ii!teriezinü8ii 1922-1923 VERKOOPING heeft U een HUIDZIEKTE Winter aardappelen mssmwm iuv Voor Huidaandoeningen houders-, muziek- en zangvereenigin- gen nog wel een maffie af kan om met een meisje een toertje in den draaimo len te maken. Wij voor ons zouden niet gaarne zien, dat ons volk alleen met slemp werd opgevoed. Een for- meele kermis is het ook niet geweest. Ook hier maakte de heer Sluiters zich aan grove overdrijving schuldig. Ue beantwoording der diverse vra gen in de interpellatie neergelegd was voor onzen burgemeester, wien een groote slagvaardigheid en helde re, onbevangen blik in dergelijke aan gelegenheden een sterke positie geeft dan ook op zijn hollandsch gezegd „een peulenschilletje", waarbij den lieer Sluiters alle voldoening werd ge geven en hij ongeveer het gevoel moet hebben gehad van een ijskouden douche, die hem toch wel opfrischte Een niet minder roemlooze dood stierf de interpellatie van den heer Davidson. Ook hier een woordenge kletter en geschetter, dat door den Wethouder van Openbare Werken met een zuchtje van de lucht werd ge blazen. Ons dunkt dat de raad voor zichtig moet zijn met zijn vele inter pellaties. Hij zou op deze wijze meer gaan op treden als controleerend college, dan als besturend en dat zou ongetwijfeld niet alleen verkeerd en uit den booze zijn, doch ook ernstig afbreuk doen aan een goede en vertrouwende ver standhouding tusschen het dage lijksch bestuur en den raad. Aan een andere, verbeterde dienst verdeeling door den nieuwen Direc teur van O. W. aan Bouw- en Woning toezicht heeft de heer Davidson de be schuldiging ontleend van dienstver lenging van l1/2 uur. De heer David son kent toch wel het spreekwoorc van het oog van den meester en het paard en zal het toch een uitnemen den maatregel moeten vinden, dat de nieuwe Directeur van O. W. zorg draagt, dat de gemeentelijke haver niet in vreemde ruiven komt. Ook had de heer Davidson vernomen, dat de ze dienstuitbreiding ontslag van een der opzichters tengevolge zou kunnen hebben. Hieromtrent kreeg hij ee wel eenigszins vage geruststelling van den Wethouder, doch bij aldien zulks wel het geval zoude zijn, zou de heer Davidson, om een voorbeeld te noe men, vijf menschen in dienst willen houden, als vier het werk gemakkelijk afkunnen. Wordt er nog niet genoeg aan het ambtelijk lijntje getrokken? De interpellatie van den heer Schil ling, die ongetwijfeld tot meer princi- pieele debatten aanleiding had kun nen geven bleef onder het kleed der omhulling. De heer Schilling stelde de onthulling uit, mede in verband met de toezegging van den Voorzitter, dat deze in de volgende raadszitting op de gestelde vragen wilde antwoor den. De heer Schilling moest wel grondige redenen hebben om de in terpellatie aan te houden. Naar we uit goede bron vernemen, zou dit in verband staan met het feit, dat het bestuur der reedersvereeniging noch de leden kennis hebben gedragen van het namens het bestuur door den se cretaris aan de Ministers en aan den Burgemeester gezonden adres en zou men hier dan met een particulieren daad te doen hebben, waarvoor het bestuur in pleno noch de vereeniging de verantwoordelijkheid zouden wil len dragen. Is dit juist, dan zal ook de interpellatie een ander kleed moeten dragen. De vierde interpellatie was van den heer Tusenius en door deze volgens zijn zeggen meer als een gewone vraag bedoeld. Het betrof het indienen van schrif telijke vragen, doch wat de heer Tu senius precies bedoelde, was ons geen van allen recht duidelijk, omdat de heer Tusenius ver van de