EEN MEISJE, !P. Holman. Flinke jongen gevr. SPORT. SCHEEPVAART. Diar Meisje Dagmeisje Flinke nette jongen Zeekijker Te koop al te persoonlijk worden. Spr. vraagtf nu in besloten zitting te gaan. De Voorzitter schorst de openbare vergadering. Na heropening wordt dadelijk tot stemming overgaan. De hr. E. Brader Ez., gemeente-architect te Veendam wordt met 10 stemmen benoemd. Op den heer Spruyt waren 7 stemmen uit gebracht. Do heer Tusenius krijgt verlof tot het houden van een interpellatie over de verkeersstremming bij het Prov. Zie kenhuis te Santpoort. Spr. zegt dat de Burgemeester nu maatregelen heeft ge nomen. Alle wielrijders, ook van moto ren, moeten afstappen, de auto's moe ten echter doorrijden. Spr. vraagt of de motorrrijders niet op hun rijwiel kun non blijven zitten, daar zij anders de zware motoren moeten voortduwen. De Voorzitter zegt dat hij maatrege len moest nemen. Hij kon dit doen door het Reglement op de wegen in Noord-Holland. De heer Schilling vraagt of op Zonda gen deze weg niet afgesloten kan wor den voor auto's en motoren. Stemmen: Dat gaat niet. De heer Schiling: Kunnen ze dan niet langs een anderen weg naar Velsen rijden? De voetgangers kunnen nu wel thuis blijven, voor hen is 't Zondags le vensgevaarlijk daar. De Voorzitter zegt dat met 't oog op Hotel Velserend hij dezen maatregel niet direct wil toepassen. Maar als er door den maatregel, die de heer Tuse nius wil en die spr. wel wil overwegen, ongevallen komen, zal hij sterker moe ten ingrijpen. De Voorzitter houdt de rondvraag. De heer Tusenius zou in deze droge dagen verschillende wegen gaarne be sproeid zien. De heer Schilling zegt dat hij bij de behandeling van het adres van Mevr. van Voorst er nog niet was. Maar spr. wil wel mededeelen dat het argument van de beslissing der Huurcommissie maar een praatje is. Er zal nu echter iets gedaan moeten worden. De heer Davidson vraagt wegneming van de kuilen in den Koningsweg op Wijkeroog en van den Wijkerstraatweg tusschen Corverslaan en tramremise. De heer Peek vraagt een waarschu wingsbord voor motoren bij de Vis- schershaven en informeert hoe het staat met de werkverruiming. De Voorzitter zegt dat morgen de ver tegenwoordiger der Regeering komt om alles te bespreken. De heer Diependaal spreekt over een beerput, die in de beek op Jan Gijsen- vaart uitloopt. De heer Nijssen vraagt verplaatsing van de paal op den hoek van den Zee weg bij Driehuis. Hierna wordt de vergadering geslo ten. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. L. S. Den 25en Jan. is te dezer plaats^ overleden de Heer P. Vermeulen, rus tend hoofd v. d. Chr. School te Velser- oord. Gedurende 54 jaren heeft hij on der ons geleefd en gewerkt. Het is onmogelijk, in kort bestek sa men te vatten, wat de heer Vermeulen gedurende al dien tijd heeft gedaan. Het is ook niet noodig, want het is be kend genoeg. We herinneren er dus slechts aan, hoe meester Vermeulen zijn arbeid aanving onder de polder werkers, die het Noordzeekanaal groe ven; hoe hij onder hen weldra de vraagbaak, de vriend, de trooster was, hoe hij geslacht na geslacht op zijn school heeft opgevoed; hoe hij gewoe kerd heeft met zijn tijd en zijn beste krachten heeft gegeven aan allerlei ar beid op maatschappel. en kerkel. ge bied. De geschiedenis van Velseroord