i plaatst was,uit 'den grond schoot. Aan ITDe samenkomst op 2 September a.s. vangt dezen tuipaal was een der touwen bevestigd, laan 's namiddags te half drie; het Kerk- die de heistelling aan vier zijden in even wicht houden. Het gevolg was, dat de stelling, die natuurlijk het blok in top had, naar den tegenovergestelden kant omsloeg. Het tragische van het geval is, dat een grondwerker, de 60-jarige Smit, wonende van Hogendorpplein, die zonder werk zijnde naar het verplaatsen stond te kijken, door den top der stelling werd getroffen. Hij kreeg een hersenschudding, een hoofd wonde en een fractuur aan het linkerbeen. Dat het juist hem moest treffen, doet des te tteuriger aan als men bedenkt, dat Smit met het oog op het immer gevaarlijke ver stellen ongeveer twintig kleine kinderen, die door de schutting naar het werk keken, had weggejaagd. Het slachtoffer is dien avond in het Binnengasthuis aan de opgeloopen wondingen overleden. Een locomotievenquaestie. Zaterdag j.I. was te Venlo een quaestie aanhangig van eenigszins gecompliceerden aard. Venlo vormt het eindpunt van eentwee tal Duitsche spoorweglijnnen, een ervan loopt in de richting Stralen verder Duitsch- land in. Sinds de Ruhrbezetting staan op deze lijn een drietal Duitsche locomotieven, die op Nederlandsch gebied gehouden worden, blijkbaar om te voorkomen, dat de Belgische bezitting zich ervan meester maakt en ze in dienst stelt. Op deze lijn word sindsdien niet meer gereden. Boven dien is op Nederlandsch gebied de baan door de Duitschers, die het terrein in huur op langen termijn of in erfpacht bezitten op eenige plaatsen opgebroken, misschien juist om te beletten, dat de locomotieven weggereden worden. Zaterdag nu zijn er personen vanwege de Belgische bezetting gekomen, om die locomotieven over een ander, op hetzelfde punt uitkomende baan weg te voeren. Dit heeft natuurlijk aanleiding gegeven tot protesten van Duitsche zijde. De plaatse lijke autoriteiten, een deurwaarder en een rechtsgeleerde zijn erbij te pas gekomen, met het resultaat, dat de locomotieven zijn blijven staan. ("Msb.") gebouw te Roubaix is gelegen aan de Rue de la Redoute no. 39. De moord op den officier van justitie dr. Haas. Men schrijft uit Frankfort &.M. d.-d. 9 dezer aan de N. R. Crt. Bij de groote ontevredenheid, welke op het oogenblik in zeer groote kringen hier in Duitschland heerscht, een onte vredenheid, waarvoor waarachtig grond genoeg is, kan iedere vergade ring of betooging tot uitbarsting lei den. Het beste bewijs voor deze stelling is de loop der botooging geweest, welke de sociaal-democraten en communisten einde Juli tegen de duurte op touw hadden gezet. De hetoogers kwamen op den bekenden mooien Kömerberg te za- men en trokken, nadat de sprekers hun redevoeringen gehouden hadden naar de villa-wijk, om daar ve?'der te demonstreeren. De stemming werd on derweg steeds heftiger, voorbijgangers worden dikwijls zeer hardhandig tot meeloopen gedwongen, men drong ten slotte den bekenden- Palmengarten bin nen en kwam vandaar in zeer verhitte stemming in een anders zeer stille straat, de Schwindstrasse, waar men den ongelukkigen dr. Haas juist aan trof, toen deze het tuinhek voor zijn woning wilde sluiten. Hij werd direct door de opgewonden menigte gesom meerd om mee te loopen en toen hij wei gerde wilde men hem, evenals zoovele anderen, daartoe dwingen. Weder wei gerde hij, ging zijn huis binnen en toen was het offer gevonden. Een gedeelte der demonstranten drong van voren, een ander gedeelte van achteren het huis binnen, men sleepte den ongeluk kige op de straat om hem daar op ide vreeselijkste wijze te vermoorden. In- tusschen was een ander gedeelte der betoogers bezig om den ouden, meer dan 70-jarigen vader in den tuin te mis handelen, de vrouw van den officier justitie werd eveneens gemole- BUITENLAND. Een postbeambte pleegttien jaar lang verduistering