C.W.Böttger C.W.Böttger Groote Prijsverlaging C.W.Böttger .JACHTVERGUNNINGEN N.V. H ft PI R L. HUTO-CENTRP1LE Baby Artikelen ibsDKirl B ip Bil Tafelgoederen Ontbytstellen Wollen en Tricot* Goederen. Jumpers en Kindertruien De Koninginnedag. Wij bieden U een pracht- collectie Katoen en Halflinnen voor zeer lage prijzen. VISSCHERIJ. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand Velsen. P, O S T E R IJ E N. Stationsplein 11-13-15 Telefoon 1094 Haarlem vice-voorz., G. Cornelissen, le seer., H. v. Beek, 2e seer., W. v. Leeuwen, pon- ningm., C. Post, 2e penningm. en J. J. lionarius, commissaris, en de diverse eommissiën zullen zich deze opofferin gen o.i. een volgend jar gaarne weer ge- roosten, wijl het feest door geen wan klank werd gestoord. SANTPOORT. Benoemd is tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer Herbert Cremer, directeur der Deli-Tabak Mij. te Amsterdam, gewezen voorzitter der voormalige Com missie van Toezicht op het Rijksbureau voor Tabak, wonende alhier. Werden deze week aanvankelijk, vooral voor de snijboonen, hooge prijzen besteed, Woensdag liepen ze weer hard terug. De prijzen voor de fijne trosboontjes blijven nog steeds ver onvoldoende, waar meer aan piukloon moet worden betaald, dan men er op de markt voor ontvangt. Maandagavond geeft Wilhelmina bij gunstig weder een concert op „Terras" aan het Kerkpad. IJMUIDEN. De persoon, die te Santpoort was aangehouden wegens het plegen van een zedenmisdrijf tegen een meisje van zijn hospes, is een opvarende van den stoom trawler Derika V, genaamd K. N. I. Hij is naar Haarlem overgebracht en ter beschik king van de Justitie gesteld. De Koninginnedag is uitstekend ver- loopen, naar de politie ons mededeelde. Het eenige wat te vermelden valt, is van een Veiseroorder, J. P. genaamd, wiens rijwiel de politie eerst bij de R. K. Kerk vond. Even verder op lag toen P., die wat te diep in 't glaasje gekeken] had. Hij werd gewekt en kon toen nog te voet naar huis gaan. De politie nam zijn karretje maar mee want fietsen kon hij niet meer. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop is Donderdagavond van zijn tweeden kruis tocht bij de haringvisschers op de Noordzee teruggekeerd. Op deze reis werden 24 patiënten behandeld. Het schip bracht twee patiënten mede, allebei Scheveningers waarvan de een per trein kon vertrekken terwijl de ander per auto naar zijn woning moest vervoerd worden. Woensdag vele bedrukte gezichten: zou 't slecht weer zijn op Koninginne dag? Donderdagmorgen: prachtig weer het Oranjezonnetje is weer present. Ge lukkig maar, want wat is een feestdag zonder zon? De Harmonie Concordia onder lei ding van den heer Vlessing was al vroeg in de weer; tot opening van den feestdag gaf het corps koraalmuziek in de tent op het Willemsplein, door velen aangehoord. Om 10 uur namen de feesten een aan vang, voor de kinderen der bewaar scholen werd op het feestterrein aan den Rijksstraatweg de aloude Poppen kast vertoond, waarvan de kleintjes na tuurlijk zeer genoten. Bij de visscherij- school had het ringsteken op fietsen plaats, waarvoor veel animo bestond. De uitslag was als volgt: le prijs, N. Ockhuysen; 2e prijs, Mej. de Kort; 3e prijs, J. Schipper; 4e prijs, Stafleu; 5e prijs, M J. v. d. Plas; 6e pr., T. Spijker; 7e prijs, A. v. d. Velde; 8e pr., A. v. d. Bogaard; 9e prijs, M. v. d. Kuil; 10e prijs, Jac de Jonge. Ondertusschen had de jury voor den etalage-wedstrijd haar rondgang, reeds Woensdagavond