VAN HERWAARDEN'S Albion Mixture ROOKTABAK De Goedkoope Bazar ADVERTEEBEN DOET VERKOOPEN Firma C. COM BRINK GROOTE PUBLIEKE VERKOOPING. IJMUIDEN" De zachtste zeep foiÉg 28, DoÉÉg 29, ïrpag 30 Jmi 10 Zaterdag 1 Juli, Adverteert in dit blad GEURIGE YOORDEELIGE PRIJSCOURANT RUNDYLEESCH Twee kamers heeft BUITENGEWOON VEBLAAGDE [PBIJZEN op alle aanwezige goederen Beslist Koopjes - Spotprijzen ZIET BE ETALAGE! WIJ NOTEEBEN o.a. J. F. KOCHX. In verband met het ^verkoopverbod van versch brood voor 10 uur smorgens, hebben wij de eer hierdoor mede te deelen dat iu de winkels onzer bakkerij en bjj onze depot houders des morgens véér 10 uur brood verkrijgbaar is, dat door speciale bereiding langer versch bljjtt. H H Billartlief hebbers „Tivoli", Velseroord Jongste bediende Wed. v. d. üutenaar, Enschedéstraat IJmuiden een pracht partij Heeren- en Jongeheeren kleeding gekocht Blauw Kamgaren Heerencostuum vanaf f 14.50, Fantasie Costuums vanaf f 9.75. Jongenspakjes vanaf f 6.25 Pantalons vanaf t 2 65. Zaterdag onherroepelijk laatste dag. net Dagmeisje Mooie wieg Mooi vouwwagentje 1 wee Woonhuizen Te huur Lange Veerstr. 23a HaarlemTel. 3309 99 Voor Huidaandoeningen Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodiqde werkzaamheden mi-m? soms door de machines worden ver rast en gedood. Reeds van begin Fe bruari waren er al jonge haasjes en het eerste werpsel is, als het niet door koude is omgekomen, thans al flink groot. De haas werpt 3 of 4 maal per jaar, van drie tot vijf jongen ten hoog ste. Zoo langzamerhand zien we in de polders de hooiroken verrijzen en wat later hoort men langs onze wegen het geratel der wagens die den oogst bin nenrijden. Aan de waterkanten is het riet op zijn mooist en bloeiende Water leliën, witte en gele, dePlompen, en de Wateririssen. Het Waterhoen dat hier zoo algemeen is, heeft ook kuikens; ten onrechte noemt men het wel eens Wa terkoet, dat een gansch andere soort is, bijna geheel zwart, en wordt dat al leen op de groote wateren gevonden. In de tuinen bloeien nu de Rozen, want Juni heet immers de rozenmaand Vanaf de wilde soorten en de liefelijke eenvoudige Duinroosjes tot de fijnste door veredeling verkregen soorten. Evenals dit bij de aardbeziën het geval is, zijn er ook in den afgeloopen stren gen winter vele van de fraaiste en duurste rozensoorten doodgevroren. De meest primitieve rozensoorten doch rijkbloeiend, zijn wel de Provinciero- zen (Rose de Provence) rose witbloei end en de Klimroos Turner's Crimson- rambler, donkerkarmijn, de laatste reeds weder verbeterd. Struikrozen, waaronder Theerozen en Mosrozen, Stamrozen in ontelbare soorten en nuances, Klimrozen en andere versie ren nu de tuinen in deze maand. De vroegste Azalia's, de Azalia mollis soorten zijn uitgebloeid, hun kleur was van af lichtgeel tot donkeroranje. Thans werden ze opgevolgd door de Azalia Indica, waarbij weer andere kleuren zichtbaar zijn, vanaf wit en lichtrose tot donkerrood en paars toe. De gele kleur ontbreekt. Omstreeks de helft dezer maand bloeien ook de verschillende Irissen. Om die te zien moeten wij naar de tui nen der bloemisten bij Overveen of Heemstede gaan. Bij de Iris Hispanica (Spaansche Iris) en nog meer bij de verbeterde Hollandsche Iris (daaruit voortgeko men), zien wij de allermooiste