OE BELANGRIJKE UITVERKOOP in SPRUIJT'S Maniifacturenmagazijn Fa. J. SPRUIJT GroÉlfslag BADPAVILJOEN aan ZEE 1 Adverteert in dit blad. BÏÏËKÊN NAUTA'S varkensvleesch de 10 pCt. KORTING op allo goederen. De Speciaal Zaak IS Bootioahtvereemgiftg „Wilhelmfya" Sinjewel's Boekhandel, Wifismsplesn. een Wandelkaart. net Meisje, Flinke Dienstbode net Dienstmeisje, flink Meisje, geeft ELKEN DAG nog steeds dezelfde voordeolige Condities als bij den aanvang. In elke afdeeling verbazend veel voordeelige aanbiedingen, benevens nog steeds 6R00TE STAFELS LAATSTE LAPPEN KOOPT NU, 'T IS BESLIST UW EIGENBELANG. IJMUIDEN Kanaalstraat 51 Telefoon 445. Kanaalstraat 51 Telefoon 445. Net Burgerwoonhuis Winkelhuis Bovenhuis Ie Koop Te koop van Net Kosthuis net Kosthuis Ie koop P. Bart 1 1 G. Daalhuizen Dageljjks muziek van 7 tot 11 nnr Zondags van 3 tot 11 nnr Volgens overeenkomst met den eigenaar van den motorboot „Roland" onderhoudt deze den dienst bij elke weersgesteldheid. Laatste afvaart van zee's avonds 11.05 u. HOEDEN LAKEN PETTEN ENG. CAPS I JONGENSPETTEN BRÜIJNZEELS' Hat Company Pr. Hendrikstr. 105. Ver schenen H éËF% nieuwe Ansichtkaarten van J&w IJmuiden (Foto TISMEEft) Muïdon en Muiderberg. Amsterdamsche Vleeschha! VERSCH GESLACHT RÜNDVLEESCH voor alle inrichtin gen van onderwijs BOEKHANDEL DÜIE ZUSTERS Heden overleed in de Maria- 5 Stichting te Haarlem geheel onverwachts onze lieve, zorg- zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ENGELTJE BLOK Wed. van Jacobus Wensink in den ouderdom van juist 53 jaar. IJmuiden, 31 Juli 1923. Sluisplein 6. A'dam, P. J. Wensink. E. WensinkKoene en Kinderen. Velseroord, J. Wensink. A. P. M. Wensink—Wesselink. IJmuiden, E. Wensink. A. Wensink. N.V. Maatschappij tot Exploit atie van Ijsfabrieken, gevestigd te IJmuiden. De vergadering, welke gehouden zou worden op Dinsdag 31 juli, d. v. m. ll'/j uur in Hotel Kras- napolsky is tot nader vast te stellen datum uitgesteld. De Directie. Verloren: Tegen belooning terug te bezorgen bij DE VISSER, machinist Gemeen te-Waterleiding, Velseroord. Biedt zich aan voor hulp in de huish. of anderszins Br. onder letter M, bur. v. d. blad. gevraagd, voor den winkel en de huishouding. AdresN. HUIJZING, Velserduinerbuurtweg, Velseroord. Gevraagd een op nader te bepalen condities. BARTELS, De Kluis, Driehuis. Terstond gevraagd een voor dag, of dag en nacht. Adres Hooghiemstra, Amst. Ball. Mij. Breesaap. voor klein gezin, te huur gevraagd. Huurprijs f 200.tot f 300.Br. onder No. 2053, aan het bureau van dit blad. of Woonhuis, hetwelk tot winkel kan worden ingericht, liefst nieuw gedeelte IJmuiden, te huur gevraagd. Br. onder No. 2051, bur. v. d. blad. te huur, 2 kamers met overloop. Trompstraat 175, Velseroord. goed onderhouden damesrijwiel, tevens 6 kippen met haan, eerste leg, nachthok en loop 8 Meter lang. Billijken prijs. Aan 't zelfde adres HAARD te koop gevraagd. Rijksweg 45, Velseroord. een eiken Orgel, 16 registers. Buffet. Adres: bureau van dit blad. Aangeboden met frissche slaapkamer, (Oeen beroeps). Br. lett. D. B., boekh. Roelse. Jongmensch (ambtenaar) zoekt ingaande 1 Sept. bij burgermenschen, centrum plaats. Br. onder letter H, boekh. Roelse. H. D. 5-7, 3 versnellingen, vrij- loop duo, beste banden. Breesaap M 7A. timmerman, metselaar i—1 en aannemer i—i WILLEM BARENDSZSTRAAT lö TELEFOON No. 467. 3 pond versch Spek 1.00 5 pond Koppen en Pooien 1.25 3 pond mager Spek 1.50 Per pond Veile Speklappen 40 Vet gerookl Spek 40 Doorregen Varkensl. 60 O Reuzel, rauw of gesm. 60 O p, Carbonade 80 a Sausijsen 80 <y Mageren Varkenslappen 85 Q. cn Stukjes of rollade 90 Ossegehakt 50 y Gehakt 3 pond 1.25 lm Ossevet rouw of gesm. 60 Vet bij 3 pond 1.50 13 Lappen 3 1.50 E Lappen extra mooi 70 O Q, Rib- of Baklappen 75 Roastbeaf 80 w Rollade 80 A Biefstuk 1.10 Willem Barendszstr. 