dam, 41, 4. J. H. I. Leschot, Amsterdam, 41, 5. E. Woud, den Helder, 41. Serie-personeel: 1. Reno ut, Amster dam, 108, 2. D. B. Helden, Den Plaag, 106, 3. J. Lembeck, Haarlem, 104. Koningschap van den Kennemer Ke gelbond: 1. W. A. E. Wolf, Den Haag, 164, 2. W. C. Muller, Den Haag, 150, 3. H. C. Kleinschmitt, Zwolle, 150. Vrije Baan Hamburger telling: 1. G. Nieman, Amsterdam, 3 X 120, 2. J. Bo- narius, Amsterdam, 2 X 120, 3. H. C. Kleinschmitt, Zwolle, 120, 4. H. E. Mar ten, Santpoort, 120, 5. J. Post, Bever wijk, 116. Serie 5 hoogste kaarten: 1. G. Nieman, Amsterdam 588, 2. J. Bonarius, Amster dam, 551. Vaste Baan: 1. H. C. Kleinschmitt, Zwolle, 43, 2. Valk, Amsterdam 2 X 42, 3. G. Nieman, Amsterdam, 2 X 42, 4. F. C.oppens, Beverwijk, 42, 5. L. Post, Be verwijk, 2 X 41. Vrije Baan Dames: 1. Mevr. Meeldijk, Dordrecht, 45, 2. Mevr. Schumacher, Den Haag, 42, 3. Mevrouw de Vries, Velsen, 41, 4. Mevr. Fischer, Velsen, 40, 5. Mevr. Paschen, den Haag, 40. Serie van 10 hoogste kaarten: 1. Mevr. Schumacher, Den Haag, 380, 2. Mevr. Meeldijk, Dordrecht, 373. Tel. Door marechaussees is proces-ver baal opgemaakt tegen den petroleum- venter H. L. te Velsen wegens het niet bij zich hebben van een drinkbakje voor zijn hond. Zondagavond begaf zich de heer D. van Wijk aan Duin met zijn echtge- noote, beiden gezeten op een tweewielig rijtuig, getrokken door een mak paard, van Velsen naar huis. Pas was hij van de pont afgereden, of de voerman trok één der leeren leid sels stuk. Door deze ongewonen toestand raak te het paard van de wijs en ging op hol, maar liep met het rijtuig vast tegen het ijzeren hek van een der nabijstaande huizen. Het rijtuigje was nog al wat bescha digd, zoodat het echtpaar besloot naar huis te wandelen, daar ze geen van bei den, uitgenomen een paar schrammen, zich bezeerd hadden. De heer D. veronderstelde, dat het paard, hetwelk eenigen tijd vastgebon den gestaan had, een der leidsels in den bek had weten te krijgen en het leder bijna doorgeknauwd had. Rijks H. B. S. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse. L. Albers, KI. Broeksma, W. Four- nier, P. C. Ghijs, Engeltje Gouda, Gerar- da Groenendaal, Georgina Küthe, G. J. W. Langendijk, R. v. d. Mast, C. Mets, J. de Nobel, A. v. d. Plas, P. Wonink, K. G. Boon, Maria Donker, H. J. W. Gor dijn, B de Graaf, P. J. Holstein, J. v. d. Kuil, Lena Kuiper, A. F. Marlet, A. Riet dijk, Hendrika Sluiters, Trijntje Spits (taak), M. J. Aldenkamp, Alida Vriend, N. J. de Waard. Niet bevorderd 10, Herexamen 3. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: B. P. Baas, Maria Bakker, F. R. Bak ker, Nelly van Calcar, Marie Coppeé, N. J. Jongewaard, Johanna Kabel, G. C. Lagendijk, J. Poen, L. F. Schöler, G. Toornvliet, Tj. Wagenaar, Wilh.a. Don kers, Elisabeth Ermshaus, E. de Groot, L. W. Haver, Gijsbertha Küthe, Clara Lavoo, Joh. N. van Lent (taak), Hendri ka Lootsma, H. H. J. v. d. Schaar, Anna Visser, W. C. Visser, J. P. A. de Waard (taak). Niet bevorderd 6, Herexamen 5. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse. A. v. d. Bliek, W. de Graaf, J. Hooger- duyn, J. C. Kabel, T. J. Kcnninck, W. Koningstein, C. P. Langendijk, R. 'Nie- borg, M. J. v. d. Plas, G. Duyckinck San- der, A. A. van Strien, Wilhelmina Theunisse, H. de Vries Robles, Janna de Wit, Niet bevorderd 4. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: W. J. G. Aalbersberg, Th. W. Deinum, P. Donker, Th. Duinker, G. Sant, A. J. Schoo, B. de Vries Robles, H. M. Wil- lemsen. Toelating tot de 1ste klasse der R. H. B. S. te Velsen. Anna Yzerdraat, C. v. d. Ploeg, P. N. Bonekamp, J. C. Groen, Th. D. Winter, Agatha van der Heijden, Leent je de Wit, C. de Groot, W. v. d. Meer, P. G. Baas, J. Klein, A. van Rij, A. A. Geus, D. P. Rietbergen, A. C. van Rooy, Anna Harmsen, E. Roderkerk, H. C. Ouwer- kerk, Th. van Dam, I. H. de Vries, T. Wijnakes, Ph. L. v. Groningen, J. P. Landeweert, Adriana Landeweert, Mar- garetha Oversteegen, Hillegonda Oort wijn, J. Brink, Alida Scholten, Annetje Mcnsonides, W. Melgerd, H. C. van Keu len en W. J. Klaassen. Toelating tot de 2de klasse: W. Ritman en R. Tybout. Toelating tot de 3de klasse: H. B. Donkers, J. v. d. Burg en J. de Graaf. Voor de hoofdakte is te Haarlem geslaagd Mej. E. Kee alhier. Arbeidsbemiddeling Velsen. Ingeschreven op 21 Juli 1923: 4 kantoorbedienden, 6 kuipers, 4 man denmakers, 1 kleermaker, 2 bakkers, 5 timmerlieden, 3 metselaars, 1 voeger, 52 zeevisschers 29 stokers, 27 machinisten, 6 bankwerkers, 2 revolverklinkers, 1 aut. lasscher, 3 smeden, 3 ketelmakers, 2 electriciens, 1 loodgieter, 1 metaaldraai er, 2 voorslaanders, 281 diversen. In den nacht van 21 op 22 Juil is naar Hl. Dbl. meldt, de ongehuwde K. wonende te Wijkeroog in de Princestr. in een toestand van slaapwandelen uit het zolderraam van zijn woning geval len. K. kwam op de steenen terecht en bezeerde zich niet ernstig aan handen en voeten. N.V. Plaatwellerij. In de Maandag gehouden algemeene vergadering der N.V. Plaatwellerij te Velsen werden de balans en de winst en verliesrekeningen goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Gedurende het afgeloopen jaar zijn de toestanden in de metaalindustrie nog moeilijker geworden, dan het vorige jaar het geval was. Zooveel mogelijk is er naar getracht door verlaging van loonen en salarissen en beperking der onkosten de kosten te dekken, doch dit is ons niet geheel mogen gelukken. De drukte in het bedrijf was gedurende verschillende maanden geheel onvol doende en dit is hoofdzakelijk het ge volg van het feit, dat menige overheids opdracht aan buitenlandsche concur renten werd toevertrouwd. Teneinde de ernstige werkloosheid in de metaal bedrijven te keeren is sinds eenigen tijd de Rijkscommissie voor de werkverrui ming werkzaam en wij hopen, dat het oris met de hulp van deze commissie zal gelukken weder gemakkelijker op drachten van rijk en gemeenten te ver werven. Desondanks blijft het een groot be zwaar, dat de productiekosten hier te lande aanzienlijk hooger zijn dan in de omringende landen en zal er van ex portorders voorloopig wel niet veel kunnen komen. De omzet bedroeg f 383.000, waarbij in acht dient te worden genomen, dat materialen en loonen aanzienlijk lager waren dan het vorige boekjaar. Het bruto-verlies bedroeg f 6921.67, verder bedroegen bankrente en verlies op ge consigneerde goederen in Indië f 24787.80, terwijl er voor aanvulling der reserve voor dubieuse debiteuren noodig was f 3156.04. Het netto-verlies bedraagt dus f 34865.51. Voorgesteld werd het statu- aire reservefonds, per saldo groot f 2732.15, aan te wenden ter gedeeltelij ke dekking van het verlies en het dan nog overblijvende verlies ad f 32133.35 op nieuwe rekening over te brengen. SANTPOORT. Alhier is Zaterdag een persoon aangehouden wegens het plegen van schennis der eerbaarheid op den Kruid- bergerweg. De officiëele feestgids van het na tionaal concours voor harmonie- en fanfarecorpsen te houden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het fanfare-corps „Wilhelmina" is versche nen. Naast een inleidend woord van den voorzitter van de commissie van Bij stand, den WelEd. Zeergel. Heer A. de Groot, bevat de gids o.m. een historisch overzicht van defhand van den eere voorzitter van het korps, den heer Th. J. Wijnoldy Daniëls en een lijst van ge schonken prijzen. SPORT. SANTPOORT. Het eerste elftal van S. V. S. speel de Zondag j.l. met twee invallers een vriendschappelijken wedstrijd tegen een sterke T. H. B.