zacht- blauwe kleur, terwijl ook donker blauw, wit, geel en bruin in de ver schillende soorten aanwezig zijn. Wan neer de Iris Hispanica bloeit, dan is de tijd daar, dat de bloembollenkweeker tot het rooien der tulpen en van het jonge goed der hyacinthen kan over gaan. Iets later komt de Engelsche Iris (Iris Anglica) in bloei; deze is forscher dan de Spaansche, heeft ongeveer de zelfde kleuren, behalve dat de gele kleur geheel ontbreekt Einde Juni wor den de meeste bloembollensoorten die in 't voorjaar gebloeid hebben, rijp en kunnen gerooid worden en in de schu ren tot droging binnengebracht. De 24e Juni is een belangrijke datum. St. Jan is het tijdstip waarnaar al wat landbouwer, tuinier of bloemist is, zich met zijn werkzaamheden als: zaai en en uitplanten regelt. St. Johannes of St. Jan is het feest van Middenzomer, dat uit den tijd van het Heidendom, door de Christelijke Volken is overge nomen. De langste dag is slechts een paar dagen verschoven en wordt op St. Jan gevierd. De boomen en heggen maken een nieuw lot, het St. Janslot. In de tuinen rekent men zooveel dagen vóór of na St. Jan. Winter-andijvie nooit te zaaien vóór dien datum. St. Jans-uien of Charlotten rijpen dan. Doch wat den Middenzomer wel het belangrijkst maakt en inzonderheid voor onze langs de zee gelegen duin streek, is voorzeker dat ze beschouwd wordt als een keerpunt in de wêersge- steldheid. Vóór den langsten dag hier meestal weinig of geen regen, enkele jaren uitgezonderd. Een voortdurende droge periode, noordelijke en oostelijke winden de overheerschende, en komt er al een bui opzetten, dan trekt de zee die tot zich. Na St. Jan geeft de zee de buien weer terug en heeft men kans op een natte periode. Het jaar 1921 heeft echter deze bewering gelogen straft en bleef de droogte voortduren tot groote verwondering van alle weer profeten Hoe zal het ditmaal zijn? S. Chr. L. P. Burgerlijke Stand Veisen. Gehuwd: A. H. Holtslag en M. J. Molenaars. Bevallen :L. Damvan der Meij- de, z.; A. KoningBot, d.; A. van 't Slot—van der Kolk, z.; P. Morcus— Gordijn, d.; F. Baasvan der Son, d.; J. SmitsSchild, d.; G. de Beurs—We zelman, z.; J. van der Wiele—Weesie, d.; W. Zeegersvan der Wiele, z.; J. M. C. MorsMolenaar, d.; P. Wijker Kok, d. Overleden :R. Tol, 23 jaar. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 24 Juni 1922: 1 timmerman, 3 mandenmakers, 2 zeilmakers, 1 boetster, 1 sigarenmaker, 6 kuipers, 8 kantoorbedienden, 2 typo grafen, 5 zeevisschers, 3 plaatwerkers, 3 koperslagers, 1 smid, 2 vuurwerkers, 8 bankwerkers, 3 metaaldraaiers, 7 machinisten, 4 stokers, 1 electro-mon- teur, 1 autog.-lasscher, 158 los arbei ders. Juli 1922 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m n.m. 1 7.24 7.58 3.01 3.24 2 8.29 9.02 3.54 4.21 3 9.37 10.10 4.56 5.33 4 10.49 11.22 6.07 6.50 5 0.02 7.21 8.00 Geen Zomertijd. VISSCHERIJ. Woensdag liep te Scheveningen de Schev. 