26 Nieuw IJmuiden. Tel. 399. met het grootst assortiment uit den omtrek Alles beste kwaliteit en prijzen waartegen niet valt te concur- reeren Overhemden de nieuwste dessins. Wederverkoopers belangrijke korting. Verwacht op Donderdag 23 Augustus, boottocht naar Muziek bezet aan boord. Kaarten ad. f 2.—. Stephensonstr. hoek Huygensstraat Gehakt per 3 pond f 1.25 Vel 3 f 1.50 Lappen 3 f 1.50 Vet pond f 0.60 Lappen extra mooi per pond f 0.70 Rib en Baklappen f 0.75 Roastbeaf f 0.80 Rollade f 0.80 Biefstuk f 1.10 Alléén Donderdag, Vrijdag en Zaterdag den geheelen dag geopend. levert Oranjestraat 25, IJmuiden Rijksstraatweg K 46, Vel ren Roman van EARL ROSNER. Geautoriseerde vertaling van Mevr. NUIJS-POSTHUMUS. 14 Nog altijd streelde zij Andrea's hand. En toen kwam haar een avond voor den geest, dat zij met moeder alleen had gezeten in 'de schemering; de halkon- deuren stonden wijd open, en de geur van den bloeienden jasmijn en het gon zen der bijen om de kruinen der linde- boomen waren uit den tuin naar binnen gekomen. Het was maar enkele maan den voor haar ziekte geweest, en moe der had aan e - n dikken, witten doek ge breid en had verteld van den ouden tijd. Van de jaren toen haar drie meisjes ge boren waren, die zij beter dan ieder an der tot in het diepst van haar ziel ken de. De twee ivoren breipennen hadden •zachtjes geklapperd tusschen haar woorden, die alles konden zeggen die voor elk geheim van het vrouwenhart uitdrukking vonden. Zij had verteld van haar langdurigeri verlovingstijd, van het verlangen om sa men te zijn, op te gaan in elkanders le ven, elkander to helpen ou tegelijk te weten dat bij den ander steeds steun en bescherming te vinden was. Zoo was zij eindelijk zijn vrouw geworden. En toen de tijd daar was, hield zij Andrea in de armen de oudste, in wie de ziel van» deze jaren voortleefde, in wie het ver- 1 langen naar een tehuis de drang om liefde te geven, bloeide. Zij had gesproken van het geluk, dat daarna kwam. Van een geluk in klein heid en beperking, dat die eerste jaren) brachten. Karig was alles, want zij had den maar net even genoeg gehad voor* de cautie. Dat was de tijd, waarin de jonge eer ste luitenant en zijn vrouw zoo vaak naar een tweede kind verlangden. En toen hij zijn aanstelling als ritmeester kreeg, verwierven zij ook die weelde: Toen kwam Sybille, in wier hart de her innering aan dien tijd, het verlangen naar een kind leefde De oogen van het blonde meisje be gonnen te schitteren. Als een warme stroom ging haar gevoel tot den man met wien zij verloofd was als een groet. Tot in de slapen gloeide haar het bloed. Of hij waakte of sliep zij meen de dat hij moest gevoelen, dat haar hart met al zijn krachtige liefde bij hem was. Andrea trok haar hand terug. Sibyl le bemerkte het nauwelijks. Zij keerde eerst terug uit de lichtende verte, toen Andrea met heldere, koele stem vroeg: „Waar denk je op het oogenblik aan?" Toen streek Sibylle zich over de sla pen, en haar blik ontweek dien van An drea. Zelfverwijt kwam in de plaats van haar krachtig geluksgevoel, en het beklemde haar, het scheen haar een on recht, dat zij zich hier, aan het bed van haar zuster, die treurde om haar ver vlogen jeugd, had kunnen overgeven aan het naderend zomergeluk van haar eigen leven. En toch wist zij: dit was het machtigste, on hiervoor kon het leed van geen ander standhouden Doch de koele stem vroeg opnieuw: „Vertel toch, wat je zooeven door het hoofd is gegaan?" „Eerst heb ik aan moeder gedacht", sprak Sibylle aarzelend. „Ja en toen?" „Aan een avond, toon zij mij van oude