Miir.lr.UTÉI-llriiisl Net Meisje Werkster ten Werkster. Filiaalhouder Lyda van (Heest Slagersknecht Knippatronen Hoedencarsus Winkelhuis Duitsche Piano Burgerwoning Te koop aangeboden predikbeurten VOOR ZONDAG A,S, IJMUIDEN, ned. herv. kerk. 10 uur: Ds. Erdman, 5 uurDs. Van Oostrom Soede. Zaterdagavond 8 uurBidstond. Doepagaz. Gam. Aid. Prot. Baad. 10.30 uurDs. W. Luikinga. geref. kerk. 10 uur: Ds. Jansen. 5 uurDezelfde. chr. geref. kerk. 10 uur: Ds. Croes. 5 uurDezelfde. evangelisatie hoogeberg Zondag v.m. 10 uurZondagschool. Zendag 7.30 uur: Samenkomst. Spreker B. Jenninga. f msdagavond 8 uurBijbelbespreking. Woensdag'savonds 7.30 uur: Jongedochters vereeniging leger des heils. Zondag 7 uur v.m. Bidstond 10 Heiligingsmeeting 3 n. m. Openl. samen- komst (Velseroord). >t 8 Verlossingsmeeting Dinsdag 8 uur n.m. Soldaten Woensdag 8 Verlossings Donderdag 8 Heiligings VELSEROORD, ned. hbrv. kerk. 10 uur: Ds. Kroese. 5 uur: Dezelfde. geref, kerk. 13 uur: Ds. Wissink. 5 uur: Dezelfde. VELSEN, ned. herv. kerk. 10 uur: Ds. J. A. L. Hovy, van Wijk aan Zee WIJKEROOG. geref. kerk. 10 uur: Ds. Boerkoel. 5 uurDezelfde. SANTPOORT. ned. herv. kerk. 10 uur: Dr. O. A. v. d. Bergh van Eysinga lokaal bethel. 10 uur: De heer O. B. Wurth. evangelisatie. 10 uurDs. C. J, van Paassen, te Haarlem. 6.30 uurDs. Blauw, te Schoten. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. De 61-jarige T. F., wonende alhier, had een partij oud koper en messing gaas opgekocht voor f 75 en f 5, zonder dat hij dat vermeld had in het daar voor bestemde doorloopende register als bedoeld in artikel 437 Wetboek v. Strafrecht. Bekl. verklaarde het altijd te doen, doch het toen te hebben verge ten. Eisch en vonnis luidde f 15 of 15 da gen. De slager B. W. alhier, stond te recht ter zake dat hij had laten werken op een tijd dat dit niet mocht en dat zijn arbeidslijst niet was opgehangen. Bekl. zeide, dat zijn broer even was komen aanloopen en dat toen zijn knecht hem gevraagd had even te hel pen om een half kalf aan den haak te slaan. Dit was het eenigste, wat zijn broer gedaan had. Hij was bovendien niet thuis geweest. Wat de lijst betreft, deze hing meestal op, doch lag per abuis in de lade er onder. Het O. M. merkte op, dat dit een her- halingsgeval betreft en er eigenlijk hechtenisstraf geëisch moest worden, doch voor dezen keer, gezien het min feit, nog eens een veroordeeling zou vragen van 2X1 dag hechtenis, voor waardelijk. De kantonrechter veroordeelde bekl. tot 1 dag voorwaardelijke hechtenis. Verdediger was Mr. Monnik. De heer A. Rolloos Jr. alhier, is door de afd. Wijkeroog candidaat ge steld voor lid van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. Turnen. De Turnvereeniging „IJmuiden" heeft Vrijdagavond een uitvoering ge geven in Thalia. De voorzitter, de heer A. W. Driessen opende met een hartelijk welkom aan de talrijke aanwezigen en memoreerde, dat wegens een tijdelijke ongesteldheid van Mej. van Eekeren, leerares, de uit voering het vorig jaar niet plaats kon hebben. In korte trekken gaf hij het nut van lichamelijke naast geestelijke oefening weder en wekte bijzonderlijk de ouders op hun kinderen naar de gymnastieklessen te zenden. Voorts heette hij welkom de afge vaardigden van het Westelijk district en van de zustervereenigingen. Een apotheose van alle medewerken den onder opwekkende turnmuziek gaf een zeer mooie aanblik op het too- neel, waarbij wij echter noode misten het uit volle borst meegezongen turn