JAC. van L1EROP Boekhandel P. F. C. Roelse. i Spaar- en Voorschotbank Boaz C.W. Böttger irimiu mint Verkooplokaal Vleeschhal KT, IJmuider Agentaren en Administratiekantoor Hypotheken, Scheepsverbanden, Als Gij Amsterdamsche Adverteert in dit Blad. Coöperatieve Stoomwasseherjj en Strjjkinrichting annex Badinrichting SNEEUWWITTE WASCH Ihalla i heater - IJmuideo ar t DUURT ONZE BIJZONDER VERLAAGDE PRIJZEN Bestelt Uw STUDIEBOEKEN enz. in den Geels en Wollen en Tricot-1 Goederen. Jumpers en Kindertruien FEUILLETON De verborgen vallei Net Dagmeisje flinke Jongens Gevraagd Winkeljuffrouwen Driemans zeilvlet Groot pakhuis Een burgerwoonhuis Een groot pakhuis Aufgebot. Albert Frledrich Joseph Westerhaus, wohnhaft in IJmuiden Oemeinde Velsen, over de Nieuwe Sluis No. 33 in Nordholland, 2. die Maria Victoria Oehlker, ohne Beruf, wohnhaft in Laer Landkreis Bochum Colonie Nr. 12 (Deutschland), vor dem in IJmuiden Oemeinde Velsen in Nordholland, Heldere Wasch Zorgvolle Behandeling Vischhandel Premiebouw. Woonhuis te koop BEGRAFENISONDERNEMING Jn. Kaper Pzn. alle daartoe benoodlgde werkzaamheden droog toegeslagen of geheel opgemaakt Speciale af'deeling voor het wasschen van "Wollen en Molton Dekens, Ketelpakken Zeemanswasschen Coöperatieve ORANJEBLOEMEN ORANJEPLANTEN VERSIERINGSGROEN IN Prins Hendrikstraat Een pakhuis timmerman, metselaar en aannemer Openbare Verkooping. 67 gevraagd bij C. Heere Pzn., Ken nemeriaan 64r<>od IJmuiden. HILARIUS Co. Phoenix Haar lem vragen eenige ter opleiding in de fabriek. nette fatsoenlijke jongen, goed kun nende fietsen, ter opleiding in het vak. Te bevr. Krugerstraat 90. In drukke zaak van manufacturen en gemaakte goederen, worden gevraagd 2 alleszins bekwame juf frouwen, flink zelfstandig kunnende optreden en vooral 1ste verkoop sters, tegen zeer hoog salaris. Br. franco bureau dezes No 500. te koop geheel compleet. Te bevr. buraeu van dit blad. te huur in de Neptunusstraat, zeer geschikt voor auto-garage of het plaatsen van auto's. Adres P. v. d. Oord, Kerkstraat 2. te koop aan den Kanaalweg te Vel- seroord. Binnen 4 5 weken te betrekken. Adr. bur. v. d. blad. te huur, in de Bloemstraat voor alle doeleinden geschikt. Te bevr. bij D. Bais Jzn., Aannemer IJmuiden OansenImm enkele oasen Voor nette jongelui van 1619 jaar bestaat nog gelegenheid zich aan te sluiten bij een sedert kort opgerichte, beslotendansclubonder leiding van een der eerste dans- leeraren uit Haarlem, n.l. den heer H. Kwekkeboom. Aanmeldingschriftelijk onder opgave van naam, adres en leeftijd onder letter W, bureau van dit blad. HET BESTUUR. Es wird zur allgemeinen kenntnis gebracht, dass 1. der Monteur die Ehe miteinander eingehen wollen. Die Bekanntmachung des Auf- gebots hat in der Gemeinde Laer Landkreis Bochum (Deutschland) und im IJmuider Courant zu geschehen. A!tenbochum,am 18. August 1922. Der Standesbeambte In Vertretung: Schüler. GROOTS" ZONIER- OPRUIMING AANBEVELEND, Kanaalstraat 65, IJmuiden Dir.: L. M. