VISSCHEBIJ temaken J. VAN BEELEN. Middenhavenstr. Flinke" Dienstbode Dagmeisje gevraagd Flinke Dienstbode Gevraagd. Nette Meisje Schildersleerling groot Pakhuis Ie Koop Te koopHUIS !0 TUL IJmuider Courant Ingekomen personen Veisen. C. van Putten, F Westerwijkstr. 5 J. v. d. Berg, L Wijkerstr.weg 15 J. Jansen, F Nidekstraat 1 C. A. F. Meeuwscn, F Schulpw. 63 C. V. A. Blikslager, H Hageiinger- weg 128 G. Spanjaard, G Kerkweg 38 D. Griekspoor, L Wijkermeer- polder ong. P. Kooij, C Julianakade 73 C. den Hoed, keet Sluisbouw G. van Ham, E Schoolstraat 8 A. Borm, L Wijkerstr.weg 190 J. G. Brandjes, F Schulpweg 11 F. Doringer, L Wijkerstraatw. 25 J. Schoorl, E Kalverstraat 38 Aantal m. v. 5—1 1—1 2—1 1—1 3—3 3—1 4—1 1— 1—3 3—3 1 3—3 1 1—1 Burgerlijke Stand Velsen. Ondertrouwd: J. H. de Wit en A. F. Kok; P. Gerritsen en J. J. v. d Wel; S. Salomons en J. M. Smolenaars P. C. Bontenbal en J. Buis; W. D. Col- let en E. G. C. Zuiderhoek; J. Hermans en J. v. d. Nieuwendijk; P. Zijl en M, Riedijk. Gehuwd: M. Struys en P. Stam; W. v. d. Pijl en P. de Ligt; Chr. 't Hart en P. Bijl; K. Langereis en M. J. H. Klop per; W. H. Dingerdis en J. Th. B. Rei- merink. Bevallen: E. E. KeeKleyne, d.; M. P. SpanjaardLinders, d.; R. L. Bromv. d. Wensch, d.; M. D. L. Ro landGörtz, z.; A. Nabbenv. Vuuren, d.; P. M. TervoortKoelman, d.; E. Y. HunscheOlyrhook, z.; J. v. Wetering- de Moei, d. SPORT. VOETBAL. Overzicht. We hebben dezer dagen wel even aan ons voetbalverstand getwijfeld. Daar kwam „De Sport", het Haagsche sport- blad naar aanleiding van den wedstrijd H. B. S.-Stormvogels beweren, dat Stormvogels een uitstekenden wedstrijd heeft gespeeld. Het blad beweert o.m.: „Het was een wedstrijd, waarin onthu siasme en techniek elkaar den voorrang betwistten en waarin het technisch hooger staand spel van de stoere vis- scherszonen op den duur den doorslag zou hebben gegeven". Even verder heet het: „De blauw-witten mogen dan een periode van inzinking doormaken, o.i. vormen zij den besten ploeg uit de af deeling. al werden zij (de voor hoedespelers) herhaaldelijk aan het werk gezet door de keurig spelende half-linie". Tenslotte nog dit: „Een op merkzaam toeschouwer zal hebben waargenomen, dat bij de blauw-witten alles berekend, alles doordacht, bij de zwarten alles voor het grootste deel impulsie was." Werkelijk, wij hebben even aan ons voetbalverstand getwijfeld. In die pe riode togen wij naar een Stormvogels official, die den wedstrijd ook had bij gewoond en vroegen hem zijn meening. Na lezing waren zijn eerste woorden: „Die verslaggever bed ons". Nu mag dit wat sterk uitgedrukt wezen, maar abuis is de Hagenaar zeker. Of de reeds in den Haag gespeelde wed strijden hebben op zulk een laag peil gestaan, dat H. B. S.Stormvogels hem in extase bracht. Keeren we thans tot de werkelijkheid terug, Stormvogels dan was tegen H. B. S. slecht op dreef, slechter dan in eenigen wedstrijd in dit seizoen ge speeld. Als een der hoofdzaken meenen we te mogen noemen het groote ter rein, waarop de fouten, welke de Storm vogelsverdediging in vrijwel eiken wedstrijd maakt, thans ten duidelijkste aan het licht kwamen. In dit verband behoeven we slechts even te herinne ren aan de wedstrijden op het W. F. C.