lied, zooals wij dat in onzen jeugd ge wend waren in marschtempo te zingen. Vlot en vlug werd daarna een gewoon turnprogramma afgewerkt, waarbij wat het eerste gedeelte betreft bijzon derlijk bekoorden de passen der meis jes en de vrije oefeningen der dames, welke laatste met groote gratie werden uitgeoefend. Ook de oefeningen aan brug en rek werden met systematische nauwkeurigheid uitgevoerd, wel een bewijs met hoeveel zorg de lessen door den heer Nieuwenweg aan de jongens en heeren en door Mej. Van Eekeren aan de meisjes en dames worden gege ven. Deze uitvoering moge dan ook be schouwd worden ais een goed geslaag de propaganda voor het turnen, waar aan klein en groot kan deelnemen. Voor Jan Salie is er geen plaats en mocht zoo'n dooie diender in de han den van den heer Nieuwenweg vallen, hij maakt er wis en drie een fieve, spierontwikkelde kerel van. Provinciale Bondsdag N. J. V, De provinciale commissie voor Noord- Holland van het Nederlandsch Jonge- lings Verbond organiseerd dit jaar 2e paaschdag de jaarlijksche bondsdag te IJmuiden. Aangezien dit verbond in onze provincie 'n kleine 2000 leden telt is die dag heel wat bezoek te verwach ten. De vergaderingen worden gehou den in het Gebouw voor Chr. Belangen. In de ochtendsamenkomst van 101/. 12 uur zullen de huishoudelijke zaken worden besproken waarbij de verkie zing van nieuwere commissieleden Daarvoor is o.a. candidaat gesteld de heer D, Selling, alhier. Vervolgens zal er gelegenheid zijn tot het gebruiken van een maaltijd in het vereenigingsgebouw der afdeeling IJmuiden. Bij gunstig weer wordt daarna een gezamenlijke rondvaart door de havens gemaakt. In de middagsamenkomst treden eenige sprekers op o.a. de heer H. A. de Boer Az. uit Amsterdam. Des avonds is dan tot slot een gezellig avondje aangeboden door de afd. IJmuiden. VELSEN. Dinsdag is alhier opgericht een Geneeskundige kring voor Velsen en Omstreken. Het voorioopig bestuur be staat uit de heeren C. I. de Vries Ro bles, IJmuiden, voorzitter en Dr. Y. Hanneman, Velsen, secretaris. In de week van 915 Maart zijn in deze gemeente voorgekomen één ge val van buiktyphus en één geval van roodvonk. De wachthuisjes bij de stoompon- ten worden verplaatst, omdat ze bij het uitvaren der haventjes het uitzicht van den bestuurder der „Wijkeroog" belemmeren. In het vergaderlokaal van de school met den bijbel te Wijkeroog werd Donderdag j.l. door de Chr. Kleine-Meisjeskrans het jaarfeest ge vierd onder leiding van de dames Fons, Dijkstra, Wolzak en Groeneveld. Door een veertigtal meisjes werd op zeer aangename wijze de avond gepasseerd onder voordrachten en zangstukjes. Deze werden ten gehoore gebracht door een tiental meisjes onder leiding van Mej. D. Groeneveld en vielen zéér in den smaak. Dit was eveneens het geval met eenige liederen welke gezongen werden door Mevr. Fons en hare kin deren. Ook de samenspraken vonden veel bijval. Een en ander werd afgewisseld dooi de verstrekking van chocolade en bis cuits, hetgeen door de kinderen zeer op prijs werd gesteld. Met voldoening kunnen de dames en de meisjes op den feestavond terugzien. Den lsten October 1923 is de heer Van Zoest, hoofd van school E te Vel sen een landbouwcursus begonnen. Er hadden zich 19 leerlingen voor opgege ven, maar drie hebben zich terugge trokken. Deze 16 hebben de lessen zeer trouw gevolgd en slechts om werkelijk zeer goede redenen enkele keeren ver zuimd, sommigen in het geheel niet en anderen slechts één keer. Vijftig avonden heeft