ORGAAN VOOR DE Q! NTE VELSEN No. 86 Woensdag 30 Januari 1984 9e Jaargang v IJMUIDER COURANT Ingekomon paramen Velsen. Aantal 0 m. T. I 1. P. J. Maquet, F Schulpweg 308 1-1, 2. W. Cohrs, F Zeeweg 62 33 3. F. C. Sweeris, F Westerwijkstr. 2 I 1-2- 'Jf J. Verwer, C de la Reystr. 1 11 j. J. Berghouwer, F Westerw.str. 14 1—1 6. P. Cnossen, F Zeeweg 69 31 7. W. H. Reinierae, F Westerw.str. 20 3—3 t officieel.j Bekendmaking Draakwat. Burgemeester en Wethouders der gemeente *Velsen brengen ter openbare kennis, dat op 25 Jan. 1924 bij hen is ingekomen een j verzoekschrift van: J. H. J. Brulis, van beroep zonder, wonende te Velsen, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank «nderen dan sterken drank in de navolgende 1 lociliteit: de beneden voorkamer van het I perceel, plaatselijk gemerkt C 53 en gelegen aan de Kanaalstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen 1 het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. 'Ij Velsen, 28 januari 1924. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Qe- meente VelseB, brengen ter openbare kennis, dal de beslissing op het verzoek van L. Voorma, te Velseroord, om vergunning tol het oprichten van een bakkerij, op het perceel kadastraal bekend Oemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie M, No. 2570, plaatselijk bekend Kanaalweg, Wijk E No. 28, door hen is VERDAAOD op grond dat het bericht van den Hoofdinspecteur van den Arbeid, bedoeld bij art. 7bis, 2e lid, der Hinderwet, nog niet is ingekomen. Velsen, 26 januari 1924. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. Kostelijk. Rijkens. e. de afdeeling Santpoort op Vrij dag 8 Februari a.s. des namid dags 2 uur in de o.l. school F te Santpoort; aldaar terug voor na zien der vaccinatie Vrijdag 15 Februari 2 uur n.m, De in te enten personen behooren stipt op de aangegeven uren ter ver melder plaatse aanwezig te zijn, zoo wel voor de inenting als voor het na zien der vaccinatie. Voor een juiste vermelding in de vaccinebewijzen van de namen en ge boortedatum der kinderen, is het ge- wenscht, dat bij de aanmelding wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren. Velsen, 26 Januari 1924. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. Watentand IJmnlden. Januari 1924 H. Dagen 30 31 Februari 1 N. M. v.m. 9.08 10.20 11.47 0.32 1.34 2.31 3.19 4 00 water n.m. 9.43 11.07 0.59 1.55 2.49 3.33 4.13 L. v.m. 4.29 5 39 7 02 8.25 9.35 10.30 11.17 water n.m, 5.06 6.21 7.44 9.01 10 01 10.51 11.39 1.35 0.01 den of vacantiekolonies ge bouwd worden voor degenen die zeelucht noodig hebben? Waar om kunnen er geen één-kamer- woningen met kooi-alcoof ge bouwd worden welke in den zo mer voor matigen prijs te huur zijn? En als dat alles in aan- bouwd en later gereed is waarom zouden de auto's welke nu v.v. rijden IJmuidenHaar lem dan niet rondrijden in den zomer over den eindeloozen Kringweg van IJmuidenVel senSantpoortHaarlem ZandvoortI Jmuiden II. Waarom kan de zoogenaamde Ha ringhaven thans dienende voor bergplaats van oude visscherijschepen niet vergroot worden met een tien tal hectaren? Waarom kunnen daaraan geen kade muren met kranen en pakhuizen ge- bouwd worden voor opslag van han- v De Vries, Smeets, Whitton, Slangen veel te veel bewegingsvrijheid. Het steunen van en het meetrekken met de voorhoede door de middenlinie was zeer, zeer onvoldoende. Voeg daar nog bij, dat in de voorhoede slecht