159 binnen, die buiten haar lading haring, twee kanonnen aan boord had, dateerend uit 1640. Deze twee scheepska- nonnen waren in de nabijheid van Lerwick opgevischt en zijn afkomstig van een Oostinjevaarder, die door de Duinkerker kapers toenmaals in den grond werd geboord. Zij zijn door het stadsbestuur van Lerwick ten geschenke aangeboden aan de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam. Deutsche Fischerei Messe. De eerste Duitsche Fischerei Messe wordt van 2330 Juli a.s. te Geestemünde ge houden. Het Bureau voor Handelsinlichtin gen, Oudebrug 16, te Amsterdam, verstrekt verdere inlichtingen dienaangaande. Alle kapiteins en stuurlui bij de haringvisscherij op de beneden-Elbe en Weser en van Oost-Friesland, zijn door de reeders ontslagen, nadat zij de uitspraak van het Rijksministerie van arbeid haddon afgewezen. Daar ook ne overige manschappen ontslagen moes ten worden, ligt de heele Duitsche ha ringvisscherij stil. SCHEEPVAART. Waterstanden IJmuiden. Velsen. Aangekomen 20 JuniFume, st., ledig. Vertrokken 21 JuniInga, st., Methil, ledig; Fume, st., Lowestoft, met aardbeien. IJ m u i d e n. Vertrokken 21 Juni: Marga ret, st., Lowestoft, met ijs. Met ingang van 22 Juni is de loods- dienst op den kruispost Dungeness voor het 3e, 4e en 5e district voorloopig inge trokken. Velsen. Aangekomen 24 JuniSchok land, St., Swansea, steenkolen, papierfabriek; Boekelo, st., Amsterdam, stukgoed (om te laden), NoordzeekanaalAssos, st., Barry, steenkolen, papierfabriek 27 JuniJelo, st., Christiania, houtstof, id. Vertrokken 25 Juni: Boekelo, St., Londen, stukgoed, groenten en fruit 26 JuniSchokland, st., Goole, ledig. De fraaie kotter ^Bloodhound", eigenaar Markies van Ailsa is bij een brand op een werf vernield. Wij her inneren er aan, dat de Bloodhound be hoorde tot de groote buitenlandsche jachten, die in 1913 deelnamen aan de groote zeilwedstrijden voor IJmuiden. Tel. "BiNWJEiW ViAiV U. Burgerlijke Stand Velsen. Gemeente Egmond aan Zee. Geboren: Maria Jacoba, d. van Albertus Gul en Jannetje Prins. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 23 Juni in Nederland uitgesproken 69 faillissemen ten tegen 34 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Juni 1922 1320 faillissementen tegenover 973 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Onder presidium van den heer Jhr. Dr. W. Alberda van Ekenstein werd Zaterdag 17 Juni j.l. in het hotel Des Pays Bas te Utrecht de jaarlijksche Algemeene Vergadering gehouden van „Groningen", Alg. Onderlinge Maat schappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Gro ningen, vanaf 1 Mei 1921 gevestigd te Utrecht. Uit het jaarverslag van den direc teur, den heer F. F. Leopold, bleek, dat over 1921 een gunstig resultaat werd bereikt. Op 31 December waren afge geven 14102 polissen, waarop voor eene waarde van f 10.311.340.was verze kerd. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 205.947.36. Blijkens het rapport van de Commis sie tot nazien der rekening en van den Accountant, den heer A. Versteege, bleek, dat de administratie in orde werd bevonden. De aftredende Commissarissen wer den herkozen. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noopt ons eenige stukken tot Zaterdag te doen wachten. want Uw zaak kan niet leven zonder Drukinkt. Mevrouw J. Visser, Koningstr. 