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Admlnistratiën Thans zijn alle op de H. B. S. in gebruik zijnde boeken nog in voorraad Spoedige bestelling dus aanbevolen ter overname gevraagd. Br. met uitv. inl. onder B. B. bur. v. d. blad. Bouwgrond met premie voor een paar huizen beschikbaar. Brieven onder letter Z. bureau van dit blad. aangeboden, gelegen Rijks straatweg 64, Velseroord, direct te aanvaarden Adres J. G. SCHAAF, Oranjestraat. last hebt vanverstopping (trage ontlasting) gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofd pijn, geen eetlust, slechte spijs vertering enz., neem dan Wor- telboer's Kruiden of Wortel- boer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer en gij zijt spoedig weer herstelt. Overal verkrijg baar 60 cent. StephensonstraathoekHuigensstraat DAGELIJKS VERKRIJGBAAR Versch geïmporteerd rundvleesch Gehakt per 3 pond f 1.00 Lappen f 1.20 Vet f 1.20 Vet 5 ons f 0.50 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.55 Rib en Baklappen f 0.60 Roasbeaf en Rollade f 0.65 Biefstuk f 0.90 AMSTELSTRAAT 12, IJMUIDEN Beveelt zich beleefd aan voor Telefoon 307 IJMUIDEN Snelliusstraat 39 De Badinrichting is geopend: i Woensdags van 26, Vrijdags van 410 en Zaterdags van 26 uur n.m. I Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, Ir. W. Polderman, H. W.Creutzberg, F.J. H.Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden iegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/» pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 79 uur n.m. TEL. 136. Heden WOENSDAG en DONDERDAG aanvang 8.15 uur De God van het Noodlot Drama in 6 afd. met GABY DESLYS in de hoofdrol VERDER UITGEBREID PROGRAMMA Uranjefeest in groote hoeveelheid voorradig Aanbevelend, Bloemenmagazijn Wilhelminak. 74 Kweekerij „Multi Florus" Santpoort a-3aBraKBaeg»9BBas!Br«iy wmra giiaaa» bieden wij U een Collectie als nooit te voren. Aanbevelend, te IJmuiden in Hotel „Nommir Een", op Vrijdag 8 September 1922, nam. 2 uur precies ten ov. v. d. in de gem. Velsen gev. notaris, G. D. BOERLAGE van met kantoor, en het recht van erfpacht op den grond, kad. bek. gem. Velsen (afd. IJmsectie L. nos 1031 en 913, samen groot 17 A. 91 c.A. aan de Industriestraat en de Loggerstraat. Eigendom van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onr. goederen „De Spurn". Nadere inl, ten kant. van Not, BOERLAGE te Velsen. WILLEM BARENZSSTRAAT 16 door HULBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALSTRINO. Visseringstraat 15. Op Donderdag 24 Aug a.s. zal deur waarder J. van Wijngaarden publiek verkoopen den geheelen inboedel van den WelEdelen Heer H. Nieser, waaronder salon-en huiskamerameu blementen, kasten, tafels, stoelen, ledikanten, bedden, dekens, spiegels en schilderijen, kachels, fornuizen, aardewerk, badkuip enz. enz. Kijkdag Woensdag 23 Augustus a.s. Nette goederen kunnen voor deze veiling nog worden inge racht of afgehaald worden. Inlichtingen O. JOCHEMS Wilhelminastr. 17, IJmuiden. Kitty kreeg het gevoel, als was haar plotseling een net over het hoofd ge worpen, in de mazen waarvan zij red deloos verward raakte. Stack was opgesprongen. Met een boosaardigen, sluwen glimlach keek hij beurtelings Ralph en dan weer Kitty aan: toen fluisterde hij Joe iets in het oor. Joe knikte toestemmend blijkbaar hoogelijk voldaan. „Dus jij weet ook, waar hij zijn goud vandaan heeft gehaald, en waar die meid zich verborgen houdt?" vroeg Joe met een loerenden blik naar Kitty. „Neen, neen!" verweerde zij zich wan hopig. „Ik weet er niets van!" Doch haar gelaat, waarop een doode- iijke schrik te lezen stond, verried haar. Joe grijnsde alleen maar. „Heel best," ;;--i hij, als had hij haar niet gehoord. „Dan heb je dus de keus om het hem te i ten vertellen, of om het zelf te doen." 