perstafel zit en zeer vlug en niet al te duidelijk spreekt. Een zware boom heeft de raad op gezet over de grondovername en een crediet voor aanleg van een straat te Driehuis. Een en ander in verband met een aldaar te bouwen R. K. Semi narie. Als het over het stichten van R.K. inrichtingen gaat, kan men den heer Ilandgraaf in actie verwachten. Dat was bij het ziekenhuis het geval, en thans weder bij het Seminarie. Zelfs sprak hij twijfel uit over den goeden trouw van den raad, waarvoor de heer Tusenius hem onder handen nam. Ofschoon men den Wethouder van O. W. met zijn voorstel in zijn hemd liet staan zelfs zijn collega's wet houders stemden tegen is de bouw van het Seminarie verzekerd. Alleen ten opzichte van de wegver- legging ging de raad tegen deri Wet houder in en gaf zijn goedkeuring aan verbreeding van den bestaanden weg. overeenkomstig het advies van de Commissie voor O. W. De Wethouder had vergeten, dat bij de wegomJegging ook lichtkabels en buizen van gas- en waterleiding zouden moeten worden verlegd. Zoo'n bagatel, dat door den heer Sluiters werd aangevoerd, kan de beste vergeten. We hadden gedacht hierover een uitvoerige beschouwing te vernemen van den heer Poortenaar, als ter plaatse wel het meest bekend, doch liet schijnt dat de heer Poortenaar zijn maidenspeech eerst met een orato- iisch talent ten beste zal geven bij een nog gewichtiger aangelegenheid. Ove rigens steunt hij met evenveel toewij ding zijn mede-vrijheidsbonder als zijn voorgangster. Ergens diep in de duinen staat een rijks-quarantaine-barak met ontsmet tingsoven met in elkaar gezakten stoomketel. Weinig menschen kennen het bestaan er van en zelfs vele onzer eminente raadsleden hadden er nooit van gehoord. Onze gemeenteraad be sloot het ding te koopen voor f 4000. en de raad stond bovendien f 2000. toe voor een nieuwen ketel, om in dit gebouw onze ontsmettingsdienst te vestigen. Volgens den Wethouder van O. W., is dit een spotkoopje, wat we graag gelooven. Alleen hopen we niet, dat het vandaag of morgen van den aardbodem verdwenen is door een on zer bekende en verkwikkelijke zand verstuivingen. Het zou niet de eerste maal zijn, dat iets in het duinzand verdween. SPORT. VOETBAL. Overzicht. Zooals wij reeds in ons Woensdag nummer mededeelden vond O. D. S. Stormvogels geen doorgang. Bijgeloo- vige supporters der blauw witten bewe ren misschien, dat dit maar goed is ge weest, daar Stormvogels vast en zeker verloren zou hebben, aangezien alle be zoekende clubs de puntjes aan de thuisclubs hebben moeten laten. Laatstgenoemden waren over het ge heel ver in de meerderheid. Ze scoor den gezamelijk 21 goals, waar tegen over de bezoekende clubs slechts 4 goals konden stellen. Het merkwaardigst mag wel de 81 overwinning van V. U. C. op Hilversum heeten. Wij hadden tusschen deze oude tegenstanders een veel feller en span nender strijd verwacht. Ongetwijfeld speelden de Hagenaars beter dan de Hilversummers, doch een groot deel van de acht goals kwamen ter wereld met welwillende medewerking van den Hilversumschen keeper. De tweede Hilversumsche Overgan- ger bracht het er heel wat beter af en verraste vriend en vijand door een ste vige 40 op Z. F. C. Worden de resul taten bij 't Gooi dus steeds beter na de nederlaag tegen Stormvogels volg den een gelijk spel en een overwinning bij Z. F. C. gaat het juist andersom: De nederlagen worden steeds grooter (21, 4—1, 4—0). H. F. C. had tegen Excelsior gemak kelijker werk dan wij gedacht hadden. Nu dient erkend, dat de Spanjaards laan-bewoners voor de rust