op groote schaal. In de Fransche bladen komt een ver slag voor van een belangrijke verduistering, gepleegd door een verificateur bij hei postkantoor te Beauvaie, Albert Valès. Deze heeft, door zijn functie ten postkan tore en zijn administratieve kennis, kans gezien in een tijdverloop van tien jaren voor een bedrag van meer dan 500.000 francs verduisteringen te plegen. Het feit werd op de volgende wijze ontdekt Vrijdagmorgen bereikte den directeur van het postkantoor te Beauvals een aan- geteekende brief met een waarde-inhoud van 45.000 francs van het hulppostkantoor te Bresles. Het stuk vertoonde echter zeer opvallende radeeringen, welke den argwaan van den directeur gaande maakten. Onmid dellijk werd door den onderdirecteur, Leonar een geheim onderzoek ingesteld, en spoedig kwam deze tot de onweerlegbare ontdek king dat de fraude door niemand anders gepleegd kon zijn dan door Albert Valès. Er werd een aanklacht ingediend en de schuldige in verhoor genomen, waarbij Valès reeds spoedig door de mand viel Hij bekende en gaf een uitvoerig verslag van de wijze waarop hij de verduisteringen pleegde. Na zijn bekentenis is hij in het Huis van Bewaring te Beauvais opgesloten Uit zijn verklaringen blijkt, dat Valès met valsche stempels, valsche aangeteekende brieven en postwissels, alsmede valsche regus afstempelde. Nadat hij de bedragen bij de verschillende postkantoren had geïnd, liet hij zoowel de postwissels en aange teekende brieven, alsook re^u's verdwijnen, zoodat geen spoor van de misdaad meerwas te bekennen. Hij gaf steeds postwissels tot hooge bedragen af, varieerende van dertig tot vijftigduizend francs. Bij een huiszoeking werd voor meer dan honderdduizend francs aan bankpapier ge vonden. steer-d, terwijl weer een andere troep intusschen de woning op zeer grondige wijze vernielde. Deuren werden inge trapt, kasten, stoelen, schilderijen, por selein en alles wat tot een woningin richting behoort, kort en klein gesla gen. In een kwartier was alles afgeloo- pen, een familie vernietigd. Dr. Haas heeft twee weken geleden in een proces tegen communisten voor de rechtbank te Frankfort het openbare ministerie waargenomen. Men ver moedt nu, dat in communistische krin gen het plan is opgekomen, deze betoo ging te gebruiken om zich op dr. Haas te wreken. Anderen echter, ook oogge tuigen, bestrijden deze opvatting. De stemming tijdens de betooging was langzamerhand zoo verhit geworden, dat een offer vallen moest als daartoe maar de minste aanleiding gegeven werd. Het zal wel nooit met zekerheid uit te maken zijn, wie hier gelijk heeft. Intusschen deelt juist vandaag de po litie mede, dat de daders op één na alle achter slot en grendel zitten. We zullen nu dus bij het proces tegen de daders nog eens haarfijn al deze verschrikkin gen moeten doormaken. Het eenige nut tige van een dergelijke verschrikkelijke gebeurtenis is misschien, dat men nu heeft ingezien, tot wat voor onzettende dingen zulke betoogingen kunnen lei den. PLAATSELIJK NIEUWS. Herdenking Regeer ingsjub ileum in de Hollandsche Evangelische Gemeente te Roubaix (Noord F r a n k r ij k.) Op Zondag 2 September a.s., zal in de eenige Hollandsche Kerk van Frankrijk, te Roubaix, een samenkomst gehouden worden ter herdenking van het Regeeringsjubileum van onze Koningin, onder leiding van den heer J. Rijks, Predikant der gemeente. Het Muziek-Ensemble „Meeu wse"zal bij die gelegenheid een uitvoering geven. De aandacht van Hollanders, wonende of tijdelijk verblijf houdende in Noord Frankrijk in de omgeving van Roubaix, wordt met nadruk op deze samenkomst gevestigd. Vele Hollanders (land- en fabrieksarbei ders), die door de aangeboden werkgele genheid tijdelijk naar Noord Frankrijk vertrokken en zich daar ver in den vreemde eenzaam gevoelen, zullen allicht deze jubi leumsherdenking willen bijwonen, om zich weer eens echt „Nederlander" te gevoelen. IJMUIDEN. Op