ORGAAN VOOR DE Gl NTE VELSEN No. 14 Woensdag 19 December 19SS 9e Jaargang By hoest of keelpijn IJMUIDER COURANT t OFFICIEEL. HINDERWET. U. V. V.-aanval tot staan, daarin goed bijgestaan door de half-backs, waarin vooral Snoeks weer een goede partij speelde. Van der Wint heeft het heel Burgemeester en Wethouders der gemeente - Velsen, brengen ter openbare kennis dat wat drukker gehad dan tegen Sparta 0 1 j I TJti vtro a otrnnTxro I 1 n o-rrtrtT Qbhon vnvrrl ter Oemeentesecretane ter inzage liggen de j verzoeken met bijlagen van de Maatschappij tot Detailverkoop vanj lPetroleum wDe Automaat", te Rotterdam,' om vergunning tot het oprichten van eene i ondergrondsche benzine-bewaarplaats met Hij was evenwel in grootschen vorm. In de voorhoede waren Blinkhoff Sr. en Sint beter op dreef dan tegen Sparta. Sint scoorde twee fraaie doelpunten en zou er zeker nog wel een derde aan. hebben toegevoegd, als Tap hem niet INGEZONDEN MEDEDEELING. gebruikt men het beste Thermo-Tabletten Doozen 400 Tabl. 80 ct. en 200 Tabl. 45 ct. Bij apoth. en drogisten. is I,*- u-i "uHociraai tot tweemaal toe in den rug had ge- £ïïICn.'i»t.Pv.iJ afHpplinir Mmui-! duwd. Sprokkreeff scoorde het overige doelpunt. Dit kwam juist op het mo- t ment, dat het 't meest noodig was. Na- tuurlijk kon hij Visser niet doen ver werking, door bijplaatsing van een electro motor van 3 P. K. en het oprichten van een nieuwe inrichting voor machinale, hout bewerking waarin gebezigd zal worden een electromotor van 3 P. K. voor aan drijving van een kettingfraismachine, op het perceel kadastraal bekend Gemeente Vels*n# Sectie F No. 2183 plaatselijk be- bekend Gemeente Velsen, afdeeling IJ mui den, Sectie M, No. 2042, gelegen aan de Trompstraat, te Velseroord. Op Zaterdag, den 29 December 1923, des VoidenbuVg^ên"'Broek''bezat rvoormiddags te elf uren, zal ten Gemeente-, |tormvogels een p|ar vlugge buiten. huize de egenheid bestaan om bezwaren j |ie beiden voldaan bebbenDe tegen dit verzoek in te brengen en deze v£orzetten van laatstgenoemde konden mondeling en schnftehjk toe te lichten. j echter minder sc£erp zijn de firma E. Pieters Sr., te Santpoort, om Zooals gezegd, U. V. V. heeft goed vergunning tot het uitbreiden van de be-partij geboden. Natuurlijk paste Swart- staande inrichting voor machinale houtbe- touw zijn buitenspel-tactiek weer toe u/erkïncr rfnnr hiinlaatsinp van een electro- en met succes. Talrijk zijn de malen, dat het Stormvogels-hinnentrio in de val liep. Hier komt nog bij, dat Laar mans een zeer eigenaardige opvatting omtrent den buitenspelregel had. Plaat ste bijv. Snoeks den bal naar Broek, dan floot hij met een doodleuk gezicht voor Sprokkreeff of Oldenburg buitenspel. ke..,d Bloemendaalsche straatweg, wijk A£00 anuleerde hij een Stormvogels- no. 122. 1 Op Maand. den 31 December 1923, des voormiddags te elf uren, zal ten Ge meentehuize gelegenheid bestaan om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de Secretarie tter Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat vol gens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het 'Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, den December 1923. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. Kostelijk. Rijkens. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Velsen, brengen ter openbare kennis dat het verzoek van het gemeentebestuur van Velsen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holbnd, om op het perceel, kadastraal bekend Ge meente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie L No. 303, gelegen nabij het zeestrand, een ontsmettings-inrichting te mogen oprichten, door Gedeputeerde Staten is toegestaan. Velsen, den 14 December 1923. