Wij houden een groote sorteering ONDERGOEDEREN in voorraad tegen scherp concurreerende prijzen Voor mannen Voor dames Voor kinderen Diverse PLAATSELIJK NIEÜWS. V. S. V.Kennemers. Molton Hemden vanaf 1 85 Molton Broeken vanaf 1.90 Gemoltoneerde Pantalons en Borstrokken in grijsen jeager vanaf i. 95 Jaeger tricot Broeken en Borstrokken vanaf 1.25 Baai Hemden 6.50 Zwaar gemoltoneerde Heeren pantalons in jaager en grijs 1.79 Onderlijfjes ongebl. gebreide 85 wit 1,27' Flanel Nachtponnen 3.50 Combinations 415 Molton Bokken vanaf 1.64 Directoire Pantalons 1.30 Jeager tricot Pantalons 3.50 Wollen gebreide Igfjes in alle soorten Ongebl. en jeager gebreide Borstrokjes Idem in wol en halfwol Gemoltoneerde Broekjes en Borstrokken Hansoppen in ongebl. jeager en bruin Flanellen met voor- en schondersluiting Molton vanaf Wit Flanel vanaf Halfwollen Flanel vanaf Baai 150 cM. breed Wollen Shawls voor heeren Witte gebreide Meisjesmutsen 29 25 74 2.45 1.65 1.15 idem voor Dames, alle kleuren 1.55 IJMUIDEN. üe afdeeling der Geref. Vereeni- ging voor Drankbestrijding alhier vier de Donderdagavond haar 10-jarig be slaan in 't gebouw Irene. Nadat de voorzitter, de heer M. van V celen, geopend en Psalm 145 gelezen i.' ad, werd het woord gegeven aan ver- hiilende personen om de Vereoniging t complimenteeren. Dit werd o.a. ge .aan door Ds. Joh. Jansen alhier; door den heer W. F. C. Scheps uit Den Slaag namens het Hoofdbestuur der Geref. V oreeniging, die er tevens een opwek kend woord aan verbond; door den lieer Gunther uit Amsterdam namens den Prov. Bond van afdeelingen der Geref. Ver., door den heer G. Voet na mens het Centraal Drankweer-Comité in welks arbeid de jubileerende Ver- eeniging steeds een actief aandeel 1 leeft genomen. Voorts door afgevaardigden van de zusterafd. Beverwijk en van tal van plaatselijke vereenigingen. Er waren ook brieven en telegrammen, o.a. van het vroegere lid Ds. J. van Herksen te Tuijzel. De secretaris der regelingscommissie gaf een keurig overzicht van de 10 jaren vereenigingsleven. Het 7 leden opgericht, klom dit aantal al spoedig tot 60, maar de Vereoniging stond toen nog niet op het standpunt, van geheelonthouding. Men vond dezen toestand zeer ongezond en na eenige ja ren besloot men dan ook de afdeeling op te heffen. Maar dadelijk daarop werd een nieuwe afdeeling opgericht, nu al leen uit geheelonthouders bestaande. Er bleven maar 7 leden over, welk getal nu is gegroeid tot 35. De eenige, die 10 jaar onafgebroken lid was, de heer A. Kramer, gaf een al leraardigst overzicht in diehti'ormaat, terwijl ook met groote aandacht werd geluisterd naar het woord van den oud voorzitter der afdeeling, de heer S. Klein van Terschelling. Dit alles werd afgewisseld door ver scheidene voordrachten, ook door da mes en door zang en muziek. Het liep tegen middernacht, toen deze mooie en goedgeslaagde feestviering geëindigd was. De Haarlemsche rechtbank ver oordeelde T. v. d. Gr., agent van politie alhier, wegens mishandeling van G. T. op 22 Mei j.l., tot 14 dagen gevangenis straf. Op 1 November a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer C. de Koning Sr. in dienst trad bij de firma Wed. S. J. Groen alhier. Dinsdag deed C. D. aangifte dat zijn 11-jarige jongen gebeten was door een hond van Mej. O. alhier. De politie heeft de eigenaresse hierover onder houden. Gevonden voorwerpen. Een blauwe duif; een prisma-kijker; een wolfshond; een kinderportemon- naie; een ceintuur; een bruine porte- monnaie met een rozenkrans; een ring met 10 sleutels. VELSEROORD. Alhier is wederom een Hervormd Kerkkoor opgericht. HqJ. bestuur be