Jaarvergadering. De Vereen, voor Chr. Nat. Schoolon derwijs hield Maandagavond haar jaarvergadering in het schoolgebouw. De vergadering was druk bezocht. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer P. Verhoog, bracht de penningmeester het finantiëel verslag uit. Daaruit bleek dat de Vereeniging nog onder zware zorgen gebukt gaat, wat vooral komt door de late uitbeta ling van de te ontvangen gelden der gemeente. In de commissie tot het na zien der bescheiden werden benoemd de heeren H. Alink en J. Steenbroek. Het verslag van den secretaris gaf aanleiding tot een uitgebreide discus sie. De heeren J. P. Nauta te Velsen en G. Ritskes alhier werden als bestuurs lid herkozen. Het bestuur is urgent inzake de kwestie van voorbereidende klassen en heeft daarover reeds geadresseerd. Zoo mogelijk zal nog dit voorjaar een ouderavond worden gehouden. Waar meerderen uit de vergadering sterk op aandrongen. Drankbestrijding. Naar we vernemen, houdt de Afdeeling der Ned. Vereeniging alhier a.s. Vrijdag avond in „Flor a" haar jaarvergadering, toegankelijk behalve voor de leden m:t hun huisgenooten en kinderen, ook voor de lezers der „Blauwe Vaan" het orgaan der vereeniging, dat hier geregeld gecol porteerd wordt. Hel progamma bevat muziek (viool en piano), declamatie, zang, causerie over den drankstrijd en een verrassing voor de kinderen. Volksonderwijs. De afdeeling Velseroord—IJmuiden heeft 1.1. Zaterdag met de aangekondigde film voorstellingen te IJmuiden en Velseroord groot succes gehad. Zoowel „Cycloop" als „Flora" was geheel bezet, zelfs moesten veel kinderen teleurgesteld worden, Op voor de kinderen zeer bevattelijke wijze heeft de heer Drijver van Santpoort bij de stille beelden van het leven der vogels verteld, daarbij natuurlijk steeds opgewekt om geen nesten uit te halen en het leven der gevederde vrienden niet te verstoren. Daarna werden de films vertoond, die prachtig waren en de jeugd in extase brachten. Vooral te Velseroord hebben de kinderen bijzonder aandachtig geluisterd naar den heer Drijver. De afdeeling zal overwegen of het mogelijk is, nog eens een middag voor de kinderen te organi- seeren en dan 's avonds voor de ouders VELSEN. Schoolvereeniging. In de gehouden jaarvergadering der Schoolvereeniging „Uw Koninkrijk kome" alhier werd het verslag van den secretaris, den heer L. Broeze, goedgekeurd. Het verslag van den penningmees ter kon nog niet worden uitgebracht, echter zal binnenkort een gedrukt verslag aan de leden worden toege zonden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Smit, Chr. J. van Heyst Pz., en L. W. Kuiper, werden met bijkans algemeene stemmen herkozen. Besloten werd de vacature Ds. Eggink nog niet te vervullen. Wanneer de gemeente voorbereidende klassen aan de scholen gaat verbinden, hoopt men dat ook de bijzondere scho len dit mogelijk zal worden gemaakt. Verder werd de wenschelijkheid van een Chr. Bewaarschool op Wijkeroog besproken. De vergadering besloot in beginsel tot oprichting van een Be waarschool. De kerkelijke kwestie. De kerkelijke kwestie bij de Ned. Her vormde Kerk alhier nadert in zoo verre haar oplossing, dat het classicaal be stuur van Haarlem thans het verzoek om bandopening naar den minister heeft doorgezonden. Dit is geschied op verzoek van den predikant te Velser oord, die meende dat men door wat in het afgeloopen jaar is geschied, een streep moet halen. Het beroep in de vacature Ds. Eg gink kan nu spoedig plaats hebben. Feestavond. De Chr. Jongensvereeniging had Vrij dagavond j.l. een feestavond georgani seerd in het gymnastieklokaal der Chr. school, dat goed bezet was. De voorzit ter, de heer W. Boom, sprak een ope ningswoord en deelde mede dat de aangekondigde spreker, de heer H. Gor- deau, algemeen secretaris van het Ned. Jongelings Verbond