De Vlammende Schijf] Joh. de Waard. Spaar- en Voorschotbank Boaz I MATROZEN-PAK JE voor Jongens extra zware cheviot vraagt Meisjes Heeren Modemagazijnen De Kleine Verschoppeling P.SiNJEWEL Versch geslacht HoiL Ruodvieisch. Ill INORFOLK-PAKJE voor Jongens prima wollen stof ëiöi f95 Engelsche stof voor Jongens-pakjes dubbel breed f 2.60. Cheviot- en Manchester broekjes alle maten, Truipakjes Heeren Modes Hoeden - Petten Heeren Ónderkleeding Sportkleeding STROO- EN PANAMAHOEDEN. Hontstroo Matalots The „Showertyte" Boater Sportkleeding Groote ftfslag DaalhufzcD G. W. Barendszstraat 26 IJmuider Drogisterij Kanaalstraat 56 (de van Ouds bekende Oaper.) t.o. het Postkantoor. N.Y. Sigarettenfabr. v|h Gebr. Melchers Adverteert in abonneert V op dit blad. BIOSCOOP - Elmo Lincoln (HET JOCHIE) Zelf Schilderen. Schilder en Behanger Glas en Verfhandel Kwasten en Fenseelen N.Y, IJmuider Agenturen en Admiuistratiekantoor Hypotheken, Scheepverbandeii, Amsterdamsche Vleeschhai DE IJZEREN RING Eau de Colognes, Parfumeriën, Toiletartikelen, 5 Tandmiddelen, Tandenborstels, Haarkammen, Huidcrêmes, Haarwaschmiddelen, Haarnetten, enz. enz. IJmuider Drogisterij Kanaalstraat 56 (de van Ouds bekende Oaper.) t.o. het Postkantoor. In Kinderconfeclie zoowel voor Meisjes «ls Jongens zijn wij J uitstekend gesorteerd, terwijl onze prijzen uiterst laag, en onze kwaliteiten prima zijn. maat 6.65 7.65 6 Ü65 9.65 10.65 maat 1 2 4Ü5 Ü95 3 4 5 K95 in diverse kleuren en zuiver wol. maat 0 1 2 3 4 2A0 2tïÖ Z8Ö TÖb Ü2Ö baretten petten matrozenkragen brêtels Zijden napolitaines in effen en gestreept 30 35 421/, 57V, 77'/, P. Botman Kanaalstraat C 22/24. Telefoon 171. IJMUIDEN. SCHAOEN. Oroofst gesorteerde Magazijnen van Zie thans reeds onze Speciale! Etalages Iedere Matalot vanaf f 1.40 tot f 9,75, is voorzien van PRIMA pasteer. worden door ons niet gebracht, om hun spoedig geel zijn en te zwaar, terwijl de prijzen der RUSTIEK MATALOTS voor lage Belgische Frank nog voordeeliger zijn. Vraag ons speciale merk ondringbaar voor ieder vuil. Zelfs INKT dringt niet in en kan er zoo afgeveegd worden. Door directe import zeer voor. deelige prijzen. Het groote succes in deed ons het vorige jaar besluiten dit ar tikel belangrijk uit te breiden. Wij importeeren onze Flanellen Pantalons en prima Wollen Tweed- Costuums direct van Engelsche fabrieken. De afwerking is niet te verbeteren. Snit onberispelijk waarvoor het Engelsche goed een wereld-reputatie heeft. Prijzen minstens 25% onder iedere hollandsche noteering. VRAAG EENS PRIJS. ZIE ONZE KWALITEITEN. Aanbevelend, Versch Geslacht Rundvleesch per pond Gehakt Gehakt 3 Lappen 3 Vet Vet 3 Lappen (extra mager) Rib en Baklappen Roastbeaf Rollade Biefstuk Alles aan den winkel f 0.50 f 1.25 f 1.50 f 0 70 f 2.00 f 0.70 f 0.75 f 0.80 f 0.80 f 1.00 afgehaald Nieuw IJmuIden Telefoon 399 Door onzen gtregelden verhoop in Sanatogen, Haematogen, I Sanguinose, Kina Laroche, Kinadruppels, Aspirine B, Nierpillen, I Pinkpillen, Bloedwijn, Wincarnis, Calific enz. enz. kunnen wijl deze steeds in de beste hoedanigheid aan het publiek afleveren. Zich aan te melden bij den portier Koningstraat, Beverwijk. VELSEROORD DENKT U ER OM? a.s. ZATERDAGAVOND begint onze reuzenfilm in de hoofdrol Wij durven te verklaren dat er absoluut GEEN BETERE QEZONDE SENSATIE FILM VAN ELMO IS, veel beter DAN f EDDIE POLO of wat ook... en dan: in zijn aller nieuwste succesfilm ontroerend drama in 5 acten. Het 5 weken lange succes van Cinema Palace, te Amsterdam. Het 2 weken lange succes van de Kroon, te Haarlem. 2 Reuzenfilms op één avond. Bespreekt uw plaatsen ILet s.v.p. op onze reclame11 Coöperatieve Gevestigd te IJmuiden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht: Mr. A.W. Hellema, Ir. W. Polderman, H. W. Creutzberg, F. J. H. Schneiders Rechtskund.