en te langzaam werd geplaatst, dan begrijpt men, hoe we tot onze uitspraak komen, J dat Stormvogels haar slechtste compe titie-wedstrijd van dit seizoen speelde. Komt, Stormvogels, dat moet anders gaan. De kans op het afdeelings-kam- poenschap is nog niet verkeken. De tan den nog eens op elkaar. Laat Sparta- Intervieuwer en Co. eens zien, dat de IStormpapagaaien zich niet laten kop- pie-krauwen! j De wedstrijd. I Ongeveer kwart over twee fluit de heer Van Gessel de volgende elftallen in het veld Zijlstra Denis Vermetten Crompvoets, Schafer, v. Thiel PLAATSELIJK NIEUWS. ZITDAGEN RIJKSONTVANGER te IJMUIDEN. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Zeer geachte Redactie! Verzoeke beleefd plaatsing van on derstaand, waarvoor bij voorbaat dank. I. Waarom is er van IJmuiden naar het Zuiden langs de zee geen groote badplaats te ma ken? II. Waarom is er van IJmuiden geen groote voorhaven of op slagplaats te maken voor den Amsterdamschen handel? i III. Waarom is er te IJmuiden geen Vereeniging tot behartiging van de belangen van IJmuiden in 't algemeen en ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer? Naar aanleiding van bovenstaande vragen de navolgende: delsgoederen voor Amsterdam? Waar om moet Amsterdam de zee bij zich halen waarbij zich telkens zooveel hindernissen voordoen en waarom kunnen wij Amsterdam niet bij zee ha len? Wanneer de scheepvaart op Amster dam sterk toeneemt waarom zou het dan niet goed zijn het Noordzee kanaal dat voor een druk groot- scheepvaartverkeer ongeschikt is te ontlasten? III. Waarom bestaat er te IJmuiden geen Vereeniging tot behartiging van de be langen van IJmuiden in 't algemeen en ter bevordering van het vreemdelin genverkeer? Waarom zou een dergelijke Vereeni ging niet blijvend kunnen bestaan op IJmuiden en op andere plaatsen wel. Waarom zouden hier geen mannen met invloed en met ruimen blik boven eigenbelang of partijbelang verheven te vinden zijn welke zich voor bo venstaande zouden interesseeren? Waarom zou men van uit den Amster damschen handel en van Amster dam in't algemeen geen steun vinden? IJmuiden kan IJmuiden moet vooruit! Een lezer van uw Blad. SPORT. Burgemeester en wethouders der ge- meente Velsen maken bekend, dat voor taan het Kantoor van den Rijksont- Avanger te IJmuiden voor de ontvangst van invoerrechten en accijnzen zal zijn geopend alle werkdagen, n.l. van Maan dag t/m. Vrijdag van voormiddags 9 uur tot 's namiddags 12a/2 uur en van >'s namiddags 2 uur tot 's namiddags 4 uur, en op Zaterdag van voormid dags 9 uur tot 's namiddags 1 uur. j Velsen, 18 Januari 1924. Burgemeester en wethouders voorn., de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. I. KOSTELOOZE INENTING. b. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat de gelegen heid tot kostelooze inenting en herin enting zal zijn opengesteld in: ra. de afdeeling Wijkeroog op Maan dag 4 Februari a.s. des namid dags 2 uur in de o.l. school G te Wijkeroog; aldaar terug voor nazien der vaccinatie Maandag 11 Februari 2 uur n.m.; de afdeeling Velsen op Maandag 4 Februari a.s. des namiddags 4 uur in de kamer Geneeskundi gen Dienst Gemeentehuis te Vel sen; aldaar terug voor nazien der r vaccinatie Maandag 11 Februari 4 uur n.m.; c. de afdeeling IJmuiden op Don derdag 7 Februari a.s. des na middags 2 uur, in de m.u.l.o.