Fieeschhal Versch geslacht Holl. Rundvleesch. OPENING IJ MUIDEN - ORANJESTRAAT 27.29 F. WISBRUN LIFFMANN, HAARLEM, Tel. 395 IMgfl in ill FORD-AÜTO'S Amsterdamsche HIERDOOR HERBEN WIJ DE EER DE TE BERICHTEN TAN ONS FILIAAL TE OP ZATERDAG 18 NOVEMBER 1922 art N.Y. IJmuider Agenturen en Administratiekantoor Hypotheken, Scheepsverbanden S. HOGELAND, Pr Joh. de Waard Gratis Admissie Grootst gesorteerd Magazijn in HEEREN HANDSCHOENEN Zie Etalages! Zaterdag 4 November op toon bank Portemonnaie met inhoud blijven liggen. Eigenaar kan hem aan de zaak in ontvangst nemen. C, J. Boersen Lemairestraat 24 Veiseroord BIJ SCHOOL H Heeren zolen en hakken f 2.50 Jongens f 2.— Dames f 1.75 bij Jan de Schoes Stephensonstraat hoek Huigensstraat DAGELIJKS VERKRIJGBAAR Gehakt per pond f 0.40 Gehakt 3 f 1.00 Lappen f 1.30 Vet f 1.80 Vet 5 ons f 0.70 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.60 Rib en Bakiappen f 0.65 Roasbeaf Rollade f 0.70 Biefstuk f 0.90 Arrondisiements-recHtbank Haarlem d.d. 25 April 1922 In den jaren negentien honderd twee en twintig, den zestienden October ten verzoeke van NEELTJE VLOTTER,zonderberoep, thans wo nende te Beverwijk, echtgenoote van den afwezigen Willem HendrikHoiit- wipper, stoker, laatstelijk wonende te Beverwijk, te dezer domicilie kiezende te Haarlem aan de Kenau straat No. 7 en te Beverwijk aan de Dr. Schuytstr. No. 1 ten kantore van den procureur Mr. P. Donker, die hier bij als zoodanig door eischeresse wordt gesteld om voor haar in dit geding te occupeeren, heb ik, Jan van Wijngaarden, deur waarder bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, wonende aldaar aan de Gasthuis Singel. Voor de tweede maal gedagvaard WILLEM HENDRIK HOUTWIP PER, stoker, laatst wonende te Be verwijk doch thans afwezig, en zonder bekende woonplaats, mits dien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en na te melden stukken aan de hoofddeur van hel Oebouw der Arrondissements-Rechtbank te Haar lem, en aan het huis der gemeente Beverwijk, terwijl gelijke afschriften door mij deurwaarder zijn overge geven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het origineel van dit exploit met „Gezien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal wor den geplaatst in de „IJmuider Courant" Om op Dinsdag den drie twintigsten Januari 1900 drie en twintig, des voormiddags ten 10 ure te verschij nen ter terechtzitting van de Arron dissements-Rechtbank te Haarlem, gehouden wordende in het Ge rechtsgebouw aan de Jansstraat aldaar, TEN EINDE Aangezien gedaagde Willem Hendrik houtwipper aangemon sterd als stoker op de stoomtrawler „Walvisch IJ.M. 113" van de Maat schappij hera op den achtienden December 1900 zestien is uitge varen uit de haven van IJmuiden Aangezien deze trawler hoogst waarschijnlijk op een mijn is ge- loopen, gelijk dit in die dagen her haaldelijk is voorgekomen; Aangezien van die trawler sedert dien dag nooit eenig bericht is in gekomen, waaruit van gedaagdes leven of overlijden blijkt, zoodat er termen bestaan om ta zijnen aan zien het rechtsvermoeden van over lijden te doen uitspreken Aangezien eischerease thans een nieuw huwelijk wenscht aan te gaan; Aangezien zij tot het aangaan van een ander huwelijk de vergunning der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, zijnde deze Rechtbank die der laatst gemeene woonplaats, behoeft; Aangezien op de eerste dagvaar ding noch de gedaagde noch iemand van zijnentwege is verschenen, waar op bij het ten deze beteekend von nis verlof is verleend tot het doen eener tweede oproeping op den voet en de wijze als bij de voormelde beteekende beschikking is bepaald Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres na het vervullen der in deze voorgeschreven formali teiten zal worden geconcludeerd, dat het der Rechtbank behage haar vergunning te verleenen een ander huwelijk aan te gaan en dat de gedaagde zal worden veroordeeld in de kosten van dit geding. De kosten dezes zijn in debet f 6. Oezien en afschrift van dit exploot en het daarbij beteekende stuk, overgenomen door mij, Officier van Justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem op heden 16 October 1922. timmerman, metselaar en aannemer WILLEM BARENDSZSTRAAT 16 Kanaalstraat 65, IJmuiden Dir.: L. M. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbank Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Admlnistratiën Last- en personenwagens, uit voorraad leverbaar MAX O'RELL Dora Grantham trouw en artiste Vertaling van Mevr. B. DE GRAAF-VAN CAPPELLE. Ik las in de bladen dat u ons een nieuw stuk zult geven. Toen ik een jong' xnensch was amuseerde ik me' zoo dik-' wijls met kleine comediestukjes. Op mijn achttiende jaar wilde ik er zelfs mijn ambacht van maken, maar mijn vader die verstandiger was dan ik, gaf me den wind van voren en dat deed me goed. Ik werd ernstiger. In goed En- gelsch gezegd: ik ben een man van za- ;vcn geworden. Ik behoef daar geen spijt van te hebben, niet waar? vroeg hij luid en hartelijk lachend. Maar laten we nu eens praten over het doel van mijn komst. Mijn dochter is eenige dagen geleden gehuwd en on der meer schonk ik haar een paar schil derijen uit mijn verzameling. Nu moet ik dus aan den wand twee leege plek ken vullen hij haalde een aanteeken- boekje uit de zak - de eene is 70 bij 84 r.M., de andere één meter 24 bij één me ter 40. Met of zonder lijst? zei Philip, die de kwestie nog al amusant vond. Met lijst, antwoordde Sir Benja min. Ik moet dat natuurlijk weten voor het doek. En hebt u iets voor me gereed? Is hot doek wat te klein dat is niets, dan neem ik de lijsten wat breeder en die per; des te beter komt het schilderstuk uit. Ik laat alle lijsten maken bij Denis... De Franschen alleen kunnen mooi en- cadreeren en binden. Ik vrees dat ik niet zal hebben wat u zoekt, zei Philip, op een toon als of hij een schoenmaker was die in zijn winkel niet voorhanden had waar een klant naar vroeg. De alderman haalde een duimstok uit zijn zak en mat daarmede allerlei doe ken die Philip een voor een op den ezel plaatste van Dora, na er de copie te heb ben afgenomen die zij bezig was te ma ken van het portret. Te kleinnog kleiner, o veel te klein! Sapristi, wat spijt me dat! Misschien kunt u de leege plek vul len met twee schilderijen naast elkaar, zei Lorimer met een knipoog aan Philip en zonder de kalmte der Britten te ver liezen, die in kritieke oogenblikken de kracht is van den Engelschman. Neen, neen, dat kan onmogelijk, antwoordde Sir Benjamin. Dat misstaat Ik ben trotsch op mijn kabinet, mijn- hoer! zeer totsch; kom het bij gele genheid eens bezichtigen. Geen modern schilder die daar niet is vertegenwoor digd, hoe weinig bekend ook. Mijn phi- lantropie is om de kunst te beschermen en bovenal de artisten van de nieuwe school. Door het koopen van doeken van oude meesters verrijk je de beurs van kunsthandelaars en opkoopers; schaf ik me schilderijen aan van moderne schilders, dan komt mijn geld in de zak van den artist zelf. Heb ik daaraan geen gelijk? Philip en Lorimer erkenden dat ze ge voelig waren voor de wijze waarop door I hem de nieuwe kunst werd gewaar deerd. Dus u hebt-niets? Binnen 's monds herhaalde hij: ze ventig bij twee en negentigvier en twintig bij veertig Ik kan er niet op wachten, die leege ruimten hinderen me. j Het spijt me zeer, zei Philip, j En mij niet minder. Ik had graag een doek van u gekocht. Ik houd van variatie. Mijnheer Grantham, u hebt een mooie toekomst voor u, dat zegt een ieder; over vijf jaar is u Acade mician. Nogmaals doorliep hij het atelier en stond plotseling stil voor Dora's portret Wacht, wat is dat? Na de hoogte en breedte te hebben op genomen zei hij: Een meter zestig, bij een-en-twin- tig, dat komt uit. Dat doek koop ik ik ken het origineel wel niet, maar het is het portret van een mooie vrouw en