de cursus ge duurd. Er werden twee drie keer per week lessen gegeven telkens gedurende 2'/2 3 uur. Woensdag jl. is de laatste les van dit seizoen gegeven en met October a.s. hoopt de heer Van Zoest het tweede iaar te beginnen. Uit het groote getal leerlingen en uit de animo, waarmede de lessen gevolgd zijn, is ten duidelijk ste gebleken, dat in eene bestaande be hoefte is voorzien. Het publiek is zeer ingenomen met de derde pont, de overtochten du ren nu veel korter en dat is in dezen tijd, nu iedereen haast heeft of ten minste meent te hebben, een belangrijk ding. Jammer is het echter, dat de dienst niet een uur eerder begint, dus om 8 uur iu plaats van 9 uur en om 1 uur in plaats van om half één eindigt. *B,uive en schrale huid j van handen~én 'gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozen van 30, 60 en Q0 ets. Bij apolh. en drogisten. Als tegen deze verandering geen on overkomelijke bezwaren bestaan, dan zou een groot aantal menschen er zeer mee gebaat zijn. Woensdag 26 Maart a.s. hoopt het Symphonie-orkest „Euphonie" van Velseroord in hotel „De Prins" te Wij keroog s avonds 8 uur een concert te geven. Door het rooien der boomen heeft de Beverwijkerstraatweg een geheel ander aanzien gekregen. Daar er tus- schen den spoorwegovergang en de Melklaan slechts een vijftal blijven staan, zal dit wel eenigszins vreemd aandoen. Men deelt aan Hl. Dbl. van welin gelichte zijde mede, dat binnen korten tijd het hoofdkantoor van de N. V. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, tot nu (oe gevestigd in Den Haag, overgeplaatst zal worden naar Velsen. Dit besluit is voor Veisen en omgeving van het hoogste belang. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen:]. A. C. Bonnet—Hoogduin d., C. J. v. d. ZwetSlotemakers Oldenburg, d., J. H. de ReusWolierman, z., A. van OmmenVenekamp, z., A. de Boer—van der Steen, z., A. v. Leeuwenv. Leeuwen, z. Ondertrouwd; C. J. Zorgdrager en J. Post. O e h u w d A. Bruisschaard en C. Katte- staart. Overleden: Antonia Dekker, 51 jaar, ongehuwd. DRIEHUIS. Stille omgang. Woensdag 19 Maart werd in het gymnastieklokaal van de Zusterschool de tweede vergadering gehouden van bovengenoemd gezelschap. Mocht de eerste vergadering, welke de oprich tingsvergadering was, een succesavond geweest zijn, de tweede kenmerkte zich door nog meer belangstelling. De Zeereerw. Heer Pastoor gaf in zijn openingswoord de vreugde te kennen, dat onder zijn parochianen een zoo'n heerlijke devotie bestond voor den ko ning Eucharisticus, die hen kon bren gen tot het vormen van een groep van nu reeds meer dan 70 mannen om den pelgrimstocht naar Amsterdam te aan vaarden. Spr. .memoreerde nog den grooten strijd, die gevoerd wordt te gen onzen godsdienst, en bracht als sterkste bewijs naar voren de Zieken huiskwestie. Hiervoor vroeg spr. bij den ommegang een extra-gebed. Vervolgens werd overgegaan tot het meer zakelijke gedeelte van de agenda, nl. voorlezing notulen, de statuten, welke de Kerkelijke goedkeuring reeds ontvangen hebben. Op prettige wijze werd verder be handeld de regeling van de bedevaart, zoowel voor de voetgangers als voor hen, die per rijwiel gaan. Bepaald werd, dat de afmarsch op 11.30 zal plaats hebben, terwijl de fietsers een uur later zullen vertrekken, welke on derweg verschillende malen zullen af stappen om dan loopend verschillende gebeden te verrichten. Aan het slot van den avond spoorde de voorzitter de leden aan, om ook als lid toe te treden tot de