-combinatie. Nadat de stand met de rust 22 was, werd ten slotte met 32 verloren, waar door T. H. B. in het bezit' van een uitge loofde medaille kwam. VOETBAL. Stormvogels-combinatieAssen?lelft I 2—1 Voor de le afdeeling der E. D. O.-se- riewedstrijden speelde een Stormvo gels-combinatie, bestaande uit Ter horst (d.) Nieborg en Blinkhoff Jr. (a.) Heilig Sr., P. Verwoerd en Bakker (m.) Joh. Verwoerd, Tand, Koster, Visser on v. Strien (v.) Zondag j.l. tegen Assen delft I (3e kl. N. V. B.). Voor de rust wist de combinatie door toedoen van Visser en Koster zich een nuttigen 20 voorsprong te verschaffen Terhorst kreeg door goed werk van Blinkhoff Jr., Bakker en Heilig Sr. wei nig te doen. Na de rust trad Assendelft direct ste vig aanvallend op. Eenmaal redde Ter horst keurig ten kostte van een corner, maar kort hierna zag hij zich door een prachtigen kopbal gepasseerd. (21) Meermalen verkeerde het Stormvogels- doel nog in groot gevaar, doch op onbe grijpelijke wijze bleef de gelijkmaker uit. Tegen het eind brachten Visser en Van Strien wat opluchting eu kreeg Koster uit een fraai door Van Sti*ien ge nomen corner een goede kans, die bij echter niet accepteerde. Met 21 schop te Stormvogels zich dus in de volgende ronde. Van de voorhoede was de linkerwing verreweg het beste deel. O.i. zou Van Strien, een jeugdige kracht, die wat voor de toekomst belooft als rechts buiten of rechtsbinnen echter nóg be ter voldoen. ATHLETIEK. Zondag hadden op het fraaie „Ilaar- lem"-terrein de groote nationale atlile- tiek wedstrijden, waaraan niet minder dan 16 kampioenschappen van Neder land verbonden waren, plaats. Het pro gramma vermeldde niet minder dan 168 inschrijvingen; echter waren ver scheidene athleten niet opgekomen, wat niet wegneemt, dat elk nummer zeer voldoende bezet was. Over het geheel is fraaie sport te ge nieten gegeven. Zoo langzamerhand be ginnen we in enkele loopnummers in vergelijking met het buitenland iets te presteeren. De held van den dag was we zouden haast zeggen natuurlijk de jeugdige A. Paulen, die zijn de vorige week pas gevestigd record op de 400 M., dat tot dien tijd van 1913 af met 512/5 sec. op naam van Grijseels had gestaan thans opnieuw verbeterde en het bracht op 503/lo sec-> waardoor hij slechts F/k, seconde boven den tijd bleef waarin Rudd (Zuid-Afrika) in 1920 op de Olympische spelen het nummer 400 M. hardloopen won. We zijn er van over tuigd, dat Paulen bij grooter concurren tie eveneens tot een dergelijke prestatie in staat is. In het nummer 100 M. hardloopen werd fel gekampt. In de halve beslis sing maakten Van den Berge ('t Noor den) en Broos (Philips Sportver.) bei den den fraaien tijd van 11.2 sec. In de beslissing toonde Broos zich ge decideerde meerdere, terwijl Boot uit W. F. C. zich een goede tweede toonde. Het Nederl. record staat met 10.8 sec. op naam van Grijseels. Als we beden ken, dat Paddock te Antwerpen in de zen tijd won en Broos ongetwijfeld nog sneller kan, dan ziet men hieruit, dat we ook in dit nummer geen slecht fi guur zullen slaan. Een ander ander aantrekkelijk num mer was de 110 M. hordenloop. Het is een lust Oscar van Rappard de horden te zien „nemen". Spel uit Blauw-Wit arriveerde 0,1 seconde later dan v. Rap pard, maar zijn stijl is niet zoo mooi als van den Hagenaar. Waar de Cana dees Thomson er te Antwerpen 14.8 sec. over deed, zal Van Rappard