staat uit de heeren H. Klees, voorzitter: H. Bosch, secretaris-penningmeester en mevr. Kroese. Tot directrice is benoemd Mej. C. van Ileyst te Velsen. Donderdagmorgen had op den hoek van Willebrordstraat en Trompstraat wederom een botsing plaats, nu tus- schen twee auto's. Een Enkhuizer visch- auto kwam met snelle vaart uit de Trompstraat en reed tegen een van den anderen kant komende auto, die be stuurd werd door den heer Teune alhier Daar deze auto zeer kalm reed, werd het voorste gedeelte daarvan door de krachtige bo's.ng zeer beschadigd. De vrachtauto lh.p geen noemenswaardige schade op. Persoonlijke ongelukken hadden niei p.aats. "Uit de vele ongelukken, die bier plaats hebben, blijkt hoe gevaarlijk de ze hoek is. JVioct daar nu nie;s aan ge daan worden? Is het niet mo gelijk in navolging van Haarlem eci veikeersregel ng te krijgen b.v. in dien zin, dat a te voertuigen naar IJmuiden den IJmui.'er Straatweg moeten volgen en van IJmuiden af de Trompstraat"' Het Symphonie-orkest Euphonie zal ten bate van de aanschaffing der nieuwe instrumenten van de onlangs opgerichte Harmonie „Kunst na Ar beid" alhier. Zaterdag 4 November een concert geven in de Concertzaal Tivoli. Gevonden voorwerpen zilveren medaille met lint, drie sleutels aan een riempje en een gouden medaillon. VELSEN. Jubilea. De heer J. P. Geerlof, werkzaam bij de controle der Ned. Spoorwegen alhier, vierde gisteren zijn 25-jarige werkzaam heid bij de Spoorwegen. Hij is 's morgens ten zijne huize ge huldigd, in tegenwoordigheid van vele spoormannen. Een vertegenwoordiger der directie sprak hem toe en bood hem de gebruikelijke enveloppe aan. Ook de stationschef, de heer Vroom, huldigde den jubilaris. Deze ontving van het spoorwegpersoneel een nikkelen thee servies, van de afdeeling der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel een bloemenhulde, terwijl ook particulieren bloemen zonden. 't Was voor den heer Geerlof dus een ware feestdag. Mej. Gr. Kraaier was gisteren 121 /2 jaar werkzaam als schoonmaakster van het gemeentehuis. De ambtenaren wil den dezen dag voor haar niet onopge merkt laten voorbijgaan en namens hen heeft de heer J. Kostelijk, waarnemend secretaris, haar op waardeerende wijze toegesproken en haar een enveloppe met inhoud aangeboden. Goed afgeloopen. Vrijdagmiddag kwam iemand met een transportfiets beladen met eene kist spek van Velseroord naar de stoompont Juist, dat hij afstapte brak de voorvork. Wanneer dat een paar minuten vroeger gebeurd was, zou dat zeer waarschijn lijk niet zonder persoonlijk letsel afge loopen zijn. Gelukkig was er toevallig gelegenheid om met een wagen de reis voort te zetten. Bij beschikking van den Minister van Arbeid zijn voor deze gemeente de volgende bouwpremies toegestaan: aan W. L. Strating te Haarlem f 565 voor een woning aan den Hageiinger- weg onder Driehuis; aan K. van 't Veer te Assendelft f 4518 voor 8 woningen aan de Trompstraat te Velseroord. Burgerlijke Stand Velsen. Gehuwd: J. Weber en M. M. van Hoon; P. J. B. Bakker en D. Sikkenk; T. Servaas en A. Hakker; A. van Deijck en J. van Veen; H. Verweij en H. Wes- sel; A. C. A. Piers en N. M. Verheij; J. de Kok en J. G. Medik; J. Th. Gillissen en E. Maarleveld; L. Rolloos en G. Ko ningstem. Ondertrouwd: D. Singeling en G. Peereboom; J. W. Witzel en J. v. Noor- denne; M. J. van Kesteren en S. Hoen; J. Hoogzaad en F. Wigchert; C. Dekker en E. j. G. Riesenbeck; G. Korver en M. E. Stals; J. Knegjes en E. Zwitser; M. J. van den Heuvel en C. M. Broeze; H. Maks en S. A. P. van Son. Bevallen: T. SintTens, d.; M. G. MeijerVoss, z.; C. M. ScholtenKoot, d.; A. M. Rozemeijervan