„Oireusmenselien SJR Sk JEs m JSL Brwi Sbf ORANJESTRAAT 25 Onze M uzieklief hebbers JEph 3SP» Boekhandel P. F. C. Roelse. He Zonierartikelen (hijs flanellen Pantalons m©t 15 pCt. Korting ÖPKUfMÏNG Spaar- en Voorschotbank Boaz Sin|eweS's Boekhandel Vleeschhai A. J. MEESTERS WÊ SP WMf11 üle m spleiB THALIA-THEATER IJMUIDEN I)e Heldendaad van Peter Wells I Hyp f|gg GABARDIN REGENJASSEN Coöperatieve Stoom1wasseherjj ea Strgkmricfeting annex Badinrichting SNEEUWWITTE WASCH .Y, Hmulder Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken., Scheept verbanden PRIJSCOURANT RUNDYLEESCH P. f, C. Roelse Amsterdamsche Wormen „Fermitan" VERROOPING PUAOL Aanbevelend, J. BOB li dito SPORT JASSEN «ven sis andere artikelen niet in de Opruiming opgenomen J. F. KOCHX. W ielry derskaar ten üi <hïihafcrten Plattegronden C. VAN m FEUILLETON De verborgen vallei Telefoon 136 HEDEN WOENSDAG en DONDERDAG, aanvang 8.15 UUR Sensationeel drama in 6 afd., in de hoofdrol RIA MARBECKj Werkzaamheden aan de trapéze, paardrijden enz. VANAF ZATERDAG a.s. De Groote Hollandia Film vanhet Magazijn, van alle soorten Wollen-, Jeager-, Tricot- en Katoenen Goederen Zondagmorgen 6 Augustus 10 uren Vergadering en Oprichting "eener Harmonie vereeniging in de Nieuwe Muziektent in den Tuin van „Tivo li" Velseroord. P. S. Aller opkomst gewenscht van oud-leden van „DUINKLANK" Het voorloopig Bestuur. De op de H. B. S. te Velsen in gebruik zijnde studieboeken en verdere leermiddelen zijn voorhanden in en kunnen dus direct na bestelling uit voorraad worden afgeleverd door den IJmuiden, Kanaalstraat hoek Oranjestraat. Telefoon 97. duurt nog kort, daar wij binnenkort j gereed zijn met bij trekking van perceel Kanaalstraat C 22 w. o. Stroohoeden, witte Petten, Zomer-Onderkleeding I met belangrijke korting. Zie onze prijzen der prima linnen Jongenspakjes, Mutsen, Stroohoedjes enz. zuiver wol geheel gevoerd vanaf f30.60 AANBEVELEND, Heldere Wasch Zorgvolle Behandeling Telefoon 307 IJMUIDEN Snelliusstraat 39 droog toegeslagen of geheel opgemaakt Speciale afd reling voor bet waeschen van Wollen es Molton Dekens, Ketelpakken Seemanswaaschen De Badinrichting is geopend: Kanaalstraat 65, IJmuiden e Dir.: L. M. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypoiheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administratiën Coöperatieve Oevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A. W. Hellema, W. Polderman J r,, H. W. Creutzberg, F. J. H. Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/a pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 79 uur n.m. van PRIMA lste kwaliteit versch geslacht Doorregen Ossenlappen Gehakt en Poulet Magere Lappen Roastbeaf Rollade Biefstuk f 0.80 f 0.80 f 1.00 f 1.10 f 1.10 f 1.50 aan den winkel afgehaald. Aanbevelend, Telf. 244 Breesaapstraat C 14 BEGRAFENIS-ONDERNEMING Jn. Kaper Pzn. AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Beveelt zich beleefd aan voor alle daartoe benoodiqde werkzaamheden BOEKHANDEL StephensonstraathoekHuigensstraat DAGELIJKS VERKRIJGBAAR Versch geimporteerd rundvleesch Gehakt per 3 pond f 1.00 Lappen f 1.20 Vet f 1.20 Vet 5 ons f 0.50 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.55 Rib en Baklappen Roasbeaf en Rollade Biefstuk f 0 60 f 0.65 f 0.90 Stoffeerder, Bedden- en Matrassenmaker, van Heemskerkstraat 23 zoowel bij volwassenen als bij kinderen verdrijft men zeker en snel met de beroemde Worm poeders van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekela, 85 cent per doos, drie doozen f 2.40. Ver krijgbaar bij de verkoopers van Wortelboer's Artikelen. OPENBARE te IJMUIDEN, wegens liquidatie, op Vrijdag 4 Augustus 1922, namiddags 2 uur (precies) in Hotel „Nummer Een", ten overstaan van Notaris W. A. DóLLEMAN te IJmuiden, van: Het stalen Zeilloggerschip „Cor nelia" IJ. M. 225, groot bruto 102.47 ton, lang 24.69 M., ladende 32 last kantjes, gebouwd in 1914 bij Gebr. Boot te Leiderdorp, met rondhout, donky, staand