1 Zaterdag 1 Maart a.s. Opening Trompslr.lfVelseroord Bruijnzeeis' een autogeen-lasscher en een vnurwerker. Net Meisje W een net Meisje Net Dagmeisje Dagdienstbode een Dienstbode jonge Werkster TB BUUR Leger des Heils Laatste Week Profiteert nog extra koopjes i UITBREIDING] Hoeden - Petten Heeren Modemagazijn Laatste Week By de Y.E.M. kunnen geplaatst worden Persoonljjke aanmelding. Mededeeling. Met ingang van heden is het kantoor en het magazijn der Coöperatieve Ver eeniging van Amsterdamsche Visch- handelaren gevestigd in perceel SLÜISPLEOï 36 - ALHIER j Thalia Theater - IJmuiden - Tel. ISöf BOIL® EN WILSON &IKe nieuiue dagv brengt nieuwe rooKers uao PouTpe Saberts echte Triesc.be Heerenbaai J. KLEIJN, Grossier in tabakken, Velseroord. VHM HET MEUBELHUIS voorfaeea 0ÜDSH00RN Filiaal van den Heer s. waterdrinker 1 Kloosterstraat 19 - Beverwyk IX de Waard KALVERSTRAAT 41 Wsihvxi reinheid te genezen. Van een sponzenvrouw, van een kanneman, zeepman en borstelman, koopt hij alles wat hij noodig heeft. Mid den onder het spelen der kinderen pakt hij een jongen beet, en nadat hij de schoongewasschen jongen heeft laten zien zijn de kinderen genezen en voortaan is Modderstad een toonbeeld van netheid. Dat de kleinen dit stukje met enthusiasme speelden zal men begrijpen, als men weet, dat ze de oudste kleeren mochten dragen die ze hadden, van hun haardos een rage bol mochten maken, er „vies" mochten uitzien enz. Maar ondanks dit, zongen zij keurig enkele stukjes tweestemmig. De sponzenvrouw, den kanneman, den borstel man en den zeepman eveneens een bijzondere pluim. .Kindervreugd" kan met .vreugd" op dezen avond terugzien. Het bijenpark van wijlen den heer A. Kelting is overgegaan aan de N. V. Haagsche Maatsch. tot Expl. van Boter en Margarinefabrieken. Wat zal bij ons de boter nu goedkoop worden 1 De R.K. tooneelvereeniging „St. En" gelmundus" gaf Zondag haar laatste uit voering in dit seizoen. Opgevoerd werd „Janus de Wonderdokter" en „Vader mag ik trouwen". Beide stukjes genoten een goede vertolking. Jammer, dat „Zometlust" nog leege zitplaatsen vertoonde. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: M. Koertsvan der Pol, z. P. Veldhuis- Lustig, z.G. Datema— Schaap, d.M. Poel—van den Grampel, z. Overleden: Wouter Buisman, 68 jaar echtg. van P. ten Cate Cornelia Huijboom, 71 jaar echtg. van P. J. HubensCornelia Alderliefste, 68 jaar echtg. van A. Voogt; Catharina Qesine Rijkhart, 61 jaar echtg. van J. Tijsze Wietske Jansen 16 d. dochter van Jan Jansen en W. M. Ruitenbeek Trijntje Smit 48 jaar echtg. van A. Swier. IJMUIDEN. VLAGGETJESVERKOOP ten bate der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Bij gelegenheid van den wedstrijd Storm vogelsBlauw-Wit had j.l. Zondag op het Stormvogels-terrein een vlaggetjesverkoop plaats, welke uitnemend geslaagd mag heeten, niettegenstaande het weer den ge- heelen dag nog al pruilig was. De opbrengst bedroeg f 72.95'/r Allen die hieraan hebben medegewerkt en bijge gedragen komt voorzeker een woord van dank toe en het zal hen een voldoening zijn weer een steentje te hebben bijgedra gen aan het edele doel der tuberculosebe strijding. Moge dat steentje eenmaal zoo groot worden, dat de Vereeniging het Consultatiegebouw haar eigendom zal mogen noemen. SPORT. ATHLETIEK. Op den Zondag te Hilversum