tijden verteld heeft. Wonderlijk blijmoe dig kwamen de woorden uit haar hart onvergetelijk is al wat zij gesprokert heeft, voor mij gebleven." Andrea knikte, zonder iets te vragen. Opeens was een groo.te vermoeidheid over haar gekomen, die haar iets als vrede schonk. Onder de halfgesloten oogleden uit rustte haar blik op kaar zuster. Zij voelde, dat Sibylle ver w eg was, geen woord kon haar bereiken En toch was zij gekomen, om haar hij. te staan Een oud slaapliedje schoot haar te binnen te midden van haar ge peins, dat naar ontspanning trachtte: „Kind es sind so viel Sonnen noch dein! Keiner kann Keinem Gefakete hier sein. Keiner kann Kéinem ein Erbe hier sein. Mirjam, mein Leben, mein Kind, schlafe ein Als een troost vloeide de zachte wijs heid van het liedje in haar eenzaam heid: Keiner kann Keinem Gefahrte hier sein Intusschen waren Sibylle's gedachten ver weg. Zij hielden zich weer bezig met dien zomeravond. Zij zag moedert vóór zich in haar gemakkelijken, met leder bekleeden stoel en hoorde haar eigen stem zacht vragen: „En Marianne?" Toen waren de ivoren breinaalden stil geworden, het werk was op moe ders schoot gevallen. Marianne? Dat was weer een jaar of zes geweest na den tijd, dat het klein- kindergoed voor het laatst gebruikt was. Zij hadden de kleine erfenis vary oom Bernhard gehad en konden zich nu wat beter roeren. Bijna zorgeloos was het geluk van dien tijd geweest, en mis schien zelfs een klein beetje lichtzinnig Met een schalks glimlachje had moeder naar buiten gekeken in de schemering. Het was alsof zij door boomen en groen heen in een mooie ver te keekMarianne! In dien tijd was zij reeds de jonge majoorsvrouw en eigenlijk had zij zich wel een beetje geschaamd tegenover de vele officieren, die toen druk bij hen aan huis kwamen, omdat de commandant ongetrouwd was en het toezicht op zijn officieven gaarne aan zijn majoor overliet. Nu ja en opeens was Marianne er geweest, en had haar sierlijk stompneusje in de wereld gestoken, Door de donkere kamer heen 'ochtcn Sibylle's blikken het bed van de jong-; ste. Een vriendelijk lachje speelde om haar mond. Ja, dacht zij en zoo is zij gebleven, een zorgeloos, levenslustig schepseltje, dat zonder veel gemoeds bezwaren haar weg vindt. Zij zal nooit lijden wat Andrea lijdt Nu keek Sibylle weer naar Andrea, Zij lag stil onbewegelijk, met gesloten oogen. Rustig ging haar adem, slechts nu en dan even sidderend, alsof zij in, den droom na leed rust gevonden had. Zou zij slapen? Nog eenige oogenblikken bleef Sibyl le stil luisteren naar de ademhaling van haar zuster. Toen stond zij zachtjes op en ging voorzichtig op haar bloote voeten naar haar eigen bed. Nog even luisterde zij. Niets bewoog zich. Tóen stapte zij in bed en legde ziet voorzichtig neer. Andrea sloeg de oogen op en een droe vig lachje gleed over haar vermoeid) trekken. Toen bracht de stilte ook haar dei slaap. Met afgemeten tred gingen de dagei voort, en in de stille, lichte woning waar op de deur in het portaal het groo te koperen bordje met den naam Von Wildenberg und Dahlen blonk, ginj het leven zijn gewonen gang. De onrusjj de smartelijke ontroering, ontstaan dool de verloving van den heer Von Kerst- effenden zich en verdwenen. Alles bijna als vroeger. Als altijd verrichten de drie meisjt haar dagelijksch werk vormden men één geheel van gezelligheid, wo neer zij met haar vader om de roria koffietafel of in de eetkamer zaten - en droomden, wanneer zij weder schei) den, elk haar eigen droomen. Bij eene een heimelijk, ontroerend gebc hij de andere een krachtig, onwaï kelbaar geloof, en bij de derde een jubi lend vogelenlied! Wordt vervolgd,!

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 4