- school A te IJmuiden; aldaar te rug voor nazien der vaccinatie Donderdag 14 Februari 2 uur n.m.; de afdeeling Velseroord op Don derdag 7 Februari des namid dags 4 uur in de o.l. school D te Velseroord; aldaar terug voor nazien der vaccinatie Donderdag 14 Februari 4 uur n.m.; d. I. Welke plaats naar verhou ding in Nederland is gunsti ger gelegen dan IJmuiden? Waar vindt men mooier groo- ter en gunstiger gelegen Vis-, schershaven met zijn visscherij- bedrijf hallen en nevenbedrij- ven als machineherstelplaat- sen dokken ijsfabrieken met opslagplaatsen van koel- producten enz.? Waar vindt men grootscher be drijf dan het: Hoogovenbedrijf"? Waar vindt men zulk een scheepvaart-kanaal met zulke sluizen en pieren voor de uit mondingen in zee? Waar vindt men mooier Duinen Strand en Pieren? Waar vindt men mooier omge ving dicht bij Amsterdam Haarlem Bloemendaal enz.? Waarom maakt men dan van dat alles geen gebruik om van IJmuiden te maken wat er van te maken is? Waarom maakt men er geen groote badplaats van? Waarom kan er geen dubbele weg gemaakt worden van Zandvoort boven over de voor ste duinenrij langs het strand tot den zuidpier of iets zui delijker en vanaf daar draaiende over de duinen en ongeveer uit komende bij de visscherijschool of daar in de buurt? Waarom kunnen er vanaf dezen hoofdweg die binnen zeer korten tijd volgebouwd zal zijn geen bin nenwegen gemaakt worden de duinen in waarom zou zich daar geen groote badplaats ont wikkelen? Waarom zou het niet kunnen dat geheel Holland naar zee zou trekken en zelfs de Buitenlanders er in grooten geta le aanwezig waren? Waarom kunnen er geen herstellingsoor- burgh, Lash Oldenburg, Visser, Sint, Blinkhoff Sr, Broek Bakker Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint Stormvogels heeft den toss verloren en trapt tegen den wind in af. IJ. B. S. neemt aanstonds het spel in handen en reeds in de eerste minuten worden er een paar corners op het Stormvogels- doel genomen, welke echter niets ople veren. De Stormv.-voorhoede brengt het niet veel verder dan d'e Haagsche halfback-linie, waarin Crompvoets en Van Thiel enthusiast verdedigen en Schafer heel „fatsoenlijk" speelt. Het steunen der IJmuidensche half-backs is abominabel, daar van mee optrekken geen sprake is. Bij H. B. S. doen beide vleugelspelers - inzonderheid de snel le de Vries goed werk. Het binnen- trio accepteert echter de eenvoudigste kansen niet. Whitton schiet van dicht bij hoog over. Aleen een mooien kop bal van dezen speler bezorgt Van de Wint eenige moeite. Zoo af en toe brengen Sint c.s. eenige opluchting. Broek staat nogal eens vrij, doch zijn voorzetten zijn öf te scherp öf worden te laat gegeven. Slechts uit één ontstaat een gevaarlijk moment. Blinkhoff Sr. kan den bal echter niet onder schot krijgen en de kans is verkeken. Visser probeert het te veel individueel, wat tegen Denis en Crompvoets weinig succes heeft. Zijl stra kijkt dan ook vrijwel werkloos toe. Als H. B. S. dan nog een paar maal ge probeerd heeft Van de Wint te passee- ren, is het rusten. Als weer wordt begonnen, onder neemt H. B. S. wederom den eersten aanval. Lash zwenkt snel naar binnen, doch speelt den bal iets te hard naar voren. Blinkhoff Jr. trapt hard weg, doch juist tegen Lash aan. Bijna ver- VGETBAL. H. B. S.—STORMVOGELS 0—0. Overzicht. Zou 't dan toch waar zijn? Zou dan toch de tweede helft van het seizoen weer de noodige teleurstellingen bren gen? 