Eerewacht van het II. Sacrament. Vermelden wij nog, dat de vergade ring werd opgeluisterd door zeer ver dienstelijke zangnummers van het kerkkoor. Driehuis mag met trots terugzien op dezen zoo uitstekend geslaagden avond en wij twijfelen er dan ook niet aan, dat velen nog als lid zullen toe treden. N. Hl. Ct. SANTPOORT. Aan den heer P. Rings Jr. alhier is door het gemeentebestuur van Haar lem opgedragen het bouwen van een transformatorstation aan de Noorder Schoolsteeg aldaar voor f 9490. De Sluitingsdemonstratie der Blauwe Weekactie, die tevens een be tooging voor Plaatselijke Keuze zal worden, zal op Tweeden Pinksterdag op een landgoed alhier plaats hebben. In iedere provincie wordt zulk een be tooging gehouden, maar deze te Sant poort is de landelijke demonstratie. SCHEEPVAART. IJmuiden. Het st. Zembra vertrok 14 dezer van La Goulette naar hier en passeerde 18 dezer Gibraltar. Het st. Ordunte Mendi vertrok 14 de zer van Sagunto naar hier. Velsen. Aangekomen 19 Maart: Besh-tavo, st., Swansea, steenkolen, Papierfabriek. Vertrokken: 18 Maart: Myrtis, st., Newcastle, ledig. 21 Maart: Besh-tavo, st., Engeland, ledig. Het si. Recto vertrok 19 dezer van Swansea naar hier, De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak betreffende het lek wor den van het stoomvisschersvaartuig „Martha" YM. 165. De Raad was van oordeel, dat het ongeval is veroorzaakt doordien de toestand aan boord van de „Martha" niet was zooals het behoorde, daar een van de pompen in defecten toestand verkeerde en de buitenboordafsluiting niet in orde was; bovendien was de machinist zeer onoordeelkundig opge treden. SPORT. VOETBAL. BLAUW-WIT—STORMVOGELS. Voor Zondag 30 Maart is vastgesteld de ontmoeting Blauw-WitStormvo gels. Haarlemsche Combinatie-Stormvogels Ter gelegenheid van de groote Sportdemonstratie op het H. F. C.-ter- rein, speelt Stormvogels aldaar heden middag om vier uur een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen een combina tie bestaande uit spelers van H. F. C. en R. C. H. Stormvogels komt als volgt uit: v. d. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Spoeks Bakker Sprokkreeff, Blinkhoff Sr., Veuger, Sint, Oldenburg. BINNENLAND. Schriftelijk Handelsonderwijs. Men schrijft ons: Het Bondsbestuur van den Nationa- len Bond van Handels en Kantoorbe dienden Mercurius besloot dezer dagen om het onderwijs in handelsweten schappen langs schriftelijken weg te geven, zelf ter hand te nemen, waarbij de uitvoering daarvan is toevertrouwd aan de vereeniging voor Correspon dentie onderwijs te Amsterdam. Wettelijke regeling van het handels onderwijs moet blijkens de memorie van antwoord op de onderwijsbegroo- ting, met het oog op de koston uitge steld worden. Naar het oordeel van bovengenoem- den bond is echter de behoefte aan goed handelsonderwijs vooral in de kleinere steden en ten plattelande bui tengewoon groot, terwijl honderden kantoorbedienden tijd en geld offeren en veel energie verspillen aan het „ha len" van lessen in nabij gelegen plaat sen. Dat dientengevolge een terrein van vruchtbaar werken, zelfs voor op winst beluste onbevoegden beschikbaar is, spreekt vanzelve. Mercurius zal thans schriftelijke cursussen geven in Boekhouden, Han- delsrekenen, Nederlandsche, Fransche, Duitsche, Engelsche en Spaansche Handelscorrespondentie en stenogra fie en schoonschrijven. In de 6 eerste genoemde vakken wordt langs schriftelijken weg voor het „Mercurius diploma" opgeleid. In boekhouden ook voor M. O. Ten