ds. van Oostrom Soede en den WelEd. Heer H. van Dijk, onderwijzer 3e klas school Afamilie Bouwmees ter, personeel fil. Melkinr. Veisen te IJmuiden, familie, vrienden en bekenden ondervonden. J. v. d. Broek M. v. d. Broek v.d. Boogaard Margaretha v.d. Broek IJmuiden, Julianakade 1. Ondergeteekende betuigt bij deze haar hartelijken dank aan den redder van mijn zoontje, voorts aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Rome- ling en de familie Vuerhard, welke in deze hun groote offervaardigheid hebben betoond. Fam. SLOOT IJmuiden, Juni 1922. In den grooten Nationale schietwed strijd die 21 April9 Mei te Overveen plaats had mochten onze plaatsgenoo- ten een aardig succes boeken. De schietvereeniging „Oranje" be haalde in de afdeeling A de derde prijs terwijl de burgerwacht in afd. A de 7e en in afd. B de 3e prijs verkreeg. Het totaal der deelnemers bedroeg 430. De prestatie dezer plaatselijke ver- eenigingen blijken des te grooter als men verneemt dat de le prijs voor de infanterie, onder gelijke omstandighe den werd behaald met veel minder punten. Bij de prijsuitreiking werden dan ook extra woorden van lof gespro ken tot „Oranje", de nauwelijks 2 maanden erkende schietvereeniging, die zich in dezen grooten strijd No. 3 wist te plaatsen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten eenige stukken tot het volgende no. wachten. Onze hartelijke dank voor de betoonde belangstelling, bij het overlijden van den heer A. ABERCROMB1E Namens de Familie A. AbercrombieJonker Velseroord, 2 Juni 1922. N V. Centrale Bakkerij „IJMUIDEN". van Aandeelhouders, op Woensdag 7 Juni 1922, des avonds 8 uur, ten kantore der Vennootschap, Visch- straat 6 te IJmuiden, alwaar de punten van behandeling voor Aan deelhouders ter inzage liggen. DE RAAD VAN BEHEER. Plaatsing direct, voor net meisje, als volontair, leeftijd (om te worden beëedigd) minstens 16 jaar, a. h. hulppostkan toor te Santpoort-dorp. Aanmelding v. m. 9-11, n. m. 6-7.30 Echtpaar zonder kinderen b. z. a. als of kantoren schoon te houden. Br., onder no. 1704, bureau v. d. blad. gezocht te IJmuiden, door gezin bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, van 30 Juli tot en met 14 Aug. Brieven C. Pauel, Kanarie- straat 29, over 't IJ, Amsterdam. van Woning te huur aangeboden. Adres bureau van dit blad. Te koop zeer modern met rijkssteun in aan bouw en leegstaande Landhuisjes te Driehuis-Westerveld in bosch- rijke omgeving voor een prijs met inbegrip van grcnd van f7000Tot 10.000. Te bevragen Driehuzer- kerkweg 20, Driehuis-Westerveld- TE KOOP Burgemvoonhuis met vrije poort te IJmuiden, Bloem- straat 11. Dadelijk te aanvaarden. Prijs f 5000. Te bevragen bij den Makelaar D. BUS te Veisen. Te koop een Witte poedel en een Dames fiets, adres te bevr. J. van Houwe lingen, boekhandel Velseroord. Royaal Winkelhuis te huur, met of zonder Pakhuis, gelegen Verl. Prins Hendrikstraat 7. Direct te aanvaarden. Te bevragen Willemsplein '7 Gratis kleine woningruimte aangeboden, in kantoorgebouwtje bij Veisen, aan zindelijke bejaarde vrouw alleen, tegen schoonhouden, eenige uren per week. Br. motto gratis wonen, bureau van dit blad. Voor KLEEDING NAAR MAAT pracht collectiën stalen in Eng. en Schotscke stoffen. Aanbevelend, facvan Lierop hotel Café-Restaurant CENTRAAL Damrak 18, Amsterdam Je adres om goed en goed koop te eten en te logeeren. Lunch f 1.50 van 123 uur. Diners f 1.75 en f2.50 van 5-8 uur, a la carte den geheelen dag. Voor gezel schappen aparte zalen be schikbaar zonder prijsver- hooging. Logies met uitge breid ontbijt f3. Uitstekende Hollandsche keuken en pri ma consumptie. Vergader zalen beschikbaar. Telefoon N. 5767. Aanbevelend, H. C. L. KESTING. BESTE ZEEUWSCHE