en het leven van meester Vermeulen zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. liet verlangen, om zijn nagedachtenis te eeren, leeft bij velen. Ondergeteeken- den hebben zich vereenigd tot een co mité, dat gelden wil verzamelen, om op zijn graf een gedenkteeken op te richten. Ds. J. D. BOERKOEL, Velsen. J. GROOT Czn., lid A. R. Kiesvereeni- ging,' Velsen. E. v. d. BRINK, bestuurslid Chr. Nat. School, Velseroord. A. TAANMAN, Hoofd Chr. Nat. School, Velseroord. IJ. J. REITSMA, bestuurslid Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, Vel seroord. W. L. KUIPER, Secretaris Witte Kruis afd. Velsen, Velseroord. P. DE RAADT, bestuurslid A. R. Kiesvereeniging IJmuiden. K. BROUWER, Kerkeraadslid Geref. Kerk, IJmuiden. H. A. TEN BOSCH, Kerkeraadslid Ge ref. Kerk, IJmuiden. A. DE KONING, lid A. R. Kiesver. IJmuiden. P. VER WOERD, bestuurslid Geref. School, IJmuiden. J. C. DUNNEBIER, wethouder, IJmui den. Centraal Genootschap voor Klnder- herstellings-_en Vacantiekolonies. Afdeeling Kennemerland. Secr.: Willebrordstraat 5, Velseroord. Aangemoedigd door het succes op veel andere plaatsen, heeft onze Afd. besloten tot het organiseeren van 'N VLAGGETJESDAG in deze Gemeente en wel op Donder dag, 15 Juni a.s. Wat dat is? 'n Aan tal jonge dames zullen U op dien dag te koop aanbieden het welbekende groene „Genootschapsvlaggetje" en vragen be leefd doch met vrijmoedigen aandrang den daarvoor vastgestelden minimum prijs van 10 cents. de maximumprijs is onbeperkt en geheel naar keuze en vermogen van den kooper. De con tributie der leden, het gemeentelijk subsidie en andere toevallige baten zijn niet toereikend, om alle uitgaven te be strijden en moeten we daarom naar andere bronnen van inkomst uitzien en daarvoor dient deze „Vlaggetjesdag". Het vorig jaar konden we 19 kinderen uitzenden, dit mag dit jaar niet min der zijn, behoort meer te worden, doch daarvoor hebben we Uw aller steun noodig. „Emma-bloem, blauwe bloem, nu weer dit vlaggetje, van het goede te veel", hooren we U zeggen; misschien wel waar, doch wij hebben van het NOODZAKELIJKE TE WEINIG, n.l. GELD en dit zegt alles. Onze eerste groep ging dezer dagen voor 5 weken naar Heelsum, de twee de wacht met ongeduld haar beurt af, de doctoren prijzen het werk onzer ai deeling en de nuttigheid ervan voor de bleekneuzen, wij doen het werk en de moeite gaarne, geeft U ons de midde len om het werk voort te zetten, koopt dus op 15 dezer het Vlaggetje, en wordt lid der Afdeeling. Het Bestuur: P. C. de Weerdt, arts, Velsen, Voorz. T. Bus, Wijkeroog-Velsen, Penning- meesteresse. Y. J. Reitsma, Velseroord, Secretaris. G. A. Barendsen, arts, Wijkeroog-Vel sen. C. Raat, Wijkeroog-Velsen. B. Lavoo, Velseroord. Mevr. List, IJmuiden. Voetbal. Het einde der competitie. De afgeloopen Zondag heeft ons heel wat wijzer gemaakt, 't Gooi heeft Quidk met een 20 nederlaag huiswaarts ge stuurd, waardoor de Hagenaars slechts door hun beter doelgemiddelde de tweede plaats bezetten en promoveeren *Dat lesje in Hilversum zal den Hanen- burgers anders niet meegevallen zijn. Een treurige dag was het bepaald voor Amsterdam. Niet minder dan twee eerste-klassers zag het naar de Over gangsklasse verhuizen, toevallig V.V.A. en Spartaan, de clubs, die twee seizoe nen terug gelijktijdig promoveerden. Samen uit samen thuis. Vooral voor Spartaan moet het een tegenvaller ge weest zijn, waar het deze club aanvan kelijk zoo voor den wind ging. Hilversum won met 2-1 van Victoria, veroverde daarmee het kampioenschap harer afdeeling en tevens het Over- gansklasse-schap. Een welverdiend succes voor de Hilversummers, die reeds twee seizoenen achter elkaar door maatregelen van het N. V. B.