gehouden Veldoop, uitgeschreven door de „Utrecht- sche Provinciale Athletiek Bond", wist de heer J. H. Jonker in klasse A (afd. cracks) een 2den prijs te behalen op de 5000 M., terwijl de heer J. Zwart in klasse B (afd. nieuwelingen) een 5den prijs wist te behalen op de 3500 M. Tevens behaalde de heer C. Hoogvorst in klasse B het diploma N. A. U. Wij kunnen de heer J. H. Jonker, gezien de laatste prestaties, tot een der beste Veldloopers in den lande rekenen. Allen kwamen uit voor de Turnvereeniging „IJmuiden" alhier. VISSCHERIJ. Door de onlangs alhier opgerichte Visscherij Mij. Noorderlicht is aangekocht de stoomtrawler Barendsz IJ.M. 4 van de Veenkoloniale Bank te Sappemeer. In aansluiting met de berichten, die wij reeds eerder hierover plaatsten verne men wij thans, dat het bestuur van de visschersvereeniging te Urk een schrijven heeft ontvangen van B. en W. van Haarlem om afgevaardigden naar Haarlem te zenden tot het houden van een bespreking over deze kwestie. De bestuursleden, die thans in IJmuiden vertoeven tot het uitoefenen van hun bedrijf, hebben aan deze uitnoo. diging gehoor gegeven. Kenn. Ed De door den heer R. de Boer te Haarlem aangekochte nieuwgebouwde stoomtrawler Geertruidenberg I is hier aan gekomen en zal hier voor de visscherij gereed gemaakt worden. Ook is hier aangekomen de door den heer E. A. de Gruyter te Heemstede aan gekochte motorlogger Merwedell V.L. 40, welk schip van hieruit ter visscherij zal varen. De motorlogger Cornelia Clasina K.W. 176 kwam hier van Wiek binnen met 930 tonnen haring, voor de reederij N. Parlevliet. De haringvangst in de Zuiderzee. Sinds jaren heeft de haringvangst zich niet zoo hoopvol doen aanzien als ibans het geval is. Oroote massa's houden zich in het Noordelijk bekken der Zuiderzee op. Visschers van Enkhuizen vingen dan ook in enkele uren partijen ter waarde van f 200 a f 300. Een hunner kwam Maandag middag binnen met plm. 28000 stuks, waarvoor besomd werd f 932. De laatste dagen hebben de vis schers op de Noordzee en vooral ter hoogte van de Schotsche kust ontzag gelijke hoeveelheden haring gevangen. Groote scholen haringen werden aan getroffen op de vischgronden van Han- da en Cape Wrath en verschillende keeren is het gebeurd, dat men de net ten niet aan boord kon krijgen vanwege het zware gewicht der gevangen visch- massa's. fa si Het spreekt van zelf, dat door dezelf de oorzaak tal van netten scheurden en weer andere volkomen vernield werden. SCHEEPVAART. IJ m u i d e n Aangekomen 23 Februari Gelderland, st., New-Castle, steenkolen, Hoogovenbedrijf. Het stoomschip „Plancius". Het nieuwe stoomschip „Plancius", het grootste schip der Paketvaart Maatschappij, maakte Zaterdag vanuit IJmuiden een proef tocht in tegenwoordigheid van zeer veel genoodigden en autoriteiten. De proeftocht verliep uitstekend. Het stoomschip is bestemd om met de „Melchior Treub" den wekelijkschen snel- dienst JavaSingaporeDeli te onderhou den. Het schip heeft een waterverplaatsing van 8500 ton. GEMENGD NIEUWS. De autobussen niet op de Groote Markt. Door B. en W. van Haarlem is naar we in Hl. Dbl. lezen, afwijzend beschikt op een nader verzoek van de autobushouders, om weer op de Groote Markt met auto bussen standplaats te mogen nemen. De door de autobushouders bij B. en W. ingediende dienstregeling was n.L van dien aard, dat voortdurend twee autobussen op de Groote Markt zouden staan d.w.z. nadat er twee vertrokken waren kwamen er weer dadelijk twee andere voor in de plaats, zoodat de autobussen toch weer voortdurend door de stad zouden rijden. Omdat dus de reden, waarom indertijd de bussen uit de stad geweerd zijn, op deze wijze natuurlijk niet zou vervallen, hebben B. en W. afwijzend op het verzoek der autobushouders beschikt. 