nog wat van de lessen van Hjertberg moeten profiteeren. Het nummer 1500 M. hardloopen ver loor veel van zijn aantrekkelijkheid, doordat Paulen, onze recordhouder (4 min. 13 sec.) niet meeliep. Thans kwam Krol (Zwaluwen) in 4 min. 18.5 sec. voor den eersten prijs in aanmer king. Het was de Engelschman Hill, die te Antwerpen in 4 min. 1.2 sec. won. Het wereldrecord staat echter op naam van A. Kiviat in 3 m. 55.8 sec. Voor het nummer 10 K.M. hardloo pen bestond groote belangstelling, o.a. liepen Hoogvorst en Jonker van T. V. IJ. mede. Met een flinlcen voorsprong wist de Boer van „Zwaluwen" te winnen in den tijd van 35 min. 31.9 sec. (Ned. rec. 35 m. l2/r. sec.). In dit nummer zijn we nog geen uitblinkers. De Fin Nurmi won n.l. te Antwerpen in 31 min. 45.2 sec., terwijl het wereldrecord op 30 min. 58 sec. staat. De 4 X 100 M. estafette genoot de on verdeelde belangstelling van het pu bliek. Jammer was het, dat Vlug en Lenig niet met een volledige ploeg uit kwam. Voornamelijk hierdoor bleef zij 1,3 sec. boven het door haar gevestigde Ned. record (443/10 sec.) (Amerika deed er met Murchison, Scholz, Paddock en Kruksey in Antwerpen 42^2 sec. over.) Voor het overige verwijzen we naar onderstaande uitslagen. 100 M. hardloopen: 1. H. Broos, 11.3 sec. 2. J. Boot (W. F. C.) 11.4 sec. Kogelslingeren: 1. J. Moolenaars, (Haarlem) 27.70V2 M.; 2. A. de Wolf (Zeemacht) 26.881/-, M. (Antwerpen: 52.875 M. Wereldrecord 59.19 M. Verspringen zonder aanloop. 1. A. Ras (A. C. C.) 2.97M. 2. Van der Kuyp (Blauw Wit) 2.93 M. (Ned. rec. 3.06 M.) Hoogspringen met aanloop. 1. W. C. Best (V. en L.) 1.75 M. (Ned. rec. 1.80 M., Antwerpen 1.936 M., Wereldrecord 2.014 M.) Hordenloop 110 M. 1. Osc. v. Rap pard 16.1 sec., 2. L..Spel 16.2 sec. (Ned. rec. 16 sec., Antwerpen 14.8 sec.). 1500 M. snelwandelen: 1. C. Gubbels 6 m. 43 sec., 2. Keemink 6 m. 44.4 sec. Hink-stap-sprong: 1. v. d. Kuyp 12.81 M., 2. Lapère 12.29 M. (Ned. rec. 12.88 M. Antw. 14.505 M. Wereldrec. 15.52 M.) 400 M. hardloopen: 1. A. Paulen 51.7 sec. (In de halve beslissing deed hij er 50.3 sec. over), 2.. M. J. Menso 52.3. Ned. rec. 50.3 sec. Antw. 49.2 sec. Wereldrec. 48.1 sec.) 10 K. M. hardloopen: 1. P. de Boer (Trekvogels) 35 m. 31.9 sec., 2. J. Blaak (Zwaluwen) 36 m. 13.1 sec. (Ned. rec. 35 m. 1 sec. Antw. 31 m. 45.2 sec. Wereld rec. 30 m. 58 sec. Speerwerpen: 1. J. Knol (Amsterdam) 45.52 M., 2. Schild (BI. Wit) 45.17 M. (Ned. rec. 53.92 M.) 4 X 100 M. estaffette: 1. Vlug en Lenig 45.6 sec. 2. Haarlem 45.9 sec. (Ned. rec. 443/10 sec. Antw. 421/2 sec. Wereldrec. 4-2.3 sec. 1500 M. hardloopen: 1. Chr. Krol (Zwa luwen) 4 m. 18.5 sec., 2. G. J. v. d. Wel (V. en L.) 4 m. 25.6 sec. (Ned. rec. 4 m. 13 sec. Antw. 4 m. 12 sec. Wereldrec. 3 m. 55.8 sec. IJ. V. V. „Stormvogels" en het conflict in den N. V. B. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de IJ. V. V. „Stormvogels" hare houding in het conflict tusschen de W. E. K. en den N. V. B. nog niet bepaald, doch zal deze spoedig vaststellen in eene te houden buitengewone ledenvergade ring. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. De volledige uitslag der aanbeste ding voor het verrichten en onderhou den van verfwerken aan gebouwen van de Visschershaven alhier is als volgt: H. Peek Azn., IJmuidcn, f 1180; J. P. Faure, Haarlem, f 1100; S. Goldsteen, id., f 1029; J. Garstenveld, Velseroord, f 1015; J. Tromp, Haarlem, f 947; J. Lu cas, id., f 937; S. Veenstra, Zandvoort, f 899; A. A. E. de Pauw, I-Iansweert, f 865. 