- terrein, dat ook van groote afmetingen was, gespeeld. Ook daar toonde de ver dediging steeds groote gapingen Al weer een reden, dunkt ons, om de spel methode te herzien. Morgen nu komt Quick op bezoek. Heeft de wedstrijd een normaal verloop, dan kan het niet anders, of dat loopt op een overwinning voor Stormvogels uit. Een verstandigen raad is o.i. deze: Zorgt, dat spoedig de eerste Stormvo gels-goal kan genoteerd worden, an ders doen de Hanenburgers, wat eens Excelsior deed. Stormvogels we reke nen op een overwinning! Sparta speelt een heel wat zwaarde ren uitwedstrijd, n.l. tegen H. B. S. Wel gelooven we niet, dat de voorhoede der Kraaien het Van Zwieteren c.s. bijzon der lastig zal maken, doch in de ver dediging van H. B. S. hebben we wel vertrouwen. Gewonnen heeft Sparta dan ook nog niet. En èls de Rotter dammers een overwinning behalen, zal 'het geen groote zijn. Haarlem zal het, evenals Stormvogels, niet bijzonder zwaar te verantwoorden hebben. A. S. C. is een aardige ploeg, doch eerste klas-fahig is zij nog niet. Wij verwachten dan ook een roodbroe- ken-zege. O. D. S. dat, nu er van Quick verloren is, de eerste klasse wel vaarwel kan zeggen, verliest in Rotterdam natuur lijs. tegen Excelsior, terwijl we in het Stadion bij Biauw-WitU. V. V. een gelijk spel verwachten. Stormvogels—Quick. Stormvogels beschikt Zondag zeer waarschijnlijk over: v. d. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Bakker Broek, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Ol denburg De mogelijkheid is niet geheel buiten gesloten, dat Struys verhinderd zal zijn. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Propaganda-avond C. J. H. V. De Christelijke Jongemannen Ver- eeniging had Vrijdagavond eer. propa- ganda-vergadering uitgeschreven. De groote zaal van het gebouv, voor Chr. Belangen was geheel gevuld met genoodigden toen de voorzitter, de heer L. P. Tismeer, de vergadering opende met gebed en een woord van welkom, Hierin meende hij te mogen constatee- ren dat de C. J. M. V. nog steeds de be langstelling van zeer velen geniet als ze iets van haar kunnen naar buiten wil dragen. Trouwens zien we in onze sa menleving gelukkig ook meermalen groote dingen ingeleid door dit schijn baar nietige werk onder de rijpere jeugd. Een aardig, varieerend programma werd vervolgens afgewerkt op een over het algemeen gesproken, goede wijze. Voordrachten, een zangnummer en een opstel alles door de leden der vereeniging. Het hoofdnummer van den avond was de opvoering van een blijspel „Rustige luidjes" dat de lachspieren der aanwe zigen aan een geduchte proef onder wierp. Het was een zeer welgeslaagde avond die opwekken moest om ook eens ken nis te maken met den meer eigenlijken arbeid der vereeniging in haar eigen huis, des Maandagsavonds, zooals de voorzitter in zijn slotwoord opmerkte. Wijkgebouw Wijk II. Voor het totstandkomen van het nieuwe wijkgebouw der Ned. Hervorm de Gemeente is, onder de hoofdleiding van Mevr. van Oostrom Soede een stee nenfonds opgericht. Door geruimen tijd van velen een geregelde wekelijksche bijdrage te ontvangen van 5 cent hoopt men op deze wijze een groot deel van het benoodigde kapitaal bijeen te bren gen. Reeds zijn een groot aantal jeug dige collectanten vol vuur en met suc ces aan het werk gegaan. De heer T. A. Beenhakker Sr. heeft deze week ontslag gevraagd als presi dent-kerkvoogd der