'A. B. H. Verhey f Wij lezen in de Oud-Katholiek o.a. het volgende over Anton B. H. Verhey: „Meer bevoegden hebben hem getee- kend als den machtigen toonkunste naar, pianist en componist. Velen bui ten ons zullen hem ook gekend hebber*, als een werkzaam en edel mensch, vol humor maar ook vol diep gevoel. Een rnensch vol opgewektheid, altijd bereid tot helpen, altijd zich verheugend als iemand eenig succes had. Maar wij, Oud-Katholieken, hebben in Anton Verhey een man gehad, die een eere plaats innam in ons kerkelijk leven, die met hart en ziel leefde in, leefde voor onze kerk. In haar dienst heeft hij zijn gaven gesteld. Allereerst toen hij nog zeer jong, als organist in de gemeente van de heilige Laurentius en Maria Magdalena te Rotterdam werd aange steld, of in den loop der jaren bij talloo- ze gelegenheden met zijn spel kerkelijke plechtigheden opluisterde. Maar boven al het blijvende dat hij ons heeft nage laten waarvan wij telkens genieten bij onze kerkelijke samenkomst. Groote schatten van zijn kunst heeft hij ons ge geven bij de samenstelling van de Mis gezangen en het Katholiek Gezangboek, terwijl wij nog in het bijzonder denken aan de door hem gecomponeerde mis sen, het oratorium de Kerk van Ut recht enz. Hij was nog meer. Hij was een leek, die in alles meeleefde met wat er in on ze kerk gebeurde. Vriendelijk, maar zonder veel omhaal zeide hij zijn mee ning, en juichte elke hervorming toe, die tot verheffing van het godsdienstig leven kon strekken. Niets ontging in on ze kerk aan zijn aandacht, waar het haar bloei, haar ontwikkeling betrof." Be Phoenix A. G. en de Nederlandsche aandeelhouders. De „Köln. Volkszeitung" spreekt zeer positief het bericht tegen, dat onlangs door de bladen is gegaan, dat de Neder landsche groep van groote aandeelhou ders van de Phoenix A.-G. haar aan- deelenbezit aan een andere buitenland- sche groep zou hebben overgedaan. De Nederlandsche groep zegt het blad heeft noch met een Engelsche groep onderhandeld over afstand van een deel van haar bezit, noch eenige af spraak gemaakt van dezen aard. De Nederlandsche aandeelhouders hebben dan ook in bet minst niet liet voorne men hun bezit in te krimpen. Integen deel, ïs er reden aan te nemen, dat in de laatste weken nog meer groote pos ten Pboenix-aandeelen in handen van de Nederlandsche groep zijn gekomen. Behalve in Nederland zijn er elders in het buitenland geen Phoenix-aandeelen of hoogstens in zoo kleine hoeveelheid, dat de invloed, van Duitsche- en Neder landsche aandeelhouders daardoor in het minst niet geschaad wordt. Wij teekenen bij dit bericht aan dat de^ Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfa brieken bij de Phoenix A. G. betrokken zijn en een groep aandeelen bezitten. Landverhuizing naar Canada. De heer J. C. C. Sandberg, directeur van het Informatiebureau van do Ne derlandsche vereeniging Landverhui