Heeren Modemagazijn Wollen Truien, Fantasie Vesten (Wol) Overhemden Heeren Pyjama' Joh. de Waard A. Kreymborg's Verl. Pr. H.str. 9 L A. I. MEESTERS Bruijnzeels' FORD-AUTO'S Heerenkleeding Engelsche Truien m ster Dames- en Heerentruien TE KOOP Eng. Truien Vrjjdag 20 October a.s. „Farsival, de zoeker van de Giraal" 'lil 1135 Ativerloiifiëa Drukkerij Sinjewel V Kanaalstraat 22-24 Telefoon 171. Fant. Heerentruien Prima Wollen Sokken Pantalons en Borstrokken Zijden Sjaals, alle prezen °ev0THcot Hecreiï Handschoen Slobkousen, C&chenez enz. REGENJASSEN Hoeden en Petten mooie Gabardine chique- Winterjas Costumes Pantalons Jaquets Heeren Modemagazijn TEMAKEN Net Duitsch meisje j Vischauto net meisje dagdienstbode Net woonhuis nette verstelnaaister N. (TTONLAG Flanel Overhemden Wollen en zijden Shawls Handschoenen 5.50 Motorhandschoenea Pracht Eng. Petten Zelf binders Wollen Sokken Halsokken 125 Strikjes Bretels Gebouw voor Christelijke Belangen Heeren Modemagaz. HET CONSULTATIEBUREAU zal geopend zijn Woensdagmiddag van 2—3 uur, Wlllemsbeekwag 42, Velser oord. Het onderzoek ls kosteloos en ge schiedt door Dr. Anema alt Haarlem, Voorzitter van het Consnltatieburean aldaar. SCHEEPVAART. Waterstanden IJmulden. POLITIEPOST VELSEROORD. Gevonden voorwerpen: POSTER IJ EN. Postkantoor IJmulden. Faillissementen la Nsdsrlaad. PLAATSELIJK NIEUWS. Koopt nu Uwe de keuze is thans groot en prijzen laag te noemen, o.a.: f 6.50 tot f 13.— f 5.50 tot f 12.50 Witte Wollen f 4.— tot f 10.25 met lange en zonder mouwen f 4.50 tot f 17.— Prima flanellen f 5.—, f 5.50, f 6.— Flanellen per Costuum f 5.50 f 1.20 tot f 2.75 per paar Zuiver Wollen Ondergoederen fabrikaten Jansen en Tilanus Schol Engberts en Scholten prima Engelsche kwaliteiten, o. a. Zuiver Wollen vanaf f 6. Wollen Sjaals zoowel voor Dames, Heeren als Kinderen, f 1.60 tot f 9.75 85 ct., f 1.05 Prima geheel gevoerd f 1.25 en f 1.50 Nappa's met Wol en Bont f5.75 en f6.50 Dames-, Heeren- en Kinder- f 13.50 tot f 67.50. Schitterende Collectie Kinder Truien en Tricotpakjes steeds iets nieuws. Keuze als bij ons gewend. Zie onze 4 Etalages. Aanbevelend, 1JMU1DEN SCHAGEN IJmuider Courant 12000le hypotheek Eikenzaagsel Viool en Pianoles Woonhuizen Verl. Pr. Hendrikstraat 9 Electro-Technisch-Bureau en KoperLood-, en Zinkwerkerij AdverteertinditbladlS. HOGrELAND, wiiheTmtataS' h?' 'Jmuiden 7eyen van kinder- en volksfeesten enz. De algemeene Commissie zou ook kunnen bevorderen dat de verschillen de wijken en straten in feestdos worden gestoken. Minstens een week lang moet onze gemeente dan schitterend ver sierd zijn. Het oprichten van commis sies voor iedere straat afzonderlijk is hiervoor zeer aan te bevelen. Ook zou de algemeene Commissie een etalage-wedstrijd voor de geheele gemeente kunnen organiseeren. En overwogen zou kunnen worden, of de gemeente Velsen een eigen hulde blijk aan H. M. de Koningin zou kun nen aanbieden, of dat men hier mede werkt voor een nationaal huldeblijk. Kortom, er is veel te doen en een al gemeene Commissie moet er komen, willen wij het regeeringsjubileum van onze Koningin waardig kunnen herden ken. Zou het nu niet mogelijk zijn, dat alle deelen der gemeente hiertoe medewer ken? Wij zouden willen dat binnenkort een vergadering kon worden gehouden, waarin het zou kunnen komen tot de oprichting van een Uitvoerend Comité, waarna later een Eere-Comité gevoi md kan worden. De lezers, die voor dit plan voelen, zouden wij willen verzoeken even hun kaartje te zenden aan schr. dezes. De tijd is maar betrekkelijk kort meer en om alles goed voor te bereiden, is net noodzakelijk, dat het Comité spoedig tc 1 stand komt. G. VOET, Velseroord, Trompstraat 103 Oct. 1922 H. water L. water! Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 19 1.32 1.57 9.36 Q55 11.14 0 N.M. 2.19 2.42 •0-24 10.48 0.30 21 3.03 3.24 1.04 22 3.46 4.07 11.53 23 4.31 4.51 0.19 0.35 24 5.17 5.35 1.03 1.16 25 6.03 6.22 1.43 1.58 IJ muiden. Aangekomen 13 October: Riding, St., West-Hartlepool, steenkolen; 16 October: Essonite, st., Boston, id. Velsen. Aangekomen 13 October: Larenberg, st., Uleaborg, papierhout, Papier fabriek. Vertrokken 11 October: Fred Cleeves, st., Antwerpen, ledig. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: C. Dirks—Slager, z.H. C. Spreeuwvan Winsc.x, d.W. Oerrits Waremerhoven, z.F. S. AcdaLader, d. M. WolfJongewaard, z.A. Buisvan Asperen, d.O. Wijker—Cohrs, d. Overleden: Th. Duinmeijer, 26 jaar vrouw van D. Cornet, Een lorgnet in etui, paar kinderklompjes, fietspomp, een herdershond, een gladde gouden ring, een roode duif en een gouden damesring. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand October 1922. Brieven binnnenland 1 O. Hing, Den Haag. 2 Fhilips Bros Ltd, Maastricht. 3 Rijkens, Velsen. Briefkaarten binnenland. 4 G. van Dam, Amsterdam 5 Willem van der Flor, Katwijk aan Zee. 6 H. Groen, Egmond aan Zee. BINNENLAND. Volgens mededeeling van het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen^jjweek, eindigende 13 Oct. in Nederland uitgesproken 87 faillissemen ten tegen 45 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari,.,tot en met 13 Oct. 1922 2392 faillissementen tegenover 1648 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar, y In verband met de voorgenomen opheffing van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, ver nemen wij dat het thans in de bedoeling ligt de onder dit Departement ressor- teerende werkzaamheden aldus te ver- deelen dat Landbouw en Visscherij worden ondergebracht bij het Departe ment van Arbeid en Mijnwezen en Scheepvaart bij het Departement van Waterstaat. De stoombootdienst AlkmaarLonden. De in den afgeloopen zomer ingestel de directen vrachtdienst van Alkmaar op Londen zal, althans voorloopig, wor den opgeheven wegens gebrek aan me dewerking van de zijde van verschepers Of en hoe de dienst nog zal kunnen wor den voortgezet, zal worden overwogen. Zooals bekend is werd deze dienst on derhouden door een omgebouwden stoomtrawler van de Visscherij Mij. Zaanstroom alhier. VELSEN. Zondagavond, ongeveer half tien, heeft naar Kenn. meldt, te Beverwijk bij het station, in het z.g. „halve maan tje", een ontzette id ongeluk plaatsge grepen met de stoomtram Alkmaar Haarlem. J. J. de W. uit Wijkeixxog, raadpleeg de, bij het licht van e?n fietslantaarn een spoorwegboekje, waarbij hij, met zijn broeder, ongelukkigerwijze juist op de rails der stoomtram stond. Door het passeeren van een trein, hoorden zij het bellen van den machi nist, der, uit de richting Velsen, nade rende stoomtram niet, met het noodlot tige gevolg dat zij beiden aangereden werden en bovengenoemde de W. onder de machine geraakte. De machine moest worden opgevij zeld, om het deerlijk verminkte slacht offer, dat een tiental meters was mee gesleept, en waarvan de levensgeesten reeds geweken waren, te bevrijden. Zijn broeder kwam met een duw en den schrik vrij. J. J. de W. was 29 jaar oud, gehuwd, doch kinderloos. Moge dit treurige ongeluk, dat voor een deel toch mede te wijten is, aan de zeer slechte verlichting van deze laan, tot gevolg hebben, dat hier ten spoedig ste eenige lichtpunten worden aange bracht. Naar wij nader vernemen is de kabel reeds gelegd en zullen dezer dagen, de electrische lantaarns worden aange bracht. Van andere zijde maakt men ons nog eens weder opmerkzaam op het feit, dat slechts één persoon op de machines aanwezig is, waardoor niet altijd de noodige oplettendheid kan worden be toond. Hierop is reeds vroeger gewezen, doch de exploitatiekosten zijn reeds zoo hoog, dat géén leerling of stoker meer op de machine gegeven kan worden. Het blijkt dat op harddraverijen nog altijd zwaar gegokt wordt. Twee clandestine bookmakers hadden zich gisteren naar de Kenn. Ed. meldt, te Haarlem te verantwoorden wegens het geven van gelegenheid tot hazardspel. J. S. had op een harddraverij alhier den lOen Aug. j.l. voor bookmaker ge speeld en bij die gelegenheid had o.a. de landbouwer J. K. maar eventjes f 50 