't Begint er hard op te lijken. Na het zoo schitterend begin hebben de laatste vier wedstrijden slechts drie punten opgeleverd. En wat ook boek- deelen spreekt. Van die vier wedstrij den heeft 'Stormvogels slechts in één weten te scoren: Tegen U. V. V. Maar noch tegen Sparta en Haarlem, noch tegen H. B. S. werd "het net gevonden. Men weet het: Tot dusver is bij ons dwijnt de bal tusschen de palen, docb weinig van pessimisme sprake ge-1 Van de Wint stopt uitstekend. Veel hoo- weest, maar de wijze waarop Zondagger dan voor de rust staat het spelpeil in den Haag gespeeld is, zou in staat niet. Alleen zijn de Stormvogels-aan- zijn van den grootsten optimist een j vallen thans een tikje gevaarlijker. Een minstens even groot pessimist te ma-1 ontzettend hard schot van Sint's voet ken. vliegt rakelings naast. Bij H. B. S, „Is dat, nu 'tzelfde Stormvogels', vroe-1 blijft De Vries nog steeds de gevaarlij- gen wij ons af, „dat H.B.S. met 6—2, ke man. Smeets, Whitton en Baer van U. V. V. met 61 enz. klopte?" En, Slangenburgh weigeren echter enkele „zijn dat nu de leiders van Afdeeling malen halsstarrig te doelpunten en voor II?", vroeg het in dichte drommen op-s het overige zuiveren Koster en Blink- getrokken Haagsche publiek. Storm- hoff het terrein. Na zoo'n intermez- vogels, wat hebben jelui Zo ndag j.l. zo ondernemen de Stormvogels weer honderden voetballiefhebbers teleur- een paar aanvallen, doch ze zijn over 't gesteld. geheel te onsamenhangend om gevaar- En toch zirn wij in deze zwarte voet- lijk te zijn. Eens, ja eens, breekt Blink- balduisternis een lichtpuntje. Het ab- hoff Sr. op zijn bekende manier door. solute falen van vrijwel de geheele Menig Stormvogels-aanhanger maakt ploeg zal een aansporing zijn "voor de reeds aanstalten tot juichen, doch Jan spelers ernstig onder de kundige lei- schiet hoog over. Even later maakt hij ding van Mr. Magner te trainen. De Zijlstra den bal afhandig en schiet Sint nieuwe Stormvogels-coach zal meer op het leege doel, waar de bal rakelings dan de meeste aanwezigen de fouten in langs de paal vliegt, de ploeg ontdekt hebben en ze, met me- De laatste minuten wordt de strijd de werking "van de spelers herstellen nog spannend. Broek krijgt een paar Ja, fouten, groote technische fouten,goede kansen, doch schiet in plaats zijn er Zondag door Stormvogels ge- t van kalm voor te zetten. Een voorzet maakt. Snoeks, die zeker 75 minder 1 van De Vries vliegt langs het heele doel speelde dan we den laatsten tijd van zonder te worden aangeraakt. Vlak hem gewend waren, stond vrijwel voor j voor het einde plaatst Oldenburg den de onmogelijke taak de aanvallen van I bal over Zijlstra heen. Nög een kansje het binnentrio alleen te moeten stuiten, 1 op de overwinning. Blinkhoff Sr. krijgt zóó groot was de afstand Snoeksden bal op het hoofd, doch aan den Struys en SnoeksBakker. De Vries, j verkeerden kant en de bal gaat het veld de snelle H. B. S.-rechtsbuitem, genoot, weer in. Dan maakt Van Gessel een ondanks de weinige steun vam Smeets, eind aan de vertooning. IJMUIDEN. Hoogoveitbedriji. Uit Berlijn wordt gemeld: De Phoenix A.