want, scheepsboot, ankers en haringlast, benevens zeilen en vlaggen, kok- en kajuit goederen en een belangrijke partij'Haringvisscherij-goederen Het vaartuig ligt in de Visschers- haven te IJmuiden, en de Visscherij- goederen in het pakhuis van de Visscherij Mij. „Cornelia", aan den Parallelweg, aldaar. Kijkdagen op 2 en 3 Augustus a.s. van 104 uur en op den dag der veiling van 91 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden notaris Dólleman, alwaar notities verkrijgbaar zijn. schilder en behanoer WILLEM BARENDZSSTRAAT 12 Telefoon 286 Wordt vervolgd. Woensdags van 2—6, Vrijdags van 410 en Zaterdags van 26 uur n.m MUZIEK per 5 ons ^^Mi^immsisegssmts^assesmst 'skikloopen en schrijnen der huid, verbrande huid door de son, Sfukgeloopen voeten. Gebruik Verkrijgt). bij Apolh.en Drogisten" Boor HULBKRT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. 61 Sr kwam geen antwoord. Kitty sloeg verrast de oogen naar haar vriendin op. Nahnya zat roerloos-stil in den stoel, de handen in den schoot. Alleen was haar hoofd voorover op haar borst gezonken. De snelle blik dien Kitty van terzijde op haar wierp, deed haar op haar vriendin toesnellen en den arm om haar heenslaan; met de vrije hand hiei zij het hoofd op, teneinde haar in het gelaat te kunnen zien. Nahnyna hield haai' oogen stijf gesloten, maar de schrikwekkende, grijze bleekheid die haar wangen o vertoog, vermocht zij niet te verbergen. Annie, wat scheelt eraan?" riep zij verschrikt. „Ben je niet wei? Waarom heb je me dat niet gezegd? Ga even op mijn bed liggen. Dat ik ook niet eerder gemerkt heb, dat je niet goed was." Nahnya stond op, zich vasthoudend aan den rag van den stoel, Haar oogen misten alle uitdrukking en staarden ver voor zich. „Ik ben heel goed," zeide zij, haar woorden als bij lettergrepen afmetend. „Ik ben niet ziek. Ik zal nu heengaan." „Dat zal je zeker niet!" riep Kitty verontwaardigd uit. „In zoo'n toe-; stand! Toe ga nu even rustig liggen, dan zal ik je wel weer opknappen." Nahnya verzette zich echter tegen j Kitty's pogingen om haar met zacht geweld naar de slaapkamer te brengen. Haar stem begon in weerwil van haar zelf, te beven. „Laat mij nu heengaan zeide zij. „Wat een dwaasheid!" riep Kitty, haar tegenhoudend. Nahnya's stem werd scherp en drin gend. „Je moet me laten gaan, anders 'zal er een ongeluk komen voor ons allen!" Kitty trad een schrede achteruit. „Ongeluk voor ons allen!" herhaalde zij in natuurlijke verbazing. „Wat bedoel je daarmee?" Nahnya kon zich niet langer inhou den. In wanhoopsgebaar drukt zij de handen tegen de slapen. „Er rust een vloek op mij!" riep zij uit. „Aldoor weet ik het! Waar ik ga breng ik ver driet en kwaad! Er is geen plaats voor mij! Er bestaat niets! Alles wat ik vraag, was toch maar een beetje vriend schap!" Kitty dacht dat zij niet wist wat ze zeide. „Nu, die heb je dan toch!" tracht te zij haar te kalmeeren. „Heb je mij dan niet? En ik zal atijd een vriendin voor je zijn! Ik ben zoo blij dat je ge komen bent! Ik zal je goed verzorgen, dan wordt je heel gauw beter!" - Nahnya deed als gaf zij toe. „Ik heb het koud," fuisterde zij, met een snel len blik om zich heen. „Wil je niet een mantel of een doek voor mij halen?" Kitty vooog naar de slaapkamer. Op hetzelfde oogenblik dat zij daar bin nen ging, sloop Nahnya zacht en snel naar de buitendeur. Maar het was te laat. Voor zij haar doel bereikte, ver- j scheen een breede manuengastate in j de deuropening. Zij snelde terug naar de donkersten hoek van het vertrek met een verschrikten kreet. Ktty kwam uit de slaapkamer terug. „Ralph!" riep Kitty blij. Ralph, die uit het veile zonlicht plot seling in de schaduw trad, herkende Nahnya in den hoek niet onmiddelijk. Hij onderscheidde slechts twee gestal ten. „Hé wie is daar?" vroeg hij. Kitty liep op Nahnya toe, en wikkel de een doek om haar schouders. „Dat is Annie Crosfox," zeide zij vol trots. „Ze is niet erg goed, en „Annie Crossfox!" schreeuwde