Vrijdag 7 September zal te Haarlem worden aanbesteed het ma ken en inhangen van een paar groen- harthouteni ^bdeuren in de kleine schutsluis der oude Noordzee-sluizen. Gevonden voorwerpen. Een grijze mantelceintuur, een blau we reticule met inhoud, een vulpenhou der, een strandschopje, 2 koperen ge wichten, een hruinlederen kerkboekje, een lakceintuur, een heerenrijwiel, een geelachtig Jboiidje, een damesmuts. De Oranje-vereeniging „Wilhelmi- na" alhier heeft ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Konin gin een mooi programma opgemaakt. De feesten zullen plaats hebben 6, 7 en 8 September. Den eersten dag zullen volksfeesten plaats hebben, bestaande uit ringrijden en behendigheidswed strijd efi met rijwielen voor dames en heer en; tobringstek en voor jongens en meisjes, boegsprietluopen voor jongens hinderniswed strijde n en zakloopen- voor jongens en. m eisjes. Op 8 September zal hij voldoende deelname een allegorische optocht wor den gehoudein voor vereeoigingen en particulieren. Jamrmer is dat zich hier voor nog zoo wein igen hebben aange meld, zoodat deztoptocht misschien niet doorgaat. Het is te hopen dat het bestuur nog een lai ageren termijn voor inschrijving opt mst elt. Nieuwe Zaken. De bekende zaa k Hoogerduijn's Waren huis nr de Kanaal str aat heeft Zaterdag j.I. een filiaal geopend in de Huijgerisstraat 15 bij de brug, (nieuw IJ muiden), in welk gedeelte ook steeds meer winkels komen terwijl de heer P. Tigchelaar heden een Salon opent voor Scheren en Haarsnijden, enz. in de Visseringstraat 14, oud gedeelte. De heer W. Renes, alhier, slaagd< gisteren te Utrecht voor acte Fransch L.O De heer G. v. d. Plas alhier is be noemd tot buitengewoon opzichter bij de werken voor den Sluisbouw alhier. VELSEROORD. Onze Harmonie „Kunst na Arbeid", hoopt morgen, Zondagavond, een tuin concert te geven in Tivoli. VELSEN. Door de politie is aangehouden een zekere W., een woonwagenbewoner, die nog iets met de justitie te vereffenen had De man betaalde de boete en is toen weer vrijgelaten. GEVONDEN VOORWERPEN. POLITIEPOST VELSEN. Oouden dasspeld, een zakdoek, een zwart zijden muts, een gouden ring, een alpacca beursje (inhoud geld), twee paar hand schoenen, een zilveren dames armband horloge, een koper gewicht en een zwarten ceintuur. SANTPOORT. Alhier is na een kortstondige vestiging overleden een te Spaarndam zeer gewaar deerde en beminde persoonlijkheid Dr. Nije. Hedenmiddag om twee uur wordt het stof felijk overschot op onze begraafplaats „De Biezen" ter aarde besteld. In de étalage van den heer J. v. Wijn. gaarden is tentoongesteld een zilveren beker, welke door de vereeniging „Koninginnedag" als prijs is uitgeloofd voor den winnaar van van de plaatselijke ontmoetingS. V. S. I.- R. K. S. V. S. I. Begrafenis J. T. Cremer. Gistermiddag had op Westerveld d' teraardebestellng plaats van het stoffelijk overschot van den heer j. T. Cremer, de bewoner van „Duin- en Kruidberg", oud minister van Koloniën, oud-gezant te Was. hington, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer enz. De belangstelling was, ondanks het minder gunstige weer, buitengewoon groot. Zelden zagen wij zooveel menschen op Westerveld. Het is ondoenlijk al de namen te noemen van hen, die bij de begrafenis tegenwoordig waren. Noemen wij daarom slechts de voornaamsten. Allereerst waren er dan de vertgenwoor- digers van H. M. de Koningin en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, zijnde de Kamerheer i. b. d. Jhr. C. C. T. Six, intendant te Amsterdam en kapitein Jhr. W. Laman Trip, adjudant van den Prins. Dan waren er de minister van Koloniën, Ex. S. de Graaff; de minister van Financiën, Z. Ex. H. Colijn. De minister van Buitenlandsche Zaken, die met verlof afwezig was, was vertegenwoordigd door den secretaris-generaal Jhr. Mr. A. M! Snouck Hurgronge. Voorts merkten we op den oud-minister van