aangevangen, gemaakt langs de deelnemers, die in ons blad waren vermeld. Voor dezen wedstrijd bestond groote belangstelling, reeds Woensdagavond verdrongen de rnen- schen zich voor de winkels, waarvan de een er nog mooier en aanlokkelijker uitzag dan de ander. In het Gebouw voor Chr. Belangen kwamen tegen half een heel wat mede dingers en belangstellenden om den uitslag te vernemen. De jury werd gevormd door de hee- ren de Casseres, Stoutenbeek en Fred. G. Zwart van Beverwijk. Bij monde van den heer Stoutenbeek werd de uit slag bekend gemaakt. Deze zeide dat de animo der IJmuidensche winkeliers hem trof, de deelname was nog veel grooter dan verleden jaar en dat in de zen tijd van malaise, waardoor juist IJ muiden zoo wordt getroffen. Spr. wenschte de winkeliers geluk, alle eta lages waren, op enkele uitzondering na, zoo mooi, dat de jury gaarne alle deel nemers een prijs had geschonken. De heer Stoutenbeek deelde nog me de op welke wijze de beoordeeling had plaats gehad nl. naar de verkoopkracht (het te verkoopen artikel op 't voordee- ligst doen uitkomen), ten tweede om de kunst van etaleeren (de aesthetica) en ten laatste naar de kleurenharmonie Er waren een 5-tal etalages, die naai de meening der jury niet voor prijzen in aanmerking konden komen, omdat ze niet voldeden aan de eerste en voor naamste voorwaarde. Dit waren fanta sie-etalages, die bij het publiek reus achtig insloegen en die dan ook schit terend waren. Het waren de etalages der firma's v. d. Wel, van Praag, v. d. Horst en Kleyn en een der etalages van den heer Snooy. Aan de eerste drie fir ma's werd echter een eervolle vermel- dng toegekend, met bijzondere waar deering der jury. De uitslag was verder als volgt: Groep I. Banketbakkers, Suikerwer kers, Kruideniers en Wijnhandelaars. le prijs a: firma Olyhrook, Jac van Heemskerkstraat, met 81 punten, 1 pr. b: D. J. Bias, Pr. Hendrikstraat, met 73 punten; 2e prijs a: fa. Gorter, Kenne- merlaan, met 65 punten; 2e prijs b: fa. Albert Heyn, Oranjestraat, met 63 pup- ten; 3e prijs: fa. Wildschut, Konnemer- laan, met 61 punten; eervolle vermel dingen: fa. Ott, Pres. Steynstraat on fa. Wijnbergh, Kanaalstraat. Groep II. Bloemen- en Fruitwinkels, le prijs: fa. Martens, Pres. Steynstr., met 69 punten; 2e prijs: fa. Kaayk, Oranjestraat, met 67 punten; 3e prijs: Joh. Geels, Wilhelminakade, met 66 punten. Groep III. Coiffeurs on sigarenwin kels. le prijs: Jac. Tellier, Kanaalstraat, met 79 punten; 2e prijs: G. Mooy, Anna- straat met 67 punten; 2e prijs: A. van Nieuwkoop, Kanaalstraat, met 67 pun ten; Eervolle vermeldingen: v. d. Ma den, Kanaalstraat; Osendarp, Pr. Hen drikstraat en Wiersma, Wilhelmina kade. in diverse patronen en kleu ren. Prima Oraslinnen Bed denlakens en Kussensloopen Alsook Katoen en Halflinnen per el. Aanbevelend, Prins Hendrikstraat Groep IV. Rijwielen-, Schoenen- en Boekhandelaars. le prijs: A. v. d. Wint, Pr. Hendrik straat, met 69 punten; 2e prijs niet- toe gekend; 3e prijs: J. W. Dupker, Oranje straat, met 53 punten. Groep V. Galanterieën,, Goud- en Zil ver- -en Foto-artikelen. le prijs: C. van Vrede, Willemsplein, met 82 punten; le prijs b: C. J. Snooy, Kanaalstraat, met 77 punten. Groep VI. Modes en Manufacturen, le prijs a: Joh. de Waard, Vissering straat, met 76 punten; le prijs b: Dames Brachthuizer, Kanaalstraat, met 74 punten; 2e prijs a: fa. Bruynzeels, Pr. Hendrikstraat, met 67 punten; 2e prijs b: Putting—Tellier, Kanaalstraat, met 66 punten; 3e