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J, KOSTELIJK, RIJKENS, Waterstand IJmuiden. December 1923 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 20 1.20 1.35 9.12 9 22 21 2.00 2.13 9.56 10.04 22 2.34 2.45 10.29 10.45 23 V.M. 3.10 3.22 11.04 11.24 24 3 45 3.54 11.41 11.58 25 4.18 4.28 0.16 26 4.53 5.05 0.32 0.51 SPORT. VOETBAL. U. V. V.—Stormvogels 0—4. Overzicht. Ondanks de afwezigheid van Visser heeft Stormvogels in Utrecht een ste vige overwinning behaald. We willen echter direct opmerken, dat deze over winning wel wat geflatteerd is. U. V. V. heeft uitstekend partij geboden, vooral in de tweede helft, toen er oogenblik- ken waren, dat menig Stormvogels-hart angstig klopte. Toen de tweede helft Ken kwartier oud was kwamen Buiten- reg c.s. zoo overweldigend opzetten, at de Stormvogels-verdediging het Jmtzettend zwaar te verantwoorden «reeg. Zelfs de voorhoede moest er aan jgfc P-as komen. Elk oogenblik kon de ge- Ttttonaker verwacht worden. In laatste instantie brachten Blinkhoff Jr. en frater echter steeds den watervluggen doelpunt, toen Broek van de cornerlijn voorzette en Sint inschoot. Pas tegen het einde kregen Blinkhoff c.s. Swart- - touw in de gaten en toen werd van de openingen geprofiteerd. In de voorhoede viel vooral het spel van de beide Buitenwegen op. Razend snel en handig speelde Daaf Buitenweg op den rechterwing. Bijwijlen passeer de hij in volle vaart Koster en Bakker in één snellen rush. Van der Meer viel - thans niet zoo op als in IJmuiden op den rechterwing. De wedstrijd. Ruim twee uur stellen ten aanschou- we van een zeer talrijk publiek de elf tallen zich als volgt op: Bakker Smelt Swarttouw v. Zeyl Tap Arentsen D. Buitenweg, Rijnberk, W. Buitenweg, Oosterman, v. d. Meer O Oldenburg, Sprokkreeff, Sint, Blink hoff Sr., Broek Bakker Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint Als is begonnen, lost Wout Buiten weg ver buiten het penalty-gebied een ontzettend hard schot dat v. d. Wint fraai stopt. U. V. V. komt nogmaals te rug. Broer David rent langs de lijn, om dan fraai voor te zetten. Wout stormt toe, doch Blinkhoff Jr. kopt den bal juist voor hem weg. Daartoe door Snoeks in staat gesteld, onderneemt ook de Stormvogels-voorhoede een paar aanvallen. Een center van Sprok kreeff naar Sint stelt dezen in de gele genheid Smelt te passeeren en een hard schot te lossen, dat Bakker stopt. Di rect stelt Blinkhoff Sr. zijn buitenspe ler Broek in staat een schot te lossen. Bakker stopt weer, doch werkt slecht weg. Oogenblikkelijk volgt een harde voorzet van Sprokkreeff, die langs het doel vliegt, alwaar Blinkhoff Sr. juist op tijd komt om den bal vlak voor zich over de achterlijn te zien gaan. Voor de variatie lost Buitenweg aan den overkant weer een paar verre scho ten, die öf naast gaan, öf door Van de Wint worden gestopt. Als D. Buiten weg in duidelijke buitenspel-positie den bal krijgt, schiet hij snel naar voren en lost een schot, dat juist op het boven net komt. Van den uittrap nemen de Stormvogels den bal mee, Broek zet van de achterlijn voor en Sint schiet in. Dit o.i. zuivere doelpunt wordt echter ge- anuleerd. Tot dusver heeft de U. V. V.