Ned. Hervormde Gemeente, alhier. Ongeveer 15 jaren heeft de heer Been hakker in deze hooge verantwoordelijke functie zijn kerk gediend, gedurende welken tijd het beheer over alle bezit tingen der gemeente geconsolideert werd, de Insinger school en het mooie kerkgebouw gesticht werden en een tweede predikantplaats gevestigd. De kerkeraad heeft het gevraagde ontslag eervol verleend onder dankbe tuiging voor het vele goede dat de heer B. tot stand heeft gebracht. Donderdagmiddag brak op het Kennemerplein te .Haarlem het achter wiel van den wagen van een vrachtrij der op IJmuiden. De vracht werd op 'n anderen wagen overgeladen. Een en ander lokte na tuurlijk veel bekijks, zoodat de politie de nieuwsgierigen op een afstand moest houden. Noemenswaardige stremming van het verkeer had geen plaats. VELSEROORD. De avond gehouden voor het Comi té tot steun van de Vereeniging tot be strijding der Tuberculose in de zaal van den heer Nabarro mag zeker als ge slaagd worden beschouwd. In de eerste plaats komt een woord van dank toe aan den heer Nabarro voor het gratis afstaan van de zaal, aan de heeren van het Jasz-Band-orkest, aan den heer C. Zwanenburg, die door zijn spel alle aan wezigen in vervoering bracht, vooral door het stuk „Der Kalif van Bagdad" in samenwerking met het orkest, het was schitterend. Ook de heeren Repko, Loendersloot, v. d. Brink en Bakker voor het gratis afstaan van nuttige en aardige cadeaux komt een woord van dank toe. De netto opbrengst bedroeg 32.16. VELSEN. Voor een goed doeL A.s. Donderdag 7 Februari zal in de concertzaal Concordia, daartoe welwil lend door de directie der Papierfabriek afgestaan, een bioscoopavond worden gegeven tem bate der stichting Bethel te Bielefeld. Bethel, ide beroemde stichting van Vader vort Bodelschwing" voor zwak zinnigen, toevallijders enz. telde verle den jaar 11446 verpleegden, waaraan 450 diakenen en diakonessen zich wij den. De omgeving der stichting is zoo groot als de gemeente Zeist. Dezen avond zal men heel het leven der stich ting op het doek kunnen zien. Waar steun van buiten dringend noodig is en de toegangsprijs slechts op 25 cents is gesteld, zal Concordia dezen avond ze ker wel te klein blijken. Met 1 Februari is de derde pont niet in dienst gesteld, maar naar ons van betrouwbare zijde is meegedeeld zal dit Maandag 4 Februari a.s. geschie den. Dan kan ook het metselwerk aan de haven pas gereed zijn. Alle pogingen worden in het werk ge steld om de overmatige roetproductie tegen te gaan en men heeft wel hoop in deze poging te zullen slagen. INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten75 ct. Laxeer-Tabletten60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SANTPOORT. Twee jeugdige boefjes van 16 en 18 jaar, D. V. en H. L. K. genaamd, bei den tuinders, de een wonende te Sant poort en de andere te Beverwijk. Zij hadden n.l. op den avond van 15 December 1.1. bij de weduwe H. V. inge broken en hadden van den schoorsteen een paar busjes met kleingeld gestolen. Hiermede waren zij echter niet tevre den en haalden uit een busje, dat in een bedstee stond, nog een bankbiljet van f 100 en 6 van f 10. Dit geld hadden zij in een boschje op een terrein van de Ned. Spoorwegen verstopt, met het doel om op te maken. Toen de weduwe thuis kwam, vond zij haar linnenkast