voor het jongens werk, door een reis naar Friesland ver hinderd was. In diens plaats was nu de heer L. P. Tismeer van IJmuiden ge komen. Toen de jongens op het podium een en ander van het kampleven te zien gaven, o.a. de komst in het kamp, het opbergen der bagage en daarna te mid den der tenten gezeten waren, sprak de heer Tismeer een woord ter aanbeveling van het kampleven, dat niet alleen li chamelijk, maar ook geestelijke opfris- sching geeft door de avondsamenkom sten. Daarna werd nog vertoond het aardappeljassen, het slapen gaan en de wacht, rond het kampvuur. Voordrachten en samenspraken wer den gehouden en een tombola voor de kosten van dezen avond. De heer Tis meer sloot deze goedgeslaagde sa menkomst. Kerkeraad. In de vacature wijlen J. Bos is door het kiescollege der Ned. Herv. Gemeen te tot ouderling benoemd de heer M. Markerink. Alhier is een RK. Mandolineclub opgericht met den naam Ons Genoegen. Het bestuur is als volgt samengesteld: A. Welp, voorzitter; A. Harsveld, secre taris, Mej. M. Bouchier, penningmees- teresse. Tot directeur is benoemd de heer G Stevens te Beverwijk. Door de politie zijn aangehouden drie arbeiders van het Hoogovenbedrijf, n.l. V., S. en L., die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van ammoniak- sulphaat ten nadeele van het bedrijf. Na verhoor door den w.n. commissa ris zijn ze weer op vrije voeten gelaten. De arbeiders zijn ontslagen. Naar wij vernemen, zal door het overlijden van den Generaal-Drecteur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken, den heer H. J. E. Wencke bach, de officieele openingsplechtig heid naar aanleidingtfvan het kort ge leden inwerking gestelde hoogovenbe drijf te Velsen, niet doorgaan. Hl. Dbl. Crematie Ir. H. J. E. Wenckebach. Zeer groot was Maandagmiddag de belangstelling bij de crematieplechtig heid van het stoffelijk overschot van den heer Ir. H. J. E. Wenckebach, di recteur-generaal der Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken. Cinder de vele aanwezigen merkten wij op van de commissarissen van het Hoogovenbedrijf de heeren Muvsken, C. en F. Stork, A. Fentener van Vlissin- gen, J. H. Wilton en A. F. Philips; van de drectie de heeren G. A. Kessler en Ingen. Housz, van de ingenieurs de heeren Petit, Feyink, Ledehoer, Dr. Wehrheim, van Root en Thierens; na mens het personeel was er de heer Scholtz, werkmeester. Voorts merkten wij op de Gen. Ma joor R. van Panthaleon baron van Eek, inspecteur van het wapen der Genie, de heeren J. C. F. Bung-e, directeur van de Staatsmijnen, Dr. Waller, directeur der Ned. Gist- en Spiritusfabrieken te Delft, Ir. J. F. de Vogel, curator der Technische Hoogesehool te Delft, Jhr. T. C. Strick van Kinschoten, burge meester van Beverwiik, de heer J. Kos telijk, gemeente-secretaris van Velsen enz. Nadat de kist onder het spelen van Handel's Largo op de katafalk was ge plaatst. nam de heer Muysken, vice- president van den Baad van Commis sarissen van het Hoogovenbedrijf het woord „Bijna onder den rook van het groo te werk. dat Wenckebach als laatste levensdoel wist tot stand te brengen, staan wij thans hier bii zijn stoffelijk overschot. Het bedrijf is bijkans vol tooid. maar hii zal het niet meer in werking zien. Zijn heengaan was een schok voor ons. wij verliezen een groot leider in hem, een sympathiek mensch, van groote werklust, met wien het een venoes-en was samen te werken. Hii had een eervolle loophaan in vele betrekkingen. Ziin aard was ophouwen, organiseeren, waardoor hij veel pio niersarbeid verrichte en groote dingen *ot stand bracht. Toen hij voor jaren in kleinen kring h^t denkbeeld opperde een Neder- landsch Hoogovenbedrijf t.e stichten, vond hij vertrouwen en door zijn in vloed werden een aantal menschen be reid gevonden medewerking daartoe te verlcenen. Wenckebach