A. I. MEESTERS Rijwiel- en Motorhandel Steenhouwerij Vlïetstra&Co. Spaar- en Voorschotbank Boaz Nationale Bankvereeniging* VERKOUPING Haarkammen Huid Crèmes Toiletzeepen Gillette mesjes L. de Beurs Bloemstraat 34 1. VAN VELTHOVEN ZWARE TABAK, merk F. Z. om te rooken. merk Z. om te pruimen. DE TABAK VOOR ZEELIEDEN Adverteert in dit Blad. HaarwaschmiddeieD FEUILLETON De verborgen vallei Openbare schilder en behanger WILLEM BARENDZSSTRAAT 12 Telefoon 286 IJ mulder :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ muider :o: Drogisterij IJ m u 1 d e r :o: Drogisterij Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodigde werkzaamheden Huis- en Decoratieschilder WerkplaatsBik- en Arnoldkade 32 Woonhuis-. Rijksweg 22 GROEN EL A AN - BEVERWIJK Coöperatieve Magazijn van gebruikte Meubelen - Haarlem Anegang 48, hoek Kleine Houtstraat Pry» 15 oent per linlf on« Kapitaal f 10 000,000 Kantoor te IJMUIDEN: KANAAL8TR 52 4 pCt. rente per jaar Reserve f3 75O.00ü. Telefoonnummers: 350 en 417 Spaarbankboekjes ten kantore verkrijgbaar door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. TE IJMUIDEN krachtens bevel van de Arrondisse mentsrechtbank te Haarlem op VRIJDAG 16 JUNI 1922 nam. 2 uur (precies) in hotel „NUMMER EEN" ten overstaan van Notaris W. A. DóLLEMAN TE IJMUIDEN van 1. De zeewaardige motor- vrachtboot „ZOUSIE MARKIE" gebouwd van staal bij Gebr. Boot te Leiderdorp, groot 109 ton, lang 26.40 M., met salonroef en verhoogd voordek voor woning, 2 cylinder Kromhout motor 52 P.K., laadboom, motorlier, roeiboot en verderen inventaris. 2. De zeewaardige motor, vrachtboot „SALOMON", gebouwd van staal te Vreijenban bij Delft, groot 93 ton, lang 24 M., met salonroef, 1 cylinder Kromhout motor 35 P.K., laadboom, laadlier op de motor, roeiboot en verderen inventaris. De vaartuigen liggen te IJ muiden in het Noordzeekanaal nabij de Kleine Sluis en zijn te bezichtigen op 14 en 15 Juni van 105 uur en op den dag der veiling van 10 -1 uur. Nadere inlichtingen bij Notaris Dólleman voornoemd en bij de Makelaars Duinker en Pierlot N. Z. Voorburgwal 136 Amsterdam, al waar notities verkrijgbaar zijn. tegenover het Postkantoor tegenover het Postkantoor tegenover het Postkantoor tegenover het Postkantoor tegenover het Postkantoor BEGR AFENIS ONDERNEMING Jn. Kaper Pzn. AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Pres. Stejjnstraat 39 Rijpstraat 29. EERSTE KLAS REPARATIE-INRICHTING. Agent der Gladstone en W. K. C. Rijwielen, welke het betrouwbaarst en het meest gewild zijn. Reparatiën worden onmiddellijk uitgevoerd, kan zoo noodig op worden gewacht. Beleefd aanbevelend, Door mij is weder een pracht partij 1ste kwaliteit RECLAME OSSEN aangekocht, welke in verschillende plaatsen in Schotland en Engeland zijn bekroond met le en 2e prijzen. Tevens is mij weder toegewezen de leverantie aan het Departement van Marine.. Instituut en Hospitalen te Willemsoord enz., door mijn prompte bediening. PRIJSCOURANT: Alles per 5 ons Gehakt en poulet f 0.50 Doorregen en magerè lappen f 0.55 Baklappen f 0.60 Rollade en roastbeaf f 0.65 Biefstuk en haas f 1.00 Rauw vet f 0.50 Beleefd aanbevelend, Grafmonumenten en Schoorsteenmantels HARD- EN ZANDSTEENWERKEN Vertegenwoordiger: P. VISSER Jzn., Gebouw voor Chr. Belangen Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37^ Raad van Toezicht: Mr. A. W. Hellema, W. Polderman, Jr., H. W. Creutzberg. Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 79uurn.m. Spaarbusjes beschikbaar, zoolang de voorraad strekt. Rente 4 pCt. Onder voortdurende controle van den Accountantsdienst der Nu tsapaar banken. Zitdag voor IJmuiden: 'sMaandsge van 7—8 Heimstraat 9 Voor Velseroord: Wnen^'no's vt»r> 7-9 Willebeordstr 6 47 Stack wrong in wanhoop over de wending, die de zaken namen, zijn ma gere handen. „Heeren, heeren dan toch!" trachtte hij hen te bezweren. „Houd je kop dicht," snauwde .Toe. „Je hebt net zoo erg het land aan hem als ik." Stack werd nog groener, wierp een steelschen blik op Ralph, om te zien welke uitwerking deze woorden op hem hadden, en deed pogingen, om zwak-toegecflijk te glimlachen. „Luister niet naar hem," begon hij tot Ralph. „Hij is niet wijzer. Hij be doelt het niet zoo hij weet niet wat hij zegt. Nog geen half uur geleden zei hij tegen me: „Zou het niet aardig zijn, als we den dokter ontmoetten?" De heeren hebben niet de minste reden om ruzie te maken! Wij willen ons hee- lemaal niet in uw particuliere aangele genheden mengen. Kom straks bij ons het avondeten gebruiken, en spreekt eens kalm met elkaar; dan geven de heeren elkaar de hand, en de kwestie is uit de wereld." Ralph had nog liever Joe's oprechte gemeenheid dan deze laffe huicheltaal. Hij gaf geen antwoord. Schei uit!" schreeuwde Joe. „Ik word misselijk van je geteem." Hij duwde den kleine terug naar de kano. Stack ging aan boord, en knikte glimlachend over zijn schouder in een potsierlijke en treurige poging om Ralph gunstig voor zich te stemmen. Zij zetten af. Toen de boot op het punt was om de eerste bocht te verdwijnen, had Stack nog de onbeschaamdheid Ralph met de hand ten afscheid toe te wuiven. Toen Ralph weer op den oeverrand was gaan zitten, en zijn woede een wei nig was bekoeld in weerwil van zijn glimlach was hij niet minder kwaad geweest dan Joe kwam hij tot de slotsom, dat de toestand toch verre van aangenaam was. Vier tegen één leek hem al een zeer ongelijke strijd. Als hij alleen maar een hond had gehad, die de wacht kon houden terwijl hij sliep! Hoe zou hij ooit den moed kunnen hebben te gaan slapen, om daarmee den vijand een gelegenheid te geven hem 's nachts te overrompelen? Met kracht verjoeg hij deze enerveerende gedachte. „Ik zal nu verder reizen, als had ik hen niet ontmoet," besloot hij. Hoe langer hij echter dacht, hoe groo- ter hem de thans gerezen moeilijkhe den schenen. Bij wijze van spreken zat hij op de rivier gevangen als hadden ze hem ingesloten op een wég, die tus- schen twee hooge en onbestijgbare mu ren liep. Hij kon niet terug tegen den stroom op, en hij kon niet uit de rivier. Met zijn onhandige boot en zijn ééne pagaai, had hij niet de geringste kans hen stroomafwaarts te kunnen ont snappen. Het stond hen vrij hem te vol gen wanneer ze er maar lust toe had den, en met hem te spelen als de kat met de muis. Gelijk elk man van openhartig ka rakter het zou zijn, zoo was ook Ralph verbaasd door de onverwachte ontdek king dat hij felle en kwaadaardige vij anden bezat. Dat Joe Mixer hem haatte, kon hij zich begrijpen, en Ralph zelf koesterde weinig vriendelijker gevoe lens jegens hem. Zij beiden waren als het ware geschapen om elkaar te haten dat lag in dé natuur. Ralph begon thans te begrijpen, dat de lage harts tocht dien Nabnya in hem had opge wekt, feller was, dan dat hij met één dag al weer zóu zijn uitgebluscht. Het was duidelijk, dat Joe de hoop koester de Nhnya door hem te bereiken. „Dan zal hij zich toch leelijk vergis sen," dacht Ralph grimmig. Hij be dacht zich, dat Joe hem mischien wel wilde verhinderen, naar Nahnya terug te keeren. Ralph klemde de tanden op een, en kon plotseling de moordneiging die in eiken man sluimert, verstaan. In Stack voelde Ralph een