'Kitty's eerste opwelling was te vluch ten. Zij zag echter, dat zij van plan wa- en, op haar gemoed te werken door middel van Ralph, en toen zij zich daar van eenmaal rekenschap had gegeven, kon niets haar meer bewegen weg te loop-en. Ralph's rechterarm hadden zij vrij gelaten; slap hing hij neer over het touw dat hem verder aan den boom vasthield. Joe greep den hulpeloozen pols. Kitty zag dat een siddering door j Ralph heenging; zij zag hoe hij trachtte t zijn lichaam stijf rechtop te houden; zij zag de spieren op zijn kaak opzwellen terwijl hij de tanden opeen klemde. „Laat dat! Laat dat!" gilde zij wild. „Dat is zijn zieke arm!" Crusoe Camp bell's groote hand hield haar ruw tegen toen zij op Ralph wilde toesnellen. „Ik wilde hem z'n spieren maar wat los maken," zeide Joe, grinnikend. Kitty had dien schouder eiken dag verzorgdnog zag zij in gedachten het door inwendige bloedingen blauwroode, opgezwollen vleesch. Met haar zachte vingers had zij het nauwelijks durven aanraken uit vrees hem pijn te doen, en nu zag zij dien slager op het punt zijn laffe wraak er op te koelen. Het was haar, als voelde zij zelf de pijn. Zij was een bezwijming nabij. Joe, Kitty van terzijde gadeslaande, draaide den arm even heen sen weer. Kit ty zag Ralph's oogen zich groot ope nen een geluid kwam niet over zijn lippen. „Om te beginnen," zeide Joe. „Ik ge loof dat je goed zou doen het nu maai' te vertellen, voor het erger wordt!" Hij greep den arm weer vast. „Houd op! Houd op?" gilde Kitty. „Ik zal het zeggen!" Zij zeeg op den grond neer en bedek te het gelaat met de handen. Ralph, half bewusteloos van smart, zag haar met verwondering aan. Hij verdacht er haar niet van, dat zij zijn geheim kende. „Beloof je me hem los te laten, als ik het vertel?" vroeg Kitty. „Hij zal losgelaten worden, wanneer je de waarheid spreekt," beloofde Joe. Zittend op den grond, haar handen in den schoot samengeklemd, het hoofd gebogen om Ralph niet te zien, begon zij te vertellen, ademloos, zonder een oogenblik te onderbreken, als wilde zij zich elke gelegenheid benemen om zich rekenschap te geven van hetgeen zij deed. „Ongeveer een halve mijl vóór de Grumbler-watervallen mondt een klein stroompje van den noordelijken oever in de Stanley uit. Het is te herkennen aan een groote, vlakke rots, naast den mond Daar moet je landen. Er is een pad dat bergopwaarts leidt het loopt naast het riviertje. Dat volg je, tot je uit het bosch komt aan den voet van een groote bergpiek, die den vorm heeft van een opgestoken duim." In ademlooze spanning volgden de mannen haar verhaal. De bijzonderhe den verleenden het een groote mate van waarschijnlijkheid. De kleine Stack schreef alles op in zijn notitieboek. Bij de eerste woorden die zij sprak, werd Ral-ph's gelaat verwrongen als door een nieuwe smart. Hij voelde zijn schouder niet meer. „Dicht bij de plaats, waar je uit het