Koloniën A. W. F. idenburg, de oud-minister van Waterstaat Dr. C. Lely; Mr. Dr. W. F. van Leeuwen, vice-precident van den Raad van State Jhr. Mr. J. W. O. Boreel van Högelanden ie Velsende heeren W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam; R. G. Rijkens, burgemeester onzer gemeente; jhr. A. Bas Bacher, burgemeester van Bloemendaa! Jhr. J. W. C. Strick van Linschofen, burge meester van Beverwijk; Jhr. G. S. Boreel, oud-burgemeester van Beverwijk; de heer W. A. Dólleman, notaris te IJ muiden. Er waren deputaties van het Koloniaal Instituut, van de Ned. Spoorwegen, van de Deli Spoorweg Mij., van de Ned. Han dels Mij., van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Rotterdam, van de Kas- vereenigifig te Amsterdam, de Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam, de Holland-Amerika Lijn te Rotterdam, de Haarlemsche Bank- vereeniging enz., teveel om op te noemen. Van de Deli Mij. was het geheele admini stratieve personeel aanwezig. Toen de stoet zich in beweging stelde, werd een groote schat van bloemen reeds naar het graf gedragen. Het geheele perso neel van den huize „Duin* en Kruidberg" was mede in den stoet. Toen de kist in de groeve was neerge laten, trad allereerst minister Colijn naar voren. Vijftig jaren van zegenrijken arbeid voor de welvaart van Nederland en Koloniën". Dat waren, aldus sprak minister Colijn, de woorden, welke gegrift staan op de gedenkpenning, die den heer Cremer op zijn 70sten .verjaardag werd ter hand gesteld. Dat ook zijn de woorden, die in ons hart op dit oogenblik besloten liggen dat de gedachte, die zich allereerst aan mij opdrong, nu spr. hier aan deze groeve een enkel woord zeggen zal. Dit zal een woord zijn namens de Nederlandsche regeering, namens den heer A. W. F. ïdenburg, die met banden van wederzijdsche waardeering aan den ont slapene verbonden was, en ook namens hem zelf, als oud medelid der Eerste Kamer. Spr. denkt terug aan de tweede helft der zestien jaren, toen Cremer naar Indië ging. [Naar dat Indië, waarvan juist de poort ontsloten was voor de economische ont wikkeling, die in de 20ste eeuw zulke rijke vruchten zou afwerpen. Wie Cremer's naam noemt, denkt aller eerst aan Indië, aan Deli, een der schoonste gedeelten, dat immer getuigen zal van Cremer's energie, door, de krachtige ont wikkeling. Maar niet alleen Deli, de Deli Mij. of de Deli Spoorweg Mij. mogen we noemen, Toen de heer Cremer na vele jaren terug keerde, verloor hij de belangen van Indië niet uit het oog. Spr. herinnert slechts aan de crisis in 1884, toen de landbouw in Indië bedreigd werd en hoe Cremer zich er voorspande, om de calamiteit van Indië af te weren. Enkele jaren later hielp de heer Cremer de Kon. Paketvaart Mij. oprichten en ver bond daaraan voor immer zijn naam. Ook de oprichting van het Koloniaal Instituut getuigt voor zijn groote belangstelling voor Indië. Toch viel er ook verandering waar te nemen. De belangstelling van deze krachti gen geest en van dit helder verstand kon zich niet beperkèn tot Indië alleen. De Nederl. Scheepsbouw Mij., Werkspoor, de stoomvaart Mij. Zeeland en de beide groote Spoorwegmaatschappijen getuigen er van, hoe zijn geest in rijke mate werkzaam was. Het behoeft dan ook niet te verwonderen dat Amsterdam hem in 1884 koos tot haar vertegenwoordiger in de Tweede Kamer. Thans, waar velen het kreupelhout ver kiezen boven het eikenhout, zou dat mis schien anders zijn, maar toen golden nog de groote eigenschappen. Ook op politiek gebied heeft Cremer zijn groote eigenschappen getoond door breedheid van opvatting en loyaliteit. Zij, die niet tot zijn geestverwanten behooren, zullen nimmer vergeten hoe Cr-emer een vooraanstaande plaats innam, als het aan kwam op waardeering van den arbeid der Christelijke zending in Indië. Gedurende 17 jaar was hij lid van de Tweede Kamer en ook een aantal jaren lid van de Eerste