-linker- wing zich nog zeer kalm gehouden. Plotseling lost Oosterman echter een geweldigen kogel, die Van de Wint nog maar net onschadelijk kan maken. Aan de andere zijde krijgt Sprokkreeff de kans van den dag, ais een voorzet van Broek door Tap, Swarttouw en Smelt wordt gemist. Hij schiet echter juist te gen Bakker aan. Bij U. V. V. blijven de Buitenwegen zeer gevaarlijk. De Stormvogels-verde diging sluit echter goed. Koster en Blinkhoff Jr. zuiveren trappend on koppend hun gebied. En als eenmaal W. Buitenweg alleen op v. d. Wint af rent, staat Struys hem plotseling in den weg. Ook in Snoeks vindt de ex- internationaal een waardig tegenstan der. Na een goeden center van Bakker, zien we „Sualk" langs de lijn rennen, zoo snel, dat Van Zeyl en Smelt hem niet houden kunnen. Een voorzet volgt, Sint krijgt den bal vrij, doch wordt juist als hij wil schieten in den rug ge duwd, wat Laarman ontgaat. U. V. V. komt nu nog even geweldig opzetten. Na een voorzet zien we Van de Wint tweemaal achtereen redden. Een voorzet van Daaf Buitenweg stomt hij het veld weer in. Tegen de rust werkt Stormvogels zich weer los. Een door Oldenburg genomen vrije trap, schiet Blinkhoff Sr. juist over de lat. Rust 0—0. Voor en aleer de tweede helft twee minuten oud is, hebben Sprokkreeff en Blinkhoff Sr. gezamenlijk reeds twee kansen niet benut. Na vier minuten ontneemt Oldenburg aan Smelt, die „drijven" wil den bal, zet hoog voor en 't hoofd van Blinkhoff Sr. zorgt voor de rest (01). Dit geeft den Stormvogels moed. Bakker krijgt druk werk. Een paar schoten van Broek en Sint weet hij goed te stoppen. Bepaald fortuinlijk is hij, als een schot van Oldenburg bui ten zijn bereik tegen de lat komt. U. V. V. weet dan het spel te ver plaatsen en goed gesteund door de half-hacks gaat de U. V. V.-voorhoede in een razend snel tempo op v. d. Wint af. Het merkwaardige feit^ïoet zich nu voor, dat Stormvogels geruimen tijd wordt ingesloten. Vooral Bakker en Koster krijgen het tegen den uiterst snellen Daaf Buitenweg zwaar te ver antwoorden. Eenige keeren is hij hun te vlug af, doch zijn voorzetten worden telkens door Snoeks en Blinkhoff Jr. onderschept. Een aantal corners op het Stormvogels-doel veroorzaken angsti ge oogenblikken. Een dezer corners kopt Snoeks netjes uit het doel, en ook Koster redt eens op het allerlaatste mo ment. Langzaam ontworstelt Stormvogels zich aan den U. V. V.-druk. Er breekt nu een periode aan, waarin de Storm vogels herhaaldelijk buitenspel staan. Plotseling probeert Sprokkreeff het al leen. Hij passeert Van Zevl en Smelt en geeft vervolgens Bhkker het nakijken (0—2). Dit is hetkeerpunt van den strijd. U. V. V. geeft den moed op en Stormvogels valt heftig aan. Blinkhoff Sr. schiet, alleen voor 't doel staande, eerst tegen de paal en dan tegen Bakker Sint voegt echter met twee ferme even zooveel goals aan het totaal toe zoodat Stormvogels onverwacht met 40 wint. ATHLETIEK. Het athletiekkampioenschap voor voetballers. De vroegere plannen van den Neder- landschen Voetbalbond, om de wedstrij den om het athletiekkampioenschap voor voetballers, te doen voorafgaan door voorwedstrijden in de verschillen de provincies, schijnen voor 1924 ver wezenlijkt te zullen worden. Van verschillende zijden zijn er nu reeds blijken van instemming ingeko men, naar aanleiding waarvan men in den N.V.B. reeds begonnen is met de voorbereidende maatregelen. Het is vrij zeker, dat er op een nader te bepalen Zondag op vier plaatsen tegelijk voor wedstrijden zullen plaats vinden. De twee winnende ploegen komen vervolgens in den eindwedstrijd. Men heeft voorgesteld, een proef te nemen met de Olympische telling. Ech ter zal waarschijnlijk hiertoe niet wor den overgegaan in verband met de groote practische moeilijkheden hier aan verbonden. Om echter eenigszins tegemoet te komen aan de geuite wen- schen zal men besluiten het maximum aantal nummers per deelnemer van 4 op 3 terug te brengen. Hierdoor zullen door de deelnemende ploegen met meer deelnemers ingeschreven moeten wor- ,den, om eenig succes te verwerven. Tijdens de komende jaarvergadering van de NA.U. in Januari 1924 zullen door den N.V.B. met verschillende ver- eenigingen en belanghebbenden bespre kingen worden gevoerd, die dan leiden zullen tot het vaststellen van het defi nitieve programma. Naar de Telegr. verneemt, hebben in den N.V.B. reeds besprekingen plaats gehad, die tot een aanvankelijk zeer gunstig resultaat hebben ge,leid. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Steeds weer: de autobus. Thans voor den politierechter. Een zaak betreffende een aanrijding, die een opzettelijk karakter droeg. Er zijn vele wegen, die naar Rome leiden. En zoo rijden vele autobusssen naar IJmuiden; de bekl. C. E. exploi teert een autobus-dienst en de get. C. B. Tusschen heide ondernemers was de verhouding niet zeer vriendschappelijk, zij leefden gestadig „in onmin" en een van beiden had al eens de bedreiging geuit den ander met zijn bus stuk te rijden! Die onderlinge naijver had op 18 Nov. 1.1., toen de bekl. met zijn bus stil stond op de Koningin Wilhelmina-kade te IJmuiden, kwade gevolgen: de bus van den getuige kwam langzaam aanrijden, stopte bij den bus van bekl., die plot seling het stuur naar links om gooide en den bus van get. opzij drukte. De laatste wagen reed over het trottoir, eenige meters meegesleept door den bus van bekl. De personen, die van de „aanrijding" alles gezien hadden, getuigden, dat de botsing, naar den indruk dien men er van kreeg, opzettelijk geschiedde. Bekl. beweerde, dat h ij aangereden was door den bus van zijn concurrent! Het O.M. vorderde f 60 boete, subs. 30 dagen, met welken eisch de politie rechter accoord ging. Bekl. zeide in hooger beroep te zullen gaan. Evangelische Maatschappij. In de Ned. Herv. Kerk alhier had Vrijdagavond een samenkomst plaats, uitgeschreven door de Evangelische Maatschappij. Nadat de afdeelings-voorzitter, Ds. W. Luikinga de slechts matig bezochte vergadering geopend had besteeg Dr. J F. Beerens van Utrecht de kansel om naar aanleiding van Openbaring 3 II te spreken over het onderwerp „Uw Kroon". De spreker schetste het gebruik van den bijbel. Aan het slot werden de 2 eerste ver zen van Gez. 269 gezongen, waarna de spreker met gebed sloot. Aan de uitgang werd gecollecteerd ten bate der Evangelische Maatschap- Pij. 't Gebeurde op 7 Dec. 1922 in de visschershaven. Een paar losse werklui stapten aan wal van het s.s. „Marie". Een commies te water, die hen „aan den lijve" wilde visiteeren, riep hun toe stil te staan Beide mannen gingen er echer van door. De commies te water verloor hen uit het oog. Maar na eenige oogenblik ken vond hij hen terug in een steenko- lenloods. Op den grond lagen een paar flesschen die 'den ambtenaar deden denken dat de inhoud er van likeur was. Toen de ambtenaar de flesschen wilde in beslag nemen, ontrukte eén van de mannen ze aan hem en liep er mede weg. De visitatie was on deze manier ver hinderd. Bekl. waren nog in de gelegen heid gesteld door de administratie der belastingen om tegen betaling van f 10 een vervolging te voorkomen. Zij waren in dat aanbod niet getreden Thans vorderde de Rijks-advocaat te gen ieder van hen f 150 boete. Het O. M. requireerde bij niet-beta- ling 1 maand hechtenis. De heer G. A. Visser is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het voorloopig machinisten-diploma. Tot opvolger van wijlen den heer J. J. Zwart als organist der Doopsge zinde Kerk te Beverwijk is benoemd de heer N. Gonlag alhier. Zaterdagmorgen gebeurde aan de Visschershaven een ongeval, dat bijzon der goed is