zing, acht het in het algemeen belang dringend noodig nogmaals ernstig te waarschuwen tegen de onverantwoor delijke propaganda voor landverhui zing (naar Canada en elders), die ge voerd wordt door organisaties en per sonen, die daarmede winstbejag op het oog hebben. ''J#! Slechts in die organisaties of perso nen kan vertrouwen gesteld worden, welke: le. voldoende waarborgen bieden voor onopgesmukte, zakelijke en juiste voorlichting; H-^jj 2e. geen winstbejag beoogen, zoo dat geen gevaar bestaat dat de belan gen dergenen, die wenschen te emi- greeren, daaraan zullen worden opge offerd; f 3e. niet alleen geen controle vreezen, maar deze nadrukkelijk toelaten. De eenige organisatie, die thans aan al deze voorwaarden voldoet, is de Emi gratie Centrale Holland, die volgens haar statuut geen winst mag maken, die door de samenstelling van haar cu ratorium behoorlijke waarborgen biedt dat zij haar verplichtingen in alle op zichten zal nakomen en die bovendien de voorlichting en de selectie der aspi rant-emigranten overlaat aan de Ne derlandsche Vereeniging Landverhui zing, waardoor zekerheid bestaat dat niet alleen de lichtzijden zullen worden voorgehouden, maar dat ook op de te overwinnen moeilijkheden en op de schaduwzijden zal worden gewezen. De heer Sandberg is bereid belang hebbenden en ook belangstellenden in bijzonderheden in te lichten aan de hand van uit Canada ontvangen gege vens van volkomen bevoegde en volko men betrouwbaree zijde. biedt zich aan voor dag en nacht, goed op de hoogte met naaien, Br. onder No. 2192, bur. v. d. blad, Mevrouw N. J. OMMFRINQ, Kennemerlaan 36, vraagt voor direct voor dag en nacht. gevraagd, KANAALSTRAAT 28RD. OEVRAAOD EEN FLINKE Adres: KANAALSTRAAT I. OEVRAAOD voor dag en nacht in klein gezin tegen half Maart of 1 April. Br. aan boekhandel C. J. SNOOIJ, IJmuiden. Een nette gevraagd voor den Vrijdag. Adres: bureau van dit blad. OEVRAAOD voor direct nette Loopjongen niet ouder dan 16 jaar. Aanmelding Vrijdagavond 7—8.30 uur Nolf's Ooedkoope Apotheek, Prins Hen drikstraat 11QC. twee ongemeubileerde Kamers met afzonderlijke Keuken. Adres te ver nemen bureau van dit blad. BIJZONDERE SAMENKOMST op Donderdag 28 Februari, 8 uur namiddags. LeidersMajoor en Mevrouw RöNlTZ, nieuwe Divisie Officieren der N. H. Divisie. van de welke U kunt halen wegens in Prins Hendrikstraat 105. De Kantooruren zijn van 9 uur v.m. tot 2.30 uur n.m. Telefoonnummer 221. Nog slechts heden" WOENSDAG en DONDERDAGluïn^ j De succesfilm j Filmspel in 6 afd., gespeeld door de bekende Nederlandsche ariisfen j OP HET TOONEEL in hun reperiroire o.m. ASTRA. Het levend sprekend menschenhoofd. i Lachen Lachen Lachen i Voor H. H. Winkeliers verkrijgbaar bij t 55 HET ADRES VOOR HANDELS DRUKWERKEN IS N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN WILLEMSPLEIN De inkoop van Lompen, Metalen, Touwwerk en aanverwante artikelen Is uitsluitend VELSEROORD - TELEFOON 146 tegen de hoogste marktwaarde. Uw stem blijft steeds onver moeid, helder en krachtig door regelmatig gebruik van de aangenaam verfrisschende 'SaMafctesa Verkrijgbaar bij alle Apothe kers en Drogisten in blauwe doozen 45 en 80 Cts. 'Let op het fabrieksmerk Gaba. Een advertentie geplaatst In de IJMUIDER COURANT heeft steeds succes.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 4