Kamer. Daartusschen ligt de vruchtbare tijd van zijn ministerschap, waarin hij tenvolle beantwoordde aan de verwachtingen, die men van hem koesterde. Spr. herinnert aan één daad, in 1898 genomen ten opzichte van de politiek in de buitenbezittingen. Cremer, die de hoogste verantwoordelijkheid aanvaardde voor de politiek, die in de 19e eeuw gevolgd was en die de verantwoordelijkheid aanvaardde voor de nieuwe gedragslijn, die gevolgd moest worden en die zoo rijke zegen heeft gebracht. Dan komt na de oorlogsjaren zijn zending als gezant naar Washington. Wat Cremei daar in 't belang van zijn land heeft gedaan, is aan slechts weinigen bekend. Misschien dat daar wel de grootste dienst ligt, die Cremer aan zijn vaderland heeft bewezen, in die moeilijke periode, volgende op den wapenstilstand, zoo moeilijk ook voor ons land, is Cremer aan de overzijde van den Oceaan er in geslaagd aan te toonen, dat Nederlandsrecht onomstootelijk vast stond. Het verlies van zulk een man is niet alleen zwaar voor indië, het verlies van zulk een groot Nederlander is in alle tijden zwaarmaar thans, nu naar het woord van den ouden profeet duisternis de aarde bedekt en donkerheid de volken, wordt dit verlies dubbel gevoeld. Toch mogen deze gedachten niet de- laatste zijn. Wij moeten ook danken, vooi wat Cremer het Nederlandsche volk gaf, voor zijn gaven, talenten, krachten en al de inspiraties van zijn rijken geest. Danken ook voor wat hij ontving, ontving uit den hand van Hem, uit Wien, door Wien en tot Wien alle dingen zijn, ook de gaven en talenten, die hem hebben gesierd. Het is betamelijk, dat ook de Regeering des lands van deze dank betuigt. Daarna sprak Dr. C. J. H. van Aalst, de president der Ned. Handels Mij. Wij slaan hier aan het graf van een groot vriend, zeide spr., groot in daden voor het vaderland, maar ook voor handel en nijverheid. Spr. herinnerde er aan hoe optimistisch de heer Cremer nog was op zijn gouden bruiloft, maar hoe ziekte dezen krachtigen eik heeft gesloopt. Spr. zal niet in herhaling treden van hetgeen de heer Colijn zoo uitnemend heeft gezegd, maar spr. wil ook getuigen van hoe groote waarde het is, dat Cremer in Amerika heeft dóen uitkomen, dat onze rol in de oorlogsjaren zoo heel anders is geweest, als men gedacht heeft. Cremer was een man, die de waarheid liefhad, een man van karakter en groote lijnen. Spr. wil hier in 't bijzonder een woord van dank spreken namens de Ned. Handels Mij., waarvan de heer Cremer president en president-commissaris is ge weest. Spr^ dinkt ook namens de Ned. Scheepsoouw Mij. en Werkspoor, voor welke hij zoo groote belangstelling had. Leven velen te lang en overleven zij hun roem, gij hebt nog tekort geleefd, zeide spr., want uw werk was nog niet af en denkt spr. in 't bijzonder aan het Kolo niaal Instituut. Wij zullen hem, die altijd aan anderen dacht, als een voorbeeld blijven stellen. Dr. C. W. Jansseri, vice-voorzitter van het Koloniaal Instituut, was de derde spreker. Spr. herdacht eerst hoe de heer Cremer vele oprechte vrienden had, een gevolg hiervan,] dat hij zelf zuik een warm vxxtt;. was. Hij bleef zich immerugeiijk in ron? borstigheid, hulpvaardigheid en trouw. Spr. wil hier namens vele vriendenee woord van dank spreken. Vele van di vrienden waren zijn medewerkers, special denkt spr. aan de Delivrienden. Cremer wa een koopman in zijn hart, man met hoog gedachten voor een kolonie met geregel bestuur, onder de Nederl. regeering enty geijverd heeft voor orde en een goeden gee? In zijn latere leven _zochtkhij^ ook ander dingen en kwam hij met de wetenschap i aanraking. Cremer, die nooit op de Univers teit had kunnen gaan, leefde lang in Haarlei en had daar veel sympathie voor ht Koloniaal Museum. In 1907, na een gespre met den toenmaligen directeur, ür. Greshoff, was de heer Cremer van meening dat hier een Instituut moest komen voor d Koloniën, waar men door de