mm 9-29 ui! Belangrijke Mededeeling. Hoed en Pet nr. Er. UTÉI-lroiil MUffllFSLi N.V, Efectrische Installatie Mij. Dankbetuiging. Ljjkverassching. Bijeenkomst Dr. Ch. A. Götte Net Meisje PENSION Klein gezin Benedenhuis Twee jonge Papegaaien Ie koop oude Palen, 9»É is 8?aÉliIi, II. de Groot, vindt U tfgen den taagsten prijs in het Heeren Modemagazijn Zoo juist ontvingen wij een mooie sorteer in g in Overhemden Zelfstrikkers Strikjes Alvorens men tot aanschaffing over- gaatvan een ELECTR. STRIJKIfZER straalkachel, lamp of andere electrische benoodigdheden, vraagt dan eerst prijs opgaaf aan de v.h. Van Vrede Bais. Wij hebben thans een zeer uitgebreide collectie. Beleefd aanbevelend. In verband met de a.s. Schoonmaak hebben wij besloten tegen een zeer billijke voorwaarde Stofzuig- machines beschikbaar te stellen. Wirhs hn|j||||if |f. ||l/ Inwoners. En dan elk dorp bijna weer rijn eigen taal en adat. Alleen in rijn ressort, omvattende circa 60 dorpen worden 10 geheel verschillende talen gesproken. Daarbij komt het verschil in wijre van denken over begrijpen als liefde enz. Slechts na langdurig leven onder die menschen en geholpen door medicijnen enr. kan het soms de rendelingen gelukken wat vertrouwen te winnen en spreker was dankbaar te mogen reggen dat ook hij dit reeds ervaren had. De samenkomst werd geopend en gesloten met gebed, terwijl bij de uitgang gecollec teerd werd voor de zending. Ouderavond Dansclub T. O. V. Gisteravond gaf bovengenoemde Dans club een ouderavond in de balzaal van Thalia, onder leiding van de heer Schmidts, begeleid door het orkest (piano en viool) van Thalk Verschillende ouders en intro- ducee's ha en aan de uitnoodiging deel genomen. Ten verloting werd gehouden van een ba meter, welke door den heer Bakker weiil gewonnen. Verder werd een flesschenwals gehouden, gewonnen door den heer F. de Boer met dame en den heer Hoffman met mej. Mellema. De heer Harry Hart, Humorist, zorgde weer voor de lachspieren en die zeer in den smaak viel. Het geheel had een gezellig en ordelijk verloop, want voor dat men het wist was het 2 uur. Aan het bestuur van T. O. V. bestaande uit de heer H, Kroonen- berg en Mej. A. Peek komt hier zeker een woord van dank toe. T. O. V. kan dus met succes op deze avond terug zien. Woensdagavond, j.l. vond de uit reiking der prijzen plaats aan de win naars van den Schaakwedstrijd. Hier onder volgen de namen der winnaars en de behaalde prijzen: Groep I. Ie prijs G. Sant, Vulpen. 2e prijs H. J. Woudenberg, Pijp. 3de prijs C. J. Post, Schaakbord. Groep II. Ie prijs J. A. Stals, Schaakspel. 2e prijs K. tabree, Vulpotlood. 3e prijs B. J. ten Vaarwerk, kistje Sigaren. Groep III le prijs P. v. d. Bos, Tabakspot. 2e prijs J. Kufhus, Sigarenkoker. 3e prijs (na loting met C. C. Post en J. W. Rom) H. N. Bruggemans, Por tefeuille. Tot slot werd nog een gongwedstrijd gehouden in 2 groepen, waarin de prij zen een kistje sigaren werden be haald door G. Sant en H. N. Brugge mans (laatstgenoemde na loting met J. Kaay). VELSEROORD. „De Dageraad". Bovengenoemde vereeniging houdt op Zondagmorgen in de zaal van Flora, te Velseroord een vergadering, waarin als spreker zal optreden den heer B. Damme van Rotterdam, met het onderwerpWie was Multatuli Bazar. De bazar, deze week ten bate der Herv. Kerk gehouden, behoort alweer tot het verleden. Alle dagen was er een zeer druk bezoekt en bijkans alles werd dan ook verkocht. De uitslag van verschillende verlotingen was als volgt: de witte sprei viel op no. 18, de blauwe op no. 82, de theemuts op no, 40, de schilderijen op r.o. 79. De namen der poppen (Jetje en Tjetske) werden niet geraden. Gisteravond werd de bazar gesloten met een welgeslaagd concert in de kerk. Daartoe werkten mee het kerkkoor, voorts waren er nummers voor orgel en fluit en viool en piano en zong mej. C. van Heyst het „Onze Vader". Ds. Kroese sprak een woord van hartelijken dank aan allen, die tot het welslagen van den bazar mede werkten. De Ziekenhuiskwestie. De protestvergaderingen alhier zullen gehouden worden a.s. Donderdagavond 13 Maart, in de zaal Flora en in het lokaal bij de Herv. Kerk. De vergadering in laatstgenoemd lokaal zal staan onder leiding van Ds. W. Kroese. In de beide lokalen zullen weer ver schillende leden van het comité van actie als sprekers optreden. In de Woensdag te Haarlem gehouden algemeene vergadering der Evangelische Maatschappij werd tot lid van het Hoofd bestuur gekozen onze plaatsgenoot, de heer G. Voet. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd Mej. M. Bokhout te Tilburg. Tuberculosebestrijding. Het jaarverslag over 1923 van de Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose in onze gemeente memoreert uitvoerig de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van het Consultatiebureau te Vel seroord. De enquetrice der Vereeniging, Zr. J. H. Bakker, maakte het zich niet gemakkelijk. Haar arbeid was zoo omvangrijk, dat van bestuurszijde de gedachte werd geopperd om de aanstelling van een tweede huisbe zoekster te bevorderen. Stappen werden daartoe gedaan, aanvankelijk ntet zonder succes. De bezuinigingsplannen maken echter dat er voorloopig van aanstelling niets komt. Met groote waardeering wordt de arbeid van Zr. Bakker herdacht en betreurd dat het jaar zoo ongelukkig voor haar moest eindigen door een ongeval, waardoor ze haar arbeid nog niet heeft kunnen hervatten. Aan de gelegenheid tot kuren in het Heerenduin werd in het afgeloopen jaar uitbreiding gegeven, waartoe Jhr. Mr. J. W. O. Boreel van Hogelanden zoo be reidwillig was mede te werken. Thans is daar plaats voor 16 patiënten. Van de 22 patiënten, die daar langer of korter tijd hebben gekuurd, was het resul taat dat 8 genezen werden ontslagen, 6 niet of weinig verbeterden, 2 moesten verder kuren, terwijl van 6 weinig resultaten zijn mee te deelen. Het dames-comité, onder leiding van Mevrouw v. d. Veen, heeft ook nu weer velerlei gedaan en heel wat geld bijeen gebracht. Uit het jaarverslag van den penning meester nemen wij het volgende over: Voor de Vereeniging is 1923 een belangrijk jaar geweest. Daartoe door het Dames comité en het Gemeentebestuur in staat gesteld heeft zij een eigen Consultatie bureau laten bouwen aan de Briniostraat te Velseroord, welk gebouw 26 September door den Burgemeester werd geopend. Ware deze opening, welke door allerlei bijkomende omstandigheden werd ver traagd, een 14 dagen eerder geschied, dan was de Vereeniging hier de eerste in ons land geweest, welke kan bogen op een eigen gebouw. Den Haag is nu no. 1, Velsen 2 geworden. Aan het Dames comité en den architect, den heer Heykoop, worden woorden van dank gewijd. Het verslag zegt dat het inspanning kost het ledental en de contributies op het tot nu toe bestaande bedrag te houden. Getracht moet worden het ledental belangrijk te vermeerderen. De inkomsten over 1923 bedroegen f 11875.91. Er is een batig saldo van f 5.98. Het aantal leden bedraagt 542, waarvan te IJmuiden 334, te Santpoort 86 en slechts 55 te Velseroord, 48 op Wijkeroog en 19 te Velsen. Het voorjaar komt. De reigers zijn weer in Beeckenstein teruggekomen. Ze zijn al weer druk bezig de door de winterstormen be schadigde nesten wat op te knappen. 1-Iet mogen geen lieflijke zangen zijn, die ze ons doen hooren, maar toch doen hun geluiden ons aangenaam aan, omdat ze er aan herinneren, dat de lente nadert. SANTPOORT. De 45-jarige tuinder C. B., al hier, die geld in bewaring had genomen van den jongen die het geld van zijn achtertante had ontvreemd, werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 8 weken onder aftrek van preventief. Eisch 6 maanden. Verdediger was Mr. Monnik. Verslechtering" onderwijs. Het Landelijk Comité tegen de verslech tering van het onderwijs zal op morgen 9 Maart een groote meeting beleggen in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag. Als sprekers zullen op treden de heeren F. L. Ossendarp en A. B. Kleerekooper. Burgerlijke Stand Velsen. Ondertrouwd: A. Bruisschaard en C. Kattestaart. Bevallen: J. FloorVreeken, z.; D. BakkerSikkenk, d.; J. Kayk—Bu- ding, d.; A. C. v. Grimbergenv. Roo- zendaal, d.; W. M. II. Wesselman Handgraaf, z. Overleden: Guurtje Rezelman, 76 j., echtgen. van A. Stikker; Dirkje Roeper, 96 j., ongehuwd; Leentje Mini- kus, 64 j., wed. A. v. d. Zee. BURGERLIJKE STAND Gemeente Egmond aan Zee. Geboren: Wilhelmina Maria, dr. van Martinus Genet en Cornelia van der Pol; Genoveva Maria, dr. van Mar tinus Genet en Cornelia van der Pol; Aafje, dr. van Bastianus Laurentius Broekhoff en Aagje Visser. Ondertrouwd Engel Prins en Grietje Groen. Getrouwd: Cornelis Bakkum en Johanna Paulina Druiven; Willem Visser en Aafje Groen; Ysbrand Stam en Pietertje Wijkcr. VISSCHERIJ. Volgens een bericht uit Lubeck is een aantal Duitsche stoomtrawlers ten gevolge van een hevigen storm bij IJs land vergaan. Hiermede betuig ik mijn harte lijken dank aan de buren voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte ondervonden en de laatste eer aan mijn geliefde echtgenoote bewezen. O. H. BROEREN. Inschrijving van leerlingen der Openbare Bewaarschool te Velseroord. Aan de openbare bewaarschool te Velseroord bestaat nog gelegen heid tot plaatsing van een beperkt aantal leerlingen. Zij, die hunne kinderen tot deze school wenschen te zien toegelaten en daarvan nog geen aangifte heb ben gedaan kunnen zulks alsnog doen onder overlegging van een trouwboekje of geboortebewijs en vaccinebewijs, bij het hoofd dier school. De gelegenheid tot aangifte is tot 1 April a.s. opengesteld iederen werkdag, telkens terstond na afloop van den schooltijd. APELDOORN. Burgemeester en wethouders der gemeente Apeldoorn zullen met ingang van 1 April 1924 verpachten: het recht van den afslag v. visch. Verpachtingsvoorwaarden liggen ter inzage aan den Dienst voor Sociale Zaken, Hoofdstraat 177. Op aanvraag worden de voor waarden door dezen dienst toege zonden. De op zegel gestelde inschrijvings biljetten aan bovengenoemden dienst in te zenden voor 16 Maart 1924 in gesloten enveloppe, waarop te vermelden „Inschrijvingsbiljet ver pachting vischafslag". Opening der inschrijvingen 18 Maart 1924, 's namiddags twee uur, ten gemeentehuize. OEVESTIOD OOGARTS Julianakade 52 IJmuiden Spreekuur1.30—3 uur, Maandag, Woensdag, Donderdag, Zaterdag. van algemeene leden der Verg. v. facult. lijkverbranding en voorstan ders in de Lunchroom Eynthoven Stationsweg Velseroord, op Dins dag 11 Maart a.s. s'avonds 8 uur ter bespreking van de oprichting cener Afdg. VROUWENARTS Dr. BROUWER-ROBERT NEEMT WAAR. Eert Dagmeisje gevraagd, 16 a 17 jaar. Adres: Bureau van dit blad. gevraagd, in klein gezin, voor de huishouding. Br. onder no. 2201, bureau van dit blad. Net Dagmeisje gevraagd. Goed kunnende werken, niet beneden 17 jaar. AdresStationsweg K 77, Velsen. Net Meisje gevraagd, voor den dag of dag nacht. HAMBURGER, Bik- en Arnoldkade 12, IJmuiden. aangeboden, met vrije Slaapkamer, huiselijk verkeer. Brieven lett. B, boekhandel J. van Houwelingen, Velseroord. (3 personen) zoekt WONING. Huur prijs f 5 a f 6 per week. IJmuiden of Velseroord. Br. onder no. 2200, bureau van dit blad. TE HUUR het Rijksweg 38. 1 April te aanvaarden. Billijk te koop een flink nieuw gebouwd Winkelhuis op goeden stand, tevens te huur een pakhuis zeer geschikt voor autogarage, huurprijs f5.— perweek. Te bevr. Zeeweg 36, Velseroord. Verschenen bij J.Jesse, Amsterdam, Aanvaring' door Mr. J. J. VAN DEN DRIES Advocaat te Amsterdam. Afzond, beh. der onderw.Schip, Aansprakelijkheid, Schadevergoe ding en Abandon. Oeb. f. 19. Burgerwoonhuis te koop gevraagd, in Oud of Nieuw IJmuiden. Brieven met condities onder No. 2199, bur. van dit blad te koop voor billijken prijs. Adres bureau van dit blad. pracht Burgerwoonhuis, bestaande uit 5 kamera, keuken, gang, schuur en tuin. Direct te aanvaarden. Adres: P. Zeilmaker, Velserduinerbuurt- weg 5, Velseroord. Handwerkles aangeboden f 1. en f 1.50 per maand, tevens gedipl. Costuum- naaister. AanmeldingMej. HOPMAN, Bloemstraat 130. TE KOOP bij het Prov. Electr. Bedrijf in Noord- Holland EEN PARTIJ ook bij gedeelten verkrijgbaar. Te bezichtigen aan de Centrale P. E. N. IJmuiden. tevens levering van tuinaarde, gras zoden, grind, schelpen, heester- planten, stamrozen, klimrozen, enz. Aanbevelend, Trompstraat 