opengebroken en de busjes met klein geld verdwenen. Een ambtenaar van „Pro Juventute" bepleitte voor den eersten bekl. een voorwaardelijke gevangenisstraf, daar hij in slecht gezelschap geraakt was. Als hij onder goede leiding komt, zal er nog wel wat goeds van hem te maken zijn, tenminste als hij onder leiding van Pro Juventute" komt. De Officier, zijn requisitoir nemend, zeide, voor den eersten bekl. eerst een zware straf te willen eischen, doch dat hij het nog eens zal probeeren, maar dan moet hij onder toezicht van „Pro Ju ventute" komen. Hij eischte dan 3 maanden voorwaar delijke gevangenisstraf met een proef tijd van 3 jaar, terwijl hij niet meer in Beverwijk mag komen en onder toe zicht van „Pro Juventute" moet komen. Voor den 18-jarigen K. L. M. eischte het O. M. 6 maanden gevangenisstraf. De 21-jarige J. H. W., wonende te Wijk aan Zee en Duin, had op 16 De cember van L. H. K. geld aangenomen, ongeveer f 10, dat deze van het terrein van de Ned. Spoorwegen weghaalde. Hij wist, dat het gestolen was, doch weigerde het niet. Eerst ontkende bekl., doch door de getuigenis van J. K. L. gaf hij ten leste -toe. De Officier eischte een gevangenis straf van 1 maand. Zaterdagavond 1 uur keerde iemand uit Haarlem per fiets van IJmuiden terug, alwaar hij eenige za ken gedaan had. Te Santpoort verloor hij zijn portefeuille, waarin zich een aanzienlijk bedrag aan geld bevond. Den volgenden morgen omstreeks 10 uur werd de portefeuille door een be woner van Santpoort opgemerkt en dank zij eenige brieven en foto's, welke er zich in bevonden, kon zij direct aan den eigenaar worden teruggegeven. Door het drukke verkeer, dat aldaar is, zag de portefeuille er ontoonbaar uit. De eigenaar was natuurlijk zeer ver heugd en beloonde den eerlijken vinder dan ook ruim. N. Hl.Ct. Faillissementen ln Nederland. Volgens mededeeling van hef handels informatiebureau van VAN DER GRAAF a Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 1 Febr. in Nederland uitgesproken 100 faillissemen ten tegen 91 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 1 Febr. 1924 419 faillissementen tegenover 381 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. WITTE BRUIS. Stel niet uit lid te worden van het Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte komt onverwachts, het noodlidmaat- schap kost u dan f 4. Voor f 1.50 Contributie per jaar dus 3 cent per week ig men lid en heeft dan recht op kostelooze hulp van een der wijkzusters en tevens gebruik van ver- pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap gelieve men te richten aan den Administrateur den heer J. F. de Liefde, Lagerstraat 12 te Velaeroord, Op 29 Januari overleed te Lêhê (Duitschland) onze ge liefde zoon en broeder, PIETEE, ADBIANUS ZWAAN Wed.J. Zwaan en familie. Inplaats van kaarten. Hiermede vervul ik den treuri- gen plicht u kennis te geven van het overlijden van mijn geliefden echtgenoot en vader den Heer P. A. ZWAAN, in den ouderdom van 34 jaar. Wed. O. ZWAAN—Lustig en Kinderen. Lêhê (Duitschland), 29 Jan. '24. Tot onze groote droefheid overleed heden door een nood lottig ongeval, onze geliefde Echtgenoot en Vader de Heer KLARACORNEL1SSCHAAP, in den ouderdom van 31 jaar. Namens Echtgenoote en kinderen. Wed. O. SchaapTimmers Geertruda Dederika Aibertus Marinus Marinus Veiseroord, 1 Februari 1924. Planciusstraat 31. Tot onze groote droefheid overleed heden door een noot- iottig ongeval onze geliefde Zoon en Broeder K. C. SCHAAP, in den ouderdom van 31 jaar. Uit aller naam Wed. A. Schaap—Spaans Kinderen en kleinkinderen IJmuiden, Pres. Steynstr. 