afgeloopen. Een paard, ge spannen voor een wagen van de Ver. Steenkolenhandel, sloeg op hol. Op den wagen zaten twee menschen, die, nadat Het Consultatie-Bureau van de Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose Is voortaan gevestigd Briniostraat, Vel seroord, vlak bij het station Velsen. Eiken Woensdag van 2—3 wordt hier spreekuur gehouden. Het onder zoek is kosteloos en geschiedt door Dr. Anema van Haarlem. Ouders laat vooral uw kinderen on derzoeken! WOENSDAG 2e KERSTDAG CONSULTATIE-BUREAU GESLOTEN. de kar eerst tegen een lantaarnpaal opvloog, er afvielen, gelukkig zonder letsel te bekomen. Het paard is later op de Trawlèrkade tot staan gebracht door A. Z., die het stevig beet greep. Alles kwam toen te gen een meerpaal op, anders was paard en wagen zeker nog wel in 't water te recht gekomen. Zaterdagavond is achter het fort een ark, liggende in de Buitenhaven al daar en behoorende aan een aannemer, in brand geraakt. Pogingen tot blussching mislukten, zoodat de ark is uitgebrand. De oorzaak is het omvallen van een petroleumlamp. Winterlezingen. Vrijdag a.s. komt Dr. A. H. de Hartog nit Amsterdam spreken in het Gebouw voor Chr. Belangen over het onder werp: Uitverkiezing. Lichtbeeldenavond C. J. M. V. Slechts zeer weinig publiek was Maandagavond opgekomen bij de licht beeldenavond waar Ds. T. J. v. Oost- rom Soede vertelde over Indië en de rijstbouw aldaar, 't Was een bespre king over de grof materieele dingen, doch een weinig nadenken deed toch zien dat achter zeer dagelijksche Indi sche volksgewoonten de mensch en dus de Godsbeschouwing van den in lander, een rol speelt. Zijn zorg voor de sawah is tenslotte de zorg om de ziele- stof in hemzelve in stand te houden en te versterken. De samenkomst die met zang en ge bed geopend en gesloten werd kon met recht zeer leerzaam genoemd worden. Bedankt. Het was een blijde stonde voor de Chr. Gereformeerde Kerk alhier, toen in de Godsdienstoefening bekend gemaakt werd dat Ds. J. B. G. Croes, hare predi kant, bedankfrhad voor het op hem uit gebrachte beroep naar Gouda. Feestelijke Ouderavond School A. Deze avond is voor de St. Nicolaas- commissie uit het personeel van school A, bestaande uit de dames Uyttenbo- gaard, en Schols en de heeren Janssen, Renes, Van Dalen,, Prakken, Wiedemei- er, Coppee e.a.; voor de Ouder-commis- sie en niet, het minst voor de kinderen een groot succes geweest en zeer zeker voldoen we hieraan den wensch van vele ouders, wanneer we er het perso neel der school hartelijk dank voor zeg gen, dat zij ons in de gelegenheid heb ben gesteld te zien en te hooren en te genieten, wat het met de kinderen tot stand heeft kunnen brengen. De versjes gezongen onder leiding van den heer Bremerkamp, de Dalcroseliedjes, de kinderlijke tooneelstukjes, de beide lie ve operettes, de zang- en vioolnummers alles ging van een leien dakje en we zouden werkelijk niet weten, wat nu wel het mooist, het liefst of het aardigst en het grappigst was. De avond vloog om. We zijn overtuigd, dat de band tus schen ouders en onderwijzend personeel door dezen avond veel hechter en ver trouwelijker is geworden dan voorheen. De heer de Nobel, voorzitter der Ouder-commissie 'sprak woorden van hartelijken dank aan 't personeel. Aan de dames Uyttenbogaard en Nanning werden bloemen aangeboden en de recht prettige, gezellige Ouder- en 1 Kinderavond werd besloten met een leerrijk woord van het hoofd der school. Wij roepen het personeel der school 5 en de ijverige leerlingen, die zooveel tot het wei slagen hebben medegewerkt een hartelijk „tot weerziens" toe.

IJmuider Courant | 1923 | | pagina 1