uitstekend op dreef waren, zoodat zij werkelijk 30 voorsprong verdienden. In de tweede helft was het spel der H. F. C. echter van dien aard, dat een wat meer schotvaardige voorhoede dan die van Excelsior den stand gelijk gemaakt zou hebben. Spartaan blijkt wel idee te hebben in een terugkeer naar de Groote Westelij ke. De flinke 31 overwinning op het stevige A. D. O. bewijst zulks voldoende De andere gedegradeerde eerste klas- ser gaat het minder naar den vleeze. Van S. V. V. werd met 21 verloren. De eerste overwinning laat dus nog steeds op zich wachten. Morgen komen de goalgetters van de vorige week bij Stormvogels op bezoek. Dit belooft een spannenden wedstrijd te worden, van welks belangrijkheid de Stormvogels na de 81 overwinning wel voldoende zullen overtuigd zijn. Zooals wij reeds hierboven, zij 't ook in andere bewoordingen, te kennen ga ven, was de overwinning wel geflat teerd, doch niettegenstaande dat, moet er met de Hagenaars ernstig rekening worden gehouden. In Calame, Bekker en Bontje bezit V. U. C. een drietal uit nemende verdedigers, die voor de Stormvogels-voorhoede groote strui kelblokken zullen blijken. Speelt men in den aanval van de thuisclub echter als tegen 't Gooi, dan blijven de pun ten op het Stormveld. V. S. V. bekampt in Haarlem H. S. V. Wij verwachten wederom een over winning der V S. V.-ers. Wat de overige wedstrijden betreft, verwijzen wij naar onze voorspellin- gen. StormvogelsV. U. C. Stormvogels V. V. A.—O. D. S. gelijk ExcelsiorSpartaan Spartaan Z. F. C.— S. V. V. gelijk A. D. O.'t Gooi gelijk HilversumH. F. C. H. F. C. H. S. V.—V. S. V. V. S. V. Overgangsklasse-elftal. Tot lid van de Overgangsklasse-Elf talcommissie is benoemd de heer G. J. Bremerkamp. SPORT. Men bericht ons, dat het bestuur der nieuw opgerichte Postduivenvereeni- ging „Stormvogels" is samengesteld uit de heer en: A. Zwemmer, voorz., A. P. Bakker, seer., II. Medik, 2e secr., J. Kist de Ruy- ter, penningm., E. Broek Sr., comm., Joh. Darphorn, ringen-secr. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke een klein plaatsje in uw blad, bij voorbaat mijn dank. Voor vreemdelingen is het niet on- aardig wanneer zij Santpoort bezoe ken, ook eens de ruïne te bezoeken, die Santpoort reeds een tiental maanden rijk is. Het is de voor circa een jaar ge leden afgebrande stalhouderij van den heer Vellinga, eigenaar van hotel „de Weiman", die zich bereid heeft ver klaard, belangloos, deze ruïne te laten bezichtigen. Het is een schandaal dat, nu de gemeente reeds een 10-tal maan den noodig heeft gehad, om in deze een beslissing te nemen, en nu het najaar is aangebroken, met zijn stormen en windvlagen, is het niet onmogelijk, dat in dit nauwe straatgedeelte ongeluk- k engebeuren. Want het hangt er bij en mochten er ongelukken gebeuren, dan zal toch de gemeente aansprakelijk daarvoor moeten worden gesteld, want zij is de schuld dat zoo'n gevaar bestaat en tot nog toe blijft bestaan. J. J. DUIJN. Santpoort, 5 Oct. 1922. Brieven buitenland 3. V. Vanderlinden, Paris Briefkaarten binnenland 4. familie Overdijk, Amsterdam 5. Schipper P. de Jonge, Oostendam bij H. I. A. 6. H. Brumers, Briefkaarten buitenland 7. Bruno Qilssen, Norroiken Nato Terugontvangen in de 2e helft der maand September 1922. Brieven binnenland 1. Kennemer Editie, Haarlem Brieven buitenland 2. Fraülein M. Peters, Hamburg Briefkaarten binnenland 3. Schipper E. Baak, Meppel Briefkaarten buitenland 4. Mej. H. Vosz, Hamburg RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Santpoort (Station) i en het daaronder ressorteerende hulppost- kantoor Santpoort-dorp werd gedurende de maand Sept. 1922 ingelegd f 12592.03. Terugbetaald f 19175.50. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3232. ADVERTENTIES. POSTER IJ EN. Postkantoor IJmuiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand September 1922. Brieven binnnenland 1. Drukkerij de „Spaarnestad", Haarlem 2. H. Veerman, Huizen Briefkaarten binnenland. 3. C. Groen, Haarlem 4. L. de Koning, Rotterdam 5. J. de Vries, Amsterdam Briefkaarten buitenland 6. Grete Kiimel, Weissenbach Terugontvangen in de 2e helft der maand September 1922. Brieven binnenland. 1. R. Veldhuizen, Haarlem 2. Gemeente Secretarie, Velsen 3. Vennootschap „Mercurius", Amsterdam 4. Mej. D. Meeuwenoord, Haarlem 5. C. A. Kok, Haarlem 6. Mej. An. Meuwenoord, Haarlem Briefkaarten binnenland. 7. zonder adres 8. idem idem 9. W. van Rhijn, 10. C. Schouten, PLAATSELIJK NIEUWS. Egmond aan Zee 's Gravenhage Briefkaarten buitenland. 11. G. Goldstech? 12. Joh. Thierry, 13. Verberge Postkantoor Velsen. Brieven binnenland j. Mej W. Groen, 2- Dr. Fr. Haase, Maria's hof, 2bis. Ellen Dicke, Aachen Zurich Aachen Limmen Bine? Haarlem IJMUIDEN. Woensdagmiddag was de schouw- burg „Thalia" bijna geheel gevuld met een vrolijk en drukdoend volkje. Er is schaterend gelachen en gejoeld om de avonturen van den leuk-ondeugendon Pietje Bell, klucht in drie bedrijven naar het bekende jongensboek van Chr. van Abcoude. De titelrol, gespeeld door Lily Bouwmeester, werd, naar vele on der jeugdige vrienden enthousiast ver zekerden, schitterend vertolkt, terwijl vader Bell, Josef Geelman en vooral ook de politieagenten Pieterse en Jan sen prachtig speelden. En de anderen, ach, ze waren allen uitstekend en we hopen dat deze artisten nog eens 'n Woensdagmiddagje komen. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad welke mededeelingen bevat betreffende de weder in het Gebouw voor Chr. Belangen te houden Winter avondlezingen. De sprekers zoowel als de te behandelen onderwerpen waar borgen aangename en nuttige avonden. VELSEN. Op 13 en 14 October a.s. wordt een tentoonstelling gehouden in Hotel „De Prins" te Wijkeroog door de Ned Ver een. tot besch. van Dieren. Deze nut tige vereeniging verdient alleszins de belangstelling en haar tentoonstelling mogen we dan ook zeker wel bij onze medeburgers aanbevelen. Voor bijzon derheden verwijzen we naar de in dit blad voorkomende advertentie. BURGERLIJKE STAND. der gemeente Velsen. Bevallen: W. Dijkstra-Docter, z., A. C. van der Velden-Grootendorst, d., A. J. Lamers-van Beek, d., E. Laman-Hanselaar, z., D. v. d. Oever-vari Duijn, d. Ondertrouwd: G. Pirovano en J. H. van der Hoek, P. J. B. Bakker en D. Sik- kenk, W. den Heijer en J. Visser, H. Th van den Berg en F. Korte, M. M. van der Horst en G. Grcot, A. van Deijck en J. van Veen. Gehuwd: L. Barnings en I. de Brie. VELSEROORD. Gevonden voorwerpen: Een lorgnet in etui; een paai; kinder klompjes; een fietspomp en een witte kit. Geslaagd voor le stuurman, Groote Stoomvaart, de heer R. Brands, alhier; leerling der Kw. school voor Zeevaart te Amsterdam. In het gebouw voor Christelijke Belangen, te IJmuiden. Vrijdag 20 October 1922. Dr. O. NOREL, Directeur Comité Inw. zending, te Heemstede. Onderwerp: „Parsival, de zoeker van de Graal." Vrijdag 17 November 1922. Z. Ex. G. J. STAAL, Oud-Gouveneur van Suriname, den Haag. Onderwerp: „Het Hollandsche karakter van Surinama, (met lichtbeelden)" Vrijdag 15 December 1922. Prof. DIEPENHORST, Hoogleeraar Vrije Universiteit, te