wetenschaj direct in aanraking zou komen met hande nijverheid en scheepvaart. In 1910, toen d omstandigheden gunstig waren, heeft h met zijn vriend, Dr. H. F. R. Hubrecht, v helaas door ongesteld niet aanwezig zijn, een groot kapitaal bijeengebracht, orr dit ideaal te verwezeiijken. Hiermede, n.; door wetenschap en handel bijeen te bren gen, heeft Cremer een grootsch werk gedaai en lange jaren heeft hij hiervoor gezwoegc Hij heeft de inwijding van het gebouv niet mogen beleven»;. In., de laatste jarei kwam er tegenslag, wél heeft Cremer ii de dagen van zijn ziekte er nog in finesse; over gesproken en in den geest heeft hi de inwijding ervan door H. M. de Koningii gezien. Zijn vele vrienden hebben het stelligi voorhemen dit plan tot volledige vervullinj te doen komen en willen hem daarmedi een schoon monument oprichten. Tenslotte sprak Dr. G. A. v. d. Bergl van Eysinga alhier. Deze zeide het voorrech te hebben om te mogen spreken uit eet heel ander oogpunt en wel namens de kleiig Ned. Herv. Gemeente van Santpoort, o: te danken voor al wat de heer Cremer voo haar deed. Een kerkelijk man was de heer Creme niet, spr., ook godsdienstig was hi niet. Hij was te eerlijk en daarom kon 'hi geen godsdienstig gevoel huichelen, ooi niet voor politieke doeleinden. Maar nooit tevergeefs hebben wij bij dei heer Cremer aangeklopt om steun, alsdez noodig bleek. In 1916, tóen onze ker! door brand wérd vernield, werd hij voor zïtter der Financiëele commissie. En deed dit zoo, dat hij in het kleine wfe van den wederopbouw van ons kerkje zie ook groot heeft getoond. Hierin schuildi veel Christendom. Zich tot de weduwe en de kinderei richtend zeide spr. dat hun droefheid ever redig is aan de grootheid van den mar In hem hebt ge een groot geschenk vai üod ontvangen, zoo zelfs, dat het grOQti in het kleine openbaar wérd. Dat groote in denken, doen en gevoelen, blijft bewaan in Gods eeuwigheid. De oudste zoon, de heer Herbert Cremei dankte daarna namens de familie. In di eerste plaats H. M. de Koningin. Haa telegram, zeide spr., informeerend naar dei gezondheidstoestand van zijn vader, warei de laatste regéls schrift) die hij gelezet heeft. Waar zijn vader zulk een goed derlander was, washet treffend, hoe riem aangedaan heeft. Spr-. dankt H.M Koningin voor Tiare vertegenwöordiginj hier erfc vopr Hare schoone bloemenhulde Ook Z. K. H. den Prins dankt spr. voo diens vertegenwoordiging» Voor de la&tsie ihaal richt spr. zich dar tot zijnen vader. Wlf"zullën uw stem ej UW raad niet meer kunnen hooren, zeid spr. Als wij nu voor vragen komen t staan, zullen wij te raden moeten gaan me uwen geest. Spr. hoopt dat de daden de kinderën zóó zullen zijn, dat ze imme vaders goedkeuring zullen kunnen weg dragen. Hiermede was de indrukwekkende ple<^ tigheid geëindigd. Latenr;\yjj nog vermelde/ dat tegenover de groeve had plaats gene men een deputatie met het vaandel de vereeniging van het Eere Teeken voo Menschlievend Hulpbetoon Prins Hendri te Amsterdam (de heer Cremer was oo drager van deze medaille, die hij ontvin; voor het met levensgevaar redden van eei drenkeling uit het water van van den Vij verberg te 's Gravenhage), dat we voort nog opmerken den ZeerEerw. heer J. F d. Meer, pastoor te Driehuis, den be kenden vlieger Fokker enz. Tenslotte komt een woord van huid toe aan rijks- en gemeentepolitie, die onde leiding van den w. n. commissaris, de heer Tuinstra, de orde zoo uitstekend handhaafd heeft, terwijl ons persmen^ daarbij alle noodige medewerking verleend. .1 SPORT. R. C. H. I-—Stormvogels 1. Deze beide oude tegenstanders zulle elkaar morgen op het R. C. H.-terrein wet eens ontmoeten. Men weet, dat het hit, een van de drie vastgestelde nederla- wedstrijden geldt, waarvan „Haarlem" eerste reeds met 3—1 heeft verloren. \R! wenschen onzen plaatsgenooten meer su< ces toe.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 6