wist dat hij op groote moeilijkheden zou stuiten, maar met zijn groote werkkracht wist hij die te overwinnen en dit bedrijf, van zoo groote waarde voor ons land, tot stand te brengen. De moeilijkheden hij den bouw werden door den oorlog zeer ver groot, maar Wenckebach voelde zijn verantwoordelijkheid en misschien heeft dit hem te sterk gedrukt. Hij was door een ongesteldheid de laatste we ken verhinderd op het kantoor te ko men, maar den moed gaf hij niet op. Commissarissen en medewerkers weten welk een groot leider zij in Wen ckebach verliezen, maar zoo lang de Hoogovenindustriee in ons land zal be staan, zal zijn naam met eere genoemd worden, als de grondlegger daarvan. Wij zijn dankbaar voor wat Wencke bach deed. Daarna sprak de regeeringscommis- saris van het bedrijf, de heer Lam- brechtsen van Ritthem, die het ver scheiden van dezen grooten Nederlan der een zwaar verlies voor het bedrijf noemde. Hij had een rijk leven achter zich, toen hij het bedrijf stichtte en daarbij de medewerking verkreeg van mannen als J. C. W. Teilegen, toen bur gemeester van Amsterdam, Prof. Treub en anderen. Slechts de ingewijden we ten hoe hij moest strijden om alle moei lijkheden te overwinnen en in intiemen kring had men grooten eerbied voor zijn rijke kennis en zijn groote werk kracht. Het Hoogovenbedrijf verloor in hem zijn opbouwer, het land een zijner grootste zonen en het Instituut van In genieurs een zijner beste krachten. De heer G. A. Kessler sprak namens de directie. Spr. zeide dat de heer Wen ckebach de leider was, die voor alles de volle verantwoordelijkheid aan vaardde en waardoor wij werkten als in de luwte, beschermd tegen de stoo- ten der critiek. Hij stond in don storm als de schipper op de brug. Hij was voor ons allen als een schild. De hesten hebben het niet gemakkelijk in het le ven en zoo ook Wenckebach niet. Do mannen met de beste eigenschappen zijn zoo vaak de meest kwetsbare. Spr. zegt da.t de beer Wenckebach twee da gen voor zijn overlijden nog conferen ties leidde van half tien tot. half zeven, Wij waren veeleischend, hij was onver saagd en betreurde dat hij niet zijn volle krachten kon geven. Nu ligt zijn groote werk vóór ons, wij hopen het voort te zetten in zijn geest. Hij was een wonder van kracht, en toewijding en zijn naam en zijn voorbeeld zuilen ons ten richtsnoer blijven. De heer H. A. du Mosch sprak na mens de Alg.JNed. Indische Electric.i- t.eits Mij., waarvan de overledene com missaris was. Met zijn scheppende en bezielende kennis heeft hij ook onze maatschappij gediend en dankbaar brengen wij hem onze hulde. De heer B. de Kat schetste de heftige ontroering, die er was bij de vele vrien den en bekenden over het groot verlies bij het verscheiden van Wenckebach. Ook in Indië is men diep geschokt en de directeur der gouvernementshedrij- ven in Ned. Indië had spr. uitgenoodigd hem te vertegenwoordigen en de nage dachtenis van Wenckebach te huldi gen. Spr. wenschte dit gaarne te doen, want het was ook hem een behoefte van zijn groote hoogachting te getuigen. Hij toch heeft het voorrecht gehad Wencke bach vele jaren te kennen en mocht hem opvolgen zoowel als directeur der Staatsmijnen en als directeur der gou- vernementshedrijven in Indië. Spr. roemde de groote werkkracht en het doorzettingsvermogen van Wencke bach, wiens bekwaamheid zoo erkend werd, dat zijn oordeel werd gevraagd in tal van vraagstukken. Zijn doel: zijn krachten aan te wen den ten bate der gemeenschap, heeft hii ten volle bereikt. Hij had nog meer kunnen bereiken, hij stierf in zijn werk in volle wapenrusting. Ir. J. J. Stieltjes, vice-voorzitter van den Baad van Bestuur van het Kon. In stituut van Ingenieurs, wees op de groote veelzijdigheid in den arbeid van Wenckebach. Eerst bij de genie, kwam hij in 1898 als directeur bij