prijs: Lochem—v. d. Wië- len, Kanaalstraat met 63 punten. Groep VII. Meubelen en piano's. In deze groep werden geen prijzen toegekend. De heer van Leeuwen maakte daarop bekend dat aan de stemming voor den publieksprijs 65 personen hadden deel genomen, waarvan 8 ongeldig waren. De publieksprijs verkreeg de heer C. J. Snooy met 17 stemmen. De hiervoor toegekende prijzen werden gewonnen door Annie Visser f 10, Mej. A. Luit f 5 en Johanna v. d. Pol f 2.50. Het was al over half twee geworden, alvorens deze uitslag bekend was en ondertusschen hadden de kinderen van de verschillende scholen zich voor de schoolgebouwen opgesteld, die -allen naar 't Willemsplein marcheerden, vanwaar de geheele stoet met muziek voorop naar het feestterrein ging. Daar konden de kinderen deelnemen aan allerlei spelen, konden ze de al oude Poppenast bewonderen en werden ze onthaald op melk, limonade en ander lekkers. Concordia hield er indien dit noodig ware de vroolijke stemiping in. Gelijkertijd hadden ook de volksspe len plaats, die opgeluisterd werden dooi de muzek van het Chr. Fanfarecorps Wilhelmina. Te 5 uur was alles in goede orde ver- loopen en gingen de kinderen in op-, tocht met muziek weer van het terrein. Daarop was er even rust. Maar niet lang, want om half zeven was er de op tocht van versierde rijwielen en andere groepen. Deze optocht was veel minder dan verleden jaar. Er waren maar enke le versierde rijwielen en wagens. Er wa ren ook eenige zeer leuke groepen in den stoet; eèn echtpaar met een ver huiswagen, dito met een kinderwagen, een bruidspaar enz. Jammer was het, dat het zonnetje ons in den steek liet en er regenbuitjes los kwamen. Maar de muziek van Wilhelmina hield er dep moed in en langs den weg was bet steeds een dringen om den optocht te zien. Te 8 uur had de prijsuitreiking plaats in de muziektent. De uitslag was als volgt: Kinderoperette-vereen^ing „Vrien denkring" als hoogste onderscheiding een vereenigings-medaille. le prijs no. 5, versierde fiets met be rijdster, no. 8, woonwagen, no. 18, Fiets in nationale kleuren. 6, Versierde fiets mot zi geunerin. 7, idem met Mexikaan- sche. no. 4, Pierrot en Pierrette, no. 10, Herder en Herderin, no. 13, Woningnood, no. 3, Versierde fiets met Ja- oauner. no. 12, idem met Jopie Slim en werden nog de voigen.le troostprij zen toegekend aan Groep no. 21 en Groep no 16. Er is gelachen, geschaterd en gejoeld tóen het verhuizende echtpaar de trap opstrompelde om den tocgekenden prijs in ontvangst te nemen en op weinig- zachtzinnige wijze den terugtocht vol bracht; en niet minder toen het waar dige ouderpaar met hun aanvallige ba by omhoog ging en na het afscheid van de Jury hun schatje gemakshalve, de luiers zaten de kleine niet gemakkelijk, naar beneden wierpen om haar op even vlugge wijze te volgen. Al zijn dergelijke vertooningen zeker geen uiting van kunst, te ontkennen valt niet, dat de feestvreugde, de jool er door wordt op gevoerd. Nauwelijks was de muziektent dooi de Jury enz. ontruimd en was er weer wat kalmte in het publiek gekomen, of de mannen van „Concordia" kwamen weer in actie om ons te onthalen op een zeer mooi concert. Wel werd aan dit concert wat afbreuk gedaan door het onaangename geluid van papieren feest- instrumenten, maar in dit geval willen we daar geen aanmerking opmaken. Na „Concordia" nog een goed uitge voerd concert van het Fanfarecorps „Wilhelmina gevolgd door een rond gang met de muziek aan 't hoofd en de ze goedgeslaagde