-be- stuur gedupeerd zijn. Onze gelukvven- schen! De Overgangsklasse zal het volgend seizoen nu uit de volgende clubs be staan: Spartaan, V.V.A., 't Gooi, Z.F.C., Stormvogels, Excelsior, A.D.O., V.U.C., S.V.V., O.D.S. (Dordrecht), Hilversum en H.F.C. R.K. V. V. „R. C. IJ." A.s. Zondag is het de tweede en laat ste dag der medaillewedstrijden, op het terrein bij het Hoogovenbedr., uit geschreven door R.C.IJ. ter gelegenheid van haar eenjarig bestaan. Van 1U/2 uur spelen R. C. IJ. II te gen S. V. A. I uit Assendelft. Van 34x/2 uur zullen R.C.IJ. I en W. F. C. elkaar bekampen en ten slotte zal om 5 uur W. Z. V. uit Wijk aan Zee een mooie medaille moeten Verdedigen te gen S. D. O. uit Beverwijk. Hopen wij dat er vele supporters van de verschillenède wedstrijden mogen profiteeren. Geachte Redactie! U vergunt mij wel even in te gaan op het stukje aan mijn adres van iemand die zich noemd D. K., voorkomende in Uw blad van j.l. Zaterdag, bij voorbaat mijn dank. 'Zelfs al had ik mij in dat zelfde num mer niet duidelijk uitgedrukt omtrent wie ik bedoelde met „Uw berichtgever", zelfs dan zou ik niet ingaan op deze lieflijkheden aan mijn adres, door D. K. neergeschreven, aangezien ik meen, dat Uwe redactie zich zelf wel zal verdedi gen. Toch meen ik eenige vragen van D. K. te moeten beantwoorden, alhoewel D. K. mij waarschijnlijk ook dit had kun nen besparen, door eenvoudig zijn vol len naam te schrijven, daar ik de in druk heb, dat die naam voor zich zelf spreekt. Hoe D. K. mij dan ook moge qualificeeren, dit heb ik op hem voor, mijn naam durf ik noemen. Ook neem ik niet zonder meer aan, dat D. K. getuigen kan bijbrengen, die het tegendeel van mijne bewering zul len kunnen bewijzen, trots ik er niel bij ben geweest. Ik geef D. K. echter den raad, maakt die namen bekend aan de politie, dan zullen wij, wanneer die zaak voor de rechtbank wordt behan deld, wel zien wat er van een getuige nis, als door D. K. bedoeld, terecht komt. Nu de vragen van D. K. Wat het kennelijk doel betreft, daar over behoef ik mij, na mijn verduide lijking in Uw blad van Zaterdag j.l., echter niet meer uit te laten. Wanneer D. K. dit thans nog niet begrijpt, kan ik hem niet helpen, aangezien ik onbe voegd ben geneeskundige praktijken uit te oefenen. D. K. wenschte echter gaarne te weten wie ik onder Jan Grab bel versta, of liever wie ik daar mede bedoel. Welnu, D. K. is wel zfeer onnoozel. Heeft hij nimmer ondervonden dat, vooral de justitie, altijd veel meer waarde hecht aan de verklaringen van een z.g.n. mijnheer als aan die van een werkman Vooral wanneer het tegen een ordebe waarder gaat? Heeft D. K, nimmer bespeurd, dat men in die kringen een werkman be stempelt met den naam van Jan Grab bel? Door mij werd gezegd, die verklarin gen komen nu eens niet van Jan Grab bel maar van bewoners uit de Kanaal straat. Daar mede bedoelde ik, dat dit nu eens geen verklaringen waren van