2 vraagt voor direct een te koop aangeboden. Adres bureau van dit blad. met kap aangeboden ad. f 17.50. Adres bureau van dit blad. te koop, waarvan een direct te aanvaarden. Te bevragen A. Huigen, Stationsweg 22, Velseroord. Ged. van een bovenhuis, voorzien gas, waterl. en electrisch licht Br. No. 1716 bureau van dit blad. te huur gevraagd, ongem. Br. no. 1715 bureau van dit blad. van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht per S one Doorregen Ossenlappen f 0.80 Gehakt en Poulet f 0.80 Magere Lappen f 0.90 i Roastbeaf of Rollade f 1.00 Biefstuk f 1.50 Rauw Vet f 0.60 per 5 pond. aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Telf. 244 Breesaapstraat C 14 I Granieten diepe en platte borden (gaaf) 0.1 Idem, ontbijtbordjes 0.; Groote dekschalen 1.: Mooie sauskommen (graniet) 0.' Mooie kop en schotels (gaaf) 0, Bier of waterglazen helder glas 0.( Groote theepot 0.1 Melkkannen, 2 liter 0.' Prima emaille pannen 1. Prima emaille afwasebteil 0.' Prima emaille koffie en thee kannen l.: Groote waterketels 1. Bloemvazen in 25 modellen en grootten, vanaf 0." Beenen tandenborstels 0.( Prima Zeomleerlap 0.69 Mohonie ansichtltjstje, zeer mooi 0.16 Compleete scheerstellen, onge- loofelfjk 1.10 Prima nikkel zeefje met bakje 0.66 Echte beenen haarkammen 0.19 Echte beenen stofkammen 0.66 Lepels en vorkeD, staal 0 06s Ontbjjtmesjes, prima staal 0.35 Koffie-, thee- en suikerpotten, porcelein 0.95 Compleet tlneserries, zeer mooi décor 6.75 Mooi eetservies, 24-deelig 14 95 Groote bloempotten 0.96 Strandschoppen en emmers groote sorteering vanaf 0.07s Centrale Bakkerij D.D.D.-zeep is niet alleen de beste zeep voor huidlijders, maar door haar zuiver heid en zachtheid ook uitstekend ge schikt voor toiletzeep. De meeste andere zeepen zijn hard; zij maken de huid 'schraal, terwijl D.D.D.-zeep de gevoelig ste huid niet aandoet en daarom ook voor kinderteep zeer aan te bevelen is. D.D.D.-zeep ruikt niet naar carbol of andere medicijn, maar heeft een aan gename zachte geur. Bij alle apothekers en drogisten 4 f 1.— per stuk. Vraagt ook de geneeskrachtige D.D.D.vloeistof tegen huidaandoeningen 4 f 0.75 en f 2.50 per fl. en de D.D.D. shaving stick 4 f 1.25. Hoofdagent; B. ME1NDERSMA Den Haag. Amsterdam. Sneek. Verkrijgbaar te IJmuiden bjj8. Smit, Gtes.Barge rb««; Velseroord; Va.C.Suk, 0. Ritskes, en nog duizenden andere artikelen, teveel om op te noemen tegen enorm verlaagde prijzen. Komt ziet en overtuigd U Aanbevelend, Wij ruimen nog op een groote partij speelgoed tegen ongekend LAGE PRIJZEN Profiteert van de gelegenheid i Buitengewone kans Beurs Handelsbank Coolsingel 22 - Noordblaak 5 Rotterdam, Telefoon 13431 en 11970 'In en verkoop v. vreemd bankpapier Verkoopt Sovjet-Roebels. jVoor den oorlog kostte 100 rbs. f127.thans een Millioen f3.— Men kan nooit weten. Verzendt door geheel het land na ontvangst van postwissel plus porto. HEDEN WOENSDAOAVOND, oprichting van een BILLARTCLUB, BEGRAFENISONDERNEMING Jn. Kaper Pzn. AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Notaris DOLLEMAN vraagt een Zich aan te melden ten kantore, Donderdag e.k. van 7 tot 8 uur n.m. C. NOOT, Olivier van Noortstraat 4. Handel in Fietsen en Onder- deelen. Reparatie-Inrichting. De Welbekende Amsterdamsche Kooplieden, berichten U, dat zij heden weder een Groote Publieke Verkooping zullen houden, in het bekende zaaltje van de Wij hebben een dezer dagen afkomstig uit één der grootste maatzaken uit Amsterdam en zullen al deze artikelen voor ongekende lage prijzen verkoopen. Regeling der verkoop dagelijks van lO'/j tot 8 uur.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 3