feestdag was geëin digd. De Oranjevereeniging heeft weder ge toond op uitnemende wijze een feest te kunnen organiseeren. De vlieg-carrou- sél heeft de jongelui laten draaien en ook daar is het den geheelen dag kalm en ordelijk geweest. Voor onze politie is het ongetwijfeld een bijzonder zware dag geweest maar dank zij haar goede leiding is alles in de beste orde van stapel geloopen. Gedurende de week van 24 Aug. t./m 30 Aug. 1922, kwamen alhier de navol, gende vaartuigen binnen 52 Holiandsche-, 18 Duitsche-, 1 Engelsche stoomtrawler, 29 Zeil-, 1 Motorlogger, 1 Zeil-haringlogger, 1 Engelsche Haringdrifter, 5 Sloepen, 1 Deensche Motorkotfers en 66 Kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Holiandsche IN bieden wij (J een Collectie als nooit te voren. Aanbevelend, Prins Hendrikstraat Stoomtrawlers van f 765.— tot f 4714. Duitsche Stoomtrawlers f 699.- f 4639. Engelsche Stoomtrawler f 99 f 4491. Zeilloggers f 151.- f 543 Motorloggers f 99 f 561.— Zeil-haringl. f 99 f5212- Engelsche Haringdrifter f 99 f1254 Sloepen f 542.— f 1755.— D. Motorkotters f 99 f 600.— terwijl de Kustvisschers totaal 1 O O 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e no. no. Ds. Joh. Jansen te Ten Boer (Gr.) die het beroep naar de Geref. Kerk alhier aan nam, hoopt Zondag 1 October afscheid te nemen van zijn gemeente en Zondag 8 October alhier zijn intrede te doen, na be vestigd te zijn door Ds. G. Diemer van Roden. Naar wij in het Predikbeurtenblad der Ned. Herv. Gemeente lezen besloot het kerkbestuur tot het doen bouwen een nieuwe Bewaarschool en wel op een terrein achter de lnsingerschool. De in de Insingerschool vrijkomende lokalen zullen dan dienen voor de uitbreiding dezer lagere school. De nieuwe Bewaarschool zal bevatten drie lokalen, twee speellokalen, kamers voor het hoofd en tot berging van leermiddelen, benevens toiletten. De plannen zijn belang loos gemaakt door den heer W. van Blit- terswijk, directeur van Gemeentewerken te Wageningen. Het Bouwen van de school is opge dragen aan de heeren J. C. Dunnebier en P. Bart alhier. Een vraag. Gister en vandaag de Kanaalstraat door gaande, kwam de vraag bij mij opVoor tien jaar is hier de kermis krachtens besluit van den gemeenteraad afgeschaft; gaan burgemeester en wethouders die nu zonder eenigen vorm van proces weer invoeren? F. VAN POPTA. IJmuiden, 1 Sept. '22. Hoofd Groen van Prinsterer-school. Bevallen: E. Stokervan de Wint z., M. E. HooglandSleeman d., D. van Roode—Kroon d., (E. van den Braber Prins z., E. G. H. Paap—Dekker d., T Huijer—Bakker d., G. Braam—de Vries z„ Ondertrouwd: J. van Vrede en C. M. Huijer. Gehuwd: A. van der Wal en C. E. van der Meij, A. J. Stek en W. Wester hoven, B. J. Schol en H. M. A. Homan, E. A. Hillecamp en J. Noortman, A. Kok en R. P. Gorter, C. L. Wassenaar en G. van 't Slot, P. J. van Breugel en F. Visser K. de Boer en A. van der Steen, A. van der Sluis en J. de Jong. Overleden: A. C. Visser, 70 j., vrouw van L. Kuijk. De aanvoer bestond uit 703825 K.O. trawlvisch, 24223 K.O. beugvisch en 405- kantjes, 552 manden drijfnetvisch. De totaal opbrengst bedroeg f180961.585 De loonregeling in het Visscherijbedrijf Men meldt ons van Reederszijde: Het bericht dat in meerdere bladen de: ronde deed inzake de nieuwe loonover- eenkomsten voor de Visscherij te I Jmui- den eischt wel eenige rectificatie, daar dit in menig opzicht een verkeerde in druk vestigt. De Reedersvereeniging heeft op ver zoek van de