de Noord Ooster Locaal Spoorwegenin 1902 werd hij Directeur der Staatsmijnen en in 1907 directeur der gouvernementshc- drijven in Ned. Indië. Ziin capaciteiten werden ook door het landsbestuur er kend: hij was lid van den Miinraad voorzitter der Commissie voor de dis tribuie van ijzer en staal enz. Hii is op bet veld van eer gesneuveld; onder on* was hii 'n man van gezag en van groo te. bet.eekenis. De rust heeft hij wel ver diend. De beer J. W. Yzerman, voorzitter van den Baad van Bebeer van het Ned. In 'Hsrh Aardolie Bedriif. waarvan de heer Wenckebach regeerinsrscommissaris was. roemde bet scherp verstand en de o-roote tact tot samenwerking van de overledene. De beer P. W. Bos, directeur van Pu Mie^e Werken te Amsterdam en neef van den overledene, herdacht de 37- iir?o-p vriendschap en gaf een schets van hef, rijke leven. Boarna daalde de kist onder het snpVn van Andante van Harm. Wenzel waarna een zoon namens de famili dankte voor de zeer groote belangstel Hng. In t begin van deze m>and werd O. B. door zijn medewerklieden aan de zaak van Olie en Gonnermann te Velsen wat geplaagd en voor suflert uitgescholen B schold terug en een van de kameraden, E. P D die meende dat 't op hem gemunt was, irok zich dat aan en maakte zich zoo driftig, dat hij B. met een zwaar breekijzer van wel een paar meters lang een klap op den schedel gaf. Maar man, als je een beetje harder had geslagen, dan had je den get. wel kun nen doodslaan, zegt de Politierechter. Dat zeide de dok'er ook, aldus G. B. Ja, je mag wel van geluk spreken, dat 't zoo goed is afgeloopen, aldus de Politierechter weer. Bekl. zegt nog, dat hij het breekijzer in de hand had, omdat hij er'mede werkte. Get. B. verklaart, dat hij nimmer iets met den bekl. hee't gehad en dat deze spijt van het gebeurde heeft. Wat ik zeide, aldus get., was ook niet tegen den bekl. gericht. Het O.M. vordert 2 maanden gevange nisstraf. Volgens dien eisch wordt bekl. veroordeeld. Bekl. vond het wel wat zwaar. Ja, maar dat ijzer was ook te zwaar, l merkte de Politierechter op. De straf, die I ik u opleg is mild voor zoo'n mishandeling Hl. Dbl. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 23 Febr. 1924: 15 timmerlieden, 4 metselaars, 8 schilders, 1 stucadoor, 1 mach. houtbe werker, 1 stratenmaker, 1 meubelma ker, 1 kuiper, 3 mandenmakers, 1 schoenmaker, 5 machinisten, 9 stokers, bankwerkers, 2 smeden, 2 loodgie ters, 1 electricien, 1 modelmaker, 1 voorslaander, 2 zeilmakers, 1 bakker, 2 kantoorbedienden, 206 diversen. Maandagavond hield de afdee ling Velsen-Wijkeroog van de S. D. A. een openbare vergadering in de bo venzaal van café ..Bloemoord", waar als spreker optrad de heer W. van der Vall, te Heilo, lid der Provinciale Sta ten van Noord-Holland. De vergadering werd geopend dooi den voorz. den beer Visser, lid van den gemeenteraad, die de meening uit aangesteld, en werkplaatsen en fabrie ken worden in de laatste dagen niet meer stopgezet. Als dat zoo eenigen tijd doorgaat, dan zal met rente teruggenomen wor den, wat nu met geweld afgedwongen is. Schijnt het op economisch terrein dus eenigszins lichter te worden, op politiek gebied is het donkerder dan ooit. Colijn kwam, zag en wijzigde. De eerste daad van den organisator der Kon. Petr. Maatseh. was den gulden veilig te stellen en hij wilde dit be reiken door de verlaging der ambte naarssalarissen en bezuiniging op het onderwijs, doch Indic moest, verde digd worden en hiervoor was eonc vloot noodi.g. Uitvoerig behandelt spr. nu den vlootwetstrijd en zegt, dat het hem begint te duizelen, als hij de zich echte Christenen noemenden met don bijbel in do hand en de sabel achter den rug de belangen der kapitalisten ziet verdedigen. Vervolgens komt hij tot de laatste ministercrisis en wat de plannen der teruggekeerde regeering zijn. 