1 biljet ongeldig. Te Amsterdam slaagde 21 Juli voor M. U. L. O. A, onze plaatsgenoote jongejuffrouw E. M. Diepen, leerlinge van het Pensionaat „Mariënburg", Bus- sum. Het Hoogovenbedrijf. Nu de werken van het Hoogovenbedrijf hunne voltooiing naderen, zijn wij nog eens gaan kijken hoe het staat. Een dei bladen meldde onlangs dat het bedrijf op 15 Juli j.l. in werking zou komen, maai dit is onjuist. Intusschen is het bedrijf thans zoover, dat men aan 't proefdraaien is. De hoog ovens, de electrische centrale, de kade, de loskranen enz. zijn geheel gereed. De cokesfabrieken zijn nog niet klaar, maar de bouw daarvan vordert voorspoedig. Deze week wordt het eerste zeeschip voor de kade van het bedrijf verwacht, n.l. de „Oosterland" van de Scheepvaart-en Steenkolen Maatschappij*, die een lading kolen van Engeland zal aanbrengen, welke lading echter voor doorvoer bestemd is. Voorts zijn contracten voor de levering van erts afgesloten en in de tweede helft van Augustus worden de eerste ertsladin gen verwacht. Een 100-tal arbei.derswonin geri zijn zoo goed als gereed, terwijl drie villa's in aanbouw zijn voor de hoofd ingenieurs van het bedrijf. Naar men ons mededeelt heeft het proef draaien van het bedrijf met gunstig resultaat plaats. Als straks de ertsladingen komen, kan het bedrijf in werking gesteld worden. Tot de Middelbare Technische School te Haarlem zijn toegelaten, tot de afdeding werktuigbouwkunde en electrotechniekJ. C Kabel en W. J. Mulder alhier. De ringen Zaanstreek en Kennemer- land hadden Zaterdag j.l. gemeenschappe lijk een ledendag georganiseerd op „Velser- duin". De samenkomst werd met zang en gebed geopend, waarna de voorzitter van „Kennemerland" een welkomstwoord uit sprak waarin hij zijn vertrouwen uitdrukte dat de middag goed kon worden, ondanks zeer vele aanvankelijke tegenslag. De heer A. Bouwman uit Zaandam be sprak daarna een bijbelhoofdstuk (2 Kron. 15). In de pauze was er gelegenheid gezamen lijk brood te eten. Na heropening sprak de heer L. P. Tismeer uit IJmuiden over de doelstelling der Chr. Jongemannen Vereeniging en over de taak der leden in verband daarmede. Nog werd een voordracht ten beste ge geven waarna de voorzitter mededeelde dat de besturen tijdens de pauze de afspraak hadden gemaakt binnenkort een dergelijke ledendag te Zaandam te houden. Aan het slot sprak een der Zaansche bestuurders; hij dankte Jhr. Boreel van Hogelanden voor het beschikbaarstellen van dit mooie terrein en verder allen die aan het welslagen van den dag hadden mede gewerkt. In het bijzonder het Chr. muziek corps „Juliana" van Wijkeroog, dat belang loos haar kunst ten beste had gegeven. Daarna werd met gebed de ledendag gesloten. VELSEROORD. Fancy fair. Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. zal in het Patronaat der Zeer Eerw. Pa ters een fancy fair worden gehóuden, die schitterend beloofd te zijn. O.a. ver schillende attracties. Zondagmiddag j tuinconcert, verlichte tuin, terwijl hun j medewerking zullen verleenen de mu- ziekvereenigingen „St. Fidelis", „Soli Deo Gloria" en de mannenzangvereeni- ging „St. Caecilia". Een en ander bij elkander genomen zullen het aangename dagen worden, j Het zal de moeite waard zijn een kijkje te gaan nemen. In het patronaatsgebouw had Dinsdag avond een vergadering plaats van de Oranje vereniging ter verdere bespreking van de plannen voor de a.s. feestviering bij het jubileum van H. M. de Koningin. Door het bestuur zijn kinderfeesten voor bereid op 3, 4 en 5 September a.s. voor de leerlingen der lagere en bewaarscholen. Voor de verdere feesten zocht het bestuur de stemmen uit de vergadering te hooren hoewel men teleurgesteld was door de geringe opkomst. Als gevolg van de besprekingen werden