gevaarlij ker vijand dan Joe hem wilde voorko men. Tevergeefs pijnigde hij zijn her senen om eenige reden te vinden, waar om Stack zich met Joe tegen hem ver bonden had. Hij had het kleine manne tje nooit gezien voor zij in den wagen naast elkaar kwamen te zitten. Welis waar had hij 't nooit bizonder op den „Hooiberg" begrepen gehad, maar hun gesprekken waren steeds van vriend- schappeijken aard geweest. Zijn hou ding .had iets geheinrszinnigs en het scheen Ralph onmogelijk het raadsel op te lossen. De slotsom zijner overpeinzingen was, dat hij den vijand op zijn eigen terrein moest verrassen: hij besloot Stack's uitnoodiging om dien avond bij ben den avondmaaltijd te gebruiken een brok schoot hem in de keel alleen reeds bij de gedachte hij zou gaan tegen den tijd, dat hij aannemen kon, dat zij met éten klaar waren. „Daar zullen ze van opkijken," 'dacht hij. „Dan zien ze dat ik niet bang ben, mij in het hol van den leeuw te begeven. Eén man tegen vier is geen partij. Ik moet al mijn ver stand tegenover hun kracht stellen. Als ik hen buiten mijn zaken wil hou den, dan in 's hemelsnnaam maar lie gen net als zij doen!" Den heelen dag bleven zij hem op de rivier voor. Omstreeks-negen uur het was nog volop licht kreeg hij hun kamp in' het oog, dat zij hadden opge slagen, daar waar Nahnya den tweeden nacht in de vorige reis had laten halt houden: daar waar Ralph en Nahnya zich 's nachts weer verzoend hadden. Daar zag hij het dichtbegroeide plekje op het oeverzand waar zij gelegen had. De ruwe stemmen van de mannen bo ven op den oever ontheiligden het tafe reel. Ralph's gelaat stond vriendelijk toen hij den oever beklom. Zijn groet was ongedwongen en minzaam als die van een schooljongen. De vier mannen za ten op den grond pot te spelen. Gelijk Ralph met inwendig plezier ook had verwacht, gingen hun monden open van verbazing. Alleen Stack beant woordde zijn groet. Met de kaarten nog in de hand sprong de kleine man be leefd op, maar Joe Mixer wierp hem een snauw toe, en hij ging gehoorzaam weer zitten. Joe vloekte als een ketter op de slechte kaart die hij gekregen had. Het spel werd voortgezet als be stond Ralph niet voor hen. Ralph's wangen gloeiden; hij verbeet echter zijn woede over deze beleediging en deed als bemerkte hij haar niet. Het was hem duidelijk, dat Joe slechts, op een gunstige gelegenheid wachtte omjj opnieuw met ruziemaken te kunnen beginnen. Ralph trad nader en overzag het spel. Zij hadden een opgevouwen deken tusschen zich in gelegd om als' speeltafeltje te dienen, en bij gebrek aan fiches gebruikten zij in de plaats daarvan, lucifers. De halfbloed was aan de winnende hand. Hij was krachtig en mooi gebouwd, een jaar of twee jonger dan Ralph, en had een brutaal, trotscL gezicht. Hij gaf zich ternauwernood moeite om zijn verachting voor de drie blanken in zijn gezelschap te verhelen, en Ralph merkte op, dat Joe zelfs eeni ge neiging toonde om hem te ontzien, gelijk een oudere student die als een bullebak bekend staat, een groen, tegen wien hij zich niet opgewassen voelt, wijselijk spaart. Stack was tegenover allen de vriendelijkheid en onderdanig heid in persoon. In den derden blanke herkende Ralph Crusoë Campbell, wiens twijfelachtige reputatie langs de geheele rivier en nog veel verder alom bekend was. Hij had den naam niet recht wijs te zijn, en daarvan maakte hij bij herhaling, niet tot zijn nadeel, gebruik. Ondertusschen waren zijn ver standelijke vermogens niet zoo ge stoord, of hij kon nog wel deelnemen aan een grof spelletje poker. Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4