131, Velseroord. Heeren Modemagazijn Oranjestraat 22 If muiden TE KOOP wegens vertrek, voor elk aannemelijk bod, complete Smederij-inventaris, electrisch gedreven. Werkplaats en woning kunnen in huur worden overgenomen. Staande en gelegen Zuidzijde der Visschershaven te IJmuiden. Te bevragen bij D. BAIS Jzn., Makelaar, Kerkstr. C 5, te IJmuiden. Aan hetzelfde adres te koop divers steigerhout en bouwmateri aal, benevens twee directie-keeten. In den jare negentien honderd vier en twintig, den twintigsten Februari Ten verzoeke van: LENA VAN DONGEN, zonder beroep, wonende te IJmuiden, ge meente Velsen, te dezer zake do micilie kiezende aldaar aan de Kanaalstraat No. 80, ten kantore van den advocaat en pro cureur Mr. A. W. H e 11 e m a, die tot procureur wordt gesteld en als zoodanig zal occupeeren en voorts domicilie kiezende te Haarlem aan de Jansstraat No. 81 aldaar Heb ik Jan van Wijngaarden, deurwaarder bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, wonende en kantoorhoudende aldaar aan den Gasthuissingel No. 20 Aan: Cornels Langbroek, laatst gewoond hebbende te IJmuiden gemeente Velsen, doch thans afwe zig en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende, door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken latende aan de hoofddeur van de vergader plaats der Arrondissements-Recht- bank te Haarlem en aan het huis der gemeente Velsen, terwijl gelijke afschriften door mij deurwaarder zijn afgegeven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het orgineel van dit exploit zal worden geplaatst in de „IJmuider Courant" Beteekend: Een vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem op den 4en September 1923 tusschen derequi- rante als eischeres en den Gerequi- reerde als gedaagde bij verstek gewezen Voorts heb ik deurwaarder exploit doende, als boven den Gerequi reerde Gedagvaard: om op Dinsdag den zeven en twintigsten Mei 1900 vier en twintig des voormiddags te 10 ure bij procureur te verschijnen ter terecht zitting van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat No. 81 aldaar Ten einde: aanzien eischeres den 21en October 1894 te Middelharnis in algeheele gemeenschap van goederen is ge huwd metCornelis Langbroek; aangezien gemelde Cornelis Langbroek den 26en Juni 1918 vanuit IJmuiden ter visscherij als schipper is uitgevaren met den stoomtrawler Juno", gemerkt IJ.M. 285 van de N. V. Visscherij Mij „Nereus", gevestigd te IJmuiden gemeente Velsen, en dat sedert dien van schip en bemanning niets is vernomen aangezien alzoo sedert zijn ver trek meer dan een jaar is verloopen en er dus termen bestaan, ten aan zien van Cornelis Langbroek voornoemd, rechtsvermoeden van overlijden te doen uitspreken aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van overlijden worde uitgesproken en zij verlof gevraagd en bij beteekende beschik king bekomen heeft, om den ge daagde bij openbare dagvaarding op te roepen aangezien op de eerste dagvaar ding noch de gedaagde noch iemand van zijnentwege is ver schenen, waarop bij het ten deze beteekend vonnis verlof is verleend tot het doen eener tweede oproe ping op den voet en de wijze als bij de voormelde beteekende be schikking is bepaald Mitsdien ten aangewezen dagen in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waar van door de eicheies na het ver vullen der in deze voorgeschreven formaliteiten zal worden geconclu deerd, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert den 26enJuni 1918 rechtsvermoeden van overlijden bestaat, bovendien eischeres verlof te verleenen een nieuw huwelijk aan te gaan en dat gedaagde zal worden veroordeeld in de kosten van het geding. De kosten dezes zijn f 17.20. (get.) J. van Wijngaarden, Deurwaarder. „Gezien" en afschriften overge nomen door Ons, Officier van Justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, op heden, den twintigsten Februari 1900 Vier en twintig. (get.) Hoyer. Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door de Telefoon 116—145.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 7