't. Is al bezuiniging wat de klok slaat., maar op eene manier, waarvan sprak, dat de slechte opkomst op deze I ambtenaren en arbeiders het slaehtof- vergadering zeker wel het gevolg was I ter zullen worden, terwijl de ontwor- van het ongunstige weer, maar dat I ben belasting op rijwielen en thee al- het. toch zeer te bejammeren was, dat Ilcronaangenaamst op den kleinen man niet meer ingezien werd door de arbei-1 zullen drukken. dei-s zelve, dat het meer dan ooit nood-1 Was de heffing in eens indertijd aan- zakelijk was front te maken tegen de I genomen, dan waren we nu van de el- reactie. I lende af geweest. Nu loopen we groot De heer Van der Vall had als ondo.r I gevaar, dat er binnenkort niets meer werp gekozen „Wat ons te wachten pver is van het goede, dat na jaren staat" en begon met eene vergelijking tusschen de natuur en den toestand voor den arbeider en den kleinen mid denstander; de woorden guur, koud, donker, somber, ongezellig, zijn daar op hun plaats. Maar vanzelf komt de toestand in de natuur weer in orde, geen mensch behoeft iets te doen om langen strijd voor de lagere klasse is verkregen, daarom moeten we alle krachten inspannen om de vertegen- I woordiging der verdrukten in de re- geêringslichamen te versterken. De tegenwoordige regeering wil le- I gcr en vloot versterken, daarvoor is wel geld beschikbaar, doch het onder- de lieve lentedagen te voorschijn te I w'is Pn sociale wetgeving moeten roepen, doch om den toestand voor de I slachtoffers worden. Is het niet te be- menschen te verbeteren, moet de I treuren, dat een man als Dr. De Visser mensch zelf zich aangorden en een Imoct. zwichten voor een Colijn? zwaren strijd aanbinden. Dit is, zegt' Wii mozsn niet tnoetnor, urn Wij mogen niet toestaan, dat het on derwijs verslechterd wordt, daar le gen moeten we ons met alle macht verzetten. Wat de Socialisatie betreft, moge Mr. Dresselhuys beweren, dat ze dood is, wii kunnen nieedeelen, dat in Haarlem besloten is er aan te gaan bouwen en dat ze voor de arbeiders in de toe komst van veel belang is. Op den Oceaan van het economisch leven dobbert het schip der arbeiders beweging, maar bestuurd door de vas te hand van een ervaren stuurman, komt het in veilige haven. Onder een woord van dank aan den spr. voor zijn boeiende rede sloot de voorzitter de vergadering. SANTPOORT. Maandagavond gaf het Kinder- en Operettekoor „Kindervreugd"een uitvoering in de concertzaal „Zomerlust". Zooals we lat bij uitvoeringen van het koor gewend zijn, was de zaal geheel bezet. De heer Post zette den avond in met het zingen van „Op Marsch", een aardig iedje van Isr. J. Olman. Hierop liet hij volgen „Pieretle en de Melkkan", eeri com positie van Hendrika van Tusschenbroek, gemaakt naar aanleiding van een fabel van La Fontaine. Ook dit werd zeer aardig gezongen, zoodat een hartelijk applaus volgde Met „De schoonste Feestdag" werd het uitsluitend zanggedeelte besloten. Deze mooie cantate [van Cath. v. Rennes werd over 't geheel eveneens aardig vertolkt, hoewel er gedeelten in voorkwamen, die niet geheel den toets der critiek konden doorstaan. Dit moet echter voor een groot deel worden toegeschreven aan het feit, dat het aantal jongensstemmen te klein is en het aantal kleine meisjes ten opzichte van de overige meisjes wel wat groot. Ware dit niet het geval geweest, dan had het slot zeker nog heel wat indrukwekkender ge klonken. Dit neemt niet weg, dat we ons spr., de taak der S. D. A. P., die al meermalen getoond heeft dezen strijd te durven aanvaarden en gelukkig ook op menige overwinning kan wijzen Ook deze strijd is wel weer te winnen en moet gewonnen worden en er zijn reeds teekenen, dat het laagste peil van inzinking bereikt is en een lang zame stijging reeds te bemerken valt. Maar nu is uitkijken de boodschap Van