der Lem, z.; H. StigterSuijkerbuijk, z.; C. W. Neij- zenDeitmers, z.; N. de Vries—de Bie, d.; J. van Wetering—de Moei, z. Overleden: G. Kras, 4 j.; D. de Baat, 59 jaar, vrouw van A. de Koning. SANTPOORT. Onlangs werd op een hier gehou den vergadering van het ondersteu ningsfonds „Eendracht is Macht", naar aanleiding van een desbetreffende vraag van één der leden besloten, dat het bestuur de mogelijkheid zou onder zoeken van het uitkeeren van f 15 per week bij een verhoogde contributiehef fing van f 0.10 per week. Het bestuur der vereeniging bracht op een deze week te Velsen gehouden vergadering een rapport uit, dat ontkennend luidde, met welk rapport de vergadering zich Kon vereenigen. Een melkhandelaar uit Limmen tracht zich hier een melkwijk te ver overen door zijn melk twee cent per li ter goedkooper te leveren. In 't zuide lijk deel onzer plaats is dit voor de an dere slijters een reden geweest hun melk ook tegen verminderden prijs be- beschikbaar te stellen. Donderdag is door de politie aan gehouden zekere H. W. G., een koop man, wegens openbare schennis der eer baarheid, gepleegd in het café van V. al hier. Hij is Vrijdag ter beschikking van de Justitie gesteld. Onlangs werd in ons blad geklaagd over het trekken van zware wagens met zand door paarden van de gemeente. De politie heeft hiernaar een onderzoek in gesteld, maar bevond dat de last voor de paarden niet te zwaar is geweest. Het was licht zand en vanaf de zandhoogte tot den weg lagen planken, waarop de wagens liepen, zoodat de paarden de wagens niet door 't zand behoefden te trekken. in Uw blad van a.s. Zaterdag te willen opnemen,, waarvan bij voorbaat onzen dank. Voor eenigen tijd stond in de „IJmui- der Courant" een ingezonden stukje van „Een ouder", waarin werd gevraagd, waarom sinds geruimen tijd aan school D (te Velseroord) geen melk aan de leer lingen, die daarvoor in aanmerking ko men, werd verstrekt, terwijl aan andere scholen de melkuitdeeling ongestoord voortging. Nadat door het bestuur een onderzoek hiernaar werd ingesteld, besloot de Bondsafdeeling in een dezer dagen ge houden vergadering zich tot den Ge meenteraad te wenden met het verzoek, zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen, waardoor er weer melk kan uit gedeeld worden aan de 24 kinderen, die daarvoor door den Gemeentelijken Ge neeskundige zijn aangewezen. Het bleek de afdeeling n.l., dat zoowel het hoofd van school D (de heer Van Oosterom), evenals het grootste deel van het perso neel niet bereid is, zijn medewerking aan de melkverstrekking te verleenen, terwijl eerstgenoemde de 2 leden van het personeel, die zich hiervoor wel be- schikbaar stelden, op allerlei wijzen te genwerkt. Ten spoedigste dient hierin verandering te komen, opdat de bewus te kinderen, die reeds vanaf eind Mei van melk voeding verstoken zijn, hier van niet de dupe blijven. .Met dank voor de plaatsing, Het bestuur van de afdeeling Kennemerland van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Niet licht geacht Uw tegenstander, Werkt voor en door en met elkander. Tot nog toe bleef ge ongeslagen, Glorierijk zijn deze dagen, Doch Uw devies zij „opgepast"! Dan zult gij, dit staat bij mij vast De schoone kans niet laten glippen, Om in de Eerste Klas te wippen. Ook vorig jaar stond g'aan den top, Won strijd op strijd, het kon niet op, I ot Z. F. C„ d' aloude 2e klas rivalen, Hier 't eerste puntje weg kwam halen. En toen 't seizoen weer aan het eind wu Kwam Quick, niet gij, in d' eerste klas. Nurks sprak, zoo'n kans komt nimmer ta weer, Doch ik zeg, 't kan ook deze keer, En waar ge Z. F. C. weer