S. SMIT Technische Papieren Cuba Overal H. VAN NIEL Hzn. RE. G, Praag Adverteert in dit blad. Schoonmaak artikelen. Boekhandel P. F. C. Roelse Alpmierie-iyzfekh., W. Afphenaar Wed. J. Zwaan - Grahamstraat 2 MUZIEKCATALOGUS. Grootste en mooiste sorteering in DEFIES- go KINDERHÖEDEN Aanbevelend, Gr*, Oranjestraat Voor het uitvoeren van stoffeer- bchangwepk en ook voop het pepapeepen van bedden en meube len hebben wij bekwame vaklieden aan onze zaak verbonden. Groote Houtstraat HAARLEM PENDULES en KLOKKEN Horloges en Polshoploges kinderen en de geleiders en geleidsters, sproken ter aanbeveling van aanslui- Door de flinke geldelijke bijdragen ting der jonge lieden bij de A. J. C. der leden was dit feest mogelijk gevvor- Wanneer de ouders hen opgeven, mo- den en hij sprak den wensch uit, dat 1 gen de kinderen aanwezig zijn bij de een dergelijk feest in het vervolg jaar- 1 spelletjes en dansen der A. J. C. op het lijks gevierd mocht worden. Hij wekte 1 Meifeest te IJmuiden. de vrouwen op om hare echtgenooten Bij het einde sloot de heer Honig het tot trouwe vergaderingbezoekers op te feest met een hartelijk woordje en de leiden. Hij wees ze op Twente, waar de kinderen, die nog 2 sinaasappelen mee mannen thans zoo sterk door de vrou wen gesteund worden. De voorz. der Feestcommissie, de hr. D. Zalm sloot zich aan bij het wel komstwoord gesproken door den heer Honig en voegde er bij, dat met het feest twee doeleinden bereikt moesten worden, n.l. het vieren van het jubileum en het propagandamaken voor de Ar beiders Jeugd Centrale, kortweg A. J. C. genoemd en hoopte met den heer Honig, dat deze middag aangenaam zou wor den doorgebracht. Hierna verscheen de heer P. van der Hof, leider der A. J. C. met een 14-tal knapen en meisjes ,uit Velseroord en IJmuiden ten tooneele. Met begeleiding van mandolines werden liederen ge zongen en dansen gedaan, die met alle aandacht gevolgd en verdienstelijk uit gevoerd werden. Door één der meisjes werden 2 voordrachten gehouden, ge dichten van Margot Vos, „Aan mijn makker" en „Klopt". Hierna kreeg de Districtsbestuurder, de heer Albers het woord, die o.a. de ouders opwekte om hunne kinderen in de A. J. C. te doen opnemen. Het vol gende punt van het programma luidde optreden van Prof. Bartho Mysticus (Hum. Goochelaar). Deze Prof. wist zijn auditorium te pakken. Hij liet zijn too- verstaf verdwijnen en goochelde een gulden uit een door een jongen vastge houden doek in de hand van een meisje, veranderde een brandende kaars in eenige gekleurde doekjes, tooverde 3 biljartballetjes en trok een keu uit de keel van een jongen en haalde een pop uit een leege doos of het zoo niets was, alles tot groot vermaak der kinderen. Was de goochelaar naar der kinderen zin, ook een tweetal bioscoopnummers waren zeer naar genoegen en toen in de pauze o lier lei cadeautjes werden uitge deeld, was het een volmaakte wereid. Mandjes met kippetjes en suikeren eieren, prentenboeken, teekenatlassen, puzzles, chocoladereepen, koekjes, bouwdoozen, allerlei suikeren voorwer pen, 't was alles zeer naar den zin. Na de pauze gaf de bioscoop nog een mooi nummertje en wist de goochelaar ze nog met een paar wonderbaarlijke toeren, waaronder het omeletbakken in een hoed, te vermaken. Tenslotte kwam A. J. C. nog eens aan de beurt, maar niet alvorens de heer Van der Hof een warm woord had ge- naar huis kregen, waren ruimschoots tevreden met het genotene en de ouders niet minder en de afdeeling met haar besturen en haar feestcommissie kun nen met genoegen op dit kinderfeest te rugzien. In de Gymnastiekzaal der Chr. school te Wijkeroog hielden de Geref. Meisjes- en Jongel. Vereen. Dinsdag avond hun jaarvergadreing voor leden en begunstigers en afgevaardigden van zustervereenigingen uit den omtrek. De met groen en bloemen versierde zaal was geheel bezet. Het uitgebreid pro gramma werd met bekwamen spoed afgewerkt. Jaarverslagen en opstellen werden afgewisseld door zang, voor drachten en samenspraken, terwijl de regelingscommissie voor ververschin- gen zorgde. De prestaties van den heer J. v. d. Berg trokken zeer de aandacht. De vergadering die een geanimeerd verloop had stond onder leiding van Ds. Boerkoel, eere-voorzitter van beide vereenigingen. De ziekenhuiskwestie. Onder den titel „Een gelukwensch voor Velsen" schreef de N. Haarl. Cou rant van