Chr. Bond voor Haven en Transportarbeiders, de Chr. Zeelieden- bond en de R.K. Bond aan de Besturen dezer Organisaties een onderhoud toe gestaan. Bij dit onderhoud zijn door de ze bonden de bezwaren tegen de voor stellen der Reeders ontvouwd en ten aanzien van de loonregeling voor de vischlossers een nieuw gezichtspunt ge opend. Over de loonvoorwaarden der, Kolenwerkers kon, daar de werkgevers in dat bedrijf niet aanwezig waren njjet? worden gesproken en werden dus alleen eenige wenschen aangehoord. Het resultaat dezer bespreking: is ge weest dat het bestuur der Reedersver eeniging zich bereid verklaarde de loo- pende loonovereenkomsten nog 14 da gen te continueeren en te bevorderen dat ook voor de kolenwerkers zou gel den. In den loop dezer 14 dagen zou er dara gelegenheid zijn om met de werkgeyer3 in het kolenbedrijf een vergadering te beleggen, welke zal worden gehouden op Maandag 4 September a.s» Ten aanzien van de Ioou;Svoorwaar- den der Zeelieden en viscFjossers werd overeengekomen dat een- nadere bespre king zal worden gehouden zoodra het bestuur der Reedersvereeniging de be zwaren der bonden zal hebbeu overwo gen en de leiders der Vakorganisaties gelegenheid zullen hebben gehad met hun leden nader, overleg te plegen. IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend! zijn. Terugontvangen in de 2 helft der maand! Augustus 1922. Brieven binnnenland 1 .de Graaf Mej. B. Santpoort; 2. de Jong Mej. H. Amsterdam. Briefkaarten binnenland. 3. Beekman D, Amsterdam; 4. v. d. Heijden Mej. R. idem; 5. Kuik Mej. L. .sGraven- hage6. zonder adres. Briefkaarten buitenland 7. Kunkler M. Montreux. De Ingenieur van den Rijkswaterstaat belast met den bouw der schutsluis te IJmuiden is gemachtigd onder de nadere goedkeuring van den Minister van Waterstaat tot afgifte van persoonlijke voor Rijksgronden ten noorden van het Noordzeekanaal onder de gemeenten Velsen en Wijk aan Zee en Duin ten westen van den sooorweg Velsen—Beverwijk, ten zuiden en westen van de gronden van het Hoogovenbedrijf, westwaarts reikende tot aan het zoogenaamde Stort en noordwaarts tot de particuliere gronden onder Wijk aan Zee (Tusschenwijk). De vergunning wordt uitsluitend afgegeven aan hen die in net bezit zijn van een groote jachtakte voor het seizoen. De prijs bedraagt voor het loopende seizoen f 50.—. Schriftelijke aanmelding kan geschieden aan den Ingenieur voornoemd, onder overlegging van fotografisch portret (onopgeplakt) in tweevoud voor 15 September e. k. Inlichtingen omtrent de voorwaarden zijn te verkrijgen op he^ bureau, de Wetstraat 3, op eiken werkdag van des morgens 9 tot 12- f 1230.- ONDERWIJS PER B_Rj_EF__lN__^j^ E_VAJC JCE^N TalenWiskunde, Boekhouden, Techniek, Teekenen enz. Opl. alle examens en praktijk. Prosp. en proefl. gratis 1. T.M.O. Mauritskade 99, A'dam.! Vrachtchassis voor 500 K.O. Vrachtchassis voor 1000 K.G. Touring 4 pers. open Runabout 2 pers. open Sedan 4 pers. gesloten Coupé 2 pers. gesloten Fordson Tractor Vraagt DEMONSTRATIE of PROEFRIT aan bij de rechtstreeksehe Vertegenw. der FORD MOTOR COMPANY f 1430.— f 1730.— f 1680.— f 2615.— f 2230.— f 1650.— voor voor voor voor voor voor voor f 1080.— f 1240.— f 1500.— f 1460 f 2270.— f 1990.— f 1440.— Prachtige Nouveauté's ontvin gen wij in manteltjes, capes, zijden dekentjes, vachten, tulle spreien, hoedjes, spotgoedkoops {truitjes, broekjes en rokjes. Aanbevelend, Prins Hendrikstraat,

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 6