verloren. Het O. M. wees dezen getuige op het verderfelijke van dit spel. Spr. hoopte dat dit verlies voor hem een goede les geweest mag zijn en dat hij nooit weer het geldt, dat zijn vrouw en kinderen eigenlijk toekomt, zoo lichtvaardig zal gebruiken. Tegen bekl. eischte het O. M. f 50 subs. 25 dagen. Overeenkomstig dezen eisch wees de politierechter vonnis. W. D. was in 1919 al eens veroordeeld wegens dit zelfde delict. Toch had hij den 7en Sept. wederom de rol van book maker vervuld te Velsen. Het .O. M. eischte 2 weken gevange nisstraf. De politierechter veroordeelde bekl. tot f 75 subs. 25 dagen. Willemsplein 11 en 16 Tel. 153 Levert alle Boek- en handels drukwerken spoedig, net afgewerkt en tegen bill ij kst berekende prijzen Wij leveren U een f met pracht voering 33—38 gld. met fluweelen kraag, mooie voering, 35 gld. en hooger. Fantasie en Blauw 38, 40, 45, 48, 50 gld. etc. diverse prijzen. (zwart) met vest 60 en 58 gld. Kwaliteit, pasvorm en afwerking zijn van deze firma door geheel Nederland met 75 eigen en aangesloten zaken bekend. Direct verkrijgbaar in Bruijnzeels' Een advertentie geplaatst in de heet -: steeds succes Heden overleed onze lieve Moeder en Grootmoeder de Wed. G. MIJER—VOS in den ouderdom van bjjne 91 jaren H. Vriend-Metjer L. Vriend en Kleinkind S. Bokma-Meijer S. Bokma IJmuideu, 18 October 1999. Geen rouwbeklag. Teraardebestelling Vrijdag a s. 2 uur «'namiddags. zoekt met 1 November betrekking als dienstmeisje in klein gezin v. g. g. v. Br. No 1017 aan Nauta's boekh. Velsen. Hiermede vervullen w|j den treu- rigen plicht kennis te geven van het overladen, te Amsterdam, van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Elizabeth van den Herik na een kortstondig HJden, in den ouderdom van 78 jaar. J. Dekkor A. Bravenboer-Dekker G. Bravenboer M. v. d. Duin-Dekker K. v. d. Duin Wed A. Goedeadorp-Dekker B. Dekker H. Dekker-Wieringa N, Dekker A. Dekker en kleinkinderen. Hoek van Holland, 14 October 1989 Schoolstraat 98. I Gevraagd in gezin van 2 pers. een voor de geheele huishouding, kun nende koken, voor heele of halve dagen. Aanmelding na 7 uur Mevr. Garf, Hagelingerweg 35. Condifiet gevraagd voor op twee flinke panden op goeden stand. Br. lett. W, bureau v. d. blad. Een flinke gevraagd bij Mej. Mooje, Kalver- straat 142, Velseroord. te koop, in prima staat en lage prijs. Adres bureau van dit blad. te huur. Adres bur. v. d. blad. te koop, flinke partij. Te bevr. en te bezichtigen fa. Wed. G. Havik Jzn., Zagerij en Houthandel West- zaan. Biedt zich aan Wiilemsbeekweg 33, Velseroord. aangeboden, grond, onderricht.spec. v. eerstbeg. Bill. cond. Br. Terras- weg 14, Santpoort. Twee ruime te huur, f650f700 per jaar. Mag in tweeën bewoond worden. Br. lett. V, bureau van dit blad. Muziekleeraar kan wegens ongesteldheid deze week geen lessen geven en repetities houden. mooie gesloten WASCHTAFEL met kuif en nacht kastje, PLUCHE VLOERKLEED, SPIEGELKAST. Adres te bevragen bij J. van Houwelingen, Boekhandel Velseroord. SCHILDER EN BEHANOER WILLEM BARENDZSSTRAAT 12 Telefoon 286 Gevoerde Nappa Peau de suéde nieuwste kleuren 2.25 (groote sorteering) Pracht (reuzensorteering) Alles 't nieuwste. Enorme keuze Scherpste prijzen DR. NOREL, Directeur Comité Inw. Zending te Heemstede Onderwerp Kaarten voor alle lezingen verkrijgbaar Avondkaarten a f 0,35 aan de zaal. aan de bekende adressen Aanvang 8 uur precies Door dezen berichten wij onze geachte Clienteele dat wij onze hebben overgedaan aan den heer W. WILLEMS. Wij danken U voor het in ons gestelde vertrouwen en bevelen den heer Willems in Uwe gunst beleefd aan. Hoogachtend, de beheerende Vennoot J. P. J. ZIJLMANS. in aansluiting aan bevenstaande bericht ik U de zaak van de Firma ZIJLMANS Co. te hebben overgenomen en hoop door concurre;erende, vlugge en accurate bediening Uw gunst te mogen blijven genieten. Aanbevelend, W. WILLEMS. Last- en personenwagens, uit voorraad leverbaar

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 3