Woensdagavond het volgen de: i De Mariastichting te Haarlem zal dus, doordat de heer Klein Schiphorst j te Haarlem hoogste bieder werd voor I de Tuchtschool te Velsen, naar alle t waarschijnlijkheid eigenaresse daar- van worden en dus kan Velsen er ver zekerd van zijn, dat het binnen enkele jaren zijn eigen ziekenhuis heeft. Binnen enkele jaren want eerst j zal nog een onderdak moeten worden gevonden voor de H. B. S., die er nu huist en voorts zullen er verbouwingen moeten worden uitgevoerd, die ook nog j eenigen tijd in beslag nemen. Maar het feit, dat een groote gemeen te als Velsen haar verlangen naar een eigen ziekenhuis zal zien bevredigd, is een gelukwensch waard en een geluk wensch voor Velsen niet alleen, maar ook een voor de heele streek, want tot in Beverwijk toe zal men allicht van de ziekeninrichting kunnen profitee- ren. Het zal niet de minste eeretitel voor het nu regeerend college van B. en W. in Velsen zijn, dat het dit bereikte, en vooral burgemeester Rijkens zal een maal met voldoening mogen terugzien 1 op deze regeeringsdaad. Hij zal er te zijner tijd om geprezen worden, wan neer er aanleiding is om zijn verdien sten voor de gemeente Velsen te ge denken. Trouwens deze verdiensten zullen, naar het zich laat aanzien, niet gering zijn, wanneer hem nog de tijd gegeven is zijn krachten aan Velsen's welzijn eenige jaren te besteden en dan de som er van wordt opgemaakt. Wij weten niet wat de plannen zijn van het comité van actie, dat zich te gen de vestiging van een Roomsch zie kenhuis te Velsen kantte, maar eenigs- zins vreemd om geen sterker uit drukking te bezigen doet het wel aan dat van die zijde geen serieuse po ging werd gedaan om de Tuchtschool in handen te krijgen voor de vestiging van een ziekenhuis. Wij zullen ook nu niet verder ingaan op de van die zijde ontwikkelde actie, die algemeen in den lande als klein geestig wordt gebrandmerkt, maar wij wenschen hier wel even vast te leggen deze overtuiging, dat over eenige jaren algemeen in Velsen de groote weldaden zullen worden ingezien, die de vesti ging der Mariastichting voor den wij den omtrek zal hebben. Eenige fanatici natuurlijk niet medegerekend. Laten wij nog eens den nadruk er op leggen, dat weliswaar de vestiging der Mariastichting te Velsen een groote voldoening is voor de katholieken, maar voor hen niet alleen. Ook in Vel sen zullen de nonnetjes, die zich in dienst der lijdende Menschheid stellen, en haar werk gewaardeerd worden in wijde kringen ook van niet-katholie- ken, evengoed als dit in Haarlem en in andere steden van ons land het geval is. Dit is onze overtuiging, die door bij na iedereen, ook niet-katholieken, ge deeld wordt, en dit zij het antwoord van Velsen's katholieken op hatelijk heden, die van sommige zijden worden gedebiteerd. De tijd zal 't leeren. Donderdag jl. is een begin ge maakt aan de afsnijding van den noordoostelijken hoek van den speel tuin van den heer G. Rensen ten be hoeve der wegverbreeding bij den in gang dor Corverslaan. Dit zal een groote verbetering zijn, doch slechts een halve maatregel zoolang de zuid westelijke hroek niet afgesneden wordt van den speeltuin „Tivoli" ter ver breeding van den ingang van den Ko ningsweg. Ter benoeming van een gemeen telijke geneeskundige bevelen B. en W. aan de heeren A. S. Wijma, arts, tijde lijk te Wijkeroog en W. Kremer, arts te Groede. v In de week van 30 Maart—5 April I hebben zich in deze gemeente drie ge- j vallen van roodvonk voorgedaan. De heer J. Smit. hoopt Zaterdag 19 April 25 jaar in dienst te zijn van de Ver. Kon. Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen. Begonnen als kan toorbediende heeft de heer Smit zich opgewerkt tot procuratiehouder. In verband met de loonsverlaging aan de Papierfabriek zou heden, Za terdagmiddag in de zaal van den heer Rensen een vergadering van het per soneel gehouden worden. SANTPOORT. Ons dorp is heden weer een zaak rijker geworden, door de opening van een winkel aan de Hagelingerweg 51, in comestibles en fijne vleeschwaren, van den heer Nieuwenhuis. Het geheel ziet er keurig uit en ge heel naar de eischen des tijds inge richt, hetgeen zeer zeker een vooruit gang voor Santpoort beteekent. Een bezoek is dan ook zeer aanbeve lenswaardig. Inmiddels wenschen wij den heer Nieuwenhuis veel succes in zijn nieuwe zaak. Monument J. T. Cremer. Reeds