als het een fantasie is Het stuk is nog niet voltooid. Ja, juist, zei Sir Benjaminhet gelaat en de handen moeten nog-. Neen, viel Philip in, alleen de bloe men moeten nog afgewerkt, daar zijn geen twee uren meer voor noodig. Best, uitstekend, dan zendt u het morgeji. Maar mijnheer, dat portret is on der zeer bizondere omstandigheden ver vaardigd Geen nood mijnheer, de prijs die u noemt is me goed. Zoo behandel ik ar tisten. Als een doek me aanstaat, mar chandeer ik nooit met schilders. U hebt me verkeerd begrepen, Sir Benjamin, hernam Philip, het portret is niet te koop; bet is dat van. mijn vrouw.. het behoort haar toe. O zoo, dat is wat anders, dan dring ik er niet op aan. Nu, ik hoop 'een ande ren keer gelukkiger te zijn, zooals men in den handel zegt. En ik eveneens. Phiiip bood den bezoeker zijn hoed aan. Nu, mijnheer Grantham, tot ge noegen; aangenaam kennis gemaakt te hebben zoodra er weer Een leege plek aan de wand is, zei Lorimer Juist, juist dan zal ik het u laten weten tot ziens dus. Philip had hem gaarne nog iets an ders aangereikt dan zijn hoed. Hij ge leidde den alderman tot aan dè voor deur, en kwam het atelier weer binnen waar Lorimer stond te schaterlachen. Begrijp je nu niet, zei Philip, dat zulke menschen in staat zijn om je een tegenzin te geven in je vak?Bah, wat een kerel! Volstrekt niet, die menschen koopen schilderijen en geven geld bij den visch. Zonder die gegoede Engelsche burgerij, rijk, dom en aanmatigend, maar met goede principes, zou men de winkels met kunststukken, wel kunnen sluiten. Onze eerste kringen hebben slechts lof en geld over voor de kunst in den vreemde. Er zijn immers een menigte musici die Italiaansche of Duitsche na men hebben aangenomen om opgang te kunnen maken in hun vaderland? Ja, man, ik heb respect voor de burgerij. Zonder onze aldermen en rechterlijke macht, die ook vaderlandslievend ge noeg is om het maken van een portret aan landgenooten op te dragen, zouden alle portret-scbilders de penseelen wel Wilhelminakade 19, IJMUIDEN kunnen opbergen. En bovendien zulk een type is grappig; zoo'n groot heer van de city met een grooten neus, gou den ringen en kolossale bluf Bij de herinnering aan het bezoek, viel Lorimer onder een nieuwe lachbui op de sofa neer; Dora begreep er niets van toen ze het atelier binnen kwam. U is te laat! riep hij opspringend... hij is vertrokken. j I Wie dan? 12. De beschermheer van de kunst, al- derman Sir Benjamin Pond! Met korte woorden vertelde hij wat in het atelier was voorgevallen. Sapristi; riep hij plotseling, het is 13. vier uur, ik heb beloofd zoo laat in de Schouwburg te zijn. Ga je heen? vroeg Philip, dan ga ik mee ik heb frissche lucht noodig, 14. het is om te stikken zoo'n heelen dag in dat verwenschte atelier We zullen een rijtuigje nemen. Wees niet bang lie ve, zei hij tot Dora, die angstig naar het portret keek waar Philip geen animo meer voor scheen te hebben, als ik thuis kom zal ik het voltooien; je weet daar is geen anderhalf uur meer voor Waar heb ik mijn manuscript gela- ue ten? vroeg Lorimer. Hier ligt het, zei Dora. Heb je een de vrouw tot hoofdpersoon genomen met.dei een verleden. Eén, wel vier verledens, en al die histories zijn goed geslaagd; juist die-tot verledens maken goed wat mogelijk voc verder aan het stuk ontbreektJa> mevrouw, ik zal me bij u niet meer dur- var ven vertoonen alvorens ik een engel op son het tooneel heb gebracht. .Wordt vervolgd, voc V o. n. in ï^jde. tricot, tricot ge voerd, im. wildlfder, echt VTild- lrder ook gevoerd NAPPA'S - Nappa's met wol Nappa's mrt B»nt gevoerd Allo handschoenen met riem- of drukknoop sluiting. Engelsche gebreide Handechoenen In diverse soorten ve e Valnta koopjes, o.a. Prima im. Wild- leder, goheel gevoerd f 1.85 f 1.50 Aanbevelend, Kanaalstraat C 22-24, Tel. 171 187 CL/cue J CHHAÜtl ff M ff n n n 0.70 mmEwsmt 12 rioodi&- t dn

IJmuider Courant | 1922 | | pagina 4