alle kanten wordt de reactie op de arbeidersklasse losgelaten, een reactie on de angst-democratie van 191R Overal ziet men geleerde en ongeleer de publicisten optreden om den volke te verkondigen, dat. de levenswiize moet, versoberd worden, tenminste die der arbeiders, voor de anderen is dat niet zoo noodzakelijk. De arbeiders hebben de laatste jaren een veel te weelderig bestaan gehad, een hoog loon voor weinig arbeid, daar moet noodig verandering in aangebracht worden. Tn de laatste dagen vooral wordt in dien geest gesproken en ge schreven, door den heer Treub, den voorz. van den Indischen Onderne- morsraad, den man, die zich vroeger Radicaal noemde en toen den arbei ders respect afdwong, al was hij te genstander, doch thans, zij het niet in ronde woorden, de arbeiders lui noemt. Als spr. ziet naar de arbeiders op het platte land, die nog steeds zeer lange dagen maken zonder nog maar eenigszins te kunnen rondkomen en de pogingen, die daar aangewend wor den om de loonen nog meer naar be neden te drukken, terwijl de werkloo- zen naar de armenkassen verwezen worden, dan is het spr. onbegrijpelijk dat de arbeiders niet wijzer worden. Door de uitbuiting der Indische ar beiders, die werken voor een schotel riist en een vischje, kunnen de klasse- ulljvl-l>. _OJ genooten van den heer Treub zich in I gaarne aansluiten bij de woorden van hulde weelde baden. Idoor den voorzitter van het koor, den heer Hierna geeft spr. een overzicht van I pran|(for| aan den heer Post gebracht, den strijd in de textielindustrie, waar I y. jiem jeUgd geen liefde tot de de werkgevers de arbeiders op sfraatjedele zangkunst leert, leeren zij het bij smijten, terwijl er momenteel zooveel I niemand. Dat de kinderen hun leider weten I .1:.,„U Ttn O -»-«■!i.-J /vr» n (lei 9F I -J. ..„lino te verdienen valt. De strijd gaat daar in schijn om de loonen omlaag tc krij gen, maar in werkelijkheid on: den 8- urendag te nekken. De strijd is daar zeer moeilijk en alleen dan door de ar beiders te winnen, ais alle arbeiders uit het heele land hen helpen. Als alle arbeiders nu maar inzagen, dat het hen van het grootste belang is. te waardeeren, bleek ons uit de aardige attentie hem geschonken. De oudste jongens en meisjes van het koor bijna reeds dames en heeren voerden de aardige klucht „Het verlote Landhuis aan den grooten weg" op. Ze hebben dit bijzonder leuk gedaan. Onbe daarlijk gelachen is er, toen Walburg, de rentenier (W. Overstegen), zijn afkeer van wie den strijd daar wint, dan zouden Ien te kennen gaf, en toen Willem, 1. i li/-.va I w uu ar v- 11 "I ze het niet aan steun laten ontbreken. Het merkwaardige verschijnsel doet zich voor, dat de toestand van Neder land met dien van Duitschland op- en neergaat. Nu daar weer eer.ige ople ving valt te constateeren, gaat het in ons land ook dadelijk weer wat voor uit, kijk maar eens even naar de kool streek aan den Langendjjk, waarm den laatsten tijd weer aardig geld ver diend wordt en voor Beverwijk en omstreken zal die invloed ook goed merkbaar zijn, in verband met de prij zen der aardbeien de tamboer (B. Pollé) zei: „Ik wil naar mijn moeder toe". Werkelijk de jongens en meisjes hebben uitstekend gespeeld en we zouden haast zeggen„Grooteren zou den het hun niet verbeterd hebben Er was voor zeer aardige costumes zorg ge dragen en ook Mevr. Maas, de kapster, komt een woord van hulde toe. Na de pauze ging het kinderzangspel in 4 bedrijven „Jantje in Modderstad". De korte inhoud hiervan is de volgende. De kinderen van Modderstad waren vuil en slordig. Op zekeren dag verscheen in Modderstad een jongen. Toen hij de vuile 1 1 _1 Lit -rn iron H 1 in nvi. Ook op de handelskantoren wordt ^hij v»n hun on- langzamerhand weer meer personeel kinderen zag oes u

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3