enkele maanden geleden heeft zich een commissie gevormd met de be doeling om namens allen, die betrek king hebben op Deli, een duurzaam ge- denkteeken te stichten op de laatste rustplaats van den heer J T Cremer. Deze commissie bestaat uit de hee ren jhr. H. W. Röell (namens de plan ters), voorzitter; H. G. Grijzen, oud gouverneur van Sumatra's Oostkust (namens het Binnenlandsch bestuur), C. M. Herkenrath, directeur van de Deli Spoorweg Maatschappij, E. Gol- denberg, directeur van Günzel en Schu macher (handel) en G. J. Kroese, oud secretaris van de Deli-Maatschappij, secretaris-penningmeester (Dreef 1, Haarlem). De opwekking heeft groot en veelzij dig gehoor gevonden van nagenoeg alle oud-Delianen hier te lande Pii inzon derheid in Deli zelf. Daar hebben niet alleen honderden Europeanen aan de hulde deelgenomen maar ook de Sultans, de rijksgrooten en vele andere inlanders. De commissie meent nagenoeg allen te hebben bereikt, die voor medewer king in aanmerking konden worden ge acht te komen. Mochten echter nog be langstellenden wenschen deel te nemen, dan kunnen zij zich wenden tot het bo vengenoemde adres van den secretaris- penningmeester. Het gedenkteeken zal met eenvoudige plechtigheid op de begraafplaats Wes- terveld worden onthuld, op Zaterdj April des middags te half drie na' komst van den trein van 2 u. 8 inii Amsterdam aan de halte Driehuii Westerveld. De chauffeur B. van V., die had te verantwoorden wegens de rijding van een meisje alhier, werd de Haarlemsche rechtbank tot 10 d hechtenis veroordeeld. De eisch was een maand gevane straf. Donderdag was een jongen Haarlem hierheen komen loopci niet-geheel normale knaap werd een ingezetene herkend en op een bus gezet naar Haarlem, waar dei tie hem weer naar zijn woning in d= sulastraat bracht. Geen tweede crematorium. De Gemeenteraad van AmstjR heeft goedgekeurd de voordrag het aanleggen van een nieuwe be?, plaats in de Buiksloter Meer. Dij Wijnkoop vroeg of gerekend was o crematorium, waarop wethouder! ontkennend antwoordde. De kwe« in behandeling naar aanleiding va adres. De heer Vliegen herinnerde er aa de kwestie al dateert van 1920, toe besluit door Rotterdam werd geno door de Kroon werd vernietigd burgemeester deelde mede, dat d geering had te verstaan gegeven dergelijk besluit van Amsterdan weg van Rotterdam zou volgen, V e r k o o p i n g. Bij de Dinsdi overstaan van notaris Boerlage gehi verkooping werd het perceel Hageling 84 gekocht door de N. V. Expl Velseroord te Velseroord voor f 380 Bij de Dinsdag gehouden verko werd het woonhuis aan de Noordei straat 9 gekocht door den heer Duyn voor f 2280. SCHEEPVAART In de week van 31 Maart April werden alhier door de Noorl sluizen geschut: Uit zee 45 stooms pen en 1 zeelichter en naar ze stoomschepen. VEREEN. TOT BESTR. DER T. E „De mensch, die het meest doet innigst liei heeft en het helderst di is het gelukkigst." M. M. Rolai De bloempjesdag nadert met i schreden. Overdenk intusschen bo staande woorden. „Prop Stroohoedenvernis Pakjes Kleederverf Doosjes Kleederverf (ten Doesschate) Twink Verfzeep (alle kleuren) Pakken Witkalk Bussen aangemaakte Verf (alle kleuren) Koen's Gerardin- Watervert Ripolin Witkwasten Penseelen Verfkwasten Sponsen Zeemleeriappen Boender- en Stofferwerk Poetsartikelen Spiritusverniisen Was- en Water- Beitsen Aanbevelend, IJMUIDER DROGI8TEIRJ (de van Ouds bekende Oaper) KANAALSTRAAT 54 tegenover het Postkantoor. TELEFOON 197. Detailpapier Calqueerpapier Millimeterpapier Calqueerlinnen de 6 cents Sigaar, zonder weerga. Alléén verkrijgbaar bij C. Oeijteman, Prins Hendrikstraat 56, IJmuiden. Vraagt onze uitgebreide catalogus die U gratis en franco wordt toegezonden, tevens is aan onze muziekzaak een speciale orgelhandel verbonden tv. o. Metsner, Hinkce, Horugel e. a. Vraagt onze conditiën KRUISWEO 49 EN OUDE GROENMARKT, HAARLEM. waaronder nog eenige zeer chique PARIJSCHE MODELHOEDEN legen billijke prijzen. Het goedkoopste adres voor het vervormen van Dameshoeden. Schoonmaak \m LOS' 04 MESK APPEHSZAAK thans gevestigd met 4 Salons, JANSSTRAAT 69 - TEL. 883 HAARLEM Ontvangen een prachtsorteering DAMESTASSCHEN - PORTEMONNAIES PORTEFBUILES en SIGARENKOKERS OROOTSTE SORTEERINO In alle prijzen. In goud, zilver en nielli. SPECIALE REPARATIE 1NRICHTINO.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2