arbeiders, maar van middenstanders. Ik bestempel dus een werkman niet met den naam van Jan Grabbel, doch de z.g.n. elite, waar D. K. zich misschien ook onder rekent. Hiermede meen ik aan het verzoek van D. K. te hebben voldaan. D Srhillinp' PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De opvarende A. te Velseroord van den stoomtrawler Holland VIII, die in den nacht van Maandag op Dinsdag in overspannen toestand alhier werd aangetroffen, is Woensdag naar een ge sticht in Noordwijkerhout overgebracht Woensdagavond vervoegde zich aan het politiebureau een zekere N. om nachtverblijf. Bij onderzoek bleek deze nog gesignaleerd te staan voor 2 dagen gevangenisstraf, waartoe hij den vol genden dag naar Haarlem werd over gebracht. - Gistermorgen is de Fransche krui ser Jeanne d'Arc hier van Rotterdam aangekomen, begroet door saluutscho ten van het Pantserfort. Het schip is lang niet zoo groot als de Marseillaise en de Edgar Quinet, die hier kwamen tijdens het bezoek van president Fallierres, maar maakt met zijn 6 schoorsteenen toch een imposan- ten indruk. Er was veel belangstelling op de slui zen. Te 11 uur voer het schip naar Am sterdam op. Ook te Velseroord en Vel sen stonden honderden langs de ka- naalboorden. - De vischauto van de Verecnigdc Exploitatie-Maatschappij te IJmui den heeft eergisteren zijn eerste bezoek aan Rotterdam gebracht. De auto bracht 750 kilogram allerlei soort zee- visch mee, die direct uit de treilers te IJmuiden verkocht wordt. De vaste prijzen staan buiten op den auto ver meld, en de gekochte visch wordt voor de deur schoongemaakt. Zij die visch besteld hadden, werden het eerst be zocht; daarna ging de tocht verder door de stad. De Duitsche stoker B. O. O. K., thans gedetineerd, woont sinds 1918 in Holland, daar hij destijds deserteerde. Voor hem was hier de laatste tijden geen werk meer te vinden, terwijl naar zijn land terugkeeren natuurlijk onmo gelijk is. Zoo is hij op het slechte pad geraakt. Den 21en April heeft hij alhier ingebro ken in een trawler en er uit een kistje f 43 gestolen, terwijl hij reeds den len Mei daaropvolgende uit een andere trawler een verrekijker en een overjas had ontvreemd. Het O.M. wilde reke ning houden met de omstandigheden en eischte een gevangenisstraf van 4 maanden met aftrek van preventieve hechtenis. Ook stond terecht de 22-jarige bakkersknecht J. A. de K. uit 's Gra- venhage, eveneens gedetineerd. Hij had den len Maart alhier een rijwiel gesto len ten nadeele van M. J. C. v. R. Be klaagde wilde het doen voorkomen als of hij door slechte kameraden verleid was, doch de officier van justitie kon daaraan geen geloof hechten, daar be klaagde reeds verscheidene veroordee lingen achter den rug heeft. Hij eischte een gevangenisstraf van acht maanden Tot. ontvanerer der Directe Belas tingen alhier, is benoemd de heer C. Hoogerwerff, verificateur te Rotter dam. De Pinkstercollecte voor de zen ding in de Herv. Kerk alhier heeft f 125.50 opgebracht. VELSEN. -—Het bouwen van twee dubbele opzichterswoningen voor het Hoog- ovenbedrijf aan den Koningsweg alhier is opgedragen aan de N.V. Mij. voor Houtbewerking De Gebroeders te Be verwijk voor f 29000. De Pinkstercollecte voor de Zen ding in de Herv. Kerk alhier heeft f 176.50 opgebracht. De heer J. C. Versluys, leeraar