commissies geformeerd ter voorbereiding van straatversieringen door buurtcommissies, van concerten op den feestdag, voor een optocht van rijwielen enz. en voor een etalagewedstrijd. Een plan om te pogen een kermesse d'eté te krijgen werd tot nader overleg in het bestuur aangehouden daar in dezen het bezwaar naar voren werd gebracht dat vele leden der oranje vereniging beginselbezwaren hebben tegen een kermis. Het bestuur zal zich zeer spoe dig aan de belangstellenden nader verklaren omtrent deze feestelijkheid. Tenslotte werdnogeencommissiebenoemd die zal trachten de noodige finantïëele steun te verkrijgen om het kinderfeest mogelijk te maken daar nog maar de helft van het benoodigde geld in kas is. J. O. O. B. A.s. Zaterdagavond zal de afd. IJmuiden van den Jongelieden Oeheel-Onthouders- Bond (J. O. O. B.) haar twee-jarig bestaan, in de groote zaal van Tivoli feestelijk herdenken. Twee jaar is het aldus dan geleden, dat zij als afdeeling van dien bond, getracht heeft de blauwe jeugd idealen, in IJmuiden en Velseroord ingang te doen vinden. En met een gerust geweten mogen we vast stellen, dat dit alles, hoewel met zeer veel moeite en strijd, met een groot succes is bereikt. Daarom heeft ook het afdeelings- bestuur, zeer terecht aan dien avond een feestelijk tintje gegeven. De ouders en enkele genoodigden zijn ook tot bijwoning daarvan uitgenoodigd. Muziek, zang, declamatie, voordracht, tombola, touwknippen en andere spelen maken deel uit van het prachtig gevulde programma. Tot secretaresse is thans benoemd Dina v. Doorn, v. Speykstraat 23, Velseroord. Het regeerings-jubileum. De Velseroordschè Oranje-Vereeni- ging organiseert van 3—5 September kinderfeesten ter gelegenheid'van het 25-jarig regeerings-jubileum van H. M. d'e Koningin. Op Woensdag 3 September 'des mid dags te 1 uur komen de kinderen van: ale scholen tezamenop -het terrein achter de gasfabriek en zingen daar. on der leiding van den heer P. J. de'Mooy het Wilhelmus. Daarna gaan zé in op tocht door de plaats naar hét Hanen land, waar de jury zal zetelen ter be oordeeling van de aardi ;ste en leukste kleederdracht'der kind éren. De ouders worden geheel vrijgelaten in: het aan- kleeden der kinderen; Ook in groepen kunnen de kinderen verdeeld worden. Na de beoordeeling en de uitreiking der prijsjes gaan de kinderen in op tocht langs andere straten naar het ter rein bij de gasfabriek terug, waar de stoet ontbonden, wordt. Op Donderdag 4 September is er feest voor de kinderen van alle scholen en wel 's morgens om 9 uur voor de kinde ren der 3 laagste klassen-en 's middags voor de kinderen der 4-hoogste klassen. Kinderspelen zullen plaats hebben cn wedstrijden,- waaraan prijsjes verbon den worden, terwijl alle kinderen zul len worden onthaald. ITet terrein op het Hanenland wordt afgebakend en natuurlijk zal muziek-de feesten opluis teren. Vrijdag 5 September is or feest voor de kinderen der Bewaarscholen. Des morgens gaan de kleintjes een optocht maken met muziek en dan gaan ze allen naar de Gemeentelijke Bewaarschool, waar een poppenkast vertoond en de kinderen Onthaald zullen worden. Men begrijpt dat dit veel geld kost on het ledental der Oranjeverceniging is nog niet zoo, dat alle kosten uit de con tributies bestreden kunnen worden. Daarom zal het bestuur een beroep doen op de burgerij en in Augustus een col lecte houden. Voor de kinderfeesten zal een ieder zeker gaarne een bijdrage ge ven. Gisteravond zou ook een vergadering worden gehouden, om te bespreken of er ook nog andere feesten zullen geor ganiseerd worden.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 2