44. DA.Mi U1G1NG Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die be langstelling, deelneming en hulp betoond hebben bij de ziekte en liet overlijden van ons lief zoontje, in 't bijzonder aan Ds. KROESE, voor de troostvolle woorden in het terfhuis, den heer J. LUIJT voor de troostvolle woorden aan het graf gesproken, en de vriendjes van onzen lieven jongen, die hun kameraadje, en den heer P. MOOI, welke met zijn klasse zijn geliefden leerling naar zijn laatste rustplaats geleidde. Uit aller naam, T. J. ROSIER. Veiseroord, 1 Febr. 1924. gevraagd, voor dag en nacht. Adres N. Hol, Bik- en Arnoldkade 1. O; dergeteekenden, practiseerende artsen in de Gemeente Velsen, ichten langs dezen weg het ver zoek tot hunne resp. patiënten, om bij voorkomende gevallen niet door middel van advertenties blijk te geven van hun dankbaarheid. Zij zijn zeer gevoelig voor den dank nunner patiënten en stellen de uiting daarvan zeer op prijs, ma#ar meenen dat openbaarmaking niet' de aange wezen weg is. De artsen E. F. Romeling F. H. Veldman P. A Barentsen A. de Oroot C. I. de Vries Robles A. A. Oosterwijk IJ. Hanneman R. Rutten P. C. de Weerdt. AANBESTEDING. Op DINSDAG 12 FEBRUARI zal door ondergeteekende worden aan besteed het bouwen van een Woon huis aan de Julianakade te IJmuiden, waarvoor vanaf Dinsdag 5 Febr. bestek en teekening verkrijgbaar zijn tegen betaling van f 2.50 per stel. K. BOON, Bouwkundige, Kanaalstraat 81 - IJmuiden. van 8 tot 3 en Vrijdags den gehcelen dag in klein gezin. Adres te bevr. Bureau van dit Blad. Biedt zich aan een voor dag en nacht. Brieven onder no. 2174, Bureau van dit Blad. Voor direct gevraagd eenige bekend met naaien. Aanmelding Zaterdagavond van 7—8 uur of Zondagmorgen 11—12, Midden- havenstr. 32, Zuidzijde Visschers- haven, IJmuiden. Bij de N. V. Ijsfabriek voor de Vischhandelvereeniging te IJmuiden kan een geplaatst worden. Zij die reeds eerder in het vak werkzaam waren genieten de voorkeur. TE HUUR MOOI in de Visseringstraat, voor vele doeleinden geschikt, groentenhal, enz., tegen zeer billijken prijs. Brieven no. 2170, bur. van dit blad. modern ingericht BUROER WOON HUIS, gelegen Stationsweg Velsen. Adres te bevr. bij J. v. Houwelingen, Boekhandel, Veiseroord. Oliv. van Noortstraat 12, ad f4900.— AdresJulianakade 70. ZAAK te koop Goede bijzaak te koop in Koek-, Chocolade- en Suikerwerken, voor zeer billijken prijs, op een der beste standen van IJmuiden. Ruim Woon huis. Spoedig te aanvaarden. Brieven lelt. C, bur. van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD, contant, een in zeer goeden staat zijnde PIANO. Brieven met opgaaf van merk enz. en prijs onder No. 2173, bureau van dit blad. 5E KOOP prima bespeelde VIOOL met Kist en Strijkstok. Te bevragen Wilhel- minakade 2. Drovi Een advertentie geplaatst ln de heeft steeds succes TE KOOP AANOEBODEN prima kwaliteit Egyptische Katoen, 15 draads, C f 3.25 per bg„ speciaal bestemd voor Fuiken, bij iedere hoeveelheid verkrijgbaar.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 6