aan de Chr. H. B. S. te Amsterdam, wonen de alhier, is tegen 1 Sept. benoemd tot leeraar in het Fransch aan het Chr. Lyceum te Arnhem. SANTPOORT. Donderdagavond vergaderde Volksonderwijs in de bewaarschool van Mevr. Wüste. De opkomst was grooter dan gewoonlijk, wat te danken was aan punt 2 der agenda: Opheffing van de afdeeling. Gelukkig bleken de aan wezigen voor een dergelijk voorstel niets te voelen en bleek er nog genoeg enthousiasme aanwezig te zijn, om de voorstellers te kunnen bewegen hun voorstel in te trekken. Over het schoolfeest werd lang en breed gesproken. Het bestuur had voor gesteld dit jaar niet het gewone zomer- schoolfeest te houden, doch met de kin deren der lagere klassen een reisje naar Zandvoort te maken en, zoo moge lijk, den hoogeren klassen, die toch al elk jaar een reisje maken, een kleine subsidie te geven. De vergadering bleek echter van gevoelen, dat een Zomer- sclioolfeest èn voor de kinderen èn voor de ouders aardiger was. Er werd dan pok besloten, dat, zoo de geldmid delen het toe zouden laten, wederom een Zomerschoolfeest te organiseeren. Bij het laatste punt: Is voor Sant poort U. L. O. te verkiezen boven ge woon L. O., bleek dat de vergadering deze vraag bevestigend beantwoordde. De bleekersknecht J. J. S. alhier, thans gedetineerd, had den 24en en 25en April voor zijn patroon W. F. v. H. kwitanties geïnd te Bloemendaal en Zandvoort tot een bedrag van f 140. Hij had dit geld echter niet aan zijn pa troon afgedragen doch er schulden van afbetaald. Beklaagde is reeds eenmaal voorwaardelijk veroordeeld en zijn proeftijd is nog niet verstreken. Het O. M. eischte 8 maanden gevange nisstraf. POSTER IJ EN. IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Mei 1922. brieven binnnenland 1. Huurcommissie Velsen 2. L. Hovenier 3. A. Zelle Haarlem. briefkaarten binnenland 4. Zonder adres; 5. Gerris Wuis A'dam 6. J. A. Kleysterlee Den Dolder; 7. W. Jonker Katwijk a. Zee 8. Mej. Jo v. Wieringen Haarlem; 9. Zonder adres 10. J. Maagdelijn Katwijk a. Zee 11. Henk Schaap Katwijk a. Zee; 12. Mej. H. L. P. Waller Jan P. Coen? 13. A. v. d. Boogaard Amsterdam, brieven buitenland 14. Nelly Blank Altonaelbe; 15.MetaBennig- hof Cuxhaven ló. Emma Oest Otterndorf; briefkaarten buitenland. 17. Wm Dove New Orleans U.S.A.; 18. fraulein 't Waltmann VELSEN. brieven binnenland 1. Algem. Advert, bureau Amsterdafn2. Dijksta Amsterdam; 3. Kantoor plaatselijke belastingen Beverwijk; 4. Mej. J. Zon Doetichem. briefkaarten binnenland. 5. Armbestuur Haarlem 6. Jongejuff. C. Brugman Amsterdam7. Zonder adres. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Velsen en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1922 inge legd f 12676.96. Terugbetaald f 14592.13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7805. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: M. Verduinvan Amers foort z., J. Weenink—van der Burg z., D. KokZwanenburg d., C. LittingaKaak- jman d., P. Niemantsverdriet—Stok z., M. Molenkamp—Appel z., C. W. de Jong— Sluiters d., M. J. Bruisschaart—Zandvliet d., A. Donker—Prenen z., H. W. F. C. Vis ser—Luschen z., G. van Slooten—Snijders d. C. P. F. van RoozendaalDekker z. Ondertrouwd: J. Beider en M. Kruger J. Delmonte en H. Schilstra, A. H. Holt- slag en M. J. Molenaars. Gehuwd: J. Castricum en E. Lodewijks P. de Vries en E. van Weelderen, G. van der Plasermj^ai^Donggji^^^^^^^^ De volgende Ned. stoomschepen worden de volgende week alhier verwacht. Prins der Nederlanden van SurinamePol lux, West-Afrika Rotti, Oost-Azië Medea, Algiers Erato, Gothenburg; Lombok, Java; Sembilan, Hamburg; Johande Wit, [Batavia, Hontestroom, West-Afrika, Euterpe, Valencia. BINNENLAND. Zangersfeest Op 11 Juni a.s. zal in het Brongebouw te Haarlem een groot zangersfeest worden gehouden door den Bond van Arbeiderszangvereenigingen in Nederland, ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan. Door de volgende afdeelingen zal hieraan worden deelgenomenAalsmeer, Alkmaar Amsterdam, Amsterdam (Noord), Beverwijk, Groot-Schermer, Haarlem, Helder, Hillegom, Koog-Zaandijk, Middelie, Purmerend, Wormerveer, IJmuiden,^Zaandam en Zand voort. Verder zullen er door de ongeveer 1100 zangers onder leiding van Fr. Rigter, dir. van „De -Stem des Volks" te Amsterdam gezamenlijk eenige nummers worden uit gevoerd. Het geheel zal worden afgewisseld door een afdeelingsconcert, terwijl een groot vuurwerk het feest zal besluiten. Zooals men ziet, belooft het een schitte rend feest te worden. Op de Haarlemsche arbeiders rust thans de plicht, in grooten getale naar het Brongebouw op te trekken en daardoor te zorgen, dat dit feest een waardig pendant vormen zal van de groote uitvoering in 1919 door den Bond even eens in het Brongebouw gehouden en welke schitterend slaagde. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Egmond aan Zee. Geboren: Guurtje, dr. van Leendert Stam en Kniertje Visser; Johannes Wilhel mus Hendrikus, z. van Theodorus Hubertus Bont en Suzanna Sprengers Willem z. van Willem Olas en Elisabeth Prins. Getrouwd: Willem Visser en Antje GravenmakerCornelis Visser en Leentje VuilMaarten Zwart en Maartje Sloot. Overleden: Pieter Zwaan, 39 j. echt genoot van Trijnje VisserChristina Johanna de Groot, 75 jaarCornelis Groen, 6 mnd. zoon van Engel Groen en Elisabeth Visser Engelbertus Glas, 1 j. zoon van Albertus Glas en Hendrika Helena van Duyn Jan Stoker, 12 j. zoon van Willem Stoker en Cornelia Groen. ADYERTEMIES. Ondertrouwd: MARIE KRUGER en JAN BELDER Huwelijksvoltrekking Donderdag 22 juni. IJmuiden, 7 Juni 1922. Den 16en J uni a.s. hopen mpn geliefde Oudeis Dirk Cornelis de Groot en Grietje Zwaan den dag te herdecken. dat z\j 127« jaar in den Echt verbonden zfln. Dat zij nog lacg gespaard mogen blijven is reweDSchvan hun liefhebbenden zoon I-'muiden, 3"Juni 1928. Gevraagd een net voor huis- en boodschappen, leef tijd 14 6 15 jaar, loon f3. Adres Rijksstraatweg 69, Velseroord. gevraagd bij Mej. H. Vooren, Sta tionsweg E. 6, Velseroord. gevraagd, boven 15 jaar, in de brood- en banketbakkerij van J. C. Verwer. In onze zaak kan geplaatst worden niet onder de zestien jaar, s.v.p. schriftelijke aanbiedingen. Adres J. KRUGER, Kanaalstr. 40. Te koop gevraagd enkele of dubbele Brieven met opgaaf van prijs onder no. 1707, bureau van dit blad. zeer modern met rijkssteun in aan* bouw en leegstaande Landhuisjes te Driehuis-Westerveld in bosch- rijke omgeving voor een prijs met inbegrip van grond van f7000 tot f 10.000. Te bevragen Driehuizer- kerkweg 20. Driehuis-Westerveld^

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 2