-G. heeft een eigen maatschappij tot verkoop van haar steenkool opgericht. De zetel van de nieuwe maatschappij is Keulen; boven dien zal een filiaal in het Westen wor den opgericht. De Phoenix heeft thans 60 der voor-oorlogsche productie be- •eikt. Krachtens overeenkomst met. de Koninkl. Nederiandsche Hoogovens- en Staalfabrieken, zal een groot ge deelte der productie van het Neder- landsch bedrijf aan de Phoenix wor den geleverd, die het in Holland ver kregen ruw-ijzer zal bewerken en ver volgens weer naar Nederland terug zenden. IJmuidens Mannenkoor. Uit het overzicht van den voorzitter over de 15 jaren verecnigingsleven mel den we nog het volgende: De voorzitter de heer J. yan Ilouwe- lingon deelde mede dat de vereeniging dezen avond tevens haar 15-jarig be staan herdacht. Daarom was deze uit voering wat later dan gewoonlijk. Spr. gaf een kort overzicht van wat er in deze 15 jaar was gepasseerd. Hij moest tot zijn spijt erkennen, dat het koor op een veel hooger peil had kunnen staan. De schuld hiervan was echter niet aan den directeur: maar aan de leden. Het verzuim en het vele wisselen van leden waren de oorzaak. Velen beschouwen een koor niet anders dan als een gele genheid tot ontspanning en niet tot het bereiken van hooger ontwikkeling en het dienen van de kunst. Indien men wilde, kon hier een groot en goed Mannenkoor zijn. In de eerste 10 jaren van zijn bestaan werkte het koor vaak mede voor ver schillende doeleinden en op andere uit voeringen. Men ging niet naar wedstrij den, tot er een andere zienswijze in het bestuur kwam. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan organiseerde het koor zelf een concours. Dat was het hoogte punt der vereeniging en dank zij de krachtige medewerking der burgerij is het concours uitnemend geslaagd. Spr. herdenkt hierbij de groote werkkracht van den toenmaligen secretaris, den heer Oort, dien het koor helaas door vertrék moest verliezen. In dien tijd was het dat de heer W. A. Dolleman, notaris alhier, bescherm heer van het koor werd. Dat heeft ons verblijd zeide spreker, want onze be schermheer heeft ons koor steeds ge steund en met raad en daad steeds krachtig bijgestaan. Spr. betreurde dat de beschermheer dezen avond door uitstedigheid niet aanwezig kon zijn. De heer Dolleman had schriftelijk zijn hartelijke geluk- wenschen gezonden. De voorzitter zeide dat van dien hoog tetij d ook het mooie vaandel dateerde, dat een dames-comité het koor aan bood. En bij het concours droeg de compo nist J. P. J. Wiert9 een der verplichte koren: „Santje en Wantje", aan IJmui dens Mannenkoor op. Eenigen tijd daarna is de vereeniging lid van den Bond van Mannenkoren ge worden, met het doel om den zang op te voeren en om niet naar wedstrijden te gaan. Echter toog het koor toch naar een aantal wedstrijden en wel te Rot terdam, Haarlem, Helder en Amster dam. In Rotterdam mocht het een eer sten, in Helder 'n derden prijs behalen. Later besloot men weer het lidmaat schap van den bond op te zeggen. Kort geleden heeft een der oudste en verdienstelijkste leden, de heer Hauer, het koor verlaten wegens vertrek. Deze werd toen tot eerelid benoemd. Spr. roept ook verder den steun der ingezetenen in voor het koor en wekt vooral de leden op om door trouw en toewijding het koor op te voeren. Daarna huldigde spr. den directeur, den heer N. Gonlag, die de Vereeniging steeds is trouw gebleven, bij .alle ups and downs. De leden wilden hunne hoogachting en genegenheid ook doen blijken in een cadeau, een rooktafel, die de voorzit ter den heer Gonlag aanbood onder geestdriftig applaus van het publiek. De klerk bij de Ned. Spoorwegen W. Smit alhier is bevorderd tot com mies.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 1