behoeve van de lessen in vreem de talen stelt men zich voor van gra- mofoons gebruik te maken, teneinde den cursisten de juiste uitspraak bij te brengen. De tarieven zijn zeer laag gehouden. Nadere inlichtingen verschaft het Bondssecretariaat, Perseynstraat 14 te Rotterdam. Faillissementen !b Nederland. Volgens mededeeling vsn het handels informatiebureau van VAN DER GRAAF ft Go's Bureaux voor den Handel zijn over ie afgeloopen week, eindigende 21 Maart in Nederland uitgesproken 92 faillissemen ten tegen 85 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 21 Maart 1921 1025 faillissementen tegenover 947 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. ERRATA. In het berichtje over „Kunstkring", 2e blad, le pagina, is in een klein gedeelte van de oplaag de n in het woord kunstkring weggevallen. Het verslag van „Het Witte Kruis" moet tot het volgende nummer wachten. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Velsen. Adres Secretariaat is vanaf heden W. Chr. Suwerink Visseringstraat 12 - IJmuiden. OEVESTIOD OOGARTS Julianakade 52 IJmuiden Spreekuur1.30—3 uur, Maandag, Woensdag, Donderdag, Zaterdag, Ondergeteekende Curator in het faillissement van O. A. SCHELLINGS brengt ter kennis van belangheb benden, dat de lijst van vorderingen in genoemd faillissement ter Griffie in het Paleis van Justitie in de Jans straat is gedeponeerd en aldaar voor belangstellenden,gedurende 7 dagen ter inzage ligt. De Curator voornoemd, P. TIDEMAN, Oed. Oude Orachl 63, Haarlem. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van mijn inniggeliefden jongen Margreet Constant Zurmfihlen, betuig ik hierbij mijn harlelijken dank. E. F, ZURMüHLEN—Brinkman. HaarlïM, 20 Maart 1924. Een nette Dienstbode gevraagd, voor dag en nacht. Mevr. Van Baasbank, Prof. v. Vlotenweg 10, te Bloemendaal. Flinke Dienstbode gevraagd niet beneden 18 jaar, bij E. F. DUKER, Trompstraat 69, Velseroord. Nette dagdienstbode gevraagd, bij P. Borst, Jac. v. Heemskerkstraat 18. OEVRAAGD, voor halve dagen, pl.m. 16 jaar. Adres te vernemen bureau van dit blad. Wordt gevraagd een flinke (ongehuwd) voor Vrijdag en Zaterdag. Aanmelden KANAALSTRAAT 51. GEVRAAOD voor het schoon houden van het raadhuis te Velsen indiensttreding 1 April a. s. Beloo ning f 906.— per jaar. Schriftelijke aanmelding vóór 26 Maart bij den directeur van openbare werken te Velsen. GEVRAAGD voor IJmuiden en Omstreken voor een Orosseerderij in Aard- en Geconserveerde Groenten en aan verwante artikelen. Goed ingevoerd bij H. H. Groentenhandelaren ge nieten den voorkeur. Borgstelling vereischte. Brieven onder No. 2210, bureau van dit blad. Leerlinge der Mij. tot Bevordering der Toonkunst afd. Amsterdam, geeft Piano- en Orgelles tegen billijke condities. Jac. van Heemskerkstraat 25 rood. Aankomende of Leerling GEVRAAGD. Adres: Krabbendam, Kanaalstraat 83. op maat verkrijgbaar bij de coupeuse z= L. MENGER Stationsweg 41 Velseroord. Er kunnen nog eenige nette leerlingen voor de MAANDAG- en DONDERDAGLES geplaatst worden. Adres: WILLEMSPLEIN 19. TE KOOP, le «land IJmuiden. Adres Prins Hendrikstraat 56. ter overname aangeboden. Merk W. Biese. Zeer mooi. Prijs f 250. Koudehoorn 40 zwart, Haarlem. TE HUUR OEVRAAOD een flinke Nieuw-IJmuiden of V'oord. Huur prijs niet boven 460 gulden per jaar. Brieven onder no. 2211, bur. van dil blad. een Schrijfbureau en Pathéfoon. Te bezichtigen lusschen 7 en 6 uur. Adres te vernemen bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 6