-Adviseur: Mr. A. W. HELLEMA, advocaat en procureur, alhier Deze Bank verstrekt voorschotten teger. borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden tegen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/, pCt. De bank is geopend: Eiken Maandag en Donderdag van 79 uur n.m De van ouds bekende Pa. kwali teit grond- en glansverf van de N. V. Verffabriek voorheen A. PLEOING Co. fabriek te Velsen is verkrijg baar bij H. Sant, Drogist te IJmuiden. Fa. Wed. C. Suk, Drogist te Velseroord. Fa. C. E. v. d. Laan, Drogist Ie Velsen. A. Bos, Drogist, te Wijkeroog. Wilhelmlnakade 12 - IJmuiden Voorradig ruime keuze Behangselpapier en Randen, Glaspapier, Glazen Deurplaten enz. enz. BELEEFD AANBEVELEND Kanaalstraat 65, IJmuiden Dir.: L.M. Camman Telefoon 103 Agentschap van de Nationale Hypotheekbank Agentschap van de Rotterdamsche Scheepshypotheekbsnk Verzekeringen, Bouwcredieten, Crediethypotheken, Voorschotten, Boekhouding en Administration Stephensonstr. hoek Huygensstraat Van Maandag tot Donderdagmiddag 3 uur gesloten. Vrijdag en Zaterdag den geheelen dag geopend. Gehakt per pond f 0.50 Gehakt „3 f 1.25 Lappen 3 f 1.50 Vet pond f 0.70 Vet 3 f 1.80 Lappen extra mooi per 5 ons f 0.80 Rib en Baklappen f 0.85 Roastbeaf f 0.90 Rollade f 0.90 Biefstuk f 1.10 NAAR HET DUITSCH YAN OLGA WOHLBRÜCK met autorisatie bewerkt door J. P. Wesselink-van Rossum 11 De huisnaaister der familie Delfert zat voor het breede raam, en gebruikte het laatste scheidende licht om de lan ge roknaden met de machine te naaien. Dunne stoffen hingen over de stoelen; op dm hoek der tafel stonden nog de gebruikte koffiekopjes. „Je moet me maar verontschuldigen Doortje", zeide de vrouw van d;m p.o- i'esspr. „Wij moeten ons ontzettend h-jasten, jufnouw Kruse kon pas van daag van de dominee's vrouw vrij ko- mer.. De goede Emma heeft geloof ik in- e.c'fS e« n gehe elen uitzet laten naai'-n." Zij had hoogroode wangen, mat ijve rig aan een donkerrood fluweelen lijf. „Het is ongeloofelijk, Doortje, ik moet mijn japon weer een halve handbreed gaan verwijden. Het moet dezen keer ge makkelijk zitten. Herman wil het eten van Huster laten komen." „Is het waar, dat hij iemand neemt om piano te spelen? Ik verheug er mij zoo ontzettend op!" riep Ilse. „Wie is de bruidsjonker?" vroeg Grete Zij naaiden nu allen ijverig met schit terende oogen en lachenden mond. „Zou je je bruiloft niet wat kunnen uitstellen, Doortje?" vroeg Ilse plagend f De dames lachten allen luidkeels, zelfs juffrouw Kruse wendde haar ver schrompelde gezicht naar Doortje en grinnikte stilletjes. j „Respect, respect voor de vrouw van den overste," riep de vrouw van den professor, en sloeg met den centimeter naar haar ondeugende meisjes. Het viel niemand op, hoe stil Dora was. Hoe bleek en afgemat. „Wanneer komt oom?" vroeg zij ge drukt. „Vandaag, Goddank niet meer! Dade- lijk: na het spreekuur hebben wij hem f hoed en stok gegeven en hem verzocht, .zich op zijn manier te amuseeren. Van- daag hebben wij de eettafel noodig om |op te knippen. Ja ja Doortje zoo'n bruiloft brengt wanorde in het meest ordelijke gezin!" „Ja zeker." Dora trok de handschoenen over de vingers, zette haar hoed vast, glimlach te met bleekc lippen, kromp ineen, toen plotseling de gasvlam met doffen knal, haar groengeel licht over de tafel wierp j „Nu ga ik, tante. Groet u oom." Mevrouw Roth keek op, getroffen door den vreemden klank van haar stem. „Scheelt je wat, Doortje? Voel je jej niet goed? Zal oom bij je komen?" Dora wendde het hoofd af. „Neen, tante ik dank u er scheelt mij niets j Mevrouw Roth streelde met haar mol- lige hand het bleek gelaat van haar nicht, glimlachte goedhartig- met een knipoogje van haar mooie, bruine oogen „Bruidskoorts, niet waar?" Daarop logde zij den arm om de slanke gestal te, cn bracht haar nicht in de voorka mer. „Dat is het nadeel als men laat trouwt, Doortje. Dan denkt men te veel. Dan ls m< n voor alles bang. Je behoeft niet bang te zijn, Doortje, je bent een mooi schepseltje nog altijd. Je kunt het te gen de jongsten opnemen. Ja, als het Hl- rika was bij alle