Zondag zult y. ontmoete® De mannen van de Zaan dan kunt be- rp groeten, 1 racht menigmaal het Zaansche net te t vinde®, Laat juichen al Uw voetbalvrinden. Supporter. VOETBAL. INGEZONDEN. Overzicht. Plaatsgebrek noopt ons, ons over-zicht dezen keer slechts kort te maken. In een onzer vorige overzichten schre ven we, dat het ons genoegen deed, dat V. V. A. op zoo'n sprekende wijze van V. U. C. gewonnen had, omdat we daar door de overtuiging hadden, dat Storm vogels tegen V. V. A. eens extra zou aanpakken. En in deze verwachting zijn we niet beschaamd! Met hetzelfde ge noegen lazen we Zondag j.l. ook, dat Z. F. C. van V. U. C. gewonnen had. 't Mag geen groote overwinning geweest zijn, maar het bewijst toch, dat Z. F. C. haar (Overgangsklasse-) huid duur zal ver- koopen. En daarom, blauw-witten, de Z. F. C.-ers niet onderschat! Sinds het vorige seizoen hebt ge altijd nog een appeltje met hen te schillen! Doe het dan ook! Blinkhoff Jr. c.s. geeft den aanval der Z. F. C.-ers, waarin thans twee ex-Spartanen, t.w. Colette en van der Well, en één ex-Blauw-Witter, n.l. Blankert, zitten, geen kans tot scoren! Voor de rest zal, naar wij hopen, de Stormvogels-voorhoede wel zorgen. De overige wedstrijden: V.V.A.Hilversum V.V.A. V. U. C.—A. D. O. gelijk O. D. S.Excelsior Excelsior S V. V.—H. F. C. 't GooiSpartaan 29 October 1922 StormvogelsZ. F. C Voor Buiten verantwoordelijkheid der Komt, Stormvogels, houdt U goed, Redactie Speelt het spel met frisschen moed, Geachte Redactie' Met het einddoel steeds voor oogen, Beleefd verzoeken we U het volgende Kunnen w'op resultaten bogen. Voor dezen wedstrijd bestond zeer veel belangstelling, meer dan 1200 men- schen woonden dezen spannenden wed strijd bij. V. S. V. heeft getoond in de ze afdeeling niet thuis te hooren, ze zul len ons inziens dan ook wel weer even hard naar de 2e klas verhuizen, waar uit zij door een ongelukkige samenloop van omstandigheden verdwenen zijn. De Kennemers zijn volledig, V. S. V. heeft een invaller. Al zeer spoedig moest tb oud-Kennemer speler C. Feije wegens blessuur het veld verlaten, geheel on- noodig springt v. Es hem met zijn knie- en tegen het lichaam, kermend van pijn moest Feye naar het kleedlokaal ver huizen, het was Fije trouwens van te voren medegedeeld, dat hij het zou moe ten ontgelden. Het bestuur der jonge Kennemers dient hier een zeer streng onderzoek in te stellen, te meer daar de heer Fije den naam kan noemen, wie de zegsman van is geweest. In het begin wegen beide partijen nog al tegen el kaar op hoewel het 2e klasse spel van V. S. V. nog niet geheel verloren is, me nige aanval wordt er op het Kennemer- doel genomen, maar, of ze vliegen naast of tegen de paal, eindelijk heeft Meul- dijk succes als hij een juweel van een center ontvangt van Zwanenburg, hij snort naar binnen en lost een vliegend schot, wat via keepers handen in het net vliegt. Onophoudelijk fluit de scheids rechter voor vermeent buitenspel, elke fraaie aanval van de V. S. V.-ers fnuikt hij door te fluiten, hoewel er geen vuil tje aan de lucht was, het wordt zelf3 zeer hinderlijk, zoo zien wij eens Zwa nenburg achter de bal, hij passeert eeni ge Kennemers, wil een schot lossen, maar wordt op het juiste moment van achter gehaakt door een Ivennemer H.F.C.back- gelijk i Kust breekt aan met 10. Na de lust dr ingt V. S. V. de Kennemers geheel te rug, ettelijke schoten vliegen over de lat, keer op keer ontsnapt het Kerme- merdoel aan een doorboring. Spoedig is het tijd en heeft V.S.V. welverdiend ge wonnen. koude jaargetijde P. BOTMAN

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 6