Amsterdam. Onderwerp: „Een nieuwe Maatschappij.,, Vrijdag 19 januari 1923 Ds. D. A. v. d. BOSCH, Ned. Herv. Predikant te Den Haag. Onderwerp: „De Voorzienigheid Gods". Vrijdag 16 Februari 1923 Ds. T. J. VAN OOSTROM SOEDE, Ned. Herv. Predikant te IJmuiden Onderwerp zal later worden bekend gemaakt. Aanvang telkens 8 uur precies. Bewijzen van toegang f 1.en gereserveerd f 1.50. Kaarten verkrijg baar bij de heeren Leo P. Tismeer, Willemsplein; C. van Leeuwen, Kanaalstraat; P. Visser, Gebouw Chr. Belangen en C. Vreeswijk, Jac. van Heemskerkstraat 63. JACOB LUB OPENBARE (wegens faillissement) op Vrijdag 13 October 1922, des namiddags 2 uur, in Hotel „Num mer Een" te IJmuiden, door de Makelaars BAKKER, DIJKSEN Co. op verzoek van den WelEd. Gestr. Heer Mr. M. Slingenberg te Haarlem, Curator in het faillissement van den Heer J. Engelhart te IJmuiden, ten overstaan van Notaris W. A. DóLLEMAN te IJmuiden, van het stalen loggerschip „Neder land" 1J.M. 292, groot bruto 88.01 ton, met rondhout, loopend- en staand want, vlaggen en zeilen, koks- en kajuitsgoederen, trawl visscherij-inventaris, haringnetten, reeptouwen, breels, enz. Verder op verzoek van den WelEd Gestr. Heer Mr. L. V. Hoog te Haarlem, Curator in het faillisse ment van de Visscherij Maatschappij „de Zwaluw": trawlinventaris, als galgen, bor den, netten enz., een scheepsboot, een winch benevens diverse andere goederen. Tevens zal worden geveild: het scheepje IJ.M. 467, liggende in het Noordzeekanaal binnen de Oude sluizen, met visscherij-inventaris, en een in uitstekenden staat ver- keerende vlet, lang 6.50 Meter, breed 2 Meter, geheel kopervast. Nadere bijzonderheden verkrijg baar bij de makelaars Bakker, Dijksen 8: Co., en bij den Notaris voornoemd. Wegens aankoop van een groote partij prima Bravo's (winteraard- aopelen), ben ik in de gelegenheid die voor f 3 50 per mud (70 K.G.) franco thuis te bezorgen. Monsters 7 cent per K. G. P. BORST, Jac. van Heemskerkstraat 18. Tot mijn diepe droefheid ontving ik uit Piraeus de treurige tijding van het, na een kortstondige ziekte, overladen van mijn inniggeliefden eehtgenoot JB. LUB, a.b. s.s. „Aaonis" der K.N.S.Mg. WED. Jb. LUBBoomsma. industriestraat 28, IJmuiden. Tot ons aller leedwezen ontvingen fl wij het overlijdensbericht van onzen besten vriend bootsman..a/b. s/s. Adonis der Kon. Ned. Stoomvaart Mg. De familie MOOT. IJmuiden, 6 October 1922. Tot ons aller droefheid ontvingen wg de treurige tgdirig van het over igden, op 2fc September 1922 in het hospitaal te Piraeus (Griekenland), van onzen geliefden schoonzoon en zwager, de heer, JB. LUB. B. Boomsma Dokkum Leiden Helder: Hoensbroek Dokkum P. Lode wij ka H. Lodewijks— Boomsma K. Rol H. Rol-Boomsma L. Strauken F. Strauken— Boomsma A. Boomsma G. Boomsma- Wiersma Wendt het middel D. D. D. aan. Gij zult een zucht van verlichting slaken, zoodra deze verzachtende vloeistof met Uw ontstoken huid in aanraking komt. Een paar druppels D. D. D. zullen de prikkeling doen ophouden: gij zult weer kunnen slapen en als een nietig mensch opstaan. Deze eerste verlich ting is het begin van Uw genezing. Stelt niet langer uit, maar koopt vandaag nog een flacon D. D. D. Hoofdagent B. Meindersma, Den Haag. van wien uitgebreide brochure voor huidlijders of aanvraag gratis le verkrijgen. Prijs f o.jj en f 2.jo per fl. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D. D. D.-seet d f per stuk. Verkrijgbaar te IJmuiden bgS. Smit, Gez. Bargerbes; Velseroord: Fa.C.Buk, C. Ritskes.

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 6