woud komt," ging Kitty voort, „kruist het pad een ravijn. Op die hoogte wijk je van den weg af, en volg je de ravijn bedding, linksaf een klein eindje maar. Het ravijn maakt een zwakke bocht, bij de bocht ligt een groote massa dood hout, en daarboven staan drie hoornen op een.smallen rotsrand, met wat struikgewas „Kittyom Gods wil"! mompelde Ralph. Zij durfde hem niet aanzien. Sneller nog dan eerst, ging zij voort: „Achter dat struikgewas is een hol, dat uitkomt in een berggang. In de gang moet jc links afslaan, dan ga je een heelen tijd voort bijna een half uur. Neem een toorts mee om je den weg te verlichten. Je komt uit aan den anderen kant van den berg. Daar is prachtige vallei. Langs geen anderen weg is die te berei ken, en daar is het." Kitty was aan het eind van haar ver haal gekomen, en keek onzeker om zich hoen. Joe Mixer, Crusoë en Philippe staarden haar aan als door den donder getroffen. Steelsgewijs monsterden zij elkaar. Dezelfde gedachte was achter het voorhoofd van elk hunner gerezen, en ook elk hunner vroeg zich af, en trachtte zich te vergewissen, of zij even eens bij de anderen was opgekomen. Joe zag, dat hij zijn ontdekking niet ge heim kon houden. „Allemachtig! Het is de Kom van liet Rotsgebergte!" schreeuwde hij. „En die is ons!" „Misschien liegt zij wel!" onderstelde Stack „Wie heeft je dat verteld? Hoe kom je aan dat moois?" vroeg Joe. Kitty maakte een hoofdbeweging in de richting van Ralph. Zij had hem nog niet durven aanzien. „Laat hem nu los!" vroeg zij zwak. Joe Mixer's kleine oogjes glinsterden vreemd; hij was met een soort eerbiedig- ontzag vervuld. Verscheidene malen herhaalde hij binnensmonds: „De Kom van het Rotsgebergte!" als kon zijn tra ge geest het begrip niet vatten. Stack's muizenoogen blikten achterdochtig nu den een, dan weer den ander aan, ter wijl hij trachtte het geheim, waar hij buiten was gesloten, op hun gezicht te lezen. Een vreemde lach deed allen plot seling naar Ralph opzien. Zijn wanhoop gaf hem kracht: hij zou zijn laatste kaart uitspelen. „Gemakkelijk laten jullie je wat wijs] maken!" zeide hij minachtend: „Wel waarschijnlijk, dat i k het haar zou ver teld hebben!" In bange vrees sloeg Kitty haar oogeij naar Ralph op. De verachting waarmee hij haar aanzag, deed haar het hart sa menkrimpen. Hoe zou zij hierna nog kunnen voortleven? „Hoe kan ik weten, of je niet liegt?" vroeg Joe onzeker. „Hoe kwam hij er bij, je te vertellen! over die andere vrouw?" „Meer zeg ik niet," verklaarde Kitty zwak. Joe maakte een veelzeggende bewe ging in de richting van Ralph. Met een kreet van schrik sprong zij op. ,Ik zal het wel zeggen! Het is waar! Ik zweer het je! Hij heeft in ijlkoortsen gelegen bij ons, twee dagen lang. In zijn ziekte heeft hij het toen gezegd. Telkens en telkens begon hij weer hetzelfde ver haal. Ik schreef het op. Ik dacht, dat het maar fantasieën waren tot vandaag Annie kwam. Toen merkte ik, dat het waarheid was. Laat hem nu gaan!" Alle hoop stierf in Ralph's hart. Zijn hoofd zonk hem op de borst. „Nahnya heeft het voorzien," dacht hij. „Zij heeft al'weer gelijk gehad. Alles, alles heb ik bedorven! Wat blijft er mij nog over?" Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4