Ralph. Hij sprong op haar toe; Kitty stond sprakeloos van verbazing. Nahnya trachtte hem te ontwijken en bedekte het gelaat met de handen. Hij greep haar bij de polsen, en trok baar handen weg. De kleur van haar gelaat verried haar afstamming: haar wangen wer den eerst fel-rood, om plotseling doods bleek te worden. Haar handen beefden in die van Ralph als espebladeren. Een diepe, lange stilte. Ralph verslond haar met zijn blik ken. Het scheen hem, als brak, wat in hem besloten was, zich plotseling met geweld haan. Het gevoel van eigen per soonlijkheid, dat hij gedurende zijn ziekte had ingeboet, scheen in hem te rug te vloeien. Het was hem, als kwam hij eindelijk weer tot zichzelf; en zijn heele wezen was zijn liefde voor Nah nya. Die vervulde hem, als iets nieuws, iets ongekends, oneindig zoeter en krachtiger dan ooit te voren. Hij fluisterde, haar naam nog eens, en nog eens weer. „Goddank, Goddank, dat ik je gevonden heb!" mompelde hij, bevend van ontroering. „Nu zal ik je nooit meer van me laten gaan!" Ofschoon zij zijn blik niet ontwijken kon, poogde Nahnya de verrassing die haar zwakheid verraden had, meester te worden, Een harde trek verscheen op haar gelaat, en haar handen beefden niet langer. Zij rukte haar handen te rug uit de zijne, en snelde naar de deur. Maar Ralph trad haar in den weg. Hij sloot de deur, en ging er met zijn rug tegen staan. „Neen!" riep hij zegevie rend uit. „Nu zul je me niet weer ont snappen! Je houdt van me, en nooit zal ik je prijs geven!" Nahnya sloeg een onheilspellenden blik op Kitty. „Hoe durf je?" voegde zij Ralph toe, half stikkend van woede en schaamte. „Voor hhar! Na wat er tus- schen jullie is gebeurd!" Ralph herinnerde zich thans ook Kit ty's bestaan en keek haar verbaasd aan. „Tusschen ons?" herhaalde hij. „Er is niets tusschen ons!" Er heerschte wederom een lange stilte Ralph staarde beurtelings naar Kitty, dan weer naar Nahnya, met toenemen de verwondering. Plotseling meende hij een oplossing gevonden te hebben. „Ben je jaloersch? riep hij Nahnya toe. Zij zag hem woedend aan. „Kitty heeft me hier opgenomen," verklaarde Ralph, verlangend dit misverstand op te hel deren. „Ze heeft me verzorgd als een engel. Daar zal ik haar mijn heele le ven dankbaar voor zijn. We zijn vrien den. Maar dat is dan ook alles er is niets meer, ik zweer het je. Er bestaat niets tusschen ons! Kitty, zeg jij het haar toch!" „Het gaat mij niet aan," zeide Kitty snel. „Zeg het haar toch!" drong Ralph aan. Kitty stond stijf en star, het hoofdje opgeheven. Maar haar vriendelijk, mooi gezichtje was verwrongen en vaalbleek van smart; de zachte lippen stijf opeen geklemd, de groengrijze oogen half ge sloten. Was het mogelijk, dat zij zich niet van beide zijden verraden voelde? Zij lachte schril. „Dus dat is die blan ke?" zeide zij tot Nahnya zeer koel naar zij dacht, maar in haar stem klonk felle haat. „En is dat je Nahnya?" wendde zij zich tot Ralph. „Ik wensch jullie beiden wél geluk!" Haar stem weigerde haar den dienst. Het was oneindig veel pijnlijker de zachtmoedige Kitty zoo te zien vechten uit gekrenkten trots, dan wanneer zij haar gevoelens den vrijen loop had ge laten en in tranen zou zijn uitgebarsten. Nahnya wendde het hoofd af; de klank van Kitty's stem sneed haar door de ziel. Ralph staarde Kitty in de grootste verbazing aan. Haar houding was hem een onoplosbaar raadsel. Kitty kreeg de heerschappij over haar stem terug en ging voort: „Natuurlijk bestond er niets tusschen ons. Ik deed alleen, wat iemand voor elk ander zou hebben gedaan." Opnieuw een diepe stilte. Zij stonden elk op een der hoekpunten van een drie hoek; elk hunner worstelde met gevoe lens die hun de spraak benamen. Nu en dan sloeg Nahnya smeekende blikken op haar vriendin; zij wilde trachten al thans haar te redden. Kitty's oogen glinsterden van ingehouden tranen, en Nahnya's gelaat was hard als steen.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4