overeenkomst. Jelui bent toch als dag en nacht. Het oude- juffrouwachtige zit haar in het bioed. Onze goede Herman kan zich geluk- vf ïischen. Je bent de mooiste Delfert, die wij ooit gehad hebben". Zij lachte zachtjes en boog zich ver trouwelijk tot haar oor: ,,Dat weet hij ook, dat heelt hij zelf gezegd. Hij is als waanzinnig verliefd op je als waanzinnig! Och, ja! Zij zuchtte een beetje neerslachtig, be merkte ternauwernood hoe heftig Dora zich van haar lostrok. „Groet allen thuis, versta je. Morgen kom ik de bruidsjapon zien", riep zij over do leuning van de trap cn keerde daarna hoofdschuddend en een beetje gepikeerd in de eetzaal terug. „Ulrika had gelijk Doortje is ont zettend zenuwachtig heel erg. Zoo maar nu voortmaken, kinderen, geen tijd verliezen!" En de schaar knipte lustig verder, en de naalden vlogen glinsterend met de glanzende zijden draden door de lucht, en de jonge, frisehe meisjeslippen neu rieden een vroolijk bruiloftsliedje; want men rustte zich uit voor een vreugde feest der familie Delfert. Maar Dora liep verder door -Ie straten Zij telde haar geld in het zijden 1 eursje Het was toereikend voor een auto rear Moabit. Zij wilde naar haar broe der. Die moest haar raad geven, helpen. Hij had altijd veel voor haar over gehad, had vroeger ook altijd haar partij gekozen, als er verschil was met mama, had haar altijd verontschuldigd, als Ulrika haar in overdreven'angst en gestrengheid had aangeklaagd. „Turmstrasse", riep zij de chauffeur toe. En bijna reeds gekalmeerd, leunde zij achterover in een hoek en sloot de oogen Zij reed graag in een auto en het was een zelden voorkomend genot, want alle verkeersweelde was beperkt na de aan sluiting met de telefoon. Dora, die nooit behoefde te rekenen, omdat Ulrika daarvoor zorgde, stond te genover alle praktische vragen van het leven als een kind. Zij kwam nooit toe met haar zakgeld, was in staat reeds den tweeden of derden van de maand bij haar zuster te „leenen", zonder ook maar eenigszins te kunnen aangeven, waar zij haar geld voor had gebruikt. Zoo was zij er ook toe in staat drie we ken rond te loopen zonder een cent te be zitten. Het bezit van geld was haar on verschillig: maar zag zij iets, iat haar beviel, dan bedelde zij net zoo 'ang, tot mama of Ulrika het haar bezorgde. Toen de auto stil stond en Dora uit stapte, vroeg zij zich eensklaps af, wat zij haar broer eigenlijk zou zeggen. Het liefst zou zij weer zijn teruggekeerd. Maar zij had geen geld meer. De gros- c.hen voor de electrische tram moest zij tenminste halen. Ja en dan mis schien was er toch nog een uitweg! Mis schien Zij wachtte in het geheel niet af, dat men haar aandiende; zij stormde de groote erkerkamer in, maar bleef plot seling als versteend op den drempel staan. Thomas Delfert zat in een leuning- -toel voor zijn schrijftafel en tegenover hem in visitetoilet, maar in de intieme houding van iemand, die vaak als gast komt, zat een jonge, mooie vrouw. Het Delfertsclie bloed van preutselie terughouding deed Dora van kleur ver- schieten. I „Neem mij niet kwalijk ik dacht Zij bewoog zich niet van haai plaats, een strenge, harde plooit groef zich tus- jschen haar wenkbrauwen. Thomas was opgestaan. Niet zonder verlegenheid liep hij zijn zuster tegemoet. „Het doet mij pleizier, dat je bent ge komen. Het was reeds lang mijn wensch je in kennis te brengen met juffrouw Bogatoff. Mijn zuster Dora, juffrouw BogatoH!" De jonge Russin stond niet achtelooze bevalligheid op. „Heel aangenaam. Ik ben zeer bevriend met uw broer. Heeft hij u dat niet ver teld?" De donkere, grijze oogen werden on derzoekend gericht op Dora's blozend gelaat. Daarop gleed er iets als spot over de volle roode lippen. „Uw broer is veel te geheimzinnig. Mijn kennissen weten allen, hoe be vriend ik met hem ben". „Heb je mij wat te zeggen?" vroeg Tho mas Delfert en drukte zijn zuster in een stoel. Woriit vervolgd.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 4