aardappelen zijn te bekomem bij Schipper A. Wierdsma, 14 centen per Kilo en 8 Gulden per mud, liggende Kanaal bij de oude sluis. Te huur voor direct, een modern ingericht, leegstaand Wilhelminakade no. 83. Te bevragen bij A. Boonstra, Kanaalstraat 58r. een Heerenrijwiel met twee ver snellingsnaven, jkisten, kuikens en broedeieren van Barnevelders en Minorca's 25 en 30 cent. Adres: Julianakade 75, achter Café Braam. Te koop aan de Kennemerlaan 6 kamers, serre, keuken, schuur, enz. Te bevr. Lindhout en de Waard, Aannemers IJmuiden. Wegens vertrek naar Indië te koop alle nog voorradige C. Hessel, Corn. Drebbelstraat 12 Huizen Patrimonium. Zwart-bruin, Weerdstraat 36, Vel- serood. IJ mulder :o: Drogisterij tegenover het Postkantoor Dat is Goedkoop Heerenhakken en zolenf 2.45 Dameshakken en zolenf 2.00 Tevens alle garnituren verkrijgbaar EMMASTRAAT 2 (Ingang poort). OPENBARE TE IJMUIDEN op Woensdag 7 Juni 1922 namiddags 2 uur (precies) in hotel „Nummer Een" ten overstaan van NOTARIS W. A. DóLLEMAN te IJmuiden, van: Het motorvisschersvaartuig Aa-stroomIf M. 329 lang 24.80 M, groot circa 76 ton, met 2 cyl. kromhoutmotor, 90 l.P.K. 2. Het stoomvisschersvaartuig TexelstroomIf M. 304 lang 24.80, staande comp. machine 125 l.P.K. beide vaartuigen met staand en loopend want en zeil en vischtuig. Vischtuig wordt ook afzonder lijk aangeboden. Bezichtiging van de vaartuigen, liggende aan de Z.Z. van het Noord- I zeekanaal te IJmuiden, op 31 Mei jen van het vischtuig in het pakhuis i aan het Sluisplein no. 54 aldaar, naast het Witte Kruisgebouw, op 6 Juni en 's morgens voor de veiling. Betaling koopsom voor of op 15 Juni 1922. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden notaris en bij den heer N. W. Duinker, Overtoom 309, Amsterdam, alwaar notities verkrijgbaar zijn. IJ mulder :o: Drogisterij tegekover het Postkantoor MIJNHARDTj 'HOOPPPUN-.taUe^l te koop aangeboden, tegen elk aannemelijk bod. Le Mairestraat 17 Velseroord. Naaiwerk aan huis gevraagd. Brieven, onder no. 1701, bureau van dit blad. Solide, Betrouwbaar, Goedkoop. Reparatie van ALLE SOORTEN UURWERKEN onder garantie. H. A. REPKO Kalverstraat 106 Velseroord Horlogemaker. De gewone jaarlijksche grasvei lingen ten overstaan van onder geteekende, zullen dit jaar plaats hebben 1. te SANTPOORT, op Dinsdag 13 Juni, in Café „Zomerlust". 2. te BEVERWIJK, op Woensdag 14 Juni, in Café „de Zon". Aanv. telkens voorin. 10 uur precies. G. D. BOERLAGE, Notaris te Veisen. Openbare TE IJMUIDEN krachtens bevel van de Arrondisse mentsrechtbank te Haarlem op VRIJDAG 16 JUNI 1922 nam. 2 uur (precies) in hotel „NUMMER EEN" ten overstaan van Notaris W. A. DóLLEMAN TE IJMUIDEN van 1. De zeewaardige motor vrachtboot „ZOUS1E MARKIE", gebouwd van staal bij Gebr. Boot te Leiderdorp, groot 109 ton, lang 26.40 M., met salonroef en verhoogd voordek voor woning, 2 cylinder Kromhout motor 52 P.K., laadboom, motorlier, roeiboot en verderen inventaris. 2. De zeewaardige motor vrachtboot „SALOMON", jebouwd van staal te Vreijenban sij Delft, groot 93 ton, lang 24 M., met salonroef, 1 cylinder Kromhout motor 35 P.K., laadboom, laadlier op de motor, roeiboot en verderen nventaris. De vaartuigen liggen te IJmuiden in het Noordzeekanaal nabij de Kleine Sluis en zijn te bezichtigen op 14 en 15 Juni van 105 uur en op den dag der veiling van 10-1 uur. Nadere inlichtingen bij Notaris Dólleman voornoemd en bij de Makelaars Duinker en Pierlot N. Z. Voorburgwal 136 Amsterdam, al waar notities verkrijgbaar zijn. IJ mulder :o: Drogisterij tegenover het Postkantoor Jaar lijksche Algemeene Vergadering TIMMERMAN, METSELAAR EN AANNEMER WILLEM BA RENZSST RAAT 16

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2